Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 30. 1. 2007 14:54

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

My jsme zažili doma mateřskou 1 rok , dalo se to zvládnout, pokud na to není , jenom aby nerozhazovali úředníci jinde.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#52 30. 1. 2007 15:00

rose
♥------
Registrovaný: 22. 1. 2007
Příspěvky: 21

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Já si myslím, že rodičovská dávka, tak jak je nyní nastavená,není správná. Dávky by měly být počítány z průměrné čisté mzdy před nástupem na mateřskou dovolenou (řekněme 50% mzdy, max do výše 12 tis. pdobně jako se vypočítává dávka v nezaměstnanosti). Pak by se dalo mluvit o tom, že by to bylo "spravedlivé". Rozhodně není spravedlivé, dát každé matce 7500,- ,protože pak vedle sebe existují skupiny, kterým se nevyplatí pracovat a vyplatí se jim být na mateřské a skupiny žen, které mateřskou odkládají, protože finanční pokles si nemohou dovolit (chtějí nejprve zajistit bydlení a zázemí pro dítě atd.), chodí do práce a de facto živí ty ženy, které jen rodí děti. A jak to tady už zaznělo, většinou jsou to sociální skupiny, které ani v budoucnu nebudou pracovat, takže je budeme všichni živit. Je na každé matce, kdy se rozhodne mít dítě -jestli ihned po škole, pak by měla rodičovský příspěvek minimální, nebo by se rozhodla nějakou dobu pracovat a pak mít dítě. Jinými slovy, 7500 pro někoho příliš mnoho, pro někoho zoufale málo... Samozřejmě je třeba motivovat ženy k zakládání rodiny, ale je nutné motivovat také k zodpovědnosti za svůj život a za život dítěte...

Není tady

 

#53 30. 1. 2007 15:51

penizek
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Středočeský kraj
Registrovaný: 23. 2. 2006
Příspěvky: 3976

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

V první řadě,už by se měl konečně pozměnit ten zavádějící název:"mateřská,rodičovská dovolená".
Rozporů na takové téma bude určitě spousta,některé z nás budou zastávat názor,že nejlepší je být s dítětem doma,alespoň do čtyř let.Některé potřebují i jiný kontakt se světem a volí odchod do práce.Helena to v podstatě už napsala.Sama se řadím do té první skupiny smile .Asi proto,že jsem už trochu "starší matka" a užívám si,co jsem dřív záviděla jiným.
Do jesliček bych syna taky nedala,stačilo mi,když jsem ty prousky potkávala venku,jak capou ve stejných tričkách a tepláčcích.
A jinak,mám podobný názor,jako Eri,nebo maya.


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI1NzMyUbIGXDASyAKk60.png

http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI1NzMyU7IGXDASzgKm58.png

Není tady

 

#54 30. 1. 2007 16:24

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

penizek napsal(a):

V první řadě,už by se měl konečně pozměnit ten zavádějící název:"mateřská,rodičovská dovolená".
Rozporů na takové téma bude určitě spousta,některé z nás budou zastávat názor,že nejlepší je být s dítětem doma,alespoň do čtyř let.Některé potřebují i jiný kontakt se světem a volí odchod do práce.Helena to v podstatě už napsala.Sama se řadím do té první skupiny smile .Asi proto,že jsem už trochu "starší matka" a užívám si,co jsem dřív záviděla jiným.
Do jesliček bych syna taky nedala,stačilo mi,když jsem ty prousky potkávala venku,jak capou ve stejných tričkách a tepláčcích.
A jinak,mám podobný názor,jako Eri,nebo maya.

Děkuji.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#55 30. 1. 2007 16:33

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Nechápu, jak se některá mamina může na MD nudit!!

Není tady

 

#56 30. 1. 2007 17:08

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Zkrácení mateřské na 3 roky není tragédie.Navíc když se zvedla na 7000.To bych klidně ten rok obětovala.
A tříleté dítě v MŠ bude zdárně prospívat,pokud si z domu donese vypěstované určité sociální návyky.
Taková kruárna to dříve nebyla když šlo dítě do jeslí.Copak asi ty maminy měly dělat když byla mateřská jen 6 měsíců?S prvním dítětem jsem byla doma přesně 6 týdnů, s dalšími půl roku.I když byla mateřská tři roky.
Přesto jsem si děti vychutnala a neurotik není ani jedno z nich.smile

Není tady

 

#57 30. 1. 2007 17:21

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

FIONA27 napsal(a):

Jeňýku, já si o tom nepotřebuji nic číst wink - říkám jen to, co si myslím já osobně - a to, že mě jesle nijak nepoznamenaly, že jsme je všichni přežili a žijeme... a že mi zkrácení rodičovské dovolené ze 4 na 3 roky absolutně nevadí... ačkoliv nemám zkušenost, tak se mi i ty 3 roky, kdy budu zavřená doma zdají dost... ale toto je jen můj názor, jak to mám nebo vidím já a proto přidávám svůj názor do diskuse.

Fiono já když neměl dítě tak jsem byl taky takhle hustej wink Věř že až ho mít budeš tak poznᚠco jsi tady psala za blbosti.... nic ve zlým samozřejmě, člověk se s dítětem dost změní. Taky bych tomu před pár lety nevěřil.... wink


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#58 30. 1. 2007 17:23

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

anka napsal(a):

Zkrácení mateřské na 3 roky není tragédie.Navíc když se zvedla na 7000.To bych klidně ten rok obětovala.
A tříleté dítě v MŠ bude zdárně prospívat,pokud si z domu donese vypěstované určité sociální návyky.
Taková kruárna to dříve nebyla když šlo dítě do jeslí.Copak asi ty maminy měly dělat když byla mateřská jen 6 měsíců?S prvním dítětem jsem byla doma přesně 6 týdnů, s dalšími půl roku.I když byla mateřská tři roky.
Přesto jsem si děti vychutnala a neurotik není ani jedno z nich.smile

No tak to jsi evidentně měla štěstí. Protože ty holčičky tady, to je síla. Zvrací na stůl v jídelně, do talířů ostatních dětí.......
Můj syn šel do školky, jedl všechno a příborem. Jako příklad ho posadili k těmto dětem. Hrůza, kluk mi ve školce přestal jíst.  Doma mi to řekl a hned jsem dělala bordel. To je přeci šílené, když jíš a někdo Ti nazvrací na stůl, potažmo do talíře. A co ty děti, jak asi musí být jim, když jim pak všichni nadávají do prasat? Psychika bod mrazu. Takovéhle děti by měli doma zůstat déle.
Vždy nikdo netvrdí, že mamky, co je pro ně mateřská dlouhá, jí nemohou odmítnout a nastoupit do práce? Vždy je nikdo nenutí být doma 4 roky. Mě jde o to, aby jako dodnes, byla svobodná vůle matky, zda doma s dítětem bude, či  dá přednost výdělku a společnosti.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#59 30. 1. 2007 17:34

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Ano,to souhlasím.Matka má právo se rozhodnout sama.Nikdo by jí k tomu neměl tlačit.Já se také rozhodovala sama a věděla jsem to že mé děti vydrží.Pokud má dítě problém a je silně fixované na rodiče,mělo by to být respektováno.To ale neovliní délku mateřské dovolené.Většina dětí je ve třech letech schopná školku navštěvovat,navíc by je na to měli rodiče připravovat.
Podobný případ o kterém píšeš jsem zažila když šlo jedno z mých dětí na základku.Takhle se tam choval jeden klučík.Naprosto nesocializované dítě,maminka ho stihla za šest let sotva připravit na to že by si měl sám utřít nos.
A není to vyjímka.Když jsem kolikrát poslouchala na rodičáku nářky rodičů,bylo mi z toho zle.

Není tady

 

#60 30. 1. 2007 17:38

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Mě sice taky jesle a školka psychycky nepoznamenaly, ale pamatuju si, jak jsem brečela každý ráno v šatně, jak jsem se dívala za mamkou oknem, taky jsem se pozvracela do talíře, jelikož mě ve školce nutili jíst zelí a mě se tehdy z něho zvedal žaludek.....Pamatuju si, jak jsem si přála, aby byla mamka zase nemocná s angínou, protože to jsem s ní vždycky byla doma.....Jasně, že nemám následky, ale nebyly by hezčí vzpomínky na něco jinýho než na tohle? S dětma jsem využila pokaždé celou mateřskou, u mě to ale byly i jiné důvody, nemám nikoho, kdo by mi pohlídal děti nebo trochu pomohl, manžel dělá celý den a jsem na malém městě, kde sice není až tak vysoká nezaměstnanost, ale to jen díky průmyslový zóně, kde se jede na tři směny a někde i o víkendech. Nikdy jsem se o mateřské nenudila. Vždy od tří let dětí jsem je dávala na povolené množství dnů do školky a hledala si nějakou práci na kratší úvazek. Povedlo se mi až před měsícem, po roční evidenci na pracáku.
Souhlasím se zvýšením mateřské a pokud by byla nějaká podpora kratších úvazků, tak souhlasím i se zkrácením na tři roky. Je to smutný, když vidím ve školce plačící dítko, uštvanou, nervozní mámu, jak dítě popohání, a spěchá, že nestíhají.....


Iveta X

Není tady

 

#61 30. 1. 2007 17:58

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Pořád nad tím přemýšlím, kdyby na to byly finance ,já bych to nechala, je to jedna z dávek, kterou chápu a podporuji, však víte, že zneužívání soc.dávek a výši některých příplarků pro důchodce jsem kritizovala, v tomhle vidím smysl, vždy mladé rodiny spotřebují hodně a na děti je vše drahé, prostě bych raději viděla zkrouhlého něco jiného, než ty příspěvky na děti a rod.dovolenou, zase se bohužel potvrzuje, že důchodci a invalidé hlasovací právo mají a děti ne, těm se bere nejlehčeji.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#62 30. 1. 2007 18:13

Helča2
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 9. 5. 2006
Příspěvky: 987

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Přiznám se, že mě osobně se to nijak týkat nebude. Já se vrátím opět po 3. letech do práce. Zaměstnavatel mi nedá ten 4. rok neplacené volno a dávat kvůli tomu výpověď nebudu, těžko by mě pak někdo po MD zaměstnal. Takhle mám místo jistý. Dělám od po-pa 7:30-16 hod. Pro mě vážně ideální. Vedle domu mám MŠ a 3 min chůze zaměstnání. Navíc se peníze budou hodit, bude nás doma 5.


http://www.rodice.cz/metrik/2563.png


http://ticker.7910.org/as1cA1P0g410010Mzk0MTIxfDAwMDY3NDRkfCBadXphbmthIG3h.gif
nar. v úterý 15.5.2007 ve 23:55 hod v Motole, váha  3,60 kg a  49 cm *

Není tady

 

#63 30. 1. 2007 18:22

step
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1177

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Eri napsal(a):

penizek napsal(a):

V první řadě,už by se měl konečně pozměnit ten zavádějící název:"mateřská,rodičovská dovolená".
Rozporů na takové téma bude určitě spousta,některé z nás budou zastávat názor,že nejlepší je být s dítětem doma,alespoň do čtyř let.Některé potřebují i jiný kontakt se světem a volí odchod do práce.Helena to v podstatě už napsala.Sama se řadím do té první skupiny smile .Asi proto,že jsem už trochu "starší matka" a užívám si,co jsem dřív záviděla jiným.
Do jesliček bych syna taky nedala,stačilo mi,když jsem ty prousky potkávala venku,jak capou ve stejných tričkách a tepláčcích.
A jinak,mám podobný názor,jako Eri,nebo maya.

Děkuji.

Víš Eri to není nuda , ale stereotyp.... Mᚠpořád co na práci, ale je to každý den dokola, přesně vstávat, přesně jíst přesně přebalovat, přesně koupat atd....

Není tady

 

#64 30. 1. 2007 18:27

step
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1177

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Eri napsal(a):

Souhlasím s Jendou. V životě bych dítě do jeslí nedala. V 6 ráno do jeslí, ve 4 odpoledne vyzvednout, doma rychle uvařit, takže na dítě zas není čas............    stejně by se pak moje dítě chovalo ke svým.
Kluk začal do školky chodit ve 4 letech, problém minimální první den. Horší je, že mi domů nosí návyky, co se u nás nepěstovaly! big_smile
Ve školce jsou děti i menší, od 2 let. Každé ráno řev, při jídle zvrací, jsou ustrašené............
Jen tak dál maminky, mít neurotické dítě ve třech letech..... tleskám!

No já zase znám dítě co s ním maminka byla do čtyř, kluk neuměl pořádně mluvit, poznávat barvy, ufňukaný apod....začal chodit do školky a ejhle je z něj šikovný kluk..... co skoro vše umí....

Ale asi to bude dítě od dítěte, od maminky k mamince, každá jsme jiná, každá jinak vychováváme...

Není tady

 

#65 30. 1. 2007 18:46

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Jeňýk napsal(a):

FIONA27 napsal(a):

souhlasím! Jak se to dělalo dřív, když jsme byli malí? Já a mý vrstevníci to měli tak, že už v roce (nevím přesně) jsme šli do jesli, pak hned školka... a že by nás to nějak poznamenalo???? Vůbec!

Hm, tak tady bych doporučoval si o tom něco přečíst......... osobně mě polejvá studenej pot když si představím dát svýho synka v roce do jeslí. Doufám že tyhle doby se už nikdy nevrátí aby byli rodiče nucený cpát děti do jeslí, to radši budu jíst suchý brambory...

A proc Jenyku, copak by se tvemu detatku v jeslich stalo. ja mela v jeslich i skolce obe deti a taky nemam pocit, ze by je nejak zvlast zasahlo.

Není tady

 

#66 30. 1. 2007 20:38

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Ivano samozřejmě že by se mu "nic" nestalo, najíst by dostal, byl by v teple a nějaký hračky tam taky mají wink Jseš si ale jistá, že víš, co se odehrávalo v tý malý dětský hlavičce když si ho ráno odložila k cizím paním do cizího prostředí a odkráčela do práce? Kdosi kdesi správně napsal že jesle nejsou pro děti ale pro rodiče, protože děti do tří let by si je sami nikdy nevybrali. Nebo si fakt myslíš že pro takhle malý dítě je lepší jakási, by sebelepší, vychovatelka než vlastní rodiče????????

Já samozřejmě chápu že někdo holt má asi nějaký důvody svoje děti do jeslí dávat ale já je jednoduše neuznávám. Děti by si měl dělat zralej člověk kterej se jim chce věnovat a né je v nejbližší možný době odkládat kamsi do nějakýho zařízení, jen aby mohl honit kariéru.
Samozřejmě školka, v přiměřeným věku, je něco úplně jinýho......

Upravil(a) Jeňýk (30. 1. 2007 20:39)


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#67 30. 1. 2007 20:39

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Ivano, tak jako je každé dítě jiné, tak bude jinak reagovat na jesle. Všem, co hledají argumenty doporučuju nějakou knihu dr. Matějčka, a nebo psychické deprivace v dětsví. Supr čtení.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#68 30. 1. 2007 20:44

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Eri napsal(a):

Vždy nikdo netvrdí, že mamky, co je pro ně mateřská dlouhá, jí nemohou odmítnout a nastoupit do práce? Vždy je nikdo nenutí být doma 4 roky. Mě jde o to, aby jako dodnes, byla svobodná vůle matky, zda doma s dítětem bude, či  dá přednost výdělku a společnosti.

Eri na radarech se neshodneme wink ale tady bych podepsal všechno co píšeš. tummenupp


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#69 30. 1. 2007 20:45

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

PavlaH napsal(a):

Ivano, tak jako je každé dítě jiné, tak bude jinak reagovat na jesle. Všem, co hledají argumenty doporučuju nějakou knihu dr. Matějčka, a nebo psychické deprivace v dětsví. Supr čtení.

Jo přesně..... dr. Matějíček..... a já sklerotik si nemoh vzpomenout na jméno smile


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#70 30. 1. 2007 20:49

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Step, každá z těch variant je špatná.
Když je dítě moc fixované na matku i když ho matka ve 2 letech šoupne do školky, protože školka ho na pár hodin vezme a ona má klid.
A jen tak mimochodem, já jsem na mateřské s druhým dítětem a že by to byl stereotyp, to říct nemůžu. :-))
Ale to je přesně ono, každá jsme jiná, každé dítě je jiné. Mít možnost volby, o to jde.

Upravil(a) Eri (30. 1. 2007 20:50)


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#71 30. 1. 2007 20:50

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Jeňýk napsal(a):

Eri napsal(a):

Vždy nikdo netvrdí, že mamky, co je pro ně mateřská dlouhá, jí nemohou odmítnout a nastoupit do práce? Vždy je nikdo nenutí být doma 4 roky. Mě jde o to, aby jako dodnes, byla svobodná vůle matky, zda doma s dítětem bude, či  dá přednost výdělku a společnosti.

Eri na radarech se neshodneme wink ale tady bych podepsal všechno co píšeš. tummenupp

pussa


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#72 30. 1. 2007 21:20

Majka
♥♥♥----
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 247
Web

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Já v tom teda problém vidím, a velký! Nejvíc mě zvedá ze židle fakt, že nám berou, aby si sami mohli sypat do koryta! Proč sakra nezačnou u sebe? Proč musí mít ministr takový plat, jaký má? Proč nám nepředvedou, jak žít z normálního platu? Dobře, když už tedy reprezentují stát, tak jim dáme...no 40 000 by mohlo stačit. Vždy jsou to jen takoví manageři, nic víc.
Já chci být se svým dítětem doma 4 roky a za slíbených 7600 a tečka. To je podle mě důstojné.
A pan Nečas prosadí, že důchodce bude makat za plat a bez důchodu. K čemu je mi možnost, že si můžu "neomezeně přivydělat", když chci vychovávat dítě a ne ho odkládat k babičce, abych mohla doplnit domácí kasičku, protože není na jídlo??
Vidím to na petici. Kdo je pro, a se přidá. Musí nás být víc. Pošleme to přímo panu Nečasovi.
Protože tohle se mi fakt nelíbí. Jedni slíbí a druzí vezmou, kde to jsme?? Sobě sypou a my budem zase někde na chvostu sbírat drobky. Ani bych nepípla, kdyby začali u sebe, ale takhle? Tak co, je někdo pro?

Není tady

 

#73 30. 1. 2007 21:21

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Majka napsal(a):

Já v tom teda problém vidím, a velký! Nejvíc mě zvedá ze židle fakt, že nám berou, aby si sami mohli sypat do koryta! Proč sakra nezačnou u sebe? Proč musí mít ministr takový plat, jaký má? Proč nám nepředvedou, jak žít z normálního platu? Dobře, když už tedy reprezentují stát, tak jim dáme...no 40 000 by mohlo stačit. Vždy jsou to jen takoví manageři, nic víc.
Já chci být se svým dítětem doma 4 roky a za slíbených 7600 a tečka. To je podle mě důstojné.
A pan Nečas prosadí, že důchodce bude makat za plat a bez důchodu. K čemu je mi možnost, že si můžu "neomezeně přivydělat", když chci vychovávat dítě a ne ho odkládat k babičce, abych mohla doplnit domácí kasičku, protože není na jídlo??
Vidím to na petici. Kdo je pro, a se přidá. Musí nás být víc. Pošleme to přímo panu Nečasovi.
Protože tohle se mi fakt nelíbí. Jedni slíbí a druzí vezmou, kde to jsme?? Sobě sypou a my budem zase někde na chvostu sbírat drobky. Ani bych nepípla, kdyby začali u sebe, ale takhle? Tak co, je někdo pro?

Jsem pro. Sice to nejspíš bude na huby, protože nás se nikdo ptát nebude, ale zkusit to můžem. big_smile


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#74 30. 1. 2007 21:47

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Myslím si, a už to tady bylo řečeno, že by měla být svobodná volba, zda doma do 4 let budu nebo ne. Ta suma, kterou stát vyplácí nyní je fajn, navíc je to jistý příjem. Když bych šla do práce, nemusím si tolik vydělat a u nespolehlivého zaměstnavatele ani dostat vyplaceno.
Se zaměstnáním důchodců bych to neviděla tak černě.  Byli zviklí na nějaký příjem a teď dostanou třeba třetinu, tak proč by si nemohli ještě přivydělat ?!  Pro člověka, který byl zvyklý celý život makat to může být docela šok, najednou být doma, nemoct si dopřát. Oni přeci neměli moc času na to, aby si naspořili nějaké to přilepšení.


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#75 30. 1. 2007 22:02

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Frigo napsal(a):

Myslím si, a už to tady bylo řečeno, že by měla být svobodná volba, zda doma do 4 let budu nebo ne.

Já myslim že to i takhle nějak nakonec dopadne. Zkrácení mateřský nemá šanci projít parlamentem. Koneckonců vždy i já mám ještě necelý dva roky před sebou wink

Upravil(a) Jeňýk (30. 1. 2007 22:03)


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů