Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 30. 1. 2007 11:16

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Beo, s těma důchodcema s Tebou naprosto souhlasím (otvírá se mi nůž v kapse). Dokud budou moci důchodci dělat do nevidím a ochotni za pár šupú, tak práce pro mladší prostě nebude!

Není tady

 

#27 30. 1. 2007 12:26

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Káčo, ale u všech důchodců to není jejich "nenažraností", ale zase jen blbým nastavením systému. Když si vezmeš, že průměrný důchod je necelých 8 tisíc (a každý nemá na spoření, připojištění atd.), tak to zas taková sláva není, když z toho půlku zacvakᚠjen na bydlení a poplatky.
Ale mám perličku - pan Nečas se nechal v novinách slyšet, že v podstatě žádný majetek nemá, snad akorát byt, 2 ojetá auta a asi 200 tisíc, protože pokud se jeho plat rozpočítá na celou rodinu, tak prý to zase tolik peněz není...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#28 30. 1. 2007 12:32

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Souhlasím s tím, že provozní doba školek je příliš krátká a maminky jednoduše nestíhají.

Já když jsem měla malého syna(rok 1970), dávala jsem ho do školky s nepřetržitým provozem. Pozor, nebyla to školka s týdenním provozem, to je něco jiného. Tam se dávaly děti na celý týden a na víkend chodily domů, ale do takové bych já dítě nedala.

Školka s nepřetržitým provozem fungovala tak, že si tam rodiče mohli dítě dát tak, jak potřebovali, vzhledem ke své pracovní době. Já jsem dokonce kvůli školce změnila profesi. Když jsem například měla noční, tak jsem tam syna dala večer a vyzvedla si ho druhý den, až jsem se vyspala. Pak jsem měla 2-3 volno, tak jsme byli spolu, no, měli jsme na sebe mnohem víc času, než při běžném denním provozu. Co bylo hlavní, všechno probíhalo bez stresů, já byla v práci klidná a syn se do školky těšil, dokonce tam rád v noci spal.
Kdyby taková zařízení fungovala dnes, jistě by se mnohým rodinám ulevilo. Maminky by nebyly omezeny ve výběru práce, zvláště samoživitelky.

Není tady

 

#29 30. 1. 2007 12:42

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Když pan Nečas jde tak tvrdě na nás tak a zamrazí na čas aby starobní důchodce nemohl při důchodě pracovat a tedy brát mnohdy krásný důchod a k tomu další plat.Když to dělá manželský pár tak si spočítejte kolik mají měsíčně oproti třeba 40letým, rodičům kteří mají doma 2dospívající děti .Nechci ničit důchodce ale je to nespravedliví já ve svým okolí mám tolik pracujících důchodců..kteří drží místo .Když chcou při důchodě makat tak za 1plat to bychonm viděli jak by najednou seděli doma.

Beo,to není jen problém jen důchodců.Znám spoustu mamin na mateřské.Berou mateřskou a chodí na plný úvazek do práce.To je správné? Jen u nás je takto zaměstnaných 35 žen.Taktéž blokují místa maminám které jsou po mateřské.Nelze to paušalizovat.

Není tady

 

#30 30. 1. 2007 12:44

FIONA27
♥♥♥----
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 117

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

step napsal(a):

Pokud je nutné omezit mateřskou na 3 roky vzhledem k tomu, že se zvýšila mateřská na 7500,- beru  to. Protože 3500,- Kč byl výsměch všem maminám. Osobně si myslím, že většině dětí školka a kolektiv jen pomůže....Můj syn chodil do školky od tří let , já i mý sourozenci taky a nijak špatně nás to nepoznamenalo....

souhlasím! Jak se to dělalo dřív, když jsme byli malí? Já a mý vrstevníci to měli tak, že už v roce (nevím přesně) jsme šli do jesli, pak hned školka... a že by nás to nějak poznamenalo???? Vůbec!

Není tady

 

#31 30. 1. 2007 12:48

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

My jsme rarita, všude jinde je mateřská kratší. Např.v Itálii je jen půl roku. Neříkám, že je fajn být s dítětem a věnovat se mu, ale do tří let-vrchovatě. Pak je i pro dítě lepší zařadit se do kolektivu. Stejně většina matek dává při MD dítě od tří let do školky na ty 4 hodiny, které jsou povoleny, tak proč už tedy nenechat o cca tři hodinky déle a jít pracovat. Já vím, ta práce....

Není tady

 

#32 30. 1. 2007 12:54

step
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1177

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Nevím jak Vy ale já se po mateřské těšila do práce a moc a spěchala jsem....asi nejsem zas tak moc kýblíčková a písková....

Není tady

 

#33 30. 1. 2007 13:01

FIONA27
♥♥♥----
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 117

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

step napsal(a):

Nevím jak Vy ale já se po mateřské těšila do práce a moc a spěchala jsem....asi nejsem zas tak moc kýblíčková a písková....

Nemám zkušenost, ale myslím, že bych byla jako ty... nemohla bych se dočkat, až zase budu moc jít do práce, mezi lidi...

Není tady

 

#34 30. 1. 2007 13:10

rogersova
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 510

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

anka:
je to spravedlivé.Také mᚠmožnost brát mateřskou a přivydělat si. Je to, pravda, otázka možností,ale šanci má každý..můžeš třeba po večerech někde uklízet,skládat uhlí,nebo ti může pohlídat dítě babička.Pokud ovšem není tak "neomalená" a ubírá práci maminám po mateřské..
Já bych jí to i přála.Odvedla do státního za svůj život jistě nemalou částku a tak si důchod jistě zaslouží. Jeho výše stejně nebude nijak závratná a tak, pokud zdraví dovolí, nic jiného,než jít do práce ani nezbývá.

Tebe tipuju na 40letou mamku, která už má mateřskou za sebou a do důchodu má daleko.

Není tady

 

#35 30. 1. 2007 13:11

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Ehmm tři roky mateřské jsou pořád ještě luxus, ve většině států je oficiální mateřská v řádu týdnů.

A co se těch úlev pro zaměstnané matky s dětmi, co si domluvíte se svým zaměstnavatelem to budete mít, ale nechápu proč by tohle mě jakkoli řešit stát, proč by se měl plést do vztahu dvou soukromých subjektů.

Není tady

 

#36 30. 1. 2007 13:15

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Já nevím, jak to vidíte vy, ale v poslední době vidím hodně ženských (aspoň u nás na sídlišti a městě) s malými dětmi, jak vyloženě nemají co dělat. Přes léto vykuřovaly v parku, na lavičce pivo, nebo celý dny chodí na návštěvy na kafíčko, jedna moje známá (na MD)mi říkala, že se nudí, tak že chodí i s malou (tam ji odloží v děts.koutku) třikrát týdně do fitka, pak má jednou týdně sraz s kámoškama někde v baru (dopoledne). Kamarád (mimochodem se teď rozvádí a chce syna-2 roky- do své péče)mi  říká, že kdykoliv přijde přes den domů (podniká)tak žena kouká s nohama na stole na televizi a malý je sám v pokojíčku, navaří polévku ze sáčku na tři dny a když on večer přijde z práce, jde se ženuška bavit(bez malého).Chápu, že potřebují ženy na MD taky do společnosti, nebýt jen doma, ale nějak se vytrácí komunikace a hry se svým dítětem. Myslím, že 4 roky je moc dlouhá doba.

Není tady

 

#37 30. 1. 2007 13:23

step
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1177

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Káča napsal(a):

Já nevím, jak to vidíte vy, ale v poslední době vidím hodně ženských (aspoň u nás na sídlišti a městě) s malými dětmi, jak vyloženě nemají co dělat. Přes léto vykuřovaly v parku, na lavičce pivo, nebo celý dny chodí na návštěvy na kafíčko, jedna moje známá (na MD)mi říkala, že se nudí, tak že chodí i s malou (tam ji odloží v děts.koutku) třikrát týdně do fitka, pak má jednou týdně sraz s kámoškama někde v baru (dopoledne). Kamarád (mimochodem se teď rozvádí a chce syna-2 roky- do své péče)mi  říká, že kdykoliv přijde přes den domů (podniká)tak žena kouká s nohama na stole na televizi a malý je sám v pokojíčku, navaří polévku ze sáčku na tři dny a když on večer přijde z práce, jde se ženuška bavit(bez malého).Chápu, že potřebují ženy na MD taky do společnosti, nebýt jen doma, ale nějak se vytrácí komunikace a hry se svým dítětem. Myslím, že 4 roky je moc dlouhá doba.

No právě.... jak jsem byla na MD tak se mi tohle nicnědělání doslova zprotivilo.... já se prostě vyhýbala maminám na písku...jasně jednou za čas jsem tam šla taky...potřebovala jsem kontakt, ale jinak, pokud dítě bylo ještě v kočárku šla jsem s ním ven s knížkou v ruce.... když už bylo větší a hrávalo se na písku samo nebo s ostatními dětmi, taky jsem si brávala knížku...ostatní maminy si mysleli kdovíco jsem, že s nimi neplkám...takže děti by se rodit měli, maminky na MD by s nimi taky měli být, ale mělo by se i pracovat....poznávat nové věci, dál se vzdělávat...na MD je útlum...

Není tady

 

#38 30. 1. 2007 13:26

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

FIONA27 napsal(a):

souhlasím! Jak se to dělalo dřív, když jsme byli malí? Já a mý vrstevníci to měli tak, že už v roce (nevím přesně) jsme šli do jesli, pak hned školka... a že by nás to nějak poznamenalo???? Vůbec!

Hm, tak tady bych doporučoval si o tom něco přečíst......... osobně mě polejvá studenej pot když si představím dát svýho synka v roce do jeslí. Doufám že tyhle doby se už nikdy nevrátí aby byli rodiče nucený cpát děti do jeslí, to radši budu jíst suchý brambory...


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#39 30. 1. 2007 13:26

Nikiska
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 7814

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

No jo zkrátka musíme jít s dobou a co kdyby náhodou jsme za něčím pokulhávali! A jdou do p.....!!!!! Pořád se něčemu musíme vyrovnávat.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;31;31/st/20100109/n/Tomulkovi/k/b028/age.png

Není tady

 

#40 30. 1. 2007 13:28

Nikiska
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 7814

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

A ještě jsem chtěla říct, že mám pořád ve školce holku jenom nemocnou. Tak to se máme na co těšit.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;31;31/st/20100109/n/Tomulkovi/k/b028/age.png

Není tady

 

#41 30. 1. 2007 13:33

serena
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 8. 2006
Příspěvky: 881

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

mě to vcelku nevadí, pokud bude slíbených 7500Kč. Malého jsem dávala do školky od 2,5let, jedině mu to prospělo. Brala jsem 2500 a posledních 4měs. 3500.Což bylo fakt prd.


url=http://www.TickerFactory.com/]
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;104/st/20070523/n/Nase+Marcelka/k/92ba/age.png[/url]

Není tady

 

#42 30. 1. 2007 13:38

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Jeňýku, moje starší šla do jeslí v půl roce, protože hlídání nebylo a jako samoživitelka jsem musela jít makat, abych nebyla za příživníka a dítě mi nesebrali. Dvojčata začala chodit ve 2 letech, kdy mi opět skončila MD. Tehdy to jinak nešlo. Jo, taky mi nebylo dvakrát dobře, když jsem je tahala v zimě z postýlek o půl šestý, ale na druhou stranu musím přiznat, že jsem do práce, zvl᚝ podruhé, šla velice ráda, abych totálně nezblbla a na dětech se tenhle způsob taky nijak nepodepsal. Ono je to "kus od kusu". Některá máma chce být doma co nejdýl, jiná jde dělat docela ráda, protože jí jenom péče o potomky prostě nestačí.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#43 30. 1. 2007 13:40

FIONA27
♥♥♥----
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 117

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Jeňýk napsal(a):

FIONA27 napsal(a):

souhlasím! Jak se to dělalo dřív, když jsme byli malí? Já a mý vrstevníci to měli tak, že už v roce (nevím přesně) jsme šli do jesli, pak hned školka... a že by nás to nějak poznamenalo???? Vůbec!

Hm, tak tady bych doporučoval si o tom něco přečíst......... osobně mě polejvá studenej pot když si představím dát svýho synka v roce do jeslí. Doufám že tyhle doby se už nikdy nevrátí aby byli rodiče nucený cpát děti do jeslí, to radši budu jíst suchý brambory...

Jeňýku, já si o tom nepotřebuji nic číst wink - říkám jen to, co si myslím já osobně - a to, že mě jesle nijak nepoznamenaly, že jsme je všichni přežili a žijeme... a že mi zkrácení rodičovské dovolené ze 4 na 3 roky absolutně nevadí... ačkoliv nemám zkušenost, tak se mi i ty 3 roky, kdy budu zavřená doma zdají dost... ale toto je jen můj názor, jak to mám nebo vidím já a proto přidávám svůj názor do diskuse.

Není tady

 

#44 30. 1. 2007 13:44

step
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1177

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Heleno hezky napsáno....godlike

Není tady

 

#45 30. 1. 2007 13:51

d2dagmar
♥♥♥----
Místo: Morava
Registrovaný: 12. 8. 2006
Příspěvky: 148

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Nesouhlasím se zkracováním MD.Jsou to haj.li.Sami  si od huby neodtrhnou.K čemu to vede?? Tříletý prcek bude věčně na hromadě,matky v práci nervózní ze strachu z vyhazovu-tak naberou aktivní důchodkyně...............
Naštěstí se mně MD už netýká,ale (pokud se nevaří polévky s pytlíku) není co závidět.
A ještě něco se chci zeptat:je pravda,že těch 7500kč je odsouhlasených jen na tento rok?? Jen jsem něco takového zaslechla tak nevím jak to je.Nezbývá než opakopvat jsou to haj.li.

Není tady

 

#46 30. 1. 2007 14:20

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

No, že by dítě jesle nepoznamenaly, na to mám zcela jiný názor... Myslím, že pro spoustu dětí je to hodně slušné trauma. A to, že si na něj později už nikdo nepamatuje, neznamená, že se nic nestalo (mimochodem - četla jsem o tom hodně zajímavé pojednání, co tak malé dítě prožívá a nemůže absolutně chápat, proč ho máma nechá řvoucí a samotné v jeslích...) Malý dítě je udělaný tak, aby bylo u mámy. Myslím, že v tomhle se můžeme dost inspirovat u tzv. "primitivních" národů, kdy matka nosí svoje dítě na těle vlastně neustále a kojí ho třeba do 5 let. To, že se některé mámy u nás svým dětem na MD stejně nevěnují a nudí se, nevidím jako důvod k tomu, aby se upřela možnost být s dětmi i těm opačným. Např. naše sousedka se dětem věnuje tak, že mi to připadá až neuvěřitelný: pořád s nima něco vyrábí, chodí ven nebo s nima absolvuje tisíc různých kroužků, kde se jim i sama věnuje. Ve srovnání s místní MŠ je to nebe a dudy - tam to funguje víceméně pouze jako hlídací ústav, kde jsou děti ponechány samy sobě. Taky bych nesrovnávala jen délku mateřské u nás a v ostatních  evropských státech, ale porovnala bych i životní úroveň; ve spoustě západních zemí si  rodina může bez problémů dovolit žít jen z jednoho platu a ještě k tomu si najmout au-pair.

Není tady

 

#47 30. 1. 2007 14:27

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

No tak jesle mi taky nejdou moc pod nos, ale tady se přece mluví o zkrácené mateřské na tři roky-což je nástup do MŠ. A podle mně věk tak akorát.

Není tady

 

#48 30. 1. 2007 14:44

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Souhlasím s Jendou. V životě bych dítě do jeslí nedala. V 6 ráno do jeslí, ve 4 odpoledne vyzvednout, doma rychle uvařit, takže na dítě zas není čas............    stejně by se pak moje dítě chovalo ke svým.
Kluk začal do školky chodit ve 4 letech, problém minimální první den. Horší je, že mi domů nosí návyky, co se u nás nepěstovaly! big_smile
Ve školce jsou děti i menší, od 2 let. Každé ráno řev, při jídle zvrací, jsou ustrašené............
Jen tak dál maminky, mít neurotické dítě ve třech letech..... tleskám!


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#49 30. 1. 2007 14:47

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

FIONA27 napsal(a):

Jeňýk napsal(a):

FIONA27 napsal(a):

souhlasím! Jak se to dělalo dřív, když jsme byli malí? Já a mý vrstevníci to měli tak, že už v roce (nevím přesně) jsme šli do jesli, pak hned školka... a že by nás to nějak poznamenalo???? Vůbec!

Hm, tak tady bych doporučoval si o tom něco přečíst......... osobně mě polejvá studenej pot když si představím dát svýho synka v roce do jeslí. Doufám že tyhle doby se už nikdy nevrátí aby byli rodiče nucený cpát děti do jeslí, to radši budu jíst suchý brambory...

Jeňýku, já si o tom nepotřebuji nic číst wink - říkám jen to, co si myslím já osobně - a to, že mě jesle nijak nepoznamenaly, že jsme je všichni přežili a žijeme... a že mi zkrácení rodičovské dovolené ze 4 na 3 roky absolutně nevadí... ačkoliv nemám zkušenost, tak se mi i ty 3 roky, kdy budu zavřená doma zdají dost... ale toto je jen můj názor, jak to mám nebo vidím já a proto přidávám svůj názor do diskuse.

Já si myslím, že Tě jesle poznamenaly. Jinak bys totiž nemohla tvrdit, že budeš tři roky zavřená doma. Pokud mᚠs dětmi a k dětem skvělý vztah, můžeš si mateřskou nádherně užít a ne jen být zavřená! To je zas jen můj názor big_smile


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#50 30. 1. 2007 14:48

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

maya napsal(a):

No, že by dítě jesle nepoznamenaly, na to mám zcela jiný názor... Myslím, že pro spoustu dětí je to hodně slušné trauma. A to, že si na něj později už nikdo nepamatuje, neznamená, že se nic nestalo (mimochodem - četla jsem o tom hodně zajímavé pojednání, co tak malé dítě prožívá a nemůže absolutně chápat, proč ho máma nechá řvoucí a samotné v jeslích...) Malý dítě je udělaný tak, aby bylo u mámy. Myslím, že v tomhle se můžeme dost inspirovat u tzv. "primitivních" národů, kdy matka nosí svoje dítě na těle vlastně neustále a kojí ho třeba do 5 let. To, že se některé mámy u nás svým dětem na MD stejně nevěnují a nudí se, nevidím jako důvod k tomu, aby se upřela možnost být s dětmi i těm opačným. Např. naše sousedka se dětem věnuje tak, že mi to připadá až neuvěřitelný: pořád s nima něco vyrábí, chodí ven nebo s nima absolvuje tisíc různých kroužků, kde se jim i sama věnuje. Ve srovnání s místní MŠ je to nebe a dudy - tam to funguje víceméně pouze jako hlídací ústav, kde jsou děti ponechány samy sobě. Taky bych nesrovnávala jen délku mateřské u nás a v ostatních  evropských státech, ale porovnala bych i životní úroveň; ve spoustě západních zemí si  rodina může bez problémů dovolit žít jen z jednoho platu a ještě k tomu si najmout au-pair.

tummenupp


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů