Oznámení

8. června : Vážení uživatelé, v současné době pracujeme na vylepšení stránek Babinet.cz, což může způsobovat občasné výpadky či problémy spojené zejména s přihlašováním. Na odstranění problémů a doladění detailů usilovně pracujeme. Děkujeme za pochopení.

8. června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

28. května : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

#1 11. 1. 2007 8:25

honey72
♥♥-----
Registrovaný: 6. 10. 2006
Příspěvky: 57

hotelová škola v Praze

Musím se s vámi podělit o včerejší zážitek z dne otevřených dveří v jedné hotelové škole v Praze.
Už jenom to, že den otevřených dveří se smrsknul do časového úseku 16,30 - 18 hod byl divný, ale budiž, syn na hotelovou školu chce, tak co bychom pro něj neudělali :-). Jsme mimopražští, takže jsme se jízdou přes centrum trochu zdrželi a do školy dorazili něco po půl páté. U hlavních dveří nám jedna příjemná studentka řekla co a jak, kde co najdeme a doporučila, že od 16,45 je ve třídě hromadný sraz rodičů a budoucích studentů, že učebny si prohlédneme potom. Poslechli jsme její radu a vyběhli do 2.patra, kde jsme se ve dveřích potkali s učitelkou. Informace byly dostačující, pokud ne paní učitelka je ochotně doplnila. Tím ale příjemné pocity a dobrá nálada končí. Těsně před 17 hod jsme se i s ostatními rodiči vydali do 1. patra prohlédnout učebny vaření, stolování - je to hotelová škola, tak mě opravdu zajímalo jakou úroveň právě tyto učebny mají. Ale ouha, byly zamčené. Zastavili jsme tedy jednu "soudružku" učitelku, která právě z jedné vycházela i spolu se studenty a bylo nám řečeno, že nás dovnitř nepustí, protože tam stejně nic neuvidíme. Na dotaz kam se tedy můžeme podívat nám řekla, že nikam, že jsou tam jenom třídy a tělocvična a na nich stejně nic neuvidíme a že jsme se mohli podívat před informativní schůzkou. (no nemohli, nebyli jsme tam přesně v půl a to zřejmě byla velká chyba) Nějaký argumen, že nás slečna u hl. dveří poslala rovnou nahoru nebo že ten "den" otevřených dveří dle pretentace na web stránkách má končit až za hodinu nebyl dostačující. Jinými slovy nám řekla že jsme úplně blbý. Vše odůvodnila tím, že studenti zítra píšou pololetní písemnou zkoušku, na kterou se musí připravit. No zcela jistě nikdo z pedagogů nevěděl, že je den otevřených dveří a proto nemohl pololetní písemku dát dříve nebo později. Proč taky, že? Do školy se hlásí více studentů než jsou schopni přijmout, tak o jednoho více nebo méně, na tom nezáleží. Největší slovní perlou ovšem byla věta, se kterou se s námi "soudružka" učitelka rozloučila. Cituji: " Věřím tomu, že se vyrovnáte s tím, že jste ty učebny neviděli".
Takže vážená soudružko učitelko, tímto Vám vzkazuji, že jsme se s tím nevyrovnali, ale že Vám na druhou stranu musím poděkovat, protože svým hlubokosocialistickým přístupem a jednáním jste nám ulehčila rozhodování, na kterou hotelovou školu přihlásím svého syna. Ta vaše to rozhodně nebude!

Není tady

 

#2 11. 1. 2007 9:43

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: hotelová škola v Praze

tummenupp

Není tady

 

#3 11. 1. 2007 23:29

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: hotelová škola v Praze

Tak to na hotelovce ve Velké Meziříčí prý měli otevřený den od rána do odpoledne, včetně ukázky slavnostních tabulí, ochutnávky různých výrobků. Taky tam prý je o studium velký zájem. Záleží opravdu na přístupu a první dojem bývá silný.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#4 12. 1. 2007 6:59

honey72
♥♥-----
Registrovaný: 6. 10. 2006
Příspěvky: 57

Re: hotelová škola v Praze

To na jiné (soukromé) hotelovce v Praze taky. Den otevřených dveří celý den, vzali nás do cvičné kuchyně, po třídách a všech odborných učebnách, jídelnu měli na úrovni kvalitní restaurace, prostě pohoda. I na tvářích studentů bylo vidět, že jsou vyladěni.
Takže máme doma jasno, sice to bude dražší než státní (o školné), ale čert to vem. Přihláška je vyplněná, jen čekáme na vysvědčení. smile

Není tady

 

#5 12. 1. 2007 7:03

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: hotelová škola v Praze

Tak hodně štěstí a a se tam "dítěti" líbí. Ona i hotelovka v Opavě má moc dobrý zvuk a ještě myslím v Poděbradech a jsou to  i s Vel. Meziříčím státní školy, ale od Vás je to asi všechno daleko.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů