Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 29. 1. 2007 22:36

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas chce zkrátit rodičovskou dovolenou ze čtyř let na tři. Tak co tomu říkáte? wink

http://veciverejne.blesk.cz/Clanek68640.htm


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#2 29. 1. 2007 23:08

Bea
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 354

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Jeňýk napsal(a):

Ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas chce zkrátit rodičovskou dovolenou ze čtyř let na tři. Tak co tomu říkáte? wink

http://veciverejne.blesk.cz/Clanek68640.htm

A co čekáte od ODS ?a to chce ještě 3dny nemocenské neplatit .Hlavně že politici myslí na sebe a sobě nic nekrátí při tak velkých nezasloužených platech.A si zkrátí rodičák na 3roky ale a zajistí matkám po mateřský práci na ranní směny aby mohly pracovat .Všichni nemají to štěstí dělat ve st.správě na ranní směny bez So a Ne.

Není tady

 

#3 30. 1. 2007 4:38

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Je to sprostý.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#4 30. 1. 2007 6:24

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Bea, ty Tvoje poslední dvě věty jsou i za mě.

Upravil(a) Iveta X (30. 1. 2007 6:25)


Iveta X

Není tady

 

#5 30. 1. 2007 7:28

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Průser je, že státní kasa není bezedná a to, co dají ženskejm na mateřské.. o to míň si nechají pro sebe.. To je přeci logické..
Musím říct, že mi to nepřekvapuje. Už v r. 94 jsem v době mateřské s prvním a při čekání druhého byla vyhozena z práce,
na odborech mi tenkrát řekli, že je to rozhodnutí hlavního akcionáře a to byl magistrát... v té době tomu spolku předsedalo
také ods.. aspoň tuším..   Prostě ušetřil tak, že všechny, co jsme byly s dětma doma šly do háje.

Upravil(a) Frigo (30. 1. 2007 7:29)


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#6 30. 1. 2007 7:37

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Pokud by snížili mateřskou ze 4 na 3 roky, budiž, dalo by se to zvládnout, ikdyž moc příjemné by to nebylo, protože mnohé děti jsou ve 3 letech ještě nevyzrálé po psychické stránce a velký kolektiv špatně přijímají, o vyvíjející se imunitě ani nemluvě.
Hlavně aby mateřskou nesnížili finančně, to už by bylo horší !! vabutter

Není tady

 

#7 30. 1. 2007 7:37

ivca
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 1059

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

pan Nečas měl ženu na mateřské s - myslím - čtyřmi dětmi - a považuje se za odborníka
ovšem málokterá mamina má doma poslance s takovým platem ....

Není tady

 

#8 30. 1. 2007 8:08

FIONA27
♥♥♥----
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 117

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Tak to by mi vůbec nevadilo...

Není tady

 

#9 30. 1. 2007 8:31

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Mě to teda vadí. Myslím, že žádná z nás si na mateřské neválí doma šunky.
Co se mě týče, a to klidně finančně zůstane tak, jako loni, ale ty čtyři roky minimálně jsou přeci potřeba. Já budu doma i po mateřské.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#10 30. 1. 2007 8:42

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Eri napsal(a):

Mě to teda vadí. Myslím, že žádná z nás si na mateřské neválí doma šunky.
Co se mě týče, a to klidně finančně zůstane tak, jako loni, ale ty čtyři roky minimálně jsou přeci potřeba. Já budu doma i po mateřské.

Já jsem s dcerou na mateřské doma do 7-mi let s ohledem na její zdravotní postižení, ale pamatuji se, že u obou starších dětí jsem byla doma do jejich 3 let, pak šli do školky, bylo to hrozně brzy (oba byli dost nevyzrálí a spíš než velký kolektiv potřebovali ještě aspoň rok domácí péče), byla to i řehole pro všechny zúčastněné, děti jsem tahala z postele už v půl šesté, první ve školce (a poslední), domů jsme přicházeli kolem půl šesté večer, něco málo uvařit, nakrmit děti, vykoupat a do postýlek .. Pak  začaly hodně stonat, tak jsem s nimi byla věčně doma.. Jakpak to asi dopadlo ? Jasně že výpovědí.. sad

Není tady

 

#11 30. 1. 2007 8:51

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Ela.. napsal(a):

Eri napsal(a):

Mě to teda vadí. Myslím, že žádná z nás si na mateřské neválí doma šunky.
Co se mě týče, a to klidně finančně zůstane tak, jako loni, ale ty čtyři roky minimálně jsou přeci potřeba. Já budu doma i po mateřské.

Já jsem s dcerou na mateřské doma do 7-mi let s ohledem na její zdravotní postižení, ale pamatuji se, že u obou starších dětí jsem byla doma do jejich 3 let, pak šli do školky, bylo to hrozně brzy (oba byli dost nevyzrálí a spíš než velký kolektiv potřebovali ještě aspoň rok domácí péče), byla to i řehole pro všechny zúčastněné, děti jsem tahala z postele už v půl šesté, první ve školce (a poslední), domů jsme přicházeli kolem půl šesté večer, něco málo uvařit, nakrmit děti, vykoupat a do postýlek .. Pak  začaly hodně stonat, tak jsem s nimi byla věčně doma.. Jakpak to asi dopadlo ? Jasně že výpovědí.. sad

No to je síla!!!
Já když nastupovala do své první práce - totální ucho - tak jsem dokonce šéfovi podepsala, že se minimálně 5 let nedostanu do jiného stavu. On říkal, že mé případné těhotenství bude brát jako důvod k výpovědi za hrubé porušení pracovní morálky a že to bude ztráta důvěry.
Za rok a půl jsem dala výpověď  a během roku byla v jiném stavu. Kdyby ny mne něco takového zkusil dneska, tak ho snad zakopu do země. Ale absoloventský tele je rádo, že má flek, je neotrkaný.........
Když jsem za sebe měla najít náhradu, chodili mi paní z pracáku a maminky jsem musela automaticky vyřazovat.
Hlavně, že se pořád mele o tom, že vymíráme, že na nás už nebude mít kdo pracovat. Přitom pořídit si dítě je poměrně luxus a mít víc dětí a být s nimi doma, to si může dovolit jen málokdo.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#12 30. 1. 2007 8:55

step
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1177

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Pokud je nutné omezit mateřskou na 3 roky vzhledem k tomu, že se zvýšila mateřská na 7500,- beru  to. Protože 3500,- Kč byl výsměch všem maminám. Osobně si myslím, že většině dětí školka a kolektiv jen pomůže....Můj syn chodil do školky od tří let , já i mý sourozenci taky a nijak špatně nás to nepoznamenalo....

Není tady

 

#13 30. 1. 2007 8:58

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

step napsal(a):

Pokud je nutné omezit mateřskou na 3 roky vzhledem k tomu, že se zvýšila mateřská na 7500,- beru  to. Protože 3500,- Kč byl výsměch všem maminám. Osobně si myslím, že většině dětí školka a kolektiv jen pomůže....Můj syn chodil do školky od tří let , já i mý sourozenci taky a nijak špatně nás to nepoznamenalo....

Nevím, kolik Ti je, ale když jsi chodila do školky od 3 let, to s Tebou do té doby byla mamka doma zadarmo, ne?
Alespoň za mne, jako prcka, bylo placených jen půl roku, pak byly jesle.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#14 30. 1. 2007 9:04

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Já přiznávám, že mě tím šlapou na kuří oko. Ono záleží na tom, jak to kdo doma má. My jsme v situaci, že nám víc vyhovuje delší doba, kdy za mne stát platí oboje pojištění, než kratší doba, ale za víc peněz. Každý to má jinak. Já za sebe prostě se skracováním nesouhlasím, co se mě týče, třeba do 30-ti!!! dumbom  big_smile


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#15 30. 1. 2007 9:12

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Myslím, že i za 3 roky mateřské můžeme být vděčné. Ve většině zemí to tak není. Za komunistů se mnou mamka byla doma do 3 let a z toho od 6 měs. zdarma.
Problém vidím spíš v otevírací době školek, která spoustě žen neumožňuje pracovat.

Není tady

 

#16 30. 1. 2007 9:15

Saďourek
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 8. 2006
Příspěvky: 14203

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Holky, co si budeme vykládak, každá kačka do rod.rozpočtu je dobrá, ne? Jestli se někdy dočkám a budu na mateřské. Myslím, že je pořád lepší být na mateřské než na prácaku (vůbec netuším, kolik se pobírá podpora v nezaměstnanosti) navíc, když opravdu ve velké míře odmítají maminky s malými dětmi. Ale na druhou str. je fakt, že do některého zaměstnání musíš nastoupit do 3 let nebo přijdeš o místo.
Je mi z té naši politiky v poslední době na blití usch !


http://lb1f.lilypie.com/kFtMp2.pnghttp://sirmi.ic.cz/cara/135.gif

Není tady

 

#17 30. 1. 2007 9:17

Saďourek
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 8. 2006
Příspěvky: 14203

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Evi s těma školkama s tebou souhlasím a další věc je, že ti ne do každé školky vezmou tak malé dítě. Vím to proto, že s tím měla problémy u nás ve městě jak ségra, tak kámoška, která teď v dubnu nastupuje zpět do práce a malou bude muset vodit úplně jinam než chtěla.


http://lb1f.lilypie.com/kFtMp2.pnghttp://sirmi.ic.cz/cara/135.gif

Není tady

 

#18 30. 1. 2007 9:36

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Bea napsal(a):

A co čekáte od ODS ?a to chce ještě 3dny nemocenské neplatit .

Jojo zlatý komunisti big_smile

Je ale fakt že i já coby volič ODS a pravičák každým coulem wink se zkracováním mateřský dovolený nesouhlasim. Sám mám možnost v přímým přenosu sledovat vývoj dítěte a vidim že ne každý dítě je ve třech letech zralý na školku a nikdo jinej než jeho máma ( nebo táta) mu správnou péči nezajistí.
Takže panu Nečasovi bych navrhnul pouze změny ve vyplácení rodičovských dávek. Například první dva roky bych ponechal částku 7500 Kč, třetí rok by byla polovina a čtvrtým rokem třetina.
Já si totiž myslim, ač jí taky pobírám, že nynějších velkorysých 7 500Kč je trochu mimo možnosti našeho státu.


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#19 30. 1. 2007 9:37

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Jen stručně:
výše mateřkého příspěvku má být motivací ke zvýšení porodnosti - aby byl v budoucnu dostatek prcujících lidí, kteří budou platit daně, ze kterých půjde, mimo jiné, část na důchody a do sociální sítě.
Záměr je to skvělý, jen mám obavy, aby to nebylo v průběhu let kontraproduktivní.
Současná výše mateřského příspěvku prudce zvedne porodnost především v těch skupnách našich spoluobčanů, jejichž děti výhledově STEJNĚ UVÍZNOU v sociální síti - nebudou mít většinou  takové vzdělání, aby se uplatnili na trhu práce a je otázka, jestli vůbec budou chtít pracovat. Spíš si myslím, že budou požadovat.

Není tady

 

#20 30. 1. 2007 9:48

Lukas
♥♥♥----
Místo: Mělník
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 193

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Odbornik nejsem, ale rozumim vsem stranam. Stat chce na jedne strane motivovat lidi k reprodukci a vychovavani deti, na druhe strane zvyseni rodicovskeho prispevku na dvojnasobek taky radikalne zvysilo vydaje. Mnoha poctivym maminkam a rodinam tahle vyse moc pomuze a 4 roky mi prijdou jako idealni. Moje deti ve 3 letech jeste na skolku moc zrale nebyly, ale kdo vi, jestli ve 4 by byly zralejsi, kdyz by zily "doma v izolaci od ostatnich". Chapu snahu statu zmirnit naklady na rodicovske prispevky zkracenim rodicovske dovolene o rok ... a skoro bych se ani nedivil, kdyz by za rok nebo za dva chteli snizovat i prispevek. Osobne s tim moc nesouhlasim.
Take vidim velky problem v materskych skolkach - resp. jejich otviraci dobe. U nas skolka funguje tusim 7-15:45, coz je prakticky nehratelny i pro rodice, ktery pracuje v miste a dela od 7-15:30. Ja za praci dojizdim zhruba hodinu, takze si asi budu muset zkratit uvazek, pokud nechci do vyzvedavani zapojit natrvalo nejstarsi dcerku. Budu to muset jeste rok a pul vydrzet a pak pujde nejmladsi do skoly (doufam) a druzina ma otevreno rozhodne dele, nejmene do 16:30.

Není tady

 

#21 30. 1. 2007 9:53

Bea
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 354

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

amba napsal(a):

Jen stručně:
výše mateřkého příspěvku má být motivací ke zvýšení porodnosti - aby byl v budoucnu dostatek prcujících lidí, kteří budou platit daně, ze kterých půjde, mimo jiné, část na důchody a do sociální sítě.
Záměr je to skvělý, jen mám obavy, aby to nebylo v průběhu let kontraproduktivní.
Současná výše mateřského příspěvku prudce zvedne porodnost především v těch skupnách našich spoluobčanů, jejichž děti výhledově STEJNĚ UVÍZNOU v sociální síti - nebudou mít většinou  takové vzdělání, aby se uplatnili na trhu práce a je otázka, jestli vůbec budou chtít pracovat. Spíš si myslím, že budou požadovat.

Ten zvýšený rodičák jaký dnes maminy budou mít je super ale na druhé straně 4roky utečou jak voda 7000kc je pryč a ale děti zůstavají ale již jsoou starší a matky neseženou ptáci na ranní tak se z nich stanou socky.To chce stát?

Není tady

 

#22 30. 1. 2007 9:59

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Mě zkrácení mateřské nebude vadit v případě, že:

- budu mít možnost jít pracovat na částečný úvazek bez směn (zaměstnavateli se zatím takový pracovník hrubě nevyplácí kvůli poviným odvodům)

- budu mít možnost umístit dítě v předškolním zařízení (dětí ubylo, školy se zrušily, nyní je trend opačný, ale myslíte si, že se to nějak řeší? Nejsou peníze...)

- nebo budu moci zajistit kvalitní hlídání, což i při mém dost slušném výdělku před mateřskou je nemožné


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#23 30. 1. 2007 10:21

mipi
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 163

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Pokud mne stat umozni byt jeste 4.rok  doma s ditetem i bez rodicovskeho prispevku, ale se zaplacenym zdravotnim a socialnim pojistenim, pak souhlasim.

Ohledne vychovnych zarizeni uz ne. Malo skolek, minimum jesli. Ve vyspelych zemi EU maji standartne prispevky na "chuvy". Na takovou skolenou chuvu dostanete 300,00 eur/mes a muzete jit v klidu na polovicni uvazek do prace.

Není tady

 

#24 30. 1. 2007 10:33

Bea
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 354

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

mipi napsal(a):

Pokud mne stat umozni byt jeste 4.rok  doma s ditetem i bez rodicovskeho prispevku, ale se zaplacenym zdravotnim a socialnim pojistenim, pak souhlasim.

Ohledne vychovnych zarizeni uz ne. Malo skolek, minimum jesli. Ve vyspelych zemi EU maji standartne prispevky na "chuvy". Na takovou skolenou chuvu dostanete 300,00 eur/mes a muzete jit v klidu na polovicni uvazek do prace.

Ve vyspělých státech si váží matky když chce jít makat po mateřský a firmu která ji zaměstná dle jejich potřeb zvýhodní ,u nás?Na úřadech sedí dost důchodkyň nebo vemou holku po škole (nebo je to rodinná známá)která bere hned 14000hrubého na co by vzali matku po mateřské vždy ta peníze nepotřebuje.Když pan Nečas jde tak tvrdě na nás tak a zamrazí na čas aby starobní důchodce nemohl při důchodě pracovat a tedy brát mnohdy krásný důchod a k tomu další plat.Když to dělá manželský pár tak si spočítejte kolik mají měsíčně oproti třeba 40letým, rodičům kteří mají doma 2dospívající děti .Nechci ničit důchodce ale je to nespravedliví já ve svým okolí mám tolik pracujících důchodců..kteří drží místo .Když chcou při důchodě makat tak za 1plat to bychonm viděli jak by najednou seděli doma.V dnešní době při nezaměstnanosti by i na to pan Nečas mohl dojít.My až budem v důchodov,věku budem rádi zda-li důchod budeme mít natož aby jsne měli šanci si přivydělat my půjdem do důchodu nakonec v 70a to budem polomntrví někteří ze soukromníků zaměstnavatelů

Není tady

 

#25 30. 1. 2007 11:14

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Zkrácení rodičovské dovolené na tři roky? Už je to tady!

Já v tom nevidím až tak velký problém-důležité je,že zvýšili mateřskou. Ty tři roky jsou tak akorát-jen je k tomu třeba změnit spoustu dalších věcí, jako např. zaměstnávání matek na ranní směny, prodloužené doby školek atd.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů