Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 7. 2. 2007 15:49

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 19. 11. 2006
Příspěvky: 2245
Web

Re: cerna magie

Largo napsal(a):

Andromedo,
možná by bylo dobré si povídku přečíst znovu, nespěchat a nechat každé slovo "doznít", aby vědomí přiřadilo ten pravý význam. Když to zkusíš, můžeš tam najít odpověď na spoustu věcí a myslím, že najdeš i nová tajemství. smile

Largo, je pravda, že jsem tu povídku četla už pár týdnů zpátky, takže jsem mohla něco pozapomenout, ale myslím, že to poselství jsem pochopila. Právě tohle téma dohromady s tou povídkou mě přivedly na otázku, na kterou se zde ptám: jestli i černá magie je projevem boha (světla...a už to nazveme jakkoliv)..?


Plýžením v plyš! tongue

Není tady

 

#27 7. 2. 2007 17:01

Largo
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 8. 2006
Příspěvky: 1222

Re: cerna magie

Andromedo,
je tam přece psáno: Nestvořil jsem nic než světlo.... smile Neumím ti poradit nic víc, než aby ses k té povídce vrátila a prožila ji znovu. Několik týdnů může být dlouhá doba, mohla jsi pokročit a můžeš v ní najít věci, které jsi dřív vidět nemohla. par

Upravil(a) Largo (7. 2. 2007 17:07)


Dobré věci v životě jsou věci nejtišší.

Není tady

 

#28 7. 2. 2007 17:20

Pedro
♥♥♥♥♥--
Místo: Vysočina
Registrovaný: 4. 8. 2006
Příspěvky: 523

Re: cerna magie

Člověk, jeho Duše, vědomí, mysl, rozum a cit, je projevem Boha... Ale černá magie, jakož i spousta dalších umělých nesmysností a negativismů, je projevem pomatené, avšak svobodné vůle člověka. wink

Není tady

 

#29 7. 2. 2007 20:05

Marek_
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1244

Re: cerna magie

bublinka napsal(a):

Me se porad nechce verit, ze existuji lide, kteri neco takoveho jako cernou magii vedome provozuji. Jsem asi docela naivni, ale rikam si, ze jim preci musi byt jasne, ze pokud vedome ublizuji, ze se jim to drive nebo pozdeji musi vratit. To je preci vseobecne znamo, nebo ne? smile

Jeste pochopim, ze nekdo vysila negativni energii a myslenky nevedomky, ale delat to zamerne?? To me proste hlava nebere.. dumbom

smile viem presne o čom hovoríš, bublinka smile ja si myslím, že sú si toho vedomí, ale veria, že svojou mierou uvedomenia sa dokážu ovláda, čo sa im môže a čo nemôže v živote sta... veria, že sú absolútnymi tvorcami svojho osudu... ja si myslím, že existuje taká čas Vedomia, kedy už ono nepodlieha karme a má stále možnos vstúpi do hmoty... veríš, že je možné niečo také? smile


Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.
Poněvadž na ničem neulpívá, nikdo mu nic nemůže vzít.

Není tady

 

#30 7. 2. 2007 22:18

bublinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 1162

Re: cerna magie

Marek_ napsal(a):

bublinka napsal(a):

Me se porad nechce verit, ze existuji lide, kteri neco takoveho jako cernou magii vedome provozuji. Jsem asi docela naivni, ale rikam si, ze jim preci musi byt jasne, ze pokud vedome ublizuji, ze se jim to drive nebo pozdeji musi vratit. To je preci vseobecne znamo, nebo ne? smile

Jeste pochopim, ze nekdo vysila negativni energii a myslenky nevedomky, ale delat to zamerne?? To me proste hlava nebere.. dumbom

smile viem presne o čom hovoríš, bublinka smile ja si myslím, že sú si toho vedomí, ale veria, že svojou mierou uvedomenia sa dokážu ovláda, čo sa im môže a čo nemôže v živote sta... veria, že sú absolútnymi tvorcami svojho osudu... ja si myslím, že existuje taká čas Vedomia, kedy už ono nepodlieha karme a má stále možnos vstúpi do hmoty... veríš, že je možné niečo také? smile

Tak to nemam ani tucha, to je na me moc filosoficke big_smile 
Verim tomu, ze plati zakon akce a reakce - co zasejes, to sklidis a to vzdy a vsude a mela jsem za to, ze tohle vedi i ti, co se zabyvaji necim takovym jako je magie.
No, ale jestli to vidi jinak, tak asi pak chapu, ze maji pocit, ze se to na ne nevztahuje.


Vesmír je báječné místo pro život

Není tady

 

#31 7. 2. 2007 22:23

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2535

Re: cerna magie

Marek_ napsal(a):

... ja si myslím, že existuje taká čas Vedomia, kedy už ono nepodlieha karme a má stále možnos vstúpi do hmoty...

Můžeš to, Marku, pro mě trochu rozvést? Nerozumím tomu a zajímá mě to. va

Není tady

 

#32 7. 2. 2007 23:15

backy007
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 2. 5. 2006
Příspěvky: 804

Re: cerna magie

Nemal si, Marek, na mysli prípad, keď na niekoho nestačí ani zákon karmy? Respektíve na neho nefunguje?


Ustavične sa radujte v Pánovi. Opakujem: Radujte sa...
... jeho krv na nás a na naše deti ...
Ži tak, ako by každý deň mal by tvoj posledný, pretože raz budeš ma isto pravdu...

Není tady

 

#33 7. 2. 2007 23:15

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhoš
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 963
Web

Re: cerna magie

Marek_ napsal(a):

.....ja si myslím, že existuje taká čas Vedomia, kedy už ono nepodlieha karme a má stále možnos vstúpi do hmoty... veríš, že je možné niečo také? smile

Marku, před nedávnem jsem se dozvěděla, že konkrétně ten člověk, který se na mně takto před lety "vyřádil", respektive jeho duše, že prý nepocházela ze země, nebo já nevím, jak to přesně říct, prostě byla úplně odjinud...myslel jsi tím tohle?... Já o těchhle věcech teoreticky nic nevím, znám jen to, co jsem si sama prožila smile.....Mimochodem co do vzhledu to byl docela pohledný chlap, na kterého některé ženské docela letěly a některé k němu dokonce cítily jistou závislost. .....  No, mně se tohle netklo, ale zase jsem si tu svou "učební látku odpracovala" jinak  big_smile

Není tady

 

#34 8. 2. 2007 8:18

Marek_
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1244

Re: cerna magie

Pokúsim sa to priblíži (ide čisto o moju vieru, teda netvrdím, že to tak je... a nemám to odnikiaž vyčítané).

Život je proces uvedomovania sa a spoznávania sa. Kto som? Som Jednota, niesom o nič menej. Všetko, čo sa mi v živote udeje, sa mi deje preto, aby som si to uvedomil, aby som si na to spomenul (zákon príčiny a následku). Keď niekomu ublížim, tak mi bude ublížené, aby som vedel, že to robím sebe. Keď pomôžem... atď... Keď si už ale toto uvedomím (keď si spomeniem, čím som), tak nieje potrebné, aby mi to stále "niečo" pripomínalo, teda sa oslobodzujem od zákonu príčiny a následku... ten zákon už pre mňa jednoducho nemá význam... nemusí mi pripomína to, čo viem. Tiež je pravda, že keď viem, čo viem, tak nebudem chcie ubližova smile Ale keď teraz, jak toto píšem, rozmýšžam nad tou čiernou mágiou, možno sú tí "žudia" fakt "nastrčení" smile Keď príde za mágom človek, ktorý chce aby mu svojou mágiou pomohol niekomu ublíži, tak to mág spraví aby mu pomohol v jeho procese uvedomovania sa... zákon príčiny a následku nezasiahne mága, ale "objednávateža"... Nehovorím, že to tak musí vždy by, je možné, že existujú aj takí mágovia, ktorí nevedia o čo ide a používajú svoju silu pre niečo iné...
Teraz si to po sebe čítam a tuším je to nejaké zmätené... smile písal som to tak, jak mi to prichádzalo na rozum... smile hádam mi porozumiete...


Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.
Poněvadž na ničem neulpívá, nikdo mu nic nemůže vzít.

Není tady

 

#35 8. 2. 2007 8:28

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 19. 11. 2006
Příspěvky: 2245
Web

Re: cerna magie

Marku, tak nějak jsem to myslela já o kus výše smile


Plýžením v plyš! tongue

Není tady

 

#36 8. 2. 2007 9:00

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhoš
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 963
Web

Re: cerna magie

Marek_ napsal(a):

Pokúsim sa to priblíži (ide čisto o moju vieru, teda netvrdím, že to tak je... a nemám to odnikiaž vyčítané).

Život je proces uvedomovania sa a spoznávania sa. Kto som? Som Jednota, niesom o nič menej. Všetko, čo sa mi v živote udeje, sa mi deje preto, aby som si to uvedomil, aby som si na to spomenul (zákon príčiny a následku). Keď niekomu ublížim, tak mi bude ublížené, aby som vedel, že to robím sebe. Keď pomôžem... atď... Keď si už ale toto uvedomím (keď si spomeniem, čím som), tak nieje potrebné, aby mi to stále "niečo" pripomínalo, teda sa oslobodzujem od zákonu príčiny a následku... ten zákon už pre mňa jednoducho nemá význam... nemusí mi pripomína to, čo viem. Tiež je pravda, že keď viem, čo viem, tak nebudem chcie ubližova smile Ale keď teraz, jak toto píšem, rozmýšžam nad tou čiernou mágiou, možno sú tí "žudia" fakt "nastrčení" smile Keď príde za mágom človek, ktorý chce aby mu svojou mágiou pomohol niekomu ublíži, tak to mág spraví aby mu pomohol v jeho procese uvedomovania sa... zákon príčiny a následku nezasiahne mága, ale "objednávateža"... Nehovorím, že to tak musí vždy by, je možné, že existujú aj takí mágovia, ktorí nevedia o čo ide a používajú svoju silu pre niečo iné......

Dejme tomu, že to takhle nějak je.  A teď další. Je mi jasné, že jsem si tuhle lekci „zasloužila“, protože jsem si tím možná splatila něco ze své minulosti a kvůli spoustě dalším věcem…..., Což teď není podstatné, protože já vím, co mi tahle  zkušenost dala a tak ji vnímám jako něco, co mi v konečném důsledku pomohlo, hodně naučilo a ještě mě to posílilo big_smile.....  Ale teď k tomu dotyčnému.  On si na svých seminářích, mimochodem byly to semináře Andělé Atlantidy, Arollo a další, vybíral lidi, kteří pro něj budou vhodní jako „dárci energie“, a pak si z nich „sosal“…,On totiž potřeboval někoho, kdo je tak silný, že mu dlouho vydrží a přitom ho to neskolí – myslím tím toho dárce. smile.. Ale teď  se ptám, to mu projde jen tak „beztrestně“, že pro tu údajnou pomoc druhým, aby oni pochopili, čím jsou, si může od někoho odčerpávat  energii aniž by si to s ním nějak dopředu dohodl, prostě bez jeho souhlasu?...Na tohle se karma nevztahuje?....... Teda vyjma případu, že jsem si to s ním někdy -  jako duše v bardu dohodla wink

Není tady

 

#37 8. 2. 2007 9:13

Largo
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 8. 2006
Příspěvky: 1222

Re: cerna magie

..... smile

Upravil(a) Largo (8. 2. 2007 9:15)


Dobré věci v životě jsou věci nejtišší.

Není tady

 

#38 8. 2. 2007 9:16

Marek_
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1244

Re: cerna magie

Tiež si to myslím... nepoužíva Silu s Múdrosou...


Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.
Poněvadž na ničem neulpívá, nikdo mu nic nemůže vzít.

Není tady

 

#39 8. 2. 2007 9:59

Largo
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 8. 2006
Příspěvky: 1222

Re: cerna magie

Marku a Keito,
omlouvám se za smazání příspěvku - přišlo mi nevhodné zasahovat do vašeho hovoru. (Napsala jsem, zhruba, že důležitý je úmysl, že dotyčný pravděpodobně nebude na zaplacení konečného účtu mít, protože jedná pro svůj vlasní pochybný prospěch, ne s cílem někomu prospět). hjarta


Dobré věci v životě jsou věci nejtišší.

Není tady

 

#40 8. 2. 2007 10:12

Marek_
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1244

Re: cerna magie

Keito, ja si myslím, že nejde o nejaké splácanie účtov a ani o trest za naše činy... keď sa nám prihodí niečo, čo považujeme za "zlé", za "nepriazeň osudu", za "trest za naše hriechy", v skutočnosti ide o dar... o milos. Sama píšeš, že Ti taká skúsenos moc dala... to bol účel toho daru... smile


Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.
Poněvadž na ničem neulpívá, nikdo mu nic nemůže vzít.

Není tady

 

#41 8. 2. 2007 18:09

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhoš
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 963
Web

Re: cerna magie

Largo napsal(a):

Marku a Keito,
omlouvám se za smazání příspěvku - přišlo mi nevhodné zasahovat do vašeho hovoru. (Napsala jsem, zhruba, že důležitý je úmysl, že dotyčný pravděpodobně nebude na zaplacení konečného účtu mít, protože jedná pro svůj vlasní pochybný prospěch, ne s cílem někomu prospět). hjarta

Largo, klidně ses mohla zapojit. Nešlo o nic osobního, jen jsme si vyměňovali názor na danou věc.  smile

Není tady

 

#42 8. 2. 2007 18:10

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhoš
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 963
Web

Re: cerna magie

To, že někdo soudí druhé, vypovídá především něco o něm samotném wink

Upravil(a) keito (8. 2. 2007 18:28)

Není tady

 

#43 8. 2. 2007 19:24

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: cerna magie

Ahoj vsichni smile
Vsechno jsem to nestacila jsete precist, mam temer tydenni skluz, ale osobne si myslim, ze pojem cerna magie je dost diskutabilni..ona vubec magie je dost osemetna vec, protoze clovek si vzdy zahrava a pokousi predevsim sve vlastni ego..
Taky si nemyslim,ze mag je "mimo" karmu, byt by byl z "jineho sveta"... On tu v zadnem pripade neni nahodou a i v tom jeho "jinem" svete funguji nejaka pravidla karmy..... Pomahat nekomu tak, ze mu pomohu "ublizit" jinemu cloveku, aby si "objednavatel" uvedomil, ze pacha zlo.... to samozrejme muzu, ale rozhodne nezustanu "mimo" hru, zatezuji svoje vlastni svedomi, protoze vim, co delam.... zasahuji svoji vuli, svym egem nekam, kam nemam co strakat nos! Tedy to je muj nazor.....
Sama jsem se jeste s atakem cerne magie nesetkala, nebo o tom alespon nic nevim. Myslim, ze to funguje presne tak, jak tu bylo uz receno.... cloveka ohrozuje nejvic jeho vlastni strach..mala vira v sebe a v "bozi" lasku.
Nemam zkusenost s cernou magii, mam zkusenost se setkanimi jineho druhu a vim, ze mi vzdy pomohly dve veci: vedomi, ze nejsem sama a chladna hlava - zadna panika, zadny strach smile Zatim se mi proste dari stat vzdy pevne na zemi a nepodlehnout panice smile A kdyz sama nevim, co delat, nerozpakuji se najit nekoho, kdo to vi a pozadat ho o pomoc smile Funguje to, zatim jsem ji vzdy nasla.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#44 9. 2. 2007 8:42

Marek_
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1244

Re: cerna magie

Pandorraa napsal(a):

Pomahat nekomu tak, ze mu pomohu "ublizit" jinemu cloveku, aby si "objednavatel" uvedomil, ze pacha zlo.... to samozrejme muzu, ale rozhodne nezustanu "mimo" hru, zatezuji svoje vlastni svedomi, protoze vim, co delam.... zasahuji svoji vuli, svym egem nekam, kam nemam co strakat nos!

Vieme, že zákon príčiny a následku si hžadá cestu aj cez žudí, teda hlavne cez žudí. Človek teda môže pomáha naplni "Boží zámer" aj tým, že spraví niečo "zlé". A ja si myslím, že keď si je vedomý, že pomáha svojím "zlým konaním" napĺňa "Boží zámer", nieje potrebné, aby ho zákon príčiny a následku za to zase postihoval... na čo? Tiež si nemyslím, že toto je bežný prípad, len si myslím, že to je možné... že je možné kona (čokožvek) "mimo karmu"...


Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.
Poněvadž na ničem neulpívá, nikdo mu nic nemůže vzít.

Není tady

 

#45 9. 2. 2007 8:56

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: cerna magie

Dobre Marku, ale co potom Jidáš????

A dal: myslis, ze pro Stvoritele jsme jen figurkami na sachovnici, ktere vyuziva ke svym zamerum???? A pak je za tu jejich volbu "potresta"? Jako prave Jidase??? Tisicileti zavrhovaneho a opovrhovaneho jako zradce?????
Nelibi se mi tahle predstava....

Upravil(a) Pandorraa (9. 2. 2007 8:58)


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#46 9. 2. 2007 9:02

Marek_
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1244

Re: cerna magie

smile Nie, nemyslím si, že sme figárkami na šachovnici... hovorím o vedomom ovplyvňovaní Vesmíru, Života mimo karmu... určite súhlasíš, že karma existuje kvôli niečomu. Keď to "niečo" je naplnené, nieje dôvod aby ďalej pôsobila, nie?
A ako to myslíš s Judášom? Ja naozaj neviem, čo Judᚠv skutočnosti urobil, prečo to urobil a ako dopadol...


Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.
Poněvadž na ničem neulpívá, nikdo mu nic nemůže vzít.

Není tady

 

#47 9. 2. 2007 9:05

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: cerna magie

Ja si naopak Marku myslim, ze karma pusobi prave a pouze tehdy, kdyz je to "neco" naplnene, protoze pokud to nenaplnis, mas sanci, ze pusobit nebude...
A Jidas? No to mi netvrd, ze neznas bibli...


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#48 9. 2. 2007 9:09

Marek_
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1244

Re: cerna magie

Ja si naopak Marku myslim, ze karma pusobi prave a pouze tehdy, kdyz je to "neco" naplnene, protoze pokud to nenaplnis, mas sanci, ze pusobit nebude...

Tomuto nerozumiem... ako to myslíš? Skús to ešte nejako rozšírnejšie opísa...

Ale áno, poznám Bibliu, čítal som ju... ale nemám dôvod jej veri... tak isto ako nemám dôvod jej neveri... to, že je niečo napísané v Biblii, neznamená, že to tak skutočne bolo... a tiež nepoznám Judášove dôvody, nehovoril som s ním... smile


Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.
Poněvadž na ničem neulpívá, nikdo mu nic nemůže vzít.

Není tady

 

#49 9. 2. 2007 9:33

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: cerna magie

Nezlob se, nebudu to rozvadet, diskusi na tema KARMA jsme tu uz vedli mnoho, Salvatro i Crabat, na jeho strankach jsou na toto tema dalsi fora, to myslim vysvetlili dostatecne, ja to lepe neumim.

A pokud jde o bibli, naprosto neni podstatne, zda je ci neni pravdiva, to je jiste veci nazoru a infornmovanosti ci viry kazdeho. Ted ale jde jen o ten Jidasuv pribeh, ktery je prece soucasti i toho Kristova...nekdo ho prece "zradit" musel, aby on naplnil sve poslani..nebo snad myslis, ze ne???


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#50 9. 2. 2007 9:41

Marek_
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1244

Re: cerna magie

kapitulation Ale nerozumiem, čo tým príkladom o Judášovi chceš poveda...


Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.
Poněvadž na ničem neulpívá, nikdo mu nic nemůže vzít.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů