Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 29. 1. 2007 18:37

dagi
Host

Re: karel svoboda

já si myslím, že ona by to zvládla.. vždy každý z nás zestárne, onemocní. těžko můžeme vědět, co čeká zrovna nás
bůh ví, co za tím bylo..

 

#27 29. 1. 2007 19:12

Fatima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 24. 7. 2006
Příspěvky: 963

Re: karel svoboda

Těm, co tady píšou, že měl myslet na manželku a na její bolest, kterou jí tím způsobí... řekla bych, že člověk, který se dostane do takového psychického rozpoložení, že si chce vzít život, tyhle věci nedokáže "rozumně" posoudit. Věřím tomu, že například pokud byl opravdu vážně nemocný a věděl, že ho nemoc přivede do nemocnice, kde bude muset nějakou dobu přežívat... že mu v jeho stavu přišlo vůči manželce "férovější" odejít takhle, než ji nechat dívat se na sebe, jak pomalu odchází kvůli nějaké nemoci...
posuzovat čin zoufalého člověka, když je vám "hej", to asi není úplně ono.

Taky mně to velmi zarazilo, měla jsem ho za šastného a spokojeného člověka, hlavně teď, když se manželům Svobodovým podařilo mít další mimi, které tak dlouho chtěli a tak dlouho to nešlo...

Jak už tady zaznělo, pokoj jeho duši.

Fatima

Upravil(a) Fatima (29. 1. 2007 19:33)

Není tady

 

#28 29. 1. 2007 19:30

Petunka
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 306

Re: karel svoboda

...člověk, který se dostane do takového psychického rozpoložení, že si chce vzít život, tyhle věci nedokáže "rozumně" posoudit.

Možná mᚠpravdu Fatimo.
Asi nemá cenu to řešit a rozebírat, tím mu nikdo život nevrátí


"Nešastná láska není to nejhorší. To pravé neštěstí je nemilovat."  E. Bass

Není tady

 

#29 29. 1. 2007 20:42

tora
♥♥♥♥---
Registrovaný: 22. 2. 2006
Příspěvky: 290

Re: karel svoboda

... vnímám to podobně ... pokud byl opravdu vážně nemocný, viděl umírat svoji ženu, následně svoji dceru ... možná to opravdu udělal kvůli Vendule ... aby se na to vše nemusela dívat znovu ...
... nikdo z nás jej nemůže soudit ... je to tragédie ... pro ni, pro jejich syna a přiznejme si, že pro všechny ... byl to vyjímečný člověk ... pokoj jeho duši ...

Není tady

 

#30 29. 1. 2007 20:51

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: karel svoboda

Je to hrozné!!!! Nevím co měl za problémy,ale takhle to tedy řešit opravdu nemusel !!!!


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#31 29. 1. 2007 21:07

LauraK.
♥♥-----
Registrovaný: 4. 6. 2006
Příspěvky: 47

Re: karel svoboda

Četla jsem to ráno na netu snad 4x, nevěřila jsem.  Je mi to líto, měla jsem ho ráda a na svůj věk nevypadal. Těžko říci, co se mu honilo hlavou, ale od něj bych to vážně nečekala, o to větší to byl šok. Na druhou stranu musím říct, že to bylo sobecké. Vendula si vytrpěla dost. Zemřela jí dcera a teď ještě zastřelený manžel..... to už je vážně dost. Vše se dá snad vyřešit.

Není tady

 

#32 29. 1. 2007 21:09

Inaa
♥♥-----
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 88

Re: karel svoboda

Četla jsem, že důvodem smrti mohly být deprese, s kterými se léčil. To by potom vysvětlovalo, proč si vzal život.  Lidé i přesto, že se intenzivně léčí, páchají sebevraždy. Je mně to moc líto.

Není tady

 

#33 29. 1. 2007 21:25

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: karel svoboda

TAky jsem to slyšela hned včera v noci, kdy to pustili prvně do zpráv na ČT24. Spekulace nad tím proč a tak, nemají význam, protože na to nikdo nepříjde a pokud ano, určitě to nezveřejní. Nemoc, deprese, dluhy, tvůrčí vyhoření, rozchod a odluka od rodiny.... tisíce možností...
Moje první reakce byla, chudák manželka, už si toho užila dost.... Až do prví ranní reportáže, kde natáčela televize průběh večerního a nočního vyšetřování u vily a před branou apod.... I když někoho nadopujete práškama, že se bude smát jak po 1 litru tvrdého, tak pořád na něm bude vidět, že prodělal nějaký šok a hodně plakal nebo je jako mimo... Ale Vendulin výraz, když mluvila naprosto klidným hlasem s policajtama a pak nasedla do auta a jen se dívala okolo sebe mne naprosto šokoval....Tohle byl člověk, který se bavil s policajtama, že objevil na cestě přejetou sousedovic kočku!!!!!! To byl pro mne největší šok dne.... I když by mi ten člověk už lezl na nervy, i když bych s ním chtěla skoncovat a stěhovala se od něj, tak část společného života nemůže vymazat, prachy na kontě taky ne, slávu, ke které by nepřišla bez Karla taky ne, tak přece to se mnou musí něco udělat, když najdu svého manžela doma na zahradě s dírou v hlavě....

Není tady

 

#34 29. 1. 2007 21:58

Petunka
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 306

Re: karel svoboda

Macex, klídek, myslim, že to trochu přeháníš. Nedokážu se vžít do jejích pocitů, ale pravděpodobně byla v šoku, neuvědomila si úplně, co se stalo apod.... Mluví z tebe spíš závist


"Nešastná láska není to nejhorší. To pravé neštěstí je nemilovat."  E. Bass

Není tady

 

#35 29. 1. 2007 22:05

rogersova
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 510

Re: karel svoboda

Macex napsal(a):

TAky jsem to slyšela hned včera v noci, kdy to pustili prvně do zpráv na ČT24. Spekulace nad tím proč a tak, nemají význam, protože na to nikdo nepříjde a pokud ano, určitě to nezveřejní. Nemoc, deprese, dluhy, tvůrčí vyhoření, rozchod a odluka od rodiny.... tisíce možností...
Moje první reakce byla, chudák manželka, už si toho užila dost.... Až do prví ranní reportáže, kde natáčela televize průběh večerního a nočního vyšetřování u vily a před branou apod.... I když někoho nadopujete práškama, že se bude smát jak po 1 litru tvrdého, tak pořád na něm bude vidět, že prodělal nějaký šok a hodně plakal nebo je jako mimo... Ale Vendulin výraz, když mluvila naprosto klidným hlasem s policajtama a pak nasedla do auta a jen se dívala okolo sebe mne naprosto šokoval....Tohle byl člověk, který se bavil s policajtama, že objevil na cestě přejetou sousedovic kočku!!!!!! To byl pro mne největší šok dne.... I když by mi ten člověk už lezl na nervy, i když bych s ním chtěla skoncovat a stěhovala se od něj, tak část společného života nemůže vymazat, prachy na kontě taky ne, slávu, ke které by nepřišla bez Karla taky ne, tak přece to se mnou musí něco udělat, když najdu svého manžela doma na zahradě s dírou v hlavě....

tvoje starosti bych chtěla mít...

Není tady

 

#36 29. 1. 2007 22:06

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: karel svoboda

Nene, ze mne nemluví závist, já bych do takového vztahu nikdy nešla, takže vše co si prožila jí přeji v dobrém a i to okolo...  Nechtěla bych za manželku ani ji, ani jeho.... to opravdu ani náhodou, já mám radši standarní střední proud, než extrém s prachama nebo se zajíčkama apod.....
Ale právě ten šok tam nebyl, víš? Ty záběry byly hodně detailní a v šoku jsi buď naprosto mimo, nebo nervózní nebo šílená, nebo nějaká... ale určitě ne, zcela taková, jako když přejedou sousedovi kočku.... Na mne to působilo, že už jí to zkrátka nebolelo... třeba jí to dojde později....

Upravil(a) Macex (29. 1. 2007 22:07)

Není tady

 

#37 29. 1. 2007 22:07

nastenka
♥♥-----
Registrovaný: 1. 6. 2006
Příspěvky: 28

Re: karel svoboda

Macex: reportហjsem sice neviděla,ale nesoudila bych tak rychle. Možná to Vendule ještě nedošlo, šok ... když mi umřela babička tak jsem taky nedokázala v tu první chvíli se nějak hroutit,brečet... docházelo mi to vše až tak nějak postupně.
Každopádně mě tato zpráva taky vyrazila dech, vypadali, že jsou v poho, i když za zavřené dveře nikdo nevidí a nejen ke Svobodům. Hodně síly Venudle i malému. Myslím, že to musí být pro ně hrozné. Teď se dívám na CT24  i Gott měl na krajíčku yikes(( je to smutné.

Není tady

 

#38 29. 1. 2007 22:09

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: karel svoboda

rogersova - to byla jen moje reakce na prvotní dotaz - co na to říkate?, já se zastala Karla, že stejně nikdo nic nevyšpekuluje a pouze popsala svůj ranní šok z televize, to vše.... Nikomu to nevnucuju, nikomu netvrdím, že spolu nebyli, že měl někdo z nich jiného, jinou apod... to z nás stejně nikdo neví.... tohle byl pouze popis reportáže...

Není tady

 

#39 29. 1. 2007 22:15

Petunka
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 306

Re: karel svoboda

Ty záběry byly hodně detailní a v šoku jsi buď naprosto mimo, nebo nervózní nebo šílená, nebo nějaká... ale určitě ne, zcela taková, jako když přejedou sousedovi kočku....

Macex a co tím chceš říct? Určitě to, že s nim byla jen pro prachy... typický český závistivý řeči. Toho chlapa je obrovská škoda, zpráva o jeho smrti vzala nejmíň polovinu národa a ty tady tvrdíš o jeho ženě, že je jí snad jedno, co se stalo. Fakt nevim, co ti na to mám říct, snad jen abys přestala takhle blbě kecat.


"Nešastná láska není to nejhorší. To pravé neštěstí je nemilovat."  E. Bass

Není tady

 

#40 29. 1. 2007 22:18

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: karel svoboda

Nikdo neví, co tam bylo....já mám Vendulku ráda, i Karla. Ono se také proslýchalo, že mezi nima udělala peklo Leona Machálková, když jí to nepasovalo s Bořkem, chtěla ulovit aspon Karla... dopřejme mu klid aspoň po smrti, on byla velký člověk - zaslouží si ho ...

Není tady

 

#41 29. 1. 2007 22:22

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: karel svoboda

Tak poslední reakce, abych nepudila Petunku...
Já nikomu nic netvrdila, o Vendule jsem neřekla jediné slovo, proč byla se Svobodou, nebo že jí to nebylo určitě líto... já jen popsala, co bylo vidět v reportáži a napsala, že to bylo hrozně divný.... až neskutečný... to z toho mělo vyznít a ne to, co tam hledᚠty....
Hned na první straně se diskutuje o tom, že někdo někde slyšel či čet, že se rozešli, ona že se odstěhovala apod... a to nenapadneš!!!... to je zajímavé, to ti nevadí....a to je přímo už vstupování do jejich vztahu a nemístné spekulace, do toho bych se nikdy nepouštěla.... já žádné soudy nedělala.....
a zkrátka jeho je škoda a basta....

Není tady

 

#42 29. 1. 2007 22:52

Bea
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 354

Re: karel svoboda

Macex napsal(a):

Tak poslední reakce, abych nepudila Petunku...
Já nikomu nic netvrdila, o Vendule jsem neřekla jediné slovo, proč byla se Svobodou, nebo že jí to nebylo určitě líto... já jen popsala, co bylo vidět v reportáži a napsala, že to bylo hrozně divný.... až neskutečný... to z toho mělo vyznít a ne to, co tam hledᚠty....
Hned na první straně se diskutuje o tom, že někdo někde slyšel či čet, že se rozešli, ona že se odstěhovala apod... a to nenapadneš!!!... to je zajímavé, to ti nevadí....a to je přímo už vstupování do jejich vztahu a nemístné spekulace, do toho bych se nikdy nepouštěla.... já žádné soudy nedělala.....
a zkrátka jeho je škoda a basta....

Já si pamatuji jak si Vendula brala Svobodu jak do tisku řvala že si ho bere z lásky a jeho majetek nechce a že Karel dal tvrdé podmínky co se týče dědictví a Vendula tvrdila že při rozchodu půjde jen s taškou .z Jevan.Dnes to má jištěný se synem to dědictví.Vendula může být super člověk já ji osobně neznám jen mne vždy vadilo že tu Kapku naděje založila až po smrti dítěte kdyby ta tragědie ji nepotkala nevím zda by se do toho pustila,A díky manžela který měl velké slovo všude dokázala založit nadaci atd.Svoboda byl a bude jediný schopný skladatel v ČR.

Není tady

 

#43 29. 1. 2007 23:45

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: karel svoboda

Nikoho nesoudím, jem konstatuju.
Paní Vendule Svobodové umřela čtyřletá holčička na leukémii. Tohle peklo zažít, to je lepší se ani nenarodit. Teď  tragicky přišla o manžela. Má další malý dítě. Celej národ se na ní pase a čeká, co bude dělat.
Paní Vendulce přeji sílu, sílu a nic než sílu.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#44 30. 1. 2007 7:26

majkafa
Host

Re: karel svoboda

Bohužel, i tady je vidět, jak se lidé dokážou pást na cizím neštěstí. A soudit. A že byl a bude Svoboda jediný schopný skladatel v ČR? Hm, že bychom na tom byli tak špatně, že by naše hudba stála na jednom člověku, a by to byl i velký umělec? Že Vendula založila nadaci až po smrti svého dítěte a ne dříve? Že se po smrti svého manžela netvářila dostatečně smutečně? Ve které normě je určeno, jak se správně tvářit po nalezení svého zastřeleného manžela? Jak lehce dokážeme soudit. Druhé. sad

Upravil(a) majkafa (30. 1. 2007 7:27)

 

#45 30. 1. 2007 7:58

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Re: karel svoboda

Majkafo, vzala jsi mi slova.
Je zbytečné se nějak víc vyjadřovat.............
Jen jsem si ráno z blbé zvědavosti nahlédla na diskusi na seznamu a bylo mi z ní zle. Říkala jsem si zlatý babinet a teď je mi z toho vcelku smutno........

majkafa napsal(a):

Bohužel, i tady je vidět, jak se lidé dokážou pást na cizím neštěstí. A soudit. A že byl a bude Svoboda jediný schopný skladatel v ČR? Hm, že bychom na tom byli tak špatně, že by naše hudba stála na jednom člověku, a by to byl i velký umělec? Že Vendula založila nadaci až po smrti svého dítěte a ne dříve? Že se po smrti svého manžela netvářila dostatečně smutečně? Ve které normě je určeno, jak se správně tvářit po nalezení svého zastřeleného manžela? Jak lehce dokážeme soudit. Druhé. sad


Mája

Není tady

 

#46 30. 1. 2007 9:44

Bea
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 354

Re: karel svoboda

Májajája napsal(a):

Majkafo, vzala jsi mi slova.
Je zbytečné se nějak víc vyjadřovat.............
Jen jsem si ráno z blbé zvědavosti nahlédla na diskusi na seznamu a bylo mi z ní zle. Říkala jsem si zlatý babinet a teď je mi z toho vcelku smutno........

majkafa napsal(a):

Bohužel, i tady je vidět, jak se lidé dokážou pást na cizím neštěstí. A soudit. A že byl a bude Svoboda jediný schopný skladatel v ČR? Hm, že bychom na tom byli tak špatně, že by naše hudba stála na jednom člověku, a by to byl i velký umělec? Že Vendula založila nadaci až po smrti svého dítěte a ne dříve? Že se po smrti svého manžela netvářila dostatečně smutečně? Ve které normě je určeno, jak se správně tvářit po nalezení svého zastřeleného manžela? Jak lehce dokážeme soudit. Druhé. sad

Tady sprostě nikdo nesoudí jak na Seznamu jen každý může napsat svůj názor.Pro někoho je Svoboda jedinečný pro někoho ne.Já si jen vzpoměla na Vendulu co kdysi prohlašovala.To že nedělala scény při záběru TV si myslím že je taky individuální.Jsou ženy hysterky a ženy které to dusí v sobě.O tý nadaci je to taky můj názor a nikomu jej nevnucuji jen si myslím že normální ženská bez jména Svoboda by těžko tak lehce založila nadaci.Je hodně žen které díky manžela se zviditelnily jinak by o nich nikdo nevěděl (Partyšová,Vendula,Ivanka G..)A nikdo nevidí co Vendula prožívala s Karlem nikdo neví třeba žití s ním bylo těžké třeba ne.

Není tady

 

#47 30. 1. 2007 10:41

Honey
♥♥♥♥---
Registrovaný: 12. 5. 2006
Příspěvky: 340

Re: karel svoboda

Nikoho nesoudím,jim jsem fandila a pokud nebudu v té samé situaci,nevím jak se zachovám.Kapku naděje založila až po smrti svý dcery,ale díky za to.....asi bych to udělala stejně,pokud bych měla možnost.Tady nejde o to jestli to udělala před a nebo po.....hlavní je že se tak stalo....

Není tady

 

#48 30. 1. 2007 11:47

puccam
♥♥-----
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 72

Re: karel svoboda

Pak že Vendula neplakala,viděli jste fotku v novinách aha,řve tam jak želva,chudák

Není tady

 

#49 30. 1. 2007 11:51

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: karel svoboda

Beo, je opravdu jedno, kdy Vendula Kapku naděje založila.   Jak ale s touto nadací pomohla, to si nedovedeš ani představit.  Stačí vidět, jak  dětská onkologie v Motole vypadala  před nadací a jaká je teď.   Nesoudila bych ji za to, že to neudělala dříve.  Když Motol nenavštívíš, prostě tě ani nenapadne, v jakém je katastrofálním stavu.  Víš kolik ji to muselo stát síly vracet se na onkologii, i když už Klárka nebyla ?


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#50 30. 1. 2007 12:08

Santala
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2006
Příspěvky: 3234

Re: karel svoboda

Bea napsal(a):

Májajája napsal(a):

Majkafo, vzala jsi mi slova.
Je zbytečné se nějak víc vyjadřovat.............
Jen jsem si ráno z blbé zvědavosti nahlédla na diskusi na seznamu a bylo mi z ní zle. Říkala jsem si zlatý babinet a teď je mi z toho vcelku smutno........

majkafa napsal(a):

Bohužel, i tady je vidět, jak se lidé dokážou pást na cizím neštěstí. A soudit. A že byl a bude Svoboda jediný schopný skladatel v ČR? Hm, že bychom na tom byli tak špatně, že by naše hudba stála na jednom člověku, a by to byl i velký umělec? Že Vendula založila nadaci až po smrti svého dítěte a ne dříve? Že se po smrti svého manžela netvářila dostatečně smutečně? Ve které normě je určeno, jak se správně tvářit po nalezení svého zastřeleného manžela? Jak lehce dokážeme soudit. Druhé. sad

Tady sprostě nikdo nesoudí jak na Seznamu jen každý může napsat svůj názor.Pro někoho je Svoboda jedinečný pro někoho ne.Já si jen vzpoměla na Vendulu co kdysi prohlašovala.To že nedělala scény při záběru TV si myslím že je taky individuální.Jsou ženy hysterky a ženy které to dusí v sobě.O tý nadaci je to taky můj názor a nikomu jej nevnucuji jen si myslím že normální ženská bez jména Svoboda by těžko tak lehce založila nadaci.Je hodně žen které díky manžela se zviditelnily jinak by o nich nikdo nevěděl (Partyšová,Vendula,Ivanka G..)A nikdo nevidí co Vendula prožívala s Karlem nikdo neví třeba žití s ním bylo těžké třeba ne.

No ty jsi dobre mimo ! Srovnavat Svobodovou s Partysovou !!!  dumbomdumbomva


Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz yikes)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů