Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#26 27. 1. 2007 16:52

Eva36
♥♥♥♥♥♥-

Re: Věčný boj dítě - škola - učitel

vladis: a nedalo by se to zařídit tak, že by učitelka řekla dětem, že hledali výpomoc na školu v přírodě a žes byla tak hodná a ochotná a jedeš proto s nima? (Jde o to, jaká je učitelka.)

Není tady

#27 27. 1. 2007 20:00

vladis
♥♥-----

Eva36 napsal(a):

vladis: a nedalo by se to zařídit tak, že by učitelka řekla dětem, že hledali výpomoc na školu v přírodě a žes byla tak hodná a ochotná a jedeš proto s nima? (Jde o to, jaká je učitelka.)

Uz jsem se rozhodla a s nejvetsi pravdepodobnosti pojedu.Behem pristiho tydne se s pani ucitelkou jdu domluvit, tak doufam, ze bude rozumna a nejak takhle to tem detem poda.Syn jet chce, takze v podstate rozhodl za me.Takze me ceka bajecny tyden ve spolecnosti bajecne pani ucitelky, ktera ma meho syna a me asi tak rada jako ja ji. dumbom

Není tady

#28 27. 1. 2007 20:23

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava

Nečetla jsem celou diskusi ale jako perličku ve vztahu dítě-škola-učitel chci napsat:
v úterý syn přišel s tím že si má na středu přinést do soutěže básničku. Je páák. Doma nemáme žádné knížky s poezií, proto jsem pátrala i tady na internetu, pop něčem slušném, veselém, nikoliv o lásce ..... Vybrali jsme básničku Emanuela Frynty, Angličané.
Potud pohoda, ačkoliv nám mohla dát aspoň den na návštěvu knihovny  smile
Včera syn přinesl ze školy Sněhuláka )vystříhnutého z papíru) , na kterém má napsánu básničku Angličané a paní učitelka chce aby sněhuláka předělal do anglickém stylu. Netuším, jak vypadá sněhulák v anglickém stylu ani netuším co tím chtěl  básník říci................ zřejmě mu na kastrol nalepíme anglickou vlajku.

Mája

Není tady

#29 27. 1. 2007 22:30

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

http://vtipky.vena.cz/files/images/2366_image007_0.jpg

Strach je malá smrt...

Není tady

#30 27. 1. 2007 22:31

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

To asi nebude ono....mad

Strach je malá smrt...

Není tady

#31 28. 1. 2007 10:05

Eva36
♥♥♥♥♥♥-

vladis: Tak hodně štěstí wink třeba se vzájemně pochopíte a budou vztahy lepší. Třeba má i ona svý důvody, proč je (podle mě) divná. Hezky si to užijte, nasněžilo, tak to bude krásný.

Není tady

#32 28. 1. 2007 10:17

Stelička
♥♥♥♥♥♥-

Bety napsal(a):

To asi nebude ono....mad

Proč ne - chladný anglický humor. fuckyou

http://sirmi.ic.cz/cara/215.gif

Není tady

#33 28. 1. 2007 15:07

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Jenom jestli to paní učitelka ocení...

Strach je malá smrt...

Není tady

#34 29. 1. 2007 13:38

vladis
♥♥-----

Tak jsem byla ve skole oznamit, ze teda na SvP pojedeme.Evidentne to nikdo necekal, myslim, ze nabidka, abych jela s nimi byla jen tak na oko, aby mi rovnou nemuseli rict, ze ho nikam nevezmou.vrchol byl, ze mi ucitelka v patek po telefonu rekla, ze s nim zadny zasadni problem nema a dnes, kdyz jsem si znovu troufla ji upozornit, ze aby s nim neco svedla je potreba ho chvalit chvalit chvalit, tak se urazila, ze to pry dela,zvlast pri psani ho vychvaluje pry az do nebes - to mu driv delalo nejvetsi problem, dnes uz to zvlada dobre -  ale on.....a zacala na me chrlit, jak se chovani opet zhorsilo a co vsechno vyvadi. Tak ted nerozumim nicemu, v patek dobry a v pondeli rano spatny???Navic kdyz syn prisel ze skoly a ja se ho ptam, tak co pochvalila te dnes pani ucitelka, on, ze ani ne.A ja na to, ani pri psani, vzdyt mas jednicku a on to mam, ale pani ucitelka mi rekla, ze to zas tak pekne napsany nemam a ze za to priste dostanu dvojku hmm.Coz je teda opravdu vyrazna pochvala va.

Není tady

#35 29. 1. 2007 13:52

Eva36
♥♥♥♥♥♥-

sad ... jinou učitelku...jinou učitelku....tuhle máte snad za trest nebo co...

Není tady

#36 29. 1. 2007 17:45

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

jinou učitelku, jednat třeba i s ředitelem, proč ti na jedné straně dává možnost syna zapojit do kolektivu, na druhé straně cítíš překážky. Uznej že tvoje dítko není jednoduchý případ, ale že se snažíš ho zapojit a naučit být nejen dobrým žákem ale i člověkem a zrovna se informuj o možnosti jiné učitelky....

Schůzku s ředitelem si sjednej předem, pokud jde o rozumného člověka, bude se učitelky dotazovat, a ona se k tomu musí vyjádřit a ty konečně zjistíš pravý stav věcí

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#37 29. 1. 2007 18:01

vladis
♥♥-----

PavlaH napsal(a):

jinou učitelku, jednat třeba i s ředitelem, proč ti na jedné straně dává možnost syna zapojit do kolektivu, na druhé straně cítíš překážky. Uznej že tvoje dítko není jednoduchý případ, ale že se snažíš ho zapojit a naučit být nejen dobrým žákem ale i člověkem a zrovna se informuj o možnosti jiné učitelky....

Schůzku s ředitelem si sjednej předem, pokud jde o rozumného člověka, bude se učitelky dotazovat, a ona se k tomu musí vyjádřit a ty konečně zjistíš pravý stav věcí

Je to mala skola a jen jedna prvni trida, reditel i zastupkyne jsou zapojeni take, ale snad pro nedostatek ucitelu, resi spis chovani meho syna a ne chovani ucitelky, stoji za ni.Bohuzel nikdo z nich moc nechape, ze ja uz vic udelat nemuzu.Litala jsem s nim po psycholozich, na neurologii, nechala jsem mu napsat prasky, ktere ho meli zklidnit, denne s nim probiram, jak se muze a nemuze chovat.Bohuzel neni v jeho silach si spravne chovani dlouho udrzet, pokud pro nej pani ucitelka nebude mit pochopeni a nezacne na nej pozitivne pusobit.Pusobi to na me, ze uz ho tak nesnasi, ze sve chovani k nemu uz ze zasady nezmeni.

Není tady

#38 29. 1. 2007 19:10

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

aspoň uvidíš na lastní oči jak to tam chodí, možná ani ona už nemůže udělat víc stejně jako ty, mᚠjen jednoho a ona celou třídu...

Strach je malá smrt...

Není tady

#39 29. 1. 2007 19:21

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Bety napsal(a):

aspoň uvidíš na vlastní oči jak to tam chodí, možná ani ona už nemůže udělat víc stejně jako ty, mᚠjen jednoho a ona celou třídu...

víš když nepomůže vlastní matka, neurolog a psycholog tak učitelka není všemocná, někdy to opravdu nejde, rodiče se s tím těžko smiřují ale je to tak, hele já tím nebuzeruju, ale mám syna se sníženým IQ - to je sice jiné, ale dovedu se vcítit do tvé kůže že se ti to nechce akceptovat co je s tvojím dítětem, nadávat na učitelku je hrozně jednoduché, když teď o tom píšeš víc tak je jasné že to bude asi větší problém když měl i léky a nepomohly, tam pochvala neudělá zázrak
jsem si jistá že učitelka to s ředitelem probírala, pracovala a pracuju ve škole takže vím že takové věci se vždy s ředitelem probírají, ono i ostatní děti to vyrušuje a dělá jim to problémy a ony si doma stěžují a jejich rodiče si pak zase stěžují ve škole takže škola je mezi dvěma mlýnskými kameny...
Nejdříve jsi psala jen že má sníženou imunitu a o těchhle problémech jsi se nezmínila....vypadalo to že má jen zameškáno kvůli nemocnosti a náhle je všechno jinak. to se nedá házet jen na učitelku.

Upravil(a) Bety (29. 1. 2007 19:25)

Strach je malá smrt...

Není tady

#40 29. 1. 2007 20:01

vladis
♥♥-----

bety to s tou imunitou pise Ela.., ja pisu o hyperaktivnim diteti s poruchou pozornosti.Leky mu maji pomoct se soustredit a trochu zklidnit, ale taky nedelaji zazraky.Ja uznavam, ze mit takove dite ve tride neni jednoduche a myslim, ze ja se snazim skole maximalne vyjit vstric.Snazim se s nimi vsechno v klidu resit. Hledam cesty jak pomoct i ji, aby mela ve tride klid, ale pokud nezkusi nic z toho, co ji radim, tak uz nevim co dal delat.Doma ho zvladnu, mam jeste malou holcicku, ale nemuzu s nim prece sedet v lavici a zklidnovat ho ja.Je tu jeste moznost, ze by mel asistenta, i o tom reditel mluvil s tim, ze ale nevi jestli na nej sezenou penize. Po tom co byl na zacatku mesice klidnejsi, uz ale tuhle moznost nejspis odsunuli.Bety pises z pozice ucitelky, rozumim ti, ale mas tedy pro tuto situaci nejake reseni?Rozhodne ho nechci davat do nejake specialni skoly, protoze jak jsem psala je nadprumerne inteligentni a nechci, aby zakrnel.Vim, ze to s nim neni lehke, ale vim, ze tyto deti pokud se jim pomuze, dokazou vystudovat klidne i vysokou skolu.

Upravil(a) vladis (29. 1. 2007 20:08)

Není tady

#41 30. 1. 2007 10:03

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Myslím že sama dobře víš, že žádné řešení není, sama vidíš že to nejde, chvilkama bude klidnější ale to budou jen okamžiky, a učitelka musí zvládnout předepsané učivo se všemi žáky, takže ti nezbyde než stále do školy docházet a konzultovat, ovšem bez valného výsledku. Pokud je nadprůměrně inteligentní, snažit se zařadit ho do školy která má třídy pro takové žáky nebo se informovat o možnosti individuálního programu ve spolupráci s pedagogickou poradnou nebo psychologem. Je iluzorní myslet si, že kdo má na starosti třídu plnou žáků že zvládne něco, co nezvládneš ty se dvěma dětmi.

Strach je malá smrt...

Není tady

#42 30. 1. 2007 10:05

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

vladis, jsem taky profesionál, děkuju za otevřenost a upřímnost. Záleží opravdu na tom, jestli je to dojíždění opravdu tak komplikované. kamarádka měla podobný problém se synem dyslektikem, na kterého si zasedla učitelka. Dva roky s ní trpěl než dostala rozum a převedla ho jinam. Sice chidil nebezpečnější cestou a musel jezdit i autobusem, ale zaslechla jsem ji, jak řekla, že to měla udělat dřív.

Speciální třída pro dyslektiky nebo děti s poruchami chování by mohla být pro tvého syna přínosem. Jsou tam kvalifikovanější učitelé, jsou školeni na zvláštní přístupy a ve třídě je nižší počet žáků . 

Zkus popřemýšlet a zapátrat, jestli by tohle nebyla možná cesta.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí