Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 8. 2. 2007 8:35

majkafa
Host

Re: Různý metr v rámci jedné firmy

FIONO nikdy nevíš, co si kdo kde může přečíst a zjistit, kdo to psal. Problém by mohl mít i tvůj zaměstnavatel, jak už jsem ti psala, z důvodu krácení odvodů na sociální a zdravotní pojištění a krácení daně z příjmu fyzických osob ze ZČ.

 

#52 8. 2. 2007 8:39

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Různý metr v rámci jedné firmy

Potvzuji, že i v Čechách je v zahraničních firmách (ale už i některých českých) prozrazení cizí mzdy nebo vlastní důvodem k výpovědi. Je to prostě novodobé tabu. Mé kolegyni se to stalo vykecala mzdu jako asistentka a šla a mne se stalo v jiné firmě to, že když nová kolegyně u pohovoru slyšela, kolik jsem chtěla platu (ale pak jsem ho nedostala---ale to už nevěděla), tak nastoupila taková šikana všech kolegů vůči mne ,že jsem po psych.zhroucení opustila tu práci. Prachy-neprachy.
Mám teď malý plat, ale taky lidského šéfa, s kterým lze i diskutovat, není to direktivní bůh. Skutečně umí a v hlavně něco má, vážím si ho.

Není tady

 

#53 8. 2. 2007 8:41

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Různý metr v rámci jedné firmy

"taky 13+14 plat, k lékaři kdy chci a bez jakékoliv propustky, občerstvení (káva, pití, cukr, mléko - a to různé druhy, abychom měli na výběr), pracovní večeře, internet kdy chci, tábory pro děti zdarma... atd. atd. - jsem tu moc spokojená a jsem mu i vděčná, ikdyž si teď ztěžuju  - stěžuju si jen na tuto jednou věc..."

Fiono, řekla bych nerouhej se... To co mᚠv zaměstnání skutečně není běžný standard, podívej se na některé jiné příspěvky tady, jaké jsou se zaměstnavateli problémy. Klidně si postěžuj, když mᚠpocit, že to potřebuješ, ale mám dojem, že spousta jiných by s tebou rádo měnilo.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#54 8. 2. 2007 8:44

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Různý metr v rámci jedné firmy

Mimochodem jsem taky zažila firmu, která posílala výplaty 20.tého v měsíci a to bylo náročné a k tomu jsme se ještě každý měsíc klepali, zda VUBEc výplata bude, protože jenom vybraní lidi ji dostávali pravidelně, zbytek nepravidelně.
Byl to taky podvodník ...přepravní firma-autodoprava, který jak jsem pak zjistila, dlužil kde mohl.

Není tady

 

#55 8. 2. 2007 9:08

Petr10
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 6. 2006
Příspěvky: 318

Re: Různý metr v rámci jedné firmy

Bety napsal(a):

Fiono hlavně nikde neříkej že vidíš výplatní pásky apod...

Bety, pravdu díte. Podle mě je to ze strany mzdové trestný čin.

Není tady

 

#56 8. 2. 2007 9:14

Blanka1
♥♥♥♥---
Registrovaný: 17. 8. 2006
Příspěvky: 485

Re: Různý metr v rámci jedné firmy

Petr10 napsal(a):

Bety napsal(a):

Fiono hlavně nikde neříkej že vidíš výplatní pásky apod...

Bety, pravdu díte. Podle mě je to ze strany mzdové trestný čin.

Nevím jestli trestný čin, ale určitě by o výši mezd a zaměstnancích měla zachovávat mlčenlivost.

Není tady

 

#57 8. 2. 2007 9:54

FIONA27
♥♥♥----
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 117

Re: Různý metr v rámci jedné firmy

Blanka1 napsal(a):

Petr10 napsal(a):

Bety napsal(a):

Fiono hlavně nikde neříkej že vidíš výplatní pásky apod...

Bety, pravdu díte. Podle mě je to ze strany mzdové trestný čin.

Nevím jestli trestný čin, ale určitě by o výši mezd a zaměstnancích měla zachovávat mlčenlivost.

Petře, jaký trestný čin, když s nima pracuji? Já na ně někde tajně nekoukám nebo mzdová mi je tajně jen tak neukazuje....
Blanko, už jsem psala níže, že s nikým neprobírám...

Není tady

 

#58 8. 2. 2007 9:58

FIONA27
♥♥♥----
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 117

Re: Různý metr v rámci jedné firmy

helena napsal(a):

"taky 13+14 plat, k lékaři kdy chci a bez jakékoliv propustky, občerstvení (káva, pití, cukr, mléko - a to různé druhy, abychom měli na výběr), pracovní večeře, internet kdy chci, tábory pro děti zdarma... atd. atd. - jsem tu moc spokojená a jsem mu i vděčná, ikdyž si teď ztěžuju  - stěžuju si jen na tuto jednou věc..."

Fiono, řekla bych nerouhej se... To co mᚠv zaměstnání skutečně není běžný standard, podívej se na některé jiné příspěvky tady, jaké jsou se zaměstnavateli problémy. Klidně si postěžuj, když mᚠpocit, že to potřebuješ, ale mám dojem, že spousta jiných by s tebou rádo měnilo.

Heleno, já vím, nerouhám se wink - jsem tu moc ráda a spokojená... jen tohle mě štve a člověk si musí někdy postěžovat...  to je jako přirovnání k lásce wink - ikdyž mám partnera ráda a myslím, že je nej, tak někdy si na něj postěžuju wink - tak asi takové přirovnání.

Není tady

 

#59 8. 2. 2007 10:21

Blanka1
♥♥♥♥---
Registrovaný: 17. 8. 2006
Příspěvky: 485

Re: Různý metr v rámci jedné firmy

FIONA27 napsal(a):

Blanka1 napsal(a):

Petr10 napsal(a):


Bety, pravdu díte. Podle mě je to ze strany mzdové trestný čin.

Nevím jestli trestný čin, ale určitě by o výši mezd a zaměstnancích měla zachovávat mlčenlivost.

Petře, jaký trestný čin, když s nima pracuji? Já na ně někde tajně nekoukám nebo mzdová mi je tajně jen tak neukazuje....
Blanko, už jsem psala níže, že s nikým neprobírám...

To jsme si trochu nerozumněly, vím že to probírᚠjen tady a jen anonymně, ale pokud je mzdová tvoje kolegyně, tak ty bys nic o mzdách neměla vědět. To ona, mzdová, by měla zachovávat mlčenlivost.

Není tady

 

#60 8. 2. 2007 11:00

FIONA27
♥♥♥----
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 117

Re: Různý metr v rámci jedné firmy

Blanka1 napsal(a):

FIONA27 napsal(a):

Blanka1 napsal(a):


Nevím jestli trestný čin, ale určitě by o výši mezd a zaměstnancích měla zachovávat mlčenlivost.

Petře, jaký trestný čin, když s nima pracuji? Já na ně někde tajně nekoukám nebo mzdová mi je tajně jen tak neukazuje....
Blanko, už jsem psala níže, že s nikým neprobírám...

To jsme si trochu nerozumněly, vím že to probírᚠjen tady a jen anonymně, ale pokud je mzdová tvoje kolegyně, tak ty bys nic o mzdách neměla vědět. To ona, mzdová, by měla zachovávat mlčenlivost.

Nerozumněly wink - mzdová účetní nemá nevymáchanou pusu - ona dělá mzdy a já mám na starosti doručit pásky k podpisům apod. - takže žádné prozrazování od ní mě nebo ode mě komukoliv z firmy - už si rozumíme?

Není tady

 

#61 8. 2. 2007 11:38

Blanka1
♥♥♥♥---
Registrovaný: 17. 8. 2006
Příspěvky: 485

Re: Různý metr v rámci jedné firmy

FIONA27 napsal(a):

Blanka1 napsal(a):

FIONA27 napsal(a):


Petře, jaký trestný čin, když s nima pracuji? Já na ně někde tajně nekoukám nebo mzdová mi je tajně jen tak neukazuje....
Blanko, už jsem psala níže, že s nikým neprobírám...

To jsme si trochu nerozumněly, vím že to probírᚠjen tady a jen anonymně, ale pokud je mzdová tvoje kolegyně, tak ty bys nic o mzdách neměla vědět. To ona, mzdová, by měla zachovávat mlčenlivost.

Nerozumněly wink - mzdová účetní nemá nevymáchanou pusu - ona dělá mzdy a já mám na starosti doručit pásky k podpisům apod. - takže žádné prozrazování od ní mě nebo ode mě komukoliv z firmy - už si rozumíme?

Jo děvče to jsi měla napsat na začátku! Napsala jsi jenom že dělᚠse mzdovou účetní. To s ní můžeš pracovat a taky s ní můžeš jenom sedět v kanclu, ale to jsem se zmiňovala už předtím, takže to ukončíme.

Není tady

 

#62 8. 2. 2007 12:05

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Různý metr v rámci jedné firmy

Petr10 napsal(a):

Majko, samozřejmě vím, co je interbanking. Nepoužívám, banka je téměř v sousedním baráku. Odvod 8. za maměstnance se mě týká.

To Sisi 21, povykládej o tom, jak by vᚠzaměstnavatel nepochodil. Strašně miluji silná slova.

To nejsou silná slova!!!!  Prostě by nepochodil!!!! Zaměstnavatel,by se měl se zaměstnancem domluvit,ale takovéhle jednání (výplata na konto nebo odchod!!) je fakt nelidské!!! Radši mít míň peněz,než dělat pod takovým zaměstnavatelem!!!


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#63 8. 2. 2007 12:15

FIONA27
♥♥♥----
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 117

Re: Různý metr v rámci jedné firmy

Blanko1: jojo, celá diskuse se stočila úplně jiným směrem, zdá se mi wink - dotaz byl na to, jestli můžu chtít, aby mi posílal peníze na účet (když u někoho ve firmě to jde, tak proč ne já wink) a celá diskuse se stočila na to, jak můžu znát výplaty ostatních a to nebylo vůbec podstatné a předmětem této diskuse... takže mᚠpravdu, že tohle nebudeme dál rozebírat...

Není tady

 

#64 8. 2. 2007 12:39

Blanka1
♥♥♥♥---
Registrovaný: 17. 8. 2006
Příspěvky: 485

Re: Různý metr v rámci jedné firmy

FIONA27 napsal(a):

Blanko1: jojo, celá diskuse se stočila úplně jiným směrem, zdá se mi wink - dotaz byl na to, jestli můžu chtít, aby mi posílal peníze na účet (když u někoho ve firmě to jde, tak proč ne já wink) a celá diskuse se stočila na to, jak můžu znát výplaty ostatních a to nebylo vůbec podstatné a předmětem této diskuse... takže mᚠpravdu, že tohle nebudeme dál rozebírat...

OK, v pohodě.

Není tady

 

#65 8. 2. 2007 13:06

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Různý metr v rámci jedné firmy

Ano, můžeš chtít. V jiných firmách je problém, že ani náhodou už "cash" na pokladně nechtějí nic dávat.

Není tady

 

#66 8. 2. 2007 15:50

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Různý metr v rámci jedné firmy

kapitulation o tom platu na účet je to v § 143...

Upravil(a) Bety (8. 2. 2007 19:34)


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#67 8. 2. 2007 16:42

Hannah
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 10. 2006
Příspěvky: 529

Re: Různý metr v rámci jedné firmy

Fiono,ten kdo zažil kontrolu z finančáku,zdravotních pojišoven,sociální správy a úřadu práce musí mít po přečtení tvého dotazu vyražený dech a vytřeštěný zrak.

Není tady

 

#68 8. 2. 2007 18:29

Blanka1
♥♥♥♥---
Registrovaný: 17. 8. 2006
Příspěvky: 485

Re: Různý metr v rámci jedné firmy

Hannah napsal(a):

Fiono,ten kdo zažil kontrolu z finančáku,zdravotních pojišoven,sociální správy a úřadu práce musí mít po přečtení tvého dotazu vyražený dech a vytřeštěný zrak.

Musím souhlasit.

Není tady

 

#69 8. 2. 2007 19:33

majkafa
Host

Re: Různý metr v rámci jedné firmy

Bety, prosím, přečti si celé vlákno a dočteš se, že podle Zákoníku práce platného od 1.1.2007 je zaměstnavatel na požádání zaměstnance POVINEN mu zasílat mzdu na účet. Prosím, nemystifikuj. To  ty sis nepřečetla řádně nový zákoník práce. lollollol Fakt mě to pobavilo. big_smile

Upravil(a) majkafa (8. 2. 2007 19:34)

 

#70 8. 2. 2007 19:35

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Různý metr v rámci jedné firmy

majkafa napsal(a):

Bety, prosím, přečti si celé vlákno a dočteš se, že podle Zákoníku práce platného od 1.1.2007 je zaměstnavatel na požádání zaměstnance POVINEN mu zasílat mzdu na účet. Prosím, nemystifikuj. To  ty sis nepřečetla řádně nový zákoník práce. lollollol Fakt mě to pobavilo. big_smile

je to tam já jsem to opravila omlouvám se!kapitulation


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#71 8. 2. 2007 19:37

majkafa
Host

Re: Různý metr v rámci jedné firmy

No proto, kovářova kobylko! big_smile

 

#72 9. 2. 2007 7:56

FIONA27
♥♥♥----
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 117

Re: Různý metr v rámci jedné firmy

Hannah napsal(a):

Fiono,ten kdo zažil kontrolu z finančáku,zdravotních pojišoven,sociální správy a úřadu práce musí mít po přečtení tvého dotazu vyražený dech a vytřeštěný zrak.

Proč?

Není tady

 

#73 9. 2. 2007 8:14

majkafa
Host

Re: Různý metr v rámci jedné firmy

Fiono je to tak, jak říká Hannah. Ani nechtěj vědět, proč.

 

#74 9. 2. 2007 8:21

FIONA27
♥♥♥----
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 117

Re: Různý metr v rámci jedné firmy

majkafo, tak to raději nebudu chtít vědět wink - já chci jen peníze na účet - to není tak hrozný ne? wink

Není tady

 

#75 9. 2. 2007 8:39

Petr10
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 6. 2006
Příspěvky: 318

Re: Různý metr v rámci jedné firmy

Fiono, již jste nahlásila na berňák, že vám zaměstnavatel vyplácí peníze bokem?
O jednom takovém případu vím. Bylo to na jedné vesnici u Brna.   Můj znýmý tam kdysi postavil pekárnu. Stále měl pocit, že nesouhlasí spotřeby materiálu s prodejem. Najal si hlídací agenturu a dočkal se. A chytli je. Z noční směny si jeden vezl padesátku mouky, druhý asi 20 kg másla a 30 flašek oleje. Hodinový padák. Vyplácel jim také bokem. Takže to oznámili. Dostal likvidační pokutu, musel zavřít pekárnu, dodnes splácí úvěr u banky, který dostal na výstavbu pekárny. Stalo se před 10 léty. To jsou paradoxy.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů