Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 30. 1. 2007 23:05

jitule1234
♥------
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 8

HA logest

Dobrý večer,chtěla jsem se zeptat jaký máte zkušenosti s touto HA.Budu brát HA poprvé a Dr. mi předepsala včera tento druh.Ještě jsem se chtěla zeptat v krabičce mám 3 platíčka a na platíčkách jsou ozn. dny od PO do NE.Chtěla jsem se zeptat jestli je jedno,které platíčko vezmu jako první.A potom,když třeba dostanu MS v 12.2. tj.pondělí,tak na platíčku jsou 3 pondělky a jestli si mám vzít,to pondělí nahoře.Já se omlouvám za hloupé otázky a předem děkuji za odpovědi godlike

Není tady

 

#2 31. 1. 2007 7:35

Áda1
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 8. 2006
Příspěvky: 476

Re: HA logest

Brala jsem ji 5 let, je v pohodě, neztloustla jsem po ní, nešpinila,.............je jedno které platíčko si vezmeš jako první, všechny jsou totiž stejný a je jedno, které pondělí si vezmeš hlavně musíš pokračovat ve směru šipek a nesmíš si zapomínat vzít pilulku............


http://bd.lilypie.com/jgq2p2/.png

24.8. ultrazvuk viděny 2 srdíčka

Není tady

 

#3 31. 1. 2007 8:49

natura
♥------
Registrovaný: 25. 1. 2007
Příspěvky: 22

Re: HA logest

Já jsem po ní dost špinila, tak jsem ji musela změnit. Prvních pár měsíců to šlo, ale postupem času jakoby na mě ty hormónky byly málo. Postihovalo mě to hlavně první dva dny v druhém týdnu a zákonitě jsem to dostávala ještě dva dny před menstruací. Taky mě dost bolelo břicho, což u Mercilonu třeba nebylo, ale je to na každé z nás, všechny jsme jiné, takže se zbytečně neděs. Jinak co se dávkování týče, tak na ty popisky vůbec koukat nemusíš, můžeš si vzít v pondělí pilulku z úterý, ale když to budeš dodržovat, tak to má své výhody. Já mám teď například napsanou antikoncepci, kde jsou místo dní čísla, takže v tom mám trošičku zmatky.

Není tady

 

#4 31. 1. 2007 17:29

Kájinka
♥♥-----
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 78

Re: HA logest

Me bylo receno,ze ty cisla tam jsou jen jako pomucka kvuli orientaci...ale presto to beru podle dni...mam taky logest...beru ho asi 6 mesicu a vsechno je v pohode,ale jak rika natura,je to vzdycky individualni...

Není tady

 

#5 31. 1. 2007 17:30

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: HA logest

Logest měla sestra, její dvě dcery a moje dcera taky a všechny ji musely vyměnit - pro šílené stupňující se bolesti hlavy.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#6 1. 2. 2007 18:13

backie
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 143

Re: HA logest

NO ja Logest uz beru dva roky a nic.. Ani jsem nepribrala, ani zadne bolesti hlavy, ani spineni, ani otoky nohou proste nic.. Jen vetsi chut na sex,a le st ou si umim poradit a uplne nejbajecnejsi na tom je, ze dostavam mesicky v presny den a presnou hodinu.. A mam je slabe a slabsi a naprosto bezbolestne.. A ve stejny den ve stejnou hodinu kazdy mesic i prestanou,t akze se da s touhle HA v mem pripade bajecne planovat.. :-) Proste ja bych nemenila.. Ale presne kazda reagujeme jinak..

Jo a je uplne jedno, ktere plato i kterou pilulku.. Ve vsech je uplne to same... :-) Je to totiz jednofazova HA, coz ti tohle vsechno mela rict doktorka na gynde.. a pak je to i v navodu.. :-) ALe byt ebou tak bych to brala v pondeli pondeli.. protoze ja to jednou ze srandy zkusila poprehazovat a mela jsem z toho docela besy.. :-) nedoporucuju zkouset.. :-)


Neexistuje muz, ktery by nesel opustit....

Není tady

 

#7 1. 2. 2007 18:30

jitule1234
♥------
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 8

Re: HA logest

Holky děkuji Vám   godlike Já jsem totiž dříve žádnou HA nebrala,takže je to pro mě novina.Dr. mi předepsala LOGEST a dala mi nějaký letáček a si ho prostuduji.Ale přece jenom Vás potom napadají všelijaké otázky/bohužel až doma/ a tady jste holky hodný,který rádi pomůžou.Ptala jsem se na jedné diskusi a tam mě odpálili,že bude lepší když nebudu mr... To mi stačilo.Když jsem to doma otevřela a vyndala jsem 3 platíčka s označenými dny,tak jsem koukala.Právě,že mám taky bolestivou MS,tak mi říkala Dr.,že by to mělo pomoct.Já právě čekám MS v pondělí,tak uvidím,kdy začnu s první pilulkou. Jsem zvědavá jak mi bude vyhovovat,ale kdybych měla nějaké problémy mám ihned přijít a zkusíme jinou.Přeji hezký den

Není tady

 

#8 1. 2. 2007 18:37

backie
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 143

Re: HA logest

moje je to prvni a pohoda naprosta.. :-) A dokonce i kdyz si potrebuju soupnout mesicky a protoze sem leniva a moc rada je nemam, tak vzdycky vyberu dve platicka, tak ani potom nemam  zadny problem, max jeste mensi mesicky, coz je spis k uzitku.. :-) Proste me sedla.. ale uvidis..


Neexistuje muz, ktery by nesel opustit....

Není tady

 

#9 1. 2. 2007 18:45

jitule1234
♥------
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 8

Re: HA logest

Backie,když nechceš MS musíš vybrat celý druhý platíčko?Já jsem právě koukala,že mi asi vyjde na dovolenou,tak abych věděla.Jinak s tebou souhlasím,kdyby to nebylo vůbec bych se nezlobila.

Není tady

 

#10 1. 2. 2007 22:19

backie
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 143

Re: HA logest

ne nemusis.. musis vybrat tolik o kolik to chces posunout.. takze klidne muzes vzit jen jeden prasek z dalsiho platicka, kdyz si to chces soupnout o jeden den  a tz zbyle prasky si trebas nechat na dalsi posouvani.. zalezi jen a jen na tobe o kolik si to posunes.. ale doporucuje se max dve platicka hned za sebou


Neexistuje muz, ktery by nesel opustit....

Není tady

 

#11 4. 2. 2007 21:41

Daniela S.
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 914

Re: HA logest

S tím posouváním to mᚠtěžký, doporučuju to nejdřív vyzkoušet, jak to u tebe bude fungovat, než se na to spolehneš např. před dovolenou. Já třeba i když beru Logest bez přerušení, do 4 týdnů krvácet stejně začnu. Logest má velice nízké dávky hormonů a tak je něčí tělo prostě přehlasuje. Vyzkoušej, jak je to u tebe.

Není tady

 

#12 12. 2. 2007 20:03

mana
♥♥-----
Registrovaný: 18. 6. 2006
Příspěvky: 88

Re: HA logest

Jak dlouho se musi brat antikoncepce,abych mohla spát s partnerem?HA beru poprvé a to od téhle soboty.Díííky

Není tady

 

#13 13. 2. 2007 8:55

Daniela S.
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 914

Re: HA logest

Je to napsané v příbalovém letáku. U různých typů se to liší.

Není tady

 

#14 15. 2. 2007 16:58

ket
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 2. 2007
Příspěvky: 238

Re: HA logest

pro jitule1234... kdyz s antou zacinas bere se prvni pilulka v den kdy ti zacne menstruace a JSI chranena od prvniho dne ... kdyz si vemes prasek napriklad uprostred cyklu nebo kdykoliv jindy musis pockat dokud nedoberes platicko ... nabehne ti menstruace a na sedmy den /to je ta pauza kdy prasky neberes/ si vemes prasek a od tohoto dalsiho cyklu uz jsi chranena ... takze zalezi v jake fazi cyklu jsi zrovna kdyz si beres prvni prasek ...

Není tady

 

#15 19. 2. 2007 13:37

backie
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 143

Re: HA logest

ket napsal(a):

pro jitule1234... kdyz s antou zacinas bere se prvni pilulka v den kdy ti zacne menstruace a JSI chranena od prvniho dne ... kdyz si vemes prasek napriklad uprostred cyklu nebo kdykoliv jindy musis pockat dokud nedoberes platicko ... nabehne ti menstruace a na sedmy den /to je ta pauza kdy prasky neberes/ si vemes prasek a od tohoto dalsiho cyklu uz jsi chranena ... takze zalezi v jake fazi cyklu jsi zrovna kdyz si beres prvni prasek ...

tak tohle slysim poprve v zivote


Neexistuje muz, ktery by nesel opustit....

Není tady

 

#16 19. 2. 2007 14:20

ket
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 2. 2007
Příspěvky: 238

Re: HA logest

pro backie ... brala jsem logest dva roky ted prechazim na jinou antikoncepci a rekla mi to takhle doktorka a kdyz si prectes pribalovy letak u prasku /konkretne logest/ tak se to tam dovis ... totizto antikoncepce je o tom ze ti vyblokuje ovulaci ... proste se ti vlivem do tela prijimanych hormonu vajicka neuvolnuji a ani nedozravaji ... trva nejakou chvili nez si telo zvykne na hormony a nez ty hormony daji povel neovulovat ... zenska ovuluje uprostred cyklu to znamena nejakych 14 dni po menstruaci - kdyby sis vzala prasek treba v den 15 16 17 po menstruaci a myslela si ze budes chranena je to blbost protoze prasky uz nijak nezabrani oplodneni ... teda v pripade ze mas sex ... to je snad logicky ... mam nekolik let zdravotnickyho vzdelani /takze o ovulaci ... o cyklu a o vajickach nam bylo prednaseno mnohokrat a jeste myslim bude/ a cetla jsem pribalovy letak nekolikrat ... dokonce se v nem pise i co mas delat kdyz si ten prasek zapomenes vzit ... a kdyz si ho zapomenes vzit v tydnu kdy bys jako normalne /kdybys nebrala antu/ mela byt plodna tak musis pouzivat i jinou formu ochrany pred pocetim a musis pockat zhruba tyden nez to vajicko ktery se diky nevzatymu prasku uvolnilo nez proste odumre ...

Není tady

 

#17 19. 2. 2007 15:45

kafkian
♥------
Registrovaný: 21. 9. 2006
Příspěvky: 19

Re: HA logest

Já jsem byla naprosto v pohodě, Logest jsem brala 3 roky  a byla moc spokojená, ms chodila na hodinu přesně, bolesti žádné, žádnej PMS. Před sedmi měsíci jsem vysadila protože se snažíme o mimčo,ale bohužel stále nic. Tak si říkám, jestli to třeba není tím užíváním antikoncepce a trochu si nadávám, že jsem nevysadila dřív.

Není tady

 

#18 19. 2. 2007 22:20

backie
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 143

Re: HA logest

ket: no ja jen, kdyz mas to vzdelani, proc muze zenska otehotnet i behem menstruace? proste presne jsi to rekla, ze chvili trva nez hormony navodi svuj vlastni rytmus a vlastne se pridaji k tem telovym.. takze s tim, ze pri menzesu muzes sexovat po prvnim prasku je podle me dost odvazne:-)  Ja bych se bala a rozhodne bych do toho nesla.. :-)


Neexistuje muz, ktery by nesel opustit....

Není tady

 

#19 19. 2. 2007 22:53

ket
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 2. 2007
Příspěvky: 238

Re: HA logest

backie napsal(a):

ket: no ja jen, kdyz mas to vzdelani, proc muze zenska otehotnet i behem menstruace? proste presne jsi to rekla, ze chvili trva nez hormony navodi svuj vlastni rytmus a vlastne se pridaji k tem telovym.. takze s tim, ze pri menzesu muzes sexovat po prvnim prasku je podle me dost odvazne:-)  Ja bych se bala a rozhodne bych do toho nesla.. :-)

to info mam z uz uvedenych zdroju ... je jasny ze pokud mas nepravidelnej cyklus nebo podobny anomalie tak se muze stat ze vajicko bude ve vejcovodu zrovna pri menstruaci ... pri idealnim ucebnicovym cyklu bys nemela behem mestruace otehotnet protoze by tam zadny vajicko nemelo byt ... ale lidske telo a vubec vsechno zivy je nevyspytatelny a je normalni ze nebezi vsechny pochodyu vsech lidi stejne ... jako muze byt zenska ktera ma tehotenstvi normalni tak se muze vyskytnout zenska ktery probiha tehotenstvi na vajecniku /i pres to ze vajicko dozrava az po ovulaci ve vejcovodu/ nebo muze plod rust misto v deloze v brise ... pokud ma holka normalni pravidelny cyklus tak si myslim ze behem mestruace by ve vejcovodech zadne vajicko byt nemelo a tudiz je od prvniho uziteho prasku chranena ... nebudu se o tom hadat jen rikam co vim ... jsou lidi kteri nevedi o tom co berou a co se v jejich tele deje vubec nic ...

Není tady

 

#20 19. 2. 2007 22:58

ket
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 2. 2007
Příspěvky: 238

Re: HA logest

kafkian napsal(a):

Já jsem byla naprosto v pohodě, Logest jsem brala 3 roky  a byla moc spokojená, ms chodila na hodinu přesně, bolesti žádné, žádnej PMS. Před sedmi měsíci jsem vysadila protože se snažíme o mimčo,ale bohužel stále nic. Tak si říkám, jestli to třeba není tím užíváním antikoncepce a trochu si nadávám, že jsem nevysadila dřív.

kdyz do tela cpes umele hormony telo jakoby zlenivi a pak si nechce zadne hormony vytvaret samo ... pokud mas navic ted treba nepravidelnou menstruaci nebo jine potize zkus o tom promluvit s gynekologem ... teda ja bych si o tom sla promluvit s odbornikem ktery mi muze nejak pomoct a neco s tim udelat ... /pri domaci lecbe kralikum na lepsi plodnost pridvam tokoferol - vitamin E a zabira/big_smile

Není tady

 

#21 20. 2. 2007 10:11

Jarča
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 4. 2006
Příspěvky: 289

Re: HA logest

Já jsem bralaa Logest, přibrala jsem 5kg, chut na sex nikde a problémy s menstruací se nezlepšily.
Ted beru MIRELLE, paráda, měsíčky nemám, nebo jenom větší špinění, nic mě nebolí a hlavně zmizely ty návaly pžed měsíčkama a hrozné pocení, kdy jsem se 2x za noc musela jít osprchovat, protože jsem smrděla sama sobě..

Není tady

 

#22 20. 2. 2007 10:22

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: HA logest

beru logest cca tři roky....bez problémů žádné přibírání, chut na se áááááno:-)))tonguetongue akorát když jsem si chtěla menses posunout o pár dní vzala jsem si dvě tabletky z dalšího platíčka a menses jsem stejně dostala...jako každý měsíc ve stejný den...doktor z toho byl děsně špatnej jak to je monžý??!! a tak mě tedy napadá v této souvisltosti jestli nemáte někdo na prodej pár tabletek...to jedno platíčko mi jaksi přebývá nebo spíš mi z něj chybí pár tablektek...odkto mi řekl at to tak dělám každý měsíc než ho celé spotřebuju jenže já jsem zvyklá To dostat každé úterý...a do víkendu mít klid...tak to nechci mějak měnit a posouvat...a ještě dotaz...puza MUSÍ být vždy 7 dní??? nejde si vzít o tři tbl více a zkrátit si tak 7mi denní pauzu?
děkuju


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#23 20. 2. 2007 11:37

ket
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 2. 2007
Příspěvky: 238

Re: HA logest

adra napsal(a):

beru logest cca tři roky....bez problémů žádné přibírání, chut na se áááááno:-)))tonguetongue akorát když jsem si chtěla menses posunout o pár dní vzala jsem si dvě tabletky z dalšího platíčka a menses jsem stejně dostala...jako každý měsíc ve stejný den...doktor z toho byl děsně špatnej jak to je monžý??!! a tak mě tedy napadá v této souvisltosti jestli nemáte někdo na prodej pár tabletek...to jedno platíčko mi jaksi přebývá nebo spíš mi z něj chybí pár tablektek...odkto mi řekl at to tak dělám každý měsíc než ho celé spotřebuju jenže já jsem zvyklá To dostat každé úterý...a do víkendu mít klid...tak to nechci mějak měnit a posouvat...a ještě dotaz...puza MUSÍ být vždy 7 dní??? nejde si vzít o tři tbl více a zkrátit si tak 7mi denní pauzu?
děkuju

pauza nemusi byt 7 dni ... muzes si vzit prasek treba i na treti den od toho posledniho ... jen nesmi ta pauza bejt delsi nez 7 dni ... ja jsem jednou chtela uplne vynechat menstruaci a zacala hned uzivat dalsi platicko jenze asi po tydnu jsem to dostala a krvacela 14 dni takze jsem si moc nepomohla ... holt nekdy ty nase hormony jsou silnejsi ... a doktor by to mel vedet ze je to hodne nizkodavkova pilulka a ze se to klidne stat muze

Není tady

 

#24 20. 2. 2007 13:23

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: HA logest

no mě ten muj doktor říkal že právě ta pauza musí trvat 7 dní...že nesmí být delší to vím ale on mi právě klad na srdce že ani kratší...a právě kdyby si tu pauzu zkrátila tak bych postupně vybrala to rozdělané platíčko.....
kolikrát za sebou si tu pauzu mužu takto zkrátit?? abych v tom pak němela bordel...tedy v mensturaci...tongue a nebo taky aby se nevyskytlo omylem miminko...trochu to zlehčuji ale není to legrace
mylsím že když si místo 21tablek vezmu 25 - tedy očtyři více a zkrátím si tím pauzu tak se nic nestane...ale kolikrát to takto mužu udělat...


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#25 20. 2. 2007 20:00

ket
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 2. 2007
Příspěvky: 238

Re: HA logest

adra napsal(a):

no mě ten muj doktor říkal že právě ta pauza musí trvat 7 dní...že nesmí být delší to vím ale on mi právě klad na srdce že ani kratší...a právě kdyby si tu pauzu zkrátila tak bych postupně vybrala to rozdělané platíčko.....
kolikrát za sebou si tu pauzu mužu takto zkrátit?? abych v tom pak němela bordel...tedy v mensturaci...tongue a nebo taky aby se nevyskytlo omylem miminko...trochu to zlehčuji ale není to legrace
mylsím že když si místo 21tablek vezmu 25 - tedy očtyři více a zkrátím si tím pauzu tak se nic nestane...ale kolikrát to takto mužu udělat...

no vidis ... mne doktorka zas rikala ze v americe berou zensky bez prestavky trbai tri mesice ... clovece ale to nevim jestli si misto 21 prasku muzes vzit 25 nebo vic ... vim ze kdyz jich treba vemes 20 19 a tak tak to muzes ale kdyz jich beres vic tak oi nevim to jsem jeste nezkousela ... zeptej se doktora ...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů