Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 13. 1. 2007 20:40

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Životní cíle a záměry

BB napsal(a):

Cíl ... jako takový mi připadá moc definitivní ..... co až k němu dorazím ???

Spíš bych to označila jako mezníky  .. od mládí člověk takové ty svoje mezníčky má : škola , dostat se na další školu, tu úspěšně ukončit .... dostat od ní papír, pak třeba další škola ... úspěšně dokončit ... další papír... zaměstnání... rodina ... bydlení ... ( to v pořadí jak to přijde  big_smile ) .... pořád něco řešíme ....

Mým cílem je  asi jít po dobré cestě .....  a i když někdy šlápnu vedle, tak se na ni vrátit zpátky .... večer v klidu usínat ......  dobrá cesta ... to je asi můj cíl ....  budu-li ale na ní ale to zjistím asi až na konci  a tam ještě nechci být, tak si ji vychutnávám  krůček po krůčku .... den po dni ..........

Ó, já žasnu... taky dobrý postřeh...


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#27 13. 1. 2007 20:44

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Životní cíle a záměry

Anastazia napsal(a):

Zivotny ciel?

Zit a nie len prezivat, to je myslim dolezitejsie, nez stanovenie si akehokolvek cielu, za ktorym clovek bezhlavo pojde a pritom zabudne byt spokojny a stastny.

To se mi líbí taky... uvaž, že stanovení a dosahování cíle nemůže být bezhlavé... Pokud je něco bezhlavé, pokud nevíme, proč to děláme, pak to není cíl, ale přežívání...


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#28 13. 1. 2007 20:48

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Životní cíle a záměry

eliimoor napsal(a):

Já jsem snílek od malinka.
Neměla jsem úplně perfektní dětství, spíš takový samorost, který přihlíží, jak rodiče dávají lásku a pozornost sourozenci.
Možná díky tomu jsem každou chvíli myšlěnkami na své planetě snů.
Jako školanda jsem si dala za cíl, vystudovat cestovní ruch.  Střední školu jsem si vybrat nemohla, ale nevzdala jsem to a cesák studovala po gymplu. Když jsem dostala diplom, byla jsem strašně šastná, že jsem to dokázala, přesto že i na předávání jsem byla sama, rodiče si neudělali čas. Přes spoustu překážek a prvotních nezdarů jsem si našla i práci, která mě baví, přítele, který mě miluje a známé, kteří jsou k nezaplacení.
Vždycky jsem si vybojovala svoje cíle, i když to kolikrát nebylo jednoduché, ale přesto se jeden z mých snů nikdy nesplní...vrátit čas a dostat od rodičů lásku, kterou jsem tolik jako dítě potřebovala.

Deficit lásky se dá napravit kdykoli... nečekej, až lásku dostaneš, začni ji dávat. Objev v sobě ten pramen živé vody a budeš šastná. Vhodný cíl pro tebe, nemyslíš?


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#29 13. 1. 2007 21:03

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Životní cíle a záměry

lvice napsal(a):

Když tak nad tím přemýšlím, vždy jsem měla jeden velký cíl, mít chlapa, co si mě bude vážit a mít rád a rodinu. Tenhle cíl se mi do dnešního dne nesplnil, ale mým cílem je nadále a pracuji na něm. Dalším cílem je být dobrým člověkem, kterého si lidé budou vážit. Momentálně mám krátkodobý cíl a to změnit práci. Vlastně to můj cíl vůbec nebyl, ale jak přesně píše Bublinka, život se občas pěkně zamotá a najednou jsem věděla, že to takhle nechci a nový cíl byl na světě big_smile. Jsem člověk, který docela plánuje, diářek mám zaplněný big_smile, ale protože vím, že život je neustálá změna, přizpůsobuji se změnám, protože tak to prostě v životě chodí. Jak řekla má bývalá vedoucí, jsem flexibilní na 150 % big_smile. A to platí i v mém soukromém životě.

Lvice, lvice...! Lvice...!!!
Chlapa nejde "mít"... není to krabice bonbonů ale živý tvor. Já být na místě onoho chlapa, tak neprodleně uteču...
Ale být dobrým člověkem, to bych bral... ne pro druhé, ale pro sebe.


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#30 13. 1. 2007 21:05

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Životní cíle a záměry

anka napsal(a):

Cíle jsem před sebe nikdy nekladla,přesto se každá životní etapa dovršila.Nějak jsem intuitivně vycítila kam mám směřovat.Jedna kapitola se uzavřela a druhá začala a tím vším se prolínala ta hlavní linie.Přestože jsem
matkou a svým dětem dávám vše,nepovažuji to za účel svého života.Je to krásné,ale cítím že napnění mého života je ještě někde jinde a v jiném způsobu.Se svým životem jsem srovnaná i smířená ale uvnitř cítím že to hlavní by teprve mělo přijít.A jako obvykle nevím co to je dumbom

Ó, godliketummenupp bingo!

To se mi udělalo dobře u srdce, když čtu tvoje řádky, anko...


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#31 13. 1. 2007 21:50

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Životní cíle a záměry

Naše životní cíle a záměry se ovšem mění podle aktuení situace, dnes můžu mít velké plány a zítra sedím na vozíčku a budu ráda, když se sama vyvenčím, nemělo by se na nich moc lpět, lidé se mění, podmínky se mění a život je pěkný kolotoč, plánovat, ale pružně.

Upravil(a) Irenka21 (13. 1. 2007 21:51)


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#32 13. 1. 2007 21:54

eliimoor
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 9. 2006
Příspěvky: 191

Re: Životní cíle a záměry

Salvator napsal(a):

eliimoor napsal(a):

Já jsem snílek od malinka.
Neměla jsem úplně perfektní dětství, spíš takový samorost, který přihlíží, jak rodiče dávají lásku a pozornost sourozenci.
Možná díky tomu jsem každou chvíli myšlěnkami na své planetě snů.
Jako školanda jsem si dala za cíl, vystudovat cestovní ruch.  Střední školu jsem si vybrat nemohla, ale nevzdala jsem to a cesák studovala po gymplu. Když jsem dostala diplom, byla jsem strašně šastná, že jsem to dokázala, přesto že i na předávání jsem byla sama, rodiče si neudělali čas. Přes spoustu překážek a prvotních nezdarů jsem si našla i práci, která mě baví, přítele, který mě miluje a známé, kteří jsou k nezaplacení.
Vždycky jsem si vybojovala svoje cíle, i když to kolikrát nebylo jednoduché, ale přesto se jeden z mých snů nikdy nesplní...vrátit čas a dostat od rodičů lásku, kterou jsem tolik jako dítě potřebovala.

Deficit lásky se dá napravit kdykoli... nečekej, až lásku dostaneš, začni ji dávat. Objev v sobě ten pramen živé vody a budeš šastná. Vhodný cíl pro tebe, nemyslíš?

Asi mᚠpravdu, jen mě mrzí, že to, co bylo, ovlivnilo i moje budoucí chování.
Občas sleduju, jak vyžaduju pozornost, kterou jsem nikdy nedostávala. Ale pracuji na změně, jen to není tak jednoduché.
Spravit srdce a duši je dlouholetý cíl.

Není tady

 

#33 13. 1. 2007 23:53

Anastazia
♥------
Registrovaný: 11. 1. 2007
Příspěvky: 22

Re: Životní cíle a záměry

Salvator napsal(a):

Anastazia napsal(a):

Zivotny ciel?

Zit a nie len prezivat, to je myslim dolezitejsie, nez stanovenie si akehokolvek cielu, za ktorym clovek bezhlavo pojde a pritom zabudne byt spokojny a stastny.

To se mi líbí taky... uvaž, že stanovení a dosahování cíle nemůže být bezhlavé... Pokud je něco bezhlavé, pokud nevíme, proč to děláme, pak to není cíl, ale přežívání...

mala som na mysli to, ze priority sa mozu  pocas cesty k dosiahnutiu urciteho ciela menit,
takze by sa clovek mal  na kazdej ceste za cielom vediet zastavit a prehodnotit situaciu, aby sa mu nestalo, ze ciel sice dosiahne, ale cena, ktoru za to zaplatil je prilis vysoka a nestala zato.

Není tady

 

#34 14. 1. 2007 10:28

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2535

Re: Životní cíle a záměry

Ten plánovač z Básníků - první dovolená v Jugoslávii, první dítě, druhá dovolená v Jugoslávii, druhé dítě...dále samé pozitiva a jistoty - je proti mě hadr. cool
wink v tomto dělám čest (?) všem kozorohům.
Vždycky jsem si vše pečlivě naplánovala a šla za tím a většina věcí se mi v životě splnila a pokud ne, tak protože jsem od nich dříve sama upustila, zřejmě se objevila jiná priorita.
Taková cílevědomost do budoucnosti.

Když se mi život trochu zklidnil v posledních letech, objevila jsem ještě jedno zaměření na cíl.
Takové to přítomnostní. Které, je- li plněno, nabíjí energií a způsobuje radost ze života. Které mě naplňuje mnohem víc. Které je o prožívání života. Které se neplánuje, ale plní.
A to, když cílem je každý další KROK.

Není tady

 

#35 14. 1. 2007 10:44

julo
♥♥♥----
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 248

Re: Životní cíle a záměry

Životný ciež? Ten presahuje hranice tohto života... Nemám pozemský ciež (teda áno, ale to je podružné), mám ciež nájs cestu domov... a tá cesta pokračuje aj po smrti, takže ciež života - či lepšie povedané bytia - je stále predo mnou ako svetielko, ktoré tú cestu osvetžuje. Neviem to lepšie napísa...


źudská duša si sa voda, prichádzajúc z neba stúpaš do neba a spä na zem musíš ís vo večných kolobehoch bytia.
Goethe

Není tady

 

#36 14. 1. 2007 11:04

x256987
Host

Re: Životní cíle a záměry

Já jsem momentálně ve fázi, kdy si naprosto záměrně žádné cíle nestanovuju, snažím se naslouchat svému nitru a vlnám éteru a najít nějakou inspiraci, nový impuls. Připadá mi, že je to jediná cesta, jak něco změnit, že bych se jinak pohybovala prostě jen v těch mantinelech, které znám, a prožívala bych zase jenom to, co vždycky.

Svého cíle jsem několikrát dosáhla, a pohříchu to bylo ve chvíli, kdy už jsem o ten cíl vlastně nestála. Jednou se mi prakticky zhroutil svět, protože jsem se upínala k jednomu bodu svého života (konec vysoké), a jakmile to přišlo, prožívala jsem regulérní konec světa se vším všudy. Od těch dob je jedno z mých oblíbených zaklínadel "může to být i jinak".

Nicméně další mé krédo je "smysl svého života nemůžeme poznat, ale můžeme jej uskutečnit". Takže jsem momentálně v poněkud paradoxní situaci.

 

#37 14. 1. 2007 11:51

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: Životní cíle a záměry

Zajímavý podnět, zajímavá otázka. Diskusi jsem jen přelétla a nečetla. Ne, že by mě nezajímala, ale nechci, aby mě nějak příspěvky rozptýlily či ovlivnily. Myslím, že každý nemá cíl jeden, ale že se během života vzájemně prolínají a navzájem doplňují. V daném období života vystoupí v aktuálních situacích cíle do popředí, my se k nim přiblížíme, nebo jich skoro dosáhneme, a pak se zase věnujeme dalším věcem. Cíle, k nimž jsme se přiblížili, nás posilují pro další náročné životní úkoly.
Život nebývá tak jednoduchý a přímočarý, jako výstup na horu. I když se mu v mnohém podobá. Musíme být trénovaní, vybavení, odhodlaní. V životě nic není nanečisto. Uklouzneš, spadneš. Někdo vstane víckrát, někdo to vzdá hned poprvé a vybere si něco snadněji dosažitelného...
Cíle jsou krátkodobé i dlouhodobé. Některým povahám nahání strach dlouhodobější záměry. Připadají jim příliš vzdálené. Taky nemáme stejná měřítka pro obtížnost. Někdo třeba vystuduje VŠ jakoby nic a někomu dá velkou práci odmaturovat na střední škole. K cíli také vedou rovné cesty a cestičky různě se klikatící. Pokud totiž něco nejde z jedné strany, musíme si najít způsob, jak cíle dosáhnout jinak. Když třeba chci hrát na hudební nástroj a zvolím si ten pro mě nevhodný. Ale abych příliš neteoretizovala.
Vzpomínám si na to, jak jsem nad našimi malými dětmi myslela na svého dědu. Měl pro nás vždycky čas, radu, když bylo třeba mít něco do školy, pravidelně to někde našel. Tehdy nebyl internet, encyklopedie, jen noviny a knížky. Děda se zajímal o všechno možné a jako člověk byl prostě fantastickej. Moje děti jsou už dospělé. Vždycky jsem si přála být pro ně tím, čím byl děda pro mě. Kamarádem, rádcem, podporou, pomocí, chápajícím partnerem... Mám dojem, že jsem tenhle pomyslný dluh vrátila beze zbytku.
Vzpomínám na to, s jakými ideály jsem šla do manželství. Rovný vztah dvou lidí, kteří se respektují, pomáhají si, milují se, dokáží se dohodnout. Vyzkoušela jsem mnoho cestiček, jak tohoto cíle dosáhnout. Dokázala jsem prosadit věci, na kterých mi skutečně záleželo /otázky kolem výchovy dětí, jejich potřeb, výběr školy, řešení zdravotních, školních a osobních problémů/ a ustoupit od věcí, které momentálně řešit nějak nešly /prosazení práva na vlastní či společné koníčky, známé, trávení volného času sportem, kulturou  či cestováním/. Zde musím doznat, že se mi asi nikdy nepovedlo, získat respekt u muže a jeho rodičů. Nikdy jsem nebyla rovnocenný partner, ale vždycky jen ta hloupá s naivními představami o světě. Nesmiřovala jsem se s tím, myslím, že i já mám právo na svůj názor, uznávám přece i názory jiných. Vždycky jsem byla zaháněná do kouta. Byli v přesile, navzájem se podpořili...Já byla sama proti třem. Nedokázala jsem zabránit, aby se neustále nezasahovalo do záležitostí rodiny i mých osobních /výběr pracoviště/. Nikdy jsem nedocílila toho, abych měla doma člověka, který mě zastoupí v běžných domácích činnostech. Veškerý čas mi tedy zabrala domácnost, velká zahrada, výchova. Když děti byly dávno dospělé, našla jsem si koníčky. To byl počátek rozpadu mého manželství.
Vzpomínám na to, jak mi před pěti lety řekli...máte rakovinu. V první chvíli vám prolétne hlavou celý život. Uvědomíte si, že jste pořád plnili nějaké záměry, makali a dřeli se, aby byla rodina zabezpečená a spokojená, uvědomíte si, že jste udření a utahaní, že jste prožili málo radosti a plno starostí. Hledáte v sobě tu sílu čelit otázkám a zvědavým pohledům okolí, ustrašeným dotazům vlastních dětí. Z malých cílečků...zvládnout zítřek, dojít do obchodu, se časem vyvinuly cíle vzdálenější, absolvovat chemoterapii, aniž bych se zbláznila, najít způsob, jak vykonávat všechny domácí práce, aniž bych si ublížila, být manželovi opět partnerkou, aniž bych se cítila po zákrocích mméněcenná, vrátit se do práce a být tam co platná jako dřív, aniž by za mě kdokoli cokoli dělal. Obrovským problémem pro mě bylo vydat se do lázní a absolvovat je. Vydržet mezi cizími lidmi, dokázat se mezi ně zařadit, spřátelit se s nimi, užít si ten odpočinek bez výčitek, že nejsem poprvé se svou rodinou. Upřímně můžu říct, lázně mě postavily na nohy. Tělesně i duševně. Načerpala jsem tam ztracenou sílu. Dneska můžu říct, v bodu zdraví jsem dosáhla maximální úspěšnosti. Zvládla jsem to.
Vzpomínám na to, jak jsem přišla poprvé na své současné pracoviště. Řekla jsem si...tady bych chtěla konečně zakotvit nastálo. a něco dokázat. Nepracovat jen tak, jak se ode mě očekává, ale prosadit nové a užitečné věci. Přidat svůj díl  k celkovému zviditelnění zařízení, dokázat být uznávaným partnerem pro ostatní. Dalo to moc práce, trvalo to léta. Dnes už tam nejsem nováčkem. Zapadla jsem do sehraného pracovního týmu. Mám dobrý pocit, že jsem nestála stranou, ale rovným dílem přispěla.  A pořád mě to baví.
Vzpomínám na to, jakou hrůzu, jaký strach jsem vždycky měla z toho, kam bych se vrtla, co bych si počala, kdybych zůstala sama. I na to došlo. Odešla jsem již za neudržitelné situace. I přesto jsem dokázala nabídnout ruku ke smíru. Nevyšlo to. Musela jsem řešit nejen otázku bydlení, ale i například prvního samostatného vymalování. Poradit si s drobnými opravami, dokázat si zorganizovat popracovní trávení volného času. Je těžké spoléhat se jen sama na sebe. Bydlení, by jen v pronajatém bytě, už docela vypadá k světu, mám rozumně rozvržené koníčky, abych je časově zvládla, aby mi přinášely radost a abych se nepřetěžovala. Mám zajímavý vedlejší pracovní poměr.  Mám v úmyslu zůstat u těchto aktivit a být v nich dobrá jako ostatní, kteří tam jsou déle a umějí toho více...
Když se tak na sebe podívám, mám plno práce do konce života. Už jsem se naučila umět rozvrhnout práci, odpočinek, sport, kulturu, setkávání s druhými lidmi...tak, aby mi to vyhovovalo. Aby mě to těšilo. Moje nejbližší cíle jsou zřejmé. Nejdříve  potřebuji zvládnout ukončení manželství. Nemám zájem muže obrat, nicméně odejít s ničím se mi zrovna nechce. Bude to  nelehké, opět jsem v menšině...Dále se chci věnovat všemu, co mě baví a dělá mi radost. Práci, setkáváním s lidmi, které mám ráda, chci se zase někam podívat, příjemně se utahat při mých vybraných sportovních aktivitách, najít si kulturu, která mi sedne a přinese mi fajn zážitky, zapracovat na vlastním bydlení. To poslední bude zřejmě těžký oříšek. Nemám nasysleno a svádí mě vyškrtnout tuhle položku ze seznamu. Zkusit štěstí v loterii? Najít si bohatého sponzora? Budu hledat nějakou přijatelnější cestičku.
Jsem pozitivně naladěný člověk. I přes ty karamboly mám důvěru v lidi, dokážu se radovat z každé maličkosti, z každé hezké chvilky. nemám přehnané nároky, dneska tady jsem a ten dnešek si užiju hezky. Nevzdám se, i když mi je někdy ouvej na duši.
Mám opravdu obavu, že jsem se dotkla pouze některých témat. Taky se bojím, že délka mého příspěvku je skutečně neúnosná. Omlouvám se. Neumím se stručně vyjadřovat. Možná k mým životním cílům jednou přibude...napsat knihu. Ostatně...proč ne?

Není tady

 

#38 14. 1. 2007 17:32

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Životní cíle a záměry

Já tedy skládám poklonu, protože sama nevím jestli bych měla tolik síly zdolat tu strašnou nemoc, lidé kolem ji občas mají, ale většinou to nekončí takhle dobře, mojí kamarádce právě umírá manžel a já secítím bezmocná a nevím jak jí pomoct a co vlastně říkat, abych se jí nedotkla nějak necitlivě.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#39 14. 1. 2007 18:53

K.Christa
♥------
Registrovaný: 25. 4. 2006
Příspěvky: 23

Re: Životní cíle a záměry

Milá Kalupínko!
To zajisté pro Tebe vymyslel Salvadot tohle téma, aby jsi všem ostatním dodala sílu a odvahu ve svém životě. Přeji Ti vše dobré.hjartahjartahjarta Christa

Upravil(a) K.Christa (14. 1. 2007 18:54)

Není tady

 

#40 14. 1. 2007 20:30

x62358
Host

Re: Životní cíle a záměry

Co je mým životním cílem? Spokojenost sama se sebou a se svým žitím. Cesta je cíl.

 

#41 15. 1. 2007 7:18

Marek_
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1244

Re: Životní cíle a záměry

Salvator napsal(a):

Marek_ napsal(a):

Táto otázka mi sadla, pretože som to práve prednedávnom riešil... smile donedávna som žil, ako hovoríš - zo dňa na deň... pýtal som sa sám seba, aký mám ciež, kam smerujem, ale odpoveda som si nevedel... mám pokojný, príjemný život a nič som vlastne nechcel... ale teraz už viem - môj ciež je ma veža detí a čo najlepšie ich vychova, pripravi na život... naučím ich všetko, na čo som doteraz prišiel a na čo ešte prídem smile Budem dobrým otcom smile

Dobrý cíl tak do 40 - 45 let. Co budeš dělat pak?

smile Tak ďaleko som sa na svojich "výletoch do budúcnosti" ešte nedostal, Salvator... smile Ale v každom prípade chcem by (a to celý život) užitočný pre správnu vec...


Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.
Poněvadž na ničem neulpívá, nikdo mu nic nemůže vzít.

Není tady

 

#42 15. 1. 2007 10:15

Nick3594
Host

Re: Životní cíle a záměry

Salve není mít jako mít. Já nenapsala, že chci chlapa vlastnit, ale mít partnera, který se mnou bude chtít být a žít, protože on sám chce, to jest prostě "mít ho vedle sebe". Na tom snad proboha není nic špatného, že nechci žít v celibátu, ale být s partnerem roll.
To vím taky, že chlap není krabice bonbonů a že na něj nemám dekret ani kupní smlouvu big_smile. A že bys utekl? Zatím od jednoho mám tendence utíkat já, zatímco on mě nahání, tak to s tím vlastněním a závislostí nebude tak žhavé roll. Ale vím, že nějaký problém tam sakra bude, taroty nikdy nelžou.

Upravil(a) lvice (15. 1. 2007 12:00)

 

#43 16. 1. 2007 14:16

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Životní cíle a záměry

Potřebné téma, velmi dobrý podnět. Děkuji. Salvatore, můžu vědět zda-li je tvým cílem skutečně nějaký studijní výsledek nebo jsi nám zkrátka chtěl pomoci? Beru to jako permanentku na volné hřiště se stejně laděnými spoluhráči.

Teď po pročtení jsem "plná Kalupinky". Christa to vystihla přesně - můj pocit. Kalupinko je to neuvěřitelná historie, a to si prosím vem, že jsi někde v první třetině (zhruba -prosím, nechytej mě za slovo) nebo mezi třetinou a polovinou. No to je jedno, já tím chci říct, kolik nádherného života, přesně takového jakého budeš chtít, můžeš mít před sebou.!!!

Beru to podle sebe. Když jsem si prožívala svůj životní kolaps, tak jsem byla přesvědčena, že je to můj konec. Podle toho jsem se i chovala a jednala. Skočím 8let - a - ne, že bych to chtěla prožít znovu - to ne, ale to bylo to nejlepší, co mě v tu chvíli mohlo potkat. A NIKDY bych nevěřila, že to lze brát i takto. Cena byla vysoká, to ano, ale teď vím, že když se člověk pořádně odrazí od skutečného dna, tak může jít  pomalu, ale jistě nahoru, a to mnohem výš, než byl ,když padal. Kdyby nespadnul, nikdy by neměl tu chu se rvát nahoru. Třeba by neměl tu chu, sílu, potřebu atd.(Někdo spadne, někoho shodí - jedno jak k tomu člověk přišel). A samozřejmě, že určitě jsou i lidé, kteří takto postrčit nepotřebují. Já jsem ovšem ten druhý případ. Kalupinko, taktéž se skláním....a přeji ti moc síly!

Chtěla jsem napsat "své cíle", ale dostala jsem se jinam. Příště.

Není tady

 

#44 16. 1. 2007 14:42

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Životní cíle a záměry

Judita napsal(a):

Já jsem momentálně ve fázi, kdy si naprosto záměrně žádné cíle nestanovuju, snažím se naslouchat svému nitru a vlnám éteru a najít nějakou inspiraci, nový impuls. Připadá mi, že je to jediná cesta, jak něco změnit, že bych se jinak pohybovala prostě jen v těch mantinelech, které znám, a prožívala bych zase jenom to, co vždycky.

Svého cíle jsem několikrát dosáhla, a pohříchu to bylo ve chvíli, kdy už jsem o ten cíl vlastně nestála. Jednou se mi prakticky zhroutil svět, protože jsem se upínala k jednomu bodu svého života (konec vysoké), a jakmile to přišlo, prožívala jsem regulérní konec světa se vším všudy. Od těch dob je jedno z mých oblíbených zaklínadel "může to být i jinak".

Nicméně další mé krédo je "smysl svého života nemůžeme poznat, ale můžeme jej uskutečnit". Takže jsem momentálně v poněkud paradoxní situaci.

Ano, člověk má tendenci k setrvačnosti a jednání podle schémat. Cíl není žádné schéma a nesmí se jím stát. Cíl je vize, která se stane realitou.

Cíl, který se nestane realitou, má tendenci stát se vzdušným zámkem.


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#45 16. 1. 2007 15:01

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Životní cíle a záměry

kalupinka napsal(a):

Nedokázala jsem zabránit, aby se neustále nezasahovalo do záležitostí rodiny i mých osobních /výběr pracoviště/. Nikdy jsem nedocílila toho, abych měla doma člověka, který mě zastoupí v běžných domácích činnostech. Veškerý čas mi tedy zabrala domácnost, velká zahrada, výchova. Když děti byly dávno dospělé, našla jsem si koníčky. To byl počátek rozpadu mého manželství.

Podobné osudy mívají lidé (většinou ženy) s těžkým vztahovým vzorcem. Týká se potřeby "patřit někomu". Žena obvykle dosahuje své sebehodnoty projekcí přes nějakého "mužného" partnera.
Lidé dost často střídají inkarnace a rodí se jako muži (=už mne nebaví pořád otročit na poli nebo utírat dětské zadky, budu silným, chytrým, tak jim to všem natřu...)
anebo se rodí jako ženy (=mám toho všeho dost, nechce se mi neustále bojovat proti drsnému světu, budu raději patřit někomu, kdo se o mne postará, ochrání mne, zajistí mne. Budu sedět v klidu doma a rodit děti...)

Oba modely jsou děsivě nedostačující a zakládají účelovost vztahu, kdežto o lásce se dá zde hovořit jenom s velkou nadsázkou...

Pak není divu, že lidé dostávají nemoce, související s absolutním nezvládáním emocí...


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#46 16. 1. 2007 16:00

saaarka
♥♥-----
Místo: Praha
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 69

Re: Životní cíle a záměry

Zkouseli jste nekdy zkusit napsat "scenar" svemu zivotu? Proste vytvorit si svuj budouci svet jako film, ve kterem plati proste filmove zakonitosti. Muze se tam stat cokoli, kdykoli, muze se preskakovat "o dva roky pozdeji... a stejne, je to neuveritelne tezke. Ja to zkousela, ale zatim jsem k nicemu poradnemu zatim nedosla.... a to mohu mit snu a planu kolik chci... popsat tu cestu je daleko slozitejsi. Co myslite?

Není tady

 

#47 16. 1. 2007 16:38

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: Životní cíle a záměry

K.Christa napsal(a):

Tak co Salvadore, jsi spokojený s takovouto reakcí?
Měla jsem sama z odpovědí radost, zvláště od Irenky21. Člověku, kterému  se něco nepovede, musí začít stále znovu a znovu. Vítězí v okmažiku, když žije pro druhé a nemyslí jen na sebe. Naše děti, to je to nejdůležitější pro co žijem a vše ostatní se  tomu musí podřídit. Jakmile to neuděláme, může se stát, že naší chybu velmi pocítíme. Jsou mezi námi i tací, co děti nemají. Oni také mají důležitou roli a někdy si jí ani neuvědomují. Velmi můžou pomoci ostatním už jen tím, že jsou. Uvědomění si své podstaty, své jedinečnosti a být vděčný za to, že vůbec smíme se zůčastnit, tohoto krásného divadélka života, by si měl uvědomit každý. :hjarta, Přeji krásný den Vaše Christa

Nemyslim, ze by se melo vsechno podridit detem. Ja nemam moc cile , protoze nemam pevnou vuli jich dosahnout , ale zato mam velke sny. Ty zustavaji pouze v risi fantazie.

Není tady

 

#48 16. 1. 2007 17:24

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: Životní cíle a záměry

Salvator napsal(a):

Zdravím všechny,
Mnohokrát se ve své praxi setkávám s lidmi, kteří mají buďto žádné, nebo jenom nedostatečné životní cíle. Zajímalo by mne, zda si cíle systematicky tvoříte, anebo žijete, tak nějak, ze dne na den. Také mne zajímá, zda si myslíte, jestli je formulace cílů důležitá a v jaké míře pro život, vztahy, kariéru, apod.
Jaké podle vás nejvyšší cíle jste si dali a zda jste je dosáhli, případně jaký jste pak z toho měli pocit?

ahojky Salve. Sice s "krizkem po funuse" ale pripojim se do debaty.
Ja jsem mela po mnoho let jeden obrovsky cil (asi od 15 do 26) a to bylo zbohatnout. ale bez prace. proste jsem chtela ty penize nekde zdedit, vyhrat nebo najit a pak si jich po zbytek zivota uz jen uzivat. Dost se mi to nevyplatilo a to co jsem tenkrat vnimala jako krutost osudu mi pomohlo dojit k zaveru, ze jsem tou honbou ztratila o hodne vic. Na prelomu 26 roku jsem zjistila, ze mym zivotnim cilem je nejake jidlo alespon jednou za tri dni, strecha nad hlavou a clovek, ktery me nazve jinak nez spinavou luzou.
V soucasne dobe uz jsou pryc vsechny myslenky na nejaky majetek, jidlo i bydleni mam skvele a mam dva velke zivotni cile. 1. je naucit se vsechno, co se naucit dat, od pleteni az po cokoliv. K tomu dostudovat prava a pomahat lidem, kteri se dostali k soudu nevinne, ze zavineni jinych a nebo treba svoji hlouposti, neznalosti a nevedomosti. 2. muj obrovsky cil je zamerit se na etologii, biologii, teorie uceni atd. a venovat se lidem, kteri maji doma cicu nebo psisko, ktere je neposloucha nebo napada a napravovat jejich vztah. To uz ovsem nechci brat jako zamestnani, ale jako konicek. :jojo:Volba cile je podle me velmi dulezita, protoze kdyz clovek cil nema, zije sice ze "dne na den" v uplne pohode ale tak cely zivot vlastne proflinka, za nicim nejde, nic se nenauci a nikomu neni uzitecny.
Mym nejvetsim cilem byli asi ty penize a jaky jsem z toho mela pocit jsem napsala uz pred tim.

Upravil(a) Dita.L (16. 1. 2007 17:28)


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#49 16. 1. 2007 20:55

tora
♥♥♥♥---
Registrovaný: 22. 2. 2006
Příspěvky: 290

Re: Životní cíle a záměry

Ahojky Salve,

mám skromný dotaz ... co si představuješ pod pojmem formulace cílů ve vztahu. Moc děkuju za odpověď. Musím přiznat, že v tomhle mám asi výpadek ... zkrátka přiznávám, že ve vztahu neumím naplánovat nic... víš, vnímám to spíše jako ... miluju x nemiluju ... chci s někým být x nechci s někým být ...  z mého pohledu je vztah rovnocený a každý do něj přináší tu svoji část .... chlap tu mužskou a ženská ten babsekej element ...
Přiznávám, že svatbu jsem neplánovala, zkrátka byla ... má sladká robátka se zkrátka chtěla narodit (dcerka dokonce i přes tělísko) ... víš přijde mi, že vztah se přece nedá naplánovat ... neb jeden může mít svoji vizi a jednoho dne zjistí, že ten druhý má úplně jinou ...
Možná to špatně vnímám, možná nemᚠna mysli cíl vztahu, možná mᚠna mysli spíše onu práci ... den za dnem ...

Ještě jednou díky ... a klidně do mne ... smile  smile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů