Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 12. 1. 2007 12:10

faf
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3353

Rumunsko?

Ahoj, chcela by som sa opytat, ci ste nahodou neboli niekto v poslednych rokoch v Rumunsku... Ja som tam bola s rodicmi pred vyse 20timi rokmi a teraz je to urcite celkom ine. Strasne ma to tam taha, na taky "poznavaci" zajazd, ale mam trochu strach, kvoli pomerom tam a tak....


I see hell in your eyes
Taken in by surprise
Touching you makes me feel alive
Touching you makes me die inside

Není tady

 

#2 12. 1. 2007 12:47

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ve stínu Plzeňské věže
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 6474
Web

Re: Rumunsko?

Ahoj, nevím, jestli ti poradím, ale vloni jsem byla v zimě v rumunském Banátu v českých vesnicích. Je to tak trochu jiný svět než zbytek Rumunska, spíš 19. století: nezpevněné silnice, ve většině domů chybí vodovod, elektřina apod. Úplatky státní administrativě bují na kžadém kroku. Také jsme stavěli v Temešváru... přirovnala bych to ke ghettu: bordel, šmelina, bída, špína. Na hranicích jsou úplatky běžnou záležitostí (cigarety, flašky apod.) Ale myslím si, že v přímořských oblastech a v Bukurešti to je jiné. Rovněž příroda musí být krásná, ale v tom případě se připrav na špatnou infrastrukturu, příšerné silnice a bídu. Ale určitě to za to poznání stojí :-)

Není tady

 

#3 16. 1. 2007 12:35

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Rumunsko?

Já mám ráda cestovní kancelář Poznání, je to s ní  trošku jiné než s cestovkami co jsem byla, vybírá víc "poznání" té které země. Co se Rumunska týká, mně se líbí její nabídka Drákulova okruhu.
Jinak ti asi přijde vhod informace MZV  http://www.mzv.cz/wwwo/mzv/default.asp? … &amb=1
Sama jsem byla jen v přímořském letovisku, takže znalosti o součastné situaci nemám, ale známí jezdí do hor a tvrdí: co nemáš, neseženeš, co máš, mít nebudeš když nedᚠpozor.....

Není tady

 

#4 8. 10. 2007 14:37

balonek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 5. 2007
Příspěvky: 482

Re: Rumunsko?

Ahoj, píšu s půlročním zpožděním, možná už jsi do Rumunska jela a získala vlastní zážitky. Já byla letos v srpnu s cestovkou Crokus a Mayer. Byla jsem nadšená (což může být subjektviní)...Okruh: Transylvánie, Bran, rodiště "Drákuly", hrad Peles a Pelesor, nejvyšší hora (cca 2500m), kostely, kláštery, středověké město SIBIU s velkým procentem německého obyvatelstva ...takže pestré. Rumuni se zmáhají, je to země paradoxů na vesnicích od straobylých domků přes moderní vily ala "zámek" se spoustou věžiček, na to si potrpí. Moderní auta i koňské povozy, krávy pasoucí se u silnice, čápy na el. sloupech (snad cca každých 10 km) ..toulaví pejsci...V průvodci varovali, ale my měli štěstí na hodné psíky, kteří prostě jen způsobně somrovali u turistů, čekali na parkovištích atd. Nevím, jsetli jsem skromná, ale i s ubytováním jsem byla vesměs spokojená, (a že jsme jich za ten týden vystřídali asi 5) i se stravou. Nikdo mi nic neukradl, nic se mi nestalo, mladí umí někde i anglicky, v turistických centrech mají většinou dobře fungující a vybavené informační kanceláře se spoustou prospektů.... storstark

Není tady

 

#5 27. 11. 2007 11:17

faf
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3353

Re: Rumunsko?

balonek napsal(a):

Ahoj, píšu s půlročním zpožděním, možná už jsi do Rumunska jela a získala vlastní zážitky. Já byla letos v srpnu s cestovkou Crokus a Mayer. Byla jsem nadšená (což může být subjektviní)...Okruh: Transylvánie, Bran, rodiště "Drákuly", hrad Peles a Pelesor, nejvyšší hora (cca 2500m), kostely, kláštery, středověké město SIBIU s velkým procentem německého obyvatelstva ...takže pestré. Rumuni se zmáhají, je to země paradoxů na vesnicích od straobylých domků přes moderní vily ala "zámek" se spoustou věžiček, na to si potrpí. Moderní auta i koňské povozy, krávy pasoucí se u silnice, čápy na el. sloupech (snad cca každých 10 km) ..toulaví pejsci...V průvodci varovali, ale my měli štěstí na hodné psíky, kteří prostě jen způsobně somrovali u turistů, čekali na parkovištích atd. Nevím, jsetli jsem skromná, ale i s ubytováním jsem byla vesměs spokojená, (a že jsme jich za ten týden vystřídali asi 5) i se stravou. Nikdo mi nic neukradl, nic se mi nestalo, mladí umí někde i anglicky, v turistických centrech mají většinou dobře fungující a vybavené informační kanceláře se spoustou prospektů.... storstark

Jeeej, dakujem..super prispevok... nebola som este, ale snad nasledujuce leto sa mi to uz podari a tiez by som si predstavovala taky vacsi okruh... Od Bukuresti, cez hory a asi aj k moru pozriet nakoniec... mam par vytipovanych miest, ktore by som chcela vidiet, tak sa to snad nejako da dokopy.  tummenupp


I see hell in your eyes
Taken in by surprise
Touching you makes me feel alive
Touching you makes me die inside

Není tady

 

#6 12. 4. 2008 10:06

IlonaN
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 2. 2008
Příspěvky: 239

Re: Rumunsko?

Ahoj,
chci se zajet podívat do Rumunska - přečetla jsem si úchvatnou knížku, jmenuje se Historička od Elizabet Kostové - pojednává o úpírech a Drakulovi, o legendě, ale jsou tam i fakta o zemích, jako Rumunsko, Maďarsko atd. A protože spisovatelka je opravdu historička, dané místa navštívila a popisovala, prostě mě to vzalo a chci tam jet.
Můžete napsat někdo více, jaké to tam opravdu je a jaké máte zkušenosti?
Příspevěk od faf mi jen utvrzuje, že se tam musím podívat....

Není tady

 

#7 31. 5. 2008 14:17

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Rumunsko?

Ahoj, tak jsme si letos v našem rodinném hlasování o dovolené odhlasovali Rumunsko smile, ale při následném hledání cestovek, nabízejících pobyt u moře (jsme válecí typy) jsem docela v šoku, jak malý je výběr - resp. kromě Drákulova okruhu nemůžu nic moc najít (zatím).
Chceme jet autem, protože naši známí si cesty chválili.
Byla bych ráda za jakýkoliv typ. Díky.

Není tady

 

#8 5. 6. 2008 8:31

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Rumunsko?

Terci,

problém je, že v Rumunsku,ačkoliv je v EU je stále pomalý rozvoj cestovního ruchu u moře. Lidé dávají přednost Bulharsku, Černé Hoře a Řecku.
Rumunsko hlavně hodlá investovat do turistických označení na horách. Maramuresh a Transylvánie je nejnavštěvovanější část Rumunska. Jezdí sem hlavně lidé do hor. Mohu jen doporučit,ale pokud jste válecí typy, tak by vám asi ty výšky na 2 000 m n m mohly dělat problémy.

Rumuni jsou hodní, sdílní a nemám s nimi žádné problém. Díky většímu množství romů jsou stále zařazeni jako země, kde nikdo jiný nežije. Není to pravda. Místní obyvatelé a podnikatelé s nimi mají stejný problém jako u nás. Jen je nestěhovali do paneláků jako tady, tak jsou rozmístěny v getech. ŽE na ně narazíte to je jasné,ale třeba majitelé restaruací, když ji vidí je vyhánějí klidně "kameny".
Abyste si ve větších městech drželi peněženky a nosili penízky romístěny v menších bankovkách po těle, to je jasné. Bohužel kriminalita tam stále je, i když se snaží být potírána.

Kámoš tam byl teď na jaře a říkal, že hodně silnic je ve výstavbě. Díky dotacím z EU se snaží rychle opravovat co se dá. Jinak hlavní tah k moři nebo do Bukurešti je v pohodě.
WC je ve většině případů turecké. A to i na starších benzinkách. Ale jinak ty nové mají již evropský záchod. Ale stejně doporučuji hodně mýt ruce atd.  ¨

A pokud jste trochu masový jedlíci, tak doporučuji: Chiorba de Burta (čorbadeburta), to je držšková polévka ve smetaně. Vynikající,ale docela těžká. Micicei = smažené čevábo se salátem ze zelí.
Glilovaný ovčí sýr! Vynikající. Ještě teplý jej přinesou,zalitý olejem a posypaný bylinkami.
A vše dobře zapít pálenkou.
Vína mi tam nechutnají. Jsou děsně sladká. Ale každý má jiný vkus.
JInak pivo je výborný Ursus, není se čeho bát. Je fakt podobné našemu.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#9 6. 6. 2008 8:07

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Rumunsko?

V Sedmihradsku mám celou půlku rodiny...maďarská oblast. Tam je nádherně, žijí v oblasti Transylvánských alp. Z Maďarska tam jezdí hodně cestovek na okruh nejhezčích památek, ale to Vám asi nepomůže. když nemluvíte mad. Lacul Rosu...propadlé jezero pohřbilo x-vesnic, lázně, prameny, po kterých se nelze opít vínem, nádherné hory a HOUBY!!!!nyní už bez medvědů, divoká příroda . Můj strejda..muž výšky 165 cm si v autě vozí baseballovou pálku, která se nám hodila třeba na nádraží v Brasove!!!! no, asi víte, kdo se na nás nalepil. Brasov-nádherné město, vyjedte si nahoru lanovkou na horu...
Hlavní silnice jsou  asfaltové pouze na velkých tazích, jinak ve vesnicích pouze zpěvněný povrch. Některé trhy jsou jak z filmu 100 let zpátky.
Doporučila bych dávat pozor na jejich mlíko nebo sýry, nebot i my "rodina" jsme občas skončili s průjmem na wc anebo nám jednou na tržišti prodali víno, které bylo chem.ošetřeno, ale ještě se nesmělo konzumovat. Skončila jsem s horečkama a průjmem až v nemocnici.
Před cestování vlakem místně bychmalinko varovala...nevíte, který tmavší spoluobčan je Rumun nebo Rom a těch jsem se bála, i když byl se mnou strejda.
Autobusová doprava...dobrodružstí a jezdí jich málo. Takže na stopa vám zastaví každý, ale zato normálně čeká zaplacení jako za jízdu busem.
Běžná věc již 40 let...třeba. Ale ta příroda mne fascinuje dodnes.
Metro...jako obchodní dům makro tam mají taky a dost šílené ceny. Ale v normálních obchodech koupíte vše. Naposled jsem tam byla před měnou peněz, to strejda nosil po kapsách peníze, proto měl bundu o 2 velikosti větší než byl sám, peníze byly jen papírky kvůli inflaci.
Keramika-černá nebo hnědá vypalovaná je kvalitní, konak bývával...ceny hotelů nebo pensionu neznám, bydlíme "doma".
Auto bych moc neopouštěla, kdyby bylo vidět, že je nacpané na dovolenou a určitě bych jen tak nekempovala někde...záleží, na jakou oblast narazíte.
Banát...je přesne to samé, jak Sedmihradsko. Těžký život.
Vlastně vám nic "rumunského" neumím doporučit, v madarské oblasti se žije-jí jinak. Všimnete si vyřezávaná typická vrata, zvláštní ruční výšivky, trdelník...tam odjakživa národní jídlo, tak se divím, kde se tady vzal a ochutnejte.

Není tady

 

#10 6. 6. 2008 13:25

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Rumunsko?

Jo Banátsmile)
České vesničky:) Sfetá Helena atd.
malované kláštery v Bukovině. Rumunsko je krásné a na přírodu nedám dopustit. Nikdo mě tam nikdy neokradl, nevykradl. Dost tam stouply ceny po vstupu do EU.
Jinak průjem,je asi tradiční záležitost směr východní evropa nebo muslimské země. Každý to snáší jinak. Mám i známé co tam byli a mohli sníst málem flek z ulice a nic jim nebylo. Já vždy doporučuji vše zapíjet rakijí nebo něčím jiným tvrdým.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#11 6. 6. 2008 18:07

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Rumunsko?

Klubko, věř mi,když navštívíš po pár letech tety-strýce a všechny, nevylezeš z opice. Můj český přítel po návratu tvrdil, že si z dvou týdnů málem nic ani nepamatuje. My ale pijeme víno nebo líkéry, nicméně už na ráno se dá na zdraví a on nebyl vůbec zvyklý... A nejez u rodiny, to bys je urazila. Mne tady nikdy neokradli, ale vím, kam jezdím, domluvím se tam a cítím se tam jako doma. V jiné části jsem nervozni. Jelikož tam jezdím od mala za babičkou a dědečkem, něco o té zemi vím a pamatuji. Co žiju v Čechách, někdy bych ze zvědavosti a kvůli porovnání k nim, myslím do Banátu koukla. Když jsem viděla v TVNova výměnu manželek, tak je to stejné, poznávala jsem tamtí myšlení a hierarchii... Jen v naší části koupelna je dávno normální, i s WC a tekoucí vodou, ale starší lidi ještě asi ze zvyku chodí stejně ven..viz má babička na pavlač a uvnitř to měla stejně!
Viděla jsi trhy? Jak prodávají selata, slepice a kachny přímo z kufru Lady???zážitek, čuměla jsem... a to to je tak 5 let....
Fakt těžký život, dřou.

Upravil(a) Musim (6. 6. 2008 18:08)

Není tady

 

#12 6. 6. 2008 19:32

Gia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4267

Re: Rumunsko?

My byli v Rumunsku asi před 4 lety - s cestovkou Kudrna.  Jezdili jsme po klášterech severního Rumunska,  byla to organizovaná poznávačka.
Bydleli jsme ve vlastních stanech různě po loukách, pastvinách, u klášterů a dokonce 2 dny i v kempu.
My jsme byli z rumunského vína nadšení a když seženem dobré rumunské víno v Praze, je to malý svátek smile  Zejména víno z oblasti Murfatlar...
Fakt je, že je víno sladší a chuově specifické, ale bývá většinou hodně kvalitní. Víno jsme kupovali běžně v supermarketech nebo si dávali v hospůdkách a když se nepořizuje ta levnější sorta, není čeho se bát.
Rumunský sýr přímo se salaše jsme hojně a hlavně úspěšně zapíjeli českou slivovicí.
Žádné střevní potíže jsem určitě neměla, mně vadí spíš mořské oblasti...


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

 

#13 8. 6. 2008 16:33

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Rumunsko?

Jéžiš, Klubí, Musim, Gio, holky, vy jste tááák zlatý!! Moc vám děkuji za informace. smile
No, my s manželem máme s alkoholem problém big_smile, my jsme totiž "nepiči" big_smile. Jsme z Moravy, takže sice máme od příbuzenstva slivovice, kolik chceme, jenže napít se toho je pro nás za trest big_smile, rozdáváme to. Maximálně si po jídle dáme napůl jedno pivo. big_smile Ale byli jsme 3x v Bulharsku a nikdy se nám nic střevního neudálo.
Jinak už jsem samozřejmě posháněla různé informace od lidí, kteří tam jezdili s kamionem a koupili jsme i knížku z r. 2004 o Rumunsku a mapu big_smile. Manžel uvažuje o pořízení GPS. (mimochodem, slyšely jste vtípek o původu zkratky GPS? Je prý z Valašska a znamená: "Gde Pi.ča Su? (promiňte ten výraz, ale bez toho to není ono) big_smile big_smile

Na tu přírodu a kostely se těšíme. Trasu vidím nejlíp asi takhle: Bratislava, Budapeš, Seged, Arad, Sibiu, Bukureš a Konstanca. A pak ještě kus k jihu. Takže ten "tah" by měl být snad v pohodě, i když to určitě nebude takový rychlostní šupec jako po dálnici v HR.
"Zrobila" jsem předběžnou objednávku v jedné cestovce a zatím se nám neozvali big_smile - taky dobré služby, asi nás jako zákazníky nepotřebují big_smile big_smile.

Jo, cestovku Kudrnu jsem postřehla, ale měla jsem dojem, že pořádají jen autobusové nebo cyklistické zájezdy - což by byla moje poslední dovolená, takzvaná "konečná"  big_smile big_smile.
Kdyby se nám tam zalíbilo, asi bychom příští rok Banát absolvovali zvl᚝. Chtěla bych slyšet tu jejich češtinu, než "zmizí".
Tak ještě jednou díky, pokud si ještě na něco vzpomenete, budu ráda.
Musim, maďarsky teda opravdu nemluvím a už to do smrti asi nedoženu, škoda  big_smile big_smile.

Upravil(a) Tercila (8. 6. 2008 16:35)

Není tady

 

#14 9. 6. 2008 10:45

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Rumunsko?

Gio, ano oblast Mulfatlar. Mě nechutná právě díky té sladkosti. Ale letos tam jede druhý kolega , napiš a lahvinku ti přivezu a pošlu.
.Ano pro někoho špína, chudoba. Pro mne klid, zeleň a relax. I když je fakt, že po vstupu EU, to už taky bude turistické centrum a zdražilil

Upravil(a) Klubko (4. 8. 2009 12:31)


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#15 9. 6. 2008 15:57

bublinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 1162

Re: Rumunsko?

Taky se letos chystám do Rumunska, již se zmiňovaným Kudrnou.
Tak pak dám vědět jaké to bylo wink


Vesmír je báječné místo pro život

Není tady

 

#16 9. 6. 2008 20:32

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Rumunsko?

Bublinko, a kdy odjíždíte?

Není tady

 

#17 19. 6. 2008 12:37

bublinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 1162

Re: Rumunsko?

V půlce srpna


Vesmír je báječné místo pro život

Není tady

 

#18 19. 6. 2008 19:09

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Rumunsko?

Aha, tak to my bychom už měli být tou dobou zpátky. Docela mě překvapuje, jak málo cestovek tam jezdí. Kromě těch turisticko-cyklistických smile.

Není tady

 

#19 19. 6. 2008 19:14

bublinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 1162

Re: Rumunsko?

Tercilo, tak pak napiš..
Jezdí tam Adventura, Kudrna, jiné ani nesleduju  smile


Vesmír je báječné místo pro život

Není tady

 

#20 19. 6. 2008 19:33

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Rumunsko?

big_smile Jo, Bubli, pokud se vůbec vrátím, tak určitě napíšu tummenupp
Jo, prohlídla jsem spoustu cestovek, ale všichni mají jen ty hory... neutral nic, co by mi vyhovovalo. Tak jsem zvolila INVIA.cz, ti u různých cestovek shánějí to, co potřebuji. Zatím to vypadá uspokojivě, hotel je (na fotkách) moc hezký.

Není tady

 

#21 19. 6. 2008 23:09

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Rumunsko?

Jo, s INVIOU jsem byla ve Španělsku, nějaké zmatky s ubytováním byly, ale dopadlo to nejlíp...hotel u moře. Nacpali 3 rodiny do jednoho bytu, pak jsme tam zůstali 2 polorodiny, ale jak jsme se znaly, mne to nevadilo, brala jsem to jako tábor.
Tercilo, prosím, čekám na řešení... ty pivoňky, vždyt víš.

Není tady

 

#22 20. 6. 2008 7:59

bublinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 1162

Re: Rumunsko?

Tercilo, my jsme právě našli u Kudrny jeden takový pohodovější, s ubytováním v penzionku:)
Hory tam taky jsou, ale i prohlídka hradů, kostelů... takže si myslím, že to bude takový mix a bude to fajn.
Navíc, když se nám nebude chtít, tak klidně můžeme zůstat jeden den v penzionu a potloukat se jen tak po okolí.  wink


Vesmír je báječné místo pro život

Není tady

 

#23 25. 6. 2008 19:35

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Rumunsko?

Ježišmárjá, Musim, promiň, strašně moc se omlouvám, zařizuji toho poslední dobou tolik, že jsem úplně zapomněla...takže Domestos nepomohl, jo? Napíšu Ti zítra, ještě jednou se omlouvám!!! sad
Hned si to dávám do mobilu.
Tak to abych si na INVIu dávala bacha a pohrozila jim radši předem, jo? big_smile big_smile No uvidíme, uslyšíme.

Bublinka: "Navíc, když se nám nebude chtít, tak klidně můžeme zůstat jeden den v penzionu "

Jo, Bubli, takže až taková svoboda tam bude panovat, jo? tummenupp Tak to jo, snad si užijete, my jsme se s manželem taky domlouvali, že až se tam letos rozkoukáme, že pak taky absolvujeme Bukovinu, Moldovu, případně pak dole Banát (jako češtinářku mě láká řeč našich krajanů) atd...
Teď ještě neznáme možnosti parkování atd... já autobusem nemůžu, mám k tomu odpor sad, navíc jsem si zvykla na totální časovou svobodu v případě auta, takže musím pak hledat nějaký kompromis mezi místy poznávacího zájezdu a dopravou.

Upravil(a) Tercila (25. 6. 2008 19:38)

Není tady

 

#24 26. 6. 2008 8:04

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Rumunsko?

Na cestu si kupte průvodce od Rouhg Guide - Rumunsko. Není lepší průvodce. Prý je nejhezčí Transivánie (ale už dost turistů) a potom Bukovina a malované kláštery.  Když se tam domluvíte s popem, tak Vás klidně v něm nechá přespat. Většinou tam mají pro turisty pokoje. Není se čeho bát. Sprchy i WC jsou spratanské,ale zase čisté a pokoje pohoda i když starší polštář a deka.  Ale někdy chtějí,aby ženy a muži spali zvláště na pokojích. Pokud jste manželé, tak vás možná nechají spolu.

Upravil(a) Klubko (4. 8. 2009 12:30)


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#25 26. 6. 2008 8:05

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Rumunsko?

Těch cestovek je více, co jezdí do Rumunska,ale také doporučuji Kudrnu, Adventuru anebo Poznání. To jsou důverychodné CK, které to tam mají prošláplé a jejich průvodci taky.

Upravil(a) Klubko (4. 8. 2009 12:29)


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů