Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#26 16. 1. 2007 11:42

ita
♥♥♥♥♥♥-

Re: soud o zvýšení výživného

Inko, ona nesedí doma na zadku, je v evidenci ÚP. Nevím, kde bydlí, moje dcera v Brně a byla v evidenci 3 měsíce. Kdyby neběhala a nesháněla sama, byla by pořád. Nenabídli jí nic, ani rekvalifikaci. A na sociálce jí jednou přidali na zahájení škol. roku, jinak je ani nezajímalo, že otec dětí neplatí výživné. Ještě jí poradili, že dcera mohla studovat v Brně a nemusela si vybírat obor mimo, kde musí bydlet na internátě. Ona ta záchranná sociální sí možná vypadá dobře na papíře, ale vysvětli dětem, proč nemohou mít to, co mají jejich spolužáci, když na to není.

Není tady

#27 16. 1. 2007 12:40

Inka
♥♥-----

ita napsal(a):

Inko, ona nesedí doma na zadku, je v evidenci ÚP. Nevím, kde bydlí, moje dcera v Brně a byla v evidenci 3 měsíce. Kdyby neběhala a nesháněla sama, byla by pořád. Nenabídli jí nic, ani rekvalifikaci. A na sociálce jí jednou přidali na zahájení škol. roku, jinak je ani nezajímalo, že otec dětí neplatí výživné. Ještě jí poradili, že dcera mohla studovat v Brně a nemusela si vybírat obor mimo, kde musí bydlet na internátě. Ona ta záchranná sociální sí možná vypadá dobře na papíře, ale vysvětli dětem, proč nemohou mít to, co mají jejich spolužáci, když na to není.

Samozřejmě, že jí ÚP nenabídne práci, já jsem tam byla také po škole 2 měsíce. Chci jen říct, že má děti, které nejsou dopoledne doma a může je jít doprovodit do školy, která začíná v 8.00hod a potom chodit a shánět práci sama, jelikož ona za každým nepřijde. Nevěřím tomu, kdyby to tak dělala každý den, že práci na poloviční úvazek nesežene a nepřispěje sama ke zlepšení jejich životní situace. Kromě toho jsem již několikrát  dceři vysvětlovala, že nemůže mít všechno to, co vidí a i když vidím, že ji to mrzí, tak se snaží to pochopit.  Moji rodiče mi to taky vysvětlovali, nebyli rozvedení a také jsem neměla vše. A myslím si, že takových dětí, co nemohou mít vše je plno, prostě to jen na rodiče zkouší. S dcerou jsme to vyřešili tak, že pokud si na požadovanou věc našetří polovinu, zbytek doplatíme a může si to koupit. Možná by ses divila, co všechno dítě oželí, když musí dát něco ze svých těžce našetřených úspor. To co všechno hradí sociálka vím moc dobře, jelikož moje maminka pracuje ve škole, stačí dát pouze vyplněný papír na sociálku a nezaplatí ani korunu. Podmínkou je, že nemá víc jak polovinu životního minima na rodinu, což v našem případě Michaela nemá. Ty jsi asi měla víc. Pokud otec neplatí výživné je sice smutné a trestuhodné, v každém případě se to tohoto případu netýká.

Není tady

#28 16. 1. 2007 13:34

zenetka
♥♥♥----

Tak to já zas 1800 na 6letý dítě a 2200 na 10letý vůbec nepovažuju za přehnané. Michaela za ně jistě utratí mohem více, než 4000 měsíčně.

Inko. zdravotní pojišovny na rovnátka přispívají, ale: moje dcera má fixní rovnátka na obou čelistech, zaplatila jsem dohromady asi 3800 Kč. VZP proplácí 1000 na každou čelist. Mimo to jezdíme zhruba každých 6 týdnů na výměnu gumiček - platím okolo 250 Kč. Už dva roky. Občas je potřeba vyměnit i drátek, to stojí další peníze. Připočti si k tomu peníze za cestu, ortodoncie není v každém městě, my jezdíme 50 km daleko. Taky zvýšená hygiena neco stojí - mezizubní kartáčky 140 Kč, balení po 5 vydrží tak 2 měsíce....

Není tady

#29 16. 1. 2007 13:59

Inka
♥♥-----

zenetka napsal(a):

Tak to já zas 1800 na 6letý dítě a 2200 na 10letý vůbec nepovažuju za přehnané. Michaela za ně jistě utratí mohem více, než 4000 měsíčně.

Inko. zdravotní pojišovny na rovnátka přispívají, ale: moje dcera má fixní rovnátka na obou čelistech, zaplatila jsem dohromady asi 3800 Kč. VZP proplácí 1000 na každou čelist. Mimo to jezdíme zhruba každých 6 týdnů na výměnu gumiček - platím okolo 250 Kč. Už dva roky. Občas je potřeba vyměnit i drátek, to stojí další peníze. Připočti si k tomu peníze za cestu, ortodoncie není v každém městě, my jezdíme 50 km daleko. Taky zvýšená hygiena neco stojí - mezizubní kartáčky 140 Kč, balení po 5 vydrží tak 2 měsíce....

A teď jiný případ. Maminka pořídí dceři rovnátka u soudu uvede, že stojí 2500, což se jí počítá do nákladů na dítě, celá částka a příspěvku nikdo nemluví. Když jde otec s dcerou k zubaři zjistí, že rovnátka stála 1.200,-. Po návštěvě babičky zjistí, že babička přispěla na rovnátka 2.000,-. Celkový součet je tedy tento, maminka si vydělala 1.800,- za nic + zvýšené výživné. Samozřejmě, že zdraví něco stojí, ale Michaela napsala, že rovnátka dítko ještě namá, a to tedy znamená, že je mít třeba nebude. Nebo chceš říct, že u soudu se uvádí náklady, které nejsou, ale mohly by být?  Jistě za děti Michaela utratí víc než 4.000,-měsícně, ale děti nemusí živit jen otec, matka dostává sociální dávky na děti a doplácena do životního minima + již napsané sociální dávky. Myslím si, že by se i matka měla zasloužit o jejich životní potřeby. To že děti bydlí s matkou jí nedává právo nic nedělat a nesnažit se. Také chci podotknout, že pokud by příjem otce byl vyšší a on jim nic navíc kromě výživného nedával, souhlasila bych se zvýšením, ale tak jak se to psané od Michaely, jsem nabyla dojmu, že to přehání. Nemusím mít ale vždy pravdu - neznám ji.

Není tady

#30 16. 1. 2007 14:19

zenetka
♥♥♥----

Samozřejmě že každý z nás může soudit jen z informací, které tu jsou uvedené.
Mně se částka na 2 děti 4000,--Kč nezdá velká, sama Michaela píše, že si leccos nemohou dovolit ( Š v P, kroužky...)
Ten, kdo o děti pečuje, část nákladů na děti hradí rávě tou péčí.
Pokud matka uvede u soudu, že rovnátka stála 2500 a ony ve skutečnosti stály 1200, je to podvod. Ovšem každý ortodont dává na každou platbu stvrzenku, takže je v zájmu matky si stvrzenky schovávat. Kolik přidá babička nemusí nikoho zajímat, je jen na její dobré vůli, jestli na něco přispěje nebo ne.
Myslí, že Michaela má možnost u soudu uvést - dcera chce chodit do toho a toho kroužku, kursovné stojí měsíčně x Kč, i když dcera zatím do toho kroužku nechodí, protože na to nemají.

Není tady

#31 16. 1. 2007 16:24

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-

4000 se ni také nezdá moc, to na děti platí kdejaký dělník s platem nad 10000 čistého, u těch rovnátek se platí i opravy, já to vím, nᚠmladší syn je má na každou čelist jsem platila 7000 , byla to tedy pálka/jsou napevno/, ale po roce má zuby jako filmový herec a ne jako veverka.

Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

#32 17. 1. 2007 0:02

maggie
♥♥♥♥♥--

Michaelo25, souhlasím s Inkou. Nepokoušejte osud.
Najděte si oficiální práci a žádejte střídavou  péči o děti. 2 týdny otec, 2 týdny Vy.
Vaše diskuze sleduji již delší dobu, ale je to jen o tom ...já, já , já. A a se otec taky snaží. ..., Jsem chudinka na pracáku. ..., ale musím vydělávat načerno..., nikdo mne nezaměstná... atp.
Mám pocit, že děti berete jako rukojmí. Tatínek nedá navíc, i když dává navíc, tak nebude nic. Vaše děti už nejsou tak malé, abyste jim musela stát u zadečku.
Jednou děti odrostou, odejdou, a Vy zůstanete sama se svými stesky a stížnostmi a bez dětí, přes které jste mohla okolní svět vydírat.

Není tady

#33 17. 1. 2007 8:14

Kamilie
♥♥♥----

Inko, za rovnátka pro 10-ti letou jsem zacvakala 1626,-,resp. to jsou vyndavací-roztahovací, ne fixní, dostala jsem účet, ale žeby pojištovna přispěla, neřekl nikdo. Nárok na dávky navíc pro soc.potřebné případy NENI. Je třeba doložit půl roku zpět veškerý příjem, majetek a pod. To je individ.posouzení úřednic!, a doma nesmíš mít níc navíc. Někdy jim vadí i blbá lednice a autom.pračka! I TV...., co teprve auto, i kdyby mělo 100 let a nejezdilo, to je superluxus.
Jinak při žádání zvýšení výživného je nejlepší udělat seznam a podávat to rovnou se žalobou soudu-přesný na celý rok a porovnat náklady, jak se navýšili oproti původnímu stavu. I já nevěřila tomu, kolik peněz mne dítě stojí, když to tak dodatečně spočtu! NIKDY soud nerozhodne napoprvé. Mé zkušenosti jsou...do roka, a to už je rychlovka. Za 1-1,5-2 roky je rozsudek.
Mimochodem mne se už i ptala třeba policajtka, když jsem dávala trestní oznámení za neplacení výživného, ZDA VUBEC TO VYZIVNE potřebuji?????nevěřila jsem svým uším, když jsem taky byla na pracáku a dítě furt nemocné. A ten druhý dělá vše proto, aby neplatil. A už byl na něj 2x zatykač ze neplacení a ona pochybuje o mne!
Mnou žádanou výši soud 1.stupne neurčil, ubrali na 1/3 žádané sumy, tak jsem se odvolala tam došli k sumě cca 3/4 z toho, co jsem žádala. Ale poznamenali, že když neplatil nikdy, tak k čemu byl soud o zvýšení výživného, když si myslí ! že dál platit nebude.
Takže já mohu pouze závidět ? těm matkám, které výživné dostávají! My nemáme ani to.

Není tady

#34 17. 1. 2007 8:18

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-

Jo to výživné je tedy věčná otázka, my se soudíme stále, nyní ne o dluh, ale o výši a je veselo.

Není tady

#35 17. 1. 2007 9:12

michaela25
♥♥-----

ita napsal(a):

Ito já bych měla jít na rekvalifikaci PC, ale to mě jěště úřad práce pošle kdy a co a jak. To jsem u soudu také uvedla. Já pracuji na černo a nevidím důvod proč bych měla jít oficiálně když mi to takto vyhovuje. Také se chvi mít lépe a chci aby se měly i mé děti a proto jsem žádala o zvýšení. Jelikož jejich otec bydlí v RD a my v paneláku a jistě se má o mnoho lépe s tou jeho nežli my a když se má otec dobře tak a se mají i děti.

Není tady

#36 17. 1. 2007 9:14

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-

Mrkněte se na právní poradnu, tam také debatují o výživném.

Není tady

#37 17. 1. 2007 9:15

michaela25
♥♥-----

Inka napsal(a):

ita napsal(a):

Samozřejmě, že jí ÚP nenabídne práci, já jsem tam byla také po škole 2 měsíce. Chci jen říct, že má děti, které nejsou dopoledne doma a může je jít doprovodit do školy, která začíná v 8.00hod a potom chodit a shánět práci sama, jelikož ona za každým nepřijde. Nevěřím tomu, kdyby to tak dělala každý den, že práci na poloviční úvazek nesežene a nepřispěje sama ke zlepšení jejich životní situace. Kromě toho jsem již několikrát  dceři vysvětlovala, že nemůže mít všechno to, co vidí a i když vidím, že ji to mrzí, tak se snaží to pochopit.  Moji rodiče mi to taky vysvětlovali, nebyli rozvedení a také jsem neměla vše. A myslím si, že takových dětí, co nemohou mít vše je plno, prostě to jen na rodiče zkouší. S dcerou jsme to vyřešili tak, že pokud si na požadovanou věc našetří polovinu, zbytek doplatíme a může si to koupit. Možná by ses divila, co všechno dítě oželí, když musí dát něco ze svých těžce našetřených úspor. To co všechno hradí sociálka vím moc dobře, jelikož moje maminka pracuje ve škole, stačí dát pouze vyplněný papír na sociálku a nezaplatí ani korunu. Podmínkou je, že nemá víc jak polovinu životního minima na rodinu, což v našem případě Michaela nemá. Ty jsi asi měla víc. Pokud otec neplatí výživné je sice smutné a trestuhodné, v každém případě se to tohoto případu netýká.

Inko ale já pracuji sice na černo, ale pracuji, takže se doma neválím. Mylsím si, že přispívám k fin. situaci a proč by nemohl i otec? A kde se můžu informovat, že bych nemusela platit ani korunu?

Není tady

#38 17. 1. 2007 9:18

michaela25
♥♥-----

zenetka napsal(a):

Zenetko rovnátka zatím dcera mít nebude jelikož musíme počkat prý až jí povyrostou dásně nebo tak nějak a za tu dobu se jí můžou třeba zuby srovnat a nemusí je mít vůbec a to jsem tam u soudu také uvedla. Mluvila jsem jen o brýlích, že je dcera musí mít a že jsem za ne zaplatila 1.000,- Kč. Pojišovna hradí 300,-Kč/ročně, ale to už jsem neuváděla ani se mě nikdo neptal.

Není tady

#39 17. 1. 2007 9:22

michaela25
♥♥-----

zenetka napsal(a):

Samozřejmě že každý z nás může soudit jen z informací, které tu jsou uvedené.
Mně se částka na 2 děti 4000,--Kč nezdá velká, sama Michaela píše, že si leccos nemohou dovolit ( Š v P, kroužky...)
Ten, kdo o děti pečuje, část nákladů na děti hradí rávě tou péčí.
Pokud matka uvede u soudu, že rovnátka stála 2500 a ony ve skutečnosti stály 1200, je to podvod. Ovšem každý ortodont dává na každou platbu stvrzenku, takže je v zájmu matky si stvrzenky schovávat. Kolik přidá babička nemusí nikoho zajímat, je jen na její dobré vůli, jestli na něco přispěje nebo ne.
Myslí, že Michaela má možnost u soudu uvést - dcera chce chodit do toho a toho kroužku, kursovné stojí měsíčně x Kč, i když dcera zatím do toho kroužku nechodí, protože na to nemají.

Zenetko dcery chodí na koně, takže jim je platím, ale starší by chtěla i někam jinam, ale na to už nemám peníze. Otec u soudu uvedl, že prý její ZŠ na internetu uvádí, že rodiny na dávkách mají kroužky zdarma, tak nevím, ale měl i doklad, že to takto je. Na ŠvP mi bejvalej chtěl přispět, ale dcera jet nechtěla.

Není tady

#40 17. 1. 2007 9:24

michaela25
♥♥-----

Kamilie napsal(a):

Inko, za rovnátka pro 10-ti letou jsem zacvakala 1626,-,resp. to jsou vyndavací-roztahovací, ne fixní, dostala jsem účet, ale žeby pojištovna přispěla, neřekl nikdo. Nárok na dávky navíc pro soc.potřebné případy NENI. Je třeba doložit půl roku zpět veškerý příjem, majetek a pod. To je individ.posouzení úřednic!, a doma nesmíš mít níc navíc. Někdy jim vadí i blbá lednice a autom.pračka! I TV...., co teprve auto, i kdyby mělo 100 let a nejezdilo, to je superluxus.
Jinak při žádání zvýšení výživného je nejlepší udělat seznam a podávat to rovnou se žalobou soudu-přesný na celý rok a porovnat náklady, jak se navýšili oproti původnímu stavu. I já nevěřila tomu, kolik peněz mne dítě stojí, když to tak dodatečně spočtu! NIKDY soud nerozhodne napoprvé. Mé zkušenosti jsou...do roka, a to už je rychlovka. Za 1-1,5-2 roky je rozsudek.
Mimochodem mne se už i ptala třeba policajtka, když jsem dávala trestní oznámení za neplacení výživného, ZDA VUBEC TO VYZIVNE potřebuji?????nevěřila jsem svým uším, když jsem taky byla na pracáku a dítě furt nemocné. A ten druhý dělá vše proto, aby neplatil. A už byl na něj 2x zatykač ze neplacení a ona pochybuje o mne!
Mnou žádanou výši soud 1.stupne neurčil, ubrali na 1/3 žádané sumy, tak jsem se odvolala tam došli k sumě cca 3/4 z toho, co jsem žádala. Ale poznamenali, že když neplatil nikdy, tak k čemu byl soud o zvýšení výživného, když si myslí ! že dál platit nebude.
Takže já mohu pouze závidět ? těm matkám, které výživné dostávají! My nemáme ani to.

To jsem ráda, že tu píšete, že soud se nerozhodne ihned jak to zvýší a že to ještě zvažuje, tak mám přeci jenom naději, žem i to vyjde.

Není tady

#41 17. 1. 2007 9:58

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj

Kamilie napsal(a):

Mimochodem mne se už i ptala třeba policajtka, když jsem dávala trestní oznámení za neplacení výživného, ZDA VUBEC TO VYZIVNE potřebuji?????.

tummenupp Ty jsi snad byla sepisovat protokol u té samé jak já !!!
Snad něčeho dosáhneš.Já už to po letech vzdala.A nevěřila by jsi kolik času a nervů jsem ušetřila.Je mi fajn a dětem též. smile

Není tady

#42 17. 1. 2007 20:53

Inka
♥♥-----

Drahá Michaelo, jak sama uvádíš, pracuješ načerno - tedy ušetříš 2.000,-měsíčně za sociální pojištění, zdravotní pojištění a daně. Při vyměřování alimentů na soudu  o tom nikdo neví, a tak ti nejspíš výživné zvednou na 4.000,- měsíčně. Na děti bereš sociální dávky asi ve výši 1.400,-. To jsou příjmy ve výši 7.400,-(otec platí dětem mimo výživné cestu do školy, kredit a chce přispívat i na Š v P, ale děti tam jezdit nechtějí. Děti má otec nejspíš na víkendy, kdy je bere na výlety a živí je. Ale to počítat nejspíš nebudeme). Ty na své děti budeš přispívat dejme tomu částkou 3.000,-. Děti mají k dispozici tedy 10.400,-měsíčně, jelikož jsou dvě mohou oblečení nosit po sobě a používat společně věci např. knihy, pastelky, CD, el. energii v pokojíčku atd. Mám dceru, která je jednou tak starší než tvoje děti, je jí 13 let. Náklady na ni mám celkem ve výši 4.000,-měsíčně (jsou tam zahrnuty i její kroužky, 3x1.000,-Kč ročně).  Zajímalo by mě, kolik budeš po BM požadovat, až tvým dětem bude 13let? Nemᚠu sebe na starosti své děti jako přivýdělek. Myslím, že by sis měla uvědomit, že mít u sebe svoje děti a starat se o ně je velký dar a ne brigáda.

Není tady

#43 18. 1. 2007 8:59

Adamíra
♥♥♥♥---

Mám zcela stejný názor jako Inka a chování a jednání Michaely je mi zcela proti srsti-bere své děti jako vydělávací nástroj na sebe.

Není tady

#44 18. 1. 2007 16:24

maggie
♥♥♥♥♥--

"...Pracuji na černo, protože mi to vyhovuje..." - bez komentáře

Není tady

#45 18. 1. 2007 23:24

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-

K té práci načerno se vyjadřovat nebudu, někde se dá sehnat jenom taková, ale jak jste to spočítaly, nějak vám unikly náklady na energie a nájemné toho domova, kde dítě žije, na to by měl otec nejméně třetinou přispívat, já bych neodsuzovala tak šmahem, také jsem zažila s kluky nouzi a není to nic moc, když přemýšlíte jestli vyjde levněji chleba se sýrem nebo krupicová kaše.

Není tady

#46 19. 1. 2007 8:50

Ivan.
♥♥♥----

Po dočtení až do konce můj názor je následující : někde v paměti mám zafixované průměrné výživné z r.2005 ve výši 1570 Kč. Tenkrát mohl být průměrný plat cca 17.000 Kč, pak by mi jednoduchou trojčlenkou vycházelo výživné  2x 1260 Kč. I já bych měl touhu ve volném čase létat stihačkou jako někteří lidé, ale ze svých příjmů na to prostě nemám. Žiji tak, abych ze svých příjmů utáhl své životní náklady a koníčky a více si dovolit nemůžu. Ty mᚠděti s partnerem, který má podprůměrný příjem , Ty sama nepřineseš svou prací nic, ale chtěla bys to samé co vidíš v okolí. Otec se nad rámec stanoveného výživného ještě snaží dětem pomoci, ale Tobě je to málo. Toto jsou důvody, proč sdílím názor Inky. ..... a myslíte, že mi přidají.... no a ještě si dupnout......

Není tady

#47 19. 1. 2007 10:19

Kido12
♥♥♥♥---

Celkem v podstatném se všichni shodneme. Děti ve věku 6 a 10 let už něco
spotřebují. Celkem bych považovala výživné v částkách 2200-4000 Kč za přiměřené.
Otci celkem není co vytknout, o děti se zajímá, tráví u něj víkendy, platí jim dopravu
do školy a kredit do mobilů.
Mamince bych něco málo vytkla - nepravdivé info : uvádíte zvýšené náklady spojené
s kroužky, vzápětí přiznáváte, že děti je mají bezplatné z důvodu, že pobíráte soc.
dávky. Tedy s kroužky zvýšené náklady nemáte.
Zaplatila jste 1000 Kč za brýle ? Rozpustím-li tuto částku do počtu měsíců, kdy dcera
bude brýle používat, jedná se o zanedbatelnou částku.
Oháníte se ,že Vám peníze od bývalého nestačí k životu ? Běžte do práce a zvyšujte
svým dětem životní úroveň také svým příjmem. Doufám, že další Vᚠpříspěvek na
babinetu bude již z oblasti pracovně-právní.

Není tady

#48 19. 1. 2007 11:20

ita
♥♥♥♥♥♥-

Michaelo, plno lidí Ti zde drželo palce, ale já nevím. Práce na černo je levárna a Tobě to vyhovuje. Tvůj BM dobrovolně platí plno věcí, které nemusí. Znám takového, co aby nemusel platit výživné, přestal pracovat a tvrdil, že ho živí manželka.

Není tady

#49 19. 1. 2007 12:35

zenetka
♥♥♥----

Ivan. napsal(a):

Po dočtení až do konce můj názor je následující : někde v paměti mám zafixované průměrné výživné z r.2005 ve výši 1570 Kč. Tenkrát mohl být průměrný plat cca 17.000 Kč, pak by mi jednoduchou trojčlenkou vycházelo výživné  2x 1260 Kč. I já bych měl touhu ve volném čase létat stihačkou jako někteří lidé, ale ze svých příjmů na to prostě nemám. Žiji tak, abych ze svých příjmů utáhl své životní náklady a koníčky a více si dovolit nemůžu. Ty mᚠděti s partnerem, který má podprůměrný příjem , Ty sama nepřineseš svou prací nic, ale chtěla bys to samé co vidíš v okolí. Otec se nad rámec stanoveného výživného ještě snaží dětem pomoci, ale Tobě je to málo. Toto jsou důvody, proč sdílím názor Inky. ..... a myslíte, že mi přidají.... no a ještě si dupnout......

Moc nerozumím tvému výpočtu výživného - při průměrném platu 17.000  to bylo 1570 Kč, při téměř 20.000 je to míň?

Není tady

#50 23. 1. 2007 1:13

maggie
♥♥♥♥♥--

michaelo25, kdepak jsi?

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí