Oznámení

21. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

21. října : Strašidelné čokoládové muffiny pro odvážné děti. Zabaví i zasytí!

21. října : Jak využít skořápky z vlašských ořechů? Odvar z nich dodá chybějící jód a pomůže i s kašlem

#176 6. 2. 2007 8:47

x256987
Host

Re: manžel po porodu

Já bych přece jen úplně nepodceňovala fakt, že TOHLE křičící děcko je JEHO sad

#177 6. 2. 2007 8:48

avalonka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Judito, jenže ty jsi ženská - moudrá a laskavá. A on je nevycválanej klacek. Cítíš ten rozdíl? On to přeci nevnímá jako ženská, ta by se takhle těžko někdy chovala.

http://lilypie.com/pic/080125/ivPB.jpghttp://b1.lilypie.com/33HPp1/.png

Není tady

#178 6. 2. 2007 8:58

x256987
Host

Třeba se v něm ty otcovské geny probudí, až dítko trochu povyroste - jenže do té doby se z Vany dost možná vyklube ta přitažlivá, samostatná ženská, která v ní někde dříme, a je otázka, jestli u ní biologický otec dítěte ještě zaboduje wink

Holt "některé děti se nenarodí svým maminkám" (to se říká o adoptovaných), a některé zase svým tatínkům.

Vany, teď jsi důležitá ty a malá. Vybreč se, a pak si ty slzičky utři. A popřemýšlej, co mᚠchu udělat. Cesta kolem světa to v tuhle chvíli asi nebude, ale i nějaká drobná změna v bytě může být první krůček.

#179 6. 2. 2007 9:01

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva

avalonko, pěkně si to napsala. Jediné řešení je se zaměřit na sebe a na svojí pohodu a on přileze (pokud o něj stojí).

Jinak on se připravuje o neopakovatelné zážitky se svojí vlastní dcerou a to ho bude v budoucnu jistě dost mrzet, tedy se již vytrestal a trestá sám.

Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

#180 6. 2. 2007 9:12

avalonka
♥♥♥♥♥♥-

Kaliku a Judito - ano, je možné, že si to všechno jednou uvědomí a pochopí, že přichází o něco hodně krásného. Ale stejně tak je pravděpodobné, že mu to nikdy nedojde.

Každý jsme jiný, to že my bychom si cenili svých dětí neznamená, že si jich bude cenit někdo jiný. Ten člověk může mít úplně jiný program v hlavě a zcela jiné priority. Znám takové případy - (většinou bohužel) chlapy, kteří na svou rodinu zvysoka kašlou a chodí se domů jen najíst. Celá léta. Ani nevědí, jestli jejich děti vystudovaly, natož aby se zajímali o nuance jejich životů.

Takoví chlapi pak bývají většinou v práci, v partě, v hospodě ti největší machři, kteří "vědí jak na to" a "nic je nerozhodí". Jsou směšní, ale jejich rodinám život s nimi k smíchu určitě není.

Jen si tak říkám, do které kategorie spadá manžel vany. Vzhledem k jeho již poměrně vysokému věku (32 let je přeci jen víc než třeba 25 let, kdy by se to ještě snad dalo pochopit), tak nemám velké iluze. V tomhle věku by už chlap měl být chlapem a ne floutkem.

Není tady

#181 6. 2. 2007 10:41

Petuna
♥♥♥♥♥--

Je pravda, že chlap se spíše vrátí k ženské ,která je v pohodě, je krásná a usměvavá i bez něho,užívá si života. moc hezky řečeno. Ale jak toho má dosáhnout? to si nejde poručit a když je chviličku doma z porodnice a sžívá se s malým miminkem to jde už obvzlᚴt špatně, když má stále slzy na krajíčku a čeká zda se neozve klíč v zámku. A ten pocit si nezakáže.Stále je jí smutno z toho, že tatínek to vše neprožívá s ní. Vím, o čem mluvím. A co finance? Jsi na mateřské..o to se alespoň stará? Odpoutat se a žít "jakoby bez něho" bude trvat velmi dlouho a poručit si to nedá.
Ale stejně......chlap, která nechává doma manželku, která se před malou chvílí vrátila z porodnice je daleko horší než cokoli jiného.A pokud spolu budou, ve vzpomínkách se to vracet bude i kdyby stokrát nechtěla. Opora a možnost se o manžela opřít je v čudu!!

Není tady

#182 6. 2. 2007 14:22

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

vašek napsal(a):

Selimo jestli je to tak .... tak by seděl doma se svojí maželkou a dcerou víš.

Vašku, prdnú v gebuli(sorry) mu môže z milióna vecí, žena(ženské) je len jedna z tých možností... A túžba po slobode, hoci absolútne nešastne načasovaná, je bohužiaž dos častý jav - nič výnimočné dumbom ...

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#183 6. 2. 2007 19:33

vašek
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Most

to jsi ale vytrhla ze souvislosti tvoje reakce byla na něco jiného ....

Není tady

#184 6. 2. 2007 19:37

vašek
♥♥♥♥♥♥♥

vany27 napsal(a):

vašek napsal(a):

je to pravda u nějakých chlapů to platí

proto by jsi pro něj neměla být jistá a sedět doma na zadku až se vrátí ....

vašku.... ale jak to mám udělat !!! nevím,kdy se vrátí... a já nemůžu být 100 let u našich !!!
sad

a dnes se nevrátí.takže můžů být svobodně doma sad

tak to je právě omyl ... můžeš se zbalit a jet třeba k rodičům nemusí to být 100 let pár dnů postačí, pak můžeš klidně navštívit kamarádky, babičky, koho chceš a jak chceš ? Nebo ti malou rodiče pohlídaj a budeš moc zajít třeba na kafe s kamarádkou ... a jeho to začne hlodat a ty budeš mezi lidma a nejen mezi 4 ma stěnama.

Není tady

#185 6. 2. 2007 19:52

avalonka
♥♥♥♥♥♥-

Vašek tummenupp

Není tady

#186 6. 2. 2007 19:58

vany27
♥♥♥----

avalonka napsal(a):

Ahoj všichni,

já být manželem Vany (takovým infantilním sobcem), tak už mě bude to její dávání ultimat a neustálé doprošování, vyhrožování a dolejzání pěkně lézt na nervy. Pozor - znovu zdůrazňuju, že se tak trochu umím vcítit do jeho myšlení (občas jsem taky pěkně sobecká mrcha, která potřebuje hromadu svobody).

Zřejmě je to chlap, který je zvyklý si celý život dělat co chce, nemít žádné mantinely, žádná omezení. A to je hodně opojný nápoj! Miminko viděl do této doby jen na obrázku a zdálo se mu asi "docela oukej a roztomilý" - o čemž svědčí fakt, že ho "hrozně chtěl", ale ve finále se z otcovství zesral, protože mu pozdě docvaklo, že to není jen matka, která má vůči dítěti povinnosti, ale taky drahý tatíček. A to zase prrr - já si svou neomezenou svobodu tedy nikým vzít nedám.

Vany, sice si taky myslím, že jsi jednala zkratkovitě (hlavně bych bývala nestavěla proti sobě a) buď se budeš chovat jako otec rodiny a nebo b) budeš mít motorky). Tyhle 2 věci se přeci dají báječně zkloubit, aby se vlk nažral a koza zůstala celá - aneb aby obě strany byly spokojeny. Dají se stanovit pravidla (jednou s námi, jednou s motorkami), ale samozřejmě je pak potřeba, aby je obě strany dodržovaly. To, žes postavila tyhle dvě věci proti sobě, místo vedle sebe, považuju za tvou největší komunikační chybu. A nic na tom nemění ani to, že se tvůj muž chová - inu prostě jako č...ák.

Takže já být tvým mužíkem, tak se na tebe a dceru klíďo vyprdnu, pokud bych věděl(a), že mi bude neustále omíláno to, co nechci slyšet, neustále předhazováno to, co nechci vidět apod. Jediná varianta, kdy bych se pravděpodobně vrátil(a) je ta, kdy bych zjistil(a), že ta moje ženuška je úplně v pohodě i beze mě, že je to ženská, která mě k životu vlastně vůbec nepotřebuje, že je to ženská, která si umí s dcerou parádně užívat srandy a života a že je to ženská, která se ještě líbí chlapům - i na mateřské. Pak bych měl(a) možná pocit, že o něco docela fajnovýho přicházím.

To je totiž vany tvoje jediná možnost - ne represí, ale svým chováním ho přesvědčit, že o něco přichází. Tedy nikoli slovy, ale činy!

Pokud se tedy od něj psychicky aspoň trochu neodpoutᚠ(jak radí poletucha) - tj. nezaměříš se mnohem víc na sebe, své pocity a své priority včetně dcery - a budeš jen toužebně pokukovat od vašich z okna, kdy se zjeví princ na motorce, tak o něj můžeš s velkou pravděpodobností opravdu přijít. On tě prostě opustí s myšlenkou, že o nic moc nepřišel - vyčítavou ženskou s křičícím děckem najde vždycky (je to krutý, ale jsem k tobě maximálně upřímná).

Zatímco když začneš žít svůj život, zase se radovat, plnit si svá přání - pak se z vyčítavé ženské stává zajímavá pěkná ženská s roztomilým a spokojeným děckem, a tu už tak snadné najít není wink

avalonko !!!nééé !! já mu nedávala na výběr !!!!! Psala jsem to-.že to nebylo vyčítání ..''' jen se mi to tady nechtělo rozepisovat podrobně !!!! v tom dopise jsme mu napsala..že si musí uvědomit,že je otec rodiny..až holt musí svůj čas dělit spravedlivě mezi své koníčky a rodinu !!!!! napsala jsem mu,že samozřejmě chápu,že jsou motorky jeho velkou láskou..a že mu je nebudu zakazovat ... to bych přece absoutně omezila veškerou jeho svobodu .... sama bych takové jednání nesnesla,jen jsem mu řekla,že čas si musí rozdělit a at sám popravdě popřemýšli, kolik času věnuje rodině a kolik sobě....

Ten dopis nebyl žádným vydíráním a dávaním ultimat... !!

Není tady

#187 6. 2. 2007 20:03

vany27
♥♥♥----

Petuna napsal(a):

Je pravda, že chlap se spíše vrátí k ženské ,která je v pohodě, je krásná a usměvavá i bez něho,užívá si života. moc hezky řečeno. Ale jak toho má dosáhnout? to si nejde poručit a když je chviličku doma z porodnice a sžívá se s malým miminkem to jde už obvzlᚴt špatně, když má stále slzy na krajíčku a čeká zda se neozve klíč v zámku. A ten pocit si nezakáže.Stále je jí smutno z toho, že tatínek to vše neprožívá s ní. Vím, o čem mluvím. A co finance? Jsi na mateřské..o to se alespoň stará? Odpoutat se a žít "jakoby bez něho" bude trvat velmi dlouho a poručit si to nedá.
Ale stejně......chlap, která nechává doma manželku, která se před malou chvílí vrátila z porodnice je daleko horší než cokoli jiného.A pokud spolu budou, ve vzpomínkách se to vracet bude i kdyby stokrát nechtěla. Opora a možnost se o manžela opřít je v čudu!!

Momentálně jsi zrovna popsala můj život!!!!!! !!!!

co se týče peněz...tak mi dává kompletně celou výplatu...v tom problém není......

Není tady

#188 6. 2. 2007 20:04

vany27
♥♥♥----

vašku..ano takhle to dělám...a po večerech se mi pořád lítat nechce a spát po kamarádkách,u rodičl jsem byla 3 dny.... přes den to bylo ok.... ale v noci to na mě padalo stejně jako tady...
já nejsem vůbec doma..přes den...

jsem pořád někde... ......

Není tady

#189 6. 2. 2007 20:07

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

vany já taky myslím že rodiče jste oba, jeho svoboda skončila okamžikem kdy se rozhodl zplodit dítě, rozhodl se k tomu dobrovolně a nemůže všechno nechávat na tobě, má zodpovědnost, je rodič! A ty mᚠprávo jeho přítomnost, pomoc a účast na výchově vyžadovat. To už není o svobodě, to je o zodpovědnosti. Držím ti palce.

Strach je malá smrt...

Není tady

#190 6. 2. 2007 20:12

vašek
♥♥♥♥♥♥♥

vany

ale t musíš být pryč hlavně když on je doma ... a neni to proto aby tě to bavilo, ale aby to přineslo nějaký ovoce :-) jo moje bejvalý kámošky se sbalí a jedou na pár dnů pryč a pak zase jinam na chatu, prostě si to užívaj bejt jen doma a na nákupech ... to neni žádnej život

Není tady

#191 6. 2. 2007 20:20

vany27
♥♥♥----

Jinak Vám tedy popíšu... co se děje dál...

bohůžel jsem Vám zapomněla říct,že do všeho neustále vstupuje má tchýně..která jej neustále bombarduje smskami typu..že se za něj jako za syna stydí...a neustále mu nečím vyhrožuje...a ačkoliv jsem jí prosila,at toho nechá....tak prostě nemůže se ovládnout..a je mi jasné,že to manžela ještě popouzí.. a vzhledme k tomu,že mu píše smsky i 10krát za den.tak asi už mu to pěkně leze na nervy..

no.. a manžel řekl,že teda může jít spát do firmy..tchán to tam jel zkontrolovat !( já to nevěděla!!!!!! ..dozvěděla jsem se to až dneska !!!!! )) a jelikož tam manžel samozřejmě nebyl..tak se tchán už vytočil, a napsal mu něco ve smyslu,že jestli jsou v tom nějaké..... kur.... tak že ho teda hluboce zklamal....
manžel mu asi odepsal něco ve smyslu...že už má dost toho podezírání..a že je může ujistit,že v tom žádná ženská není...... a že jim to nemá potřebu nijak dokazovat...

to se stalo v noci.... já o tom nevěděla..... a v noci mi přišla od manžela smska... -
Neboj se nic..s žádnýma kur... nejezdím,to si můžeš být jistá,,,, ale ti naši mě už fakt vytáčejí... sami si ničí nervy a mně taky....posílám pusík tobě i Natálce..

já na to reagovala,že jsem mu přece o žádných kur... nepsala!!!!ani nepodezírala!!!!!  (vzešlo to tedy asi jako reakce na tchánovu smsku) ... a napsala jsem mu,že asi pojedu na měsíc ke kamarádce..

manžel mi řekl,at jedu,že přijdu na jiné myšlenky a on že stejně jede pracovně na měsíc rozjíždět pobočku do jiného města ( o tomi vím už hodně dlouho..bude jezdit domu na víkend) .tohle s krizí nesouvisí.... ...

jelikož jsem viděla,že je po dlouhé době sdílný.... tak jsem mu napsala sms...ve které jsem ho požádala,at mi odpoví....

ptala jsem se ,jestli se mnou ve své budoucnosti vůbec počítá..... že tohle prostě musím vědět..a že pokud ne,má být ke mně upřímný,že musí pochopit,že já si musím také živto zařídit tak ,aby byla štastná..

napsal mi..že moc dobře vím,že mě i Natálku má rád,a že kdyby ne..tak moc dobře vím,že je momentálně v takovém rozpoložení,že by mi to řekl,kdyby mu to bylo jedno,co mezi námi bude .. a že bude ted mit v práci toho hodně,-jak bude v tom jiném měste..takže je dobře,žwe budu u té kamarádky ..že nebudu sama...doma...a přijdou tak alepson na jiné myšlenky..... no a pak se ptál na natálka atd....jo a taky psal,že bychom si mohly tento víkend někam zajet........

večer jsem mu napsala (teda dnes) .... jestli teda přijede o víkendu domů..at alespon přibližně vím..... a on mi napsal,že je na cestě do Itálie ..kupovat auto.... nákladní do firmy...  ....  a že domů přijde ve čtvrtek večer,že přijede z té Itálie...

takže tu noc,co ho tchán kontroloval ve firmě. (takže tedy dnes v noci) ..byl asi už u kamaráda,se kterým tam jel a někdy v noci asi vyjížděli na cestu...  takže pravděpodobně asi u žádné ženské opravdu nebyl...

no..tak nevím...co si mám myslet..,, jsem zvědavá,jak se bude chovat..

tento měsíc zatnu zuby a nebudu mu nic vyčítat..... a až odjede pracivně na ten celý březen..tak budu doufat,že si to v lhlavě srovná a třeba se i částěčně díky hodně práce odpoutá od party  motorkářů..i když v to moc nevěřim,,.uvidíme..

tak co na to říkáte??? děkuji za názory...

Není tady

#192 6. 2. 2007 20:28

vašek
♥♥♥♥♥♥♥

to je těžký podle toho co píšeš má hodně práce  a pak motorky a na Vás moc času nemá ... Taky jsi mu nemusela hned říkat, že jedeš na měsíc pryč ... :-))

Není tady

#193 6. 2. 2007 20:29

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

vany, pro mně je tohle zcela nepochopitelné, my si doma opravdu říkáme když někam jedeme, natož do ciziny a na tak dlouho! Třebas jenom  slovy "zítra přijdu až večer, něco mám" nebo " v sobotu jedu tam a tam, nevím kdy se vrátím..." protože vždycky to nezáleží na člověku samotném kdy se dostane domů, ale víme o sobě kde jsme a přibližně!!! kdy se vrátíme, vždy ten druhý se taky musí podle toho zařídit.
Přitom nejsme pořád nalepený na sobě, např. na dovolenou jezdím s dcerou k moři a on pak jede na psí tábor nebo tak, ale takové chování jako u vás je, to neznám ani ze svojeho okolí, ani od svojich známých.....

Strach je malá smrt...

Není tady

#194 6. 2. 2007 20:29

vany27
♥♥♥----

vašek napsal(a):

vany

ale t musíš být pryč hlavně když on je doma ... a neni to proto aby tě to bavilo, ale aby to přineslo nějaký ovoce :-) jo moje bejvalý kámošky se sbalí a jedou na pár dnů pryč a pak zase jinam na chatu, prostě si to užívaj bejt jen doma a na nákupech ... to neni žádnej život

vašku... já vím...jenže jsem moc brzo poporodu,abych tak trajdala...teprve se ss mimi sžívám... utváříém režim....a navíc.. naty je pořád nemocná..má nějakoz špatnou imunitu,tajže.... často chodím k dok´torce a hlavně..když je nemocná...tak stejně moc lítat nemůžu.. ted je moc malinká,víš

Není tady

#195 6. 2. 2007 20:32

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Můj manžel byl celý život hodně "sportovní", jezdil po různých soutěžích a turnajích a pak ještě "na stará kolena" jezdil se psem, ale vždy se mi to snažil nějak vynahradit, teda snaží pořád....a hlavně mě INFORMOVAL o tom co bude dělat a kam pojede, a ne abch sama musela pátrat kde je a dozvěděla se že v Itálii.... tohle snad není omluvitelné ani pracovním vytížením?

Strach je malá smrt...

Není tady

#196 6. 2. 2007 20:32

vany27
♥♥♥----

vašek napsal(a):

to je těžký podle toho co píšeš má hodně práce  a pak motorky a na Vás moc času nemá ... Taky jsi mu nemusela hned říkat, že jedeš na měsíc pryč ... :-))

ale já tam stejně jedu jak bude pryž a stejně tam asi nebudu pořád..ale mᚠpravdu... mohla jsem mlčet..

Není tady

#197 6. 2. 2007 20:33

x256987
Host

Vany, a se to vyvrbí tak nebo onak (a pokud se manžel probere, asi to bude chtít hodně práce, aby se zacelila ta rána, kterou ti svým chováním uštědřil), pro tebe z toho pro tuhle chvíli plyne jediné - starat se o sebe a o malou, odpočívat, ale i chodit mezi lidi, na vzduch, dělat si v rámci možností radost... a taky přemýšlet, co je pro tebe opravdu důležité, jak si představuješ partnerský vztah, jaké jsou tvoje priority, co můžeš nabídnout a co očekáváš.

Snaž se nepředjímat budoucnost, nevytvářej si nějaké myšlenkové konstrukce, nevyvozuj dalekosáhlé závěry. Zítra může všechno vypadat jinak. A průběžně ventiluj emoce, nedus nic v sobě.

Cítí s tebou velká hromada lidí wink

#198 6. 2. 2007 20:34

vany27
♥♥♥----

Bety napsal(a):

vany, pro mně je tohle zcela nepochopitelné, my si doma opravdu říkáme když někam jedeme, natož do ciziny a na tak dlouho! Třebas jenom  slovy "zítra přijdu až večer, něco mám" nebo " v sobotu jedu tam a tam, nevím kdy se vrátím..." protože vždycky to nezáleží na člověku samotném kdy se dostane domů, ale víme o sobě kde jsme a přibližně!!! kdy se vrátíme, vždy ten druhý se taky musí podle toho zařídit.
Přitom nejsme pořád nalepený na sobě, např. na dovolenou jezdím s dcerou k moři a on pak jede na psí tábor nebo tak, ale takové chování jako u vás je, to neznám ani ze svojeho okolí, ani od svojich známých.....

bety... my normálně taky!!!!!to jen ted..on přece řekl,že budeme mít tu pAUZU.TAK SE NEDIVÍM, ŽE MI NEVOLAL KAM JEDE...

Není tady

#199 6. 2. 2007 20:36

vany27
♥♥♥----

Judita napsal(a):

Vany, a se to vyvrbí tak nebo onak (a pokud se manžel probere, asi to bude chtít hodně práce, aby se zacelila ta rána, kterou ti svým chováním uštědřil), pro tebe z toho pro tuhle chvíli plyne jediné - starat se o sebe a o malou, odpočívat, ale i chodit mezi lidi, na vzduch, dělat si v rámci možností radost... a taky přemýšlet, co je pro tebe opravdu důležité, jak si představuješ partnerský vztah, jaké jsou tvoje priority, co můžeš nabídnout a co očekáváš.

Snaž se nepředjímat budoucnost, nevytvářej si nějaké myšlenkové konstrukce, nevyvozuj dalekosáhlé závěry. Zítra může všechno vypadat jinak. A průběžně ventiluj emoce, nedus nic v sobě.

Cítí s tebou velká hromada lidí wink

DĚKUJI smile

Není tady

#200 6. 2. 2007 20:37

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

ON chce pauzu - blbé je že všechno jde jak chce ON.... co si pod tou pauzou představuje...budeš mu vařit a prát? I když chce pauzu, tak by jeho příchody a odchody měly mít nějaké pravidlo asi... vždy i když je někdo rozvedený tak oznámí kdy přijde ....

Strach je malá smrt...

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí