Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 8. 1. 2007 13:24

esquisse
♥------
Registrovaný: 8. 1. 2007
Příspěvky: 8

Alkohol, vztah, rozchod a zmatek

Je mi 22 let, v únoru budeme mít dvouleté výročí s mým 29letým přítelem.
Vztah nám klapal moc hezky, ale pak jsem zjistila, že mám slona v obýváku. Tím slonem je alkohol a kamarádi.
Přítel jim nedokáže nic odepřít, mám pocit že jsou pro něj přednější než já, všechny peníze jim rozpůjčuje, pak je prosí, aby mu milostivě vrátili aspoň část dluhu...
Skoro každý večer (a když se nevidíme, tak asi každý večer) je v hospodě. Už před čtvrt rokem jsem mu dala ultimátum - buď přestaneš pít, nebo se rozejdeme. Vydržel bez alkoholu asi dva měsíce, pak začal zase chodit do hospody na limonádu, pak na jdno, pak na dvě... Předevčírem jsme seděli v hospůdce s přáteli, já tomu mému řekla, aby už brzdil, že začíná mít dost a on mi jedovatě odpověděl:"Dělám ti snad ostudu na ulici? Mlátím tě? Tak o co ti jde?" A když jsme příšli domů, řekl "Omlouvám se, jestli mi chceš vynadat, tak až ráno, te´d by to stejně nemělo smysl."(jinými slovy "Kecej si co chceš, mě je to stejně fuk.")
Přátelé nás považují za skvělý pár, nevidí jeho problémy s alkoholem, nevidí, že sedím večer sama doma a čekám až se vrátí, když řekl, že přijde za hodinu  a vrátí se za dvě...táhne z něj...
Můj problém je v tom, že vím, že mě miluje, dává mi to najevo,ale chlast a kamarády má asi radši.A já mám pocit že už se to přehouplo přes hranici, kdy ještě vydržím být normální. Nejhrší asi je, že jemu vůbec nepřipadá, že je něco špatně, on je spokojený, nechápe, proč já ne.
Nevím, jestli potřebuju radu, nebo jen pocit, že mě někdo chápe, že ví, jak mi je a dodá mi odvahu k radikálnímu řezu. Má někdo z vás mi k tom co říct? Třeba vaši zkušenost, radu, cokoliv, jen s tím už nemůžu být sama...

Upravil(a) esquisse (8. 1. 2007 15:41)

Není tady

 

#2 8. 1. 2007 14:23

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 19. 11. 2006
Příspěvky: 2245
Web

Re: Alkohol, vztah, rozchod a zmatek

Ahojky, taky jsem měla přítele, pro kterého jsem byla až na třetím místě - po práci a po kamarádech (není náhodou ve znamění Lva?). Znám to také, čekala jsem na něj doma. No, ale tehdá jsem to vidět nechtěla. Nakonec odešel a já se z toho ještě dostávám. Myslím, že mᚠdvě možnosti. Zkusit si najít vlastní koníčky a "nečekat" na něj, udělat se méně "jistou" a uvidíš, jestli se změní a začne si tě zase víc vážit. Ale spíš bych nečekala a udělala ten radikální řez, o kterém píšeš... Spíš to vypadá, že se nezmění, je prostě takový...


Plýžením v plyš! tongue

Není tady

 

#3 8. 1. 2007 15:11

esquisse
♥------
Registrovaný: 8. 1. 2007
Příspěvky: 8

Re: Alkohol, vztah, rozchod a zmatek

Ne, ten můj je Vodnářwink
Problém je v tom, že celý život jsem byla vychovávána k tomu, abych byla vděčná, že si mě vůbec někdo všimne, abych neriskovala a radši se držela toho, co mám, i když se mi to nelíbí, protože kdo chce víc, nemá nic...a podobná moudra, takže jsme se nad sebou dost zamyslela a rozhodla se, že mám svou hodnotu a nemám zapotřebí čekat na nezodpovědného ožralu až mu dají kamarádi chvilku volno. Ani sex mě s ním nebaví, prostě už jen musím říznout do živého, ale vzadu v hlavě ten maličkej hlásek pořád křičí:"Neopouštěj ho, co když nenajdeš nic lepšího!" Vím, že je to hloupost, ale....stejně se nedokážu rozhoupat.
Navíc mi občas zalže a když se ho zeptám proč, řekne, že se bál, že se budu zlobit...

Upravil(a) esquisse (8. 1. 2007 15:54)

Není tady

 

#4 8. 1. 2007 20:15

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 19. 11. 2006
Příspěvky: 2245
Web

Re: Alkohol, vztah, rozchod a zmatek

Přijde mi, že ve 22 mᚠještě spousta času najít toho lepšího, minimálně se oba poučíte a v příštím vztahu dokážete být sami lepšími pro ty další, alespoň já to takhle na sobě teďka vnímám... Sice jsem přítele ztratila, protože už to ani nechtěl řešit, ale naučila jsem se spoustu nového tím prozřením, které mi ten rozchod přinesl. Pokud dokážeš sem do diskuze takhle "chladně kalkulovat" (je to nadnesené, ale vnímám to takhle), myslím, že už jen ztrácíš čas ve starém vztahu... můj pocit smile


Plýžením v plyš! tongue

Není tady

 

#5 8. 1. 2007 20:38

esquisse
♥------
Registrovaný: 8. 1. 2007
Příspěvky: 8

Re: Alkohol, vztah, rozchod a zmatek

Neměla jsem v úmyslu "chladně kalkulovat", ale musím připustit, že když to teď po sobě čtu, opravdu to vypadá jako studený výčet důvodů, proč odejít.
Děkuju za podporu, přesně tohle jsem potřebovala slyšet. Teď už jen potřebuju sebrat sílu a říct mu do očí proč odcházím, a hlavně se u toho nerozbrečet.
Jen se strašně, strašně bojím, že už nikoho nenajdu(vím, že je to blbost, ale stejně tu ten strach je...)

Upravil(a) esquisse (8. 1. 2007 20:58)

Není tady

 

#6 8. 1. 2007 21:32

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 19. 11. 2006
Příspěvky: 2245
Web

Re: Alkohol, vztah, rozchod a zmatek

Esquisse, držím palce, dej vědět jak to dopadlo... Věř tomu, že to nebude lehké ani pro jednoho z vás. Nechtěla jsem psát, že zrovna chladně kalkuluješ, ale v podstatě tam mᚠvýčet samých proti... asi opravdu jen čekᚠna to, aby ti to někdo "posvětil". Pokud chceš zůstat ve vztahu jenom proto, že se bojíš, že již nikoho lepšího nenajdeš, zůstaň, ale když "nedává" jeden, druhý časem taky přestane a zbyde jenom vztah "ze zvyku" než si jeden najde někoho jiného a ukončí to. Rozhodnutí je jen na tobě. Tak na správná rozhodnutí wink


Plýžením v plyš! tongue

Není tady

 

#7 9. 1. 2007 11:42

esquisse
♥------
Registrovaný: 8. 1. 2007
Příspěvky: 8

Re: Alkohol, vztah, rozchod a zmatek

Děkuju, určitě dám vědět.
Výčet jsem původně chtěla napsat pro i proti, ale ve sloupci pro mi vyšlo jen že mě asi má rád, tak to mi přišlo zbytečný na jednu věc dělat chlíveček:/
Mᚠpravdu, když jsem to znovu promýšlela, pochopila jsem, že opravdu už jen potřebuji, aby mi někdo řekl, že dělám správnou věc. Takže dnes a zítra přetrpím zkoušky ve škole a pak...dumbom

Není tady

 

#8 11. 1. 2007 18:45

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Alkohol, vztah, rozchod a zmatek

esquisse: Je ti 22 roků. Na to, abys našla někoho lepšího, mᚠcelý život. Věř mi.
Zkus se mít trochu víc ráda a uvědom si, že mᚠsvoji cenu. Je jasné, že výchova v tobě zanechala nesmazatelné stopy sad Na to bych oponovala - sedávej panenko v koutě, budeš li-hodná, zůstaneš tam sedět až do smrti a k tomu s problémovým partnerem, který už ti teď lže a hospoda s kamarády mu jsou přednější.
Věř tomu, že kdyby přišly děti, přítel vystrčí rohy a začne si teprve dělat, co chce. Zkus si přečíst některé příspěvky na netu, které píšou ženy, co si prošly třebas dvacetiletým soužitím s podobným týpkem. Když jim bylo dvacet, přítel se jakž-takž krotil ze strachu, že bude opuštěn. Pak přišly děti, příteli-manželovi otrnulo, protože měl jistotu, že nebude jen tak lehce odkopnut a začaly obvyklé lahůdky: s ničím doma nepomohl, o nic se nepostaral, denně seděl v hospodě, manželka táhla finančně i pracovně celou domácnost a když se ozvala, manžel se nerozpakoval jí jednu nebo dvě vrazit.
Děvče, takového smetáka najdeš vždycky.Opravdový táta pro život se nehledá snadno, ale nakonec se najde. Věř tomu.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#9 12. 1. 2007 12:16

Mandelinka
♥------
Registrovaný: 12. 1. 2007
Příspěvky: 1

Re: Alkohol, vztah, rozchod a zmatek

Milá Esquisse,
taky jsem měla něco podobného. Byli jsme s přítelem skoro 3 roky. On ještě studoval a byl skoro denně v hospodě. Já už chodila do práce, takže jsem mu nestíhala, občas jsem se taky potřebovala vyspat... Byl pořád bez peněz, ale s kamarády si vždycky vypomohli. Nebo jsem za něj platila já, když jsem byla v hospodě s ním. I když jsem mu říkala, že by nemusel být v hospodě denně, nezměnil to. Musí si přece užít, dokud je může... Pak se ukázalo, že zatímco doma spím, tak on v lehké podnapilosti flirtuje s dívkami, které spát nemusí. A nejen flirtuje, ale i zahýbá (údajně "jen" třikrát!) Takže nemusím asi říkat, že nastal rychlý konec... Sice naléhal, že mě hrozně miluje a tamty pro něj nic neznamenaly a nechá toho... Bla bla
Nechci malovat čerta na zeď - třeba ten tvůj není tak hrozný, ale pokud ještě v 29 letech neví, jestli je láska důležitější než stále ty samé žvásty kamarádů, pak rychle pryč.
A hlavně se neboj, že zůstaneš sama! Ve 22 bych se vůbec nerozmýšlela (mě bylo 27). Ohromě se ti uleví a za pár týdnů budeš volně dýchat a brzo někoho potkáš!
Doporučuju po rozchodu udělat se sebou nějakou změnu, hýčkat se, něco si koupit, někam jet, začít si s někým dopisovat smile
Držím palce!

Není tady

 

#10 12. 1. 2007 12:31

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: Alkohol, vztah, rozchod a zmatek

Nejen, že se přítel nezlepší, bude to pořád horší. I s dětmi bys byla neustále sama, žádný rodinný ani společenský život. Zřejmě nemá žádné koníčky, zájmy a byl tak vychován. Neváhej, čím dřív, tím líp.

Není tady

 

#11 12. 1. 2007 12:43

esquisse
♥------
Registrovaný: 8. 1. 2007
Příspěvky: 8

Re: Alkohol, vztah, rozchod a zmatek

To: Kiara, Mandelinka, ita:
Děkuju, potvrdily jste mi, co jsme tušila, že to fakt nemá smysl.jenco se mi vrátí hlas(angina), řeknu mu do očí co si myslím a odejdu s hlavou vztyčenou. To, že pak budu asi dlouho bulet do polštáře vědět nemusí.

Není tady

 

#12 12. 1. 2007 13:18

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Alkohol, vztah, rozchod a zmatek

esquisse napsal(a):

Ne, ten můj je Vodnářwink
Problém je v tom, že celý život jsem byla vychovávána k tomu, abych byla vděčná, že si mě vůbec někdo všimne, abych neriskovala a radši se držela toho, co mám, i když se mi to nelíbí, protože kdo chce víc, nemá nic...a podobná moudra, takže jsme se nad sebou dost zamyslela a rozhodla se, že mám svou hodnotu a nemám zapotřebí čekat na nezodpovědného ožralu až mu dají kamarádi chvilku volno. Ani sex mě s ním nebaví, prostě už jen musím říznout do živého, ale vzadu v hlavě ten maličkej hlásek pořád křičí:"Neopouštěj ho, co když nenajdeš nic lepšího!" Vím, že je to hloupost, ale....stejně se nedokážu rozhoupat.
Navíc mi občas zalže a když se ho zeptám proč, řekne, že se bál, že se budu zlobit...

Milá zlatá, tak ve výše tebou napsaném mᚠten problém....tam hledej odpovědi ... a mimochodem - každý dostane to, co chce. Chceš málo, málo taky dostaneš. A je to jen a jen na tobě. A co má jako bejt, když nenajdeš nic lepšího? Copak žena může být šastná jen prostřednictvím muže? Nikoli ... ale v tý svý hlavince to tak mᚠuspořádaný. Dá se s tím pracovat, mně osobně pomohla psychoterapie. Jiným pomohla kineziologie, dalším regresní terapie, dalšímu rodinné konstelace. Ty už víš, kde mᚠproblém. To není tvůj přítel, to jsou tvoje zažité vzorce chování v tvém podvědomí. tak teď už jen se pustit do šarvátky s nimi. Dost možná že bude trvat hodně dlouho a neobejde se bez pořádných šrámů, ale jakmile si to v hlavě porovnáš, nebudeš už doma sedět a mít pocit, že tvým údělem je čekat, až se miláček vrátí z hospody....nebudeš mít en malinkej hlásek "vzadu", co křičí "Co když nenajdeš nic lepšího..." .... je to o práci na sobě. (A já se řídím taky mimochodem tím, že nevyhrožuju naplano. Když jsi dala ultimátum už před čtvrt rokem, on podmínku nedodržel a ty s ním pořád jsi, utvrzuje ho to v tom, že vedeš plané řeči a skutek utek´. Čiliže si s tebou může dělat, co ho napadne a dané slovo se držet nemusí.... na druhou stranu tě chápu - s tím hláskem "vzadu" se ultimátum dodržuje těžko. Proto ti radím pracovat na sobě.) pussa

Upravil(a) Eva36 (12. 1. 2007 13:21)

Není tady

 

#13 12. 1. 2007 14:34

esquisse
♥------
Registrovaný: 8. 1. 2007
Příspěvky: 8

Re: Alkohol, vztah, rozchod a zmatek

Věř mi, že se snažím na sobě pracovat a už jsem udělala docela velkej pokrok.Netvrdím, že nemůžu být bez chlapa šastná, ale neříkej, že ty nikdy nemᚠani na chvilku pochyby o sobě, o tom , co děláš, o tom, jak vlastně všechno funguje. Vím, kde je problém, kdybych to nevěděla, neuměla bych to pojmenovat, vůbec bych nic na net nenapsala a dál bych čekala doma až se pán tvorstva vrátí z hospody.Vím, co od života chci, trvalo mi dlouho než jsem to zjistila, ale mám jasno.Nepotřebuju terapii, potřebuju sebrat odvahu a vydržet těch pár minut kdy mu řeknu že je konec. A v tom mi nepomůže ani ten nejlepší terapeut na světě.

Není tady

 

#14 12. 1. 2007 15:09

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Alkohol, vztah, rozchod a zmatek

To je dobře, že kráčíš někam dál v životě. Jen tak dál. Jinak to člověk vidí ve 22, jinak ve 32 smile A pořád je se co učit a pořád vidím chyby, který jsem jako mladší udělala. Nebo mě taky občas napadá, jestli to, co dělám, dělám správně....naštěstí si vždycky umím říct, že když dělám to, co chci dělat, tak pak to rozhodně správně dělám...někdo tomu říká sobectví, ale být sobecká je někdy zdravé. Sebrat odvahu, kdy mu řekneš, že je konec, není o těch pár minutách. Řekla bych spíš, že to je o tom být schopná čelit tomu, že pak zůstaneš sama a zase se ti třeba vkrade na mysl, že přeci jen jsi ta, která má být vděčná, že si jí někdo vůbec všimne ... ale teď už by sis měla umět říct, že takhle to není. Jestli to umíš, tak nemusíš sbírat tu odvahu na to, abys příteli řekla, že je konec. Takhle tu odvahu prostě mᚠa víš, že nestojí za to život prožít s někým, komu jsi vlastně volná. (Promiň za ten výraz. Já se plácala v takovém nerovném manželství dvanáct let...psala jsem na internet svůj příběh a jedna holka mi napsala:"Tvůj muž tě nemiluje." Chtělo se mi brečet....druhá mi napsala, a se na svůj příběh podívám jako na příběh jiné ženy...zkusila jsem to a viděla jsem, že ta první holčina má pravdu....můj muž miloval hlavně sebe, kvůli mně nebo kvůli dceři se nedokázal nikde a v ničem omezit...hlavně on aby měl dost času na sebe, na kámoše, peníze... a já najednou viděla, že tohle nechci, že si zasloužím lepší život. Taky jsem mívávala pocit, že mám být vděčná za jeho "miluju tě" - a to mu šlo dokonale, taky jsem byla vychovaná tak, že jsem toužila po lásce a odpustila bych mu za to "miluju tě" všechno....je těžké najít svoji cenu, když ti ji rodiče nedokázali ukázat už v dětství....to jen tak na okraj, snad jako omluva za to, že jsem dokázala napsat, že jsi mu volná....) pussa

Není tady

 

#15 12. 1. 2007 16:15

esquisse
♥------
Registrovaný: 8. 1. 2007
Příspěvky: 8

Re: Alkohol, vztah, rozchod a zmatek

Evi, děkuju.Myslím, že jsi žena, která si prožila svoje a mᚠto v hlavě srovnané.Já mám sice v hlavě chaos, ale vím jedno - i když budu sama, bude to lepší než tenhle vztah. Když teď ležím s anginou, mám dost času na přemýšlení, takže jsem si to obracela ze všech stran a vím, že když s ním zůstanu, bude to o střídání období hádek a štěstí, že je se mnou chvíli doma, než vypadne na pivo. A nechci se dočkat chvíle, kdy mu to znovu budu vyčítat a padne první rána.K tomu nesmí dojít.
Potřebovala jsem pohled někoho nestranného, někoho, kdo mi řekne natvrdo svůj názor. A opravdu mi to pomohlo.
Jen doufám, že mi tohle odhodlání vydrží až do chvíle, kdy opravdu nakráčím do jeho bytu a sbalím se, což potrvá minimálně do té doby, než budu mluvit jinak než taka šmoula po kastraci. Mám totiž obavy, že vychrlit na něj své "Opouštím tě!" tónem přihřátého mikymause by mělo jiný efekt než jsem původně zamýšlela.
PS:A nemlouvej se, že jsi napsala, že jsem mu volná. Já jsem ve znamení Býka a navíc trochu blbka, když jde o vztahy, takže potřebuju aby mi někdo občas narval tvrdou pravdu do xichtíku.Díky.godlike

Upravil(a) esquisse (12. 1. 2007 16:17)

Není tady

 

#16 14. 1. 2007 17:47

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Alkohol, vztah, rozchod a zmatek

big_smile ... tónem přihřátého mikymause ... big_smile ... jo, jo... No, musíš to hlavně mít v hlavě srovnaný, že to není žádnej truc, ale že si opravdu myslíš, že dělᚠdobře. ... Já když odešla od bývalého, tak jsem cítila takovou nějakou nostalgii, byl můj první, mám s ním dceru....milovala jsem ho a vím, že on mě taky....ale taky mě to už dost dusilo...a tak jsem se rozhodla odejít. Měla jsem jasno. Jen když jsem odcházela, tak jsem si říkala:"Fajn, teď ti je dobře, jsi volná, mᚠsvůj klid...a co když za týden, za dva přijde smutno a touha po manželovi?"...ale že jsem při tom odchodu měla v hlavě jasno a nebyl to truc nebo nějakej šprajc, tak to smutno nepřišlo. Zůstala jen ta volnost a taková i hrdost na sebe, že jsem se dokázala vzepřít tomu, v čem jsem nebyla spokojená, dokázala jsem překonat ten pocit, že se zblázním, když zůstanu sama, že jsem si zkrátka uvědomila, že svou cenu mám a že můj tehdejší muž ji poslední cca rok už jen zašlapával...jinak to byl fajn kluk, ale pro život ne....jak říkám, miloval hlavně sám sebe....když se znovu oženil a já od dcery slýchám, co pro druhou ženu teď všechno dělá, jak se někdy může přetrhnout, vzpomínám si na nás dva, když jsme se vzali...bylo to totéž...časem se projevila jeho pravá povaha a skončilo to bídně (já byla máma-táta, kuchařka, pradlena, milenka, malíř pokojů, chůva, výdělečná síla a finanční poradce domácnosti v jednom...a on se vezl. Nevyčítám mu to, já byla ta, která to umožnila svým až příliš laskavým přístupem a omlouváním....ale tak bys mohla časem dopadnout i ty.) Tak se měj hezky a žij život tak, aby se ti v něm líbilo. Máme jen jeden wink

Není tady

 

#17 14. 1. 2007 18:39

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: Alkohol, vztah, rozchod a zmatek

Proboha holka utíkej od toho tak rychle jak jsi schopná.Alkohol je věčný problém a těžko se ho lze zbavit.I když nemožné to není.Pokud je to ve vztahu už teď,co bude za pár let?Má už svůj naučený způsob života a i kdyby to teď nakrásně omezil,po čase se poveze znova.To že tě nemlátí ,nedělá na ulici ostudu,to ještě nic neznamená.

Není tady

 

#18 16. 1. 2007 15:16

esquisse
♥------
Registrovaný: 8. 1. 2007
Příspěvky: 8

Re: Alkohol, vztah, rozchod a zmatek

Tak slavnostně oznamuji, že jsem se dnes rozešla. Vzal to docela dobře, já taky, takže myslím, že to nakonec dopadlo celkem fajn. Moc děkuji všem za rady a příspěvky, moc mi to pomohlo. Hodně štěstí všem z vás a hlavně - žádné falešné "pány tvorstva".
Esquisse

Není tady

 

#19 16. 1. 2007 15:21

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 19. 11. 2006
Příspěvky: 2245
Web

Re: Alkohol, vztah, rozchod a zmatek

Tak to jsem ráda, že to dopadlo takhle... asi už jste s tím byli oba smíření, že to nebylo to pravé ořechové... Takže hodně hjartahjartahjarta v dalším životě tummenupp


Plýžením v plyš! tongue

Není tady

 

#20 17. 1. 2007 11:02

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Alkohol, vztah, rozchod a zmatek

esquisse: Tak první krok mᚠza sebou. Teď už jen se z toho poučit...jak lehké, že? A přesto mnoho lidí padá do nových a podobně nešastných vztahů. Tak ti přeju, a je tvoje životní cestička jiná a šastná pussa

Není tady

 

#21 21. 6. 2007 15:24

anemone
♥------
Registrovaný: 20. 6. 2007
Příspěvky: 2

Re: Alkohol, vztah, rozchod a zmatek

A teď mi poraďte když se do takové ženy která žije v manželství kde má muž kamoše chlast zamiluje vdovec. Ona dvě děti on dvě děti. A chtějí jít spolu životem. Je to vůbec reálné?

Není tady

 

#22 21. 6. 2007 16:15

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: Alkohol, vztah, rozchod a zmatek

Musíš zvážit, jestli bude dobrý partner pro Tebe a otec pro Tvé děti. Pokud ano, jdi za štěstím. Můžete být velká fungující rodina.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů