Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 11. 2. 2007 17:13

ajka.m
♥♥♥♥♥--
Místo: Hampshire, UK
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 798
Web

řešení problému

:(Již tři čtvrtě roku chodím s přítelem a nᚠvztah nezačal asi nejlépe.
Byla jsem do něj zamilovaná, moje první velká láska ve 30 letech. Problém je v tom, že přítel je velmi pracovně vytížený. Je rozvedený a má dítě. Dělá denně i o víkendech i do noci na PC. Když má práci, musí ji dodělat.

Už ani nevím, kdy se to zvrtlo, ale myslím že po 3 měsících, kdy jsem se s ním vyspala. Vyhovovalo mu, že se vidíme jednou za 2 týdny. Stalo se i 1 x za měsíc. Snažila jsem se ho pochopit - psali jsme si přes ICQ - a neustále se zmiňoval, že dělá do noci, je utahaný a pod. O víkendech musel furt pomáhat na chalupě za rodiči, kde každý víkend jezdí. Vydržela jsem to 5 měsíců plných slz. Chtěla jsem se rozejít, ale naši mi to rozmluvili, a mu to zkusím říct, že mi to nevyhovuje, že je to strašně málo.

Řešení navrhl, jednou týdně zajet k němu do bytu a přespat u něj. Ještě byl hrdý, jak skvělé řešení navrhl.
Prý není zvyklý s někým být. Dlouho jsme podle něj byli sami. Prostě je zvyklý kdykoliv odjet a nechce to měnit. Když jsem např. byla u něj o víkendu, část dne pracoval nebo odjel se slovy, že se mi nemůže věnovat. Já na něj potom reaguju chladně, nedokážu mu plně projevit city. Ani jsme si nikdy neřekli, že se máme rádi.
Ale jsou i okamžiky, kdy jsem šastná - když někam jedeme na kole, ale to je třeba jen hodinka o víkendu.
Navíc má rád děti a výborně se chová k rodičům a ostatním.

Řekla jsem si, že to zkusím. Ale po dvou týdnech se mi už k němu nechtělo. Potom byly Vánoce. Před nimi mi poslal přání, ale na Štědrý den se ani neozval. Mohl přijet těsně po Vánocích, ale nemá rád rodinné oslavy, tak řekl, že nepřijede.

V lednu jsem to ještě zkoušela, ale poslední dobou jsem už byla nešastná, že musím k němu jet. Navíc, když většinu času pracuje a spíme spolu výjimečně. Od Vánoc jen 2 x. Nedovedu si představit, jak se to bude vyvíjet dál.

Došla jsem k řešení - sdělím mu, že už jsem unavená k němu dojíždět, zvl᚝ když jsem z toho nešastná.
A přijede on, kdy bude mít volno a bude mě chtít vidět.
Nevím však, jak bude reagovat. O budoucnosti jsme se taky moc nebavili. Asi je to také chyba
Možná je to trochu ode mě sobecké, ale kdyby to tak pokračovalo dál - on by jen pracoval, asi bych se okamžitě sebrala a odjela domů.butter A to už tak se postupně odcizujeme, když tak málo komunikujeme.
Přiznávám, je to moje chyba, měla jsem mu o svých pocitech říct dřív. Ale nikdy jsme si co cítíme nesdělovali a začátky jsou hrozně těžkérodna Zvl᚝, když problém vidím a snažím se ho řešit jen já.


Láska je jako drahokam ukrytý hluboko v srdci
Pravda je ta nejzářivější perla na dně oceánu
http://sirmi.ic.cz/pes/51.gif

Není tady

 

#2 11. 2. 2007 17:19

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: řešení problému

ajko,nelze řešit budoucnost když není přítomnost.Přizpůsobit se musí i partner.

Není tady

 

#3 11. 2. 2007 17:19

vašek
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Most
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9032

Re: řešení problému

on o tebe nestojí, to jsi ještě nepoznala?? Stačí mu ten sex ... je to pro tebe jen ztráta času

Není tady

 

#4 11. 2. 2007 17:24

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 19. 11. 2006
Příspěvky: 2245
Web

Re: řešení problému

Taky mám ten pocit, že tě chce mít akorát na sex a nic dalšího... Zvedni kotvi a netrap se s ním, tohle pro tebe nemá perspektivu...


Plýžením v plyš! tongue

Není tady

 

#5 11. 2. 2007 17:31

Wayway
♥♥-----
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 61

Re: řešení problému

ajka.m: Já bych rozhodně neřekla, že je od tebe něco sobecké..  SPíš bych řekla, že  tvému partnerovi  velmi vyhovuje, že  má ženu, které se nemusí věnovat..  Když má  čas, chu a náladu - je po ruce. Buď na sex, nebo  jako společnice.  Asi to bude workoholik.. práce je pro něj zřejmě důležitějsí  než partnerka a jeho osobní život celkově.. Je sice hezké, že se věnuje rodičům, ale není normální aby dospělý muž každý víkend odjel za rodiči, pokud má partnerku se kterou by měl procházet první fází zamilovanosti.. zvl᚝ pokud přes týden nemá čas se s  partnerce  věnovat.  Takhle se prostě zamilovaný člověk nechová..  ani chlap:))
Nemyslím, že kdybs mu o svých pocitech řekla dřív, změnilo by se něco.. Něco možná ano, třeba už bys měla jiného přítele. Nějakého, který by o tebe stál a nebral by tě jako něco, co přijde na zavolání, ale lze to kdykoliv odložit "na později"....

Není tady

 

#6 11. 2. 2007 17:33

Nada78
♥♥♥♥♥--
Místo: Teplice
Registrovaný: 17. 12. 2006
Příspěvky: 545

Re: řešení problému

Zní to tvrdě,ale jak už řekli ostatní....nemá smysl si nic nalhávat....lepší už to asi fakt nebude,taky proč....jemu to takhle evidentně vyhovuje a co cítíš ty ho asi moc nezajímá.....
Měl dost času to zjistit....
Vem nohy na ramena...zbytečně by jsi se trápila.

Myslím,že kdyby stál o společnou budoucnost s tebou vypadalo by to jinak.

Není tady

 

#7 11. 2. 2007 17:38

Jiněnka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 6. 2006
Příspěvky: 479

Re: řešení problému

Nezlob se, ale to mu teda za moc nestojíš... Vážně si sama sebe tak málo vážíš? Víš, neznám ho a z Tvého příspěvku je těžké usuzovat, ale pochybuju, že by chtěl on sám něco v budoucnu měnit.... A takhle prožít svoje nejlepší roky bych teda upřímně fakt nechtěla!


Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl!

Není tady

 

#8 12. 2. 2007 13:00

ajka.m
♥♥♥♥♥--
Místo: Hampshire, UK
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 798
Web

Re: řešení problému

Děkuju Vám všem moc za Vᚠnázor. Asi je dobré vědět názor i z jiného pohledu.
Je to pro mě těžké, zvl᚝ když ho mám opravdu ráda. Před tím jsem si myslela, když má člověk někoho rád, zvládne všechno.va Připadá mi to, že při prvním větším problému beru nohy na ramena. Chci, aby byl šastný, vím však, že to nejde, když sama nejsem. Možná to začínám opravdu řešit po tom, co mi nedávno představil dcerku a moc jsme si rozuměly. Nechtěla bych, aby si na mě zvykla a byla smutná, až se rozejdeme.


Láska je jako drahokam ukrytý hluboko v srdci
Pravda je ta nejzářivější perla na dně oceánu
http://sirmi.ic.cz/pes/51.gif

Není tady

 

#9 12. 2. 2007 13:31

lady ZP
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 191

Re: řešení problému

ajka.m napsal(a):

Děkuju Vám všem moc za Vᚠnázor. Asi je dobré vědět názor i z jiného pohledu.
Je to pro mě těžké, zvl᚝ když ho mám opravdu ráda. Před tím jsem si myslela, když má člověk někoho rád, zvládne všechno.va Připadá mi to, že při prvním větším problému beru nohy na ramena. Chci, aby byl šastný, vím však, že to nejde, když sama nejsem. Možná to začínám opravdu řešit po tom, co mi nedávno představil dcerku a moc jsme si rozuměly. Nechtěla bych, aby si na mě zvykla a byla smutná, až se rozejdeme.

Vždycky chceme mít to, co nám utíká. Dává Ti drobky od svého stolu a ty čekᚠaž spadne další. Tohle není život takže nohy na ramena a pryč. Všechno přebolí, je to kruté, ale víc by ses trápila, kdybys zůstala.


Žít a nechat žít

Není tady

 

#10 12. 2. 2007 13:34

pavli
♥♥♥♥♥--
Místo: Valmez
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 713

Re: řešení problému

ajko, on tě nechce, to je jasné. kdyby ano, koukala bys, jak se pracovně vytížený muž umí změnit a snažit se. snad nestojí o žádný vztah, snad jen o tebe, těžko říct, neznᚠvůbec jeho život... vzdej to a neponižuj se, nemᚠšanci.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10726;104/st/20070315/n/Karin/dt/-6/k/8568/age.png

Není tady

 

#11 12. 2. 2007 21:04

keny
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 8. 2006
Příspěvky: 882

Re: řešení problému

T̎KO PLÁNOVAT SPOLEČNOU PARTNERSKOU BUDOUCNOST BEZ PARTNERA....
Je mi líto tohle nebude asi nejlepší cesta strácet čas a energii s partnerem ,který nemá zájem nebo má jiný pohled na partnersví...
Nenič se dál a může přijít třeba jiný vztah...
Já bych to ukončila...dumbom
Držím palce a hodně síly:styrka:


http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,99,122,0,CD,MjAwNy8xMS8wNg==,QW5kZWxrYQ==http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,111,130,0,CD,MjAwNC8wOC8yMQ==,TWlrdWzhcw==

Není tady

 

#12 13. 2. 2007 11:00

ajka.m
♥♥♥♥♥--
Místo: Hampshire, UK
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 798
Web

Re: řešení problému

Opět Vám moc děkuju za názory. smile Moc mi to pomáhá - vzláště, když jsem teď týden doma s chřipkou a neustále se v tom přebírám dokola:dumbom:
Už jsem začla s prvním krokem. Po dlouhé době jsem si přečetla knížku Asertivitou proti stresu od Praška, kde jsem si potvrdila podstatu potíží v našem vztahu - vzájemné nevyjadřování pocitů.
Měla jsem si ji přečíst dřív, nebo už vím, jak otevřeně sdělit partnerovi jak celou věc vidím. Škoda, že mě to nenapadlo před pár měsíci.rodna


Láska je jako drahokam ukrytý hluboko v srdci
Pravda je ta nejzářivější perla na dně oceánu
http://sirmi.ic.cz/pes/51.gif

Není tady

 

#13 13. 2. 2007 11:05

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: řešení problému

Dobře, že tě to vůbec napadlo tummenupp (taky jsou lidi, pro který psycholog = blázen)

Není tady

 

#14 13. 2. 2007 11:16

Marilyn
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 119

Re: řešení problému

ajka.m napsal(a):

Opět Vám moc děkuju za názory. smile Moc mi to pomáhá - vzláště, když jsem teď týden doma s chřipkou a neustále se v tom přebírám dokola:dumbom:
Už jsem začla s prvním krokem. Po dlouhé době jsem si přečetla knížku Asertivitou proti stresu od Praška, kde jsem si potvrdila podstatu potíží v našem vztahu - vzájemné nevyjadřování pocitů.
Měla jsem si ji přečíst dřív, nebo už vím, jak otevřeně sdělit partnerovi jak celou věc vidím. Škoda, že mě to nenapadlo před pár měsíci.rodna

Myslím, že si to nemusíš nijak extrémně vyčítat - podle toho, co už jsi napsala, by to žádnou velkou změnu pro vztah neznamenalo... Myslím, že jemu to takto vyhovuje  asi bys neměla očekávat nějakou zásadní změnu z jeho strany... Určitě je fér, abys mu své pocity řekla a dala mu tím možnost vᚠvztah zlepšit, ale mám pocit, že asi budeš stát před rozhodnutím - buď akceptovat současný stav (nebo jenom trochu pozměněný z jeho strany) nebo se rozejít...

Není tady

 

#15 13. 2. 2007 11:24

tracy
♥♥♥♥---
Místo: Bratislava
Registrovaný: 11. 5. 2006
Příspěvky: 485

Re: řešení problému

Ajko, je dobre, ze si si tu knizku precitala, ale... z toho co tu piíses ta obdivujem, ze si to tak dlho vydrzala. Podla mna ten clovek za namahu absolutne nestoji. daj sa dokopy pre niekoho, kto si ta bude vazit a travit s tebou pekne chvilky. par


Jen to je ztraceno, čeho se sami vzdáváme.

Není tady

 

#16 13. 2. 2007 15:51

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: řešení problému

No jasně, to je hrozně sobecké, říct mu : Když mě budeš chtít vidět, přijď za mnou (já budu doma oddaně sedět a čekat, jestli se náhodou neuráčíš) - teda holky, co vy z těch chlapů uděláte !!!!!

Prostě mu řekni, až bude mít chu tě vidět, a zavolá tři dny předem, že si na něj udělᚠčas, když to půjde !!!!!!!!!!!!


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#17 13. 2. 2007 16:39

ajka.m
♥♥♥♥♥--
Místo: Hampshire, UK
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 798
Web

Re: řešení problému

Jo, je to pravda. Když se teď z odstupu času na to dívám, sama se divím.dumbom
Poslední dobou mi připadá, že se mi vrací to, čemu jsem se u druhých holek dost divila.
Když se zamilují, chovají se jako husy - a teď patřím mezi ně.skurt
Prostě jsem byla zamilovaně slepá a věřila, že mě má rád. Což, jak mi tu píšete, není pravda.
Moc díky za příspěvky, otevřelo mi to více oči.


Láska je jako drahokam ukrytý hluboko v srdci
Pravda je ta nejzářivější perla na dně oceánu
http://sirmi.ic.cz/pes/51.gif

Není tady

 

#18 13. 2. 2007 19:12

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: řešení problému

Třeba tě má rád, ale ani to sám neví. Nedᚠmu příležitost, abys mu chyběla. Nebuď tak dostupná, občas neměj čas a nedávej mu najevo, že jsi z něj na kaši, ikdyž je to pravda.
To je jediné, co můžeš ještě zkusit a nemůžeš tím nic zkazit. Maximálně mu to bude jedno, ale to je vlastně stejná situace, jako teď.


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#19 13. 2. 2007 19:24

ajka.m
♥♥♥♥♥--
Místo: Hampshire, UK
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 798
Web

Re: řešení problému

Poslední dobou po Vánocích, před tím jsme si psali na ICQ denně, jsem začala reagovat jako on.
Už jsem byla na něj za celou tu dobu naštvaná. Tak jsem se nepřipojila - možná to byla obranná reakce na to, že mi někdy ani nenapsal nebo se nepřipojil - abych nebyla z toho smutná. První týden nic - psal i že neměl spojení. A druhý týden mi už po třech dnech volal. Ale bylo mi mizerně. Řekla jsem mu, že se mi nechtělo nic dělat přes víkend ani se připojovat.


Láska je jako drahokam ukrytý hluboko v srdci
Pravda je ta nejzářivější perla na dně oceánu
http://sirmi.ic.cz/pes/51.gif

Není tady

 

#20 13. 2. 2007 19:30

ajka.m
♥♥♥♥♥--
Místo: Hampshire, UK
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 798
Web

Re: řešení problému

Už pomalu čekám, jak budu na něj reagovat příště.
Prostě mě už přestalo bavit se jen přizpůsobovat a dělám to, co cítím. Teď už mu to jen říct nebo napsat.
Jsem zvědavá, co on na to. Vím však, že jinak to nejde.


Láska je jako drahokam ukrytý hluboko v srdci
Pravda je ta nejzářivější perla na dně oceánu
http://sirmi.ic.cz/pes/51.gif

Není tady

 

#21 15. 2. 2007 19:33

ajka.m
♥♥♥♥♥--
Místo: Hampshire, UK
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 798
Web

Re: řešení problému

Dva dny jsem probírala názory k tomuto tématu, a protože jsem na marodce, byly to pěkně dlouhé dny. dumbom
Ale konečně mi všechno došlo a to i díky „lvici“, která obnovila článek Jak se mít ráda. Takže všem a lvici ještě jednou děkuju.tummenupp

Chtěla jsem si ještě sepsat kladné a zápo*né stránky přítele a došlo mi, že mi to nejde – prostě nevím. Vždy ho za tu dlouhou dobu ani neznám – vím sice, co rád či nerad dělá, ale nevím jaký je! va
To zjištění byl pořádný šok. Takže ani z toho mála času, co jsme byli spolu, jsme nezjistili, jací vůbec jsme – teda já ten pocit mám.

A ještě zde byl dotaz, jak jsem to dlouho vydržela. Psala jsem, že ho mám ráda – ale vždy ho pořádně neznám! Jsem navíc tvrdohlavá optimistka ve znamení lva, což taky o něčem svědčí a poslední věc – moje intuice mi pořád říkala, a to s ním ještě vydržím – aspoň do Vánoc. Uvažovala jsem proč? Vždy mě zatím nikdy nezklamala – ale třeba jsem si touto zkouškou prostě musela projít. Člověk nepotkává vhodné nebo nevhodné partnery, ale takové od kterých se může něco naučit.
Z čehož vyplývá – definitivně jsem se rozhodla tento vztah ukončit a začít na sobě pracovat.

Díky za tipy na knihy, mám další motivaci – mimo jiné - moc se mi líbily knihy od Zdeny Frýbové.tummenupp
Přeju všem, co se nacházejí v obtížném životním období, aby tyto zkoušky zvládli. Je to jen na nás.


Láska je jako drahokam ukrytý hluboko v srdci
Pravda je ta nejzářivější perla na dně oceánu
http://sirmi.ic.cz/pes/51.gif

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů