Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 28. 1. 2007 17:34

křepelka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 12. 9. 2006
Příspěvky: 266

Oriflame a testování na zvířatech

Ráda si objednávám kosmetické výrobky od Avonu a od Oriflame, ale před nedávnem jsem někde četla, že Oriflame testuje výrobky na zvířatech. Ráda bych věděla zda je to pravda.Eventuálně kde bych se to se 100 % jistotou dozvěděla. Díky

Není tady

 

#2 28. 1. 2007 17:44

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Oriflame a testování na zvířatech

zkus to tady:   http://www.svobodazvirat.cz/

Není tady

 

#3 28. 1. 2007 17:59

Nada78
♥♥♥♥♥--
Místo: Teplice
Registrovaný: 17. 12. 2006
Příspěvky: 545

Re: Oriflame a testování na zvířatech

Tak Avon ani Oriflame jsem mezi testovanýma nenašla a myslím,že přímo na výrobcích Avon je napsáno,že testy nedělají( ale můžeš tomu věřit a nemusíš).

Pevně doufám,že to tak je, s jejich kosmetikou jsem spokojená.

Není tady

 

#4 28. 1. 2007 23:41

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Oriflame a testování na zvířatech

Já Oriflame prodávám, firma ve svých materiálech tvrdí, že výrobky testuje na dobrovolnících. Taky doufám, že to tak je.

Není tady

 

#5 2. 2. 2007 13:05

Verčulka
Letňátka 2008
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 4987

Re: Oriflame a testování na zvířatech

Tak se sem přidám.Ten článek o pokusech na zvířatech byl 24.ledna v Aha! Avon ani Orifalame zde uváděny nebyli,ale i tak je článek a hlavně fota otřesný!!! Je zde přehled,kde se v české republice trápí zvířata.Je to hrozně smutné...


http://www.ticker.7910.org/as1cCxl0g410010MjAyMzA2ZHwwMTI1ZHxKaXJ1bGth.gif
Jiřík se narodil 25.7.2008 ve 22:47, 4350g a 51cm
http://www.ticker.7910.org/an1cHpI0g410010Nzc3NzRkenw3NjA4MDVkYXxFdmEgYSBEb21pbmlr.gif
Eva 16.7.2010 13:08 2150g 43cm
Dominik 16.7.2010 13:10 2300g 45cm

Není tady

 

#6 5. 2. 2007 18:51

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Oriflame a testování na zvířatech

pokusy na zvířatech jsou prostě realita, testuje se všechno, co my všichni doma používáme, nejen kosmetika a léky, ale všechny přípravky, které by mohly nějak účinkovat na člověka. Je to krutý, hnusný, ale obávám se, že nevyhnutelný, aspoň co se týká léků. Na obal si může napsat kdo chce co chce, tomu bych vůbec nevěřila. Prostě to tak je.

Není tady

 

#7 1. 5. 2007 18:12

nexxi
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 14. 4. 2006
Příspěvky: 607

Re: Oriflame a testování na zvířatech

tak ted mám u sebe katalog oriflame a je tam psané logo že to není testováno na zvířatech. btw, o pokusech na psech je užasná knížka, jmenuje se pes který hovořil s bohy doporučuji ji všem přečíst


" Je lepší litovat, že jsme něco udělali, než toho co ne."

Není tady

 

#8 2. 5. 2007 11:08

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: Oriflame a testování na zvířatech

Na každém katalogu Oriflame je uvedeno že výrobky NEJSOU testovány na zvířatech...zda to tak je nevím, věřím že ano....nechápu kde a jak se tohle mohlo objevit...nenašla by jsi někde ten článek kde je uvedeno že oriflame testuje výrobky na zvířatech??? jsem nezávislou kosmetickou poradkyní již deset let a tohle snad je nějaký omyl nebo novinářská kachna......


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#9 21. 5. 2007 18:21

nexxi
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 14. 4. 2006
Příspěvky: 607

Re: Oriflame a testování na zvířatech

na poslední schůzce oriflame jsem se přímo na toto ptala a bylo mi řečeno že firma si přímo zakládá na tom že nikdy netestovala na zvířatech


" Je lepší litovat, že jsme něco udělali, než toho co ne."

Není tady

 

#10 22. 5. 2007 19:11

křepelka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 12. 9. 2006
Příspěvky: 266

Re: Oriflame a testování na zvířatech

To jsem ráda nebo  si výrobky z Oriflame kupuji. Nejsem zastánce názoru ,,s tím nic nenadělám a tak si ten výrobek koupím i když je testován na zvířatech". Někde jsem to četla ale už nevím kde. Díky za informaci

Není tady

 

#11 28. 1. 2008 22:48

aculeus
♥------
Registrovaný: 28. 1. 2008
Příspěvky: 2

Re: Oriflame a testování na zvířatech

No já nevím, ale tvrdit můžou cokoli, pokud to nejsou schopni prokázat a zprůhlednit pro získání certifikátu BDIH, což je jediný mezinárodně uznávany certifikát tohoto se týkající. Tak pro mě na zvířatech testují a pokud ne přímo finální výrobky, tak jejich dílčí součásti, ale to už vyjde nastejno. Tak stejně jako Oriflame to tvrdí i řetězec jako je Tesco, kterému bych to tedy nevěřil ani při největší naivitě.

Není tady

 

#12 30. 1. 2008 18:11

lepista
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 1150

Re: Oriflame a testování na zvířatech

Testováno na zvířatech či testováno na dobrovolnících. Osobně bych si vybrala přípravek testováno na zvířatech. Sice ta zvířata nemohla být dobrovolníky, ale přeci jen více soucítím s lidmi než se zvířaty. A pokud přípravek může poškodit zdraví, budu radši, pokud to nebude člověk.
Jsem ale proti zbytečnému testování či testování když je předem jasné, že výsledek bude zbytečné poškození.

Není tady

 

#13 30. 1. 2008 19:29

Robert
♥♥-----
Registrovaný: 1. 1. 2007
Příspěvky: 34

Re: Oriflame a testování na zvířatech

Způsoby testování kosmetiky na zvířatech a na lidech jsou zásadně odlišné.

Pro představu: Člověka v očích šampon zaštípe - vypláchne si hned oči proudem vody a popíše své vjemy pokusníkovi. Králíkovi, uchycenému do pranýře, pokusník pipetou kápne do oka třeba 10x koncentrovanější vzorek a nechá jej působit celý týden. Pro člověka menší nepříjemnost než návštěva zubaře (a který zubař vám zaplatí?), pro králíka týdenní středověká mučírna (ztráta zraku a poprava).


Zůstali jsme napůl cesty - zrušili jsme jen otroctví lidské... (a ani to ne zcela a ne všude).

Není tady

 

#14 3. 2. 2008 14:35

Daniela S.
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 914

Re: Oriflame a testování na zvířatech

Taky bych nevěřila každému logu s přeskrtnutým králíkem. Kromě toho, pokusy na zvířatech něco stojí, takže žádná firma nebude výrobky testovat jen tak z plezíru. Nicméně netestovaný výrobek by neprošel do prodeje. Pokud použije ingredience a jejich kombinace, které už vyzkoušeny byly, znovu je testovat nemusí - tak bych viděla firmy, které se prezentují jako netestující na zvířatech. Prostě to už dřív odzkoušel někdo jiný.

Není tady

 

#15 4. 2. 2008 12:09

lepista
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 1150

Re: Oriflame a testování na zvířatech

Robert napsal(a):

Způsoby testování kosmetiky na zvířatech a na lidech jsou zásadně odlišné.

Pro představu: Člověka v očích šampon zaštípe - vypláchne si hned oči proudem vody a popíše své vjemy pokusníkovi. Králíkovi, uchycenému do pranýře, pokusník pipetou kápne do oka třeba 10x koncentrovanější vzorek a nechá jej působit celý týden. Pro člověka menší nepříjemnost než návštěva zubaře (a který zubař vám zaplatí?), pro králíka týdenní středověká mučírna (ztráta zraku a poprava).

Jiný způsob asi to je. Nicméně si stojím za svoji preferencí testování na zvířatech protože kapat do oka 10x koncentrovanější roztok králíkovi je ZBYTEČNÉ TESTOVÁNÍ, proti němuž jsem a je na čímkoliv prováděno.
Možná žes nevybral zrovna nejlepší příklad, ale dokáži si představit, jak zvíře reaguje, když ho něco štípá v očích či mu to nic nedělá. Takový pes či morče by se umlátili aby se dostai pryč, prackami by si třeli oči atd. Aby naznačili diskomfort, nemusí umět mluvit.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů