Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 23. 1. 2007 18:49

Elodie1
♥♥-----
Registrovaný: 22. 1. 2007
Příspěvky: 25

Kolik peněz utratíte za dovolené během jednoho roku?

Jsem nadšená cestovatelka a každý pobyt mimo domov si maximálně užívám. Ráda cestuji do ciziny, ale i po Česku. A protože to není zrovna levný koníček a manžel má pocit, že to se svojí vášní pro cestování už občas přeháním, chci se zeptat, kolik za dovolené během roku utratíte vy. Podotýkám, že vždy jedeme celá rodina , já s manželem a dcera 15 let.

Není tady

 

#2 25. 1. 2007 10:28

kosatka
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 129

Re: Kolik peněz utratíte za dovolené během jednoho roku?

Tak já třeba začnu,ale vůbec tě nepotěším...........utratíme za dovolenou tak 10-13 tisíc.
Jezdíme jednou ročně-v létě - a naše představa ideální dovolené je pronajmout si chatu někde u vody,u lesa,zasportovat si, zarybařit si,zahoubařit si, pochodit hrady,zámky,jeskyně, zdolat támhle ten kopec,dojet na kole do tamtoho místa atd.
Ještě nikdy jsem nebyla u moře a světe div se, vůbec mi to neschází,netoužím po tom ,asi jsem divná,no :-) Není to z finančního hlediska,peníze by se našly.
A kromě té dovolené se do toho může ještě započítat tábory (2 děti), škola v přírodě,lyžák,turistický kroužek a každý týden víkendové aktivity-brusle,bowling atd.
Ale asi tě netrufnu,že?...............

Není tady

 

#3 25. 1. 2007 10:47

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Kolik peněz utratíte za dovolené během jednoho roku?

Kosatko, přesně moje řeč. U moře jsem taky nikdy nebyla a kdybych si měla vybrat jestli dovču na Šumavě na kolech nebo u moře, tak jasně ta první možnost. Neříkám, že se ráda nevykoupu v létě u vody, ale proležet takhle někde 14 dní, tak to bych se jen zbytečně trápila.....


Iveta X

Není tady

 

#4 25. 1. 2007 11:12

Elodie1
♥♥-----
Registrovaný: 22. 1. 2007
Příspěvky: 25

Re: Kolik peněz utratíte za dovolené během jednoho roku?

Holky, u nás to není jen o tom moři. Mě to tam baví, ale manžela tam tahám trochu po smyku. Jeho ideální dovča je jezdit na kole . Kdekoliv. Já na to nemám fyzičku, takže to mě neláká. Šumavu milujeme také, ale místo kola mě baví chodit pěšky. Jinak každou zimu jsme na lyžích a v létě ještě nějakou poznávačku. Hrady zámky a další památky. No ,a protože se hodně pohybujeme hlavně po Evropě , tak ta cena naskakuje. Ani já nevydržím ležet na pláži , takže vždy před odjezdem nastuduji okolí a pak i tam objíždíme všechny zajímavosti. Takže naprosto chápu, že moře někdo nemusí. Ono je to také o tom koupání. Tady bohužel po pár teplých dnech je voda nevhodná ke koupání, kdežto tam mám alespoň iluzi, že plavu v čisté vodě. Možná bych se divila, kdyby se udělal rozbor, co tam všechno je. No a nakonec ta cena . Za celý rok je to tak okolo 70 000. Jsem cvok?

Není tady

 

#5 25. 1. 2007 11:41

Gia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4267

Re: Kolik peněz utratíte za dovolené během jednoho roku?

My máme taky rádi dovolené např. na Slovensku - pronajmout si tam někde kus chaty nebo byt a prozkoumávát okolí. Občas jsme jezdili někam na poznávací zájezd, ale pod stany, takže to moc drahé nebylo. Takže my tak za 2 lidi - 10-30 000, jak kdy. Jo a je to jen letní dovolená, v zimě nejezdíme nikam, protože zimní sporty nám nic neříkají.
Ale máme kamarády, kteří jezdí minimálně na 4 dovolené ročně a tipuji, že za ně dají cca 300 litrů ročně. Ale ti jsou na tom tak trochu jinak... PS: byli s námi na jedné poznávačce v Rumunsku pod stanem a holka si sebou brala holící strojek na nohy, kdyby potřebovala být elegantní... No nevím, někde na pastvině mezi ovcemi, na horách, či v monastýru....

Upravil(a) Gia (25. 1. 2007 11:42)


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

 

#6 25. 1. 2007 11:44

algidda
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 5. 2006
Příspěvky: 111

Re: Kolik peněz utratíte za dovolené během jednoho roku?

Proč bys byla cvok? Když na to mᚠa baví tě to. Známí to mají stejně, pořád jezdí po světě. Taky je to ročně kolem 100 000. My zase rádi jezdíme na naší chatu. Je tam blízko jak les, tak koupání. Prostě už  máme rádi to svoje pohodlíčko.


Algidda

Není tady

 

#7 25. 1. 2007 11:45

Renča1
♥♥♥----
Místo: Středočeský kraj
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 232

Re: Kolik peněz utratíte za dovolené během jednoho roku?

Eleodie1 určitě cvok nejsi smile Každý čověk má rád něco jiného a myslim, že jeho představa dovolené se i lety mění. Mě například ještě tak před 3 roky bavilo, jak tady holky píšou plácnout sebou u moře a opékat se na sluníčku, teď už si ani nedokážu představit jak jsem tohle někdy mohla vydržet. Dříve jsem jezdívala k moři aspoň jednou ročně, když se poštěsilo tak i 2x. A teď mám raději poznávací dovolené jak v zahraničí tak i v Čechách. Za rok utratim za cestování tak 25-30 tisíc a myslím, že za ty zážitky a poznání to rozhodně stojí smile


Život je jako běh v rozvázanejch botách - dřív nebo později si stejně dᚠna hubu.

Není tady

 

#8 25. 1. 2007 11:50

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Kolik peněz utratíte za dovolené během jednoho roku?

Nejsi divná, mᚠna to, uživᚠsi to. My rádi jezdíme na naši chatu, před ní potůček, za ní les, 300 m k hospůdce, dalších 100m k rybníku. Na nákup do vesnice na kole. Každý den na houby nebo výlet na kole. Tudíž mě to stojí jako běžný provoz domácnosti. Já bych ráda k moři, ale manžel nesedne do letadla a s plaváním to taky není žádná sláva. Navíc nevydrží na slunci, zatímco já snesu klidně celý den.
Taky to moře omezují finance, ale nijak mě to nemrzí. Já chatu miluju.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#9 25. 1. 2007 11:59

Elodie1
♥♥-----
Registrovaný: 22. 1. 2007
Příspěvky: 25

Re: Kolik peněz utratíte za dovolené během jednoho roku?

Ono to pohodlíčko s tou cenou dost souvisí. Také nám už není 20 a tak na cestách vyžadujeme normální postel (ve stanu už bych spát nemohla) a vlastní WC a koupelnu. Nějak si už nedovedu představit běhat na WC po campu nebo chodbách hotelu v noční košili. No a tím jak jsem do cestování blázen , tak mě baví vše Moře i poznávačky. Já se také u moře neopékám, ale mám tam ráda tu letní atmosféru. Teplo, všude díky sluníčku krásné barvy, někde si sednout na dobré vychlazené nealko pití a hlavně nic nemuset. No prostě dovča. A když jsme v tématu peníze. Ano, mám na to ,ale to neznamená, že mně ty peníze občas i trochu nechybí někde jinde. Prostě to raději jinde trochu uškrtím, abychom mohli jet. Ale doma mně za to moc netleskají.

Není tady

 

#10 25. 1. 2007 17:09

rogersova
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 510

Re: Kolik peněz utratíte za dovolené během jednoho roku?

Letní dovolená,celá rodina (2 dos.+2 děti) asi 30tis.
zimní dovolená,manžel a syn 15- 20tis. Já zimu ani lyže nemusím.

Není tady

 

#11 25. 1. 2007 21:16

kosatka
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 129

Re: Kolik peněz utratíte za dovolené během jednoho roku?

Elodie, jsi moje krevní skupina - taky před odjezdem studuji okolí, "a vím, do čeho lezu".
Zkrátka musím aspoň přibližně vědět, co tam budu dělat, ne že přijedu někam na dovču, tak a co teď,že. Ale chtěla jsem se zeptat, když např, jedete někam na poznávačku třeba do zahraničí- máte to přes nějakou cestovku i s průvodcem ?

Není tady

 

#12 25. 1. 2007 21:59

Elodie1
♥♥-----
Registrovaný: 22. 1. 2007
Příspěvky: 25

Re: Kolik peněz utratíte za dovolené během jednoho roku?

Kosatko, já služeb cestovek už dlouho nevyužívám. Všechno si zařídím sama mailem. Vyberu si kam chci jet, najdu si tam na netu ubytování, pošlu  mail s dotazem na volný termín a hotovo. Ale katalogy CK prohlížím také, a když se mně tam něco líbí, tak to vždy zkouším najít nejprve na netu. Nějak se mi nechce sponzorovat CK. Teď například jsme hodně pobývali ve Francii. Koupila jsem si  obsáhlého průvodce a našla jsem v něm všechny potřebné informace. Ale musím říct, že jsme v rodině dost dobře jazykově vybaveni (Aj, Nj, Fj) a to také hodně cestování na vlastní pěst usnadňuje.

Není tady

 

#13 25. 1. 2007 22:05

Renča2
♥♥♥----
Registrovaný: 24. 5. 2006
Příspěvky: 124

Re: Kolik peněz utratíte za dovolené během jednoho roku?

Zimní dovolená 2dospělí+dcera 13let  asi 15000,-(týden)
letní dovolená  asi 50000,- (12dní) ,jj,za ty zážitky to opravdu stojí.

Není tady

 

#14 26. 1. 2007 11:18

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Re: Kolik peněz utratíte za dovolené během jednoho roku?

My zatím vždy volili dovolenou na chatě týdenní pobyt, coprava autem, jídlo svoje nebo restaurace, a tuzemsko na kolech. Nejdražší stála 10.000, nejlevnější ( předloni )3500,- za týden.
Nikdy mi cestování nehcybělo ale jaksi se začínám měnit,  přijde mi že to člověku hodně  ubírá na rozhledu když je furt jen doma. Úplně nejvíc mi vadí že muž je materialista a raděj ty peníze dá do bydlení, kde já bych se fakt asi minula. Letos to chci změnit, je to moje novoroční předsevzetí.


Mája

Není tady

 

#15 27. 1. 2007 12:42

Elodie1
♥♥-----
Registrovaný: 22. 1. 2007
Příspěvky: 25

Re: Kolik peněz utratíte za dovolené během jednoho roku?

Tak to ti Májo budu držet palce. S tím rozhledem mᚠpravdu. Však se říká, že je lepší jednou vidět, než stokrát slyšet. Mně se podařila za hluboké totality vycestovat do západní Evropy , ale i do SSSR. No a když jsem to viděla a porovnala, tak pak už mohli psát v tehdejších novinách co chtěli o zlých kapitalistech, já jsem měla jasno.

Není tady

 

#16 4. 2. 2007 18:03

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Kolik peněz utratíte za dovolené během jednoho roku?

My máme rádi v létě dovolenou v Čechách,vyberu vždy někde nějakou chalupu ( i když máme svoji) a jedeme do neznáma musí trochu odpovídat našim představám.,tam potom hodně cestujeme po okolí.Jezdí nás ale vždy víc rodin i s dětma ( na 14 dní),takže ubytování není tak drahé.Dovča pro nási rodinu( 2+1) tak 15000.Zima levněji tak 10000kč.


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů