Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 30. 1. 2007 12:47

Světluška
♥♥♥♥♥--
Místo: Aš
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 707
Web

Re: DEPO-PROVERA

Teď nevím abych tady nebyla za černou ovci,ale já jsem měla tuhle antikoncepci po prvním porodu a žádné potíže jsem neměla ani špinění nic takového.Je fakt,že když jsem ji asi po dvou letech užívání vysadila tak se mi obnovil cyklus asi po púl roce a úplně bez problémů.A teď po druhém porodu ji mám zase.
Tak myslím happy nevěž hlavu třeba to u tebe bude taky bez problémů :-) kapitulation

Upravil(a) Světluška (30. 1. 2007 12:48)

Není tady

 

#27 30. 1. 2007 12:49

happy
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Liberec
Registrovaný: 28. 2. 2006
Příspěvky: 2153

Re: DEPO-PROVERA

Světluško uvidím, ale dneska už jsem špinila, tak doufám, že nebudu z těch, který celý měsíce špiní, ale přeci jen ji asi nebudu už chtít, radši vymyslíme něco jiného.


http://lilypie.com/pic/090105/YlwS.jpghttp://b3.lilypie.com/WPHsp1/.png

Není tady

 

#28 30. 1. 2007 12:51

Marika
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2006
Příspěvky: 2482

Re: DEPO-PROVERA

Happy, naštěstí zatím nešpiním, nic takovýho, ale je mi tě moc líto. NO jo, holt máme super mudry mad

Není tady

 

#29 30. 1. 2007 13:12

Světluška
♥♥♥♥♥--
Místo: Aš
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 707
Web

Re: DEPO-PROVERA

Je pravda,že jsem sem tam taky trochu špinila ,ale to bylo jen když jsem byla nastydlá nebo tak a trvalo to vždy jen pár dní.Za ty dve roky co jsem to brala se mi to stalo asi tak třikrát.Holt každá jsme jiná a některé vahovuje to co jiné zase ne.

Není tady

 

#30 30. 1. 2007 17:05

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 19810

Re: DEPO-PROVERA

mana napsal(a):

Petruško moje známá neměla vůbec MS,když si nechala píchat tuto HA.Ani se mi to nějak nelíbí je to proti přírodě.Přece jenom se ta žena čistí a takhle nevím.Ale byla jsem i na jiných diskuzích a nikdo nepsal o téhle HA nic dobrého.Holt si ji příště už nenechávej píchnout a změň HA.Držím palečky

já už jsem tu injekci měla, jsem rok bez ní, od listopadu mam cyklus. mam ho pravidelný, takže to vypadá že jsem OK, akorát nevim jestli dochází k OVU a roste sliznice....

Není tady

 

#31 30. 1. 2007 17:07

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 19810

Re: DEPO-PROVERA

Jé světluško, to jsem ráda že jsi tu napsala své zkušenosti s depou. Já to mam zatím stejně jako ty - první MS půl roku po konci účinkování  (dr. mi řekla že to tak je normální) a teď se trošku snažíme o mimi. Tak snad bude vše v pohodě jako u tebe smile

Není tady

 

#32 30. 1. 2007 21:04

Světluška
♥♥♥♥♥--
Místo: Aš
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 707
Web

Re: DEPO-PROVERA

Petrušo já jsem se snažila otěhotnět až asi tři roky po vysazení a povedlo se hned na první pokus.Je fakt,že tři roky je dlouhá doba a jestli se mnou bylo něco v nepořádku tak se to spravilo samo.Ale já jsem žádné potíže neměla cyklus byl pravidelnej a citolka byla  taky v dobrá.
A jak jsem už jednou psala mám jí teď znova a vyhovuje mi hlavně to,že nemám menses. vissla

Upravil(a) Světluška (30. 1. 2007 21:07)

Není tady

 

#33 30. 1. 2007 22:24

Peulína
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česká Lípa
Registrovaný: 13. 10. 2006
Příspěvky: 1402
Web

Re: DEPO-PROVERA

Ahoj holky, já ji taky měla po 1. porodu - 2 injekce a už ten sajrajt nechci ani vidět. téměř celou dobu jsem krvácela - jen s menšími přestávkami, hrůza. Pak se mi MS zase ztratila, takže mi ji Dr vyvolával. Ne ne ne nikdy víc, lepší si dávat pozor, nebo to nechat na chlapovi.


http://lbyf.lilypie.com/TikiPic.php/KDeGifK.jpghttp://lbyf.lilypie.com/KDeGp2.png

http://lb5f.lilypie.com/TikiPic.php/fUlah2G.jpghttp://lb5f.lilypie.com/fUlap2.png

http://lagf.lilypie.com/Xa92p1.png

Není tady

 

#34 30. 1. 2007 22:44

Leila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 1095

Re: DEPO-PROVERA

Světluška napsal(a):

Teď nevím abych tady nebyla za černou ovci,ale já jsem měla tuhle antikoncepci po prvním porodu a žádné potíže jsem neměla ani špinění nic takového.Je fakt,že když jsem ji asi po dvou letech užívání vysadila tak se mi obnovil cyklus asi po púl roce a úplně bez problémů.A teď po druhém porodu ji mám zase.
Tak myslím happy nevěž hlavu třeba to u tebe bude taky bez problémů :-) kapitulation

Jenže hlavní problém této antikoncepce není špinění a amenorea- chybění měsíčků. Kdyby to tak bylo, bylo by to O.K.

Nejdůležitější je, že to dělá v těle strašnou paseku. Do budoucna. A nejhorší je- nikdo neví, co to s tělem udělá za nějakých 20 let. Protože tak dlouho ta injekce ani není na světě. Teď mám na mysli onkologická onemocnění, jaterní a onemocnění vnitřních orgánů. usch

Není tady

 

#35 30. 1. 2007 22:45

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 19810

Re: DEPO-PROVERA

Světluško díky

Není tady

 

#36 30. 1. 2007 23:08

Lei
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 4. 2006
Příspěvky: 603

Re: DEPO-PROVERA

Souhlasim s Leilou, i kdyz ja jsem zadne "problemy" nemela. Je to proste sajrajt, jako vetsina umelych hormonu.
Injekci jsem pouzivala asi po 2 roky, byla jsem s ni naramne spokojena smile...zadne mesicky, zadne krvaceni v prubehu cylku, proste nic. Bylo to strasne pohodlne...zadne vedlejsi ucinky jsem take nemela. Pak jsem nekde na internetu nasla prispevky od zen, ktere tu injekci mely a ...sila...spousta z nich mela silene zdravotni problemy (a ne male)!!!  Hned jsem se rohodla pro skonceni, ale menstuaci jsem nedostala ani po 3/4 roce. Nakonec jsem ji musela mit vyvolanou dalsima hormonama a pak jeste dlouho trvalo, nez se to dostalo do normalu. sad
Takze taky nedoporucuji. sad

Není tady

 

#37 14. 2. 2007 21:32

pajtašek
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 21. 1. 2007
Příspěvky: 2149
Web

Re: DEPO-PROVERA

Zdravim,ja brala Depo-prov.2 roky,doktor mi ji zacal pichat bez problemu,zadne info.mi nedal.Zjistila jsem az od zname,ze se pak dava telo do kupy rok i dele.Jelikoz chceme taky mimco,Depo-pr.jsem vysadila.Po 8mes.stale zadna menstr.doktor mi ji vyvolal az lekama,ale je nepravidelna,caste spineni(po dobu uzivani HA jsem vubec nekrvacela,nemela zadne problemy)hlavne mam problem s rustem sliznice!!!Ted jsem 13mes po HA,sliznice se zacina probouzet-snad.Kdyz nebyla,byly,vajicka v pozoru,ted je sliznice vyssi,ale zas neroste vajicko.Tak si dam 2 cykly pohov od vsech hormonu a uvidim co bude dal.Kazdopadne tuhle HA NEDOPORUCUJU!!!planujete li rodinu.


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/24408.png

Není tady

 

#38 30. 1. 2008 16:29

bafy
♥------
Registrovaný: 30. 1. 2008
Příspěvky: 1

Re: DEPO-PROVERA

Já jsem brala depo proveru 4 roky.Začala jsem s ní po porodu.Bylo to skvělé,žádná menstruace a dát 150Kč za tři měsíce je málem zadarmo.Jenže.Po čtyřech letech jsem přestala a po roce od ukončení aplikace mě dr poslala na denzitometrii,kvůli depoproveře(způsobuje totiž řídnutí kostí).No a dneska jsem se dozvěděla,že mám kosti jako starý člověk.Je mi 26 a prý se to dá ještě upravit,dostatečným přísunem vápníku a vit.D.Takže jsem opravdu \"nadšená\".Momentálně si lepím náplastě Evra,ale chtěla bych nějakou antikon.,u které skoro vymizí menstruace.Neznáte nějakou?No a na depo proveru pozor!

Není tady

 

#39 5. 3. 2008 16:59

Irča
♥------
Registrovaný: 1. 5. 2006
Příspěvky: 24

Re: DEPO-PROVERA

Sice je tato diskuse už možná zastaralá,ale přesto mi to nedá, abych nereagovala. Je mi 45 a jsem v předčasném přechodu. Brala jsem Depo-proveru a jsem přesvědčená, že je to díky ní. Brala jsem jí poměrně dlouho (možná 6 let) a byla jsem náramě spokojená. Žádná menstruace, ušetřené penízky za vložky (na toto téma se mnou velice často gynekolog žertoval) a žádné problémy. Jednou jsem přerušila (asi po 3letech), abych si zjistila, jaké to je mít menzes a dostala jsem jej asi až za 3/4 roku. Párkrát jsem jej nechala proběhnout, ale měla jsem hrozné bolesti prsou, že jsem nemohla ani sportovat, tak jsem si ji nechala píchnout znovu. A opět byl klid. Možná před bouří. Tedy bouří v mém těle. Po dalším roce jsem se dočeta na netu o negativech a řekla si a DOST ! Tohle do těla nechci. Už bylo ovšem asi pozdě. Ani po roce jsem menzes nedostala, zato přišly návaly, nespavost ... Po vyšetření hormonů jsem na totální nule a na vyšetření kostí se mi snad ani nechce, abych se nezhroutila.  Takže já říkám : NEBRAT !!!
Když jsem se gynekologa ptala, jestli to nemohla způsobit tato antikoncepce, tvrdil, že ne. Mám pocit, že jsem chodící reklama na to, že kecá.

Není tady

 

#40 8. 3. 2008 17:36

Daka
♥♥♥----
Registrovaný: 29. 12. 2007
Příspěvky: 130

Re: DEPO-PROVERA

Tulipánka napsal(a):

Depo-Proveru rozhodně nebrat! Mě ji gynekolg schválil od 19 let a teď bych ho nejradši zabila! Nejen že tohle všechno spáchal tím, že mě nevaroval, ještě si tu svou spouš nechce léčit a chce mě poslat do CAR, 100 km od místa, kde bydlím!!!!

NEBRAT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Zkus ovulační tester s kondomem, to bude OK.

Tulipánko,
prosim, jestli mᚠnějaké zkušenosti s ovulačním testrem, napiš. Chtěla bych ho vyzkoušet, ale mám strach aby to nebyly vyhozené penízky:gloria:

Jinak Depo-Provera - přibrala jsem po ni 6 kg za 6 měsíců, zhoršila se mi ple, ale byla to volba kvůli kojení a tak jsem potom přešla na HA. Teď už mám všeho dost a HA jsem vysadila taky. A teď hledám něco nehormonálního....kapitulation

Není tady

 

#41 9. 3. 2008 22:16

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: DEPO-PROVERA

Ahoj Dako,
ovulační test jsem měla na sliny, ale zkoušela jsem ho v době asi do půl roku od konce účinku Depo-provery a neukazoval mi vůbec nic sad Ale kolegyním v práci fungoval. Koupila jsem si Lady-Q na bázi slin. Je celkem drahý, ale pokud ti bude účinkovat, dá se používat prakticky bez omezení. Ale nevím, zda je spolehlivý, jak jsem říkala, mě neukazoval vůbec nic.


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#42 9. 3. 2008 22:37

Daka
♥♥♥----
Registrovaný: 29. 12. 2007
Příspěvky: 130

Re: DEPO-PROVERA

Tulipánko,
díky moc, právě o tenhle ovulační tester mi šlo. Viděla jsem na něj reklamu. Já vím, že je celkem drahý, ale HA mě stála každé 3 měsíce 500,-, takže tohle moc neřeším, jen mám právě strach, aby "na mě" fungoval. Kamarádka používala ovulační proužky, ukazovalo ji to, že nemá plodné dny a otěhotněla (ona tedy chtěla, takže vše ok). Tak mi nezbyde než vyzkoušet. Díky

Není tady

 

#43 19. 3. 2008 12:39

ivanka05
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 2. 2006
Příspěvky: 6124

Re: DEPO-PROVERA

tak tohle tedy riskovat nebudu, asi radsi pujdu do prasku... je opravdu jen ten Cerazette? nebo jsou uz i nejaky novejsi?

Není tady

 

#44 19. 3. 2008 12:54

Tiffany
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 9. 2007
Příspěvky: 578

Re: DEPO-PROVERA

Kamchinko, mě nabízel gynekolog taky jenom Cerazette a nebo Mirenu (jednohormonální tělísko). Předpokládám, že kojíš jako já. Mirenu jsem nechtěla, i když mi ji vychvaloval, kamarádce ji včera museli vyndat a při přečtení letáku u Cerazette mě vstávaly vlasy hrůzou, protože ten leták je horší než u normální orální antikoncepce. Takže jsme nakonec skončili u kondomu a zvykli jsme si, teď už nám to ani nepřijde smile .

Není tady

 

#45 19. 4. 2008 14:08

ivanka05
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 2. 2006
Příspěvky: 6124

Re: DEPO-PROVERA

me taky doktor rekl, ze injekce jsou lepsi nez cerazette

Není tady

 

#46 15. 5. 2008 21:21

ivanka05
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 2. 2006
Příspěvky: 6124

Re: DEPO-PROVERA

tak já špiním už dva týdny:(.... sakriš... ale to jsem měla i když jsem začla brát prvně antikoncepci.. tak nevim ale kdy to prejde:(

Není tady

 

#47 15. 5. 2008 21:22

ivanka05
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 2. 2006
Příspěvky: 6124

Re: DEPO-PROVERA

Jinak me lekar rekl, ze mi ji doporucuje opravdu jen na dobu kojeni, a nejlepe max. dva roky, ne dele... ze to neni dlouhodobe... a rozhodne by ji nedal jen tak nekomu jako antikoncepci, kdyz nekoji...
ze jakmile prestanu kojit, naskocime na normalni HA.

Není tady

 

#48 21. 5. 2008 11:54

ivanka05
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 2. 2006
Příspěvky: 6124

Re: DEPO-PROVERA

Holky, jak dlouho jste špinily?????

Není tady

 

#49 14. 7. 2008 21:12

jarmila74
♥------
Registrovaný: 4. 7. 2008
Příspěvky: 7

Re: DEPO-PROVERA

Nešpinila jsem vůbec, první tři injekce mi píchl po měsíci a pak vždycky po třech měsících. Žádný problémy nemám, ale co se projeví časem nikdo neví, že.... Ale myslím, že prášky jsou dost podobný jako injekce. Jenom mě vyděsilo řídnutí kostí, ale dr říkal, že žádné pacienty problém zatím nemají ale že mě pošle na vyšetření.

Není tady

 

#50 25. 9. 2008 14:28

ivanka05
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 2. 2006
Příspěvky: 6124

Re: DEPO-PROVERA

ahoj vsem, holky, kdyz vysadim, Depo-proveru, kojim, a budu chtit prestat kojit casem, a zacit brat normos prasky... ty normlani prasky - musim cekat na MS? ja ji pry po te provere nemusim mit hodne dlouho:(

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů