Oznámení

21. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

21. října : Strašidelné čokoládové muffiny pro odvážné děti. Zabaví i zasytí!

21. října : Jak využít skořápky z vlašských ořechů? Odvar z nich dodá chybějící jód a pomůže i s kašlem

#101 7. 2. 2007 11:04

1Marie
♥♥♥----

Re: Komunikace s puberáky

ma-ma : našlas doma skleněnku?! Co je to, prosím Tě?

Není tady

#102 7. 2. 2007 12:08

ma-ma
♥♥-----

nooooooooooo, taky jsem nevěděla.....hledala jsem a našla- kouří se s tím tráva

Život je příliš krátký na rozčilování se nad malichernostmi:
takže se líbej pomalu, směj se šíleně,miluj upřímně a odpouštěj rychle.
----------------------------------------------------------------------------------
http://www.gify.nou.cz/fa2_andel2_soubory/a112.gif

Není tady

#103 7. 2. 2007 13:16

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Marie, neměla jsem čas pročíst celou diskuzi, chci jen napsat, že mám doma totéž. Ale musím říct, popravdě, že pokud má dceruška dobrou náladu, tak se se mnou (námi)baví skvěle, přenese se i přes to, že jsme starý, komunistický lidi (36,38), ještě ...se "sockázníma názorama".

Určitě to pročtu celé, ale už teď mohu říci, že si moc rady nevím, jen se snažím "nevtírat se" a být " k dispozici". Kdybychom jí dali počítač do jejího pokoje, tak ji celé dny ani neuvidím.

Není tady

#104 7. 2. 2007 17:48

ita
♥♥♥♥♥♥-

U nás zatím nastal klid (16,5), když jsme se přestali rozčilovat nad propíchnutým obočím, jazykem..., nošením spuštěných kalhot, holým břichem. Je prý to její image, ona nám taky neradí, co máme nosit. Dojíždí ze školy jen na víkend, tak to snad chvíli vydrží.

Není tady

#105 7. 2. 2007 22:53

71maja
♥♥♥----

Tak pilně pročítám perličky vašich puberáků a občas mi to připadá jako u nás doma.
Já po vysvědčení vzala kluky na večeři do restaurace - za odměnu (pro ně) a zapomněla jsem, že to bude za trest (pro mě)....začalo to při usazení u stolu - mladší si sedl proti mě a starší vedle něho (aby byl také proti mě).....takže začala konverzace u našeho stolu, kterou kvůli hlasitosti slyšeli všichni v lokále....a si vedle mě nesedá, sedni si jinde, seš magor, vypadni, debile - já DOST....chvilka klidu - pak výběr z jídeláku - nic tady nemaj, proč jsme sem chodili - já DOST, nebo jdeme domů.....při jídle jsme mluvili o škole a známkách - takže to pokračovalo tím, že jeden druhého osočovali, že je blbej, nic neumí, proč do tý školy chodí a po drž hubu a žer - já KLID, nemusí to poslouchat i nevinní, co se přišli v klidu najíst - oni - jen a všichni slyší, jakej je brácha magor a trapnej ......... takže jsem rychle jedla, aby ten jejich cirkus skončil, asi mají rádi publikum, protože doma toho tolik nakecají za měsíc.......... no řekněte, má tohle cenu? Ale podle nich byla večeře v poho a vůbec netuší, co zase řeším..... Takže příště juknu na výzo, pochválím a DOST.

Není tady

#106 8. 2. 2007 1:58

Blanka1
♥♥♥♥---

1Marie napsal(a):

Já teda jsem otrávená v poslední době nějak permanentně a nemůžu se toho zbavit. Ta dvojka z chování je jen vrcholek ledovce. Nějak se nedokážu srovnat s tím, jak se chová. Přiznávám, že je to pro mě zklamání - já vím , zní to hrozně, být zklamaná z vlastního dítěte, ale nedokážu se toho pocitu zbavit. Snažím se, vážně, vím, že ji musím přijmout, taková jaká je - ale nějak mi to nejde.

Já jsem na tom právě tak a to je dceři 21. Má jakousi opožděnou pubertu nebo co, ani v 16 nebyla tak hrozná.
Tak jak píšeš, jsem otrávená a to už delší dobu a taky neumím pochopit, jak se chová, opravdu jsem ráda, že odjela na týden do školy a nemusím se dívat na její otrávený obličej a když po ní chci nějakou pomoc, tak se ušklíbne a otráveně pronese jooooooo, tak raději zavřu dveře.
Je mi z toho smutno, myslela jsem si, že v tomhle věku už to máme za sebou.

Není tady

#107 8. 2. 2007 9:38

evca1
♥♥♥♥---

Ahoj holky,
taky mám doma puberáka, bude mu za chvíli patnáct a je na dumbom

Není tady

#108 8. 2. 2007 9:46

evca1
♥♥♥♥---

Nedávno byla v jednom nejmenovaném bulváru na první stránce vyfocená Kateřina Brožová v plavkách a můj synáček konstantoval - mami ona je docela pěkná na to jak je strašně stará!!!
Taky jsem šla s kamarádkou posedět do restaurace a on mi povídá - mami kam chcete jít v tomhle věku? To je nám 35 let. Čeho se ještě dočkám. va

Není tady

#109 8. 2. 2007 10:19

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Majo 71 - víš, co mi připomínají tvoje zprávy?? Nedávno sem četla jednu knihu od S. Monyové, jen už nevím, která z nich to byla, a popisuje život s dětmi (sice menšími), ale smála jsm se úplně stejně. Bohužel s tím rozdílem, že TO,co popisuješ, jsem zažila včera, když jsme svoji dcerušku s její sestřenicí kt.má jarňáky a nebude přece se staroušema doma,(téměř 15 a téměř 16), vzali na večeři do (zruba 2.nejdražší) restaurace. Jedna měla svátek, a tak jsem to slavnostně navrhla, v dobré víře, že budou mít radost........a třeba to oceněj....hm.. začlo to už otázkou zda-li pojedeme TÍMTO!? Mám 1/2roku nový auto!Výběr jídla(názvy pokrmů) jim přišel natolik k smíchu, že servírka odešla. Snažili jsme se bavit o příjímačkách na stř.školu a o našich zkušenostech a to je pobavilo natolik, že se válely po stole a hýkaly v záchvatech smíchu, což je jejich zábavu umocnilo, obzvlášt když upoutaly pozornost ostatních hostů, toho, řekla bych komorního prostředí. Pak jsem se přestala cítít nad věcí a zařvala jsem na ně: "už držte ty huby,vy krávy!" No Homolkovi jsou proti nám exkluzivní a vybraní hosté.
Naposled !!!! Já hloupá a nepoučitelná!
Možná večeři ve 4.cenové a budou u jiného stolu! Nebo2 rohlíky a 10dkg vlašáku

Není tady

#110 8. 2. 2007 10:33

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Wiki napsal(a):

Majo 71 - víš, co mi připomínají tvoje zprávy?? Nedávno sem četla jednu knihu od S. Monyové, jen už nevím, která z nich to byla, a popisuje život s dětmi (sice menšími), ale smála jsm se úplně stejně. Bohužel s tím rozdílem, že TO,co popisuješ, jsem zažila včera, když jsme svoji dcerušku s její sestřenicí kt.má jarňáky a nebude přece se staroušema doma,(téměř 15 a téměř 16), vzali na večeři do (zruba 2.nejdražší) restaurace. Jedna měla svátek, a tak jsem to slavnostně navrhla, v dobré víře, že budou mít radost........a třeba to oceněj....hm.. začlo to už otázkou zda-li pojedeme TÍMTO!? Mám 1/2roku nový auto!Výběr jídla(názvy pokrmů) jim přišel natolik k smíchu, že servírka odešla. Snažili jsme se bavit o příjímačkách na stř.školu a o našich zkušenostech a to je pobavilo natolik, že se válely po stole a hýkaly v záchvatech smíchu, což je jejich zábavu umocnilo, obzvlášt když upoutaly pozornost ostatních hostů, toho, řekla bych komorního prostředí. Pak jsem se přestala cítít nad věcí a zařvala jsem na ně: "už držte ty huby,vy krávy!" No Homolkovi jsou proti nám exkluzivní a vybraní hosté.
Naposled !!!! Já hloupá a nepoučitelná!
Možná večeři ve 4.cenové a budou u jiného stolu! Nebo2 rohlíky a 10dkg vlašáku

Jé, to jsem zažila... ještě navíc i s tím, že se mě mladé dámy (14 a 15) snažily zasvěceně a hlavně hlasitě poučit o cituji "holení, prstění a polykání". Tož jsem se zvedla, vzala kabát i peněženku, poradila jsem jim, že až dojde na placení, mají číšníkovi nabídnout své služby u myček na nádobí a odkráčela jsem... První za mnou okamžitě vystartovala, druhá trnula na židli, co jako bude... Zbytek večeře uplynul v příjemné komunikaci na téma "Možnosti uplatnění nabytých znalostí v praktickém životě"... big_smile

Upravil(a) Míša Kulička (8. 2. 2007 10:34)

"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

#111 8. 2. 2007 11:30

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Míšo, smekám, já bych to nedokázala, ALE DOCELA BYCH CHTĚLA VIDĚT TY KSICHTY:D

A vlastně - ještě se malinko vrátím k včerejšku - my jsme se jim snažili s mužem (vš)vysvětlit jak to chodí, k čemu je gympl, pokud nechtějí studiu věnovat čas., tak se na to mají vykašlat, aby teď zabraly atd...atd. Ony se zase utápěly v slzách a padlo: "...jo, ale to bylo (jako naše přijímačky na sš)minimálně před 60ti lety hahahaha"atd., a já naivka blbá jsem řekla, že jsem TAM - do toho podniku(hotelu) chodila ještě zamlada, že se tam tancovalo. To je zlomilo totálně..."..bych jako chtěla vidět maminko, jak tady trapčíš....COŽE? zamlada? to ti bylo minimálně třicet ,jo???????!!!!!!!

Taky jste socky pokud nekupujete každý rok nový počítač(dítěti samozřejmě), na který jdou aplikovat nejnovější typy her??

Dneska jsem toho plná - budu se muset vydejchat. A pište, a se necítím na TO tak sama.grater

Není tady

#112 8. 2. 2007 11:37

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Socka jsem bývala ne kvůli počítači, ale oblečení. Když jsem haranty oblíkla (a často litovala, že nemají srst a kopýtka), tak už pro mě moc nezbylo. Tudíž od dcerunek občas bylo slyšet "mami, ty kalhoty/boty/cokoliv jsou nejmíň stoletý" a když už jsem teda uškudlila na nový hadřík, tak pokud si ho některá pusinka rovnou nepůjčila, zase se vyjadřovaly "myslíš, že je to pro tebe vhodné?" s neskrývanou nadějí, že se poučím z jejich úsudku a hadýrek jim rovnou věnuju, abych v něm nepůsobila trapně...

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#113 8. 2. 2007 11:38

simply.net
♥♥♥♥---

Wiki, až se stydím. Mám skromné děti, jsou rádi že máme vůbec nějaký počítač. Ale pokud jde o to že my rodiče jsme vykopávky, to je všude stejné ( mami to třičko s výstřihem jsem si vzala...pro tebe už se stejně nehodí:-(

Není tady

#114 8. 2. 2007 11:41

Jája
♥♥♥♥♥♥♥

tak počítač taky nepotřebujem... teda my bychom ho potřebovali, ale bez internetu ho nechce lol
a s oblečenim mám to taky docela dobrý... mi vybírá podle sebe, aby si mohla pučovat...
no občas se mi něco už vůbec nevrátí... a občas vědomě kupuju to , co se jí nelíbí... (ale to kupodivu nefunguje - stejně to najdu u ní ve skříni roll )

Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

#115 8. 2. 2007 11:53

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

jj, to znám "Mami, v tom chceš jako jít?...." "Prosímtě, netrapči v tom svetru..." "A naprostý vrchol: "...takhle jít nemůžeš, ještě nás někdo potká a co si pomyslí...." atd. A to chodím většinou oblékaná jednoduše sportovně (rifle, halenka), když je třeba tak decentně (v kostýmku), žádné výstřednosti.... big_smile

Wiki, ty ksichty fakt stály za to... i ty uznalé od některých okolních stolů (asi byli postižení podobněsmile)...
Jinak u nás se hry na PC nekonají, protože jsme chudí výzkumníci, co pracují i doma po nocích... Takže asi jen v době zpráv tam má dcerunka volno na Net a ICQ a jinak má utrum... ikdyž, prý z toho začíná mít trauma, či co. Ale může jít na brigádu a vydělat si, ne?
A k tomu věku, je to tak dva roky, co jsem se o Vánocích zasnila nad Princeznou se zlatou hvězdou a sdělila všem přítomným, že to byla má nejoblíbenější pohádka v dětství. A můj potomek na to: "Todlé, dy je to barevný?"

"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton

Není tady

#116 8. 2. 2007 12:23

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Hele, kočky, taky vás někdy napadlo, jak jeden a ten samý kousek oblečení je jednou "super" a podruhý "trapnej", podle toho, jestli si ho oblíknete vy nebo slečna? Čímž nemyslím něco, co je skutečně vhodné jen pro puberandu.
Ale musím uznat, že co jsou holky dospělé a z domu, buď moje oblečení neřeší, nebo mi ho i pochválí :-)!!! A spousta věcí najednou trapná není - kdybych chtěla, aby mě mí (tehdy) puberáci vzali s sebou do kina, asi by se opupínkovali hrůzou, kdo je uvidí, zatímco dneska mi to navrhnou sami.

Není tady

#117 8. 2. 2007 13:30

salek
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Je to puberta a musíme se s ní u našich dětiček naučit žít..za tu cenu,že to bude trvat kdoví  jak dlouho..offtopic To mi dnes řekla stručně psycholožka usch Neměli jsme na sebe moc času, protože ona čekala na klienta a já čekala ,až vyjde dcera od dr. na dyslexii vissla
V pondělí má Míša k ní sama přijít.Ještě tam mi říkala,že ji nemám do toho setkání s ní nutit,musí prý chtít sama a Míša ještě tam mi řekla,že půjde hjarta tak jsem zvědavá jestli to jejich sezení k něčemu bude.. gloria

Jinak koukám,že je nás opravdu dost s,, nervama na pochodu"  usch přeji stále klidné a vyrovnané dny hjarta

Není tady

#118 8. 2. 2007 13:46

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

helena napsal(a):

Hele, kočky, taky vás někdy napadlo, jak jeden a ten samý kousek oblečení je jednou "super" a podruhý "trapnej", podle toho, jestli si ho oblíknete vy nebo slečna? Čímž nemyslím něco, co je skutečně vhodné jen pro puberandu.
Ale musím uznat, že co jsou holky dospělé a z domu, buď moje oblečení neřeší, nebo mi ho i pochválí :-)!!! A spousta věcí najednou trapná není - kdybych chtěla, aby mě mí (tehdy) puberáci vzali s sebou do kina, asi by se opupínkovali hrůzou, kdo je uvidí, zatímco dneska mi to navrhnou sami.

Nezavrhnou nás? Tak to se mi vlila do žil nová naděje... lollollol

Není tady

#119 8. 2. 2007 13:58

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

No, já myslím, že jsem celá "trapná" nemožná s komančskýma a "sockázníma"(přesně jsem si to nechala hláskovat)názorama. A to mé okolí mě neustále chválí a v dobrém mi závidí, jak vypadám, až je mi to nepříjemné (samozřejmě stejně starý a nechutný lidi jako jsme my)a donedávna jsem byla sama se sebou spokojená. (nehledejte prosím za tím nic víc, než jsem napsala)
Ale zjistila jsem:
-když má dcerunka dobrou náladu (to je málokdy), tak si dokáže se mnou i fajn popovídat a "nestírá mě". Pokládá mi i otázky!!!!!To zjistím, že tak nemožná nejsem....
- když mi dá např. muž pusu, bo mě pohladí - tak si vysloužíme: "..panebože nechte toho, jste fakt nechutní, vždy už jste starý a proč to vůbec jako děláte??.......". A moje švagrová jim řekla: závidíte, co??? a holky řekly: jo (vztekle)
- když dcerunka běduje jak je hnusná a tlustá a já jí to (popravdě) vyvracím a naopak ji chválím, tak mě poslouchá !!!!neodchází a jenom dělá ksichty "tourčitě"

ONi jsou chuďátka nevybalancovaný a neuměj se sebou sami(všichni EPéčka)naložit. To je ten celej jejich vzdor, ale faktem je, že tohle dokážu přiznat, jen když je dlouho nevidím a neslyším!!!! Někdy mám chu ji vlepit na tu nafouklou hubu facku, ale neudělala jsem to. Nikdy. (je párkrát symbolicky na zadek, ale to byla malá- 3,4). Asi by to nebylo dobrý. Já to považuju za ponižující pro obě strany. Vy????

Není tady

#120 8. 2. 2007 14:02

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Milá Míšo Kuličko - nezavrhnou... ba dokonce jsou ochotny s námi žít, bydlet a dokonce smysluplně hovořit... někdy i se svými partnery = jedno dítko "vykopneš", druhé si přivede přítelkyni... Až teď, co jsou všichni z domu, mám klid, i když se občas zasteskne... ale oni mě dlouho stýskat nenechají... hlavně, když mají chu třeba na svíčkovou a nechce se jim vařit... nebo není kam odložit mimi...

Není tady

#121 8. 2. 2007 14:20

Svas
♥♥♥♥♥--

Taky se holky přidám. Když bylo mé dceři patnáct, šly jsme spolu koupit její zimní boty, protože jsem usoudila, že v lednu přece nemůže chodit v té břečce v semišových teniskách, dle mě logický, dle ní naprostá blbost. Běhaly jsme tím krámem, já vytočená na maximum - no jestli mně někdo někdy v tomhle věku chtěl koupit boty za dva tisíce a ještě mě chtěl nechat dle libosti vybrat  a vůbec, tak drahý boty nemám dodnes - a vrhla se k nám prodavačka s dotazem, jak nám může pomoct. Odpověděla jsem jí, že boty, které by se líbily mé dceři, zřejmě ještě nikdo nevyrobil. Ta prodavačka se na holku podívala (ta na ni i na mě čuměla zpod čepice jak vrah) a povídá: matko klid, ještě tak tři roky a bude to dobrý. Boty jsme tenkrát tu zimu nekoupily.
No tři roky uběhly a stále chodí v teniskách.

Není tady

#122 8. 2. 2007 14:29

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Web

JEště že mám kluky, olečení tedy není problém. Ale asi před dvěma lety mě dostal tehdy 13 let synátor. Prohlížel CD a byl tam Druppi, Novák, Beatles, Toto Cutugno (tak nějak se to píše). Chvíli byl ticho a pak řek:"Mami, ty už jsou všichni po smrti, viď?"

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

#123 8. 2. 2007 14:34

SLUNÍČKO
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VYSOČINA

HOLKY,JEŠTĚ, ŽE TADY JSTE!!!
DNESKA JSEM NA MRTVICI...MOJE MILÁ HOLČIČKA MĚ TAK VYTÁČÍ, ŽE ZA CHVÍLI VOLÁM BLÁZINEC A BUDU JE ÚPĚNLIVĚ PROSIT,ABY SI MĚ ODVEZLI.....
RÁNO PŘEDVÁDĚLA HISTERICKÉ SCÉNY KVŮLI OBLÉKÁNÍ A TEĎ DONESLA POZNÁMKU OD PANÍ UČITELKY, ŽE LŽE...TO JE SNAD JEDINÉ CO TA JEJICH TRPĚLIVÁ A ZLATÁ P.U.NEROZDEJCHÁ.
O KSICHTÍCÍCH CO SE NA NÁS VALÍ Z JEJÍ STRANY ANI NEMLUVÍM A O TOM, ŽE KDYŽ NECHCE, NEDOSTANU Z NÍ ANI SLOVO UŽ VŮBEC NE.
NENÍ TO TA KLASICKÁ PUBERTA, KDY S VÁMI DÍTKO KOMUNIKUJE JAKO V LEPŠÍM PŘÍPADĚ STEJNĚ STARÝM SOUROZENCEM,ALE JE TO TAKY NĚKDY NA dumbom
MAJO, WIKY A M͊O PŘEDSTAVTE SI HOLKY, ŽE JSTE MĚ ROZCHECHTALY A M͊O...TOHLE JÁ DĚLÁM DĚTEM TAKY A UŽ OD MALA...KDYŽ SI V OBCHODĚ POSTAVILY NÁHODOU HLAVU A BYLA Z TOHO OSTUDA....ŘEKLA JSEM JIM...TAK SE TADY MĚJTE PĚKNĚ,JÁ ODCHÁZÍM A OTOČILA SE....ZA CHVÍLI BYLY JAK BERÁNCI...
VYDRŽ PRKA,VYDRŽ...TO SI BUDU MUSET OPAKOVAT ASI MILIÓNKRÁT DENNĚ!

Není tady

#124 8. 2. 2007 15:43

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Holky (stařeny), víte, že je mi taky líp??! Děkuju všem za příspěvky.hjarta

Svas- zimní boty jsou trapný...............ZNÁM, já jsem ji do 22.ledna nedonutila, aby sundala z nohou nezavazující se, nechutně drahé "botasky" zn. Adio. Až jí kamarád řekl, že je to pěkná sockárna chodit v letních botech ve sněhu, tak se přezula do nových zimních botů(vybíraly jsme je 3měsíce asi v 15ti obchodech:gloria:)

Není tady

#125 8. 2. 2007 18:33

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Taky je mi líp, když to tu čtu big_smile...
Svas, jak dítko donutit nosit zimní boty? Já si je letos koupila pro sebe (poprvé od té doby, co jsem matkou) - krásné, vysněné a dost drahé... Hned první večer se mi snažila vysvětlit, že je nutně potřebuje na koncert. Musím je hájit vlastním tělem big_smile, jinak by na mě zbyly zas jen ty staré křusky...
Jenže - kdybych jí je přenechala a koupila si jiné, chtěla by je ještě?

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí