Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#51 25. 1. 2007 13:44

rose
♥------

Re: soud o zvýšení výživného

Tak, tak. Michaelo25, někdy je opravdu těžké zůstat sama s dětmi. Ale vždy je to vina obou. Přestaňte se užírat závistí, že vᚠBM bydlí v domě a vy v paneláku atd., přestaňte se mu mstít a začněte taky něco dělat. Myslím, že vᚠBM není žádný padouch, který se chce vyhnout svým povinnostem. Platí v rámci svých možností a své děti má jistě rád. Ani vy na tom nejste asi špatně, jen jste závistivá a schováváte se za děti. Nechte ho žít, místo toho, abyste ho ničila. Co byste dělala, kdyby i vᚠmanžel pracoval na černo? Také by mu to mohlo vyhovovat. Pravděpodobně byste ho udávala všude možně...On to ale nedělá. Evidentě úplně jiná povaha než jste vy. Pokud jste takovýto přístup k životu (když on má to, já musím mít to, atd.), divíte se mu, že s vámi už není?

Není tady

#52 25. 1. 2007 20:23

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

A Michaelo25, buďte ráda, že otec má zájem, bere si děti a platí. Jsou i takoví tatínci, od kterých po rozvodu BM neviděla ani korunu, poněvadž se vypařili a zůstaly po nich než dluhy.
Vᚠpřístup - na co mám nárok a kolik by měl BM platit - bez toho, abyste se snažila svojí vlastní prací zvýšit úroveň vašich dětí se mi jeví jako dost zcestný. Abyste se za nějakou dobu nedočkala toho, že si BM zažádá o děti do vlastní péče s tím, že on na rozdíl od Vás řádně pracuje a bydlí v domě, takže otázka zabezpečení dětí z jeho strany je stoprocentní.

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#53 26. 1. 2007 6:47

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-

Tak už ji nechte, ona si to jistě přebere, ona zase dětem poskytuje celodenní servis a to je nezanedbatelná věc, fakt je, že žijí s ní a tak by výživné mělo pokrýt nejen polovinu nákladů a jejich život, ale aspoň třetinu výdajů na náklady na energie pro jejich domácnost. Se zbytkem, a se srovná ve svém svědomí nebo přistoupí na střídavou péči.

Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

#54 26. 1. 2007 12:33

Lukas
♥♥♥----
Místo: Mělník

Hmm ctu si to zpetne .. z prvniho pispevku jsem pochopil, ze Michaela pobira vyzivne 1800+2200 .. spatne jsem si to prebral .. ale az do odpovedi na moji reakci neni nikde zminka, ze momentalne pobirate 2200. To se priznam ze nepovazuji za uplne nadstandardni vyzivne i vzhledem k prijmum jejich otce, takze nejake zvyseni asi mozne je. Ale jestli zrovna na ty 4000 to nevim.
A vubec ... skoro mi prislo, ze s otcem deti problemy nejsou - chce-li prispet i na SvP + plati jizdne a mobil, tak ze by byl takovy problem se dohodnout na zvyseni? Chapu pokud se brani, ono ze ~14k se moc vyskakovat neda ... a jestli bydli v rodinnem domku, tak to mate zase vyhody vy v panelaku, bydlite levne a starost o dum nemate ... on ma minimalne vyrazne drazsi topeni (pokud je na plyn nebo elektriku) a nebo vyrazne pracnejsi (na tuha paliva). Sam mam domek (stary) takze vim kolik je s tim prace ... to v panelaku jsem mel casu mnohem vic a naklady nekolikanasobne nizsi.
Jak rikam - z 2200 je zvyseni realne, spis bych cekal ze mirne, tak do tech 3000-3200, ale realne je.
A s tou praci na cerno ... rozumim, ze nekomu muze vyhovovat pobirat podporu + davky + si neco privydelat a ze ten privydelek kdyby byl legalni, by nemusel dosahovat ani vyse davek ... Ostatne, neco jineho je za teto situace  privydelek 1.000,- mesicne a 10.000,- mesicne ... v tom druhem pripade bych i chapal otazky typu jestli to vyzivne potrebujete.

Není tady

#55 26. 1. 2007 15:56

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Michaelo, přemýšlela jste, že když nejste schopna se o děti postarat (já si myslim že vᚠmanžel nelpatí uplně málo na to jaký má příjem - musí taky z něčeho žít), co kdyby si je vzal do péče on a musela jste mu přispívat vy na ně. Podle toho co píšete vᚠmanžel má o děti zájem a platí navíc i to co nemusí.
Musel jsem to takhle napsat, protože se u mě momentálně řeší něco podobného - výše výživného na desetiletou dceru. Právník mé manželky navrhl abych platil 10 000 měsíčně. Muj čistý příjem je cca 30 tis., a mé ženy 9 tis. Navrhoval jsem ji v době kdy jsme se snažili dohodnout a nyní vlastně platím 5 tis měsíčně. Bohužel moje žena má vysoké náklady, platí si splátky na auto - potřebuje ho aby mohla jezdit za svým přítelem a bydlíme v jejim domě kde jsou docela vysoké náklady na vytápění a elektřinu. To platíme napůl zatím. Já navíc dceři jen od začátku školního roku zaplatil zajmové kroužky 4000/pul roku + kozačky 1600 + zimní bunda 2200 + kredit na telefon dle potřeby cca 300/měsičně a vzal jsem ji na týden na hory. Jsem ochoten přispět finančně na hory až pojede žena s dcerou. Někdy z toho mám pocit že čím víc se snaží otec dát dítěti, tim víc BM po něm chce. Takže to budou vše řešit právníci.

Není tady

#56 26. 1. 2007 18:45

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

PetřeHl, nechci být chmurným prorokem, ale při výši Vašeho čistého příjmu 30.000,- Kč je návrh na výživné 10.000,- Kč na desetiletou dceru dosti reálný a u soudu má značnou šanci projít sad

Není tady

#57 26. 1. 2007 19:50

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-

KIARA: no to jste mne tedy vubec nepotěšila, jelikož já ješě splácím docela značné závazky které vznikly v manželství, bydlet kde nemám a na hypoteku tim padem mohu zapomenout. Nakonec se ze mne stane bezdomovec, přijdu o práci a žena se bude muset start o mne :-D

Není tady

#58 26. 1. 2007 21:09

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

PetřeHl, doufám, že jste si vědom toho, že výživné na nezletilé dítě je nadřazeno ostatním pohledávkám.
K Vaší další větě: napište mi SZ.

Není tady

#59 26. 1. 2007 21:11

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-

KIARA: jasně, ale dítě nepotřebuje přece 20 tis měsíčně. Co je to SZ?

Není tady

#60 27. 1. 2007 16:04

ad.astra
♥♥♥♥---

Kiara napsal(a):

PetřeHl, nechci být chmurným prorokem, ale při výši Vašeho čistého příjmu 30.000,- Kč je návrh na výživné 10.000,- Kč na desetiletou dceru dosti reálný a u soudu má značnou šanci projít sad

Prosím, zkus být prorokem a tipni, kolik výživného je adekvátní z čistého 110.000,- měsíčně na 18-ti letou dceru, studující na soukromé škole ?gloria

Upravil(a) ad.astra (27. 1. 2007 16:04)

Dovoluji si již nebýti JELIMANEM :-)

Není tady

#61 27. 1. 2007 16:26

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-

Viděla jsem u nás na soudu i 25000 z podobného platu.

Není tady

#62 27. 1. 2007 19:20

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-

Pokud se dávají takovéto částky jako výživné, proč se to vlastně ještě jmenuje výživné????

Není tady

#63 27. 1. 2007 19:24

mag
♥♥♥♥♥♥♥

Dítě má právo na stejnou životní úroveň jako jeho rodiče. Jak se tomu říká je fuk.

Není tady

#64 27. 1. 2007 19:27

ad.astra
♥♥♥♥---

PetrHl napsal(a):

Pokud se dávají takovéto částky jako výživné, proč se to vlastně ještě jmenuje výživné????

sice se to jmenuje výživné - ale je to špatný název, je zcestný a zejména ti, kteří mají platit, tak si pod výživným představují pouze tu výživu - a další věci jaksi nevnímajíwink proto se potom ohánějí u soudu tím, že tolik a tolik prostě to dítě za měsíc nesníreta

Dovoluji si již nebýti JELIMANEM :-)

Není tady

#65 28. 1. 2007 17:05

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

ad.astra: na osmnáctiletou studentku by opravdu bylo adekvátních těch 20.000,- Kč. Schválně dej vědět, jak jste u soudu dopadly. Nebudete to asi mít lehké - tatínek se zřejmě bude kroutit jak úhoř sad

Není tady

#66 29. 1. 2007 8:31

Kido12
♥♥♥♥---

No vyživovací povinnost skutečně není jen o tom, co dítko sní - zahrnuje to veškeré
náklady a péči věnované dítěti. Zákon pamatoval i na to, že dítě má právo na stejnou
životní úroveň jako jeho rodiče. Má-li rodič příjmy přes 100 tis. čistého měsíčně, má
dítě nárok na přiměřenou část tohoto výživného - skutečně se pak ty částky pohybují
kolem 25 tis., přestože tuto částku třebas dítě ani není během měsíce schopno spotřebovat.
Petr Hl. :
Při Vašem příjmu 30 tis. čistého a matčině příjmu 9 tis. čistého, bych tipla výživné kolem 8 tis. Kč, pokud si vezmete dobrého právníka a prokážete podíl péče u dcery
a přihlédne-li soud k faktu, že jí je teprve deset let a její nároky ještě značně porostou. V případech, kdy jsou příjmy rodičů výrazně rozdílné se můžete také přiklonit k variantě  část vyplácet jako běžné výživné, určené na běžné potřeby dítěte a část výživného poukazovat na vinkulovaný účet jako finance určené na budoucí
studium. Tento způsob se často zdůvodňuje i předpokladem, že Vᚠpříjem není stabilní, nebo v případech, kdy povinný rodič je vyššího věku. Na Vaše majetkové nevyrovnání opatrovnický soud nemusí při stanovení výživného brát zřetel, to se řeší v občansko-právním sporu.

Není tady

#67 29. 1. 2007 9:11

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-

Také jsem četla, že pokud je to možné, má dítě nárok, aby se mu tvořily úspory na studium.

Není tady

#68 30. 1. 2007 11:02

cekanka
♥♥-----

Přibližnou představu o tom, jaké jsou náklady při péči o děti, si lze udělat z výzkumu stat. úřadu z roku 2003 :
(kdo o děti pečuje tu představu určitě má, tady je to v řeči konkrétních čísel ...smile)
http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/na … _roce_2003

Zázrak je, když žijeme se zásadami, které necítíme jako okovy...

Není tady

#69 30. 1. 2007 12:25

michaela25
♥♥-----

Ivan. napsal(a):

Po dočtení až do konce můj názor je následující : někde v paměti mám zafixované průměrné výživné z r.2005 ve výši 1570 Kč. Tenkrát mohl být průměrný plat cca 17.000 Kč, pak by mi jednoduchou trojčlenkou vycházelo výživné  2x 1260 Kč. I já bych měl touhu ve volném čase létat stihačkou jako někteří lidé, ale ze svých příjmů na to prostě nemám. Žiji tak, abych ze svých příjmů utáhl své životní náklady a koníčky a více si dovolit nemůžu. Ty mᚠděti s partnerem, který má podprůměrný příjem , Ty sama nepřineseš svou prací nic, ale chtěla bys to samé co vidíš v okolí. Otec se nad rámec stanoveného výživného ještě snaží dětem pomoci, ale Tobě je to málo. Toto jsou důvody, proč sdílím názor Inky. ..... a myslíte, že mi přidají.... no a ještě si dupnout......

No a proč bych nemohla chtít na děti více peněz když od doby prvního stanovení výživného opět vyrosly a mladší dcera půjde letos do 1. třídy? Nemyslím si, že 4.000,- Kč na dvě děti je hodně.

Není tady

#70 30. 1. 2007 12:31

michaela25
♥♥-----

Kiara napsal(a):

A Michaelo25, buďte ráda, že otec má zájem, bere si děti a platí. Jsou i takoví tatínci, od kterých po rozvodu BM neviděla ani korunu, poněvadž se vypařili a zůstaly po nich než dluhy.
Vᚠpřístup - na co mám nárok a kolik by měl BM platit - bez toho, abyste se snažila svojí vlastní prací zvýšit úroveň vašich dětí se mi jeví jako dost zcestný. Abyste se za nějakou dobu nedočkala toho, že si BM zažádá o děti do vlastní péče s tím, že on na rozdíl od Vás řádně pracuje a bydlí v domě, takže otázka zabezpečení dětí z jeho strany je stoprocentní.

Já se snad o děti starám to je také přispění a když tu není pro mě práce tak co mám dělat? Půjdu na rekvalifikaci a třeba po ní se nějaká práce najde. Stejně by mu to nevyšlo když by si zažádal děti do vlastní péči nebo třeba střídavé, tam bych musela souhlasit. Sice pracuje a bydlí v domě, ale my také nebydlíme pod mostem. Jak by se o ně staral když chodí od rána do večera do práce to by se o ně starala ta jeho nová nebo jak? Možná by mu prošlo, že má lepší zázemí, ale s výchovou už by neprošel.

Není tady

#71 30. 1. 2007 12:49

michaela25
♥♥-----

PetrHl napsal(a):

Michaelo, přemýšlela jste, že když nejste schopna se o děti postarat (já si myslim že vᚠmanžel nelpatí uplně málo na to jaký má příjem - musí taky z něčeho žít), co kdyby si je vzal do péče on a musela jste mu přispívat vy na ně. Podle toho co píšete vᚠmanžel má o děti zájem a platí navíc i to co nemusí.
Musel jsem to takhle napsat, protože se u mě momentálně řeší něco podobného - výše výživného na desetiletou dceru. Právník mé manželky navrhl abych platil 10 000 měsíčně. Muj čistý příjem je cca 30 tis., a mé ženy 9 tis. Navrhoval jsem ji v době kdy jsme se snažili dohodnout a nyní vlastně platím 5 tis měsíčně. Bohužel moje žena má vysoké náklady, platí si splátky na auto - potřebuje ho aby mohla jezdit za svým přítelem a bydlíme v jejim domě kde jsou docela vysoké náklady na vytápění a elektřinu. To platíme napůl zatím. Já navíc dceři jen od začátku školního roku zaplatil zajmové kroužky 4000/pul roku + kozačky 1600 + zimní bunda 2200 + kredit na telefon dle potřeby cca 300/měsičně a vzal jsem ji na týden na hory. Jsem ochoten přispět finančně na hory až pojede žena s dcerou. Někdy z toho mám pocit že čím víc se snaží otec dát dítěti, tim víc BM po něm chce. Takže to budou vše řešit právníci.

Já se ale o děti dokážu postarat. Neveřím, že by si je vzal do péče a jak by se oně staral? Sice už na mě zkoušel střídavou péči, ale já s tím nesouhlasím. Kolik by mi asi tak vyměřili výživného ze sociálních dávek? Ha ha

Není tady

#72 30. 1. 2007 13:30

helena
♥♥♥♥♥♥♥

No fajn, Michaelo, ještě si dupni! Ty nechceš, ty nesouhlasíš, ty se jen snažíš odrbat BM co to jde a nedejbože, abys mu vyšla vstříc, nebo ještě hůř, šla makat.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#73 30. 1. 2007 13:35

mag
♥♥♥♥♥♥♥

Já myslela, že v první řadě jde o blaho dětí..... já naivka. Třeba by po vás ani výživné nechtěl... Já chápu, že je žena zhrzená a nešastná, když jí opustí muž, ale řešit to přes děti... já nechci, já nedám souhlas, já nedovolím...

Není tady

#74 30. 1. 2007 13:56

amba
♥♥♥♥♥--

Michaelo, já bych ráda konkrétně věděla, proč se střídavou péčí nesouhlasíš? Nemᚠnáhodou děti ve své péči proto, aby jsi mohla jejich otce vydírat? Nezávidíš mu náhodou jeho nový život? Vůbec ti nevadí, že tvoje práce na černo je podvod, jak pro soud, tak na nás všechny, co pracujeme a platíme daně, které vlastně ty fakticky zneužíváš? Dorazila mě tvoje poslední věta v příspěvku nade mnou, včetně posměšného ha ha. Vlastně jsi tím přiznala, že sama jsi ochotná se finančně podílet na potřebách svých dětí jen z toho, co si bezpracně vymůžeš, bez ohledu na jejich opravdové potřeby. Na otci dětí jen chceš, ale sama ze svých prostředků by jsi otci na děti nepřispěla a ještě se posmíváš.  Raději u soudu zatajíš svůj příjem, jen aby jsi ze všeho vyrazila co nejvíc.  Opravdu  přístup, hodný k zamyšlení! Jestli mᚠstejný přístup i k jiným životním hodnotám, tak se nemůžeš divit, že si otec tvých dětí našel jinou partnerku.

Není tady

#75 30. 1. 2007 14:05

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Jo, když někdo zjistí, že děti můžou být zdrojem bezpracného zisku, tatínek se dá přes ně hezky vydírat a ještě se mu tím jako bonus znepříjemní život... Akorát těch prcků je mi líto, protože maminčina "výchova" v nich zajisté zanechá jen to nejlepší...

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí