Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#26 19. 1. 2007 10:06

1Marie
♥♥♥----

Re: Komunikace s puberáky

Díky všem! Hrozně se mi ulevilo a pročítám Vaše odpovědi znovu a znovu. Fakt jste mi pomohli! Já už se v zoufalství objednala na příští týden do poradny pro rodinu. Jsem zvědavá, co mi poradí psycholog. Určitě napíšu, jak ta schůzka dopadla -jdu ve středu.
Problémů je víc, ta komunikace je jedním z nich -dcera kouří, určitě zkouší marjánku, bohužel má na ni velký vliv jedna kamarádka, která s ní dost manipuluje (vím od učitelek ze školy) a ona se té manipulaci prostě neubrání. Takže jí v devítce taky hrozí dvojka z chování...

Není tady

#27 19. 1. 2007 10:43

salek
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Ahojky Maruško kapitulation dej pak vědět jak jste dopadly. Dcera tam jde s tebou dobrovolně??? butter
Mi jdeme do poradny pro dislektiky 8.února a chtěla bych tam také říci nᚠproblém..tak jsem zvědavá jestli nám tam v psychologické poradně také pomohou.
Já bych si s ní snad poradila ještě sama,ale chci aby to co jí říkám já-slyšela také od někoho jiného.
Stále mě deptá a přijde mi,že mě zkouší co vydržím. Před manželem si to ke mě nedovolí,ale jak zůstaneme spolu sami,už něco vymýšlí. Hrozí ji pětka z NJ ,ale pro ni to asi nic není, je to takový flegmatik až je mi z toho zle.. Včera tu zase byla scéna-zakázala jsem ji počítač, chodit ven dokud nebude na vysvědčení lepší známka.Také začala kamarádit s holkou ve které se vidí a nikdo jiný pro ni není dost dobrý. Ty kamarádky co s nimi kamarádila od sebe odhání.. nedovedu ji vysvětlit pojem-kamarádky-né jen jedna-která dokáže obratem velkého kamarádství zradit a pak zůstane sama.
Už jsem si tu napsala lístečky co tu radila BETY ,,nemluv na mě" ,,nikam" atd...snad to zkusím a možná ji to chytne u srdce,než taková to diskuse mezi námi,tak se bude snažit být lepší hjarta
Opravdu nevím co s ní..kdyby někde lítala a neměla čas na učení,ale většinou je doma, je to spíše její lenost.. MI se snažíme, není to naše vina-jako třeba jiní rodiče, že si dětí nevšimnou a pak když je zle by je zabili dumbom
Asi pravdu jde o to VYDRET ,ale za jakou cenu ?? Dokud se drží domova,tak je to snad v pořádku,no ještě není tak ,,stará" aby ji to táhlo z domova a někde něco vyváděla... jsou na tom opravdu někde hůř. Včera jsem už měla v ruce vařečku,ale manžel mě zastavil...opravdu někdy ,než křičet, tak bych ji použila :grater:ale pak by mi to bylo líto grater
Jsem na,, Letn´átkách"  s maminama ,ani jsem jim to tam nepsala- stydím se rodna  , tam řešíme jiné věci a příjemnější dudlik

Upravil(a) salek (19. 1. 2007 10:46)

Není tady

#28 19. 1. 2007 11:44

1Marie
♥♥♥----

K tomu psychologovi jdu zatím sama, chci se neprve poradit a pak ho taky okouknout - bohužel už mám za sebou jednu špatnou zkušenost s psycholožkou (byli jsme za ní kvůli výběru školy).
Dcera se ve škole dost zhoršila, celou dobu měla skoro samé jedničky a v devítce - kdy jde o to nejvíc, tak teď na poslední chvíli zachraňuje, co se dá, aby nechytla nějakou trojku. S chováním ve škole má problémy - to je právě vliv té kamarádky a party tří holek, kterou okolo sebe vytvořila. Prostě z ní šedivím.

Není tady

#29 19. 1. 2007 12:20

Kakulik
♥♥♥♥---

My jsme taky začali uvažovat o PPP ( pedagogicko-psychologická poradna). Musíme se teprve objednat. Ale nevím, co na to řekne kluk, jestli tam bude chtit s takou dobrovolně. No uvidíme.
Ten nᚠtaky začal kouřit, šlyšela jsem od kamarádky, jak jsou venku sprostí a tak. No děs. Banda je banda, my jsme jen pitomí dospěláci, ničemu nerotumýme!
Držím všem palečky!!!!
tummenupp

Není tady

#30 19. 1. 2007 13:06

Nela
♥♥♥♥♥♥-

My jsme byli taky u psycholožky - několik návštěv, ale pak to skončilo tak, že mi psycholožka řekla, že mi  nemá co vytknout, takže kdyby s ním byli větší potíže, mám volat.  Pořád se utěšuji, že syn má snad dobrý základ, takže až se vyřádí, bude z něho "normální, slušný člověk".

"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

#31 19. 1. 2007 13:07

salek
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Ničemu nerozumíme,nic jim nepřejeme. Já nemohu ani trošku zvýšit hlas - to mi dcera říká,že na ni křičím. To se ovládám,protože tu máme malou Verunku...tak si asi umíte představit to mé ,,křičení" dumbom
Já ji do té poradny dotáhnu i po smyku lol jen abych ji udělala tu ostudu ,kam až s ní musím jít va
Držte se také ..snad bude líp. Ale ono se dobře říká,,malé děti malé starosti,velké děti velké starosti" tak ono nás to ještě možná v příštích letech čeká...stále a stále butter

Není tady

#32 19. 1. 2007 13:23

Nela
♥♥♥♥♥♥-

Nesnáším synovy věty :  Co jsem udělal? Já jsem ti přece nic neudělal.   Zase křičíš?sad 
Toto me vytáčí nejvíc a on to ví, takže tou jsou jeho nejčastější věty.

"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

#33 19. 1. 2007 13:44

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-

No prostě je to s nimi někdy k nevydržení a někdy jsou to moji miláčci, ale trpím jako vy všehny rozmary nálad a pitomými nápady, doufám, že je to kolem dvacítky přejde, jestli se toho dožiji.

Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

#34 19. 1. 2007 20:53

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno

salek napsal(a):

Ničemu nerozumíme,nic jim nepřejeme. Já nemohu ani trošku zvýšit hlas - to mi dcera říká,že na ni křičím. To se ovládám,protože tu máme malou Verunku...tak si asi umíte představit to mé ,,křičení" dumbom
Já ji do té poradny dotáhnu i po smyku lol jen abych ji udělala tu ostudu ,kam až s ní musím jít va
Držte se také ..snad bude líp. Ale ono se dobře říká,,malé děti malé starosti,velké děti velké starosti" tak ono nás to ještě možná v příštích letech čeká...stále a stále butter

Na jiném fóru jsem slíbila, že Ti povím, jaké to bylo na kineziologii. Vrátila jsem se před chvílí z Prahy a ještě to musím v sobě utřídit, ale jedno vím jistě. Byl to pro mně velký přínos a velmi to doporučuju. Pochopila jsem , proč jsou některé věci tak jak jsou a vím, že se to bude měnit. Pochopila jsem, jak moc je pro mně moje dcera mým vlastním zrcadlem. Pokud budeš chtít, pošli mě SZ a já Ti dám na tu kinezioložku číslo. Je to úžasný člověk.

Tady jsou její stránky  http://www.ahau.cz/default.php?pageid=1541

Upravil(a) lueta (19. 1. 2007 21:39)

Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

#35 20. 1. 2007 18:30

Kakulik
♥♥♥♥---

Nela, tak takhle je to u nás taky! Co jsem udělal, proč křičíš!
Jsou asi všichni stejní! Teď seká dobrotu, před chvíli jsme dohráli ty dostihy. Dobře jsme se pobavili, i klukovi se to líbilo! Udělala jsem popkorn, byla sranda! Jo, donesla jsem z domu starý psací stroj, náramně ho to baví, až se divím! Zatím ok!
Papa

Není tady

#36 20. 1. 2007 21:59

algidda
♥♥♥----

Tak si tu v poklidu čtu jak to zvládáte s pobošema, když příjde nᚠpuboš 15 let a zeptá se "CO DĚLÁŠ?". Odpovím mu, že si čtu jak jednat s pubošema a co dělat. Dostala se mi skvostna odpověď. "No co, zalézt zpátky do hrobu".   To je síla, že? Ještě štěstí, že to bylo v legraci. Teda aspoň myslím. Jinak nᚠpuboš je docela snesitelný, nebo to bude tím, že jsem si už zvykla?

Algidda

Není tady

#37 20. 1. 2007 21:59

71maja
♥♥♥----

Doma si chovám také dva výstavní exempláře puberáků ( kluci - 16 a 17.5) a občas je to lahůdka....starší nebyl ukecaný nikdy, ale teď je pro něho problém vůbec něco z úst vypustit - většinou je to slovo CO? - protože ho obtěžuje jakákoliv otázka - seděl by jen u PC a když je z tohoto místa vypuzen - tak se zavrtá do pokojíčku......místo mluvení vrhá jen takové pohrdavé pohledy.........mít jen jeho, tak trpím už delší dobu samomluvou. Mladší občas komunikuje - ale jak umí být vstřícný, tak umí být i drsný - a vím, že každý pohodový okamžik je u něho vykoupen tak 99 okamžiky, kdy se mi vaří krev.......ale u něho alespoň vidím emoce........u staršího se občas musím podívat zblízka jestli dýchá - výraz tváře se mu téměř nikdy nemění a  když se usměje, tak si to pamalu zaznamenávám do kalendáře jako zázrak. A mezi sebou se milují tak, že pokud jedou navštívit tatínka, tak každý jiným dopravním prostředkem a pokud musí stejným - tak sedí každý na jiném konci - ve vlaku zásadně každý v jiném vagónu.......a musím říct, že mě rozesmála poznámka mladšího, že nechápe jak jsem si mohla pořídit víc dětí - že chtěl být jedináčkem.........bohužel jsem mu musela odpovědět, že já mít jedináčka - tak on se nikdy nenarodil :-)) Ale zatím žiju a pevně doufám, že se z mých roztomilých klučíků jednou stanou prima chlapíci..............jen abych se toho dožila........

Není tady

#38 20. 1. 2007 22:06

algidda
♥♥♥----

71maja  Tak takle jsem se už dlouho nezasmála, až mi tečou slzy. Promin, ale napsala jsi to perfektně.

Algidda

Není tady

#39 20. 1. 2007 22:20

71maja
♥♥♥----

Jsem ráda, že jsem někoho pobavila, protože mě se v daných chvílích chce mlátit hlavou do zdi.........ale mám svoje kluky moc ráda......takže skřípu zubama, a přitom doufám - že jednou bude zase dobře....... Ještě něco přidám - mladší vždy bavil okolí - a u nás se takovým dětem říká "tele z kašparovy krávy" - tak jsem mu to jednou při oslavě narozenin řekla a on aniž by si uvědomil co říká, odpověděl přede všemi - ža už tedy ví, která kráva je jeho mamka.....a to byla puberta ještě v nedohlednu.............jojo - život je boj - mě se moc líbilo přirovnání puberty k těhotenství - ale bylo by fajn, kdyby i puberta trvala 9 měsíců................

Není tady

#40 20. 1. 2007 22:30

salek
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Ahojky napsala jsi to pěkně ,,kéžby" tummenupp jen 9měsíců... hjarta
Dnešní odpovědi dcery na mé otázky ,,co děláš"?? Odpověd´,,NIC" !! Takže jsem rozhodlá opravdu vytvořit cedulky(co tu radila Bety) s její odpovědí,,nic"  ,,nikam" ,,nedívej se na mě" ,,nesahej na mě" ,,nemluv na mě" ,,potřebuji peníze" tummenupp
Ale mám od ní dnes vyžehleno,protože ji to baví a já jsem si v klidu mohla vypít mou večerní kávu..tummenupp

Není tady

#41 20. 1. 2007 22:42

71maja
♥♥♥----

Salku,
ty cedulky jsou prima nápad - jen já bych si je asi ukazovala sama - pro ně by to byla zase práce navíc.....energií šetří, až to vypadá, že tělu žádnou nedodávají - tak nevím, kam se ztrácí ty tuny jídla, co domů denně vleču :-)
S tím žehlením jsi mě připomněla, jak starší v záchvatu solidarity vzal žehličku do ruky, že to přeci není problém. Tak vyžehlil za půl hodiny jedno triko a pak s tím seknul s tím, že mám úplně blbou žehličku........a to triko bylo mladšího syna a ten ho odmítl vzít na sebe, protože ho "vomatlával" jeho brácha............ a já se držela, abych je nezabila oba

Není tady

#42 20. 1. 2007 22:51

salek
♥♥♥♥♥♥♥
Web

S tím jídlem mi to povídej..nadávám stále ,že lednička není televize roll otevře a kouká co by zdlábla. I si toho všiml BM, když tam byla na víkend  a když s ní přijel řekl,,no ta žere" lol
A ty to mᚠdoma 2x  dumbom   to bych si už musela asi barvit vlasy, jak bych byla šedivá,ale zase se nenudíš mín´než já..já to mám někdy 2x,když je dlouho klid tummenupp pa Renča

Není tady

#43 21. 1. 2007 19:05

Stelička
♥♥♥♥♥♥-

Ježíši, já vám pošlu každému po trošce slovního průjmu mé patnactileté dcery. Holky, ta mele a mele, stále, všude a navíc strašně rychle a hlasitě. Ojjj, jak mě z ní někdy bolí hlava. Vím toho o ní hodně a jsem ráda, ale také mě nezajímá každý trapný zážitek jejích kamarádů a spolužáků, líčený hlasitosti postřižinového Pepina například při placení u pokladny. big_smile

Upravil(a) Stelička (21. 1. 2007 21:56)

http://sirmi.ic.cz/cara/215.gif

Není tady

#44 21. 1. 2007 23:44

71maja
♥♥♥----

Vlasy si barvím a to tak, že velmi - z čeho to asi bude? Moji kluci by to všem vysvětlili - jsem už prostě přestárlá matka - s tím už nic nenadělám :-) Ale je důležité, že mám ještě sílu nakupovat - protože u nás i když je lednice plná (co to je?) tak z nich vypadne vždy stejná věta - že tam NIC není...
dumbom
A Steličko, asi si neumím představit co to obnáší, když se naopak stavidla řeči protrhnou - pro mě je to scifi - každý extrém má své.
Já jen doufám, že až uvidím vysvědčení, tak nebudu třetí, kdo u nás ztratí řeč...... Protože jestli komunikují stejně i s učiteli, tak nevím nevím. Já už se neptám, co bylo ve škole, ale BYL JSI VE ŠKOLE..... otázky musím formulovat tak, aby odpověď mohla znít ANO (tedy  NO JO) nebo NE - jinak se odpovědi nedočkám.

Upravil(a) 71maja (21. 1. 2007 23:47)

Není tady

#45 22. 1. 2007 7:25

Jay
♥♥♥----
Místo: Landgraaf - Nederland

Ahoj holky,
i ja s vami citim. Dve puberty mam uz za sebou a tri pubertaky momentalne. Sice dva chodi jednou za ctrnact dni, ale tim, ze nejsou moji a navic uplne jinak vychovani-vice mene nevychovani, tak je to o to intenzivnejsi a navic jina zeme, jine mravy...
Presne jak pise Salek, dcera od manzela navstivi lednici milionkrat za den, cumi do ni a premysli...nekdy je to opravdu na bednu. Kdyz jsem vcera utrousila, ze je to iritantin, jeji bratr se zeptal, co je na tom iritantni...bud nemluvi, nebo vas chytaji na slovickach...
Moje skoro 16 dcera, kdyz se ji zeptam, co cely den delala, rekne "NIC"...a tim debata konci.
No nic, asi je lepsi se po ranu nerozcilovat...vsem prima den.. stolt

http://img511.imageshack.us/img511/5350/princeznaqr5.th.jpg

Není tady

#46 22. 1. 2007 7:54

salek
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Ahojky kapitulation tak je vidět,že je nás více ,,postižených" žen s pubert´áky..lol
Ale je to fajn,protože já to snáším nějak FUJ TAJBL a tady se trošku odreaguji a zjistím,že je to skoro všude s nimi stejné dumbom lol
To NIC jsem tu už rozebírala..opravdu jiné slovíčko v tomto věku neznají a pak když na něco dojde,tak koukáme ,,že nebylo NIC" vissla
Jsem zvědavá jestli ho řekne dnes až se vrátí ze školy,kde bude zkoušená na vysvědčení  na lepší známku z NJ kapitulation
Steličko     hjarta občas by mi to i bylo milé to její ,,mletí" jak ty říkᚠlol než koukat na ten její ,,přiblblý " výraz mlčení roll ale opravdu každé dítko je jiné a jinak to vnímáme va
Tak jdu na mé ranní kafíčko, dokud je to moje miminko v klidu tummenuppdudlik

Není tady

#47 22. 1. 2007 17:53

Elodie1
♥♥-----

Ahoj holky, tohle vaše téma mě tak dostalo, že jsem se kvůli tomu na Babinet zaregistrovala. Už sem dlouho chodím, ale zatím jsem různé příspěvky jenom pročítala. Ovšem téma puberta je moje noční můra. Mám dceru, které bude na jaře 16, takže je v tom nejlepším pubertálním věku a my to máme doma s plnou   parádou. Ale jen doma, protože ve škola a všude jinde mimo domov je naprosto vzorná a nikdo nám nechce věřit, jak s tím doma bojujeme. Podle ní jsme nemožní rodiče s naprosto nemožnými názory. Je doma drzá, na ničem se s ní nelze domluvit, od nás zpochybní i že 1 a 1 jsou 2. Naši péči a lásku bere jako naprostou samozdřejmost, ale když se staráme , tak ji tím vlastně obtěžujeme. Klid je jen když ji necháme sedět u počítače a nic po ní nechceme. V momentě, kdy ji požádáme, aby tam pustila manžela nebo mě, následuje hysterák jak ze špatného filmu. Mluví hodně, ale jen když ona chce. Když se sní chceme bavit my, tak zrovna zájem nemá. Nejvíce řečí má v pokročilou noční hodinu, kdy i my rodiče už sotva koukáme. Když odmítneme s tím , že je čas spát, cítí se ukřivděná a opět následuje vzteklá reakce.  A tak bych mohla pokračovat hodiny. A nejčastější reakce na naše pokusy domluvit se na čemkoli?  Nech toho, Přestaň Ty jsi hrozná atd. Tak jsem si postěžovala a je mně lépe. Vždycky když s manželem vychladneme, tak si říkáme , že za to nemůže, že jsou to hormony, že by mohla být daleko horší. Ona je opravdu ve škole naprostá premiantka a ani nikam nechodí s partou, ze školy jde rovnou domů. Má každý den hodně úkolů a ve škole je denně do večera, protože chodí do cizí školy a tam je rozvrh nastaven o hodně jinak než ve škole české. Já si to vše uvědomuji, ale stejně když se hádáme tak mně tečou nervy.

Není tady

#48 24. 1. 2007 11:50

Daniela S.
♥♥♥♥♥--

Můj závazek do budoucna...
Nebudu mít děti, dokud nebudu mít jednu místnost pro každé z nich. Lidi, jak já trpěla nejen v létech své puberty v jedné místnosti se sourozencem a rodiči... Jak já toužila po tom někde se zavřít. Pro všechny zúčastněné by to bylo bývalo mnohem lepší.

Není tady

#49 24. 1. 2007 12:00

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Milá Danielo, tvůj závazek je perfektní, leč nenaplnitelný, kdybys měla místností 2x tolik. Oni se ti dětičky slezou v jedné cimře, kde se budou rvát, prudit atd. Tvoji přítomnost v dané místnosti pro ně bude bonus. Zavřou se pouze v okamžiku, kdy to začne zavánět nějakou prací nebo budou mít pocit, že je svět, potažmo rodiče, nechápou.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#50 24. 1. 2007 12:21

Daniela S.
♥♥♥♥♥--

Tak jestli bude platit stará známá dědičnost, tak se rozhodně slízat nebudou. My jsme se s bratrem zásadně nacházeli na opačných koncích vymezeného prostoru (nejlépe úhlopříčně) a nemluvili spolu třeba několik dní. Jako tady někdo psal, že jeho děti cestují ve vlaku různými vagóny... tak to bylo přesný.
Záleží prostě na tom, jak kdo ty hormonální bouře řeší. A i bez bouří - já stydlivá, ráno během mých dnů vstát a se zakrváceným pyžamem se před ostatníma šourat do (beztak obsazené) koupelny......

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí