Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 24. 1. 2007 14:19

petrželka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 881

Co si o tom myslíte?

Ahoj,
ráda bych věděla vᚠnázor.
Jsem třetí žena mého muže. První jeho manželství trvalo jen pár měsíců. Na vojně se seznámil se starší ženou a protože byla těhotná, vzali se, ale vztah nevydržel. Chlapci je nyní 20 let a studuje v Praze nultý ročník vysoké školy.
Poté byl ženatý s druhou ženou, se kterou má dvě děti a manželství trvalo cca 13let.
Nyní jsme dva roky manželé a před pár týdny se nám narodila holčička.
Manžel platí na syna 2000Kč a na dcery z druhého manželství 4000Kč. Celkem tedy 6000Kč.
Nyní nám přišla obsílka, že syn žádá o zvýšení výživného, protože právě začal studovat v Praze a má zvýšené náklady. Požaduje místo 2000 Kč  3500Kč.
Manžel pobírá 14000Kč čistého a cca 3000Kč za vedlejší prac. příjem, já jsem na mateřské dovolené.
Zajímal by mě vᚠnázor, zda si myslíte, že soud může synovi vyhovět a výživné zvýšit.
My jsme samozřejmě proti, už je dospělý a může si při studiu přivydělávat. Myslíte, že je rozumné, vzít si k soudu právníka, nebo stačí, aby se člověk hájil sám. Nemáme zkušenosti.
Děkuji za vaše reakce. smile


[url=http://www.TickerFactory.com/]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10300;6/st/20061229/n/Karol%EDnka/k/d1d7/age.png


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10300;122/st/20090730/n/Pep%EDk/k/4918/age.png

Není tady

 

#2 24. 1. 2007 14:31

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: Co si o tom myslíte?

Vaše finanční situace není určitě nejlepší,ale manžel musí samozřejmě počítat s nároky všech dětí.
Nejstarší syn si jistě přivydělá,matka mu také něčím přispěje,ale studium na VŠ je finančně nákladné.
Nevím jak to chodí v nultém ročníku,na druhou stranu mám syna na VŠ taktéž v Praze.Měsíční spotřeba
s ubytováním na kolejích,stravování,jízdné,skripta.... je mezi 7 -8000 kč.A to se držíme hodně při zemi.
Školy poskytují různá stipendia,pokud studuje má nárok na sociální dávky a něco málo si přivydělá.
Zkuste se synem jeho finační situaci probrat a po dobrém se dohodnout na nějaké schůdné cestě.
V prvním ročníku VŠ si toho děti zpravidla ještě moc nepřivydělají.....

Není tady

 

#3 24. 1. 2007 15:12

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ve stínu Plzeňské věže
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 6474
Web

Re: Co si o tom myslíte?

Souhlasím s Ankou, v prváku se člověk potácí ze školy na kolej a naopak. Vedlejší výdělek jsem tak tak začala stíhat až ve 2. ročníku. navíc si neodpustím malé rýpnutí... proč si manžel pořizoval tolik dětí, když teď to sotva finančně utáhne? Já vím, jistě si s ním sama také miminko chtěla, ale s tímhle se dalo přeci počítat...
Pozvěte syna na večeři, nabídněte mu drobné navýšení (třeba na 2500-2800) a uvidíte. Snad i on pochopí vaši situaci.

Není tady

 

#4 24. 1. 2007 15:25

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: Co si o tom myslíte?

:-(((
pro všechny zúčastněné

sorry, ale jinak nemohu komentovat

Není tady

 

#5 25. 1. 2007 9:22

Kido12
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 5. 2006
Příspěvky: 341

Re: Co si o tom myslíte?

Mám za to,že požadavek syna je oprávněný. Pokud se řádně připravuje na budoucí
povolání denním studiem na VŠ předpokládám, že soud jeho požadavku vyhoví. Co
se týče částky, nepovažuji částku 3500 Kč na vysokoškoláka nijak nepřiměřenou a
to i s ohledem na příjmy otce a počet jeho vyživovacích povinností.

Není tady

 

#6 26. 1. 2007 7:56

eset
♥♥♥♥---
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 458

Re: Co si o tom myslíte?

Keď si zrátate spoločné príjmy, potom odrátate výživné na dcéry - 4 000, výživné na študenta 2 000, zákonom stanovené životné minimum na spoločné diea+ty+manžel, tak výsledkom je, že vám nieje z čoho navýši výživné pre chlapca. Je to vežké bohužiaž pre všetkých zainteresovaných, ani jedna strana to nemá jednoduché.


Ak a opantala jeho pokojná sila alebo jej čaro, ak sa očarený oddáš, to nie je láska, ale porážka.

Není tady

 

#7 26. 1. 2007 8:40

Kido12
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 5. 2006
Příspěvky: 341

Re: Co si o tom myslíte?

Předpokládám, že soud bude vycházet z faktů - příjem
otce činí 17 tis. čistého, po odečtení placeného výživného 6 tis. mu zbývá 11 tis. čistého měsíčně,
nyní má vyživovací povinnost k matce na MD a malému dítěti, jejich příjmy se tedy po odečtení výživného pohybují kolem 19 tis. (11 tis. zbývající
mzdy + 7,5 tis. rodičák a nějaká ta stovka na přídavcích pro dítě). Nejsou tedy zdaleka na životním
minimu. Dalším faktem zůstává, že nároky studenta
VŠ jsou opravdu značné a ta částka 3500 Kč mi nepřipadá nijak alarmující, zřejmě ji syn navrhl i s ohledem na otcovu současnou život. úroveň.

Není tady

 

#8 26. 1. 2007 8:50

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Co si o tom myslíte?

Můj syn je středoškolák, BM na něj platí 4000 a na druhého 2000, výživné samozřejmě synové spotřebují, přece také musí mít nějaké zájmy a nesedí stále doma, sama vidím, že shání brigádu a nesehnal nic , co by bylo slučitelné se studiem , takový vysokoškolák spotřebuje určitě aspoň 6000 jenom na základní potřeby, bydlení, jídlo, dojíždění domů a kde je to ostatní, bude chudák žít jako sociálka, přivýdělek je možný jenom někdy, soud by měl hodnotit potřeby všech, každé dítě chce přežít, je to složité, na malé děti je zase všechno drahé.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#9 26. 1. 2007 12:06

ma-ma
♥♥-----
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 25

Re: Co si o tom myslíte?

Chápu, že to pro Vás není zrovna moc příjemné, ale než jste se vdávala, tak jste věděla, že má již 3 děti a děti.... to je závazek na celý život.stoltstolt


Život je příliš krátký na rozčilování se nad malichernostmi:
takže se líbej pomalu, směj se šíleně,miluj upřímně a odpouštěj rychle.
----------------------------------------------------------------------------------
http://www.gify.nou.cz/fa2_andel2_soubory/a112.gif

Není tady

 

#10 26. 1. 2007 12:43

karaliene
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2006
Příspěvky: 110

Re: Co si o tom myslíte?

Mě trkl do očí ten nultý ročník - myslím, že je určen těm, kteří neprošli řádným přijímacím řízením a v nultém ročníku se připravují na přijímací pokus č. 2. A pokud vím, tak je nultý ročník studia tučně zpoplatněn...
Ale těžko říct, zda to v dané situaci hraje roli...


...void for uncertainty...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů