Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 26. 1. 2007 12:25

tereza3
♥♥♥----
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 240

dum vedle tchýně????

ahoj holky nevim kam se obratit...bydlite nekdo vedle své tchýně????Muj pritel se totiz rozhodl stavet dum vedle jeho rodicu...pozemek nas totiz vyjde dost levno a ti co stavite nebo budete nebo staveli tak vite ze pozemek neni moc levna zalezitost...JENZE...jsme s pritelem 8 let a nikdy mi to s jeho maminkou moc neklapalo...nikdy nebudu ta pravo no...a tak nevim co ted...jak to mam priteli rozmluvit...proste nevim jak na nej...jeho maminka za vsim vidi me...ze si spolu nerozumi atd...pritel se me vzdy zastava a to se ji nelibí...ona je totiz dost zvlastni...no proste pretvarka...pritel rika ze nam do toho mluvit nebude ale ja to vidim jinak...uz kdyz jsem v jeji blýzkosti tak z toho mam hruzu co zase bude....tak holky co vy na to...jak ho premluvit?nebo jake mate z kusenosti?dekuji mooooc...smile


http://www.youngnutrition.net/member/tickers/87080/ticker2.png

Není tady

 

#2 26. 1. 2007 13:17

Gabrielle
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Kladno
Registrovaný: 7. 4. 2006
Příspěvky: 12032
Web

Re: dum vedle tchýně????

a co přítel na to?
mojí sestry kamarádka taky postavila barák vedle budoucí tchýně (lépe řečeno její přítel postavil). Navíc se odstěhovala z rušného města na úplnou ves. Je tam nešastná, s tchýní si nerozumí. Jenže v baráku jsou i její peníze, nemá to smluvně nijak ošetřené, tak vlastně nemůže odejít.

Není tady

 

#3 26. 1. 2007 15:38

Helča2
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 9. 5. 2006
Příspěvky: 987

Re: dum vedle tchýně????

Když už bych stavěla ve stejné obci ( nebo městě )  dům kde má muž rodiče, tak bych to viděla na opačný konec od nich. Jinak ti bude tchýně kontrolovat i jak věšíš prádlo   grater

Upravil(a) Helča2 (26. 1. 2007 15:40)


http://ticker.7910.org/as1cA1P0g410010Mzk0MTIxfDAwMDY3NDRkfCBadXphbmthIG3h.gif
nar. v úterý 15.5.2007 ve 23:55 hod v Motole, váha  3,60 kg a  49 cm *

Není tady

 

#4 26. 1. 2007 16:45

tereza3
♥♥♥----
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 240

Re: dum vedle tchýně????

jjjj to jsem taky rikala,,,,leda na druhem konci...ale on to nechape no...porad rika co by se do nas starala ze ma svoje...tak ja uz fakt nevim...bydlime ve meste v podnajmu a chceme mit svoje bydleni jenze za jakou cenu?


http://www.youngnutrition.net/member/tickers/87080/ticker2.png

Není tady

 

#5 26. 1. 2007 20:10

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: dum vedle tchýně????

Terezo, plně chápu tvoje obavy. Trvej jednoznačně na svém NE a přítelovi to nemusíš dokola vysvětlovat, prostě trvej na tom, že vedle jeho maminky bydlet nechceš.
Taky znám případ ze života: mladí si postavili dům před svatbou na pozemku jeho maminky. On asi 6 let po svatbě zblbnul a zamiloval se do její kamarádky a odešel bydlet jinam. Ona zůstala v domě a tchýně ji stále hlídala, jestli si náhodou nevodí pánské návštěvy. Jakmile se někdo objevil (např. když já jsem přijela na návštěvu) už tchýně vylezla ven jako náhodou se podívat, kdo to přijel. Trvalo dalších 5 let než se rozvedli a ona něco vysoudila, aby mohla jít bydlet jinam. On jí držel v šachu, že chtěl děti do své péče a ona by jim nemohla zajistit sama odpovídající podmínky, takže trpěla jak s tchýní tak tím, že on měl pocit, že ten dům je jen jeho a kdykoliv i několikrát za týden i v noci přišel "domů" i když už měl dávno jiný dům s milenkou. V této situaci si ona jiného přítele nikdy nenašla. Tak žije už asi od 35 let sama a dnes už by prý ani chlapa nechtěla.

Není tady

 

#6 26. 1. 2007 20:46

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: dum vedle tchýně????

V případě, že chce přítel stavět, a staví. nedávej do toho peníze a řekni mu, že zůstávᚠbydlet v pronájmu, než si našetříš na svůj byt. Že cítíš, že si s jeho matkou nerozumíš a že víš, že budou jen problémy. Nebudeš-li se angažovat, tchyně se nebude vozit po Tobě, ale bude vrtat do něho. Kritizovat, že tam nejsi a neděláš, že on se stará a dře a Ty nic neinvestuješ, zkrátka syn jí bude mít plný zuby, než bude hrubá stavba pod střechou. Jen je nech, a se pohašteří. Buď na něho stále milá, jako jsi teď, dávej mu najevo, jak ho mᚠpořád moc ráda, a si staví, nebraň mu. Ale řekni mu, že bydlet tam bude sám a že u Tebe bude vždycky vítaný. Je to jediný způsob, jak si uchovat svoje před invazemi stran jeho rodiny. Předejdi problémům i za cenu nyní nepopulárního rozhodnutí. Později bys litovala. A co se stane, když synek přece dostaví? Jezdi k němu na návštěvy, na víkendy. Dům bude jen jeho a Ty budeš mít pocit, že sis nesedla do teplého. Umíš si představit, kolikrát by Ti to zřejmě tchýně vyčetla? A stokrát můžeš stejnou měrou přispívat. Máš-li pochybnost, poslouchej, co Ti říká to uvnitř. To se málokdy plete. Nepřemlouvej ho. Nech ho. Ale dej mu najevo, že mᚠtento názor a že za ním stojíš. Pak se uvidí, jak dalece stojí on o Tebe. Bydlet s tchýní pomalu na jednom dvoře, to nebývá med. Věř nám.

Není tady

 

#7 27. 1. 2007 4:51

Ferda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: originalne Olomouc,nyni USA
Registrovaný: 21. 7. 2006
Příspěvky: 1993

Re: dum vedle tchýně????

souhlasim s Kalupinkou !!! Ja bych do toho take nesla... fakt poslouchej instikt..a jde o Vas dva...snad pak nechces jako treti ve vztahu jeho matinku ze jo???
Ja ted bohuzel s tchyni bydlim a nemuzu dospat dne kdy se odstehuju!!!  A to manzel se stehovat chce a nic pro to nedela....uz beru i jako moznost se proste odpoutat sama..snad mu to pak dojde..
takze ja bych provedla to co pise kalupinka..snad mu to dojde!!! Chlapaci tady v tomhle tak dobre nemysli ze?? hehe aspon mi to tak prijde! Hodne stesti preju!

Není tady

 

#8 27. 1. 2007 20:27

nasemami
♥♥-----
Registrovaný: 7. 4. 2006
Příspěvky: 55

Re: dum vedle tchýně????

No, když vám to s tchýní moc nešlo 8 let, tak už to lepší nebude, naopak, tím, že se častěji uvidíte, bude ještě víc třecích ploch než je teď. Vysvětlila bych příteli, že jste si s maminkou prostě nesedly (ale mluvila bych o ní hezky, abych nebyla za mrchu, je to přece jen jeho matka), že se to přece stává, i on má určitě lidi, kteřé nemusí a kteří nemusí jeho, takže si určitě umí představit, jaké by to bylo, bydlet vedle nich. A stála bych si na svém, že byste si tím zadělali všichni na budoucí problémy a že pokud chcete bydlet spolu, tak jinde. Je to tvoje právo a ušetřené peníze nejsou všechno. Ušetřené nervy jsou víc. Vždy už jenom z představy je Ti blbě, představ si dalších 20-30 let takových denodenních nervů. Fakt se nenech ukecat.

Není tady

 

#9 27. 1. 2007 22:00

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: dum vedle tchýně????

Nikdy, nikdy, nikdy....


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#10 27. 1. 2007 23:37

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: dum vedle tchýně????

Terezko, je to pravda. Moje dcera se vdala na vesnici, postavili si dům. Tchýně jim sice pomáhala s dětmi, ale do všeho mluvila, organizovala jejich čas. Na dovolenou se nemohlo, byla práce, proč si objednává něco na dobírku, když na vesnici jezdí Vietnamec... Dokonce začala rozhodovat i o budoucnosti dětí. Skončilo to rozvodem. Tolerantních tchýní, které chápou, že jejich dítě má vlatní rodinu a život je jako šafránu.

Není tady

 

#11 29. 1. 2007 7:38

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Re: dum vedle tchýně????

Bydlím s tchýní a ačkoliv je hodná , není škodolibá a snaží se do ničeho nekecat, stejně mi chybí absolutní soukromí. Jediná výhoda je hlídání, že je pořád někdo v domě a za to sjem vděčná, ale problémy se pak musely řešit i drasticky, zamykaly se dveře, dávaly se zákazy  :-( , nikdy to nebude s tchýní stoprocentní a když to neklape už teď tak se do toho nepouštěj.


Mája

Není tady

 

#12 29. 1. 2007 11:28

Jiněnka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 6. 2006
Příspěvky: 479

Re: dum vedle tchýně????

NEEE! VEDLE TCHÝNĚ NEEE!!! Opravdu není technicky možné pozemek prodat a za utržené peníze koupit třeba podobný na druhém konci vsi? I když i to nezaručí, že si k vám nebude dělat "procházky"...    Dokážu si představit, kolik vám vlastní pozemek ušetří prostředků, ale je možné, že v tom domě strávíte velký kus života, ne-li celý!!! V první řadě bych si stokrát spočítala, jestli opravdu není lepší se teď i více zadlužit, než mít celý život otrávený a znepříjemněný takovou "sousedkou"!!! Ale je mi jasné, že vše stojí především na partnerovi...


Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl!

Není tady

 

#13 29. 1. 2007 15:39

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: dum vedle tchýně????

ne, ne a ne, ani náhodou. Když jí budeš mít hned vedle, bude neustále buzerovat.

Není tady

 

#14 29. 1. 2007 17:16

tereza3
♥♥♥----
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 240

Re: dum vedle tchýně????

holky presne to jsem tusila...nemuze to klapat


http://www.youngnutrition.net/member/tickers/87080/ticker2.png

Není tady

 

#15 29. 1. 2007 19:16

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: dum vedle tchýně????

Správně a rozhodně to stojí i za velkou hádku, kdybyste se nemohli dohodnout, a nepovolit! Hádka přejde a aspoň budeš mít celý život klid.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#16 29. 1. 2007 22:17

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: dum vedle tchýně????

To si musí rozvážit každý podle sebe - zda laciný pozemek a doživotně tchyně na krku, nebo zvolit jiné řešení.
Na svoji povahu bych nesnesla, aby se mi někdo montoval do života a ustavičně vznášel nějaké komentáře, co dělám, jak to dělám a jak bych to mohla dělat jinak a lépe sad Co nefunguje už teď, nebude fungovat ani potom a bezpečná vzdálenost od tchyně-rozumprda a generála je nejméně 50 km. Nejméně!!!


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#17 9. 2. 2007 11:49

mrejča
♥------
Registrovaný: 8. 2. 2007
Příspěvky: 16

Re: dum vedle tchýně????

To, co píše kalupinka, se mi zdá docela rozumné. Sice riskantní, ale ne víc než dvoudomek s tchýní. Moje kamarádka to takhle měla a vůbec to nedopadlo dobře ... Záleží na člověku, ale pokud jste k sobě po 8 letech nenašly cestu, tohle tomu sotva pomůže.

Není tady

 

#18 12. 2. 2007 11:55

Marsyl
♥♥-----
Registrovaný: 3. 4. 2006
Příspěvky: 55

Re: dum vedle tchýně????

Nikdy!!!!! Ja som sa prisahovala do domu svokrovcov pred 5 rokmi. Dom je stále napísaný na nich. Oni bývajú v prístavbe. Je spoločná kotolňa a dvor. Cez môjho muža, ktorý im to dovolí ( nedá na svojich rodičov dopusti ) sa nám neustále miešajú do života. Už vežakrát som sa dostala s nimi do konfliktu. Keď niekto zazvoní, sledujú kto k nám ide, manželovi dirigujú čo má robi, keď príde z práce, kožkoráz sme sa hádali, tak k nám vtrhli a robili poriadky, hlavne so mnou, aj s mojimi rodičmi cez telefón, zakázali im k nám chodi, aj muž, lozia nám po skriniacha  dome, keď niesom doma, nerozprávame sa,... Muž na nich nedá dopusti. Vždy si ich zastane. Pred nimi ma aj zbil, urážal ma škaredo aj mojich rodičov. Dávame peniaze na prerábanie domu, aj keď nie je náš,... Neviem, či mám vôbec v prípade rozvodu nárok aspoň na svoje penieze, ktoré som tam dostala,... Vedie prečo nechcú dom prepísa ani na muža. Muž ma odtiaž hocikedy vyháňa, dal im kžúče od domu,... No hrozné!

Není tady

 

#19 12. 2. 2007 13:00

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: dum vedle tchýně????

Marsyl: A ty s ním pořád jsi????!!!!

Není tady

 

#20 12. 2. 2007 13:23

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: dum vedle tchýně????

Marsyl , to je ten Tvůj muž s IQ někde pod prasetem, ne?


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#21 12. 2. 2007 21:17

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: dum vedle tchýně????

tereza3 napsal(a):

ahoj holky nevim kam se obratit...bydlite nekdo vedle své tchýně????Muj pritel se totiz rozhodl stavet dum vedle jeho rodicu...pozemek nas totiz vyjde dost levno a ti co stavite nebo budete nebo staveli tak vite ze pozemek neni moc levna zalezitost...JENZE...jsme s pritelem 8 let a nikdy mi to s jeho maminkou moc neklapalo...nikdy nebudu ta pravo no...a tak nevim co ted...jak to mam priteli rozmluvit...proste nevim jak na nej...jeho maminka za vsim vidi me...ze si spolu nerozumi atd...pritel se me vzdy zastava a to se ji nelibí...ona je totiz dost zvlastni...no proste pretvarka...pritel rika ze nam do toho mluvit nebude ale ja to vidim jinak...uz kdyz jsem v jeji blýzkosti tak z toho mam hruzu co zase bude....tak holky co vy na to...jak ho premluvit?nebo jake mate z kusenosti?dekuji mooooc...smile

Ahoj
Nejsem na tom lip nez Ty.Bydlim hned vedle tchyne.Ale i presto ze se situace zda byt takova ze nemam jinou moznost,neni to pravda.Mas vdycky pravo sve vlastni volby! Rekla jsem ze pujdu pryc s nim nebo bez nej.
Rozhodni se ted nebo pak uz bude pozde!!! Musis verit ze risk se Ti vyplati.Seber rozum do hrsti,ODVAHU predevsim a proste rekni NE!!! Pochop ze jit vedomne do nesnazi nema nic co do cineni s moudrym uvazovanim.
Verim ze milujes sveho muze  a tak mas pocit ze by si mu mela verit co Ti rika(at se nebojis atd.)Ale on ma scela jiny pohled na vec.Proto duveruj jen svemu vnitrnimu hlasu.Promluv si s manzelem a pokus se mu vysvetlit ze pro Tebe tudy cesta nevede at se pokusi Te pochopit.Mluv s nim s laskou.Neztracej nad sebou kontrolu.Je potreba najit kompromis a pokud si bude stat za svym tak je tam neco spatne.Pak zalezi uz jen na Tve vnitrni odhodlanosti proste rict ne. Jen se nesmis bat.Strach by te odehnal od Tveho cile a to preci nechces.
Moc Ti drzim palce!!!!!!!!! Jen odvaznym stesti preje.Uz si urcite slysela tuhle vetu.Je to jen nic nez pravda!


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#22 19. 2. 2007 13:15

Marsyl
♥♥-----
Registrovaný: 3. 4. 2006
Příspěvky: 55

Re: dum vedle tchýně????

Ano som stále s ním. Nemám odvahu odís sama s demi na byt. Neviem si predstavi, ako by som to sama všetko finančne zvládla. Aj keď pracujem, ale nájomné je drahé, byty tiež,... No a mám 2 malé deti, ktoré ho majú rady. Striedajú sa unás svetlé obdobia s čiernymi. Viem, že sa to už nikdy nevráti, že sa nezmení. Ale hádam to môžem ovplyvni aspoň tým, že do neho nebudem rýpa a spomína jeho rodičov. No a štve ma to, že všetky naše financie idú vlastne do ich domu. Muž súrodencov nemá, ale aj tak...

Není tady

 

#23 19. 2. 2007 13:26

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: dum vedle tchýně????

No.... moje máma se po šesti letech s chlápkem podobným tomu tvému rozvedla ... těch šest let v mém dětství na mě zanechalo pěknou paseku, totéž na mém bráchovi ... v manželství jsem se trápila a jen vzdáleně tušila, že za to může těch zkur...ných šest let... měla jsem pravdu a těžce jsem se s tím vyrovnávala na psychoterapeutických sezeních .... Co si odnesou do života tvoje děti? ... otec tyran a matka pokorná ženuška, která dělá všechno proto, aby se tatínek nehněval ... Je mi jich opravdu líto ... Až se budeš dívat na jejich zpackané vztahy v budoucnosti, poděkuj sobě ... Nepřeju ti to, ale s velkou pravděpodobností nebudou schopni navázat normální partnerské vztahy, s úctou, láskou ... prostě s partnerstvím ... k tomu je předurčuješ svým chováním ty...

Není tady

 

#24 19. 2. 2007 16:26

ivca
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 1059

Re: dum vedle tchýně????

jsem bývalá tchýně - dcera je rozvedená - a taky teda máma dvou dcer a můžu říct, že bych nechtěla bydlet dohromady a ani v těsném sousedství ani se svými dcerami - miluju je, ale právě proto ....

Není tady

 

#25 21. 2. 2007 13:48

Paila
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 412

Re: dum vedle tchýně????

bydleni vedle tchyne nedoporucuju. Taky bydlim vedle manzelovych rodicu a nedela to dobrotu. Sice se nehadame ani si nehazeme klacky pod nohy, jen si nemame co rict.

Oni cas od casu okomentuji to, ze ani po 7 letem vztahu jeste nemame deti a ze bychom s tim uz meli neco delat anebo ze by se k nam hodilo do bytu to anebo tamto, ale  ja jim zase rikam, ze my mame vlastni zivoty a vlastni rozhodnuti, takze jen kvuli jim ty deti plodit nebudeme a byt si taky kvuli nim taky prestavovat a upravovat dle jejich prani taky nebudeme.

Tedy, z tech 7 let s nimi na stejnem pozemku bydlim teprve rok, ale i tak mam dost a furt se snazim manzela premluvit at se odstehujeme pryc, ale jemu to vyhovuje, protoze ma manzelku i jeho rodice temer pod jednou strechou + veskere jeho pribuzenstvo bydli naokolo, coz me stve, protoze nam vsichni hledi skoro do zaludku, ale manzelovi to vyhovuje, protoze ma ke kazdemu blizko.


Kupodivu mi ani tak vadi tchyne jako tchan, takze opravdu nedovol svemu partnerovi, aby rozhodl za tebe.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů