Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#126 19. 4. 2007 17:09

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Re: soud o zvýšení výživného

Já jsem taky dostala zpětně asi půl roku. Žádala jsem po třech letech a od podání návrhu, ale soudkyně to takto sama rozhodla. Myslím, že hodně k tomu dopomohl bývalý manžel svými blbými řečmi.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#127 19. 4. 2007 18:28

LViktorka
♥♥♥♥♥--

Vypadá to jako zmatek, ale je to prosté: zřejmě proběhl soud, který výživné zvýšil z 2.200,- na 3.800,-. Rozsudek zřejmě není v právní moci, t.j. běží lhůta na odvolání. Po tu dobu platí pořád předchozí rozsudek( 2.200,-), protože za určitých okolností může dojít k zrušení nového rozsudku (pokud odvolání bude odůvodněné). V reálu to znamená, že neplacení nové částky (3.800,-) zatím není trestným činem, ale pokud nový rozsudek nabyde právní moci (t.j. odvolání nebude úspěšné), bude rozdíl v částkách už novým dluhem na výživném. godlike
Jinak Vaše diskuze je zajímavá, konstruktivní a měli by to číst ti, co naše zákony dělají a co podle nich rozhodují. Osobně jsem přesvědčena, že zatím to u nás vypadá jako rozhodování "od buka, do buka", ako hovoríme my Slováci. Poz.aut.: Nie som Slovák, ale vyrástla som tam a vyštudovala slovenské školy. kapitulation

To je vzkaz pro Michaelu, co je možná "taka"

Upravil(a) LViktorka (19. 4. 2007 18:30)

Není tady

#128 25. 4. 2007 15:53

ita
♥♥♥♥♥♥-

Zrovna byla reklama na Primě, že zítra v Krimi live bude něco o neplatičích výživného.

Není tady

#129 27. 4. 2007 14:44

michaela25
♥♥-----

LViktorka napsal(a):

Vypadá to jako zmatek, ale je to prosté: zřejmě proběhl soud, který výživné zvýšil z 2.200,- na 3.800,-. Rozsudek zřejmě není v právní moci, t.j. běží lhůta na odvolání. Po tu dobu platí pořád předchozí rozsudek( 2.200,-), protože za určitých okolností může dojít k zrušení nového rozsudku (pokud odvolání bude odůvodněné). V reálu to znamená, že neplacení nové částky (3.800,-) zatím není trestným činem, ale pokud nový rozsudek nabyde právní moci (t.j. odvolání nebude úspěšné), bude rozdíl v částkách už novým dluhem na výživném. godlike
Jinak Vaše diskuze je zajímavá, konstruktivní a měli by to číst ti, co naše zákony dělají a co podle nich rozhodují. Osobně jsem přesvědčena, že zatím to u nás vypadá jako rozhodování "od buka, do buka", ako hovoríme my Slováci. Poz.aut.: Nie som Slovák, ale vyrástla som tam a vyštudovala slovenské školy. kapitulation

To je vzkaz pro Michaelu, co je možná "taka"

Moc děkuji aspoň teď vím, že se jistě odvolal když platí pořád těch 2.200,- Kč

Není tady

#130 27. 4. 2007 16:07

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

tisek+ judyna -  to je dobrý !!! To by mě nikdy nenapadlo, že se toto může stát !!big_smile

Upravil(a) Wiki (27. 4. 2007 16:08)

Není tady

#131 27. 4. 2007 18:56

LViktorka
♥♥♥♥♥--

michaela25 napsal(a):

Moc děkuji aspoň teď vím, že se jistě odvolal když platí pořád těch 2.200,- Kč

U soudu, který vynesl rozsudek, se můžeš na podatelně, nebo u zapisovatelek, v úřední dny kdykoliv zeptat, jestli už je rozsudek v právní moci (nebo jestli se nařizuje jednání a pod.). Pokud neznᚠčíslo jednací, jsou schopni to vyhledat v evidenci podle jména dětí. Čím častěji se tam chodí (vpodstatě otravovat, aspoň oni to tak berou), tím rychleji to vyřídí.

Není tady

#132 27. 4. 2007 20:42

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Wiki napsal(a):

tisek+ judyna -  to je dobrý !!! To by mě nikdy nenapadlo, že se toto může stát !!big_smile

Jo,jo. Ale musíš mít dostatečně "šikovného" bývalého manžela! big_smile. Ten můj tu soudkyni vytočil tak, že se pak i omouvala za to, že zvýšila hlas.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#133 2. 5. 2007 0:02

ewelli
♥------

no to co se děje vám je jen medíček,my jsme měli soud a první věta ex byla jsem schopen platit 50kč víc ne a to má příjem v průměru 16000,který ale samozdřejmě nemá přiznaný.unikátně doložil co všechno platí a prostě mu zbyde jen těch 50.Soud se odročil protože soudkyně z něho nebyla tak jsem zvědavá jak to dopadne.

Není tady

#134 2. 5. 2007 0:02

ewelli
♥------

no to co se děje vám je jen medíček,my jsme měli soud a první věta ex byla jsem schopen platit 50kč víc ne a to má příjem v průměru 16000,který ale samozdřejmě nemá přiznaný.unikátně doložil co všechno platí a prostě mu zbyde jen těch 50.Soud se odročil protože soudkyně z něho nebyla tak jsem zvědavá jak to dopadne.

Není tady

#135 2. 5. 2007 9:35

LViktorka
♥♥♥♥♥--

ewelli napsal(a):

dumbom Jsem asi chytrá "s křížkem po funuse", ale po přečtení Tvého zážitku mi napadlo: Když dokládá, že po "zaplacení všeho" mu zbyde 50,-Kč, kdo ho potom živí? Nemyslím to jako básnickou otázku, ale fakt ji položit a nechat zapsat do protokolu. dumbom

Není tady

#136 2. 5. 2007 12:43

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

LViktorka napsal(a):

ewelli napsal(a):

dumbom Jsem asi chytrá "s křížkem po funuse", ale po přečtení Tvého zážitku mi napadlo: Když dokládá, že po "zaplacení všeho" mu zbyde 50,-Kč, kdo ho potom živí? Nemyslím to jako básnickou otázku, ale fakt ji položit a nechat zapsat do protokolu. dumbom

No to je jednoduchý : sebe už odečetl!!!
Můj BM mi také sdělil, že není vhodná doba na zvyšování výživného. Po 7 letech mi ale došla trpělivost.

Není tady

#137 2. 5. 2007 12:48

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Wiki napsal(a):

Jo,jo. Ale musíš mít dostatečně "šikovného" bývalého manžela! big_smile. Ten můj tu soudkyni vytočil tak, že se pak i omouvala za to, že zvýšila hlas.

Mně to připadá legrační. Úplně si to totiž dovedu představit. Já budu žádat letos, páč dítko bude na sš.Jestli můžeš napsat víc, ráda si to přečtu. Divím se, že soudkyně sama toto rozhodne, i když nepožádáš. Ne, že bych pochybovala o jejím rozhodnutí. Naopak. tummenupp

Není tady

#138 2. 5. 2007 23:08

LViktorka
♥♥♥♥♥--

Pro Wiki http://rodina.juristic.cz/61968/clanek ,je tady přesné znění žaloby o zvýšení. Zpětné zvýšení se může požadovat z toho důvodu, že např. víš, že BM má vyšší příjmy už delší dobu a dcera má zvýšené náklady na přípravu na SŠ

Není tady

#139 2. 5. 2007 23:17

AlixaZS
♥♥♥♥♥♥-

Až do právní moci nového rozsudku stále platí ten původní. Jinak  důvodem pro zýšení výživného je i zvýší-li se příjem otce nebo matky, který nemá dítě v péči, protože dítě má nárok podílet se na životní úrovni svých rodičů. Důvodem pro zvýšení výživného je i nástup dítěte do školy, na vyšší stupeň ZŠ nebo na SŠ, dále zvýšené náklady spojené se zdravotním stavem i koníčky ...Zvýšení výživného můžete žádat až 3 roky zpětně od podání návrhu. Jinak si nemyslím, když někdo bude pořád chodit na soud se vyptávat, že se to urychlí, urychlit to může jedině to, jestliže se na zvýšení výživného s druhým rodičem dohodnete a věc bude skončena při prvním jednání soudu.  A nemusíte se bát, u soudu je vždy přítomen zástupce kolizního opatrovníka - orgánu péče o dítě, a ten hájí zájmy dítěte, tzn. zvýšení výživného (samozřejmě podle příjmů rodičů).

Není tady

#140 3. 5. 2007 13:05

LViktorka
♥♥♥♥♥--

AlixaZS, podívej se prosím do diskuse o neplacení výživného, jestli bys nemohla svými vědomostmi a zkušenostmi přispět, dik!!!

Upravil(a) LViktorka (3. 5. 2007 13:05)

Není tady

#141 3. 5. 2007 22:40

ewelli
♥------

LViktorka napsal(a):

ewelli napsal(a):

on si tam dovedl tu svou a ta ho prý živí,ale po zaplacení všeho jim chudákum zbývá 2050kc no jsem zvědavá co se vyřeší příště

Upravil(a) ewelli (3. 5. 2007 22:42)

Není tady

#142 3. 5. 2007 23:44

LViktorka
♥♥♥♥♥--

Ewelli, ale fakt, nejseš na tom i bez výživného líp? Nechci nějak nepřát tvým dětem, ale než živit chlapa, tak to radši nic...To je jasný, že musí na ně dávat výživné, ale když klesl tak hluboko, aby toto předvedl, není to "fuj"?

Není tady

#143 12. 5. 2007 0:26

LViktorka
♥♥♥♥♥--

http://www.misery.estranky.cz/
Napište mi prosím sem své zkušenosti, teda na ty WWW, ještě to moc neumím, ale doplním to.

Není tady

#144 23. 5. 2007 11:30

michaela25
♥♥-----

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda svěří soud třeba jedno dítě otci a jedno matce? A jak je to potom s výživným? Jo ohledně toho zvýšení zatím nic nového asi se bejvalej skutečně odvolal a zatím platí to staré výživné. Mohly byste mi prosím poradit jak to je? Děkuji

Není tady

#145 23. 5. 2007 11:55

LViktorka
♥♥♥♥♥--

michaela25 napsal(a):

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda svěří soud třeba jedno dítě otci a jedno matce? A jak je to potom s výživným? Jo ohledně toho zvýšení zatím nic nového asi se bejvalej skutečně odvolal a zatím platí to staré výživné. Mohly byste mi prosím poradit jak to je? Děkuji

Klidně se děti mohou rozdělit, zvl᚝ jestli oba rodiče přijdou k soudu s dohodou, které dítě u koho bude v péči. Výživné se určuje pak pro každé dítě zvl᚝, tedy ne ve smyslu, že třeba když dítě v péči matky má dostat o 500,-Kč víc, než dítě u otce, tak že pouze matka bude dostávat pětset a otec nic...Každé dítě dostane do rukou osoby, které bylo svěřené, teda plnou výši stanoveného výživného. Michaelo, nebylo by lepší přiznat barvu? Všichni víme, že seš táta a fandíme ti, ale nezdá se mi, že bys měl naději se s mámou tvých dětí rozumně dohodnout. Pokud dojde k soudu o svěřování do péče a dělení dětí, rozhodně tam nepoužívej takovéhle finty, ale řekni úpřimně od srdce celou pravdu, jak ju cítíš ty. Nesedí tam žádní blbci, a mají povinnost jednat v zájmu dětí! tummenupp dumbom albert

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí