Oznámení

21. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

21. října : Strašidelné čokoládové muffiny pro odvážné děti. Zabaví i zasytí!

21. října : Jak využít skořápky z vlašských ořechů? Odvar z nich dodá chybějící jód a pomůže i s kašlem

#76 30. 1. 2007 15:41

Musim
♥♥♥♥♥♥-

Re: Komunikace s puberáky

Tak, tyhle potíže? mne čekají, už pomalu nabíháme na vlnu puberty. Tady se směju těm příspěvkům, ale nevím, jak tu pubertu přežiju. Už ted je vše "husté", a to holce bude jenom 11.

Není tady

#77 30. 1. 2007 15:57

salek
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Ahojky kapitulation tak dnešní hádku už máme z dcerou za sebou. Zase mě to čeká až bude manža ve službě jako dnes.. butter to je už nᚠrituál vissla
Dnes jsem se už neudržela a dostala nafackováno ramínkem ( měla jsem ho zrovna při ruce) butter
Jsem proti bití,už jsme to tu probírali ,ale co je moc je moc usch Kdyby tu nebyla malá Verča  ,tak by už asi viděla co jsem schopna udělat..zatím letěl jen odkapávač na nádobí.. Jsem asi slaboch,který se nechá vytočit, ale já to prostě už v klidu nedokážu vyřešit.
Pak tu brečí, chodí okolo mě jako beruška a zkouší si mě udobřit všelijakým ptaním ... hjarta
nevím jak dál.Prý ji nic nedovolím...ale já se snažím ,aby se dobře učila, uklízela ráno po sobě atd.
Jsem toho názoru něco za něco..ale to ona nechápe dumbom Až když vidím nějaké pokroky -dovoluji...dělám to snad špatně ??? grater
Jsou to i jiné věci,které mě vytáčí va jako ,že ji píše kluk a osloví ji kun.o,nebo jestli má oholeného bobra..no co si mohu o takovém klukovi myslet,ale oni se tak baví normálně vissla
Tak jsem se tu dnes vykecala.. manža by ji musel zabít.. ( ona počítá s tím ,že ji tak hubovat jako já nebude,protože to není její otec ) butter ale asi by to už od něj také potřebovala..
Můj BM o těchto našich hádkách ví,tak si myslím,že by ještě řekl,at´ji přidáme za něj lol

Není tady

#78 2. 2. 2007 0:48

jamie
♥------

Ahoj holky, dnes mě opět syn 16,5 dostal do takového stavu, že jsem se rozbrečela a nevěděla si rady, co udělat. Manžel je služebně pryč, tak jsem zůstala zase sama na jeho výlevy nálad. Byla jsem bezradná a napadlo mě, najít na internetu psychologickou poradnu. No a při hledání jsem narazila na toto forum. Začala jsem pročítat příspěvky a zjistila jsem, že problémy s pubertou svých dětí má spousta maminek. Velice mě to uklidnilo, četla jsem dál a dál. Když jsem došla ke zprávě od 71maja, tak se mé slzy  změnily ve smích. Zaregistrovala jsem se a nyní bych se s vámi chtěla podělit o své trápení.

71majo, moc a moc děkuji. Určitě se mi bude dnes lépe usínat.sova

Syn je stejný jako spousta jiných, ale jeho špatné nálady se stupňují a já někdy nevím co mám dělat.
Základku ukončil s vyznamenáním, v září začal chodit na IT, ale 11. prosince nám oznámil, že už do tý školy nepůjde. Po 3 hodinách rozhovoru (z 90% jsem mluvila já a manžel) jsme se nedověděli důvod jeho rozhodnutí. Našel si jinou školu, já vše zařídila a 19.12. nastoupil. Bohužel hned v následujícím pololetí dostal podmínečné vyloučení za nevhodné chování.
Nyní chodí do 2. ročníku, ale bohužel se bojím, že nedokončí ani tuto školu. Nic ho nebaví, se mnou vůbec nekomunikuje, a když jo, tak na mě jen pokřikuje. Já ho nechápu, nerozumím mu, podle něho jsem nejhorší matka na světě, prostě ho stálče jen prudím.
Na vysvědčení měl 6 čtyřek a dvojku z chování. Dnes prohlásil, že se učit nebude, že ho škola nezajímá.
Také si občas zahulí, sebere se a odjede na techno a vrátí se až druhý den, i přesto, že mu to zakážeme. Dělá si co chce, my mu prý nemáme co povídat do jeho života. Když mu něco vytknu, tak vyhrožuje, že odejde z domu, třeba pod most. Kdyby byl plnoletý, snad bych ho nechala, aby si nabil hubu.

Nikdy jsme ho nebili, protože to nebylo nutné. Teď je o hlavu větší a když jsem mu jednou chtěla ve vzteku (už jsem to nemohla vydržet) dát pohlavek, chytil mi ruku, a prý co chci udělat, že na to nemám.

Vím, že tyto starosti má spousta z nás, ale já už někdy nevím co mám dělat. Jednou jsem rezignovala kapitulation a přestala jsem s ním komunikovat, ale pro mě to bylo ještě horší. On si zalezl do pokoje a já ho neviděla třeba celý den. Na protest držel hladovku.

Mám ho přesto moc ráda a často vzpomínám na dobu, když byl malý prohlížím fotky a přemýšlím, proč se musel tak změnit. Byl  to moc hodný kluk, milý, mazlivý, komunikativní.

Mám ještě 19ti letou dceru, která je úplný opak. Nikdy s ní žádné problémy nebyly. Teď bude maturovat, dobře se učí. Bude dál studovat a má představu o svém budoucím životě. Vycházíme spolu skvěle, jsme dobré kamarádky.

Moc bych si přála, aby to se synem bylo také tak. Stále doufám, že z toho vyroste a bude zněho prýma muž wink

Přeji všem maminkám pevné nervy.
Jsem moc ráda, že jsem vás našla.
Ahoj

Není tady

#79 2. 2. 2007 0:57

ita
♥♥♥♥♥♥-

Jamie, taky jsem nedávno objevila tuto diskuzi, měli jsme stejný problém. Nakonec jsme zjistili, že za tou její zlobou bylo zklamání z neúspěchů ve škole (je dyslektička), parta, která mohla běhat po putykách a ona ne a nakonec i žárlivost na sourozence, kteří se podle ní mají lépe. Pomohla diskuze. Nejhorší je začít s nimi v klidu mluvit, jak říká "pořešit situaci". Zatím to na chvíli pomohlo.

Není tady

#80 2. 2. 2007 1:16

jamie
♥------

Ito, zkusila jsem už všechno. Klidnou diskuzi, pohlazení, pomoc s problémy, ale on o nic nestojí. Nemá zájem o mou starostlivost a lásku. Myslí si, že zvládne všechno sám, ale přitom si neuvědomuje, že nás k životu potřebuje.
Byl zamilovaný do jedné holčiny, v tomto období to s ním docela šlo, byl ochotem se se mnou o ní bavit. Holčina se s ním rozešla a on začal být opět nemožný.
Na druhou stranu, není to zlý kluk a snaží se stále řešit problémy ostatních, ale svoje si nechá pro sebe.

Není tady

#81 2. 2. 2007 7:01

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-

Nečetla jsem všechno, ale i já mám někdy pocit, že nejsem v pokojích synů vítána, občas padla facka při drzé odpovědi a vysvětlování je u nás také dost, jsem zastánce toho, že tak velké dítě by mělo vědět co po něm chci a proč, Ten starší má 18,5, zhruba tak před rokem měl ještě to období, že zůstával ve městě po škole s chlapci ze třídy a o víkendech jezdil za dívkou, cítila jsem se opuštěná a měla o něj strach, potom se rozešli a on je ůplně jiný, přála bych si, aby někam šel, když přijdu domů, přijde za mnou, třeba nemluví, ale je tu, za chvíli rozváže, vypráví ,co  kde četl, čte mi úryvky z knížek a včera třeba z Lidovek, máme některé pořady v telce, na které se spolu rádi díváme, nᚠsmysl pro humor je stejný, má rád historii a historické tisky, ty sbírá, ale jenom levnější kusy,problém je, že ho dost odrazuje zastaralý způsob výuky na gymplu,on jedničkář ve čtvrtletí třeáku měl 2 trojky, němčina a fyzika, bývá dost nemocný a potom je líný se to doučit, masírovala jsem ho a v pololetí mi donesl sice z těchto dvou předmětů dvojky, ale zase si pohoršil něco jiného, stále do něj hučím, že z gymplu nic není, že se musí ještě dostudovat jinde, to bere a chce si objednat přípravné testy na VŠ z několika oborů, doma co mu řeknu udělá celkem bez řečí, za všechno poděkuje a když třeba přijdu z práce donese mi co chci a namasíruje krk, nevím, co si mám o té jeho lenosti ve vztahu ke škole myslet, trojky by vůbec nemusel mít. Nabrali tam dost nových mladých profesorek, nemají praxi a kázeňsky tychle velké kluky vůbec nezvládají, no udělala to nová ředitelka, aby nemusela starším kolegům platit vyšší tarifní platy, ale nic moc tedy, na rodičácích si stěžují pedagožky, že si z nich kluci dělají legraci, že je neuznávají jako autority atd.
Mladšímu je 16 a mlátí to s ním fakt děsně, učí se líp, ale občas potřebuje také vyčistit žaludek, už jako dítě potřeboval jednou za měsíc pár štulců, aby věděl, kdo bude hodný, jinak je velký mámin mazel, dokonce když manža je ve světě, tak se mnou spí a normálně se za mnou přijde i pomazlit, má spoustu zájmů, posiluje, hraje závodně šachy a kamarádů habaděj, na domácí práce je línější než bratr, ale když nepovolím a já nepovolím, tak udělá vše, znám ho, tak před příjezdem z práce zavolám a ptám se, zda je hotový, potom vím, že půl hodiny lítá jako šus, aby to bylo hotové než přijedu.
Pro oba kluky bylo vždy trestem, když se chovali škaredě nyní v pubertě, že jsem nejen jednu sekla, ale když potom dolézali, tak jsem řekla, že když se mají u mne tak zle a nechtějí přijmout domácí pravidla, tak můžou uvažovat zda nechtějí bydlet u babičky nebo u otce, že já je omezovat nechci a hádky s nimi mi vadí, řekla jsem, že se s nimi nemíním hádat, to taději budu dělat krásné víkendy, než aby se mnou trpěli každý den. No a najednou se to začalo ulidňovat a nikdo nikam nechtěl, malý má občas takové záchvaty špatné nálady, ale ten starší už ne, v 18 jsem mu řekla, že nyní si může vybrat, kde bude a jak si zařídí život, pokud ale nebude studovat, že si musí najít práci a živit se sám, peníze, co jsem mu našetřila na studia si v tom případě nechávám a dám mu je až se bude ženit, otec ho zažaloval o snížení výživného, přišel za mnou a chtěl, abych mu sehnala dobrého právníka a šla k soudu jako svědek, sepsali jsme spolu jeho výdaje na živ.potřeby, studium atd., u právníka řekl, že chce bydlet se mnou, napsal vyjádření k soudu, nad kterým jsem potom plakala dojetím, byla tam i věta, že ani to, když otec dlouhodobě neplatil výživné, nevedlo ke snížení jejich životní úrovně, že jsem se vždy o něho i o bratra dobře starala, vypsal tam dovolené a divadla , prostě všechno, kam jsem je brala, ani jsem nevěděla, že se mu ty naše výlety tak líbily.
No tak abych ten svůj výlev nějak zakončila, hádky s puberáky jsou fakt normální, ale mazílci to musí zůstat, jak jste vyčetly, děvčata, kolem 18 roku se to začíná lepšit a stávají se z nich docela normální lidi, i když ne ještě úplně, ale do dvaceti snad jo ne? Snad to nějak přežijeme.

Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

#82 2. 2. 2007 9:02

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

No, já jsem své ratolesti vysvětlila, že jaké si to teď udělá, takové to bude mít a špatné výsledky ve škole řeším větou, že i popeláři a uklízečky jsou na tomto světě potřeba smile, ona opáčí, že taky berou určitě víc, než já na výzkumáku a já to ukončím, že v tom případě budu šastná, že se tak dobře realizovala smile.
Přežila jsem se skřípěním zubů, že si vybrala uměleckou školu, na které se jí moc všeobecného vzdělání už nedostane (přitom je výborná na technické předměty, umísuje se v různých matematických olympiádách apod.). Pravdou je, že jsem doufala, že talentovky budou jen taková generálka na skutečné přijímačky, že se tam nedostane a v únoru se normálně přihlásí na gympl. Vzali ji a já mám strach, co z ní bude, když se jí ve zvoleném oboru nebude dařit - moc dalších možností ji nezůstane. Ale je to její život, já můžu být jedině oporou, když bude potřebovat smile.

Zatím myslím, že veškeré problémy s puberáky plynou z toho, že se jim bojíme dát více prostoru a odpovědnosti za svůj život, a že za ně řešíme zbytečně moc věcí. Možná neškodí, nechat jim v jejich průšvizích nechat pořádně vymáchat pusinu a teprve pak je podpořit a pomoct jim (budou-li o to stát).

"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

#83 2. 2. 2007 11:17

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-

No asi jo, ale kdo to má vydržet dívat se, jak se jeho mazlík topí.

Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

#84 2. 2. 2007 11:34

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Rodiče... musíš doufat, že jsi mu dala včas ten dobrý základ, takže se neutopí, ale naučí se plavat sám (což je žádoucí, ne?) smile

"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton

Není tady

#85 2. 2. 2007 12:00

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Irenko, to mᚠjako když se kvočně dají vysedět kačení vejce. Nastane okamžik, kdy káčata vyrazí na vodu, plavou, cachtají se a slepice zoufale pobíhá po břehu, kvoká... ale víc udělat prostě nemůže.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#86 2. 2. 2007 14:22

1Marie
♥♥♥----

Tak holky moje dcera přinesla na pololetí v devítce dvojku z chování. Jak moc to ovlivní její přijetí na střední školu nejsem schopna odhadnout - jsem z toho unavená a zdeptaná. Ona věděla dobře, že jí ta dvojka hrozí, ale nedokázala se ovládnout, musela se dohadovat s nějakou učitelkou, zase přišla pozdě atd. takže jí tu dvojku dali. Takže teď až do dubna budem zase mít nervy - jestli jí vezmou, kam si přeje, nebo ne.
Někdy je to vážně na mašli.

Není tady

#87 2. 2. 2007 15:18

Elodie1
♥♥-----

Marie, nechci tě strašit, ale myslím, že je to docela průšvih.Dovolím si tvrdit, že na školu , kde zájem převyšuje kapacitu, ji nevezmou. Proč by se tam kantoři za jedny peníze měli zlobit s někým, kdo má problémové chování.(něco o školství vím a takhle se tam uvažuje). Jasně, že si raději vyberou z dětí, které mají chování v pořádku. Dost dlouho jsem pracovala ve státní škole a dát dvojku z chování v 9. třídě, to už musel být opravdu, ale opravdu problémový žák. Vždy se všichni snažili takovému problémovému žákovi vysvětlit, že dvojka z chování v devítce je velká potíž, tak at se srovná, dokud je čas.

Není tady

#88 2. 2. 2007 17:54

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Marie, ty jsi na prášky, ale jak se k tomu staví tvoje dcera? Ví, že teď bude muset maximálně zabrat v učení a přijímačky udělat co nejlépe, aby měla vůbec nějakou šanci? Nebo jí je to fuk stačí jí, že se dostane na nějakou soukromou školu či učňák? Myslím, že byste měly spolu probrat v klidu, jak chce tuto situaci řešit ona. Je to přece hlavně její život. Ty jí můžeš akorát tak poradit, jak to dál řešit.
Jo a ještě bych asi zavolala tam, kam se chce hlásit, vysvětlila jim situaci a chtěla vědět, zda má s takovou vůbec šanci. Aby se nehlásila zbytečně někam, kde to bude už dopředu ztracené.

Upravil(a) Míša Kulička (2. 2. 2007 17:55)

Není tady

#89 2. 2. 2007 18:17

Romča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: ostravsko

Míšo, jen se směji. U nás je to jen s tím rozdílem že mám syna , ale jinak je to úplně stejné.U vás uklízečka u nás kopáči.Chce jet ze školy na týdenní pobyt do Anglie, tak jsem mu říkala že nakopačské práce angličtinu nepotřebuje.Dobírám si ho.

Míša Kulička napsal(a):

No, já jsem své ratolesti vysvětlila, že jaké si to teď udělá, takové to bude mít a špatné výsledky ve škole řeším větou, že i popeláři a uklízečky jsou na tomto světě potřeba smile, ona opáčí, že taky berou určitě víc, než já na výzkumáku a já to ukončím, že v tom případě budu šastná, že se tak dobře realizovala smile.
Přežila jsem se skřípěním zubů, že si vybrala uměleckou školu, na které se jí moc všeobecného vzdělání už nedostane (přitom je výborná na technické předměty, umísuje se v různých matematických olympiádách apod.). Pravdou je, že jsem doufala, že talentovky budou jen taková generálka na skutečné přijímačky, že se tam nedostane a v únoru se normálně přihlásí na gympl. Vzali ji a já mám strach, co z ní bude, když se jí ve zvoleném oboru nebude dařit - moc dalších možností ji nezůstane. Ale je to její život, já můžu být jedině oporou, když bude potřebovat smile.

Zatím myslím, že veškeré problémy s puberáky plynou z toho, že se jim bojíme dát více prostoru a odpovědnosti za svůj život, a že za ně řešíme zbytečně moc věcí. Možná neškodí, nechat jim v jejich průšvizích nechat pořádně vymáchat pusinu a teprve pak je podpořit a pomoct jim (budou-li o to stát).

Není tady

#90 2. 2. 2007 18:19

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Čerstvá zkušenost - nelze s nimi komunikovat dumbom.

Není tady

#91 2. 2. 2007 22:28

Nela
♥♥♥♥♥♥-

Aprill, to mᚠpravdu, i když  - když něco potřebují, jako např. finance, najíst, něco na sebe, někam pustit, tak se o komunikaci snaží, ale jen  do té doby, než  odpovíš jinak, než potřebují. dumbom

"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

#92 2. 2. 2007 23:01

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Romča napsal(a):

Míšo, jen se směji. U nás je to jen s tím rozdílem že mám syna , ale jinak je to úplně stejné.U vás uklízečka u nás kopáči.Chce jet ze školy na týdenní pobyt do Anglie, tak jsem mu říkala že nakopačské práce angličtinu nepotřebuje.Dobírám si ho.

Míša Kulička napsal(a):

ale víš, že EP (extrémní puberák) postrádá smysl pro humor, pokud se týká jeho osoby? Pozor, dráždíš hada bosou nohou big_smilelol

Není tady

#93 4. 2. 2007 23:42

ita
♥♥♥♥♥♥-

Taky kluk vyfasoval dvojku z chování za pozdní příchody, je ráno doma poslední a občas zaspí. Nepomohl ani nejsilnější budík. Mám pocit, že za nás dvojky z chování dostávali opravdu jen hodně problémoví žáci.

Není tady

#94 5. 2. 2007 8:20

SLUNÍČKO
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VYSOČINA

HOLKY MÁM PROSBU,NEMÁTE NĚKTERÁ ZKUŠENOST S PUBERTOU U POSTIŽENÉHO DÍTĚTE?
( MENTÁLNÍ I FYZICKÉ POSTIŽENÍ )
NĚKDY MI PŘIPADÁ, ŽE UŽ NEZVLÁDNU ANI DEN.
TŘEBA BY MI NĚKTERÁ Z VÁS MOHLA PORADIT NĚJAKÝ FÍGL, KTERÝ FUNGOVAL U VÁS....

Není tady

#95 5. 2. 2007 9:00

salek
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Sluníčko hjarta to je mi tě líto,ale poradit nedokážu...I tak to musí být pro tebe těžké ,takové dítko vychovávat hjarta
Promin´ale někdy si připadám ,že má dcera je také postižená gloria Zrovna včera jsem se ji na něco ptala..a ona se nedokázala vyjádřit..,,no takový to takhle" a začne ukazovat ...ve svých skoro 13letech  dumbom
Chodím s ní do poradny na dyslexii,ted´jdeme ve čtvrtek,tak tam chci navštívit i psycholožku...tak uvidím hjarta
Asi každé dítko tu pubertu prožívá jinak..držím ti pěstičky a přeji klidné dny hjarta Renča kapitulation
Možná by ti také poradil nějaký odborník na tyto děti hjarta

Upravil(a) salek (8. 2. 2007 13:31)

Není tady

#96 5. 2. 2007 15:08

SLUNÍČKO
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VYSOČINA

RENČO,
ODBORNÍCI RADÍ POŘÁD TO SAMÉ...JEN NA TU MOJI "MALOU 15-TI LETOU PUBERAČKU" TO NEZABÍRÁ...
JE V PUBERTĚ, ALE JEJÍ MOZEK JE ZRALÝ NANEJV݊ NA 6-8 LET....A TEĎ SE JÍ PROSTĚ HORMONY S TÍM MOZKEM "PEROU".
MÁM ZKUŠENOSTI, ŽE MAMINKY MÍVAJÍ DOBRÉ NÁPADY A TAK JSEM SI ŘÍKALA, ŽE SE TŘEBA NA BABINETU NAJDE MAMČA ,KTERÁ UŽ MÁ TOHLE OBDOBÍ ZA SEBOU...
MÁŠ PRAVDU, ŽE KAŽDÉ DÍTKO PROŽÍVÁ PUBERTU JINAK,VŽDY JSME TAKY KAŽDÝ ORIGINÁL.
TAKY TI PŘEJI, ABY JSTE ZVLÁDALY ŠKOLU I TOHLE T̎KÝ OBDOBÍ....VÍM, ŽE KDYŽ SE K NĚMU PŘIDÁ JEŠTĚ NĚJAKÝ PROBLÉM...A UŽ ZDRAVOTNÍ NEBO JAKÝKOLIV JINÝ,JE TO MOC T̎KÉ ZVLÁDNOUT JEN V RÁMCI RODINY....
HODNĚ SÍLY,KLIDU,TRPĚLIVOSTI A LÁSKY DO DALŠÍCH DNÍ hjarta

Není tady

#97 7. 2. 2007 8:27

salek
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Dobré ránko kapitulation no tak já jsem dnes probuzená až až.. hned po ránu ,,vytočená" usch
Ta naše puberačka tu má ráno zaplé obě televize,jak v pokojíčku tak v obýváku ..a v pokojíčku opět bordel...neustláno atd..tak ji říkám ,co tu sedí at´jde uklízet a ona na to ,,jestli mi něco je at´se jdu ještě vyspat" dumbom
No to mě naštvala..a hned tu jezdila.. já ji dám..oni si vůbec neuvědomují s kým mluví,copak jsem nějaká její kamarádka ??
No tak doufám, že vy jste měli to probuzení lepší než já.. ale mám tu to mé malé zlatíčko a to mě z toho zase dostane hjartadudlik
Zítra jdeme do poradny(dyslexii) tak to ji tam už neprojde a zkusím tu psycholožku.. uvidím ,třeba mi řekne at´ji dám na pr...,ale to oni neradi říkají..jednou jsem tam řekla,že nejde ven ,když je u nás něco v nepořádku..a to byl ohen´na střeše..že si ji nedovolím pustit ven !! offtopic
Tak se tu zatím mějte a pevné nervy..já je tedy mám yikes lol va

Upravil(a) salek (8. 2. 2007 13:32)

Není tady

#98 7. 2. 2007 9:59

1Marie
♥♥♥----

Já teda jsem otrávená v poslední době nějak permanentně a nemůžu se toho zbavit. Ta dvojka z chování je jen vrcholek ledovce. Nějak se nedokážu srovnat s tím, jak se chová. Přiznávám, že je to pro mě zklamání - já vím , zní to hrozně, být zklamaná z vlastního dítěte, ale nedokážu se toho pocitu zbavit. Snažím se, vážně, vím, že ji musím přijmout, taková jaká je - ale nějak mi to nejde.

Není tady

#99 7. 2. 2007 10:05

salek
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Já už jsem na ni  alergická..butter jen se vždy bojím toho co ji z té pusy vypadne..někdy je to hloupost,ale ráno to byla pohotová dumbom
Maruško..hjarta snad se vše časem v dobré obrátí..to nemůže trvat věčně..já bych byla snad už šedivá va no to tedy nééé visslalol

Není tady

#100 7. 2. 2007 10:20

ma-ma
♥♥-----

Jo děvčata chce to opravdu hodně sebezapření a vydržet. To si aspoň říkám já, občas jsem z toho taky na prášky, ale pevně věřím, že bude líptummenupp. možná jsem naivnígrater, ale tímto se utěšuju. 2 z chování nebyla, zato důtka ředitele - za 5 neomluvených hodin. Myslela jsem, že ho zabiju, ale to byl teprve začátek. Potom jsem našla doma skleněnku - pod nátlakem se přiznal, že kouří marihuanu. To jsem myslela, že bude můj konec, psychicky jsem se sesypala, loňské Vánoce celé probrečela. Teď je situace stabilizovaná - kontrola u obvodní lékařky - testy na drogy zaplapánbůh negativní, ve škole mírné zlepšení. Jo nikdy to nebyl žádný svatoušek, co by seděl v koutě. Ale na toto jsem nebyla nijak připravená. S pubertou přišly i tyto problémy.

Život je příliš krátký na rozčilování se nad malichernostmi:
takže se líbej pomalu, směj se šíleně,miluj upřímně a odpouštěj rychle.
----------------------------------------------------------------------------------
http://www.gify.nou.cz/fa2_andel2_soubory/a112.gif

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí