Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 11. 2. 2007 12:19

kori
♥------
Registrovaný: 29. 12. 2006
Příspěvky: 3

Můj šestnáctiletý syn.

Jsem matka pubertálního syna.Chápu,že si teď prochází těžkým obdobím,taky vím,že už nemám moc něco měnit.Jenže mi jeho chování strašně trápí a ubližuje.Tak jako u všech jeho vrstevníků,jsou jeho rodiče trapní a hloupí.Mám prostě pocit,že se osamostatnil strašně brzy.Ale to není to,co by mne až tak moc trápilo.Dokonce jsem na něj pyšná.On dokáže zraňovat slovy a to je mnohem horší.Teď si sbalil věci a odešel.Jen doufám,že se vrátí.Je tu někdo,kdo prožívá podobnou situaci a může mne trochu povzbudit.
Kori:rodna:

Není tady

 

#2 11. 2. 2007 12:45

x56325
Host

Re: Můj šestnáctiletý syn.

Pubertální potomstvo se řeší na Rodičích a dětech v tématu Komunikace s puberáky. Snad Ti to trošku pomůže,  možná i vylepší náladu.  A tamní spolutrpitelky Tě určitě i povzbudí. Neboj, nejsi v tom sama. Držím palce.  wink

 

#3 11. 2. 2007 15:00

salek
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 11518
Web

Re: Můj šestnáctiletý syn.

Kori kapitulation jak píše suri  hjarta  jsem v tom tématu o puberácích s ženskými také a doporučuji ti ,aby si se mezi nás přišla podívat a opravdu uvidíš, že je nás více s těmito ,,našimi zlatíčky" občas pijícími krev lol určitě se ti uleví, jak na duši tak na srdíčku a určité okamžiky s tvým synem budeš řešit jinak... hjarta

Není tady

 

#4 12. 2. 2007 14:40

ma-ma
♥♥-----
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 25

Re: Můj šestnáctiletý syn.

kori, vím že je to těžké, prožívám něco podobného co ty. Můj syn má teprve 13 a taky umí pěkně potrápit. Občas z něho vypadne taková věc, že se nestačím divit a říkám si kde se to v něm bere. Škola ho nebaví - na konci 5. třídy měl na vysvědčení jedničky, dvojky. Teď na pololetí v 6. tři čtyřky. Občas jsem zoufala a nevím si rady. Moc mě to trápí. Dokonce experimentoval s marihuanou. Pořád si říkám bude líp, bude líp...................
Chce to pevné nervy a vydržet. Držím pěstičky Vám i sobě. tummenupp


Život je příliš krátký na rozčilování se nad malichernostmi:
takže se líbej pomalu, směj se šíleně,miluj upřímně a odpouštěj rychle.
----------------------------------------------------------------------------------
http://www.gify.nou.cz/fa2_andel2_soubory/a112.gif

Není tady

 

#5 12. 2. 2007 14:55

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Můj šestnáctiletý syn.

Projdi si s ním, jakým způsobem se učí, třeba ho to nebaví, protože se neumí učit, vzpomeň , jaké známky jste měli Ty a muž, abyste ho moc nepřetěžovali, ony děti můžou poklesnout při přechodu na druhý stupeň nebo střední školu, popovídej si s ním, který předmět ho baví a proč ho některé nezajímají, nejdřív zjisti podstatu věci a potom vymysli opatření a motivaci podle toho, co má rád. Má nějaké koníčky?


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#6 12. 2. 2007 16:00

ma-ma
♥♥-----
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 25

Re: Můj šestnáctiletý syn.

no to už jsem podnikla, zjistila jsem, že se opravdu učit neumí, snažím se s ním všechno probírat -připravuju se do školy s ním, nejdřív si látku přečteme a pak si o tom povídáme a snažíme se o výklad vlastními slovy. Už jsem dokonce navštívila Pedagogicko-psychologickou poradnu, aby mi a hlavně synovi nějak pomohli. Myslím, že nároky na něj až tak moc přehnané nemáme - vím, že všichni nemůžou být "študovaní" a za známky ho nikterak netrestáme.
Zájmy samozřejmě má - hraje fotbal.
Spíš mám obavy z toho, že se před námi uzavírá do sebe - nechce mluvit o tom co ho trápí. Pořád čekám s otevřenou náručí a nabízím pomocnou ruku.


Život je příliš krátký na rozčilování se nad malichernostmi:
takže se líbej pomalu, směj se šíleně,miluj upřímně a odpouštěj rychle.
----------------------------------------------------------------------------------
http://www.gify.nou.cz/fa2_andel2_soubory/a112.gif

Není tady

 

#7 12. 2. 2007 16:08

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Můj šestnáctiletý syn.

Hlavně vždy chval, jak mu to krásně jde, aby se učil rád, ještě, když si to čte, a si dělá takové záchytné body na papír a mluví podle nich a potom ještě jednou bez nich, nech ho naučit dvě věci, jednu mechanickou a jednu logickou, druhý den se ho na ně zeptej a další zase a další zase, už bez opakování, zjistíš, jestli má logickou nebo mechanickou pamě, jestli má dlouhodobou nebo krátkodobou, nejhorší varianta je mechanická krátkodobá pamě, tam je optavdu opakování matka moudrosti.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#8 12. 2. 2007 16:23

ma-ma
♥♥-----
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 25

Re: Můj šestnáctiletý syn.

Děkuji za radu - jsem ochotná podniknou cokoli - asi jako každá máma. Dám vědět jak se to ujalo!!! Že mám chválit už mi říkali - chválím chválím chválím (i za mírné pokroky).


Život je příliš krátký na rozčilování se nad malichernostmi:
takže se líbej pomalu, směj se šíleně,miluj upřímně a odpouštěj rychle.
----------------------------------------------------------------------------------
http://www.gify.nou.cz/fa2_andel2_soubory/a112.gif

Není tady

 

#9 12. 2. 2007 16:25

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Můj šestnáctiletý syn.

Ještě vždycky stanov, které předměty na další den jsou nejdůležitější a na ty se zaměřte a dělej mu po každém přestávku, třeba počítač, nebo za kamarády, aby se necítil jako vězeň.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#10 12. 2. 2007 16:38

ma-ma
♥♥-----
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 25

Re: Můj šestnáctiletý syn.

Vím, že je to asi špatně, ale jinak to nestíhám - učíme se až večer jak příjdu z práce - pracovní dobu mám do 5 a pak prchám domů - začínáme kolem 6 - pak večeře kolem 6.30 a pokračuje dál asi do půl osmé. Jsem unavená já i on.


Život je příliš krátký na rozčilování se nad malichernostmi:
takže se líbej pomalu, směj se šíleně,miluj upřímně a odpouštěj rychle.
----------------------------------------------------------------------------------
http://www.gify.nou.cz/fa2_andel2_soubory/a112.gif

Není tady

 

#11 18. 2. 2007 8:20

kori
♥------
Registrovaný: 29. 12. 2006
Příspěvky: 3

Re: Můj šestnáctiletý syn.

Moc děkuju všem za povzbuzení.Jsem ráda,že v tom opravdu nejsem sama.A na ty stránky se určitě podívám.Díky

Není tady

 

#12 6. 3. 2007 8:37

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Můj šestnáctiletý syn.

Mam take problem se svym 15 letym synem.Jsem na neho sama od jeho 4 let.Vcera skoncil,uz druhe uciliste za pul roku,jsem z neho zoufala,ted se flaka doma.Nic nedela jen by sedel u pocitace,kdyz mam odpoledni tak si do bytu zve kamarady a kouri.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#13 16. 4. 2007 11:40

Judinka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 4. 2006
Příspěvky: 466

Re: Můj šestnáctiletý syn.

eremuruss napsal(a):

Mam take problem se svym 15 letym synem.Jsem na neho sama od jeho 4 let.Vcera skoncil,uz druhe uciliste za pul roku,jsem z neho zoufala,ted se flaka doma.Nic nedela jen by sedel u pocitace,kdyz mam odpoledni tak si do bytu zve kamarady a kouri.

Pro povzbuzení: jsem taky na syna sama, za ty problémy si netřeba klást celou vinu, máma samotná nenahradí oba rodiče, nelze dělat schizofrenní "matkootce" v jedné osobě... a kluk potřebuje "mantinely" taky od otce a vzor otce, nebo prostě chlapa, není-li , nedá se svítit. je to t잚í, ale není nic ztraceno. Určitě ti jednou syn bude dělat radost..hjarta

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů