Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 23. 1. 2007 7:40

kaulle
♥♥♥----
Registrovaný: 1. 8. 2006
Příspěvky: 216

trhání zubu

Ahoj,
mám takovou trochu zvláštní otázečku hmm
Nevíte někdo jak zubař vytrhne zbytek zubu, když už z něj defakto venku moc nezbylo. Můj bývalý zubař mi vyvrtal zub tak "dobře" že když mi polomba vypadla tak se mi vylomil. Je to i moje chyba já vím, měla jsem jít hned k zubaři ale.... sad

Proto se ptám jestli nemáte s tímto někdo zkušenosti nebo alespon nevíte jak se to provádí. ABych se tolik nebála. Díky rodna


http://tt.lilypie.com/-LWYp1/.pngkatkolina@centrum.cz

Není tady

 

#2 23. 1. 2007 8:53

Leila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 1095

Re: trhání zubu

Kaule, když už tam nic moc nezbylo, tak tam zbyl asi hlavně kořen a asi nějakej střep, co je vidět. Zubař má speciální kořenový kleště, vytrhne to stejně, jako kdyby trhal normální celej zub.
Naopak- po vytržení ti tam nezůstane zřejmě taková velká díra, tohleto se hojí líp, než když se trhají celý zuby.
Hodně štěstí a neboj. neutral

Není tady

 

#3 23. 1. 2007 9:41

kaulle
♥♥♥----
Registrovaný: 1. 8. 2006
Příspěvky: 216

Re: trhání zubu

Leilo děkuju, to mě uklidnilo.  Bála jsem se že by mě čekalo nějaký řezání dásně nebo tak dumbom

Ještě k tomu se mi nad tím udělal malá boulička a zrovna ten zub pobolívá. Takže naklušu k zubaři. 

Nevíte ještě někdo jestli když je v zubu zánět tak nezabírá umrtvovací injekce?

Ještě jednou díky za uklidnění par


http://tt.lilypie.com/-LWYp1/.pngkatkolina@centrum.cz

Není tady

 

#4 23. 1. 2007 9:46

Leila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 1095

Re: trhání zubu

Ta boulička bude asi váček /zánětlivé ložisko/ a to většinou musí ven- ten zub.

Když je zánět, tak injekce působí míň. Ale někdy se dávají napře antibiotika na potlačení zánětu a třeba až třetí den se to trhá. Záleží na dr., jak se rozhodne. Možná to ještě půjde zachránit, a na to dát korunku.
Ale pokud se ti udělal váček, tak asi ne. sad

Není tady

 

#5 23. 1. 2007 9:51

kaulle
♥♥♥----
Registrovaný: 1. 8. 2006
Příspěvky: 216

Re: trhání zubu

Jojo Leilo já počítám s tím že mi ho asi bude trhat, jen se bojím že zabere míň injekce.

Scháním se po novém zubaři protože mi právě ten minulej trhal zub ani nevím jestli tam byl váček ale asi ne a injekce nezabrala nebo byla slabá a rval mi to bezohledně bez umrtvení. Tak s toho mám ted panickou hrůzu.

Ale snad to bude dobrý smile

Díky


http://tt.lilypie.com/-LWYp1/.pngkatkolina@centrum.cz

Není tady

 

#6 23. 1. 2007 10:02

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: trhání zubu

Určitě injekce míň nezabere, neboj. Měla jsem to tak taky, jen zubař nadával, že se mu zub špatně chytá do kleští, protože ten zbytek se úplně drolil, takže on s tím měl víc práce. Moc to neodkládej a běž.


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#7 23. 1. 2007 10:04

kaulle
♥♥♥----
Registrovaný: 1. 8. 2006
Příspěvky: 216

Re: trhání zubu

big_smile Díky Nelo, seberu odvahu a poběžím.
big_smile


http://tt.lilypie.com/-LWYp1/.pngkatkolina@centrum.cz

Není tady

 

#8 23. 1. 2007 12:05

Leila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 1095

Re: trhání zubu

Držím palečky, a to moc nebolí.

Není tady

 

#9 23. 1. 2007 12:22

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: trhání zubu

Nechci strašit, ale jestli zub , nebo kořen bolí a je tam zánět, možná lékař navrhne injekci vůbec nedávat. Chodím k velice dobrému osobnímu zubaři, který mi sice řekne, injekce vůbec nepomůže, je tam takový zánět, že nebude působit. Poznᚠto, jestli ti bude trnout pusa, či jazyk. Pokud ne - injekce nezabírá a je zub v zánětu ! Ale zase bude úleva po vytrhnutí a můj zubař dává ATB hned.

Není tady

 

#10 23. 1. 2007 13:54

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: trhání zubu

Aneri, v dnešní době trhání zubu bez injekce? BRRRRRRRRRRRRRRR!!!!! Úplně mi přestal chutnat oběd....


Iveta X

Není tady

 

#11 23. 1. 2007 14:10

kaulle
♥♥♥----
Registrovaný: 1. 8. 2006
Příspěvky: 216

Re: trhání zubu

ježiši bez injekce???
Potom to sice uleva je ale při trhání je to na umření.
Právě že jsem zažila trhání bez umrtvení a nikomu to nepřeju zažít. Je to na umření. gratergratergrater

Někde na poradně jsem četla že i když je zánět tak se dá píchnou silnější anestetika a pomůže to. Tak fakt nevím jestli se mám bát nebo ne


http://tt.lilypie.com/-LWYp1/.pngkatkolina@centrum.cz

Není tady

 

#12 23. 1. 2007 14:11

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: trhání zubu

Kaulle, opravdu se neboj, injekci dostaneš. Je možné, že by nechtěl trhat zub, kdyby tam byl velký zánět, který by nejdříve léčil, ale  bez umrtvení  si to neumím představit. Taky nemusíš přistoupit na všechno.


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#13 23. 1. 2007 14:52

kaulle
♥♥♥----
Registrovaný: 1. 8. 2006
Příspěvky: 216

Re: trhání zubu

Já taky doufám, že když uvidí že je tam zánět tak ho nejdříve přeléčí.  Správný zubař by snad nenechal svého paciennta trpět. Ten můj bývalý zubař byl jak to tak vypadá bezcitnej grater

Holky moc děkuju za vašeho názory. par


http://tt.lilypie.com/-LWYp1/.pngkatkolina@centrum.cz

Není tady

 

#14 25. 1. 2007 2:48

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: trhání zubu

Katule, tak doufám,že už začal aspon léčit, nebo je zub venku !? Strach je hodně stresující, znám to a trpím s ostatními, ale čekání také není dobré !!! Nech si poradit a utíkej !

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů