Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#1 19. 2. 2007 13:11

jan700
♥------

exekuce na plat

Dobrý den, mám dluh na výživném na bývalou přítelkyni. Nyní jsem ženatý a mám další dítě. Dosud jsem byl nezaměstananý. Dnes mám první směnu. Chtěl bych se zeptat, jestli mi bývalá přítelkyně může dát exekuci na plat, když jsem ve zkušební době? Mockrát děkuji za radu! Jan

Není tady

#2 19. 2. 2007 13:18

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥

Re: exekuce na plat

když bude rychlá, tak co by nemohla ?

Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

#3 19. 2. 2007 13:43

jan700
♥------

A nevíte náhodou kolik mi můžou " vzít " z platu? výdělek je cca 10000,- Kč!

Není tady

#4 19. 2. 2007 13:49

rogersova
♥♥♥♥♥--

Rozsah srážek ze mzdy
Srážky ze mzdy se provádějí z čisté mzdy, po odečtení zálohy na daň z příjmů fyzické osoby, pojistné na sociální zabezpečení, příspěvek na státní politiku zaměstnanosti a pojistné na veřejné zdravotní pojištění. Sražené částky se vypočtou podle podmínek a sazeb platných pro povinného v měsíci, za který se čistá mzda zjišuje. Povinnému nesmí být sražena z měsíční mzdy základní částka, která činí 62 % částky životního minima jednotlivce na osobu povinného a 25 % částky životního minima jednotlivce na každou osobu, které poskytuje výživné. Na manžela povinného se započítává 25 % částky životního minima jednotlivce, i když má samostatný příjem. Na dítě, jež manželé spolu vyživují, se započítává 25 % částky životního minima jednotlivce každému manželovi zvl᚝, jsou-li prováděny srážky ze mzdy obou manželů. V případě, že je výkon rozhodnutí nařízen ve prospěch těchto osob pro pohledávky výživného, pak se 25 % částky životního minima jednotlivce nezapočítává.

Částka, nad kterou se zbytek čisté mzdy srazí bez omezení, činí 150 % částky životního minima jednotlivce. Částky životního minima jsou stanoveny zákonem č. 463/1991 Sb. ve znění pozdějších předpisů.

Z čisté mzdy, která zbývá po odečtení základní částky a která se zaokrouhlí směrem dolů na částku dělitelnou třemi, lze srazit k vydobytí pohledávky oprávněného jen jednu třetinu. Pro přednostní pohledávky lze srazit dvě třetiny. Přednostní pohledávky se uspokojují nejprve z druhé třetiny a teprve pokud nestačí, pak se uspokojují spolu s ostatními pohledávkami z první třetiny.

Přednostními pohledávkami jsou pohledávky výživného, pohledávky náhrady škody způsobené poškozenému ublížením na zdraví a úmyslným trestným činem, pohledávky daní a poplatků, pohledávky náhrady přeplatků na dávkách nemocenského pojištění, důchodového pojištění a důchodového zabezpečení, pohledávky pojistného na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti, pohledávky na veřejné zdravotní pojištění a pohledávky náhrady za příspěvek na výživu dítěte a příspěvek na úhradu potřeb dítěte svěřeného do pěstounské péče. Pořadí pohledávek se řídí dnem, kdy bylo plátci mzdy doručeno nařízení výkonu rozhodnutí, přičemž vždy bez ohledu na doručení se přednostně uspokojují pohledávky výživného a teprve pak ostatní přednostní pohledávky. Nikdy nelze provádět srážky ve větším rozsahu, než povoluje zákon, a to i tehdy, když by s tím povinný souhlasil.

Není tady

#5 19. 2. 2007 15:02

spunt
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Web

A nebylo by jednodušší si rovnou s bývalou přítelkyní dohodnout splátkový kalendář? A se vyhneš tomu že ti seberou co můžou soudně? Vždy ty peníze jdou na tvé dítě a ne pro ní.
Nabídni jí že budeš dávat výživné co ti vyměřil soud a něco navíc aby se např během roku splatil i dluh. Na to by nepřistoupila?

http://www.ticker.7910.org/as1cxJr0g411110MTAyZHwwMDAyMjNkfExlbmljY2UgamU.gif
http://www.ticker.7910.org/as1csEk0g410010MjkyZHwwMDAyNTdkfEppdHVzY2UgamU.gif

Stránky na téma: Poruchy pozornosti, hyperaktivita, hypoaktivita  http://www.adhd.denicek.eu/

Není tady

#6 20. 2. 2007 17:19

jan700
♥------

spunt napsal(a):

A nebylo by jednodušší si rovnou s bývalou přítelkyní dohodnout splátkový kalendář? A se vyhneš tomu že ti seberou co můžou soudně? Vždy ty peníze jdou na tvé dítě a ne pro ní.
Nabídni jí že budeš dávat výživné co ti vyměřil soud a něco navíc aby se např během roku splatil i dluh. Na to by nepřistoupila?

Ono to sní není jednoduché! Zkoušel jsem to! Ještě ke všemu - dítě mi nechce dát, den co den chodí po hospodách, domů se vrací podnapilá! Malého jí hlída její maminka! Odbor sociálně - právní s tím nic neděla!

Není tady

#7 20. 2. 2007 20:27

Buba 1
♥♥♥♥---

Ona je ta zla? TY neprispievas na vyzivu svojho dietata, ona sa stara, a este je ta zla??????????? Najprv si spln svoje povinnosti, a potom utoc. Alebo si myslis, ze dieta zije zo vzduchu????????

Není tady

#8 20. 2. 2007 21:31

jan700
♥------

Buba 1 napsal(a):

Ona je ta zla? TY neprispievas na vyzivu svojho dietata, ona sa stara, a este je ta zla??????????? Najprv si spln svoje povinnosti, a potom utoc. Alebo si myslis, ze dieta zije zo vzduchu????????

Poslouchej! NeznᚠNaši situaci! Každý člověk se může dostat do situace, že ztratí práci! Neznᚠmě, ani jí! Bohužel moje nynější žena s dítětem jsou důležitější!

Není tady

#9 20. 2. 2007 21:41

spunt
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Web

Jane, stát se to může, proto je dobré nežít z  ruky do huby a mít něco bokem abys nedlužil. To se pak těžko získává dítě do péče když sis neplnil vyživovací povinnost.
Neříkám to proto že bych tě odsuzovala že jsi ztratil práci, může to potkat každého. Mému manželovi se to povedlo když jsem byla těhotná. Já chodila do práce a on byl 2 měsíce doma.... ale dostal odstupné.... a když jsi bez práce dostaneš podporu, takže jsi mohl bývalé přítelkyni dát alespoň něco.

Víš ono je moc takových kteří na děti neplatí a pak když si někdo postěžuje jako ty , tak je špatný on protože na dítě neplatil, i kdyby jsi za to skutečně nemohl, zkus to pochopit.

Je to moc smutné a složité když dva jdou od sebe a mezi nimi je dítě.

http://www.ticker.7910.org/as1cxJr0g411110MTAyZHwwMDAyMjNkfExlbmljY2UgamU.gif
http://www.ticker.7910.org/as1csEk0g410010MjkyZHwwMDAyNTdkfEppdHVzY2UgamU.gif

Stránky na téma: Poruchy pozornosti, hyperaktivita, hypoaktivita  http://www.adhd.denicek.eu/

Není tady

#10 20. 2. 2007 21:46

Buba 1
♥♥♥♥---

Co sa rozculujes! Dieta jest musi! Je uplne jedno, v akom poradi sa narodilo! Hovor si, co chces! Ale dieta jest musi! Na to, aby tvoja byvala zivila tvoje dieta, na to je dobra! A namiesto dakujem, tak ju zacnes spinit!

Není tady

#11 20. 2. 2007 22:08

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

jan700 napsal(a):

Dobrý den, mám dluh na výživném na bývalou přítelkyni. Nyní jsem ženatý a mám další dítě. Dosud jsem byl nezaměstananý. Dnes mám první směnu. Chtěl bych se zeptat, jestli mi bývalá přítelkyně může dát exekuci na plat, když jsem ve zkušební době? Mockrát děkuji za radu! Jan

No to to s tebou matky tvých dětí chytly za pravý konec dumbom
Můžu se zeptat - jaká katastofa tě dovedla k rozhodnutí konečně nastoupit do práce poté, co jsi nadělal děti  a tak nějak jsi začal pomejšlet na to, jak všechno uživit?

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#12 21. 2. 2007 7:07

helena
♥♥♥♥♥♥♥

"Bohužel moje nynější žena s dítětem jsou důležitější!"

O důležitosti minulé, současné a případně budoucí ženy nehodlám polemizovat. Ale dávat přednost jednomu dítěti před druhým? Dokonce až tak, že první, co tě zajímá, je, jestli opravdu budeš muset platit výživné včetně dluhu?
Krom toho nechápu, jak je možné pořídit si manželku a další dítě, když nemámᚠpráci. Zdá se mi to poněkud nezodpovědné - ale já jsem dáma v letech, třeba je to dneska trendy :-)

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#13 21. 2. 2007 7:53

majkafa
Host

jan700 napsal(a):

Je ti samotnému ze sebe dobře? dumbom

#14 21. 2. 2007 8:16

Saďourek
♥♥♥♥♥♥♥

teda holky, to jste mu opravdu pomohly, samozřejmě dítě jako dítě a je jedno jestli s bývalou nebo současnou, ale vyčítat někomu že se oženil, když je nezaměstnaný, to mi přijde trochu uhozené. Já se taky vdávala ještě jako student. Důležité je, pokud chce Jan začít něco platit a všichni jsme chybující lidi!!!! Takže proč někoho rovnou odstřelit. Aby bylo jasno, já to totiž vidím z pohledu opačného, kdy můj manža má v péči dceru, matka má další dítě, alimenty platí 200,-/měsíčně, pro malou si přijde max.jednou za měsíc a tři roky alimenty vůbec neplatila atd.
Takže nejen muži jsou svině i žena - matka dokáže být k dítěti zlá!!!!
Jane, ty sám musíš mít pevný a jasný žebříček hodnot  a ten my neznáme, navíc ani nevíme, jak jsou děti staré! Drž se!!!!

http://lb1f.lilypie.com/kFtMp2.pnghttp://sirmi.ic.cz/cara/135.gif

Není tady

#15 21. 2. 2007 8:24

majkafa
Host

Saďourko na mne z Janova dotazu dýchá, že platit nechce, dokonce se bojí, aby matka jeho dítěte se výživného nedomáhala exekucí. A to je v chování Jana ke svému dítěti opravdu smutné. Jo, zapomněla jsem, pro Jana je teď důležitější to druhé dítě. big_smile

Upravil(a) majkafa (21. 2. 2007 8:25)

#16 21. 2. 2007 8:34

helena
♥♥♥♥♥♥♥

To Saďourek - já mu nevyčítám, že se oženil. Já jen trvám na svém názoru, že pokud nemám z čeho platit na první dítě, neudělám si další, alespoň ne do té doby, než budu mít stabilní zaměstnání.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#17 21. 2. 2007 8:35

Saďourek
♥♥♥♥♥♥♥

na mě nedýchá, že nechce, ale že spíš má strach aby mu nevzali příliš, ale na druhou stranu se nedivím. S 10.000,- čistého v dnešní době něco čarovat (pokud je jeho žena na mateřské).
Víš, mě to vyznělo tak,že jsi prostě chlap, tak tě odrovnáme rovnou, ale že některé ženské jsou úplně stejné a dokážou odložit dítě (to je pro mě nepochopitelné) někteří vidět nechtějí.
Jistě - co sis udělal, na to si pla . Sice nepíše kolik má platit měsíčně, ale jestli je jeho bývalá fúrie a snaží se ho oškubat o vše co má, tak mu to teda nezávidím ani náhodou.
On to možná jen blbě napsal s tou důležitostí.........ale taky psal, že mu dítě nechce dát...............taky ty chlapy někdy stavíme do neřešitelných situací.

http://lb1f.lilypie.com/kFtMp2.pnghttp://sirmi.ic.cz/cara/135.gif

Není tady

#18 21. 2. 2007 10:45

jan700
♥------

Kdo psal, že neplatím na DÍTĚ?????????? Na dítě nedlužím ani KORUNU! Nedělám rozdíly co se týče mých dětí!!!!!!!!!!! Dlužím bývalé přítelkyni! Když jsem se ženil, zaměstnaný jsem byl! A po dobu pracovní jsem platit i na ní i na malého! Nejsem nějaký hajzl! Dětem kupuji stejně! Dětem je 1.5let a 8 měsíců!

Není tady

#19 21. 2. 2007 10:47

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ve stínu Plzeňské věže
Web

Co vím, tak můžete dostat exekuci do té výše, že vám z platu zbyde jen životní minimum. Na to jste ale měl pomyslet už dřív. Bohužel jsem ani nikde nevyčetla, že hodláte na své první dítě platit. Zatím jen projevujete obavy, že vám něco strhnou z platu. Nicméně, pokud nechcete skončit na životním minimu (když už jste si stihl pořídit manželku a druhé dítě!), tak s sebou radši pěkně mrskněte a mažte se s bývalou přítelkyní domluvit po dobrém.

....

Píšete, že máte dluh na výživném - to vám nepřijde, že je dluh na dítě?

Upravil(a) Veranna (21. 2. 2007 10:48)

Není tady

#20 21. 2. 2007 10:55

Nicollete20
♥------

Holky, čtete to pořádně? Já pochopila, že má dluh na byvalou přitelkyni, a ne na dítě. Aha tak to ten chudák měl zůstat pořád svobodný a sám? Má dluh který si splatí a bude dobře!

Není tady

#21 21. 2. 2007 10:58

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Hmmm. vysvětlete mi tedy holky prosím, co znamená dluh na výživném na přítelkyni...

Není tady

#22 21. 2. 2007 11:01

majkafa
Host

jan700 napsal(a):

Kdo psal, že neplatím na DÍTĚ?????????? Na dítě nedlužím ani KORUNU! Nedělám rozdíly co se týče mých dětí!!!!!!!!!!! Dlužím bývalé přítelkyni! Když jsem se ženil, zaměstnaný jsem byl! A po dobu pracovní jsem platit i na ní i na malého! Nejsem nějaký hajzl! Dětem kupuji stejně! Dětem je 1.5let a 8 měsíců!

1.5 let znamená jeden a půl roku? Hmmm.

#23 21. 2. 2007 11:04

Nicollete20
♥------

asi mu bylo dáno platit výžvné na neprvdanou matku! To se platí 2 roky!

Není tady

#24 21. 2. 2007 11:06

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Web

ano, přesna tak. na MATKU! kdyby nebyla matka, tak na ní po rozchodu výživné platit nemusí.

Není tady

#25 21. 2. 2007 11:48

majkafa
Host

Soud jistě věděl, proč přisoudil výživné na matku. Zamyslely jste se nad tím, že je to stejné, jako kdyby Jan neplatil výživné na dítě? Jestli na tom matka není finančně dobře - podle věku dítěte je na mateřské dovolené a mateřská byla do konce roku 2006 opravdu nízká, tak přece strádalo i jeho dítě. Takže dle mého názoru je jedno, jestli dluží na dítě, nebo na matku, nebo obojí, vyjde to nastejno.

NÁŠ TIP:

Zápatí