Oznámení

21. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

21. října : Strašidelné čokoládové muffiny pro odvážné děti. Zabaví i zasytí!

21. října : Jak využít skořápky z vlašských ořechů? Odvar z nich dodá chybějící jód a pomůže i s kašlem

#126 4. 2. 2007 14:20

avalonka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Re: manžel po porodu

No, holky, jak to tu tak čtu, je mi z toho docela smutno.

Vany sice skutečně je v šestinedělí, takže skutečně je citlivá a oslabená a stále si stojím za tím, že by chlap měl v tuto chvíli stát při ní, být jí oporou a nenutit jí (chca-nechca) do polohy "jak to udělat, aby po mě zase zatoužil". Ne ve chvíli, kdy je mimčo malinký a na tohle už ženské nezbývá energie.

Na druhou stranu poslední příspěvky vany (mám pocit, že velmi autentické a upřímné) mě přiměly k názoru, že jde o poměrně dost nevyzrálou ženskou, která vlastně neví, čí je. Nezná své silné stránky ani slabiny - nemá sama v sobě oporu, nemá pevnou půdu pod nohama. Cítím tam i trochu hrdopýšku ("bývala jsem modelka"), cítím tam trochu naivku ("budu mít perfektního tatínka i dokonalého partnera"), cítím tam patos ("ono bude líp"), cítím hloupost ("zpátky k našim nejdu") - prostě ne to, co tvoří moudrou ženskou.

Pak ale musím zcela souhlasit s teorií zrcadlení - která ostatně platí naprosto ve všech případech a to i těch, kde se to na první pohled vůbec nezdá - a říct, že manžel vany je jejím zrcadlem.

Nᚠpartner vždycky hodně vypovídá o nás samých, protože "vrána k vráně sedá" a "stejné si hledá podobné". Není to ale tak, že jaký je partner - taková jsem já. Např. on je sobec, já jsem sobec. Spíš: on je sobec, protože já se příliš často obětuju a tak mi osud přihrává sobce, abych na to už konečně přišla a změnila to.

Vanyin manžel se chová jako nezodpovědné dítě, jenže svým způsobem vany je stejná. Malovala si svět narůžovo a teď se ukázalo, že umí být i pěkně šedivý.

Vany - nechci tě kritizovat a ještě víc tě deprimovat, tak se omlouvám za přímost. Jen - a v tom souhlasím s některými příspěvky výše - jsme často velmi nabroušení vůči chlapům a přitom oni jen zrcadlí naše vlastní nedokonalosti, komplexy, zbabělost, lenost.

Vany, v tuto chvíli ti radím přečíst si důkladně příspěvky poletuchy. Zaměř se sama na sebe a na svoje dítě. V klidu a relaxu se nalaď na svoje niterné pocity a zkus je rozklíčovat. Zkus poznat, kdo vlastně jsi - zkus objevit ten poklad, který v sobě nosíš. Poklad v podobě báječné ženské, zábavné, chytré a laskavé. Protože dokud ten poklad v sobě neobjevíš ty, tvůj manžel si ho zaručeně nevšimne. Žádné represe a nářky a tlaky ti nepomůžou - nedosáhneš jimi ničeho, maximálně se on od tebe ještě více odvrátí.

Když ale ten poklad najdeš, celá se proměníš - je to krásný proces - a pak najednou kolem sebe budeš mít tu auru inspirace a krásy, o které v jiném tématu poletucha psala - takovéto kouzlo, které chlapy přitahuje jako vábnička.

Být ženská, která je důstojná, vnitřně krásná (pokud i navenek, pak plus pro tebe), laskavá - ale přitom schopná stát si za svým, nenechat se tlačit do kouta - prostě ženská schopná zůstat sama sebou - jen takovou  může chlap opravdu milovat.

http://lilypie.com/pic/080125/ivPB.jpghttp://b1.lilypie.com/33HPp1/.png

Není tady

#127 4. 2. 2007 14:22

Buba 1
♥♥♥♥---

Drzim palceky, Vany, neviem, ako dopadnete, ale dolezite pre tvoju psychiku do buducnosti je vediet, ze TY si spravila vsetko pre udrzanie vasho vztahu, o to lahsie sa ti bude zit.

Není tady

#128 4. 2. 2007 14:27

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

Ahoj Vany.píšeš,že už v minulém vztahu si něco prožila..........., tak bys měla být asi už chytřejší a nenechat sebou takhle vorat,Je to těžké radit a ani nechci ,každý si udělá život takový jaký ho chce mít!! Držím palce a ti vše vyjde.......

http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

#129 4. 2. 2007 14:28

Buba 1
♥♥♥♥---

Irenka21 napsal(a):

Buba 1 napsal(a):

Vany, ak to budes riesit stale takto, coskoro mu bude jedno, co spravis! Ukludni sa, rozdychaj to, a zacni rozmyslat! On sa ma k tebe vracat rad, o co radsej, o to castejsie.  Dosiahnes len to, ze vzdy, ked mu zazvoni telefon, ho rozboli zaludok a chytia nervy! Zmen sa zas na to dievca, do ktoreho sa zalubil, ktore stale lubi, prestan byt ako semetrika, tym ho od seba len a len odozenies! Nezvladate to obaja......

Trochu mi to připadá jako rady při výcviku psa a ne manžela, že by to bylo podobné?

wink Irenka, uprimne, a nie je to tak? Ak si dobra na psa, odmeni sa ti obrovskou laskou, ak si zla, zautoci na teba.

Není tady

#130 4. 2. 2007 14:33

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Ne není, pes tě respektuje jen když ho vedeš přísně, stačí se podívat na fórum o pejscích....

Strach je malá smrt...

Není tady

#131 4. 2. 2007 14:36

host eska
♥♥♥♥♥♥-

Ani tak to není, důležitý je psa vést. Jinak holt musí vést on, to je pravidlo smečky.
Ještě bych dodala:
Když budeš dominantní a  zlá na psa a on uzná tvou převahu, nebude-li sám agresivní dominatní špatně vychovaný třeba od štěněte někým jiným, můžeš ho umlátit k smrti a nikdy nezaútočí.

No, ale to není k tématu, já si to tady čtu a je mi to moc líto, těžko něco poradit, když to člověk nezažil.
Já osobně souhlasím s tím posledním příspěvkem avalonky, Judity, luety a poletuchy.
Objektivně pro mě ten chlap selhal. A pro mě taky dost fatálně, dejme tomu v mých očích jedna z mála věcí, kdy chlap nemá koukat na sebe, ale opravdu se starat o svou ženu, je v období porodu a těsně po porodu. Kde se tak nezachová, nemá pro mě moc valnej charakter. V nouzi poznᚠpřítele.

Je to chyba buď systému, žen nebo možná mužů, že muži prostě necítí zodpovědnost za svoje narozené dítě.
Chlapovi příjde, že svoji práci dokonal v okamžik plození.
A pozor, dál se už o dítě stará ženská, protože ona to má v genech. On už není třeba.
A proto si myslím, že nejlepší odpověď ze všech dala Anda. A zkusila bych se jí řídit. Dej šanci partnerovi převzít zodpovědnosti za svýho uzlíčka. On má stejnou zodpovědnost se o něj starat a může ho milovat stejně jako matka. Jsou muži, kteři to tak cítí. On si myslí, že jeho péče jsou peníze a občas podívat e na dítko a to stačí.
Teď si to myslí.
Otázka je proč se chová jako totální" magor. "
Z toho, co jsi napsala jsem vyvodila , možná ovšem chybně . Bratr tvého muže prožívá krizi středního věku. Chce dohánět. Zdá se mi, že to všechno přenáší na tvého muže, který zřejmě hodně dá na svého bratra a nechce "dopadnout" jako on.
Jestliže takhle blbne teprva dva měsíce, tak si myslím, že mu to jeho selhání dokážeš odpustit. Jen by bylo třeba, aby se se co nejdřív vzpamatoval. No, je dost pravděpodobný, že si jeho starší brácha 
brzy namele. Nemyslím tím na motorce, ale uvědomí si, že se chová trochu jako blázen.
Každopádně řešení pro tebe, je opravdu si k sobě někoho vzít, kamarádku a nebo maminku nebo naopak jít ty k nim.  Nemyslet na nejhorší. Vzít to tak, jak to je. Taky si myslím, že to šestinedělí asi dělá divy. Přece jenom je tou hormonální bouře ten porod. Takže z citovýho hlediska se spíš šetřit a ne se drásat. Užívat si svoje krásný zdravý miminko. Tys zvládla jednu z nejt잚ích věcí v životě.
Ty jsi porodila a tvůj manžel má svoje motorky. Každej svojí "zábavu".
Nelpět na představě šastné rodinky, která je pořád pospolu. Za to opravdu užívat si každý okamžik. I tak, prostě člověk míní, život mění.
Nezkoušela bych si s mužem o ničem promluvit, protože pokud není mentálně zaostalý musí vědet, že ho potřebuješ. Jestli je nevyzrálý a není to schopný pochopit, tak mu to stejně sama nevysvětlíš.

Pak taky určitě na jeho chování má vliv to, že tolik zhubnul, má na něj vliv to, že najednou je otcem a nikdo mu to neodpáře. I když si asi myslí, že svobodným životem na motorkách se toho břímě zbaví. Možná..... A možná prostě jen naslouchá svýmu testosteronu a ten kříčí adrenalin! Těžko říct proč a proto těžko radit jak se zachovat.
Těžko pochopit mozek chlapa. Já si neumím představit, že bych se vykašlala na někoho těsně po porodu, dokonce ani na svýho nepřítele. Ale třeba nemá pocit, že na tebe kašle. Tak zatím buď ráda, že on pořád chce být tvůj muž, chce platit dítěti ty plínky a vám ten byt. Ono to taky není málo. A chovat se tak, aby si uvědomil, že domácí štěstí má stejnou váhu jako adrenalin. Určitě bych nic neřešila v šestinedělí, počkala bych tak půl roku, jestli se nevzpamatuje.
Hodně štěstíčka...

Upravil(a) host eska (4. 2. 2007 16:08)

všichni u podpisu moudře hovoří, a já budu mluvit, až mi lýtka dohoří... bo nejsu žadny rétor big_smile
http://www.kamelie.ic.cz/sm1_soubory/sm29_mal.gifhttp://www.bahno.cz/minismile/ms_2294.gifhttp://www.bahno.cz/minismile/ms_2294.gif

Není tady

#132 4. 2. 2007 14:51

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno

Vany, tak jsem si dnes příspěvky přečetla ještě jednou a myslím, že odpověď najdeš v příspěvcích od Poletuchy, Judity a v posledním příspěvku Avalonky. Holky, napsaly jste to super!!!!  godlike

Upravil(a) lueta (4. 2. 2007 14:51)

Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

#133 4. 2. 2007 14:51

poletucha
♥♥♥♥♥♥-

Avalonko, děkuji. rodna
Ale je tu mnoho příspěvků, které radí to samé co já a mnohdy lepším způsobem a laskavějšími slovy. Včetně Tebe.
Doufám, že si vany ty všechny shrne na jednu hromadu, upěchuje pořádnou kouli nového nazírání na věc a hrdě položí všechny kuželky co stojí v cestě...

Není tady

#134 4. 2. 2007 14:53

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

host eska napsal(a):

Ani tak to není, důležitý je psa vést. Jinak holt musí vést on, to je pravidlo smečky.

taktak, to je ještě výstižnější...
teď je to její manžel kdo vede a ona je vláčena bahnem...

Strach je malá smrt...

Není tady

#135 4. 2. 2007 14:53

poletucha
♥♥♥♥♥♥-

Luet, sebe nevyjímej, moudrá ženo!

Není tady

#136 4. 2. 2007 15:24

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Kiara napsal(a):

Míša Kulička napsal(a):

Anna napsal(a):

Proč musíme vždycky těm chlapům vyjít vstříct my?

Protože když se budeš vztekat a vydupávat si svá práva, nijak si tím nepolepšíš, spíš naopak... ale když dokážeš vyjít komukoliv (nejen manželovi) vstříc, tak se ti to jednou vrátí. To je stará dobrá pravda (zkušenosti našich předků smile)

Ježiši, Míšo Kuličko, to si snad dělᚠlegraci????
Znám příklady spousty poničených žen. které doufaly, že tím, že vyjdou "manželovi vstříc" zachrání manželství. "Budou rodina" , "manžel ocení, bude vděčen a konečně pochopí". Neocenil, nepochopil a posléze opustil, nebo byl opuštěn na základě pudu sebezáchovy manželky. Zůstala po něm spouš, poničené nervy manželky a dětí, spousta nesplacených dluhů a jiné lahůdky.
Nejsi zralá žena a nemᚠžádné životní zkušenosti. Proto netvrď, že když dokážeš komukoliv vyjít vstříct, že se ti dobročinnost automaticky vrátí. Je dobře, že ses až dosud nesetkala s donebevolajícím podrazem, který by Tě na dlouho ochromil. Ovšem tvoje víra - když se budu chovat slušně, ostatní se budou chovat taky tak- ve mně vyvolala shovívavý úsměv.

Kiaro, nejsem mladá a naivní, jak si myslíš. Mám za sebou dost zlé zkušenosti vč. té, že jsem málem zůstala s malým miminem na ulici. Ale právě proto, že mám zkušenost i s tím, že jsem si kdysi snažila vydupat "svá práva", i s tím, že jsem v dalším partnerství "vycházela vstříc", tak mohu říct, kdy jsem pochodila lépe....
Ono "vyjít vstříc" neznamená, že budeš jen tupě snášet všechno, co si partner umíní a veškerou zodpovědnost nechᚠna sobě. Je to o tom, že se k němu budeš chovat jako k rovnocennému partnerovi a ne jako k dalšímu dítěti, kterému je potřeba něco zakázovat, přikazovat nebo něco dovolovat. Je to o komunikaci a spolurozhodování.
Co myslíš, že bude partnerovi lépe znít: "Jasně miláčku, příští víkend je tvůj, užij si ho, ale ten další pak bude potřeba, abys mi pomohl s..., protože to sama nezvládnu." nebo "Ty si klidně odjedeš pryč a já tu budu zase na všechno sama!"

Upravil(a) Míša Kulička (4. 2. 2007 15:59)

"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

#137 4. 2. 2007 16:17

vany27
♥♥♥----

avalonka napsal(a):

No, holky, jak to tu tak čtu, je mi z toho docela smutno.

Vany sice skutečně je v šestinedělí, takže skutečně je citlivá a oslabená a stále si stojím za tím, že by chlap měl v tuto chvíli stát při ní, být jí oporou a nenutit jí (chca-nechca) do polohy "jak to udělat, aby po mě zase zatoužil". Ne ve chvíli, kdy je mimčo malinký a na tohle už ženské nezbývá energie.

Na druhou stranu poslední příspěvky vany (mám pocit, že velmi autentické a upřímné) mě přiměly k názoru, že jde o poměrně dost nevyzrálou ženskou, která vlastně neví, čí je. Nezná své silné stránky ani slabiny - nemá sama v sobě oporu, nemá pevnou půdu pod nohama. Cítím tam i trochu hrdopýšku ("bývala jsem modelka"), cítím tam trochu naivku ("budu mít perfektního tatínka i dokonalého partnera"), cítím tam patos ("ono bude líp"), cítím hloupost ("zpátky k našim nejdu") - prostě ne to, co tvoří moudrou ženskou.

Pak ale musím zcela souhlasit s teorií zrcadlení - která ostatně platí naprosto ve všech případech a to i těch, kde se to na první pohled vůbec nezdá - a říct, že manžel vany je jejím zrcadlem.

Nᚠpartner vždycky hodně vypovídá o nás samých, protože "vrána k vráně sedá" a "stejné si hledá podobné". Není to ale tak, že jaký je partner - taková jsem já. Např. on je sobec, já jsem sobec. Spíš: on je sobec, protože já se příliš často obětuju a tak mi osud přihrává sobce, abych na to už konečně přišla a změnila to.

Vanyin manžel se chová jako nezodpovědné dítě, jenže svým způsobem vany je stejná. Malovala si svět narůžovo a teď se ukázalo, že umí být i pěkně šedivý.

Vany - nechci tě kritizovat a ještě víc tě deprimovat, tak se omlouvám za přímost. Jen - a v tom souhlasím s některými příspěvky výše - jsme často velmi nabroušení vůči chlapům a přitom oni jen zrcadlí naše vlastní nedokonalosti, komplexy, zbabělost, lenost.

Vany, v tuto chvíli ti radím přečíst si důkladně příspěvky poletuchy. Zaměř se sama na sebe a na svoje dítě. V klidu a relaxu se nalaď na svoje niterné pocity a zkus je rozklíčovat. Zkus poznat, kdo vlastně jsi - zkus objevit ten poklad, který v sobě nosíš. Poklad v podobě báječné ženské, zábavné, chytré a laskavé. Protože dokud ten poklad v sobě neobjevíš ty, tvůj manžel si ho zaručeně nevšimne. Žádné represe a nářky a tlaky ti nepomůžou - nedosáhneš jimi ničeho, maximálně se on od tebe ještě více odvrátí.

Když ale ten poklad najdeš, celá se proměníš - je to krásný proces - a pak najednou kolem sebe budeš mít tu auru inspirace a krásy, o které v jiném tématu poletucha psala - takovéto kouzlo, které chlapy přitahuje jako vábnička.

Být ženská, která je důstojná, vnitřně krásná (pokud i navenek, pak plus pro tebe), laskavá - ale přitom schopná stát si za svým, nenechat se tlačit do kouta - prostě ženská schopná zůstat sama sebou - jen takovou  může chlap opravdu milovat.

Avalonko.. co říct.... prvně..děkujji za upřímnost!..... sice trochu bolí,ale je mi jasné,že to myslíš jen a jen dobře....

každopádně......

hrdopýška rozhodně nejsem..to mi věř!!! Naopak...sebevědomí mám hodně dole...a to hlavně díky tomu,že mám dost kil nahoře a bohůžel mi to manžel taktně připomněl...což znamená...že ..... pokud se mám vzpamatovat z tady tohoto problému,první,co musím udělat je nabrat zpátky sebevědomí !!!! Protože ač mi to budeš věřit nebo ne..... již od mládí ho mám nějaké nahlodané.... i ku překvapení psychologa,který mě kdysi testoval rysy osobnosti ( dělal si nějakou práci a potřeboval studenty...( jako vzorky zadarmo smile ---tak proto jsem se o sobě dost dozvěděla....

Naivka...asi jsem.....přiznávám..... nemaluji si svět růžově!!!! ani náhodou... manžel je jak jsem říkala pořád v práci a když říkám pořád..mám na mysli včetně víkednů!!!! kdo má manžela workoholika..tak asi pochopí,že to opravdu je tak..že manžel je prostě v práci pořád,... ... z čehož plyne..že jsem a byla jsem na veškeré zařizování a vyřizování a prostě cokoliv jiného sama.... mám auto...takže prostě ..... byla jsem a jsem jaksi nuceně..hodně hodně samostatná...... nečekala jsem,že se narozením miminka vše změni!!!! ani tak nemám život jako na obláčku..... ale předtím alespon zbytek volného času věnoval manžel mne!!! ..a co mě trápí je,že ačkoliv jsem na vše sama pořád...což mi až tak ani nevadí..jsem zvyklá..tak manžel prostě s námi netráví už ani ten volný čas...... respektive ten zbytek volného času....

takže růžové brýle opravdu nemám..možná tak červené.... to přiznávám.... ale tlusté růžové ne!!!!

patos----- asi ano--

hloupost ??? že k našim nejdu !!!!! Nechápu !! Není to žádná uražená ješitnost ani jakýsi syndrom malé holky,která nechce žít opět s rodiči!!Avalonko...tohle jsi nepochopila... můj domov je tady ..... zvykla jsem si tady.... tento byt jsem v jednom kuse s manželem zařizovali..a rekontruovali ..... teda spíše firmy...(manžel byl v práci)... a prostě odsud se mi nechce ..chápeš?? u našich jsem byla ted 3 dny a vše tam na mě padalo daleko víc než tady !!! asi  i proot ,že jsem s manželem u našich 6 let bydleli,..a mně to tam připomíná naše začátky,,,,, takže možná pochopíš,proč se nechci vracet domů,ačkoliv s rodiči vycházím skvěle....a mohu se k nim kdykoliv vrátit... prostě nechci... (ačkoliv ... je jasné,že pokud nebude zbytí..,tak budu asi opravdu tam... )

Avalonko..a v jednom mᚠ100% pravdu... zrcadlení..... vystihla jsi jedno... já obětuji našemu vztahu vlastně vše..svůj volný čas plánuji podle manžela..... a je pravda..že manžel se zachoval prostě sobecky!! ale nebylo tomu tak vždy...

Pokusím se udělat to,co píšeš..najít své vnitřní bohactví...ale proč ho manžel přestal vidět tak najednou !!! proč ještě před 2 měsíci mi říkal,že my dva se nidky nerozvedeme a budeme krásná rodina...že my dva se máme nejvíce rádi a že on ví,,že by mě nikdy neopustil ani nezklamal!!proč?????????

vím,že to nezjistím...možná mi tedy už tenkrát lhal.... možná ne...ale tohle do hlavy nejde nikomu..protože naši i jeho rodiče vždy viděli,jak moc mě má rád.... sami mi to ted řekli...a proto jsou z jeho jednání taky tak  v šoku !

zkusím se řídit vašimi radami....
věřím,že z Vás mluví zkušenosti.... takže třeba tkví řešení mého problému ve mně... .. a né v manželovi..

Jak se pozná zralaá žena??? Myslím,že nejsem nezralá.... jen proto,že jsem se dostala do situace,kterou nezvládám....

Nevím,jeslti mᚠděti,Avalonko...jsi myslím těhotná?? ale až se ti narodí ...zkus se vžím do mé situace a pochopíš..jak hrozně těžké období to pro mne ted je.... možná jsem nezralá...ale nevím.jestli bych nejednala stejně zmateně i ve 40----- což mi říká,že asi budu nezralá celý život... no poteš !

Upravil(a) vany27 (4. 2. 2007 16:20)

Není tady

#138 4. 2. 2007 16:21

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

vany27 napsal(a):

Manžel se má dnes vrátit a já už ted mám žaludeční neurozu,ale pokusím se to ustát...s hrdostí a hlavou vzpřímenou !!!!!

Proč hned žaludeční neurózu. Řekni mu, že mᚠza sebou náročný víkend, je ti špatně, bolí tě hlava, břicho, celý člověk a potřebuješ si na chvíli lehnout. Popros ho, a se tak na dvě tři hodinky postará o malou, že se pokusíš dát se trochu do kupy. Pak si jdi lehnout a nech všechno na něm. Pokud bude něco potřebovat, nevstávej, jen mu řekni, kde najde vše potřebné. A nezapomeň mu poděkovat, že je tak hodný, že to vzal na chvilku za tebe smile. A drž se hjarta

"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton

Není tady

#139 4. 2. 2007 16:23

vany27
♥♥♥----

Míša Kulička napsal(a):

vany27 napsal(a):

Manžel se má dnes vrátit a já už ted mám žaludeční neurozu,ale pokusím se to ustát...s hrdostí a hlavou vzpřímenou !!!!!

Proč hned žaludeční neurózu. Řekni mu, že mᚠza sebou náročný víkend, je ti špatně, bolí tě hlava, břicho, celý člověk a potřebuješ si na chvíli lehnout. Popros ho, a se tak na dvě tři hodinky postará o malou, že se pokusíš dát se trochu do kupy. Pak si jdi lehnout a nech všechno na něm. Pokud bude něco potřebovat, nevstávej, jen mu řekni, kde najde vše potřebné. A nezapomeň mu poděkovat, že je tak hodný, že to vzal na chvilku za tebe smile. A drž se hjarta

Míšo ..dík..zkusím.... pokud se můj manžel vůbec dnes vrátí...ačkoliv to říkal...nějak už nevěřím... a pokud příjde večer..tak mi stejně moc nepomůže......

a do večera moc nezbývá... sad

Není tady

#140 4. 2. 2007 16:39

Štarmik
♥♥♥♥♥♥-
Místo: západ
Web

Zlatíčko, tak ráda bych ti pomohla, je mi smutno jak se trápíš....psal ti, že už jede??

Není tady

#141 4. 2. 2007 16:42

vany27
♥♥♥----

štarmi.....ne... nenapsal..jen se zeptal,jeslti jsem doma.... tak nevím,co zamýšlí..... ale volat ani psát mu nebudu ...

Není tady

#142 4. 2. 2007 16:44

vašek
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Most

vany

podle mě to chce čas aby jsi se trochu uklidnila a on dostal rozum ... ale jeho IQ se rozhodně věkem nezvedne takže asi nikdy nepochopí, že má dceru a že se má o vás starat.

tak potom písni jak to dopadlo :-)

PS: až příjde tak na něj hned nevyhrkni  .... co jsi dělal ? A proč tohle ? A tamto ? Nech ho chvilku srovnat  že už je doma ... jinak bude zase jen prudit.

Není tady

#143 4. 2. 2007 16:45

x256987
Host

Vany, hlavně se neboj mluvit jasně a přímo. Zkus se obracet spíš do budoucnosti, a to velmi blízké (věta "celý víkend jsi byl pryč" nic nevyřeší) a formulovat to, co chceš (neříkat "nenechávej mě tady samotnou") - například mu vložit dceru do rukou a říct "postarej se prosímtě na dvě hodiny o malou". Pokud bude mít nějaké připomínky, říct mu - já si teď chci na chvíli lehnout. Ani bych to nebalila do bolení hlavy a břicha, v tom je vlastně už obsažená jakási omluva, že na něj svaluješ práci, která je tvoje. On chtěl jet na víkend pryč, a jel, ty si chceš zalézt pod peřinu, tak si zalez. On to nějak zvládne wink

#144 4. 2. 2007 16:46

vany27
♥♥♥----

vašku,,,, hm,,, toho se bojím....
že mu tohle nikdy nedojde...

neboj.... nevyhrknu !!! smile

Není tady

#145 4. 2. 2007 16:47

vany27
♥♥♥----

Judito... dělám to tak večer.... když přijde..vrazím mu ji do ruky (ale většinou si ji bere teda sám od sebe..) a pak jí má celý večre u sebe a já mám jakž takž volno.... ale nežiji večerem,že jo......

Není tady

#146 4. 2. 2007 16:48

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Proč by nepřijel? Zítra brzo ráno vstává do práce, ne? Ale pokud přijede až večer a malou už budeš mít uloženou, tak mu stejně řekni, žes toho měla moc a potřebuješ si lehnout. Nic mu nevyčítej, jen prostě konstatuj, že jsi hodně unavená.
Taky by ses mohla zamyslet, v čem by se manžel mohl doma zapojit (by by to byla jen odpolední procházka s kočárkem nebo nákup cestou z práce). A tak zítra nebo pozítří, až se po tom nezdařeném víkendu sklidníte, bys mu mohla vysvětlit, že ho nechceš v ničem omezovat, ale že to všechno nezvládáš, ani nevíš jak to zvládnout a potřebuješ pomoc... A bylo by dobré, kdybys ho nechala samotného vymyslet, co s tím. Přeneseš tak na něj část odpovědnosti za vaše rozhodnutí a povzbudíš roli ochránce rodiny smile.

Není tady

#147 4. 2. 2007 17:02

Štarmik
♥♥♥♥♥♥-
Místo: západ
Web

hlavně buď vklídku a nestresuj se už dopředu než dorazí, přijít musí smile tak na něj přestaň čekat a zorganizuj si dnešní večer bez ohledu na něj, myslím, jako čekat na něj s večeří atd... třeba si objednej pizzu jen pro sebe smile teda jestli po tom nebude mít Naty prdíky lol a když tě zas vynerví tak jsme tu.... a víš, kde se nám po tobě stýská hjarta

Není tady

#148 4. 2. 2007 18:50

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Vany, supr, poradna je opravdu výborné řešení. Omlouvám se za možná drsná slova, ale rozhodla jsi se k činu. Je to moc dobře. Potřebuješ se ted srovnat, srovnat se potřebuje i tvoje tělíčko. Jsi v nové roli -  v roli matky. Snažíš se vše zvládnout, jak nejlépe umíš. To je moc dobře.

Mnozí to už napsali přede mnou. Nejdříve zkus zapátrat v sobě, najdi si pevnou půdu pod nohama, pak zkus nějak posunout vztah s manželem a terpve pak uvažuj o odchodu.

Tvé odhodlání je veliké, vidím na tvých slovech, jak se posouvᚠpomalinku vpřed. Jen tak dál, kočko.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#149 4. 2. 2007 19:37

Pinky
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Morava

Celou diskuzi jsem přečetla a přidávám se ke Štarmikovi... hjarta Buď silná a rozhodná a brzo bude líp !!! hjarta hjarta

http://lbyf.lilypie.com/hX62p1.png

Není tady

#150 5. 2. 2007 10:23

avalonka
♥♥♥♥♥♥-

vany27 napsal(a):

sebevědomí mám hodně dole...a to hlavně díky tomu,že mám dost kil nahoře a bohůžel mi to manžel taktně připomněl...což znamená...že ..... pokud se mám vzpamatovat z tady tohoto problému,první,co musím udělat je nabrat zpátky sebevědomí !!!!

Rozhodně souhlasím - musíš získat zpět své sebevědomí. Jen pozor na jednu drobnost - až tak nesouvisí s tím, kolik vážíme. Hodně žen zaměňuje skutečné zdravé sebevědomí se snahou získat štíhlou figuru. Tak to ale nefunguje, přestože štíhlost nám určitě zvedá náladu. Ale nejedná se o sebevědomí, jedná se jen a pouze o štíhlou figuru, nic víc.

manžel je prostě v práci pořád,... ... z čehož plyne..že jsem a byla jsem na veškeré zařizování a vyřizování a prostě cokoliv jiného sama.... mám auto...takže prostě ..... byla jsem a jsem jaksi nuceně..hodně hodně samostatná...... nečekala jsem,že se narozením miminka vše změni!!!!

Že se narozím miminka něco změní? A co pak se změnilo. Přeci se naopak nezměnilo nic - i nadále jsi nucená se o vše starat sama! Naučila jsi svého miláčka se o nic nestarat - kromě něho samotného a jeho práce. Tak teď v tom pokračuješ, akorát toho s malým miminkem je na tebe už privela.

zvykla jsem si tady a prostě odsud se mi nechce ..chápeš?? u našich jsem byla ted 3 dny a vše tam na mě padalo daleko víc než tady !!!

Vany, tohle jsem pochopila, neboj. Věřím, že se ti nechce k vašim - to je přeci jasný! Ale stejně tak jasný je, že když nebude zbytí, tak ten vopruz u vašich prostě budeš muset vydržet. Nedopadni jako holky, které jen proto, že se jim nechtělo zpátky k rodičům, se nechaly celá léta využívat, psychicky ničit nebo bít. Jen proto, že nechtěly zažít  tu "ostudu návratu k rodičům" a opustit tu "masážní vanu, kde je tak super relax" případně "tu velkou kuchyňskou linku, na které se tak super vaří." Nikdy neobětuj svou hrdost a sama sebe nějakému komfortu.

možná mi tedy už tenkrát lhal, naši i jeho rodiče vždy viděli,jak moc mě má rád, proto jsou z jeho jednání taky tak  v šoku !

Vany, myslím si, že on ti nikdy nelhal. Jen tě možná doopravdy nemiloval. Měl tě možná rád jako hezkou bezproblémovou holku, která se mu o všechno postará. Jenže ledva nastala komplikace - dítě - už to s tou láskou tak horký nebude. On tvůj vnitřní poklad ještě vůbec nezná - protože ho ještě neznᚠani ty sama, Vany. A možná, že až ho poznáš, už o svého miláčka nebudeš stát, protože pochopíš, že ses "prodala příliš levně a stojíš za víc". Ale to je zatím ve hvězdách.

Nevím,jeslti mᚠděti,Avalonko...jsi myslím těhotná?? ale až se ti narodí ...zkus se vžím do mé situace a pochopíš..jak hrozně těžké období to pro mne ted je

Vany, já s tebou cítím na maximum.

Upravil(a) avalonka (5. 2. 2007 10:25)

http://lilypie.com/pic/080125/ivPB.jpghttp://b1.lilypie.com/33HPp1/.png

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí