Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#376 13. 4. 2007 14:20

Somaia
Host

Re: Jsem úplně v koncích

Vanilka69 napsal(a):

Jarčo,
ještě k tomu zrcadlení:

Ty svým chováním vzbuzuješ u okolí nějaké reakce. A to je to zrcadlení. Takže Tvůj muž se chová tak jak se chová i kvůli tomu, jak na něj reaguješ.

Možná Ti pomuže příklad z mého života: S manželem jsme 17 let. Za ta léta společného soužití jsem získala špatné zkušenosti z některého manželova chování (např. nespolehlivost, sklon k alkoholismu, pasivita). Štvalo mě to, dost jsem ho za to stírala. Nevšimla jsem si, že on se mezitím změnil, že už tolik nepije, že umí být spolehlivý a že když není se mnou tak vůbec pasivní není. Ale tím, že jsem ho podceňovala  a všechno zařizovala sama tak jsem ho vlastně do takového chování nutila.

Našel si milenku. Ta jednak s ním žádné špatné zkušenosti neměla, jednak si ho vážila a chovala se tak  k němu úplně jinak než já a tím pádem on (pořád ten stejný člověk) ve vztahu k ní byl spolehlivý, aktivní, pečoval o ní.  To je to zrcadlení.

Po provalení nevěry jsem si to uvědomila, dala jsem mu prostor se projevit, přestala jsem ho srážet a ejhle: začal se chovat tak, že mě neustále v dobrém překvapuje. Za celých 17 let jsem nevěděla, že žiju s člověkěm, který toho dokáže tolik zařídit, který mě dokáže povzbudit když to potřebuju, který je tak zábavný společník, galantní romantik, spolehlivý táta.

Přeju Ti, abys v něm neviděla jen netvora, který dělá všechno špatně, ale aby jsi dokázala pochopit, proč se chová tak jak se chová.

Vanilko, jsi obdivuhodně příkladná, těžko hledám slova, aby to nebylo klišé..... nenacházím. Naše babičky říkaly : koho pánbůh miluje, toho s křížkem navštěvuje. Jsi pro mě vzácným příkladem toho, jak lidé mohou na osobních krizích vyrůst, někdy i o několik tříd.... tummenupp

Upravil(a) Somaia (13. 4. 2007 14:26)

 

#377 13. 4. 2007 14:24

Jarča
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 4. 2006
Příspěvky: 289

Re: Jsem úplně v koncích

Já v něm nevidím jen netvora....Pořád ho mám ráda a to je to nejhorší....
Také si o něm myslím a shodla jsem se na tom s více lidma, co nás znají, že on by chtěl žít pořád jako na začátku vztahu - v takové té bláznivé zamilovanosti, kdy se lidi neustále líbají, milují se 3x denně a 100x denně si říkají, jak se mají rádi..Pak přijdou normální dny, starosti, obyč. život a to on neunese. Neunes to s 1 ženou, našel si milenku. Při mě si jí také už jednou našel - pak, když se to urovnalo jsme asi rok žili zase v líbánkách a bylo to 100%, ale pak jsem nastoupila do práce, on se musel začít starat, já neměla tolik času, byla jsem víc unavená, neměla jsem na něj tolik času, jak dřív - a začaly problémy...
Neumí žít ten normální život...

Není tady

 

#378 13. 4. 2007 14:26

majkafa
Host

Re: Jsem úplně v koncích

Jarko, zase řešíš jeho. Stále ti to ještě nedochází. sad

 

#379 13. 4. 2007 14:40

Vanilka69
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2007
Příspěvky: 2669

Re: Jsem úplně v koncích

Hele, Somaio, díky, ALE!  Jsem člověk a tak mám i své chyby. Nejsem anděl. Podívej, z nějakého důvodu mě potkalo to co potkalo. A že ta nevěra přišla v období, kdy jsem byla dost oslabená (rizikové těhotenství, porod, pak po porodu poměrně vážná nemoc)., tak to byla fakt škola. Au.

Jarčo, Majkafa má pravdu. Nejde o to, pořád popisovat co on dělá špatně.

Tak nám napiš, co na něm miluješ, napiš nám o něm něco pozitivního, když v něm nevidíš jen netvora. Co dělá správně?

Další věc. Přečti si znovu svůj příspěvek z 14.24 a zkus vymyslet nějaký důvod, proč se chová tak jak se chová.

Třeba Ti to pomůže uvědomit si, co dělᚠšpatně Ty. Tudy totiž vede ta cesta. Pokud chceš, aby se k Tobě začal chovat jinak on, musíš se nejprve začít chovat jinak Ty.

Pokud se Ti to zdá nespravedlivé, věz, že ve vztahu má víc práce ten kvalitnější z partnerů.

Není tady

 

#380 13. 4. 2007 15:11

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 19. 11. 2006
Příspěvky: 2245
Web

Re: Jsem úplně v koncích

Vanilko, ten tvůj nedávný příklad zrcadlení... Musím za něj móóóc poděkovat, budu nad tímhle muset ještě večer pořádně popřemýšlet vzhledem k lidem okolo mě. Dík godlike


Plýžením v plyš! tongue

Není tady

 

#381 13. 4. 2007 15:13

Somaia
Host

Re: Jsem úplně v koncích

Vanilka69 napsal(a):

Hele, Somaio, díky, ALE!  Jsem člověk a tak mám i své chyby. Nejsem anděl. Podívej, z nějakého důvodu mě potkalo to co potkalo. A že ta nevěra přišla v období, kdy jsem byla dost oslabená (rizikové těhotenství, porod, pak po porodu poměrně vážná nemoc)., tak to byla fakt škola. Au.

Jarčo, Majkafa má pravdu. Nejde o to, pořád popisovat co on dělá špatně.

Tak nám napiš, co na něm miluješ, napiš nám o něm něco pozitivního, když v něm nevidíš jen netvora. Co dělá správně?

Další věc. Přečti si znovu svůj příspěvek z 14.24 a zkus vymyslet nějaký důvod, proč se chová tak jak se chová.

Třeba Ti to pomůže uvědomit si, co dělᚠšpatně Ty. Tudy totiž vede ta cesta. Pokud chceš, aby se k Tobě začal chovat jinak on, musíš se nejprve začít chovat jinak Ty.

Pokud se Ti to zdá nespravedlivé, věz, že ve vztahu má víc práce ten kvalitnější z partnerů.

Neschazuj to, není proč. Všichni děláme někdy  úúplně úděsné chyby, ale dodré příklady táhnou.

 

#382 13. 4. 2007 15:18

Jarča
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 4. 2006
Příspěvky: 289

Re: Jsem úplně v koncích

Milovala jsem  na něm zodpovědnost, péči o rodinu, lásku, kterou mě zahrnoval, povídání o nejrůznějších problémech, po předchozím manželství mě vrátil takovou tu jistotu, která mi chyběla v předchozím vztahu..ale to bylo...on se najednou úplně otočil a to je to, co mě nejvíc mrzí...
Máte pravdu v tom, že jsem na něm asi moc závislá. V tom je asi moje chyby...Dokud jsem nebyla a byla pořád jakoby na vážkách, byl on ten nejlepší partner, kterého si můžete přát..Pak jsem do toho spadla úplně a úplně se mu oddala, začala jsem přejímat jeho názory a věřit tomu, že to co dělám, dělám špatně a asi to byla chyba, hodně věcí jsem dělala, protože mi trvdil, že je to správný, i když jsem o tom nebyla přesvědčená, protože si to přál a já ho tak milovala, že jsem mu chtěla vyhovět a chtěla jsem, aby byl štastný...Já nevím..
Já tady nepíšu proto, abych pomlouvala manžela, ale abych z vašich názorů zjistila, co je špatně a proto nechci ve vašich odpovědích číst jenom že je můj muž hajzl ale i to, co si myslíte, že dělám špatně já, já vám za to moc děkuju...

Není tady

 

#383 13. 4. 2007 15:22

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jsem úplně v koncích

Ja nevidím "dobře" a "špatně", ale vidím narušenú rovnováhu vo vzahu, Jarči. Mᚠho rpíliš rada, respektíve si na ňom závislá. Neviem, či to je láska, ale určite to nie je dobré pre nikoho zo zúčastnených. Nájdi si dobrého psychológa a popracuj hlavne na sebe, to pomôže nejakým spôsobom určite aj vzahu.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#384 13. 4. 2007 15:27

Jarča
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 4. 2006
Příspěvky: 289

Re: Jsem úplně v koncích

Ale na vztahu se už pracovat nedá...ten už je v tahu...o práci na vztahu se snažím 4 měsíce, chodím ke psychologovi, dopísmene plním jeho rady, ale všechno je úplně jinak, než jsem si myslela a než muž celou dobu tvrdil a takže pracuju celý ty 4 měsíce asi jinak, než bych měla.
Mᚠpravdu, at si namlouvám jak chci, že je zmetek a že ho nenávidím, miluju ho, miluju ho moc a nevím jak z toho ven

Není tady

 

#385 13. 4. 2007 15:29

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jsem úplně v koncích

PRACUJ NA SEBE - to je najdôležitejšie... Na vzah treba dvoch, a keď ten druhý nechce alebo nevie... ale NA SEBE môžeš pracova aj sama, trebárs preto, aby si nabudúce nemusela prechádza takýmto martýriom, alebo preto, aby si bola oporou deom, a nie naopak... skrátka aby sa zlepšila kvalita TVOJHO života, či už s nejakým mužom(týmto? iným?), alebo aj BEZ MUŽA...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#386 13. 4. 2007 15:45

Jarča
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 4. 2006
Příspěvky: 289

Re: Jsem úplně v koncích

Můj život je totálně v pr..Připadám si stará, zbytečná, takovej. člověk, kterej kdyby nebyl, nic by se nestalo...nic jsem nedokázala a asi už ani nedokážu...
Ted mě drží děti, hlavně prcek, co by si beze mě počal, mám strašný výčitky, že jsem zkazila život dalšímu dítěti, nedokázala udržet rodinu, prostě jsem zase zklamala.

Není tady

 

#387 13. 4. 2007 16:00

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 19. 11. 2006
Příspěvky: 2245
Web

Re: Jsem úplně v koncích

Jarča napsal(a):

Můj život je totálně v pr..Připadám si stará, zbytečná, takovej. člověk, kterej kdyby nebyl, nic by se nestalo...nic jsem nedokázala a asi už ani nedokážu...
Ted mě drží děti, hlavně prcek, co by si beze mě počal, mám strašný výčitky, že jsem zkazila život dalšímu dítěti, nedokázala udržet rodinu, prostě jsem zase zklamala.

Jarčo, ani nevíš, kolik "starých" ženských znám a které obdivuju za to jaké jsou, jak jsou spokojené, usměvavé a jak mají svůj život srovnaný... Hodně z nich žije samo... Prostě je kolem nich "něco" co inspiruje. Vím, že tohle dokáže každá z nás, ale samo to nepřijde...

Myslím, že jsi "zklamala" jenom sama sebe. S tím můžeš něco udělat. hjarta


Plýžením v plyš! tongue

Není tady

 

#388 13. 4. 2007 16:09

Largo
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 8. 2006
Příspěvky: 1222

Re: Jsem úplně v koncích

Jarčo,
pověz nám, co mᚠráda a čeho si vážíš sama na sobě? A co se chceš naučit? smile
Není to žádné chvástání, klidně povídej.

Upravil(a) Largo (13. 4. 2007 16:12)


Dobré věci v životě jsou věci nejtišší.

Není tady

 

#389 13. 4. 2007 16:23

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jsem úplně v koncích

Jarča napsal(a):

Můj život je totálně v pr..Připadám si stará, zbytečná, takovej. člověk, kterej kdyby nebyl, nic by se nestalo...nic jsem nedokázala a asi už ani nedokážu...
Ted mě drží děti, hlavně prcek, co by si beze mě počal, mám strašný výčitky, že jsem zkazila život dalšímu dítěti, nedokázala udržet rodinu, prostě jsem zase zklamala.

PRESNE NA TOTO potrebuješ psychológa!!!! dumbom Mazaj a nediskutuj!!!


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#390 13. 4. 2007 16:29

Jarča
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 4. 2006
Příspěvky: 289

Re: Jsem úplně v koncích

Ráda čtu, starám se o rodinu, pracuji na zahrádce, mám ráda kytky všude kolem sebe. Moc ráda peču dorty - dokonce i pro lidi a všem chutnají a líbí se.
Co nemám ráda je sport, hlavně kolektivní, to nemám ráda odmalička .
Ráda byhc se naučila anglicky - neleze mi to do hlavy smile A co se týče mojí povahy, ráda bych na sobě změnila především 1 vlastnost - jazyk rychlejší než myšlenka:) Na tom pracuji..snad se ZATÍM daří
Také mám ráda vyrábím různé věci - květináče, obrázky a ráda maluji - nemyslím obrázky, ale stěny, mám ráda takovou tu činnost, kde je za mnou vidět výsledek práce - vypleté záhonky, nová kytka v novém květináči,
Ted když jsem to tak napsala, připadám si jako putka domácí, co se točí jenom kolem domácnosti.
Ale také ráda jezdím na výlety - po památkách , ráda si prohlížím nová města - myslím architekturu, ne výlohy, také mám 2 pejsky, kterým se věnuji, , hodně času mi zaberou děti, hlavně malej, ten je náročný na čas, nic nechce dělat sám, všechno musím s ním, takže když chci, aby maloval, musím také, chodíme ven, hrajeme člověče...Zajímá vás to, jsem normální ženská...spokojená, když jsou spokojený všichni kolem mě

Není tady

 

#391 13. 4. 2007 16:32

Jarča
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 4. 2006
Příspěvky: 289

Re: Jsem úplně v koncích

Mazam tam v úterý přespříští, dřív nebyl termín - třeba mě do té doby odvezou do Dobřan...

Není tady

 

#392 13. 4. 2007 16:37

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jsem úplně v koncích

Jarča napsal(a):

miluju ho, miluju ho moc a nevím jak z toho ven

Jj...miluju ho miluju ho STRAŠNĚ!
Právě, že STRAŠNĚ....
Chtělo by to skotský střiky a opravdu dobrou psychoterapii - návrat do dětství. Takovou tu "expedici", která by zjistila, proč jsem tak děsně k NIČEMU a NEDOKONALÁ, když já se přece tak DĚSNĚ snažím.....


.......a spokojená, když jsoiu všichni kolem mně spokojení....???
Hmmm...víte, jaký je (Som) rozdíl mezi mužem a ženou??
Taky v tom, že:
Muž říká: když budu v pohodě a spokojený, bude v pohodě a spokojená i má rodina!
Žena říká: když bude v pohodě a spokojená moje rodina, budu spokojená i já!

A vtip je v tom, že OBA mají pravdu stolt


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#393 13. 4. 2007 16:43

Jarča
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 4. 2006
Příspěvky: 289

Re: Jsem úplně v koncích

Kdybych věděla, že mě pomůžou skotský střiky, jdu do toho...
Už se mi tady někdo na dětství ptal - na tatku i mamku - ale oba jsou skvělý a já měla krásný dětství, normální rodinu, dodneška se na ně obracím, když je nejhůř - samo že i když je dobře, naši jsou spolu už 35 let a  v pohodě, samo že se nedrží za ruce a nešeptají si, jak se mají rádi, ale je tam ta pohoda, klid a láska tak nějak ve vzduchu..

Není tady

 

#394 13. 4. 2007 16:46

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jsem úplně v koncích

Pomôže ti čokožvek, čomu uveríš, že ti pomôže... v konečnom dôsledku si môžeš pomôc len ty sama. Ako povedal môj homeopat: Keď ma vylieči potencované ho :-), budem jes potencované ho :-)... tummenupp


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#395 13. 4. 2007 17:25

Largo
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 8. 2006
Příspěvky: 1222

Re: Jsem úplně v koncích

Jarčo,
láskyplná, tvořivá, inteligentní, se smyslem pro krásu...a zamidrákovaná! Do p...

Pan....pomóóóóc!

Upravil(a) Largo (13. 4. 2007 17:30)


Dobré věci v životě jsou věci nejtišší.

Není tady

 

#396 13. 4. 2007 17:56

Largo
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 8. 2006
Příspěvky: 1222

Re: Jsem úplně v koncích

Selima má pravdu, pomůže ti všechno, čemu uvěříš, že ti pomůže. Nehledej to u druhých, ale v sobě, mᚠpro to předpokladů víc než dost. A pokus se rozebrat Pandořin poslední příspěvek.... když nad ním strávíš třeba hodinu, to nic. Ptej se. Jestli potřebuješ pomoc, požádej o ni. A když už jsme u rodiny - co tví prarodiče?


Dobré věci v životě jsou věci nejtišší.

Není tady

 

#397 13. 4. 2007 18:33

Jarča
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 4. 2006
Příspěvky: 289

Re: Jsem úplně v koncích

Bez problémů - myslím prarodiče..
Zamindrákovaná...asi jo, ted určitě...
Vždycky jsem byla z těch, za kým si chodí ostatní stěžovat a já s nadheldem radila....ted jsem ve stavu, do kterého jsem myslela, že se nikdy nemůžu dostat, že se mě to nemůže stát, ale fakt se bojím vylézt z domu, že e na mě budou lidi koukat, ukazovat si a za zády se smát - to je ta, co jí utek manžel, ta je asi na prd...

Není tady

 

#398 13. 4. 2007 19:14

Largo
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 8. 2006
Příspěvky: 1222

Re: Jsem úplně v koncích

Jarčo,
myslím, že ty o svých schopnostech víš a mé slovo "mindrák" není to pravé. Jestli ti můžu poradit, přečti si pomalu a pozorně téma Co by vás mohlo odradit od sebevraždy, tady na Psychologické. A pak řekni, pokud budeš chtít, co z toho pro tebe vyšlo...nebo se tam přímo zapoj... smile


Dobré věci v životě jsou věci nejtišší.

Není tady

 

#399 13. 4. 2007 21:03

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Jsem úplně v koncích

Jarčo!!! Jak na Tebe pohlížejí ostatní lidi, na to se s přehledem vykašli. Každému se v životě něco nepovedlo a já osobně NEZNÁM, skutečně NEZNÁM člověka středního věku, kterého by v životě nepotkal nějaký karambol. To, že se dva manželé rozejdou, už dávno není pro nikoho žádná senzace, ale přirozený běh života.
To, že jsi momentálně ve fázi, kdy se obviňuješ za to "že jsi selhala", je víceméně logické. Hlavně se tomu nepoddávej víc, než je zdrávo a nezabředávej do dalšího sebemrskačství typu "jsem úplně neschopná, k ničemu, v životě se mi nikdy nic pořádného nepovedlo a už na mě nic hezkého nečeká" NE! JAKMILE SI ZAČNEŠ V PODOBNÝCH MYŠLENKÁCH LIBOVAT, PODVĚDOMĚ SE NAPROGRAMUJEŠ DO POZICE "PECHFÓGLA" ČILI ČLOVĚKA, KTERÝ K SOBĚ ZÁKONITĚ PŘITAHUJE VEŠKEROU SMŮLU SVĚTA.
A to přece nechceš, že?


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#400 14. 4. 2007 7:47

Jarča
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 4. 2006
Příspěvky: 289

Re: Jsem úplně v koncích

Holky,
tak jsem včera asi udělala velikou chybu, něco, co jsem nechtěla - nebo chtěla, já nevím...Opili jsme se s manželem a já se sním vyspala - teda vyspala, byl to uragán, trvalo to 4 hodiny a bylo to krásný,jako dřív, ale ted je zase pryč a já vím, že se tím nic nevyřešilo

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů