Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 21. 2. 2007 21:02

Pedro
♥♥♥♥♥--
Místo: Vysočina
Registrovaný: 4. 8. 2006
Příspěvky: 523

Re: Co jste zažívali po zasvěcení REIKY?

Somaia, vidím to tak, že psát krásné knihy i vyučovat moudrosti, je jedna věc, která si jistě zaslouží odměnu... Ale probouzet v lidech přímo sílu Ki, Chi, Čajtanju, Kundaliní, Adi Šakti,., jedno jak Jí nazveme, dávat jim zasvěcení a nechat si za to platit... Obávám se, že není ve vesmíru dost zlata, které by toto vyvážilo... Tady platí jediná měna - Radost z příjmání a dávání čisté duchovní Energie, Síly, která nerozumí penězům, nerozumí konzumní společností, nerozumí egu. Ale to čemu rozumí, jsou otevřená srdce těch, kteří po ní zatouží. Tohle prostě není o penězích, vše předtím možná ano, než se k tomu člověk dopracuje, ale tohle ne. Chápu, že jsou za to lidé ochotni platit, ale nechápu ty, kteří si o to žádají...

Upravil(a) Pedro (21. 2. 2007 22:33)

Není tady

 

#27 22. 2. 2007 9:45

Somaia
Host

Re: Co jste zažívali po zasvěcení REIKY?

Balkamo, příliš to paušalizuješ.  I mezi těmi, kteří "prodávají" Reiki jsou velké rozdíly v duchovní vyspělosti a odpovědnosti. Tak jako i v jiných esoterických oblastech (kineziologie, regresní terapie, výklad karet a další...). V každém oboru se najdou ti "dobří" i ty méně kvalitní rychlokvašky. Je jen na nás samotných, když se rozhodneme něco podstoupit, abychom sami  usilovně hledali kvalitu.

Pedro, žijeme v materiálním světě obdařeni hmotným tělem, o které se musíme starat, tomu neunikne nikdo.  Z tohoto důvodu jsem přesvědčaná o tom, že i vesmírný koloběh peněz je  také jedním z duchovních zákonů a principů pro život tady na zemi. Něco jsem už o tom četla, má to své zákonitosti a pravidla. Ty přeci nemůžeš vědět zcela přesně, jestli člověk, který předává duchovní poznání dál, to dostal zadarmo a nebo musel nejdříve obětovat sám nemalé finanční prostředky, aby něco získlal ( mám na mysli cestování ,studium nebo jen spoustu času). Proto bych byla a jsem velmi opatrná v případě radikálních výroků: "zadarmo dostal, tak proč to zadarmo nerozdává?".

 

#28 22. 2. 2007 9:49

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Co jste zažívali po zasvěcení REIKY?

Souhlasim se Soamiou. Penize jsou prece take jen energie, nic vic, nic min.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#29 22. 2. 2007 10:28

Pedro
♥♥♥♥♥--
Místo: Vysočina
Registrovaný: 4. 8. 2006
Příspěvky: 523

Re: Co jste zažívali po zasvěcení REIKY?

Somáio, Pandoro, v mnohém s vámi souhlasím, v tom zbytku se možná pletu, žádný člověk není neomylný... smile

Budu přemítat o kauze Peníze versus Duchovno, třeba mi svitne i v koutě, do kterého zatím nevidím...

Zatím mi má intuice nedovoluje věřit lidem, kteří mi za peníze - je jedno kolik - nabízejí napojení na Vesmírnou Energii. Dle mne může Mistr dostat, příjmout dar od svých žáků, ale nikdy jej nebude požadovat, ani nato nepomyslí... Tak si představuji skutečného Mistra.

Ano peníze se staly nástrojem nutným k životu, ale člověk by měl pracovat bez vidiny zisku, jinak spoutají jeho mysl... A každé takové pouto je blok pro Energii. Energie, která takto v lidské mysli zhrubne, pak blokuje samu sebe, jemné se oddělí od hrubého a místo propojení vznikne iluze... I síla iluze může být značná a tvářit se přívětivě...

Budu o tom přemítat... smile

Není tady

 

#30 22. 2. 2007 10:58

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Co jste zažívali po zasvěcení REIKY?

Pedro napsal(a):

Ano peníze se staly nástrojem nutným k životu, ale člověk by měl pracovat bez vidiny zisku, jinak spoutají jeho mysl... A každé takové pouto je blok pro Energii. Energie, která takto v lidské mysli zhrubne, pak blokuje samu sebe, jemné se oddělí od hrubého a místo propojení vznikne iluze... I síla iluze může být značná a tvářit se přívětivě...

Tak to mas jiste pravdu.
Ja opakuji, ze penize jsou energie jako vsechno kolem nas....
Kdyz ji mas malo, fungujes jen v "po*n provozu".
Kdyz ji mas tak akorat, zijes naplno.
Kdyz ji mas prebytek, muze te to i zabit.
smile

Upravil(a) Pandorraa (22. 2. 2007 11:31)


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#31 22. 2. 2007 11:22

Pedro
♥♥♥♥♥--
Místo: Vysočina
Registrovaný: 4. 8. 2006
Příspěvky: 523

Re: Co jste zažívali po zasvěcení REIKY?

Jojo, Pan, něco v tom smyslu se snažím vyjádřit. smile

Záleží na postoji, jaký má člověk k penězům, k majetku, k materiálnu. Jenže, když se někdo snaží evidentně rejžovat, a o takovém je tu řeč, tak jaký je asi jeho postoj..? Takovým Mistrům se říká: Falešní...

Není tady

 

#32 22. 2. 2007 11:38

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Co jste zažívali po zasvěcení REIKY?

Ano, souhlas.
Ale asi i oni tu maji sve misto proto, abycho se naucili je rozpoznavat smile
A vidis.... porad to spousta lidi neumi, proto tu porad jsou
A za vsechno se plati, i za poznani.... ja osobne se presvedcila, ze platba penezi je ta nejmene bolestiva......


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#33 22. 2. 2007 11:52

Pedro
♥♥♥♥♥--
Místo: Vysočina
Registrovaný: 4. 8. 2006
Příspěvky: 523

Re: Co jste zažívali po zasvěcení REIKY?

No ano, Pan, vlastně to tak být musí... Poptávka jen utváří nabídku. Tvůj pohled, vida, jak mi rozšířil obzůrek... stolt

Upravil(a) Pedro (22. 2. 2007 12:04)

Není tady

 

#34 22. 2. 2007 12:10

Somaia
Host

Re: Co jste zažívali po zasvěcení REIKY?

Smekám... Pedro, smile

znovu bych chtěla zopakovat, že je všechno věcí nabídky a poptávky. Hlavní a konečné slovo budu  mít vždycky já,  jako ten kdo poptává: Ano, tohle chci a nabízenou cenu jsem za to ochotná zaplatit a nebo ne: cena je přemrštěná a pak už se tím dál nezabývám. Ještě se mi nestalo, abych se zoufale  a dlouho trápila tím, že se CHCI nějakého (třeba kurzu) zúčastnit a nemám na to prostředky. Spoléhala jsem vždycky na vyšší síly, které to v připadě potřeby a účelnosti nějak zařídí  a to  s přihlédnutím k 1. základnímu zákonu koloběhu peněz, že nejdříve musím někde sama něco pustit neboli poslat po vodě.... a pak mi bude dle potřeb přidáno... smile

Upravil(a) Somaia (22. 2. 2007 12:10)

 

#35 22. 2. 2007 12:20

BHalina
♥------
Registrovaný: 22. 2. 2007
Příspěvky: 5

Re: Co jste zažívali po zasvěcení REIKY?

Proč se rozčilujete jestli platit - neplatit. Všichni máme možnost volby, tudíž nechceš nepla. Je fakt, že já jsem za to peníze dala a jsem spokojená a nikdy jsem toho nelitovala. Utratila jsem peníze kolikrát za větší blbiny. Je pravda, že správný mistr reiky dává i svůj čas, v kterém by mohl dělat něco, za co by dostal zaplaceno. Je to otázka priorit každého z nás. Nikdo vás přece do ničeho nenutí

Není tady

 

#36 22. 2. 2007 13:17

Largo
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 8. 2006
Příspěvky: 1222

Re: Co jste zažívali po zasvěcení REIKY?

BHalina,
nikdo se nerozčiluje smile - jen přemýšlí, zkoumá a ověřuje to, co už ví, učí se a snaží se vyjádřit se co nejlíp. Klídek.


Dobré věci v životě jsou věci nejtišší.

Není tady

 

#37 22. 2. 2007 13:31

BHalina
♥------
Registrovaný: 22. 2. 2007
Příspěvky: 5

Re: Co jste zažívali po zasvěcení REIKY?

Já jsem v klidu a pohodě.

Není tady

 

#38 22. 2. 2007 13:39

Somaia
Host

Re: Co jste zažívali po zasvěcení REIKY?

Osobně taky nevnímám, že by se tu ,Halino, někdo rozčiloval. Jen si vzájemně objasňujeme úhly pohledu na věc, která je z esoterického pohledu dost složitá a pro mnohé třeba zbytečně kamenem klopýtání. Odehrává se tu prostá  a poklidná výměna názorů... :-))

 

#39 22. 2. 2007 15:17

1jana
♥♥-----
Registrovaný: 15. 5. 2006
Příspěvky: 47

Re: Co jste zažívali po zasvěcení REIKY?

BHalina napsal(a):

Proč se rozčilujete jestli platit - neplatit. Všichni máme možnost volby, tudíž nechceš nepla. Nikdo vás přece do ničeho nenutí

To je sice zajímavý názor Halino, ale profitovat z lidské bolesti, to už je podle mne na povážení. Někteří lidé si od toho, že zaplatí, slibují to, že se uzdraví a o dalším už nejsou ochotni přemýšlet. Mohlo by se zde jmenovat velké množství příkladů ze světových dějin, kdy byli lidé před volbou a volili. Jestli správně? To už je samozřejmě na každém z nich. Nikomu bych rozhodně nechtěla nic vymlouvat, ale zdá se mi stále nevěrohodné to, že by lidé měli za poznání, ke kterému má každý svou cestu dojít zaplacením peněz.

Není tady

 

#40 22. 2. 2007 17:37

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2535

Re: Co jste zažívali po zasvěcení REIKY?

Pandorraa napsal(a):

A za vsechno se plati, i za poznani.... ja osobne se presvedcila, ze platba penezi je ta nejmene bolestiva......

To je ono! Pan! V té větě je skryto mnohem víc než téma peněz.
Jak rádi lidé vybírají ty nejméně bolestivé cesty a to ve všem. Raději zaplatit, zrychlit, obejít...

Raději žehlit a vařit než něco tvořit
raději sledovat telenovely než žít vlastní život,
raději jet autem než dojít pěšky
raději odpočívat než muset přemýšlet...

Ano, veškerou poptávku dělá lidská lenost a snaha si všechno ulehčit.
Ale to už jsem asi offtopic

Není tady

 

#41 22. 2. 2007 17:57

Largo
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 8. 2006
Příspěvky: 1222

Re: Co jste zažívali po zasvěcení REIKY?

Pol,
negeneralizuješ příliš? Pamatuješ - vím, že nic nevím... gloria

Upravil(a) Largo (22. 2. 2007 18:00)


Dobré věci v životě jsou věci nejtišší.

Není tady

 

#42 22. 2. 2007 18:03

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 19. 11. 2006
Příspěvky: 2245
Web

Re: Co jste zažívali po zasvěcení REIKY?

Na druhou stranu, za co se neplatí (a už je to čímkoliv), toho si zpravidla lidé ani neváží wink


Plýžením v plyš! tongue

Není tady

 

#43 22. 2. 2007 18:41

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2535

Re: Co jste zažívali po zasvěcení REIKY?

Ale Largo, Largo smile , o tom jsme už přece dlooouuuze diskutovaly.
Možná mᚠpravdu, kdo ví, já na sebe tady zevnitř špatně vidím.
Nicméně je to věc o které jsem nevědomky dlouho přemýšlela a konečně to tady někdo popsal.

-----
Andromedo,
jojo, podle mě záleží taky na míře učebního procesu závislého na okolnostech platby( penězi, bolestí, radostí....).

Upravil(a) poletucha (22. 2. 2007 18:42)

Není tady

 

#44 22. 2. 2007 19:10

Largo
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 8. 2006
Příspěvky: 1222

Re: Co jste zažívali po zasvěcení REIKY?

Pol,
s pojmenováním věci souhlasím, naprosto. To důvěra v hledání a postup všech ostatních se mi z tvých vět nějak vytratily...


Dobré věci v životě jsou věci nejtišší.

Není tady

 

#45 22. 2. 2007 19:41

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 19. 11. 2006
Příspěvky: 2245
Web

Re: Co jste zažívali po zasvěcení REIKY?

poletucha napsal(a):

Andromedo,
jojo, podle mě záleží taky na míře učebního procesu závislého na okolnostech platby( penězi, bolestí, radostí....).

Jo jo, právě proto je tam slůvko zpravidla wink Nicméně ta "platba" dává pocit, že je to něco potom získáno za nějaké zásluhy (i peníze se musejí nějak vydělat), má to "větší" cenu.


Plýžením v plyš! tongue

Není tady

 

#46 22. 2. 2007 22:34

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhoš
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 963
Web

Re: Co jste zažívali po zasvěcení REIKY?

Ajaj, oběhli jsme několik koleček a už je to tu zase roll

1jana napsal(a):

.......zdá se mi stále nevěrohodné to, že by lidé měli za poznání, ke kterému má každý svou cestu dojít zaplacením peněz.

Připadá mi, že tady dochází k zásadnímu nepochopení. Přece když budu schopná se k tomu poznání dostat sama bez cizí pomoci, tak přece nikomu za nic platit nebudu. Taky proč bych to dělala, když si vystačím sama? A jestli to neumím = nemám na to, abych se k tomu poznání bez cizí pomoci dostala, tak holt za tu pomoc zaplatím. A pak je otázka kolik. Ale to už jsme tu docela slušně prodiskutovali smile
A pak nějak nerozumím formulaci  - profitovat z lidské bolesti  - v souvislosti se zasvěcením reiki. O jakém profitování to mluvíš? Víš vůbec o co vlastně jde? Zasvěcením tě nikdo neuzdraví. Jen se díky němu ve tvém těle nastolí příznivé podmínky pro to, abys tu energii SAMA mohla lépe přijímat…. No a pak záleží na tobě, jak s ní naložíš. Můžeš se pomocí ní i uzdravit…. I když to je trochu diskutabilní, protože k uzdravení potřebuješ pochopit svoje „závadné“ myšlenkové pochody  a pak je hlavně změnit. …. Ale zasvěcení jako takové – protože to je ta služba, za kterou platím a o tom se přece stále bavíme -  to tě nevyléčí. Pochybuji, že by tohle nějaký mistr reiki slíbil…a pokud ano, tak se o něm jako o mistru nemůže mluvit.  Ne? wink

Není tady

 

#47 23. 2. 2007 8:31

1jana
♥♥-----
Registrovaný: 15. 5. 2006
Příspěvky: 47

Re: Co jste zažívali po zasvěcení REIKY?

keito napsal(a):

A pak nějak nerozumím formulaci  - profitovat z lidské bolesti  - v souvislosti se zasvěcením reiki. O jakém profitování to mluvíš? No a pak záleží na tobě, jak s ní naložíš. Můžeš se pomocí ní i uzdravit…. I když to je trochu diskutabilní, protože k uzdravení potřebuješ pochopit svoje „závadné“ myšlenkové pochody  a pak je hlavně změnit. …. Ale zasvěcení jako takové – protože to je ta služba, za kterou platím a o tom se přece stále bavíme -  to tě nevyléčí. Pochybuji, že by tohle nějaký mistr reiki slíbil…a pokud ano, tak se o něm jako o mistru nemůže mluvit.  Ne? wink

Mluvím o tom, že jsem se setkala s lidmi, kteří měli onemocnění a prostě od REIKI si slibují, že se uzdraví a v podstatě je to stále samozřejmě otázka poptávky a nabídky. Všimla jsme si, že i ve městě najednou začínají viset cedulky, kde je nabízeno REIKI. Zdá se mi to prostě všechno už dosti obchodní. Jinak samozřejmě  bych si opravdu "nedovolila" s Tebou diskutovat o tom, že o REIKI vím více než ty. Je to prostě můj pocit z toho, že vše je bohužel v rukou lidí zneužitelné. Mohla bych uvádět i jiné příklady, které mi vadí, např.člověk, který se nechal zasvětit do REIKI a vykládá o různých zážitcích teď veřejně, jako o kouzelnickém umění atd. :-(A u těchto věcí mi především vadí i to, že lidé, kteří se o  určité věci vůbec nezajímali a nevěří jim, tak si zaplacením chtějí koupit sebeuzdravování atd. Jsou samozřejmě i lidé, které to někam poposune a jak psala Pan, tak někdy je i pohodlnější si  koupit a rychleji se vlastně poposunout dál, s tím souhlasím. Nechtěla jsme vyvolávat novou diskuzi, jestli platit, či neplatit, je to spíš o tom, že mi to, co BHalina psala přišlo zase jako takové moc obhajující :-)
Jinak je to o tom, že slovo psané,nemůže samozřejmě zachytit, to co si člověk o všechno myslí a hlavně se neznáme a nevíme, jak vlastně žijeme každý svůj život. Přeji hezký den :-) J.

Není tady

 

#48 23. 2. 2007 9:01

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Co jste zažívali po zasvěcení REIKY?

Z reiki se stal pro nektere lidi vyhodny obchodni artikl, to je pravda.
Pokud budou lide, kteri si mysli, ze se mohou nekam posunout ci se dokonce uzdravit, kdyz si ji "koupi", bude se s ni kupcit dal.

Jednani nekterych "zazracnych lecitelu" ci "mistru" je vedeno jejich egem a ne snahou pomoci.... Nekdy mi to prijde, jakoby clovek, ktery ma pred sebou vystup na vysokou horu, sel na "stopa" a stopnul si rychly super vytah. Kdyz z nej nahore vyleze, zjisti, ze zanedbal postupnou aklimatizaci a ze v te vysce nemuze dychat, zastavuje se mu srdce.... Tak supem vola vrtulnik, aby ho rychle zase dopravil do zakladniho tabora, popripade jeste niz....
Ten, kdo provozuje takovy "vytah" je podle meho nazoru hlupak... tedy pokud nevi, co dela. Pokud vi co dela a dela to hlavne pro uspokojeni sveho ega a pro penize, je pak jeste neco horsiho.....
A ten, kdo si vytah "objedna" a zaplati??? No nevim.... Kazdopadne by to pro nej mela byt zivotni zkusennost a rozhodne by nemel nadavat na "provozovatele vytahu", spis by se nad sebu mel zamyslet.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#49 23. 2. 2007 9:05

Somaia
Host

Re: Co jste zažívali po zasvěcení REIKY?

Jani, lidé se upínají s nadějí ke všem metodám, které jim pomohou se uzdravit, to se netýká jen Reiky. Jenže , jak už uvedla Keito ve svém předchozím přispěvku, se kterým se 100% stotožňuji, pokud nedojde k pozitivním změnám i na úrovni psychiky, nezmění se nic. Maximálně mohou některé metody nebo léčitelé  krátkodobě ulevit. S Reiky mám osobní velmi pozitivní zkušenosti a nemohu souhlasit s tím, že své názory opírᚠjen o své vnitřní pocity bez konkrétní zkušenosti. Mě taky některé metody nebo duchovní směry nic neříkají nebo lépe řečeno, nevzbuzují důvěru a pravděpodobně s nimi osobní zkušenost neudělám, ale taky se k nim nebudu nijak vyjadřovat, protože jsme všichni rozdílní a každý má svou CESTU k duchovnímu vzestupu. Metoda Reiky taky není pro všechny a není univerzálním všelékem. Jen jednou z možností otevřit cestu k vlastnímu uvědomění a dalším pozitivním změnám v životě, pokud člověk chce.....

 

#50 23. 2. 2007 10:05

Pedro
♥♥♥♥♥--
Místo: Vysočina
Registrovaný: 4. 8. 2006
Příspěvky: 523

Re: Co jste zažívali po zasvěcení REIKY?

Pandoro, to jsi skvěle vyobrazila... tummenupp

Somaio, taky všechna čest. smile

Bohužel, lidé se většinou nad sebou zamyslí, až když od někud spadnou, a zlámou si ruku, nohu, nebo i něco, důležitějšího... Ale tak to prostě chodí, co je svět světem. Tak snad už brzy začne převládat zkušenost a ponačení nad slepými touhami a sny...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů