Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#126 2. 3. 2007 14:55

bublinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 1162

Re: Víra lidí

Somaio,
vsak jsem se taky v zavorkach omluvila, to byl jen takovy nejapny vtipek.. rodna
Uz ty Kozorohy opravdu necham na pokoji  big_smile

A nebyl nahodou Jezis taky Kozoroh? smile


Vesmír je báječné místo pro život

Není tady

 

#127 2. 3. 2007 15:10

Somaia
Host

Re: Víra lidí

Bublinko..... par  omluva se příjímá smile
Ježíš na 99,9% podle všech dostupných indicií nebyl kozoroh. To co oslavujeme 24. 12. je fakticky předkřesanský  svátek Slunovratu nebo v Římě ozačován jako Saturnálie a dárky si Římani  před 2000 lety nadělovali taky o 106, takže nic nového pod Sluncem... smile

 

#128 2. 3. 2007 15:28

bublinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 1162

Re: Víra lidí

Mela jsem za to, ze se narodil 25.12. a tim padem by to byl Kozoroh.  Ale to uz asi tezko nekdo zjisti, kdy se vlastne narodil,ze?

Nedavno mi jeden kamarad vysvetloval, ze cela astrologie je spatne, ze se pry hvezdy ci co posunuly a tim padem to vubec neplati. No ja mu neverim, doufam, ze astrologove nejsou takovi bulici, aby si toho nevsimli. big_smile


Vesmír je báječné místo pro život

Není tady

 

#129 2. 3. 2007 15:43

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2535

Re: Víra lidí

No, ale vypadá to, že chce abychom si mysleli, že je kozoroh, dyž to tak nechal. smile
taky proč by to měnil, že?

Není tady

 

#130 2. 3. 2007 15:47

Somaia
Host

Re: Víra lidí

Jak jsem napsala.... nenarodil a to s velmi velkou pravděpodobností. Z toho, co víme a dá se dokázat, se dá spíše odhadovat nějaký říjnový den.
a) přesně víme kdy zemřel, a když se tak stalo bylo mu 33,5 roku...
b) narodil se v období, kdy probíhalo v římských koloniích sčítání lidu, protože se každý povinně musel dostavit ke sčítání do místa, kde se narodil, byli i Marie s Josefem v té době na cestě, proto se narodil v Betlémě a ne v Nazaretu.Těžko by se toto odehrálo v prosinci, kdy teploty i v Judei klesali hluboko pod  bod mrazu a takovéto "stěhování národů" by bylo obtížnější než v jiných daleko teplejších měsících. Takový termín by s ohledem na okolnosti stanovil jen absolutní nelida.
c) hvězdu nad betlémem spatřili první pastýři a ti museli být tedy zákonitě v noci  venku na pastvě, že? V prosinci tomu tak rozhodně nebývalo...zvířena byla ustájená a co by ti chudáci  sami na louce v prosinci tropili....???
d) a pak to časově lze ještě nějak odvodit od  doložených údajů o Janu Křtiteli, ale to už si teď přesně nevzpomínám, to bych kecala.

S tou astrologii  a posunem a tomu, že je něco špatně... tomu bych nepřikládala váhu, mě se prokazatelně zpětně daří dokázat, že to funguje smile

Upravil(a) Somaia (2. 3. 2007 15:53)

 

#131 2. 3. 2007 15:50

Somaia
Host

Re: Víra lidí

poletucho, proč?? Vždy je přeci úúúplně jedno, který den se narodil. Nebo je to snad důležité??? Vždy on sám řekl, že zakončení všech věcí je daleko významější než počátek. A pokud si tenhle výrok správně vyložím, tak je jasné, že smrt je daleko významější událost v životě lidském než narození.

 

#132 2. 3. 2007 16:10

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2535

Re: Víra lidí

Somaia napsal(a):

poletucho, proč?? Vždy je přeci úúúplně jedno, který den se narodil. Nebo je to snad důležité??? Vždy on sám řekl, že zakončení všech věcí je daleko významější než počátek. A pokud si tenhle výrok správně vyložím, tak je jasné, že smrt je daleko významější událost v životě lidském než narození.

já vím, já vím,
to jen kozorožčí egouš vlajkou mával smile

a věta: zakončení všech věcí je daleko významější než počátekmě opravdu zasáhla. díky.

Není tady

 

#133 2. 3. 2007 16:43

Somaia
Host

Re: Víra lidí

Poeltucha:    Ach taaaaak... mᚠmé sympatie

 

#134 23. 3. 2007 14:11

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Víra lidí

Věřím v sílu Vůle, Lásku, Moudrost, a Božskou Inteligenci, které moudře spravují světy. Věřím, že lidská duše je Synem božím a Duch je původcem života.
Věřím, že dualita Hmoty a Ducha je účelová a slouží vývoji nové kvality bytí...

Jinak - veškerá víra bez osobní zkušenosti je stejně málo, jako je neověřená vědecká hypotéza: je to pouhá domněnka. Je potřeba pracovat na ověření domněnky, aby se s ní stal nezvratný fakt, anebo aby byla rozprášena jako iluze.

Upravil(a) Salvator (12. 4. 2007 10:32)


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#135 26. 3. 2007 23:02

Georgecz
♥------
Registrovaný: 16. 10. 2006
Příspěvky: 19

Re: Víra lidí

Mnohé se dá napsat, o mnohém diskutovat, ale nejdůležitější je Víru prožít a žít. Je to neodělitelná součást života. když se oddělí vzniká chaos a neřád. Mnohé cesty vedou k poznání, tedy zbývá jen si jednu vybrat a velmi obezřetně jít za poznáním skrze prožívání. Co vše se dá skrze víru poznat je možné se dočíst zde:

www.ao-institut.cz
www.os-obroda.cz
www.vodasvetla.cz

Není tady

 

#136 8. 4. 2007 20:54

Esperance
♥♥-----
Místo: Brno
Registrovaný: 11. 1. 2007
Příspěvky: 34

Re: Víra lidí

Já věřím ve vesmírnou energii. Vesmírné zákony nás částečně řídí, ale nic se nemůže dít vyloženě proti naší vůli. Všechno je tak, jak to podvědomě chceme. Věřím, že každý člověk potká vždycky člověka, kterýmu může něco dát (to se děje vždy oboustranně) a když už si ti dva nemají co dát, tak se prostě rozejdou a ztratí kontakt. I v mém životě lidé přicházejí a odcházejí. Každého z nich si vážím a nikdy na ně nezapomenu, ale když cítím, že je čas si dát sbohem, tak to beru jako přirozenou věc života. Každý jsme součásti vesmíru a proto i my na něj máme vliv.
A vesmír - energie, pro každého to znamená něco jiného, v co věří (třeba boha - já si nemyslím, že by tam seděl nějaký člověk, ale je to ta energie, o kterou se občas pereme... :-) )


Každý člověk vždycky potká toho, koho právě potřebuje. Správní partneři se najdou...

Není tady

 

#137 12. 4. 2007 10:14

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Víra lidí

bublinka napsal(a):

Mela jsem za to, ze se narodil 25.12. a tim padem by to byl Kozoroh.  Ale to uz asi tezko nekdo zjisti, kdy se vlastne narodil,ze?

Nedavno mi jeden kamarad vysvetloval, ze cela astrologie je spatne, ze se pry hvezdy ci co posunuly a tim padem to vubec neplati. No ja mu neverim, doufam, ze astrologove nejsou takovi bulici, aby si toho nevsimli. big_smile

Ahoj bubli. Ten tvůj kamarád asi astrologii nestudoval, že? Kdyby ano, pak by věděl, že hvězdy se posouvají neustále, ale to nic nemělní na fungování astrologie.


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#138 12. 4. 2007 10:29

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Víra lidí

Somaia napsal(a):

Jak jsem napsala.... nenarodil a to s velmi velkou pravděpodobností. Z toho, co víme a dá se dokázat, se dá spíše odhadovat nějaký říjnový den.
a) přesně víme kdy zemřel, a když se tak stalo bylo mu 33,5 roku...
b) narodil se v období, kdy probíhalo v římských koloniích sčítání lidu, protože se každý povinně musel dostavit ke sčítání do místa, kde se narodil, byli i Marie s Josefem v té době na cestě, proto se narodil v Betlémě a ne v Nazaretu.Těžko by se toto odehrálo v prosinci, kdy teploty i v Judei klesali hluboko pod  bod mrazu a takovéto "stěhování národů" by bylo obtížnější než v jiných daleko teplejších měsících. Takový termín by s ohledem na okolnosti stanovil jen absolutní nelida.
c) hvězdu nad betlémem spatřili první pastýři a ti museli být tedy zákonitě v noci  venku na pastvě, že? V prosinci tomu tak rozhodně nebývalo...zvířena byla ustájená a co by ti chudáci  sami na louce v prosinci tropili....???
d) a pak to časově lze ještě nějak odvodit od  doložených údajů o Janu Křtiteli, ale to už si teď přesně nevzpomínám, to bych kecala.

S tou astrologii  a posunem a tomu, že je něco špatně... tomu bych nepřikládala váhu, mě se prokazatelně zpětně daří dokázat, že to funguje smile

Problém s hledáním Ježíšova narození je ten, že kalendáře tehdejší doby byly odvislé od panování různých panovníků. V určitém období se to hodně mlží a existují různé protichůdné informace.

Vědci však hledají ve špatném čase, protože Ježíš se nenarodil ani roku 1 AD., ani 4 BC., ani 7 BC., ale až roku 24 BC.
Zemřel pak v roce 9 AD., a tedy danování jeho smrti někdy kolem roku 30 AD je naprosto zcestné. Hledání v historických záznamech o jeho smrti pak vychází naprázdno, a proto někteří historikové tvrdí, že Ježíš vůbec neexistoval.
Již v roce 16 AD. se Ježíš opět inkarnoval do významného života řeckého filosofa Apollonia z Tyanny, který v roce předpokládaného Ježíšova věku skonu (kolem 33 AD) již byl významným člověkem. Celý život pak učil vlastně to stejné co předtím Ježíš, až byl za to jednou odsouzen nějakým soudem k smrti upálením za pobuřování lidí.
Tento proces je zaznamenán historiky a Apollonius na něm před očima všech zmizel - teleportoval se pryč.
Následně pak žil v Indii v místě, kde je dodnes jeho hrob, a místní indové věděli, že je to Ježíš z předešlé inkarnace a nazývali ho Issa.
Dožil se tam vysokého věku a pořád učil a léčil lidi. Proto historikům tyto dva životy splývají a někteří tvrdí, že Ježíš po ukřižování nezemřel, ale vstal a odešel do Indie, kde pak později zemřel. Není to pravda, Ježíš opravdu na kříži zemřel.
Pokud jde o období Ježíšova narození, to jsem momentálně zapomněl, ale myslím, že to bylo někdy zjara.


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#139 12. 4. 2007 11:23

Somaia
Host

Re: Víra lidí

Salvatore, já vím, že všechny úvahy a výpočty vztahující se k datování  Ježíšovy existence, jsou spekulace. Já jsem to podala jen jako jakousi volnou asociaci a rozhodně jsem nechtěla aspirovat na věděckou práci. Data určitě neřeším jako zásadní podstatná k této záležitosti a nikdy jsem po tom významě napátrala.
Jen mi uvízla v hlavě ještě jedna myšlenka, kterou jsem kdysi četla, že jedna z mála historických zmínek o Ježíšovi je v jakémsi historickém spisu v souvislosti s rokem vlády cisaře Tiberia a to by zase neodpovídalo tomu , co uvádíš ty, ale protože nedovedu přesně dohledat zdroj a z hlavy už to taky nevím přesně, tak  nemá smysl se s tím trápit dál.

Upravil(a) Somaia (12. 4. 2007 11:24)

 

#140 2. 11. 2012 22:52

Ziki
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 3. 2012
Příspěvky: 650

Re: Víra lidí

Když čtu: víra v Boha, vždycky se mi vybaví slova pastora,že nejen víra, ale hlavně DŮvěra v Boha je v životě důležitá. Je v tom takový decentní rozdíl,ale citlivě ho lze rozlišit.


Opravdový přítel je ten, který první přijde, když celý svět odejde.

Není tady

 

#141 3. 11. 2012 0:42

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Víra lidí

Kedysi som čítala od Jana Husa v Betlehemskej kaplnke, než ju zrekonštruovali: Je rozíl věřit něčemu, věřit o něčem a věrit v něco.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#142 3. 11. 2012 12:15

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Víra lidí

Rika se, ze vira je veci rozumu a duvera veci srdce ... Z tohoto pohledu je duvera v Boha o necem jinem nez vira v Nej ...
A ja mam dojem, ze od chvile, kdy jsem Mu zacala duverovat, dari se mi lepe ... smile


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#143 3. 11. 2012 12:59

Ziki
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 3. 2012
Příspěvky: 650

Re: Víra lidí

Ano, je to přesně tak. Důvěřovat znamená nechat se vést, i když všemu nerozumím. A Boha máme přijmout celým srdcem, tak to je ta důvěra,Kuličko. Vlastně jsou to dva druhy víry-víra v Boha popř. v něco nad námi že je, že existuje a 2) víra Bohu (věřím mu, důvěřuji mu). To druhé je mnohem t잚í.

Upravil(a) Ziki (3. 11. 2012 13:01)


Opravdový přítel je ten, který první přijde, když celý svět odejde.

Není tady

 

#144 3. 11. 2012 17:01

Ziki
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 3. 2012
Příspěvky: 650

Re: Víra lidí

Nedávno jsem četla o výzkumu Turínského plátna.Jistě jste slyšely. A myslím, že spousta lidí si od toho slibuje hlavně nějaký důkaz.To jsem tu taky našla téma diskuze,jestli má někdo důkaz pro svou víru.


Opravdový přítel je ten, který první přijde, když celý svět odejde.

Není tady

 

#145 3. 11. 2012 17:08

Ziki
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 3. 2012
Příspěvky: 650

Re: Víra lidí

Jsou lidé, kteří věří v nebe, ale ne v peklo. Taková zajímavá jednopólová víra. wink


Opravdový přítel je ten, který první přijde, když celý svět odejde.

Není tady

 

#146 3. 11. 2012 23:19

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Víra lidí

Já věřím v Boha milujícího, ne pomstychtivého smile


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#147 4. 11. 2012 0:13

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Víra lidí

Podža mňa existuje aj nebo, aj peklo; aj Boh milujúci, aj pomystychitvý - všetko ako potenciál. Čo si z toho ale vyberieme a akú realitu si vytvoríme, to je na nás.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#148 4. 11. 2012 1:07

Ziki
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 3. 2012
Příspěvky: 650

Re: Víra lidí

Míša Kulička napsal(a):

Já věřím v Boha milujícího, ne pomstychtivého smile

Pomstychtivého.. to zní pohansky strašlivě..spíš spravedlivého?


Opravdový přítel je ten, který první přijde, když celý svět odejde.

Není tady

 

#149 4. 11. 2012 1:12

Ziki
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 3. 2012
Příspěvky: 650

Re: Víra lidí

Selima napsal(a):

Podža mňa existuje aj nebo, aj peklo; aj Boh milujúci, aj pomystychitvý - všetko ako potenciál. Čo si z toho ale vyberieme a akú realitu si vytvoríme, to je na nás.

Tak Ježíš například své jednání zpodobňuje s otcovým-Božím,čili jeden předobraz by tu byl..Ale bez rozdílu vyznání-pokud je Bůh dokonalý,tak je těžké si ho představit,člověk si dokonalost nepředstaví.


Opravdový přítel je ten, který první přijde, když celý svět odejde.

Není tady

 

#150 4. 11. 2012 1:49

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Víra lidí

Ziki napsal(a):

Míša Kulička napsal(a):

Já věřím v Boha milujícího, ne pomstychtivého smile

Pomstychtivého.. to zní pohansky strašlivě..spíš spravedlivého?

Spravedlivého? Soudícího? Trestajícího? Proč by nám pak poskytl svobodnou vůli rozhodovat o svém životě? Proč by nám poskytl všechny světské radosti? Aby nás pak trestal za to, že je využíváme? K čemu by mu bylo vystavovat nás touhám a pokušením? K čemu by mu bylo vzbuzovat v lidech pocity viny a strach z pekla? Copak Bůh neví, že strach nikdy nikoho k dobru nepřivedl?

Můj Bůh je milující Bůh ... Láska ... "Velká máma" milující všechny bytosti bez rozdílu a bez podmínek. Poskytl(a) nám vše, co potřebujeme k životu ... a jak to využíváme, to už je jen na nás, na naší odpovědnosti ... Sel má pravdu - nebe a peklo si vytváříme sami - přímo zde ... třeba i zkresleným vnímáním Boha skrze náboženství, která jsou pokřivena mocenskými boji mezi lidmi.


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů