Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#26 4. 2. 2007 10:29

nexxi
♥♥♥♥♥--

Re: víceleté gymnázium - prospěch

anka jo je ze současnosti. raděj nebudu udávat kde ale je to tu šílené. menší město, dvě školy které proti sobě bojujou.. mám tam nej kámošku tak vím co to je zač..

" Je lepší litovat, že jsme něco udělali, než toho co ne."

Není tady

#27 4. 2. 2007 12:43

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj

Nexxi,smutné na tom je že ti profesoři mají pravdu.Škola je to opravdu výběrová a pokud žák nestíhá a propadne,musí bohužel odejít.Špatné je že je to takhle dětem servírováno.Vesměs jsou s tím srozuměny ještě než na tuto školu nastoupí.

Problém dětí dosti výstižně popsala amba.Na víceleté gymly se opravdu dostávají ti nejlepší z nejlepších a ti se opravdu nikdy nemuseli učit.Přechod nadělá velkému procentu dětí problém,ale ten se dá vyřešit během pár měsíců.Když nastoupila na gympl dcera,omarodila po týdnu docházky.Hned po návratu,první hodinu byla zkoušená ze zeměpisu.Odrecitovala to co by na základce stačilo na deset jedniček,ale dostala za 5.
Byla z toho v šoku.Nikdy neměla jedinou dvojku a najednou tohle.Po týdnu marného sezení nad stohem učení jsem to utla a vysvětlila jak se má učit.Ona si dodala systém a bylo vyřeno.Stíhá se věnovat škole,svým zájmům i kamarádům.A vyznamenání má pořád.
Není ošizena o nic ,dělá vše co její vrstevníci a mnohdy ještě navíc.To že víceletý gympl bere dětem dětství,to je pustý nesmysl.

Není tady

#28 4. 2. 2007 13:38

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Frigo,
tak mě tak napadá, že syn je taky v pohodě a bez stresu - na víceletém gymlu, neb na to dlabe.....a nejlepší na tom je, že už si fakt na ty čtyřky začínám zvykat...., jo a doufám, že se sám probere, protože  prý chce....
jinak moc díky za vaše názory, dost mi pomohly k takovémuto poslednímu rozhodnutí - tedy vydržíme ( asi hlavně já psychicky, hihi...)

Není tady

#29 4. 2. 2007 14:02

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

víceleté gymnázium nikomu dětství nebere, jsou tam vybrány ty které na to mají předpoklady, to je to samé jako by základní škola vzala dětství žákovi který je slabý a proto se musí doma moc učit....škola patří k životu i k dětství

Strach je malá smrt...

Není tady

#30 4. 2. 2007 21:32

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-

Bety,
souhlas
viditelně synkovi dětství neberu ( respektive  možná beru sobě malinko nervy., ale to je jiná....)
ale je to dobré vyrovnat se se čtyřkama???Myslím a doufám, že příjde den, kdy se probere a bude se snažit ze čtyřk vykřat  aspoň trojky...

Není tady

#31 4. 2. 2007 22:07

x21365
Host

Ahoj Míšo hjarta , dcera je v primě- strašili nás taky čtyřkama atd..... musím říct, že jsem jí viděla se učit 2x takže nesouhlasím s tím, že gymnázium je zničené dětství. Má jednu 3 a čtyři 2 ..... má na víc grater , tu trojku dostala , protože chytla 14 dní před uzavřením klasifikace 5 , má jí z biologie roll ......prý život má jen jeden a nestráví ho učením, nedávej ho zpět na ZŠ, vím o čem tu mluvíte, prima a v ní 30dětí, co na ZŠ samé 1, nikdo neměl ani jednu dvojku. On se vzpamatuje, víš že chlapům všechno trvá trošku dýl big_smile   Anka  sad - to snad ne, na našem gymnáziu je všemožně motivují a ty děti chtějí sami.....  Tak se Míšo drž a kluk to zvládne. tummenupp

#32 5. 2. 2007 11:57

anka
♥♥♥♥♥♥-

Misa II - u nás taky děti motivují smile - ta odpověď patřila na gympl na kterém má kamarády nexxi .

Není tady

#33 19. 2. 2007 11:00

lilyy
♥♥-----

Také máme syna v sekundě. Protože nemají žákovské, tak se známky dozvídám jen na čtvrtletní schůzce. Ta byla myslím na začátku prosince. Mámlem jsem tam zkolabovala, když jsem zjistila trojky z předmětů, ze kterých měl jedničky.  Doma jsme si v klidu promluvili a vymysleli "trest". Začne se učit /což do této doby nedělal/ a zakážeme počítač. To bylo to nejhorší, co se mohlo stát. Je na PC závislý. Sem tam se připravil na písemku atd.. No a teď v pololetí měl pár dvojek. Vím, že má na samé jedničky, ale zatím to stačí. Jakmile se ale zase propadne na trojky - opět končí s počítačem. Moc dobře to chápe. Tak uvidíme. Rozhodně bych ho nevracela zpět na základku.

Není tady

#34 19. 2. 2007 17:25

kosatka
♥♥♥----

Taky máme syna v páté třídě ZŠ. Od začátku školy má samé jedničky. Učitelka mu a ještě jedné spolužačce navrhla osmileté gymnázium - mají na to. Ona tam jde, nᚠsyn nechce ani slyšet! Jak ho máme motivovat? Násilí nepomůže, zasekne se a nikdo s ním nehne. Přitom nikdy jsme mu gymnázium nějak nezošklivili, mluvíme s ním o všech výhodách, navíc tam chodí jeho dobrý kamarád,o rok starší.
Ne. Navrhli jsme mu, že ho v žádném případě nutit nebudeme, nejsme ti rodiče, kteří se rozplývají nad tím, že jejich dítě je na gymnáziu!!,pozor!!! To ani náhodou, Ale že je to výhodný pro ty děcka, to je nabíledni.  Jen a to jde aspoň zkusit, a vidí, že ty přijímačky jsou vlastně taková větší písemka a navíc - řekli jsme mu - o nic ti nejde, když se ti to nepovede,půjdeš na základku do šestky, dojíždět budeš tak jako tak. Jsme z vesnice, takže od šesté třídy se dojíždí.   Doslova řekl, že když teda chceme, aspoň ty příjimačky zkusí a kdyby ho náhodou vzali a tu holčinu ne, tak že jí to místo přenechá.
A víte co je nejhorší? Že už dopředu znám ten scénář-protože toho svého kluka mám přečteného - je mi jasný, že kdyby se třeba eventuelně na ten gympl dostal a chytl nějakou špatnou známku, bude vyskakovat: "vidíte, vidíte, já jsem vám to říkal! kdyby jste mě nechali na normální základce................

Není tady

#35 19. 2. 2007 19:33

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-

kosatko...
...chápu tě a tvé pocity...fajn, že syn chce zkusit- nakonec zkusí, uvidí, bude výsledek a nástup je "až" v září - ale ono to tak uteče....kluci v tomhle věku prostě "nevědí" a musí se na ně tlačit - víš u nás tedy opravdu dobrý výsledek nebyl, ale přesto jsem pro to zkusit, resp. nelituju toho, pro co jsme se rozhodli, a syn, kterého jsem se  několikrát ptala v poslední  době, zda by se nechtěl buď vrátit, či jít někam jinam...odmítá...jo, odmítá, ale jistě hlavně kvůli tomu, žetady už má své nové kamarády...ale život jde dál
akž ač syna nemám na nové škole ani "jen" za trojkaře, doporučuji udělat tuto zkušenost....

Není tady

#36 20. 2. 2007 7:50

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥

Kosatko, osobně bych syna netlačila. Pokud nechce, bude to pro něj hrozné.  I když jsem zastáncem osmiletého gymplu.

Upravil(a) Frigo (20. 2. 2007 7:50)

Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

#37 20. 2. 2007 8:50

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ve stínu Plzeňské věže
Web

Já aspoň přispěju z pohledu člověka, který víceletý gympl absolvoval před 10 lety (matura 1997). Byli jsme první ročníku vícel. gymplu po revoluci a od začátku jsme všichni věděli, že to je výběrovka. Když nechám stranou obvyklé problémy s gymplem, tj. vede jedině na vejšku a když se tam člověk nedostane, tak je v podstatě nahranej, protože má obrovský široký záběr, ale praktického nic (ani účetnictví, administrativa, zdravověda, ...ani techické obory atd.). Takže s tím se člověk musel smířit (hlavně rodiče - je to riziko). Ale opravdu "učit" jsem se začala až tak v kvintě, sextě. Předtím jsem si to maximálně na chvilku jen tak přečetla. Bylo to dané hlavně mou cílevědomostí. Nikdo na mě netlačil, chtěla jsem já sama.
Ale zpětně si uvědomuju to riziko, kdybych se nedostala na VŠ, tak bych musela asi na nějakou nástavbu nebo nevim co, protože s maturitou z gymplu bych se nikde nechytala.
Takže Michaelo43 - určitě je super, že syn chce a bojuje. A v kvartě uvidíte... Buď přejde na nějakou prumku anebo to dodělá, ale v tom případě určitě uvažte, co potom. Jestli zvládne přijímačky na VŠ (tj. jestli ten jeho prospěch bude mít zlepšující se tendenci a ta šance tam bude) anebo jestli jsou nějaké nástavby, kde se bude moct specializovat a najít si pak práci.

Není tady

#38 3. 3. 2007 21:59

fišinka
♥♥-----

Ahojky sama jsem se před dvěma lety hlasila na sestiletej gympl, kde se hlasilo okolo 300 lidi a brali jich 60. Ja jsem se nedostala o 2 body, coz me samozrejme patricne mrzelo, protoze videt svy jmeno kousinek pod carou zamrzi. Jsem totiz hroznej nervak, takze skazim co se da. Po case to prebolelo, ale co me mrzelo mnohem vic, ze prijdu o kamarady co se tam dostali.Dnes to vidim tak, ze je to dobre, ze sem se tam tenkrat  nedostala. V soucasnosti se rozhoduji kam si podam prihlasku novou. Ale rozhodne doporucuji si zkousky zkusit, je to zkusenost k nezaplacení. A tem co se pokousí preji hodne stesti a predevsim trpelivost pri ucení.

Není tady

#39 11. 5. 2007 9:07

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-

Ahoj všichni vespolek, kdo jste sledovali tento příspěvek....

...takže   jak to dopadlo?
Pololetí se nejen hemžilo čtyřkama, ale byla tam i pětka z dějáku - holt měl jen jednu známku.....
opět jsem ještě dala šanci, ale ve chvíli kdy ve 3/4 letí jsem nahlédla do žákajdy( opět známky dopisované), tak jsem jen zamailovala tř. učitelce, že na třídní schůzku nedorazím, protože bychom se obě zdržovaly.během týdne jsem syna převedla do jiné základní školy( ne do té původní), no a doufám, že  nepropadne!

Ve škole se mu líbí, sice cizí kolektiv, ale má štěstí, že tu potkal kámoše z dět. tábora, a ve třídě je jich pouhých 19 .
Takže  nervy už povolily, jsem v klidu, syn - předpokládám, že taky

Tím chci napsat -  přesto nelituji , že přešel v 5. tř. na gympl- nakonec přijímačky udělal, první půlrok taky "docela šel", ale prostě  on sám nezvládl tempo výku a hlavně samostatnost, která od těchto dětiček-studentíků byla vyžadovaná. Už jsem pochopila, že tento gympl má 95% úspěšnost  v přijetí na VŠ, protože studenti jsou opravdu vedeni k samostatnosti - holt kdo to ustojí, vyhrál.
Syn se určité samostatnosti  naučil, takže byl "jak Honza na zkušené ve velkém městě), nyní má 2 roky na uklidnění a pochopení, že přeci jen je chleba o dvou kůrkách všude, atd.....

V každém případě jsem ráda, že jsme to zkusili, možná   jsem  ho měla stáhnout do ZŠ ihned po pololetí, ale to je osud.

Není tady

#40 11. 5. 2007 9:20

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ve stínu Plzeňské věže
Web

Udělali jste dobře. Šanci dostal a když to nešlo, tak to prostě nešlo. Důležité bylo, že jste to zkusili a nevzdali hned. Snad se mu teď povede líp a bude mít lepší průměr )sama říkáš, že nějaké samostatnosti se na tom gymplu naučil, a to může teď zúročit a třeba bude mít i před ostatními náskok). :-)

Není tady

#41 11. 5. 2007 9:26

666salome
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Moravěnka
Web

Míšo já myslím že každá zkušenost je dobrá wink i když možná utrpělo jeho sebevědomí vissla ale třeba dozraje rychleji a teď už bude vědět, že nic není zadarmo a fakt se učí pro sebe.
Myslím že jsi dobrý rodič tummenupp dala jsi svému dítěti šanci, ale když se topilo tak si mu pomohla z bryndy big_smile může být pyšný na to jakou má mámu wink
Možná kdyby jste překlepali tento rok, už by to šlo líp gloria a pak by se mu šlo z devítky lehce na nějakou průmyslovku, myslím, že berou ohledy na to, že víceletá gymnázia jsou větší záběr smile Dcera je teď v devítce a vím že někteří žáci po šesté třídě taky uvažovali o přestupu zpátky na ZŠ, ale kupodivu si na toto tempo zvykli a přizpůsobili se a známky se jim rok od roku zlepšují, nyní v devítce od nich přechází na jiné střední školy jen 3 žáci, jedna holka jde na nějakou uměleckou školu a dva přestupují na anglické gymnázium wink
Ty děti dneska mají svět otevřený a to je dobře, doba je zlá lol

************Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola ************
http://smajlici-1.ic.cz/znameni/1/rak.gifhttp://smajlici-1.ic.cz/zvirata/9/073.gif
************ Nevěřím na zázraky  -  spoléhám na ně ************

Není tady

#42 11. 5. 2007 10:54

1Marie
♥♥♥----

Míšo, určitě jste to zvládli dobře. Kluci potřebují holt víc času na to, aby dozráli (s holkama třeba se to nedá vůbec srovnat). Já vidím teprve teď, kdy je klukovi 17, že už mu to snad v tý hlavě  docvaklo, že bez učení to prostě nepůjde.

Není tady

#43 11. 5. 2007 11:31

anka
♥♥♥♥♥♥-

Ahoj Michaelo smile
Zrovna když holka přinesla známky za uplynulé čtvrtletí,vzpoměla jsem si jak asi válčíte.Myslela jsem že to kluk uhrál když jsi se neozvala.
Vidím že,a není to tragédie.Hlavní je že jsi ho dala na jinou školu a že jsi to stihla před koncem roku.Takhle alespoň nemusi opakovat ročník.
Nemyslím si ze by měl propadnout,s učenim bude napřed než jsou děti na ZŠ a i když na tom na gymplu byl mizerně,určitě se i teď před koncem roku zařadí někam do středu třídy.
Podstatné je že už jste to překonali a kluk je klidnýsmile

Není tady

#44 11. 5. 2007 12:09

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-

Syn je v klidu, v kolektivu si zvykl bez problémů, už začíná i nosit "první vlaštovičky" ve formě lepších známek...

pro přechod jsem  nakonec volila 3/4letí, protože to fakt vypadalo na repec ze 2 předmětů - nač mu (a i sobě) kazit prázdniny

Není tady

#45 11. 5. 2007 18:32

savéla
♥♥♥♥♥--

Michaelo, udělali jste dobře, že jste syna netrápili. Kluci dozrávají později a uvidíš, že ještě studovat bude a rád. Teď ho nech vybouřit a vysportovat, do budoucna bude vědět, že za darmo nic není a to je taky dobrá zkušenost.

Není tady

#46 12. 5. 2007 19:44

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-

:-))
díky

Není tady

#47 12. 5. 2007 20:23

Jiněnka
♥♥♥♥---

anka napsal(a):

nexxi - ten gympl o kterém píšeš je ze současnosti ? smile To snad ani není možné takové jednání.
Pravděpodobnější mi připadá že si to tví bývalí spolužáci trochu přibarvili.

Bohužel to je možné, spolu s hláškami typu "když jste tak tupí že se nenaučíte tenhle vzorec, měli jste jít na číšníky", já na jednom takovém "kvalitním" gymnáziu před pár lety taky odmaturovala :-(

Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl!

Není tady

#48 12. 5. 2007 20:59

AlixaZS
♥♥♥♥♥♥-

Taky mám syna na víceletém gymnáziu 13 let, je v sekundě. Já tedy musím říct, že syn to celkem zvládá, na základce taky nebyl zvyklý se učit. Když dělal přijímačky, vůbec se nepřipravoval, nechala jsem tomu volný průběh, buď na tu školu má nebo nemá. Jeho kamarád ze stejné školy (měli i stejné známky - jedničky) se na přijímačky připravoval soustavně asi měsíc, sice je udělal, ale poštem bodů se prostě nedostal. Já jen vím, že na gymplu jsou prostě na žáky jiné požadavky než na základce, naprosto odlišný je přístup učitelů. Syn tedy přestup na gympl zvládl, na pololetní vysvědčení v primě měl jen dvě dvojky a JEDNU TROJKU Z TĚLOCVIKU. Takže mu uteklo vyznamenání. Takových kluků tam bylo víc, nebyli prostě podle tělocvikáře tak nadaní. Ve druhém pololetí učitel říkal, že se syn zlepšil a bude to tedy za 2. OMYL. Zase mu dal 3. Tak jsem to vyřešila jednoduše. Domluvila jsem se s doktorkou a syn byl z tělocviku osvobozen. Prostě nechápu, jak může učitel takhle známkovat z tělocviku, nebo třeba z hudebky, výtvarky apod. Někdo k tomu prostě nemá vlohy, i když se snaží. Ale jinak je syn rád, že odešel ze základky, s kluky z gymplu si o hodně víc rozumí.  Myslím si, že je důležité, aby dítě bylo v pohodě, musí si nějak samo najít styl učení, který mu bude vyhovovat. A určitě funguje i nějaká motivace za dobré známky. Jo, a úspěch v životě nezaručují jedničky na vysvědčení ani červený diplom.

Není tady

#49 13. 5. 2007 19:53

anka
♥♥♥♥♥♥-

AlixaZS napsal(a):

OMYL. Zase mu dal 3. Tak jsem to vyřešila jednoduše. Domluvila jsem se s doktorkou a syn byl z tělocviku osvobozen. Prostě nechápu, jak může učitel takhle známkovat z tělocviku, nebo třeba z hudebky, výtvarky apod............. Jo, a úspěch v životě nezaručují jedničky na vysvědčení ani červený diplom.

Alixo,až nebude mít třeba na matematiku,tak mu také seženeš papír? Vždy jak píšeš,úspěch v životě nezaručují jedničky.
Je to samozřejmě vᚠproblém,ale i tělocvik ,hudebka a výtvarka -poslední 2 jsou řazeny do estetické výuky,
mají dítěti něco dát.

Není tady

#50 13. 5. 2007 20:02

666salome
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Moravěnka
Web

Já bych taky byla raději kdyby ty výchovy byly hodnoceny třeba ústně, ale co naplat roll taky synovi kazí dvojka z tělocviku vysvědčení - jinak samé jedničky, od lékařky má potvrzeno, že má špatnou motoriku a LMD, ale nikdy jsem s tím do školy nešla, aby mi doktorka  napsala nějaké úlevy. Je lepší, že dítě ví, že to patří k životu, prostě není nadaný na vše a ne, že když mu to nepůjde, maminka něco vymyslí vissla jak ho z toho vysekat..... Dítě si musí zvyknout i na prohry, život není černobílý stolt

************Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola ************
http://smajlici-1.ic.cz/znameni/1/rak.gifhttp://smajlici-1.ic.cz/zvirata/9/073.gif
************ Nevěřím na zázraky  -  spoléhám na ně ************

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí