Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#1 10. 1. 2007 7:33

michaela25
♥♥-----

soud o zvýšení výživného

Dobrý den včera jsem byla u soudu, kde se jednalo o zvýšení na které jsem podávala návrh na děti 10 let - 2.200,- Kč a na 6 let 1.800,- Kč. Otec plat 13.600,- průměrný měsíční příjem. (jak uvedl). Soudkyně ještě ve věci nijak nerozhodla a další termín máme 20. března je to takto normální nebo se rozhodne soudkyně hned? Myslíte si, že toho zvýšení dosáhnu?! Do návrhu jsem uvedla, že dcera musí mít brýle a rovnátka. Brýle mě stály 1.000,- Kč a rovnátka bude mít dcera až někdy do budoucna. Na to se mě také soudkyně ptala. Když se mě soudkyně ptala kolik mě stojí děti a v čem vidím ty změny poměru, tak jsem pořádně nervama nevěděla co mám říct. Také jste měly taové problémy? Děkuji za Vaše odpovědi.

Není tady

#2 10. 1. 2007 10:42

Petr33
♥♥-----

Re: soud o zvýšení výživného

michaela25 napsal(a):

Dobrý den včera jsem byla u soudu, kde se jednalo o zvýšení na které jsem podávala návrh na děti 10 let - 2.200,- Kč a na 6 let 1.800,- Kč. Otec plat 13.600,- průměrný měsíční příjem. (jak uvedl). Soudkyně ještě ve věci nijak nerozhodla a další termín máme 20. března je to takto normální nebo se rozhodne soudkyně hned? Myslíte si, že toho zvýšení dosáhnu?! Do návrhu jsem uvedla, že dcera musí mít brýle a rovnátka. Brýle mě stály 1.000,- Kč a rovnátka bude mít dcera až někdy do budoucna. Na to se mě také soudkyně ptala. Když se mě soudkyně ptala kolik mě stojí děti a v čem vidím ty změny poměru, tak jsem pořádně nervama nevěděla co mám říct. Také jste měly taové problémy? Děkuji za Vaše odpovědi.

Michaelo25 zda je to normální, že soudkyně hned nerozhodne to nevím na 100% ale myslím si, že když jste tam něco vypovídali, že si to musí nějak ujasnit, ale že jste nevěděla ani kolik Vás děti stojí a v čem vidíte ty zvýšené poměry, tak se na mě nezlobte, ale to byste jako matka ,která dětem vše pořizuje vědět měla a už z toho důvodu, že jste si zažádala jak píšete o zvýšení ne?

Není tady

#3 10. 1. 2007 11:11

Baruna70
♥♥♥----

Je to dva dny co ses tady http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=14276&p=4 ptala co si mas vzit k soudu a pak ses bila v prsa,ze uz mas jeden soud o zvyseni za sebou.Nenapadlo me,ze zadas o zvyseni a nevis proc.K uprave pomeru soudem dochazi v pripade,ze se nejak zasadne zmenily pomery od posledniho rozhodnuti.Bryle asi nejsou zmena pomeru,no nevim.Ale treba ze deti rostou,maji drazsi konicky a zajmy,zmena fin.situace nektereho z rodicu atd.
Nevim kdy si zadala naposledy a soudy nemaji moc v lasce matky,co chteji zvysit vyzivne kazdy rok.To ze se nedokazal soud rozhodnout hned o necem svedci,vetsinou se poradi a rozhodnou hned,asi tam bylo neco nejasneho.
To te vazne nenapadlo,ze se te zeptaji proc zadas o zvyseni?Chces zvednout vyzivne,protozes potrebujes koupit rovnatka?

http://img238.imageshack.us/img238/1975/ironmaidenbarunasig0zu.png

muži jsou z Marsu, ženy z Venuše

Není tady

#4 10. 1. 2007 11:51

michaela25
♥♥-----

Petr33 napsal(a):

michaela25 napsal(a):

Michaelo25 zda je to normální, že soudkyně hned nerozhodne to nevím na 100% ale myslím si, že když jste tam něco vypovídali, že si to musí nějak ujasnit, ale že jste nevěděla ani kolik Vás děti stojí a v čem vidíte ty zvýšené poměry, tak se na mě nezlobte, ale to byste jako matka ,která dětem vše pořizuje vědět měla a už z toho důvodu, že jste si zažádala jak píšete o zvýšení ne?

Petře33 jsem byla nervózní a to se občas stává, že se zapomíná. Vám se to nikdy nestalo?

Není tady

#5 10. 1. 2007 11:56

michaela25
♥♥-----

Baruna70 napsal(a):

Je to dva dny co ses tady http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=14276&p=4 ptala co si mas vzit k soudu a pak ses bila v prsa,ze uz mas jeden soud o zvyseni za sebou.Nenapadlo me,ze zadas o zvyseni a nevis proc.K uprave pomeru soudem dochazi v pripade,ze se nejak zasadne zmenily pomery od posledniho rozhodnuti.Bryle asi nejsou zmena pomeru,no nevim.Ale treba ze deti rostou,maji drazsi konicky a zajmy,zmena fin.situace nektereho z rodicu atd.
Nevim kdy si zadala naposledy a soudy nemaji moc v lasce matky,co chteji zvysit vyzivne kazdy rok.To ze se nedokazal soud rozhodnout hned o necem svedci,vetsinou se poradi a rozhodnou hned,asi tam bylo neco nejasneho.
To te vazne nenapadlo,ze se te zeptaji proc zadas o zvyseni?Chces zvednout vyzivne,protozes potrebujes koupit rovnatka?

Já mám za sebou jen jeden soud kde určovali komu svěří děti a výživné. Tento soud proběhl v roce 2003 a v roce 2005 jsem si podala návrh na zvýšení. Takže vy si myslíte, že když nerozhodli hned, že mi to neprojde??? Napadlo chci zvýšit jelikož to co mi bejvalej platí nestačí. Pak nemohou děti jezdit do ŠvP, mít kroužky. Takže si myslíte, že to nechají zatím tak jak to je?

Není tady

#6 10. 1. 2007 12:20

Baruna70
♥♥♥----

Ja sem ti psal v tom druhem tematu,ze si myslim,ze by to melo klapnout,podle tech vydelku si myslim ze jo.Ted jde o to,jak si to ty u soudu podala.Bryle a rovnatka jim jako duvod ke zruseni puvodniho rozsudku stacit nebudou.
Funguje to tak,ze ta musis prijit s tim,ze od posledniho rozsudku doslo k tem  a tem zmenam a proto zadas.Deti rostou a maji vetsi naroky.Starsi uz je na druhem stupni? Ted se mi to nechce pocitat,ale asi ne,skoda to by mohl byt take duvod.Proste u soudu ti kaslou na emoce,musis prijit pripravena,i kdybys to cetla z papiru.Necekej,ze si tam nekdo rekne "chudak mama,je na ne sama"
Je slozite rici jak to dopadne,nikdo tu nezna cele pozadi,ale pokud beru v uvahu jen prijem co jsi tu psala a vek deti,melo by to dopadnout dobre,ale musis prokazat,ze tva zadost je oduvodnena a ze od posledne doslo ke zmene pomeru.To je zaklad a nemel by to pro tebe byt problem.

Není tady

#7 12. 1. 2007 8:03

miiina
♥♥♥----
Místo: Praha

michaelo25. k soudu na zvýšení výživného si připrav seznam všech měsíčních výdajů za děti.  dej tam i obědy ve škole, jízdenka mhd, všechny kroužky i ty které chtějí dělat, napiš tam i jednorázové platby, tábory, školy v přírodě,  dovolená, kolo, lyže, brusle, třeba i výbavu na sporty, věci do školy, léky..... ještě kapesné, jestli ti pomáhají finančně prarodiče atd.je toho spousta a určitě ti to dá mnohem víc peněz než 2000 tis... já musela jednorázové výdaje vydělit 12- to zn. kolik to je v průměru měsíčně. počítej s tím, že na výživě se podílíte oba, takže vlastně každý rodič dá 4000 tis.
já, když jsem si to spočítala, tak jsem nevěřila kolik mě stojí 10 tiletý syn.
měj připravené i výdaje na domácnost - byt i jídlo. jak již někdo tady říkal, měj to i na papíře, mluv úplně normálně, jistě, a si nemyslí, že chceš jenom udělat zlo BM a žádný "fňukání".
držím palce

jo a na to co jim řekneš můžou třeba chtít účty

Není tady

#8 12. 1. 2007 8:05

miiina
♥♥♥----
Místo: Praha

sorry je tam chyba každý rodič dá 2000 tis. takže dohromady přibližně 4000

Není tady

#9 12. 1. 2007 8:18

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-

Já jsem k soudu vždsy pečlivě po letech sepsala jednotlivé položky takto: dojíždění do školy 10*700 - 7000
                                                                                                           jídlo 1500 *12                  - 24000
                                                                                                            zájmový kroužek 300*10 - 3000
                                                                                                           lyžařský výcvik                - 3200
atd. soudkyně s tím byla spokojená

Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

#10 12. 1. 2007 12:05

michaela25
♥♥-----

Baruna70 napsal(a):

Ja sem ti psal v tom druhem tematu,ze si myslim,ze by to melo klapnout,podle tech vydelku si myslim ze jo.Ted jde o to,jak si to ty u soudu podala.Bryle a rovnatka jim jako duvod ke zruseni puvodniho rozsudku stacit nebudou.
Funguje to tak,ze ta musis prijit s tim,ze od posledniho rozsudku doslo k tem  a tem zmenam a proto zadas.Deti rostou a maji vetsi naroky.Starsi uz je na druhem stupni? Ted se mi to nechce pocitat,ale asi ne,skoda to by mohl byt take duvod.Proste u soudu ti kaslou na emoce,musis prijit pripravena,i kdybys to cetla z papiru.Necekej,ze si tam nekdo rekne "chudak mama,je na ne sama"
Je slozite rici jak to dopadne,nikdo tu nezna cele pozadi,ale pokud beru v uvahu jen prijem co jsi tu psala a vek deti,melo by to dopadnout dobre,ale musis prokazat,ze tva zadost je oduvodnena a ze od posledne doslo ke zmene pomeru.To je zaklad a nemel by to pro tebe byt problem.

Baruno 70 a co když jsem svými argumenty nepřesvědčila, že je zvýšení nutné?

Není tady

#11 12. 1. 2007 12:08

Baruna70
♥♥♥----

Tjn,to mate pravdu,ale (treba se pletu) myslim,ze pro zvyseni vyzivneho,tzn.zmenu predchoziho rozsudku,musi prokazat,ze od doby posledniho rozsudku doslo ke zmenam a proto zada o upravu.Mam dojem,ze ty zmeny jsou pro soud dost dulezite a vzdycky se na to ptaj prvni.

Miso,jestli mas cas,jukni na chat,at to tady nezaplacame smile

Upravil(a) Baruna70 (12. 1. 2007 12:10)

Není tady

#12 12. 1. 2007 12:09

michaela25
♥♥-----

miiina napsal(a):

michaelo25. k soudu na zvýšení výživného si připrav seznam všech měsíčních výdajů za děti.  dej tam i obědy ve škole, jízdenka mhd, všechny kroužky i ty které chtějí dělat, napiš tam i jednorázové platby, tábory, školy v přírodě,  dovolená, kolo, lyže, brusle, třeba i výbavu na sporty, věci do školy, léky..... ještě kapesné, jestli ti pomáhají finančně prarodiče atd.je toho spousta a určitě ti to dá mnohem víc peněz než 2000 tis... já musela jednorázové výdaje vydělit 12- to zn. kolik to je v průměru měsíčně. počítej s tím, že na výživě se podílíte oba, takže vlastně každý rodič dá 4000 tis.
já, když jsem si to spočítala, tak jsem nevěřila kolik mě stojí 10 tiletý syn.
měj připravené i výdaje na domácnost - byt i jídlo. jak již někdo tady říkal, měj to i na papíře, mluv úplně normálně, jistě, a si nemyslí, že chceš jenom udělat zlo BM a žádný "fňukání".
držím palce

jo a na to co jim řekneš můžou třeba chtít účty

Miiino já už jsem u toho soudu byla, ale bohužel jsem se moc nepřipravila a výše jsem něco o průběhu soudu psala. Kroužek jsem tam uvedla a kroužky ve škole mají zdarma když pobírám dávky. Ta soudkyně chtěla vědět kolik dám za domácnost a také kolik dostávám. V té nervozitě jsem řekla, že mám na starší dceru 10 let na školní pomůcky výdaj pouze 800,- ročně. Jízdné dcerám platí otec a také starší dceři měsíčně kredit. Myslíte si i teď, že uspěji?

Není tady

#13 12. 1. 2007 12:30

Lukas
♥♥♥----
Místo: Mělník

Ja se ve vyzivnem moc nevyznam, ale vzhledem k prijmum otce mam pocit, ze vyzivne je nadstandardni. Neznam ale zdaleka ani vsechny ostatni okolnosti, takze si netroufam odhadovat zda uspejete ci nikoliv

Není tady

#14 12. 1. 2007 12:39

ita
♥♥♥♥♥♥-

Michaelo, kdyby soudce chtěl žádost zamítnout, asi by to udělal hned. Byla jsi nervozní, dal Ti čas, abys se na to lépe připravila. Nachystej si to a uspěješ.

Není tady

#15 12. 1. 2007 15:43

Adamíra
♥♥♥♥---

Myslím si tedy, že výše výživného je vyšší, než by si mohl otec dovolit. Navíc uvádíš,že hradí kredity,jízdné-což bys měla samozřejmě ty.Každopádně bere-li otec 13.600 minus 4000=9600. Musí samozřejmě platit nájem (či opravy),inkaso-odhaduji, min. 4000 Kč.Jsme na nějakých 5600 Kč. A to by mu mělo zbýt na jídlo a ostatní a ještě něco malinko dát bokem,kdyby se něco polámalo !? Zdá se mi, že mᚠpřehnané požadavky. BM si asi nemůže moc vyskakovat, tak byste se i vy měli poněkud uskrovnit. Navíc to, že žádᚠo zvýšení a nejsi vůbec připravená k soudnímu jednání mi přijde docela zcestné. Ale je to jen můj názor. Můj manžel taky platí výživné na dospělé potomky z býv.manželství-ti si kupují, co je napadne a my nevycházíme ... (ale to je jiná kapitola)

Není tady

#16 12. 1. 2007 16:39

michaela25
♥♥-----

Lukas napsal(a):

Ja se ve vyzivnem moc nevyznam, ale vzhledem k prijmum otce mam pocit, ze vyzivne je nadstandardni. Neznam ale zdaleka ani vsechny ostatni okolnosti, takze si netroufam odhadovat zda uspejete ci nikoliv

Lukáši takže svy si myslíte, že 2.200,- které mi nyní platí je nadstandartní? No nevím já po něm teď požaduji ty 4.000,- víte?! Tak to riskněte a odhadněte to děkuji

Není tady

#17 12. 1. 2007 16:42

michaela25
♥♥-----

Adamíra napsal(a):

Myslím si tedy, že výše výživného je vyšší, než by si mohl otec dovolit. Navíc uvádíš,že hradí kredity,jízdné-což bys měla samozřejmě ty.Každopádně bere-li otec 13.600 minus 4000=9600. Musí samozřejmě platit nájem (či opravy),inkaso-odhaduji, min. 4000 Kč.Jsme na nějakých 5600 Kč. A to by mu mělo zbýt na jídlo a ostatní a ještě něco malinko dát bokem,kdyby se něco polámalo !? Zdá se mi, že mᚠpřehnané požadavky. BM si asi nemůže moc vyskakovat, tak byste se i vy měli poněkud uskrovnit. Navíc to, že žádᚠo zvýšení a nejsi vůbec připravená k soudnímu jednání mi přijde docela zcestné. Ale je to jen můj názor. Můj manžel taky platí výživné na dospělé potomky z býv.manželství-ti si kupují, co je napadne a my nevycházíme ... (ale to je jiná kapitola)

Adamíro já teprve o ty 4.000 žádám. Ano kredit a jízdné jim platí. Proč bych měla vše hradit já vždy je také jejich otec a já jsem na úřadě práce. Otec si klidně bydlí v RD a prý platí okolo 4.000 a také mluvil o tom, že musí hradit třeba opravu střechy aj. Mě z dávek + výživné zbyde také okolo 5.000 ale ovšem na 3 osoby a pro nás to není málo? A co myslíte vyjde mi to zvýšení? děkuji

Není tady

#18 12. 1. 2007 20:45

Adamíra
♥♥♥♥---

Myslím si, že otázka, zda-li Vám zvýšení vyjde také opravdu záleží na "připravenosti" odpovídat otázky soudkyně:nejde o to se to naučit,ale vědět, kolik na jídlo,jízdné,kroužky,ošacení atd. Jestli-že jste opravdu nebyla schopna plně zodpověďět proč se tak výrazně zvýšily Vaše požadavky,tak si myslím, že požadovaného zvýšení nedosáhnete, ale např. Vám soudkyně namísto nynějších 2000 kč možná přisoudí Kč 3000. To je můj odhad a názor.

Není tady

#19 12. 1. 2007 22:51

zenetka
♥♥♥----

Michaelo, nemáte něco společného s Petrem33?
Jak se tu začly probírat ty konkrétní cifry, že má cca 14 000 čistého, z toho na inkaso dá 4000......on ve svých příspěvcích píše prakticky ta samá čísla, a taky píše, že platí na děti 10 a 6 let celkem 2 200 a bývalka žádá teď 2 200 + 1 800......
Jím založenou diskusi pod názvem VݎIVNÉ najdeš na právním, momentálně je to na třetí straně.

Není tady

#20 12. 1. 2007 23:14

Baruna70
♥♥♥----

pokud by Michaela nevedela o cem zenetka pise,tady je link:  http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=12367
docela zajimave smile

Není tady

#21 16. 1. 2007 10:58

michaela25
♥♥-----

Lukas napsal(a):

Takže si Lukáši myslíte, že 2.200 na dvě děti na nadstandartní Ty 4.000 jsem žádala právě teď!

Není tady

#22 16. 1. 2007 11:01

michaela25
♥♥-----

Adamíra napsal(a):

Myslím si, že otázka, zda-li Vám zvýšení vyjde také opravdu záleží na "připravenosti" odpovídat otázky soudkyně:nejde o to se to naučit,ale vědět, kolik na jídlo,jízdné,kroužky,ošacení atd. Jestli-že jste opravdu nebyla schopna plně zodpověďět proč se tak výrazně zvýšily Vaše požadavky,tak si myslím, že požadovaného zvýšení nedosáhnete, ale např. Vám soudkyně namísto nynějších 2000 kč možná přisoudí Kč 3000. To je můj odhad a názor.

Takže si myslíte Adamíro, že alespoň o něco mi je přeci jen zvýší? Ikdyž jsem měla první soud v roce 2003 a tento 2007, ale návrh jsem už podávala v roce 2005 tedy po dvou letech?

Není tady

#23 16. 1. 2007 11:02

michaela25
♥♥-----

zenetka napsal(a):

Michaelo, nemáte něco společného s Petrem33?
Jak se tu začly probírat ty konkrétní cifry, že má cca 14 000 čistého, z toho na inkaso dá 4000......on ve svých příspěvcích píše prakticky ta samá čísla, a taky píše, že platí na děti 10 a 6 let celkem 2 200 a bývalka žádá teď 2 200 + 1 800......
Jím založenou diskusi pod názvem VݎIVNÉ najdeš na právním, momentálně je to na třetí straně.

Ženetko můj bývalý to zřejmě není on nemá přístup k PC, ale  možná jde jen o nějakou náhodu, že někdo jiný má stejné požadavky atd.

Není tady

#24 16. 1. 2007 11:17

ita
♥♥♥♥♥♥-

Michaelo, to výživné je v dnešní době směšné, určitě to zvýší, jen to chce zdůvodnit. Někde už byla rada, že pokud částku nadsadíš, soud Ti schválí tu výši, kterou jsi vlastně chtěla. O zvýšení  můžeš požádat vždy, když se změní situace.

Není tady

#25 16. 1. 2007 11:17

Inka
♥♥-----

Požadované výživné se mi zdá neúměrně vysoké s ohledem na výši příjmu otce  a to vše co otec dětem poskytuje a to nemusí!!! Kromě toho jsou děti celkem velké na to, aby jsi musela sedět doma na zadku a nechodit do práce (vzhledem k tomu co otec píše, dělᚠnačerno - čemu vcelku věřím, jelikož s tím mám své zkušenosti). Z toho co píšeš se mi zdᚠjako matka vykořisovatelka a chci ti jen poradit, aby jsi nepokoušena šestí a vždy se s otcem raději chtěla domluvit, protože i mu může dojít trpělivost, dostat výpověď není v dnešní době takový problém. Dětem bude poskytovat pouze to výživné, které už nebude tak vysoké. Kromě toho jsi zapomněla napsat, že na brýle i rovnátka každá pojišovna dává příspěvek a sociálka každý rok sociálně potřebným příspěvek na oblečení až do výše 10.000,-Kč, potřeby do školy zaplatí celé a pokud děti jedou na školu v přírodě nebo na tábor rovněž to uhradí sociálka.  Tak nevím jak je to s těmi náklady, kromě toho pokud mi chybí peníze, vždy přece vím na co.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí