Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#1 8. 1. 2007 9:57

Babucha
♥♥♥♥♥♥♥

Kroupy

Abych s tím neotravovala v Co dneska vaříte, dávám toto téma tady.
Co s kroupami? Ota poradil jídlo zvané šoulet, které vůbec nevypadá špatně.
Polévku moc nechci, spíše mě napadlo, jestli se nedají kroupy použít nějak jako rýže, že bych to použila jako přílohu nebo třeba s nějakou omáčkou? 

Jinak jsem našla jeden docela dobře vypadající receptík, tak zkusím asi tento:
1/4kg velkých krup, 1kg brambor, 1 cibule, česnek, kmín, sůl, sýr, olej, mléko, houby
Kroupy opereme a přes noc namočíme do vlažné vody. Uvaříme v téže vodě do měkka. Oloupeme brambory, nakrájíme je na menší kousky a v málo vodě uvaříme. Když jsou měkké, přidáme do nich kroupy, osolíme, přidáme nasekanou syrovou cibuli a několik stroučků česneku, omastíme olejem, dobře promícháme a necháme chvilku v teple zaležet. K lepší chuti je možno přidat kousek strouhaného sýra a rozmíchat, nebo také v mléce uvařené a na drobno posekané sušené houby. Podává se s chlebem, jako příkrm kvašený okurek, červená řepa nebo kvašené zelí - salát.

Co vy, jíte kroupy?

Není tady

#2 8. 1. 2007 10:11

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha

Re: Kroupy

Babucho,samozřejmě jsem přehodil názvy kuba a šoulet,kuba je vánoční.Jinak tady jsou zajímavé recepty.
http://www.probio.cz/recepty/pohanka-loupana-kroupy.htm

Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

#3 9. 1. 2007 15:07

Babucha
♥♥♥♥♥♥♥

Tak jsem udělala rizoto, akorát ne s rýží, ale s těmi kroupami a můžu všem doporučit, bylo to výborné!!! Něco tak dobrého už jsem dlouho nejedla.

Není tady

#4 9. 1. 2007 21:27

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

No vidíš, Babucho, tohle dělala už moje maminka a podle receptu se to nejmenuje rizoto, ale krupato smile
Já jsem to naposledy jedla před x lety a mám dojem, že se kroupy musí dopředu namáčet, je to tak?

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#5 9. 1. 2007 23:51

maggie
♥♥♥♥♥--

Kroupy miluju, v dětství v jelítkách, uzené polívce a teď i s houbami: kroupy promíchat s osmaženou cibulkou a houbami a s uvařeným hrachem, osolte a opepřete dle chuti, nakonec majoránku a česnek.
Zapijte kmínovým čajem:-). ... I tak se s Vámi bude vznášet v noci postel.

Kroupy obsahují rutin a to je dobré na cévy.

Upravil(a) maggie (9. 1. 2007 23:53)

Není tady

#6 9. 1. 2007 23:52

maggie
♥♥♥♥♥--

Kiaro, namočení krup je dobrá finta, ale i bez namočení je lze dobře uvařit. I když to trvá o trošku lépe.

Není tady

#7 19. 1. 2007 13:19

lojzik
♥♥-----

ahojky,
nechávám tady odkaz na recepty s kroupama - výborný recept, který doporučuju je vepřové s kroupama na česneku.

http://www.nadoma.cz/html/receptar/rece … iculty=all

Není tady

#8 27. 1. 2007 22:58

janyka
♥♥♥----

Nedávno jsem poslouchala rozhovor s nějakou doktorkou o očistě organismu . Kroupy k tomuto účelu velice doporučovala . Ale říkala , že je potřeba vařit je jen krátce , asi 8-10 min . Aby byly mírně  " křupavé ". Tak jsou nejúčinnější . Příliš měkké , rozvařené kroupy mohou prý působit zácpu . Ihned jsem to vyzkoušela , protože já mám ráda právě ty skoro rozvařené . Vařila jsem 10 min , říkala jsem si , že to nemůže stačit , ale byly dobré i tak .

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí