Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 9. 1. 2007 7:09

čelák
♥------

domácí úkol,příprava do školy

Zdravím všechny a prosím o radu,mám syna ve 2 třídě který odmítá domácí přípravu do školy,když dojde na dělání úkolů začne se vstekat,nadávat ,brečet. Zkoušela jsem to po dobrém i po zlém,nic nepomáhá. Škola mu zrovna moc nejde takže se učit potřebuje,díky za radu i názor.

Není tady

#2 9. 1. 2007 9:27

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Re: domácí úkol,příprava do školy

Myslím, že to souvisí s tím, jak prospívá. Možná si uvědomuje, že není jedničkář a děti to mohou nést velmi těžce. Jde o to, aby si uvědomil, že má jisté povinnosti. Že není chyba , že se učí hůř. Ale svoje si splní. Třeba rozdělit úkoly do několika kratších úseků. Kdyby to nepomohlo, zvažovala bych návštěvu dětského psychologa nebo poradny, kde by měli být schopni poradit s problémem. Mě se zdá, že mám příliš málo info na to, abych mohla dát radu.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#3 9. 1. 2007 9:32

čelák
♥------

Co přesně potřebuješ vědět? Budu vděčná za každou radu,dost mě to trápí.

Není tady

#4 9. 1. 2007 9:38

čelák
♥------

PavlaH napsal(a):

Myslím, že to souvisí s tím, jak prospívá. Možná si uvědomuje, že není jedničkář a děti to mohou nést velmi těžce. Jde o to, aby si uvědomil, že má jisté povinnosti. Že není chyba , že se učí hůř. Ale svoje si splní. Třeba rozdělit úkoly do několika kratších úseků. Kdyby to nepomohlo, zvažovala bych návštěvu dětského psychologa nebo poradny, kde by měli být schopni poradit s problémem. Mě se zdá, že mám příliš málo info na to, abych mohla dát radu.

Co přesně tě zjímá,budu vděčná za každou radu.

Není tady

#5 9. 1. 2007 9:54

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno

Asi bych se snažila aby mělo dítko co největší pohodu. Na všechno ho dostatečně dopředu připravit. Třeba: teď si hraješ a až si dohraješ a dᚠsi svačinku, půjdeme napsat úkoly. Jsi šikovný kluk a spolu to hravě zvládnem. Prostě chválit a chválit. A pokud mu něco nejde, spíše to přejít a chválit ho za to, co mu jde. Měl by cítit maximální podporu od vás. Mě se osvědčilo, když dcera nechtěla psát úkoly, že jsem se vůbec nerozčilovala, řekla jsem, dobře, tak si to schovej, nic nepiš. Je to tvůj život a když chceš zůstat hloupá a nevzdělaná, je to tvůj problém. A v klidu jsem odešla z místnosti. Vždycky nakonec přišla s tím, že si to rozmyslela. Zkus se o tom poradit i s nějakým dětským psychologem.
Už jsem to psala do jiné diskuze, moc hezká knížka o pozitivním rodičovství je: Muži jsou z  Marsu, ženy z Venuše a děti z nebe.

Upravil(a) lueta (9. 1. 2007 9:56)

Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

#6 9. 1. 2007 10:06

x256987
Host

čeláku, a bylo to takhle odjakživa, nebo se synovo chování nějak náhleji změnilo? V tom případě bych uvažovala třeba i o kineziologii.

#7 9. 1. 2007 10:14

čelák
♥------

Řekla bych že se jeho odpor ke škole zhoršuje s návalem a složitostí učiva,když se snažím mu něco vysvětlit tak začne brečet a nadávat na školu,řekla bych že se někdy chová až moc hystericky,trošku mě to děsí.

Není tady

#8 9. 1. 2007 10:14

lueta
♥♥♥♥♥♥-

Čau Judit, ty nejsi v škóle? Já  jsem si dala volno, že jako budu dělat papíry a sedím tady u PC a vymýšlím, co mám udělat, jen abych nemusela papírovat. Fuj, jsem nedisciplinovaná, líná a nemám tu nikoho, kdo by mě pozitivně motivoval. Tak čau zítra!!!!!!!!!!stolt

Není tady

#9 9. 1. 2007 10:15

lueta
♥♥♥♥♥♥-

čelák napsal(a):

Řekla bych že se jeho odpor ke škole zhoršuje s návalem a složitostí učiva,když se snažím mu něco vysvětlit tak začne brečet a nadávat na školu,řekla bych že se někdy chová až moc hystericky,trošku mě to děsí.

A co paní učitelka? Někdy není chyba jen v dětech.

Není tady

#10 9. 1. 2007 10:44

x256987
Host

Psssst! Dvě třídy jsou na horách, a tak dnes učím jednu, slovy jednu hodinu, a to od 11:50 do 12:35. Oddech před všemi těmi poradami, rodičáky, písemkami...

#11 9. 1. 2007 12:22

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥

čeláku jde ot o jestli je to problém náhlý nebo se stupňující. Jestli je syn nenadaný, nebo trpí nějakou dys vadou. TOhle všechno se promítá  do přípravy, soustředění a únavy. Taky jeho spokojenost, nebo jestli ho chválíte aspoň za to co se mu daří. Jestli má něco v čem může vynikat.

Taky můžou pomoci rituály, režim. Když přijde ze školy po družině , převleče se, splní povinnosti a pak může cokoli. Není třeba tak unavený. některé úkoly může dělat sám. Další věcí je jestli toho nemá moc. Jestli má jen úkoly ze školy nebo sami cvičíte navíc. Další věcí je jeho temperament. Nechybí mu pohyb? ROzumí si s učitelem?

Pokud by byl problém složitější viděla bych to fakt na poradu vPPP nebo u dětského psychologa. Lehčí záležitosti by se daly zvládnout přes zmiňovanou kinezi - tam jde o různé bloky. Jde o to vysvětlovat, proč jsou úkoly důležité třeba 152x po sto padesáté třetí to pochopí.

Někdy může být problém u toho, kdo s malým dělá úkol. Nemusí být dostatečně trpělivý...atd.

Není tady

#12 9. 1. 2007 13:44

Eva36
♥♥♥♥♥♥-

Po zlém bych to nezkoušela. Takže po dobrém, ale důsledně a rozumně. Rozdělit úkoly do menších "jednotek" a taky třeba psát je rovnou do sešitu (ne tedy nanečisto, jak to někteří rodiče v dobré snaze nutí dítě psát a pak přepisovat) ... Nechat mu mezi školou a přípravou do školy doma nějaký čas, aby se mohl "vylítat" a vybít energii .... Pak už jen nepovolit, nezlobit se, pokud nepochopí, vysvětlovat, hledat jiný způsob vysvětlení, nechat dítěti dost času, aby přišlo na řešení samo, napovídat spíš jen ze začátku. Chválit za každý pokrok, za neúspěchy netrestat (ani slovně a pozor na "perličky" typu "no zase´s to zvoral" nebo případně "já se z tebe zblázním"...žádné dítě si nepřeje být příčinou toho, že maminka se zblázní) ... (Mně pomáhá, když jsem si představila, že moje dcera je úplně cizí dítě....když totiž nechápe cizí dítě, tak mi to nevadí tolik, jako když nechápe MOJE dítě...o to hůř, že jinak se mi jeví jako bystrá a "najednou" nechápe...no to bylo jen tak na okraj.) Tak tak nějak ... brácha byl šílené dítě. Nepozorné, hyperaktivní, samý problém ve škole, nerad se učil ....mámina kámoška - učitelka přišla na to , že by mohl mít dyslexii. Šlo se na vyšetření, které to potvrdilo a pak šel na půl roku do vyrovnávací třídy, kde s nimi učitelka pracovala jinak. Pak se zařadil zpátky do té své třídy a bylo to o mnoho lepší. Taky máma dostala rady typu hlavně klid, nezlobit se, nevztekat, ale bez řevu apod. důsledně trvat na plnění povinností, které dítěti rozumně uložila. Pravda je, že svůj podíl měla na bráchově nechuti i p. učitelka, která by se hodila spíš na výchovu do věznice, řekla bych. S novým rokem naštěstí brácha dostal jinou, normální Paní učitelku.

Není tady

#13 9. 1. 2007 14:05

tes1
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Má dcera to má přesné dané, je sice teprve v první třídě, ale doma dodržujeme přesný řád, takže nemá ani šanci protestovat. Prostě příjde domů ze školy, ví, že jí čeká svačina, potom úkoly, pak hraní, pak večeře, po večeři cvičení logopedie, pak vana a spánek. A tak je to každý den. U nás to tak funguje. Dítěti jsem dala najevo, že to takhle bude fungovat, že jsou první povinnosti aže pak si teprve holka může dělat co chce, a po hraní se bude muset zase chvilinku soustředit na logopedii a min. 20min cvičit jazýček.

Pokud ani takhle po navyknutí systému nepříjde zlepšení může se jednat o poruchu pozornosti, pak bych to asi řešila s dětským psychologem , aby nám poradil správný přístup. Každé dítě je určitá osobnost a tudíž ke každému je indiviedlní přístup...

A chtěla bych se zeptat jak ho správně motivuješ do školy?

http://lilypie.com/pic/2009/11/04/XKso.jpghttp://lbyf.lilypie.com/CUegp1.png
http://lb5f.lilypie.com/TikiPic.php/Qa8frKc.jpghttp://lb5f.lilypie.com/Qa8fp1.png

Není tady

#14 10. 1. 2007 6:41

čelák
♥------

Co myslíš tou motivací? Říkat mu že školu potřebuje,naučí se tam spoustu nových věcí které bude potřebovat jsem zkoušela,jak motivuješ svou dceru ty? Včera jsem si s ním promluvila a zjistila jsem že má problém s jedním spolužákem,možná tady bude ten problém,paní učitelka stojí při spolužákovi,jsou to sice jen klučičí dohady ,ale on cítí křivdu ze strany učitelky,nikdy mu nevěří.

Není tady

#15 10. 1. 2007 7:28

tes1
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Tak to zkus začít řešit, třeba syn potřebuje cítit , že má v někom oporu, asi bych začala u pí, třídní, pokud by to nepomohlo, řešila bych to výš...

Možná je chyba v tom, že se cítí nevinný a nespravedlivě odsouzený a nikdo mu s tím neumí pomoct. Tvého syna je mi líto, také jsem to jednou zažila a pak se mi do školy opravdu nechtělo a rezignovala jsem. Zkus mu dát najevo, že on není ten špatný a že to s ním vyřešíš, že škola je fajn, jen se bohužel někde stala chyba,a že ty jako jeho maminka ji najdeš a dᚠvše do pořádku.. Zkus u pí.učitelky - možná je začátek hledání právě tam.

Svou dceru motivuju tak, že domácí úkoly bereme formou zábavy, na učení se těší - místo čtení učebnice si třeba vememe pohádky a čteme z pohádek, učení básničky má dcerka předvede jako představení, matematiku si zkoušíme na papíře a může si k tomu malovat hruštičky , jablíčka co jí napadne. V prvouce si povídáme jaké to je když... A vím, že má dcera vždy se zájmem poslouchá..

http://lilypie.com/pic/2009/11/04/XKso.jpghttp://lbyf.lilypie.com/CUegp1.png
http://lb5f.lilypie.com/TikiPic.php/Qa8frKc.jpghttp://lb5f.lilypie.com/Qa8fp1.png

Není tady

#16 10. 1. 2007 8:18

lueta
♥♥♥♥♥♥-

čelák napsal(a):

Co myslíš tou motivací? Říkat mu že školu potřebuje,naučí se tam spoustu nových věcí které bude potřebovat jsem zkoušela,jak motivuješ svou dceru ty? Včera jsem si s ním promluvila a zjistila jsem že má problém s jedním spolužákem,možná tady bude ten problém,paní učitelka stojí při spolužákovi,jsou to sice jen klučičí dohady ,ale on cítí křivdu ze strany učitelky,nikdy mu nevěří.

Tak zajdi do školy a promluv i s paní učitelkou. Pozitivní motivace znamená hlavně to, že jej budeš co nejvíc chválit. Každé normální dítě ( i dospelý, že?) chce aby ho ostatní chválili. Takže ho prostě chval a chval. Vidíš, jak jsi to hezky zvládnul, já věřím tomu, že jsi chytrý kluk a dokážeš všechno co budeš chtít, atd. Když se něco nepovede, řekni jen že to nevadí, nikdo neumí všechno a chodí do školy proto, aby se to naučil.Nejstrašnější je, když rodiče zadupají svoje děti a zničí jim sebevědomí, když jim neustále předhazují že jsou k ničemu a nic nedokážou.

Není tady

#17 10. 1. 2007 9:44

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥

Tak přece jen psychický problém. Zkus jej rozdělit na dvě části. První jsou trable se spolužákem a druhé je učení. Chlapec by měl pochopit, že ty dvě části spolu nesouvisí. To znamená že na vlastní životní situaci bys měla vysvětlit, že i když se pohádᚠse šéfem svoji práci si stejně spplnᚠabyste měli penízky na jídlo a mlsky. Takhle by to druhák už pochopit mohl.

ROzhovor s učitelkou si předem domluv a chtěj vědět nejen o problémech mezi spolužáky ale zajímej se i o učení. Z přístupu se ledacos dovíš. Každopádně zaved režim. pevný a pravidelný.

Není tady

#18 11. 1. 2007 6:24

čelák
♥------

Nemáte někdo zkušenosti s kineziologickou poradnou? Pokusím se tam synem zajít,třeba nám to pomůže s naším problémem.

Upravil(a) čelák (11. 1. 2007 6:25)

Není tady

#19 11. 1. 2007 8:41

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥

čeláku, zkušenost mám a dokonce i osobní. Mohou vyplavat problémy, o kterých ani netušíš a tím, že se odkryjí, mᚠmožnost je řešit. Jde jen o to vybrat si člověka, který ti lidsky sedí.

Není tady

#20 11. 1. 2007 11:35

čelák
♥------

Kam jsi chodila?Můžeš mi někoho doporučit?

Není tady

#21 12. 1. 2007 10:50

Lukas
♥♥♥----
Místo: Mělník

Mam jednu dcerku v prvni tride - zpocatku ji delalo hrozny problemy cteni, protoze ji neslo a priserne se u toho vztekala. Zkousel jsem leccos, nakonec zabralo to, ze jsme si role vymenili - ja jsem cetl a ona me kontrolovala, jestli ctu dobre. A cetl jsem schvalne stejne spatne jako ona. Mela hroznou radost, kdyz me mohla opravovat smile Ted uz se ctenim ani se vztekanim problemy nejsou.

Upravil(a) Lukas (12. 1. 2007 10:50)

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí