Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 29. 1. 2007 12:28

J_a_n_u_l_e
♥------
Registrovaný: 29. 1. 2007
Příspěvky: 8

Vztah dítěte k novému partnerovi ....

Dobrý den, mohla bych požádat o rady, resp. o Vaše zkušenosti či názory s příchodem nového partnera do rodiny. Po rozvodu žiji sama  rok a půl  se 14-letou dcerou. Před nedávnem jsem ji seznámila se svým přítelem. Před další jeho návštěvou došlo mezi mnou a dcerou k hádce, protože si nepřála, aby k nám chodil, resp. mu to dala nepokrytě najevo zavřenými dveřmi a neochotou ho přijít pozdravit. Přítele se chování mé dcery dotýká. Cítila jsem, že velmi stojí o to, aby se z nich stali kamarádi. S dcerou jsem na toto téma mluvila, myslím, že hodně pochopila ale mám pocit, že mého nového partnera stále trochu vidí jako soka, který jí "bere" maminku.
Vím, že to chce čas. Na druhou stranu cítím, že vztah s partnerem v důsledku tohoto ochlazuje.....

Není tady

 

#2 29. 1. 2007 13:49

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Vztah dítěte k novému partnerovi ....

No, přítel by mohl mít aspoň trochu víc rozumu než tvoje pubertální dcera, podle mého  názoru. Mojí dceři je 13 a nového partnera vzala v pohodě. Spíš já jsem nedávno zjistila, že mám problém já s jeho dcerou (taky 13 let). A taky jsem si uvědomila, že pracovat mám na sobě, protože takovýhle puberačky často samy nevědí coby vlastně, hormony s nima cloumaj´ atd.... no a dospělý lidi by mohli být trochu nad věcí. Chlap, kterýho by k ochladnutí vedlo to, že moje dítě z něj zrovna nejásá, by mi byl ukradenej. Moje máma se taky rozvedla a když si pak přivedla novýho partnera, říkala, že my - brácha a já - jsme byli jako barometr....když jsme se viděli s nějakým jejím kámošem a byl nám (a hlavně teda mně coby holce kolem dvanácti let) nesympatickej, tak později sama zjistila, že je na houby....(nevodila nám je domů, to je jasný, ani jsme netušili, že je to víc než přítel, ale občas jsme se někde viděli...a ona si dobře všímala, jak reagujeme....domů přivedla až toho, co byl "prolustrovanej" s úspěchem smile Teď už to bude dvacet let, co jsou svoji. Já bych dceři nechala čas a partnera bych asi víc zkoumala....jak se chová v krizový situaci...jestli se nějak pruží, není divu, ale jestli to pružení neumí zvládat...jeho chyba wink

Upravil(a) Eva36 (29. 1. 2007 13:50)

Není tady

 

#3 29. 1. 2007 13:58

Ra
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 18. 5. 2006
Příspěvky: 952

Re: Vztah dítěte k novému partnerovi ....

Nedokážu  radit, jenom se můžeme pokusit podívat se na  věc očima 14leté dívky. Bez růžových brýlí a natvrdo: usch

Před jedním a půl rokem musela přijmout rozchod svých rodičů.
Ještě před tím musela snášet spory svých  rodičů, kteří ji tímhle vzali pocit bezpečí, jistoty, klidný domov a šastné dětství.
Musela se smířit s tím, že bude bydlet s jedním z rodičů a druhého bude zřejmě jen navštěvovat anebo jinak omezeně vídat anebo nevídat vůbec. Nevím, jak jste se dohodli.
Navíc je v období zmatků puberty, krize dospívajících, kdy hledá sama sebe, prostor pro sebe, kdy rodiče sestoupili ze stupínku obdivovaných, bezchybných bytostí. Je rozčarovaná, zklamaná realitou a přitom žije v iluzích ideálů. Ztratila rovnováhu.
Žijete-li rok a půl sami, nevím, jak se smířila s rozvodem, s rozpadem rodiny. Mohla si  už vytvořit relativní klidný prostor pro sebe, pro pocit svého bezpečí.
Po roce a půl přichází cizí člověk, který jí tohle všechno zase může rozbourat. Chce mít klid a mámu pro sebe. Chce mít jistotu, že neztratí svoji milovanou mámu. Má obavy. Zase ji někdo nabourává klidný domov a pocit bezpečí. O cizího chlapa asi zájem mít nebude.

Vím, že jsi psala, že to chce čas a možná asi přítele tak rychle nebrat domů, do rodiny. Pokusila bych se trávit čas s ním mimo domov, když bude dcera třeba s tátou a vyrazit společně i s dcerou mimo domov – do kina, na hory, na výlety. Pokusit se najít něco společného, co by se jí líbilo a bylo to mimo domov. Z bezpečného odstupu si přítele okouká, časem si může i zvyknout a zjistit že je prima anebo taky ne.  Jak píše Eva, děti jsou spolehlivým barometrem…

Nemáte to tedy jednoduché ani jedna a ani on!

Držím vám palce a přeji rozložit síly, laskavost a pochopení.

hjarta

Není tady

 

#4 29. 1. 2007 15:02

J_a_n_u_l_e
♥------
Registrovaný: 29. 1. 2007
Příspěvky: 8

Re: Vztah dítěte k novému partnerovi ....

Díky za tvůj názor EVI ..... je v něm hodně pravdy, pravdy, kterou asi trochu nechci vidět. Je to o tom, že po všech těch nervácích v bývalém manželství a citové vyprahlosti jsem najednou měla krásný pocit. Pocit, že mě má někdo rád, že o mne stojí..... Otázkou je, jak moc stojí, to je pravda. Miluje mne tak jak tvrdí, když nemá sílu se "poprat" s pubertální holkou?

Upravil(a) J_a_n_u_l_e (29. 1. 2007 15:04)

Není tady

 

#5 30. 1. 2007 6:52

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Vztah dítěte k novému partnerovi ....

Janule, tvůj přítel má děti, respektive zkušenosti s puberáky? Ti vytáčejí i vlastní rodiče, natož "cizího". Tvoje dcerka má navíc pocit ohrožení a v tomhle věku jinak reagovat neumí. Přítel by si měl uvědomit, že z nich těžko budou kamarádi po jedné, dvou návštěvách a nesnažit se "vnucovat", spíš ji nechat pomalu zvykat (zní to blbě, ale vyděšené zvířátko si taky neochočí napoprvé). Na druhou stranu bych slečně vysvětlila, že se tvojí návštěvou nemusí bavit, ale minimální slušnost je pozdravit kohokoli, kdo k vám domů přijde. Možná bys mohla zkusit i popovídat si s ní opatrně a přátelsky o tom, že ona jednou z domu odejde, bude mít vlastní rodinu a ty bys mohla (i kvůli jejímu chování) zůstat sama. A ještě něco - tvůj přítel se nemá co "poprat" s tvojí dcerou, ale jen a jen sám se sebou. Třeba ho celá situace taky zaskočila - těšil se na roztomilou holčičku a narazí na naštvanou puberandu. Jestli nic podobného dosud nepoznal, muselo to být docela překvápko.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#6 30. 1. 2007 8:01

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Vztah dítěte k novému partnerovi ....

Janule: Jak moc o tebe přítel stojí, to netuším...já bych se s ním zkusila pobavit, co k dané situaci řekne, zajímalo by mě, jak to vidí on...a jeho názor by měl být vyzrálejší než u tvojí dcery....dospělý muž není přece dítě, že.... Jinak holky řekly to, co mě už taky napadlo, takže se nebudu opakovat. Napiš třeba trošku víc o příteli.

Není tady

 

#7 30. 1. 2007 14:11

J_a_n_u_l_e
♥------
Registrovaný: 29. 1. 2007
Příspěvky: 8

Re: Vztah dítěte k novému partnerovi ....

helena napsal(a):

Janule, tvůj přítel má děti, respektive zkušenosti s puberáky? Ti vytáčejí i vlastní rodiče, natož "cizího". Tvoje dcerka má navíc pocit ohrožení a v tomhle věku jinak reagovat neumí. Přítel by si měl uvědomit, že z nich těžko budou kamarádi po jedné, dvou návštěvách a nesnažit se "vnucovat", spíš ji nechat pomalu zvykat (zní to blbě, ale vyděšené zvířátko si taky neochočí napoprvé). Na druhou stranu bych slečně vysvětlila, že se tvojí návštěvou nemusí bavit, ale minimální slušnost je pozdravit kohokoli, kdo k vám domů přijde. Možná bys mohla zkusit i popovídat si s ní opatrně a přátelsky o tom, že ona jednou z domu odejde, bude mít vlastní rodinu a ty bys mohla (i kvůli jejímu chování) zůstat sama. A ještě něco - tvůj přítel se nemá co "poprat" s tvojí dcerou, ale jen a jen sám se sebou. Třeba ho celá situace taky zaskočila - těšil se na roztomilou holčičku a narazí na naštvanou puberandu. Jestli nic podobného dosud nepoznal, muselo to být docela překvápko.

Ano,přítel má děti tři a dokonce jednoho vnoučka. Vím, že je má hodně rád a je schopen pro ně mnoho udělat.  Z jednoho jeho vyprávění jsem ale vycítila, jak těžce nese případné rozepře se svými dětmi, a možná i rozepře takového druhu nad, kterými by druhý mávnul rukou.
To přátelské popovídání s dcerou již proběhlo. Ubezpečila jsem ji, že ji budu milovat tak jako doposud, i když do mého života vstoupil někdo další. Naznačila jsem i to, že si jednou ona vybuduje svoje zázemí a opustí nᚠspolečný domov a že věřím, že mi přeje, abych byla šastná a zbytek života nestrávila sama. Svorně jsme si u toho poplakaly. její resume bylo, že vše chápe..... ale a ji hlavně do ničeho nenutím, že potřebuje čas, aby se s přítelem skamarádila a na tom jsme se ve finále shodly.
Takže nevím, jestli je vyhráno ale určitý krok v tom vidím. Nyní záleží jen na tom, jestli se bude kamarádit se stávájícím přítelem.......roll ..... jestli se zachová jako dospělý chlap a nad "zatím problematickým" vztahem s puberačkou se povznese...........

Není tady

 

#8 30. 1. 2007 14:25

J_a_n_u_l_e
♥------
Registrovaný: 29. 1. 2007
Příspěvky: 8

Re: Vztah dítěte k novému partnerovi ....

Eva36 napsal(a):

Janule: Jak moc o tebe přítel stojí, to netuším...já bych se s ním zkusila pobavit, co k dané situaci řekne, zajímalo by mě, jak to vidí on...a jeho názor by měl být vyzrálejší než u tvojí dcery....dospělý muž není přece dítě, že.... Jinak holky řekly to, co mě už taky napadlo, takže se nebudu opakovat. Napiš třeba trošku víc o příteli.

Víš Evi, hodně teď o všem přemýšlím, v podstatě krom "nutné" práce nemám v hlavě nic jiného....... V noci jsem si mnohokrát pročítala společné maily a došla jsem k jednomu závěru....... je to jenom doměnka ale myslím, že za problém s mou dcerou se jen trochu schovává.
V jednom ze svých mailů jsem mu totiž popisovala svoje pocity a zabrousila do budoucna.  Rýpla jsem asi trochu do jeho choulostivého místečka. Žije totiž po rozvodu stále v rodinném domě se svou bývalou ženou a dětmi a mě dost překvapilo, jaké plány v souvislosti s rekonstrukcemi tohoto domu má...... připadalo mi, že vlastně nikdy tento dům opustit nehodlá a o tomto svém pocitu jsem mu napsala. Nijak se k němu nevyjádřil  a od té doby se začal chovat trochu jinak.....

Není tady

 

#9 30. 1. 2007 14:26

J_a_n_u_l_e
♥------
Registrovaný: 29. 1. 2007
Příspěvky: 8

Re: Vztah dítěte k novému partnerovi ....

Ra napsal(a):

Nedokážu  radit, jenom se můžeme pokusit podívat se na  věc očima 14leté dívky. Bez růžových brýlí a natvrdo: usch

Před jedním a půl rokem musela přijmout rozchod svých rodičů.
Ještě před tím musela snášet spory svých  rodičů, kteří ji tímhle vzali pocit bezpečí, jistoty, klidný domov a šastné dětství.
Musela se smířit s tím, že bude bydlet s jedním z rodičů a druhého bude zřejmě jen navštěvovat anebo jinak omezeně vídat anebo nevídat vůbec. Nevím, jak jste se dohodli.
Navíc je v období zmatků puberty, krize dospívajících, kdy hledá sama sebe, prostor pro sebe, kdy rodiče sestoupili ze stupínku obdivovaných, bezchybných bytostí. Je rozčarovaná, zklamaná realitou a přitom žije v iluzích ideálů. Ztratila rovnováhu.
Žijete-li rok a půl sami, nevím, jak se smířila s rozvodem, s rozpadem rodiny. Mohla si  už vytvořit relativní klidný prostor pro sebe, pro pocit svého bezpečí.
Po roce a půl přichází cizí člověk, který jí tohle všechno zase může rozbourat. Chce mít klid a mámu pro sebe. Chce mít jistotu, že neztratí svoji milovanou mámu. Má obavy. Zase ji někdo nabourává klidný domov a pocit bezpečí. O cizího chlapa asi zájem mít nebude.

Vím, že jsi psala, že to chce čas a možná asi přítele tak rychle nebrat domů, do rodiny. Pokusila bych se trávit čas s ním mimo domov, když bude dcera třeba s tátou a vyrazit společně i s dcerou mimo domov – do kina, na hory, na výlety. Pokusit se najít něco společného, co by se jí líbilo a bylo to mimo domov. Z bezpečného odstupu si přítele okouká, časem si může i zvyknout a zjistit že je prima anebo taky ne.  Jak píše Eva, děti jsou spolehlivým barometrem…

Nemáte to tedy jednoduché ani jedna a ani on!

Držím vám palce a přeji rozložit síly, laskavost a pochopení.

pardíky za rady i za drženej palec:)

hjarta

Není tady

 

#10 30. 1. 2007 16:05

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Vztah dítěte k novému partnerovi ....

Janule: Aha....no to společné bydlení s bývalou ženou bych ještě chápala, ale plány na rekonstrukci?.... hmm ... možná se fakt schovává, čas ukáže pussa

Není tady

 

#11 8. 2. 2007 20:36

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Vztah dítěte k novému partnerovi ....

Nemá cenu ji do ničeho nutit, a si je za zavřenými dveřmi, když ji to baví. Nutit ji, přijít udělat pukrle, to ji vlastně učíš pokrytectví.
Ale přání, aby k vám nechodil, s tím bych ji poslala někam.
Ale jestli ochládá vᚠvztah, rozhodně to nebude kvůli tomu - jestli to tak jen nechceš vidět

Upravil(a) mashanka (8. 2. 2007 20:37)


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#12 11. 2. 2007 19:34

J_a_n_u_l_e
♥------
Registrovaný: 29. 1. 2007
Příspěvky: 8

Re: Vztah dítěte k novému partnerovi ....

Babinetky milé!
Ráda bych Vám poděkovala za rady a podporu...... vztah s přítelem je u konce. Bohužel nebyl ani natolik silný, aby mi řekl pravý důvod rozchodu, resp. se setkal a z oka do oka mi vysvětlil jeho náhlou změnu v jeho "zamilovanosti" až za hrob ...... :-( Těžko k tomu co dodávat, bolelo to moc. Někdy bych skutečně chtěla proniknout do mužského mozku a pochopit jejich myšlení a konání ......

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů