Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#76 30. 1. 2007 14:36

rose
♥------
Registrovaný: 22. 1. 2007
Příspěvky: 21

Re: soud o zvýšení výživného

Ambo naprosto s tebou souhlasím, do této diskuse jsem napsala něco jako ty. Tvá poslední věta a má poslední věta říkají téměř totéž.
Jojo, když matce (a nejen Michaele25 )nejde o děti ale o pomstu, je to strašný. Takový matky nepřemýšlejí nad dětmi, dělají ze sebe blbky, jejichž jedinou a nejvyšší kvalifikací je rodit děti.
Aby toho náhodou otec nezačal mít dost.... Klidně by mohl platit jen to, co má stanovené soudem, ani korunu navíc a navíc by se to mohlo by odrazit v jeho vztahu k dětem. Ne že by je přestal milovat, to ne, děti nemohou za své rodiče, ale nenechá se jimi vydírat a tak se začne chovat...

Není tady

 

#77 30. 1. 2007 17:41

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: soud o zvýšení výživného

rose:
Mᚠpravdu, souhlasím s tebou, i s Helenou.
Bohužel, můj bývalý kolega byl také nestydatě vydírán BM, samozřejmě přes dítě. Dokud jí tučně nezaplatil navíc co chtěla, tak dítě několik měsíců neviděl. Přitom má syna hodně rád, ale s matkou není jakákoliv domluva a nikdo s ní nic nezmůže. Když jsem s ním nedávno mluvila, tak říkal, že nesnesitelně trpí a jediná cesta jak z toho ven je, že syna si uloží někde hluboko v srdci a přestane na něj myslet, že v tomto stavu nejde žít. To je přesně ta chvíle, kdy toho toho začal mít dost, jak píšeš.

V jeho případě to byla manželka, která z manželství odešla za jiným mužem, nějak jí to nevyšlo a teď nemůže rozdýchat, že BM má novou partnerku. BM doufala, že se alespoň vezmou, protože by dosáhla na jejich společné peníze, do budoucna by se zbavila možné vyživovací povinnosti k němu, ale naopak, vyživovací povinnost k bývalé manželce by byla zachována, zvl᚝, když má ve své péči dítě. To všechno ve vzteku na něho vykřičela a vyhrožovala, že odejde z práce, bude doma a on ji bude živit. Jojo, spočítané to měla dobře.
Bývalého kolegu  znám ho dost dobře a vím, že je to slušný člověk.  Vypadá to, že jeho budoucnost má v rukou jeho BM, která všude srdceryvně pláče , dělá ze sebe chudinku  a všichni jí to baští. Rozhodla se BM zruinovat, naše zákony jí to umožňují.

Není tady

 

#78 31. 1. 2007 12:27

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: soud o zvýšení výživného

michaela25 napsal(a):

PetrHl napsal(a):

Michaelo, přemýšlela jste, že když nejste schopna se o děti postarat (já si myslim že vᚠmanžel nelpatí uplně málo na to jaký má příjem - musí taky z něčeho žít), co kdyby si je vzal do péče on a musela jste mu přispívat vy na ně. Podle toho co píšete vᚠmanžel má o děti zájem a platí navíc i to co nemusí.
Musel jsem to takhle napsat, protože se u mě momentálně řeší něco podobného - výše výživného na desetiletou dceru. Právník mé manželky navrhl abych platil 10 000 měsíčně. Muj čistý příjem je cca 30 tis., a mé ženy 9 tis. Navrhoval jsem ji v době kdy jsme se snažili dohodnout a nyní vlastně platím 5 tis měsíčně. Bohužel moje žena má vysoké náklady, platí si splátky na auto - potřebuje ho aby mohla jezdit za svým přítelem a bydlíme v jejim domě kde jsou docela vysoké náklady na vytápění a elektřinu. To platíme napůl zatím. Já navíc dceři jen od začátku školního roku zaplatil zajmové kroužky 4000/pul roku + kozačky 1600 + zimní bunda 2200 + kredit na telefon dle potřeby cca 300/měsičně a vzal jsem ji na týden na hory. Jsem ochoten přispět finančně na hory až pojede žena s dcerou. Někdy z toho mám pocit že čím víc se snaží otec dát dítěti, tim víc BM po něm chce. Takže to budou vše řešit právníci.

Já se ale o děti dokážu postarat. Neveřím, že by si je vzal do péče a jak by se oně staral? Sice už na mě zkoušel střídavou péči, ale já s tím nesouhlasím. Kolik by mi asi tak vyměřili výživného ze sociálních dávek? Ha ha

Michaelo, proč nehodláte přistoupit na to aby bvᚠBM vídal děti častěji, když o ně zájem má? Píšete, že pracuje dlouho do večera, ale předpokládám že pokud by měl vídat děti i v týdnu, tak tomu svou práci přizpůsobí. Alespoň já bych tak určitě postupoval. Neuražte se, netvrdím, že 4 tis na 2 děti je mnoho, ale tak trochu mi přijde že máte děti jako rukojmí. BM má jen platit a nemá mít nárok si své děti užít?

Není tady

 

#79 31. 1. 2007 12:41

michaela25
♥♥-----
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 87

Re: soud o zvýšení výživného

Já ale Petře netvrdím, že mu je přes týden nedám. Dám, ale jen přes den, ale né přes noc. Nevěřím, že by je řádně vypravil do školy a školky. Chtěl po mě i střídavou péči, ale proč bych na to měla přistoupit když jsem slyšela a četla, že se při ní třeba neplatí žádné výživné? Nechápu proč když jsou děti i u mě i u něj a když máme rozdílné platy. On má sice doma talé nějaké věci, ale nemá doma takové, které by se hodily do školy a školky a včem by pak ty holky chodily? Proč by měly chodit jako šupáci ve starých hadrech?

Není tady

 

#80 31. 1. 2007 12:48

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: soud o zvýšení výživného

michaela25 napsal(a):

Já ale Petře netvrdím, že mu je přes týden nedám. Dám, ale jen přes den, ale né přes noc. Nevěřím, že by je řádně vypravil do školy a školky. Chtěl po mě i střídavou péči, ale proč bych na to měla přistoupit když jsem slyšela a četla, že se při ní třeba neplatí žádné výživné? Nechápu proč když jsou děti i u mě i u něj a když máme rozdílné platy. On má sice doma talé nějaké věci, ale nemá doma takové, které by se hodily do školy a školky a včem by pak ty holky chodily? Proč by měly chodit jako šupáci ve starých hadrech?

Já myslím, že tohle je věcí vaší dohody s BM, pokud byste měli děti na střídavou péči, tak by Vám pořád ještě něco na ně platit měl. Ani si nemyslím, že by vám soud odebral celé výživné. Co se týče toho oblečení, tak snad je jasné, že pokud by míval vᚠBM děti i přes týden a vypravoval by je do školy, tak by jim nějaké oblečení musel nakoupit. Myslím že to vše je hlavně věcí ochoty se dohodnout.

Není tady

 

#81 31. 1. 2007 12:54

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: soud o zvýšení výživného

Já bych, Michaelo, nebyla tak příkrá... Ptᚠse, proč bys měla přistoupit na střídavou péči. Třeba proto, že by ti děti nemusely v budoucnu vyčíst, žes to znemožnila ty, že tatínek se starat chtěl, ale kvůli tobě to nešlo. Nebo proto, že třeba ho holky mají rády a uvítaly by, kdyby se s ním vídaly častěji. Nebo proto, že by i ony měly šanci během toho delšího pobytu zjistit, jaký táta vlastně opravdu je (což za 1 x 14 dní na víkendu nezjistí). Mimo jiné bys tím, že byste si péči o děti dělili, i ty získala nějaký volný čas pro sebe, což taky není k zahození. Co se týče výživného, to by bylo stanoveno podle vašich příjmů. (Můj bývalý přiznal stejné příjmy jako já a dceru máme ve střídavé péči. Výživné tak bylo stanoveno ve stejné výši pro oba dva, protože soud výživné stanovit vždy musí. To, že my si vzájemně ty částky neposíláme, protože nula od nuly pojde, to je věc jiná.)....My s bývalým manželem řešíme oblečení tak, že když dcera něco potřebuje, já mu zavolám a dohodnu se s ním, co koupím a za kolik a on mi potom polovinu nákladů uhradí. Je pravda, že třeba spodní prádlo nebo ponožky má na dvou místech - u mě, i u něj, nic většinou nepřevážíme (kromě učení, které vozí většinou otec)....taky jsem si myslela, že se o holku nepostará, byl hodně nezodpovědný. Naštěstí začal žít s novou ženou a věci fungují. Kdo se stará skutečně o to vyprání, svačiny, úkoly apod., to neřeším. Hlavně, že to funguje. Kdyby to nefungovalo, zažádala bych soud o úpravu. Ale ty to ani nechceš zkusit.... Jaký je otec tvých dětí a proč si myslíš, že by nechal děti chodit do školy ošuntělé a nevypravil je řádně do školky a školy? .... (Doufám, že nejsi vedena snahou po pomstě, kterou bys vykonávala přes děti.)

Upravil(a) Eva36 (31. 1. 2007 12:56)

Není tady

 

#82 31. 1. 2007 13:18

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: soud o zvýšení výživného

Já myslím, že tahle diskuze ztrácí smysl. Michaela je zabejčená a není ochotná uvažovat o čemkoli, kromě přísunu peněz, pokud možno stále větším. Ono se říká "kdo chce, hledá způsoby, kdo ne, hledá důvody".


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#83 31. 1. 2007 14:08

rose
♥------
Registrovaný: 22. 1. 2007
Příspěvky: 21

Re: soud o zvýšení výživného

Souhlasím, nemá to smysl. Chce jen peníze a peníze. A děti jsou nástroj, který používá, aby toho dosáhla.
Svou  mindráky a komplexy schovává za lásku k dětem. Jak průhledné, jak jednoduché... Také mi připadá, že otec dětí je na mnohem vyšší "intelektuální a mravní" úrovni, má hodnoty úplně jinde než michalela. Proto s ní nevydržel žít...

Není tady

 

#84 31. 1. 2007 14:14

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: soud o zvýšení výživného

michaela25 napsal(a):

Já ale Petře netvrdím, že mu je přes týden nedám. Dám, ale jen přes den, ale né přes noc. Nevěřím, že by je řádně vypravil do školy a školky. Chtěl po mě i střídavou péči, ale proč bych na to měla přistoupit když jsem slyšela a četla, že se při ní třeba neplatí žádné výživné? Nechápu proč když jsou děti i u mě i u něj a když máme rozdílné platy. On má sice doma talé nějaké věci, ale nemá doma takové, které by se hodily do školy a školky a včem by pak ty holky chodily? Proč by měly chodit jako šupáci ve starých hadrech?

Třeba by dětem mohl při střídavé péči koupit spoustu nových věcí.Jistě by nechodily jako šupáci.Otec by neplatil alimenty,ty by jsi jim musela také řádně přispívat na výživu,určitě by se měli lépe než teď,když jsou nuceni žít spolu s tebou z alimentů od otce a z doplatku do životního minima.Jo sorry zapoměla na tvůj výdělek načerno.

Není tady

 

#85 1. 2. 2007 20:55

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: soud o zvýšení výživného

Jak málo někdy stačí - jedna jediná věta - aby se ukázalo, oč tazetelce ve skutečnosti jde sad Viz: Chtěl po mě i střídavou péči, ale proč bych na to měla přistoupit když jsem slyšela a četla, že se při ní třeba neplatí žádné výživné?
Jsem ráda, že tak, jak je to jasné i mně, tak je to jasné i přispivatelům nade mnou sad


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#86 1. 2. 2007 22:19

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: soud o zvýšení výživného

Kiara:
Musím konstatovat, že většina z nás na Michaelu nemá: Práce načerno jí vyhovuje, protože se nebude prokazovat u soudu, zdravotní a sociální pojištění tahá z kapes nám všem, včetně sociálních dávek a podpory v nezaměstnanosti. Další bezpracné peníze chce získat od BM, protože je potřebná chudinka, ale  sama ze svého výdělku načerno není ochotná na potřeby dětí přispět a  ještě se posmívá. Ano, Michaelo, jseš fakt dobrá ! Jen doufám, že otec tvých dcer jim ukáže i jiné hodnoty.

Není tady

 

#87 2. 2. 2007 11:50

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: soud o zvýšení výživného

amba napsal(a):

Kiara:
Musím konstatovat, že většina z nás na Michaelu nemá: Práce načerno jí vyhovuje, protože se nebude prokazovat u soudu, zdravotní a sociální pojištění tahá z kapes nám všem, včetně sociálních dávek a podpory v nezaměstnanosti. Další bezpracné peníze chce získat od BM, protože je potřebná chudinka, ale  sama ze svého výdělku načerno není ochotná na potřeby dětí přispět a  ještě se posmívá. Ano, Michaelo, jseš fakt dobrá ! Jen doufám, že otec tvých dcer jim ukáže i jiné hodnoty.

godlikegodlikegodlikegodlikegodlikegodlikegodlikegodlikegodlikegodlikegodlikegodlike

Není tady

 

#88 2. 2. 2007 12:04

rose
♥------
Registrovaný: 22. 1. 2007
Příspěvky: 21

Re: soud o zvýšení výživného

přesně tak ambo

Není tady

 

#89 2. 2. 2007 12:34

Ivan.
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 5. 2006
Příspěvky: 206

Re: soud o zvýšení výživného

Chtěl po mě i střídavou péči, ale proč bych na to měla přistoupit když jsem slyšela a četla, že se při ní třeba neplatí žádné výživné? "Michaela 25"
Prakticky ze všech příspěvků je vidět o co Michaele jde. Chudák její BM . Snaží se z něj udělat dojnou krávu a přitom je to naopak. I když ...

Není tady

 

#90 2. 2. 2007 13:59

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: soud o zvýšení výživného

tak jsem to tu procetla a konstatuju - prepocitano s eur na koruny mame dva pracujici, ja i manzel xxx 000 korun. Naklady na domacnost xx000 korun. Dite me mesicne stoji (skola, lyze, tri krouzky, jidlo a voda s elektrinou , obleceni, kolo, lyze, brusle, skolni jidelna atd. zhruba 22000 korun. Nepocitam tabory, jeden letni a jeden zimni, ktery stoji kazdy kolem 9000 korun. Vzhledem k memu prijmu bylo ceskym soudem priznano vyzivne 600 kc z otcova prijmu cca 20000 v Cr. Takze michaelo, to dela nejakych 20 euro, ted dokonce jeste min. Ani tuto ubohou castku jsem po dobu sedmi let ani jednou nedostala. Zajimalo by me, co ti vadi na alimentech 2000 korun.


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#91 2. 2. 2007 15:48

♥♥-----
Registrovaný: 21. 7. 2006
Příspěvky: 82

Re: soud o zvýšení výživného

Už dlouho to tu sleduji a myslím,že 2000 na dvě děti je opravdu málo,já to beru jen na jedno a stejně si myslím,že je to málo.Ale na druhou stranu,když chce jen rejžovat BM,nedala bych jí nic.
Můj BM má kolem 15 tis.čistého(možná už i víc),já měla při vyměřování výživného necelých 10t.,ale pokud by můj BM platil něco i mimo rámec než je stanovené výživné,nenapadlo by mě ho hnát k soudu o zvýšení.Pokud nedá na víc ani korunku,tak to udělám,ale momentálně se snažím sama.(Vím,že nemusí).Chodím na přesčasy a snažím se šetřit,i když je to těžké a pokaždé,když nějaká korunka je navíc,tak dcerka něco potřebuje.-).S dovolenou se mohu rozloučit,mám problémy zaplatit i tábor,ale uvidíme,jak se k tomu postaví BM.
Na druhou stranu když tu čtu,že některé z nás mají ještě míň a BM ani neplatí,jsem šastná,že má situace taková není,zatím."Michaelu 25" nechápu,má být ráda,že má BM zájem a děti jsou snad to nej.,tak i ta střídavá péče by pro ně byla snad bezva ne?
Můj BM mi nechce vydat ani dceřiny osobní věci,že je kupovala "jeho rodina"......až na to,že většinu jsem koupila já a nějaké hračky můj brácha k vánocům.Nechápu ženy,co dělají BM, co se snaží naschvály.Můj BM se ke mě choval opravdu hnusně,ale i přesto jsem mu nabídla,že budeme přátelé,měl hnusné řeči jako obvykle,tak jsem nasadila svou hrdost....nejsme.Myslí si,že se chci vrátit,nepochopil,že je to jen kvůli malé,že ta je nejdůležitější a pro ni je to to nej.....
I "Michaela 25" by to měla konečně pochopit!

Není tady

 

#92 22. 3. 2007 11:06

michaela25
♥♥-----
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 87

Re: soud o zvýšení výživného

Ahojky tak Vám píšu jak jsem dopadla ohledně zvýšení výživného. Původně jsem dostávala 2.200 + 1.000 dohromady 3.200,- na děti 11 a 7 let. Podala jsem si návrh na zvýšení na 11 - 2.200,- a 7 - 1.800,- a to ještě zbpětně. tummenupp Takže mi soud přiznal na 11 - 2.200 a 7 - 1.800 tedy - 4.000,- Kč + po 400,- na obě zpětně tedy 4.800,- měsíčně takže jsem maximálně spokojená. Bývalému nepomohlo ani to, že dětem palatí jízdné a kredit, že je bere na výlety a že jim kupuje dárky ke všemu. Ikdyž mu plat nestoupl tak mu stějně zvedli výživné z důvodu vyšších potřeb dětí. Nepomohlo mu ani to, že upozorňoval, že kroužky, které má dcera ve škole jsou zdarma pro rodiny s dávkami. Takže ani placení nad rámec výživného mu nijak nepomohlo. Jo plat má průměrně 13.000,- měsíční.big_smile

Není tady

 

#93 22. 3. 2007 11:39

Kariatis
♥♥-----
Registrovaný: 6. 12. 2006
Příspěvky: 41

Re: soud o zvýšení výživného

Michaela25: A o kolik sis pomohla, děvče? Řekla bych, že asi nic. To co dostaneš na výživném víc, o to dostaneš menší dávky, když oficiálně neděláš. Hlavně, že mᚠdobrý pocit, žes ho krouhla, co?

Není tady

 

#94 22. 3. 2007 12:38

Fanny5
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2006
Příspěvky: 1832

Re: soud o zvýšení výživného

Kariatis napsal(a):

Michaela25: A o kolik sis pomohla, děvče? Řekla bych, že asi nic. To co dostaneš na výživném víc, o to dostaneš menší dávky, když oficiálně neděláš. Hlavně, že mᚠdobrý pocit, žes ho krouhla, co?

Přesně tohle mě napadlo po přečtení vítězoslavného příspěvku. Žena, která je na sociálních dávkách si zvýšením výživného nepomůže, jen uškodí otci a to je konečný výsledek celé akce. Teď už nebude mít na to aby jim kupoval platil kredit a jízdenky a kupoval kola a jiné dárky.

Není tady

 

#95 22. 3. 2007 13:07

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: soud o zvýšení výživného

Jenže když tohle všechno platil doteď, bude to na něm matka chtít pořád, protože je zvyklá. A pokud dárky, kredity a výlety nebudou, má další "dobrý důvod" požádat si o nové zvýšení, protože "otec nic nad rámec výživného neposkytuje".


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#96 22. 3. 2007 13:16

sojka1
♥------
Registrovaný: 10. 1. 2007
Příspěvky: 10

Re: soud o zvýšení výživného

Myslím si, že zvyšování výživného není o okrouhání otce. Děti by měli živit rodiče, pokud pracují a ne stát. Pak jsou slyšet zase hlasy, že jsou samoživitelky stále na dávkách. Pokud se matce zvedne příjem třeba v novém zaměstnání, tak zvýšené výživné jí zůstane, dávky ne. A kdyby si v tom okamžiku zažádala o zvýšení, víme, jak každý soud trvá. Bohužel mě v častých případech mrzí přístup otců, když dítěti navíc nic nedají z důvodu, že již platí výživné. V rodině je to přeci přirozené, vždy to dává jim a děti jsou stále jeho. Matka, která má děti ve své péči také nepočítá dítěti, že už přesáhlo limit výživného od otce a od ní - teoreticky.

Není tady

 

#97 22. 3. 2007 13:31

Kariatis
♥♥-----
Registrovaný: 6. 12. 2006
Příspěvky: 41

Re: soud o zvýšení výživného

sojka1: jo jasně, jsem taky pro to, aby rodiče živili své vlastní děti. Ještě by Michela mohla "legalizovat" svou práci načerno. Ale mně v reakci šlo o tu její škodolibou radost, to mají děti v mamince pěkný vzor.

Není tady

 

#98 22. 3. 2007 13:46

sojka1
♥------
Registrovaný: 10. 1. 2007
Příspěvky: 10

Re: soud o zvýšení výživného

Samozřejmě, má reakce byla v obecné rovině.

Není tady

 

#99 22. 3. 2007 14:11

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: soud o zvýšení výživného

Michaela25: je mi tě líto, tý tvý zapšklosti, kterou na dálku cítím a tý tvý škodolibý radosti ... Podívej, mně můj bývalý neplatí na holku nic, máme střídavou péči. Neplatí nic proto, že vykazuje nulové příjmy a milostivě paní soudkyni odsouhlasil, že si z podnikání nechává tolik, co mám já na výplatní  pásce. je zkrátka podvodník - asi jako ty ... je to od něj stejná sviňárna jako od tebe, když jsi oficiálně na dávkách, načerno makᚠa snažíš se ještě o zvyšování výživného ... ten tvůj bývalý vydělá třináct tisíc, tobě platí 4800...to mu pak moc nezbyde. Tobě se divím, že se nestydíš a jemu se divím, že ti nenakope pr..del.

Není tady

 

#100 22. 3. 2007 14:13

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: soud o zvýšení výživného

Mimochodem, Michaelo25, otvírá se mi kudla v kapse, když si uvědomím, že peníze, které odvádím ze svého platu různou formou státu, pak stát přerozdělí takovýmhle příživnicím, jako jsi třeba právě ty.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů