Oznámení

30. listopadu : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

30. listopadu : Pracny, zázvorky a anýzky. Trojice voňavého cukroví, bez kterého nejsou Vánoce!

30. listopadu : Originální vánoční dekorace. Stačí pár klacíků a bílá barva.

#51 31. 7. 2008 17:41

bublinka
♥♥♥♥♥♥-

Re: Rumunsko?

Holky, díky za vyčerpávající informace. wink
My jedeme s Kudrnou autobusem, je to zájezd něco přes týden a spát budeme v Brašově v penzionu.
Většina těchhle zájezdů do Rumunska je pod stany, ale to prostě letos nedám. Až si zdvihnu fyzičku (doufám), tak zase klidně pod stan nebo na kola vyrazím, ale letos fakt ne.
Co se týče toho chození po horách, tak doufám, že se snad budeme držet nějak pohromadě. Nejsem sice úplné tele, co se týče orientace podle mapy, ale pokud to budou jenom takové ofocené nepříliš podrobné kopie, tak si nejsem tak jistá, že bych se našla, když bych se  ztratila. A Rumunsko je velké..
Kdysi jsem byla na kolech s Adventurou ve Slovinsku a tam to fungovalo tak, že se ráno rozdaly mapy, řeklo se kam a do kdy máme dojet a zbytek už byl na každém. Jenže Slovinsko je pidi země a mapy byly přesné, takže to byla brnkačka a ztratit se vlastně skoro nešlo.

To o toulavých psech jste mi raději neměli říkat, já jim určitě vždycky věnuju svoji svačinu. A jestli tam jsou toulavé kočky, tak to vůbec, to nejspíš budu celou dobu o hladu a ještě utratím všechny penize za kočičí konzervy.  roll

O Rumunsku jsem si žádnou knížku nepořizovala, myslím, že bude stačit, když se mrknu na nějaké stránky na internetu.
Hlavně si někde najdu a  naučím pár slov rumunsky, abych mohla hezky říct dobrý den a nashledanou. Případně – žádné peníze nemám – pro ty cikány. vissla

Vesmír je báječné místo pro život

Není tady

#52 1. 8. 2008 9:12

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥

bubli,
tak to si vem teda buď šátek na oči, aby ty vyhublé čtyřnožce neviděla. Nebo batoh navíc se psím žrádlem:))Taky mě to trhá srdce,ale to musíš prostě vypustit. To by ses zbláznila"smile
Jinak neboj, většinou to je tak(alespoň s Poznáním), že jsou i dva průvodci. Jeden hlavní a druhý vedlejší, kdyby se něco stalo a muselo se improvizovat a jít třeba lehčí trasa. Mapičky jsou většinou v pohodě a Kurdna je dobrá cestovka, nenechají vás ve štichu. A pokud průvodce není idiot, tak je nepsané pravidlo, že se musí čekat na nejpomalejšího.

Tak Drum bun!

"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

#53 1. 8. 2008 14:50

bublinka
♥♥♥♥♥♥-

Klubi, zkoušela jsem to už vypustit v Řecku, ale nepovedlo se a pořád jsem běhala a nosila kočičkám něco k jídlu. Takže v Rumunsku přibudou ještě psi.
A když připočtu cikány na hranicích, tak se mi ta dovča asi pěkně prodraží lol lol

Jo, taky doufám, že nás nenechají ztratit.. počítám, že v rumunských horách signál nebude, takže o pomoc by si člověk asi taky nezavolal.

Není tady

#54 1. 8. 2008 15:52

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

"Kdysi jsem byla na kolech s Adventurou ve Slovinsku a tam to fungovalo tak, že se ráno rozdaly mapy, řeklo se kam a do kdy máme dojet a zbytek už byl na každém."

Tak teď jsem se ale strašně nahlas zasmála a hihňám se těm představám pořád... big_smile (Musela jsem svůj nehorázný řehot tady od monitoru teď vysvětlit rodině) big_smile
To teda nevím, k čemu je v tomto případě placená cestovka big_smile, aby mě někde vyklopila a "dojeď si, jak chceš" - to bych od nich brala za svoje prachy jako dobrý VTIP big_smile big_smile. Připadlo mi to teď prostě srandovní tummenupp.

Jinak v místech, kde jsme byli my, se tedy vyhublí toulaví psi nenacházeli. Rumuni se o ně poměrně dobře starají, konstatovali jsme s manželem, že nás to vlastně oba překvapilo - rozhodně to tedy není stát, kde by se chtěli nějak cíleně toulavých psů zbavit. Každý jim něco nasype, dá, v jedné ulici jim jedna paní pravidelně nosila vodu... Jeden s námi ležel pod slunečníkem, ale českou slanou tyčinkou, ze které jsem odřela sůl) pohrdl. smile
Pochopitelně, někteří chudáci sežrali i suché buchty, ale na druhou stranu - hladové psí oči na nás dokáže doma dělat i náš vypapkaný chlupatý mazel poté, co se nacpe kuřecím masíčkem s vajíčkem atd...smile
Je to, jak říká Klubko, musíš se nad ty psíky prostě povznést (dá se to těžko, taky jsem psí a kočičí máma) big_smile
Samozřejmě jsme ani my nevydrželi a věnovali jedné fence se štěňaty každý den nějaké naše jídlo. Jedno štěně si pak Němci odváželi letadlem domů, ubytovatel jim zajistil veterináře atd...

Klubko: "Jen jsem nechápala, když jsem jela jako druhý průvodce do Rumunska, proč tam jede holka, která stále fňuká"

Jasně, Klubi, no ono jsou lidi, kteří se přecení nebo možná někdy podlehnou naléhání svého partnera, ať někam jedou atd. a pak litují... Tou cestou se ta holka aspoň líp poznala a na podobný výlet už asi nevyrazí. Určitě to bylo otravné pro Tebe jako průvodce, ale nemysli si, ta si beztak vytrpěla svoje big_smile.
Já jsem jednou na základce byla "za odměnu" (někdy se nevyplatí být jedničkářka) big_smile v Polsku na táboře a dojela jsem domů špinavá jak prase big_smile, protože jsem prostě nedokázala vlézt do těch jejich koryt a pokoušet se tam v ledové vodě tekoucí čůrkem o hygienu. Smrdělo to tam a WC (rozuměj latríny) byly věčně zacpané... Už tam jsem věděla, že TOHLE se mi stalo naposled, že podobné pobyty nejsou pro mě big_smile. Ono je potřeba se prostě dobře poznat big_smile. Po letech se pokusili o totéž (tábor s koryty místo umyvadel) moji rodiče s mojí nejmladší sestrou, ale ta k nim byla větší tvrďas než já, přizpůsobivý oslík, ta jim napsala, že jestli ji tam nechají o den dýl, že prostě uteče big_smile. Ale ona by mohla dávat lekce lékařům před operací, co se týká mytí rukou:D.

No, s těmi cikány, dokážu si představit, že to jejich hromadné otravování musí být strašné, nejsme na to přece jen zvyklí. On tam na těch hranicích samozřejmě sám nebyl (ten, co po nás požadoval ty prachy), hned ho následoval další...a dokonce se mi vysmál, že on s policií nemá problém. Navíc policajty jsem se tam procházet ani nikde neviděla. To na silnicích otravujou, to jo big_smile. Manžel měl sice v kapse nůž, ale ...to bych radši tu peněženku obětovala, než se dostat do potíží...
Něco by s tím určitě udělat měli. Já totiž věřím, že Rumuni jsou opravdu příjemní lidi, ty jižanské povahy jsou tak hezky bezprostřední smile. Ale taky je fakt, že dceru bych tam třeba s nějakou kamarádkou na výpravu prostě nepustila. I když se může stát cokoliv špatného všude na světě, že... neutral

Není tady

#55 1. 8. 2008 17:14

bublinka
♥♥♥♥♥♥-

Tercilo, to je přece úplně jednoduché - představ si, že chceš jet na cyklistickou dovolenou do nějaké té evropské země a nemáš auto. V tom případě je cestovka ideální řešení.  wink
Naloží tě i s kolem a bagáží do autobusu, dovezou tě na místo, ty si pak celý den jezdíš na kole jen s malým baťůžkem a autobus ti mezitím odveze bagáž a stan do kempu, kde ho jenom rozbiješ, přespíš, ráno sbalíš, naložíš bagáž do autobusu a na lehko vyrazíš zase za cyklistickými zážitky. Pohoda.  smile
Předtím jsme jezdívali na kole na vlastní pěst s brašnami naloženými spacákem, stanem, karimatkou a všemi věcmi. Můžu ti říct, že po nějakém čase toho má fakt člověk dost a rád by si hodil nějakou pohodičku.
Taky už to tam mají zmapované, takže jezdí tam, kde to je zajímavé a mají vytipovaná místa, kde se dá dobře přespat. Když jsme byli na kolech v Maďarsku po vlastní ose, tak jsme třeba zabili půl dne tím, že jsme sháněli nějaké ubytování. To jsme ten čas mohli strávit někde v sklípku  lol
Takže k tomu jsou dobré cestovky wink

Upravil(a) bublinka (1. 8. 2008 17:20)

Není tady

#56 1. 8. 2008 18:12

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

Jooo, Bubli,
to mě nikdy nenapadlo řešit svoji finanční situaci cestovkou big_smile (myslím to teď v legraci samozřejmě) - pokud bych neměla auto, sehnala bych si takovou práci, abych na to auto vydělala a mohla si zajet... třeba do Rumunska big_smile, to je moje životní filozofie. Jsem závodník, u mě neexistuje nemít prachy na dobré auto big_smile - mekáče s prodejem do auta, ty vznikly vyloženě kvůli mně big_smile.
Ale já velmi obdivuji lidi, kteří třeba málo vydělávají a pak díky tomu dokážou vyhledat dostačující řešení dovolených, opravdu. Každý je v jiné situaci zřejmě díky své povaze, taky mám moc fajn kamarádku, kterou neznám jinak než s baťohem na zádech a všude pěšky - je v tomhle směru duševně jinde než já, no. Já ji samozřejmě považuji za "lepší", než jsem já, ale mám prostě povahu, že bych radši chodila po práci na brigády, abych si to fáro mohla koupit, víš...
A jestli jsi byla na kole až v Maďarsku, tak to máš samozřejmě můj naprostý obdiv!!! Já věřím, že si tu dovču pořádně užiješ, budu Ti držet palce, aby vyšlo počasí a tak podobně smile.

Není tady

#57 1. 8. 2008 22:31

Gia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Tercil - ráda jsem si přečetla Tvoje povídání, díky za něj smile

Bubli - Kudrna má Rumunsko dobře zmapovaný a prý je to jejich hrdost...

http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

#58 3. 8. 2008 21:17

bublinka
♥♥♥♥♥♥-

Terci, to by chudinky cestovky přišly na buben, když bychom všichni na dovolenou jezdili autama.  lol
A vůbec, tolik aut by se ani na silnice nevešlo, stačí kolik jich tam je teď roll

U mě to je tak, že auto není priorita. Mívala jsem ho na dojíždění do práce a nákupy, ale bylo takové piďi, takže na dovolenou by to s ním ani nešlo. Dovolenou jsem řešila párkrát s cestovkou, párkrát vlak plus kola (zážitky s Českými drahami nemají chybu big_smile) a párkrát autem s přáteli. A když to tak zhodnotím, tak ty dovolené s cestovkami nebyly vůbec špatné.
Před nedávnem jsem se přestěhovala do Prahy a mám pocit, že auto tady ani není moc potřeba. Někdy by s ním sice byly některé věci jednodušší, ale těch nevýhod je taky dost.
Takže dovolené budu asi řešit v příštích letech s cestovkami wink Příští rok chceme zkusit Maroko - pokud mě teda letos v Rumunsku nesežere medvěd lol

Není tady

#59 3. 8. 2008 22:01

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

Jojo, bubli,
taky bych uvítala víc cyklostezek. Já když jedu na kole a představím si ty tuny, co za mnou brzdí, mám husí kůži. big_smile A protože si to dokážu představit z pozice řidiče (a jejich nadávek) big_smile, radši na kole moc nejezdím big_smile.
Jen ať cestovky "vzkvétají", ať máme z čeho vybírat, viď. Já bych asi těm třem "Adventura, Poznání a Kudrna", o kterých jsem na netu četla, věřila.
Máš zážitky s Českými drahami? big_smile Umím si to představit: kola dorazila vlakem jinam než vy, ne? big_smile
No, přiznám se, že už bych asi do vlaku ani neuměla nastoupit, vždycky mě (zamlada) děsilo, že neotevřu ty dveře ven z vagónu..... big_smile a celkově mi ta doprava připadne taková nepružná. Zato náklady, které převážejí kamiony, ty bych na ty vlaky hodila, aby se dálnice uvolnila smile. Ale ta doba už se asi nikdy nezmění, automobilový průmysl potřebuje vydělávat...
Neboj, medvěd Tě nesežere. smile Všecko dobře dopadne a budeš nám tady psát potom dlouhé zážitky z cest, jo? smile

Upravil(a) Tercila (3. 8. 2008 22:03)

Není tady

#60 4. 8. 2008 8:23

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥

Holky,
hodně se mi líbil váš názor, že vás cestovka "jen" odveze,vyhodí a o nic se nestará. Kdybyste viděly, co je za tím zájezdem práce,jakou má průvodce zodpovědnost, jak musí improvizovat právě v těchto zemích, kde vše nejde jako na drátku, tak Vám říkám, že byste se z toho p.o.s.r.a.ly.... smile

Není tady

#61 4. 8. 2008 15:12

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥

Klubko napsal(a):

Holky,
hodně se mi líbil váš názor, že vás cestovka "jen" odveze,vyhodí a o nic se nestará. Kdybyste viděly, co je za tím zájezdem práce,jakou má průvodce zodpovědnost, jak musí improvizovat právě v těchto zemích, kde vše nejde jako na drátku, tak Vám říkám, že byste se z toho p.o.k.a.k.a.l.y.... smile

Není tady

#62 4. 8. 2008 15:31

bublinka
♥♥♥♥♥♥-

Klubi, to jsi mě špatně pochopila, já jsem to vůbec nemyslala jako kritiku. Nenapsala jsem, že by se cestovka o nic nestarala, je mi jasné, že s tím mají spoustu práce a příprav, sama dobře vím, jaký je rozdíl mezi tím jet s cestovkou a jet do nějaké země sám a všechno si to naplánovat a zařídit. S cestovkou ti odpadne spousta starostí, však jsem to někde výše psala, že s cestovkou to je pohoda. Teda pro mě jako účastníka lol  Já tady stojím na straně cestovek  smile
A to že nám třeba v tom Slovinsku rozdali mapy, doporučili trasu, ale nechali nás, abychom si to každý přizpůsobili podle sebe, to mi připadalo jako plus, asi by se mi nelíbil zájezd, kde by nás vodili všude za ručičku. Jen jsem měla strach, že to bude takové i v Rumunsku, protože takhle to asi nejde udělat v každé zemi. Tam, kde to je dál od civilizace předpokládám, že nás za tu ručičku trochu víc držet budou big_smilebig_smile  Ale kompas si pro jistotu vezmu big_smile

Není tady

#63 5. 8. 2008 22:46

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

Jejda Klubi, ale to rozhodně nebylo myšleno špatně big_smile.
Denně vstávám před šestou do zaměstnání a odpoledne po práci (někdy do půlnoci) a o víkendech mám ještě frmol ve firmě, kde musí být denně vyrobeno zboží (asi žádná cestovka neshání svářeče ve dvě ráno a neodváží třímetrákovou míchačku k elektrikáři o půlnoci, protože do rána musí být nekompromisně zboží venku... atd.) a k tomu máme další firmičku, kam denně chodí ráno rozespalí či odpoledne unavení zákazníci. A že si dokážou popaštěkovat a mít nároky, o tom žádná. A to jsem donedávna při této práci studovala dvě školy; jedny státnice mám za sebou, zbývá mi dodělat doktorát smile. Takže o organizaci práce při svém věku a zkušenostech už něco málo vím, neboj wink big_smile

Já jsem se spíš zasmála té představě, že by MNĚ někdo ukázal směr a řekl: jeď (dojedeš, nedojedeš, tvůj problém) big_smile, brala jsem to spíš jako legrační představu "filmového gagu" související s mou nesportovností, víš? big_smile
No a vlastně proč i nepřiznat, že o cestovce, která zajistí akorát ubytování a dopravu, si myslím, že to bych hravě zvládla taky - po mých zkušenostech s našimi rodinnými firmami...... smile, v dnešní době mobilů, internetu a rychlých aut. smile

Upravil(a) Tercila (5. 8. 2008 22:54)

Není tady

#64 6. 8. 2008 8:22

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥

Terci,

víš, kolikrát je majitel CK do tří ráno nad počítačem a shání autobus na zájezd, který je připravený už půl roku, protože z autodopravy, kterou máš nasmlouvanou ti zavolají, že se jim podělal bus a nemají náhradní. Tak celý den obtelefonováš další autodopravce aby ti ráno, kdy se těšíš na dovču neřekli, sorry, zájezd není, není čím jet.  A sehnat bus v hlavní sezoně, to je jako chtít na Aljašce,aby bylo 30cet stupňů. A toto se stane několikrát do roka.
ONemocní mu hlavní průvodce a shání adekvátní náhradu, která tu zemi alespon trochu zná. Těch zájezdů se jede třeba 50sát v sezoně. Pracovní doba je od 7:00 do 22:00 standartně. Někdy i do 05:00.
Průvodci ,kteří mají většinou HPP a průvodcují na vedlejšák, tak letí z práce a večer balí do rána, připravují se po nocích a pak ráno nastoupí do autobusu, nevyspalí.
Pak problém na hranicích (východní Evropa), kde se najde v každém zájezdu nějaký prudič a brouk Pytlík, který všude byl a všechno zná a začne radit. Klienti, kteří ve velkých horách nedbají tvých doporučení, a chlastají do rána i když je čeká přechod 30 km s celou zátěží v přemýšení 1000 m n.m. v mlze a dešti. Motají se ti nakonci, málem padají do údolí a ty máš chuť je zfackovat, ale nemůžeš. On je klient.
Nyní můj přítel provázel minulý týden Rumunsko a část Ukrajiny, kde byly záplavy. Takže silnice nikde. Plný autobus platicích lidí a teď rychle a operativně vymýšlej náhradní trasy na kolo. Provoláš svůj účet s konzulem,aby jsi zjistila jak to vypadá dál. Začnou ti stávkovat řidiči, že tam nejedou, že to je vymletá cesta a bla bla. Máš zařízený už dopředu kemp, ale díky vodě nemáš kde postavit stany. Tak jdeš shánět nějaký hotel, abys je měla kde ubytovat. Ano hotel na západě je pohoda. V Rumunsku a Ukrajině,ne. Nejsou zvyklý na velké kapacity návštěv v určitých oblastech.

No prostě nervy. Každé podnikání má svá rizika. A věř mi, že připravení nějakého zájezdu stojí takový majlant, že se to třeba začne vracet až druhý rok.

Upravil(a) Klubko (4. 8. 2009 12:23)

Není tady

#65 6. 8. 2008 13:31

bublinka
♥♥♥♥♥♥-

Klubi, tohle je asi úplně všude, dělám na logistice, takže taky vím, co to je, když tě v noci zákazník vzbudí a ty uprostřed noci sháníš letadlo nebo kamion aby se vyexpedovaly díly a nezastavil se v automobilce pás.

V tomhle zrychleném šíleném světě máš takovýhle blázinec všude. roll

Není tady

#66 6. 8. 2008 19:55

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

Ahoj Klubi,
neboj, chápu. Tohle s dopravou zažíváme taktéž několikrát do roka.neutral Naše noční můra je, že rozvážecí auta ráno ve tři prostě nenastartují.... A ve tři ráno Ti opravdu nikdo žádnou dodávku nedodá smile. A čas není - zboží musí být na pultě neprodleně každé ráno. A když 2x nedovezeš zboží obchodníkům v době třeba 6 týdnů, můžeš se s nimi rozloučit. Ono to bude asi podobné jak u zákazníků našich, tak u těch zákazníků cestovek.
Lidi si zvykli na určitý komfort jak ve službách, tak ve zboží - ono je to na jedné straně dobře, ale na druhou stranu - aby se ten zodpovědný člověk rozkrájel, viď? smile
My si v nesnázích vždycky s mužem v duchu toho situačního humoru ironicky řekneme: "no, vždyť bychom se jinak nudili, neee?" Ovšem nesčetněkrát jsme pracovním vyčerpáním lezli málem po čtyřech (po rovině) big_smile. Kdyby se nám prachy vrátily do dvou let, skákali bychom radostí jak malá děcka. Vložili jsme na začátku miliony a teprve teď po 8 letech to vypadá jakžtakž nadějně. (Když se nic většího špatného nepřihodí - 40tisícové opravy dodávek vůbec nepočítám). Pochopitelně ve firmách jenom nekralujeme, jsme tam jako šéfové, ale i s lidmi na směně u mašin.

Jo, s lidmi je potíž. Můj kamarád po práci organizuje letní dětské tábory a zrovna předevčírem mi taky říkal, jak jim různí vedoucí na poslední chvíli odřekli účast.
Hmm, prostě aktivní, pracující člověk se nenudí, to je fakt. smile
Jak říká Donutil: " pořád se něco děje a furt ve střehu" smile.
Ale mám dojem, že jsme se tady v diskuzi sešly zrovna takové, které by jen tak bezstrarostně ležet u telky nedokázaly, že? tummenupp Postěžujeme si, ale dělat to asi nepřestaneme ... smile

To jsme od Rumunska ale odbočily big_smile. Jo už jsem vám to říkala? Jak jsme jeli jednou vesnicí a strašně jsme se nasmáli, protože jsme u silnice viděli dělníky v zelených vestách ležet vyrovnané jak housky na krámě v řadě poblíž nějaké zdi ve stínu? Ještě jsme to pak "dotáhli", že jejich šéf asi leží někde bokem v červené vestě, aby se "odlišil" big_smile Byl to dost dobrý pohled; kdyby nebyli tak vyrovnaní v řadě, možná bychom si jich ani nevšimli big_smile - škoda, že jsme to nestihli vyfotit. smile
Já jsem docela zvědavá, jak to tam bude vypadat třeba za 2 nebo 3 roky, asi to tam pojedeme obhlídnout smile.
Tak se, holky cestovatelky, mějte pěkně smile

Není tady

#67 7. 8. 2008 9:23

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥

No dělníci chlapi v žadě ještě jde. Ale v Rusku, tam potkáš babču na válcovacím stroji rovnat asfalt na silnici. Tam muže vyvraždili už ve válce a ten zbytek prostě chlastá.
Ale mě tam poslat na furt, tak chlastám taky. Vůbec se jim nedivím,když jsem to tam viděla.

No máš pravdu. válet se moc neumím. Jen tady je ještě dobrý něco zařizovat. Jsou fax, telefony atd. Když chceš zajistit Ubytování na Ukrajině, tak neexistují banky, převody atd. Tak se dva dobrovolníci z CK seberou a jedou tam s finanční hotovostí zaplatit hotely dopředu na celou sezonu. Prostě oni žádné převody neuznávají. Pěkně prachy na dřevo, pak se budeme bavit.
Jo a když nám tam umřel klient na infarkt v horách na kole, tak to byla teprve pecka. Vybavit ho přes hranice zpět. Zajistit polici, svézt ho do nemocnice na ohledání, zajistit pojištovnu a převoz do Čech. Tragdie. V nemocnici v Užhorodě nám ho chtěli mrtvého naložit zpět do busu, prej namají dostatek chlaďáků. No za dvě flašky vodky, jsme toho zřízence uplatili. Dejme tomu, že tam neleží do dnes.... roll

Teď se už směju, ale tenrkát to byla síla...

Není tady

#68 7. 8. 2008 11:47

bublinka
♥♥♥♥♥♥-

"Ale mám dojem, že jsme se tady v diskuzi sešly zrovna takové, které by jen tak bezstrarostně ležet u telky nedokázaly, že?  Postěžujeme si, ale dělat to asi nepřestaneme ..."

Tercilo, ležet u telky fakt nedokážu, ale možná  to bude tím, že žádnou telku ani nemám big_smile

To já jsme teda s workoholikováním už přestala, protože mi to kromě vyčerpání nic nepřineslo. Chodila jsem do práce, kde jsem se nezastavila – pamatuju jak jsem zcela běžně vyřizovala dva hovory najednou a do toho ještě něco řešila s kolegou, na záchod jsem běhala, protože jsem neměla čas si v klidu dojít, na jídlo taky nebyl čas, dovolenou jsem si téměř nevybírala (maximálně nějaký ten pátek a vánoce), běžně chodila do práce v sobotu... Pak mě dorazil projekt, kdy jsme přesunovali výrobu z Německa, takže jsme tam s kolegami strávili několik měsíců, chodili do práce od pondělí do neděle, žili v neustálém stresu ( poprvé jsem viděla kolegy chlapy zoufalstvím brečet) a když jsme se jednou ráno podívala do zrcadla a zjistila, že mám úplně zešedlé vlasy na spánkách, strhané rysy a asi o deset kilo míň, tak jsem si řekla dost a dala výpověď.  Kdybych si při tom přišla na slušné peníze, tak neřeknu, ale dostávala jsem normální plat, přesčasy, víkendy nám nikdo nezaplatil.  Nakonec jsem zjistila, že spousta lidí dělá o hodně méně práce a za víc peněz. Prostě jsem byla blbá. Okolí mi už předtím říkalo, ať neblázním, že se akorát zničím, ale já byla v rozjetém rychlíku a nešlo mi vyskočit.
Možná je rozdíl, když člověka ta práce baví a vidí v ní smysl, tak pak tyhle věci tolik nevnímá, ale tohle byla jen vyplýtvaná energie.

No jo, to jsme od Rumunska odbočily. Mě už se to blíží, za týden vyrážíme, pak vám napíšu svoje dojmy.

Není tady

#69 9. 8. 2008 23:18

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

Jo, Klubí, to věřím, to věřím... Ono když se práce dělá pořádně a s plným nasazením, časem  to člověka málem zničí. A pořád je co řešit, viď? Já už si někdy říkám, tak kdy nastane ten klid? big_smile A obávám se, že opravdu až v té rakvi. A to už se někdy i začínám bát, kdoví jestli big_smile.

Tak Bublinko, šťastnou cestu a pěkné zážitky! Těšíme se na Tvé podovolenkové povídání. smile

Není tady

#70 25. 8. 2008 13:37

bublinka
♥♥♥♥♥♥-

Ahoj holky,
Tak jsem z Rumunska zpátky se samými positivními zážitky. Medvědi nás nesežrali, Drákula nevysál, cikáni neokradli, jediná újma, ke které jsem přišla je rýma a kašel z klimatizace z autobusu. roll
  Měly jste pravdu, Rumunsko je normální civilizovaná země, nebyl tam problém cokoli koupit, kdekoli se v restauraci najíst, vyměnit peníze, domluva s Rumuny úplně v pohodě některým světovým jazykem. Ty žebravé cikány na hranicích jsme ani nepotkali, asi proto, že jsme hranice přejížděli v noci. 
Hory mě úplně nadchly, každý den jsme zajeli do jiného pohoří, takže pokaždé ty hory měly trochu jiný ráz. Nahoře jsme většinou nepotkali živáčka, jenom občas stádo ovcí. S ovčáckým psem jsme měli čest jen jednou, průvodce nás taky varoval, že bývají ostří, ale tenhle byl v pohodě a dokonce mi žral salám z ruky. Ruku ještě mám. vissla
  Počasí nám vyšlo úplně skvěle, jen jednu noc byla bouřka a ráno ještě poprchávalo, ale jinak celou dobu svítilo slunce. Na těch kopečkách nás taky pěkně přismahlo.
  Nadchly mě rumunská bílá vína, kupovali jsme je namátkou, ale pokaždé byly výborné. A pivo taky nemají vůbec špatné. Polévky jsem ochutnala zeleninové, s fazolemi, s masovými knedlíčky, všechny byly moc dobré. Držkovou jsem nedala, tu nemusím ani doma.
Co Rumuni zatím moc nezvládají, je úklid odpadků. Ve městě teda koše jsou a ulice jsou čisté, ale na odpočívadlech nebo v podhůří hor se hromadí plastové lahve a jiný bordel. Když jsme v neděli scházeli z hor, tak podhůří bylo celé obsazené Rumuny piknikáři. Dojedou si ve svých nových Volkswagenech k horskému potoku, tam pustí muziku na plné kule, rozdělají ohýnek a piknikují. Takhle jsme prošli asi dvoukilometrový úsek, kde tak asi na každém 30 metru seděla jedna taková skupinka. Prostě taková nedělní rodinná zábava. Ještě že nejde těmi auty vyjet nahoru do hor.
Ale jinak Rumunsko teď budu každému taky doporučovat. tummenupp

Není tady

#71 28. 8. 2008 17:26

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

Čau Bublííí, tak to je moc prima, že se Ti dovča vydařila, to jsem moc ráda.
Už jsem Ti škrábla mailík. A díky za informace o cestě smile.

Není tady

#72 30. 8. 2008 12:35

bublinka
♥♥♥♥♥♥-

Zkusím sem dát fotky...

http://farm4.static.flickr.com/3094/2810115201_ac341d2c55.jpg?v=0

Upravil(a) bublinka (30. 8. 2008 12:41)

Není tady

#73 31. 8. 2008 9:47

Tercila