Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#251 23. 3. 2007 14:51

1Marie
♥♥♥----

Re: Komunikace s puberáky

Holky, já se zblázním!!!!!!! Dcera měla před pár měsíci velkej průšvih ve škole - zfalšovala omluvenku. Bylo okolo toho dost dusno, dostala dvojku z chování. A víte co? Dnes mi volá, že to udělala znovu. Zase naprosto blbě - protože se na to okamžitě přislo-zfalšovala omluvenku (nechtěla psát nějakou písemku). Tak tohle mi už fakt mozek nebere. Proč to proboha dělá? Proč musí podvádět? Jsem z ní na mrtvici, vážně.

Není tady

#252 23. 3. 2007 15:36

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Maruško, soucítím s tebou. Nevím jaké máte doma praktiky, já vím, že nejvíc získám po dobrém a když udělám nějakým způsobem "dojem". Prostě řeknu něco co absolutně ode mne nečeká nebo něco takového udělám. Často si spolu povídáme. Což je asi stěžejní. Je fakt, že se vtírám a 3x mě odmítne, ale počtvrté to vyjde a "poklábosíme", až se divím, co mi všechno řekne.
A to už nekritizuju. Nesmím. Cítím to tak. Nejvíc získám třeba když jí navrhnu, že si spolu zajedem zaplavat, zacvičit, na "dlouhou" procházku s  pejskama. Třeba někam zajedeme, i nakupovat atd. A to je otevřená a sdílná.

Co to zkusit takto. Třeba, aby věděla, že může přijít a říct, neumím na písemku- nechci do školy. A ty jí na to řekneš buď dobře, jednou za rok mᚠnárok(jednou jsem to udělala) nebo mazej do školy a pak si o tom promluvíme (jedna pětka taky jde spolknout). Otázka bude proč neuměla? nechápala látku, nechtělo se jí učit?? Co v ní probíhá?? Krom puberty.

No, jo,...tak dej vědět, jak to dopadlo...atd. Držím vám holky palce.

Není tady

#253 23. 3. 2007 17:33

ice
♥♥-----

Nam se to take stalo - zfalsovana omluvenka. Jeste ke vsemu tak nelogicky (jako ze jsem ji rano napsala omluvenku z posledni hodiny telocviku kvuli vysoke teplote), ze jsem vazne nevedela co me vic urazi - to, ze moje dcera je na stiru s logikou, nebo to, ze zfalsovala muj podpis :-) Stalo se to jednou, asi si to potrebovala zkusit. Kvuli skole to nebylo (je jedna z nejlepsich aniz by se musela nejak moc snazit), bylo to kvuli kamaradkam - aby se ukazala, ze je pro kazdou legraci. Ach jo, co ti pubertaci musi resit aby zapadli do kolektivu...

Není tady

#254 23. 3. 2007 20:15

Nela
♥♥♥♥♥♥-

Holky, kluk zase přepisuje známky v žákovské. Už to udělal  v šesté třídě, samozřejmě se na to přišlo, dostal důtku, domluvili jsme mu a on to teď, v osmé, udělal znova, tedy nepřepsal, prostě si je poškrkal, jako že se učitel spletl  (Ve třech předmětech)butter. Jsem z něho úplně na mrtvici, taky nevím, jestli mě více urazilo to, že si myslí, že jsem tak blbá, že na to skočím, že mu budu věřit,  a nebo mě více štve, že opět podvádí. On ohledně školy lže pořád, přitom se mi dívá přímo do očí, ani se nezačervená. Já už mu raději vůbec nic nevěřím a tak bych chtěla. Strašně mě to mrzí, že se tak chová, úplně nám to ničí vztah. Jsem z toho strašně zklamaná, přitom ho nikdo nebije, snažíme se vše řešit domluvou, ale je to nanic.kapitulation

"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

#255 23. 3. 2007 22:59

71maja
♥♥♥----

Holky, puberáci mají fakt logiku přímo nadprůměrnou.
Známým se stalo, že 16ti letý syn nechodil do školy - provalilo se to - a aniž by doma byli nějak přísní, tak utekl z domova. Naštěstí se sám vrátil. Tak jsem doma se svými syny (16 a 17) rozvinula debatu - že útěkem se nic nevyřeší a jak rodiče umírali strachy..... no byl to spíš monolog. A dnes jsem málem vzteky explodovala. Starší syn chtěl odjet na druhý konec republiky a nehodlá říkat podrobnosti....prý mě to nemá zajímat - je to jeho věc. Tak jsem mu řekla, že pokud nebudu vědět víc (kam, kde bude spát atd.), tak ho nepustím. A jeho odpověď? Že pojede - buď ho pustím - nebo uteče z domova..........to je logika (no teda podle mě vydírání).....a vím, že on by byl schopen to udělat.

Není tady

#256 26. 3. 2007 15:20

1Marie
♥♥♥----

Musím říct, že bych potřebovala pár dnů volna od života! Už jsem vážně vyčerpaná. Měly jsme s dcerou dlouhý rozhovor, vyplynulo z toho, že se mi bála říct pravdu...Takže riskovala průšvih a ten samozřejmě přišel. Když jsem ji viděla tak zahnanou do kouta, bylo mi jí spíš líto. Je mi z toho všeho hrozně smutno, z ní, ze mne. Škola samozřejmě reaguje velmi prudce, vyhrožují trojkou z chování a já nemám ani sílu ji nějak bránit - přece to udělala, že jo. Chce se mi zavrtat nějak hluboko a nevylézat nejmíň další tři roky. Myslím, že mᚠpravdu, Wiki, myslela jsem, že jsem na ni až moc mírná a tak jsem v poslední době přitvrdila - a tohle je výsledek. Selhala jsem jako matka - to je hrozný pocit!

Není tady

#257 27. 3. 2007 10:41

Jarča
♥♥♥♥---

Marie, neblázni. Také jsem si nejdřív myslela, když jsem jěště měla malinkou a zlatou Aničku, že když mají rodiče zlobivé děti že je to špatnou výchovou!!!Byla jsem blázen. Z mojí hodné holčičky se přes noc stal postrach a to doslova a já nechápu, prostě je taková a já se můžu stavět na zadní a nic s tím nesvedu. Po dobrém po zlém, nic.
Také dostala v pololetí 2 z chování a víš za co? lihovkou napsala na dveře od záchoda, že jedna její spolužačka je PÍČA VYMRDANÁ A TLUSTÁ.Omlouvám se za sprostá slova, ale jenom reprodukuju svojí 13 ti letou dceru.

Není tady

#258 27. 3. 2007 10:46

Nela
♥♥♥♥♥♥-

Holky, pro mě je taky dost hrozný pocit z toho, že jsem špatná matka, fakt se snažím, ale výsledky prakticky žádné.  Taky uvažuji, co by se stalo, kdybych se přestat snažila. Jak znám svého syna, nejspíš by padnul, protože ještě prostě nedozrál  a  v současné době žije jen pro tu danou chvíli, takže ho moc nezajímá, jestli průšvih přijde zítra, nebo za pár dní, hlavně  že současnost je pro něho k přežití.

"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

#259 27. 3. 2007 10:48

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Web

Marie, nebuď blázen. To má doma skoro každý. V životě by mě nenapadlo, že moje děátko bude propadat z češtiny a zeměpisu, když mě to šlo prostě samo. Že bude mít dvojku z chování v osmičce za to, že nenosí úkoly a nemluví s učitelkou. Už jsem to někde v tomhle tématu psala. Víš jak si připadám? Asi jako ty, ale říkám si, že se fakt snažím a dělám co můžu a prostě to nějak dopadne. Teď je v prváku a na pětku má opět dva odborné předměty. Pokud ho nepřerazí manžel, udělám to asi já. Ale co s tím naděláš. Prostě se tím musí prokousat a pochopit to sám. Asi to bude ještě chvíli trvat, ale školu si může dodělat později. (To je pouztivní myšlení, co?!) Už nějak počítám s tím, že to nedopadne dobře a co nás o prázdninách čeká.

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

#260 27. 3. 2007 12:52

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Tak Marie takto ne!!
To jsme tisíckrát s kolegyněmi a kámoškama probraly, i toto mě napadlo, když se nedařilo - že jsem špatná matka - ale už dlouho jsem z toho venku.

Těžko říct, kdo je dobrá matka, kdo špatná. Ta co je vlídná, povolí, milá, netrestá....nebo ta přísná, důsledná, nikam nepouštící a trestající?
Každá normální matka (ne asociál či nemocná) se snaží udělat pro své dítě maximum, miluje ho a používá k tomu prostředky, které zná (kt. třeba byly užívany na ní)- jednojaké - ale dělá to v "dobré víře".

Pokud je to dítě fakt problémové, tak je určitě dobré využít pomoc psychologa. Můžu dělat něco v té své "dobré víře" špatně (co třeba ani sama nevím) a něco pos..., což je zbytečné. Myslím, že každá máma zná to své dítě asi nejlépe a ví, co v něm je a není, co na něj platí a co ne.

Když bylo u nás nejhůře (pár špatných známek a byla drzá), tak jsem nastolila režim: "když ti nevyhovuje důvěra a benevolence, budeš mít režim": a jela jsem  - denní program s povinnostmi, omezený internet atd.., a šla jsem si po svém, absolutně jsem o tom nediskutovala, jen sdělila a hotovo. Musím říct, že holka tu moji "odměřenost" absolutně nesnesla a přišla. Druhý den. omluvila se, uvědomila si... a fakt začla makat. Jistěže jsem vyměkla, ale s úsměvem jsem trvala na tom programu, i když mi to rvalo srdce...Ale já vím, že nejvíc svedu po dobrém a s důvěrou. Pak ji pochválím a řeknu, co já bych si počala, ještěže se na tebe můžu spolehnout......

Maruško, nechceš zkusit někam zajít, aby ti (vám) poradili?? Třeba i holka to vezme jako jakýsi mezník, že už toto je neúnosné.Je to blbý(ta 2 z chov.), ale zase to není tragédie. Za pár let se tomu spolu zasmějete....spíš ta důvěra, to by mě trápilo..

Upravil(a) Wiki (27. 3. 2007 12:55)

Není tady

#261 27. 3. 2007 13:24

simply.net
♥♥♥♥---

Taky se přidám: nejsi špatná matka, svou dceru miluješ a dělᚠco umíš nejlíp. Možná by ti pomohla poradna kvůli tomu, abyses cítila pevnější v kramflecích ( znᚠto, okamžitá úleva v nemoci po návštěvě lékaře..pouhý pohled na autoritu zaštítěnou titulem nám leckomu pomůže:-)... neboj bude líp. PS Jsem taky majitelka dvojky z chování někdy v patnácti a nestala se ze mě kvůli tomu delikventka:-)

Není tady

#262 27. 3. 2007 13:46

1Marie
♥♥♥----

Ahoj holky, moc děkuju za podporu. Člověk někdy potřebuje slyšet vlídný slovo. Zvl᚝ po rozhovoru s učitelkou mám vždycky pocit, že ta moje dcera je prostě to nejhorší stvoření, který kdy chodilo do základní školy. Vím, že to je s ní  těžký, ale nějak se ve mně všechno příčí přijmout, že by byla tak hrozně špatná a zkažená.  Učitelka jako by vůbec nebrala v úvahu ten věk, prostě to hodnotí jako selhání a podvod nejhoršího kalibru. Ach jo.- Dnes se cítím o něco líp. V poradně jsem už byla před časem, když jsem začala mít pocit, že nezvládám. V podstatě mi tam řekli, že dělám, co můžu, ale na druhou stranu i pomohli se podívat na to z jiné strany - třeba to, jak se moje extrovertní dcera cítí v rodině introvertů...Nějak se snažím zpracovat, že s dcerou zažijeme ještě hodně horkých chvilek, než tu pubertu překonáme.

Není tady

#263 27. 3. 2007 15:29

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Maru, učitelku bych až tak vážně nebrala....může jít o člověka, který svou práci nezvládá až tak, jak by si sám přál. Nechci ji kritizovat - mluvím obecně - ani se učitelům těch našich darebáků nedivím, že vzdávají třídnictví, řvou tak, až jim přeskakuje hlas, běhají v hodině pro ředitele ( to jsou příklady z naší školy)- zkrátka nezvládají. Možná jsi to ty i s dcerou odnesla za celou třídu, potažmo za celý ročník....

Ale nesmíš ji te'd hodit přes palubu. Já si myslím, že ani jí te'd není moc do zpěvu. Byla potrestaná, to jí jasně řeklo, že udělala chybu a hotovo. Zaměřila bych se na společnou - vzájemnou komunikaci. Každej den- někam vyrazit. ....a psychologa bych já brala proto, aby mi řekl, jak mám postupovat, kde ev. dělám chybu...atd.

Není tady

#264 27. 3. 2007 21:23

Jay
♥♥♥----
Místo: Landgraaf - Nederland

Ahoj holky,
ja jsem dnes byla na rodicaku me dcery. Vzdycky mi doma pripada, ze nic nedela, proto jsem moc dobry pocit tam jit nemela...Chtela bych vam jenom rict, ze je to i vec ucitelu, jak se nase deti chovaji, protoze tady v Nizozemi se s detmi uplne jinak zachazi. Nevim, jak to presne definovat, ale tady spis vypichuji to lepsi, nez detem na hlavu sypat veskerou "spinu", kterou spachaji. Take je tady normalni, ze se tridni schuzka odehrava mezi sesti ocima, popripade osmi-matka,tata,dite+kantor. Ucitelka je velmi pratelska a ja misto abych byla ve stresu, jsem prisla domu s dobrym pocitem, ze to s moji dcerou neni tak spatny, jak si mnohokrat namlouvam. Ucitelka zacala prvni chvalit a pak jemne podotkla, ze by mohla dcera pridat v jistem predmetu. Moje dcera ma k tridni ucitelce duveru a ja myslim, ze by se mozna i ceske ucitelky mohly neco priucit.
V Cechach jsem na tridni schuzky pravidelne taky chodila a te chvaly na nase deti jsem moc neslysela. Ono by se melo vice chvalit a deti motivovat nez jenom kazat.

http://img511.imageshack.us/img511/5350/princeznaqr5.th.jpg

Není tady

#265 27. 3. 2007 21:48

ita
♥♥♥♥♥♥-

Prosím, jaké máte zkušenosti se záškoláctvím? Jak to řešit, jak potrestat?

Není tady

#266 28. 3. 2007 10:52

1Marie
♥♥♥----

Ito, napiš něco bližšího. Jak dlouho, v kolika letech, jak často.
Moje dcera (14)- falšovala omluvenku a nešla do školy. Průšvih velikej. Přišlo se na to téměř okamžitě.

Není tady

#267 28. 3. 2007 22:42

ita
♥♥♥♥♥♥-

Kluk v 9. třídě, po nemoci začal chodit s kamarádem místo školy do kina a tak. Zjistili jsme to, až učitelka volala, kdy nastoupí. Je z rozvedeného manželství, matka na něj nestačí (neposlouchá ji)  a otec je alkoholik.

Není tady

#268 28. 3. 2007 23:15

savéla
♥♥♥♥♥--

ahoj holky,
zkusím se k Vám přidat do debaty, zkušenosti nám taky. Když nad tím přemýšlím a srovnám své děti vyplývá mi tohle:
Nejstarší, celkem nadaný měl hodně koníčků, málo volného času, to probíhalo celkem v pohodě co se týká průšvihů,ale domácí diskuze a dohady-děs!!!  mad Po naší výměně názorů, a přešlé naštvanosti, sem se občas snažila uvést spor do škatulky tříbení názorů-já ti to mohu říct, ostatní ti pravdu do očí neřeknou. A musím uznat, že měl svou pravdu i on a někdy sem to přiznala i před ním. gloria
Prostřední talik nadání neměl, možná i trochu komplex a k průšvihům daleko blíž. kapitulation V prvních fázích jsem asi hodně křičela a dělala scény, no úspěch samozřejmě žádný. Nejúčinnější asi byly naše postelové diskuze. Večer sem k němu vlezla do postele a probírali jsme všechno, ze všech stran. Kupodivu mě celkem snášel. smile  No a postupem doby a zrání, hlavně mého!!!, jsem došla k závěru, který dávám jasně najevo - každý průšvih je řešitelný, hlavně nesmí jít o život a zdraví. A co pomohlo nejvíc - zaměstnat. Začal sportovat na vyšší úrovni, nemá tolik času, má víc zodpovědnosti a zátěž na rodinou peněženku se nepočítá. wink
U nejmladšího to teprve nastupuje, ale je také celkem zaměstnaný, tak uvidíme.
A ještě jedna osvědčená metoda cukr a bič, smile kapitulation  i po sebevětším sporu je potřeba dát najevo, že ten svůj podklad milujete. My se s manželem předem domlouváme, kdo bude křičet a kdo bude hladit. vissla
Uf, to sem se rozepsala, možná proto, že žádný průšvih zrovna nebyl, tak se mi dobře káže. lollollol

Není tady

#269 29. 3. 2007 10:18

1Marie
♥♥♥----

Ito, jestli jde o dlouhodobější chození za školu, asi bych se šla poradit s psychologem. (Udělala jsem totéž a docela mi to pomohlo). Můžeš tam jít naprosto anonymně, škola ani nikdo jiný o tom nemusí vědět.
Samozřejmě si musíš s klukem promluvit - uvědomuje si, že když ho třeba nechají propadnout, nedostane se na střední školu apod? Někdy  se ti puboši chovají zkratově - myslí, že jim to projde, že se na to nepřijde...Je jim blbý shodit se před kamarádem. Druhá otázka je, jestli to ví škola - bude se to řešit i tam?

Není tady

#270 29. 3. 2007 15:10

ita
♥♥♥♥♥♥-

Díky. Je to můj vnuk.Škola mu to určitě napíše do doporučení na SŠ, když měl za pozdní příchody 2 z chování. Nechápu ho, u nás je hodný, pracovitý, teď zase takhle vyvádí (jak si může myslet, že mu to projde). Jinak hrozně lže, k psycholožce začal chodit (má zmatek z rozvodu rodičů) a nedávno oznámil, že už nemusí, což si zřejmě taky vymyslel. Vůbec se neučí a zajímá se jen o to, co ho baví (je nejlepší v testu ze zeměpisu), jinak má mizerné známky. K matce se občas chová stejně, jak to viděl u otce (rozvedli se pro DN a alkoholismus), jindy ji zase hrozně miluje. Myslím, že je v tom negativní vliv rodiny BM, dcera dětem nechce bránit styku s otcem.

Není tady

#271 30. 3. 2007 10:14

1Marie
♥♥♥----

Ito, je to kluk v pubertě - mlátí to s ním. U nás není žádný rozvod a dcera stejně vyvádí ( starší syn byl protí ní andílek, ale učení ho taky zrovna nebralo, to až teď v sedmnácti se to začíná zlepšovat, konečně snad přišel na to, že to bez učení nepůjde).
Jinak dcera taky měla dvojku z chování v pololetí- oni dnes s těmi dvojkami nijak zvl᚝ nešetří.
  Píšeš, že ho zajímá jen to, co ho baví. Ale to je naprosto skvělý! Dnes je spousta mladejch, který v podstatě nazajímá vůbec nic, takže tohle bych viděla jako velký plus. Zkus na něj být hrozně hodná, tak aby viděl, že ho mᚠstrašně ráda. Že víš, že to rozhodně nemá lehký, že dělá blbosti, ale ty ho stejně miluješ a víš, že to přejde, že z toho vyroste.
Jo a to, že přestal chodit k psychologovi, to bych mu nezazlívala -třeba mu neseděl, neměl k němu důvěru, i to se stává.

Není tady

#272 1. 4. 2007 22:46

ita
♥♥♥♥♥♥-

Marie, díky. Vlastně jsme nebyli o moc lepší, jen jsme si k rodičům nedovolovali jako dnes. Dcera s dětmi chce být kamarád a oni občas potřebují tvrdou ruku a to chce dcera po mně. Snaží se jim vynahradit i otce, našla si další zaměstnání, aby děti měly co si vzpomenou. Víš, mě rodiče od maturity považovali za dospělou a do mého života už nezasahovali. Proto mě vždycky vyvede z míry, že dcera chce být hodná maminka a já mám dělat pořádky. Vnuk se u nás chová skvěle, proto nechápu, jak může dělat takové nesmysly, které mu možná zkazí život.

Není tady

#273 2. 4. 2007 10:00

1Marie
♥♥♥----

Ito, tak nad tím mi taky zůstává rozum stát - u dcery. Nechápu bohužel hodně věcí, které dělá. Jedinou naději kterou mám je, že z toho vyroste a dostane časem rozum.

Není tady

#274 12. 6. 2007 8:48

IvaPR
♥♥-----

Tak k nám to už taky došlo. Ale největší problém u nás je ze školou na kterou naprosto kašle. Teď s hrůzou čekám na vysvědčení, protože se opravdu hodně pohoršil. Fakt nevim, jak ho donutit ,aby se učil. Uplně mu to je fuk. Asi vůbec nechápe, že na známkách záleží, aby se dostal na nějakou školu. Co s tim, jak na něj? Opravdu nevim jak dál.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí