Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 7. 1. 2007 20:51

salek
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 11518
Web

Dcera a její odchody k otci..

Snad se tu najde nějaká maminka co je v této situaci jako já a může mi poradit, nebo jen tak spolu ,,pokecáme" o našich pubertálních dětech.
Nejdříve píši dotaz sem,než se rozhodnu zajít s dcerou do psych.poradny butter to už by bylo to poslední řešení,které bych musela udělat usch
Mé dceři bude ted´v únoru 13let,3roky jsem rozvedená s jejím otcem. Když jsme se s manželem rozváděli,tak bylo dceři 10let. Vše kolem našeho rozchodu jinak a snហvnímala. V poslední době ,kdykoliv na ní zvýším hlas kvůli nějakému jejímu ,,průseru ",tak řekne že půjde k tátovi. Už kolikrát jsem se ji to snažila po dobrém vysvětlit . Ona si myslí,že když je u něj 4x do roka a může si tam po tu dobu co je tam dělat co chce,tak to tam bude platit i kdyby tam byla nastálo.
Dnes jsem se rozčílila jejím pozdním příchodem z venku a přístupem k učení,že chtěla opět odejít. Vzala jsem telefon at´to tedy řekne otci. To začala brečet, že to tak nemyslela. Ale to jsem ho už měla vytočeného ,tak volal. Řekla jsem mu čím mi dcera vyhrožuje a že to nebylo poprvé. On se ji snažil vysvětlit ,že tam být nemůže a to co dělá tady ,by musela u něj dělat také. Strašně mi na ní vadí, že mě s tím jejím odchodem k otci jakoby ,,vydírá ".
Jsem znovu vdaná 3roky,mám skvělého muže ,který by i pro ni udělal cokoliv. Ale ona se svou ,,flegmatickou " povahou toho nedovede využít...
Třeba to pro někoho není problém,možná by stačilo ji ohnout přes koleno,ale u těchto  holek v tomto věku ,,člověk nikdy neví"  ahojky Renča hjarta

Upravil(a) salek (8. 1. 2007 10:07)

Není tady

 

#2 7. 1. 2007 21:52

Pešta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 490

Re: Dcera a její odchody k otci..

Ahojky, tohle mi dělávala dcera, když jí byly tak 3 roky a já se na ní rozlobila, řekla, že chce jít bydlet k babičce, vždycky mě to hodně mrzelo. Ted jí bude  9 a manžel se od nás před půl rokem odstěhoval a chodí k němu na návštěvy, z toho co píšeš jsem měla hrůzu hned na začátku. že mi bude vyhrožovat a doufám , že mě to nečeká. Podle mě si uvědomuje, že je to to jediný co na tebe zabírá, ale sama si je vědoma, že  je to nereálné a ve skutečnosti by k němu ani nešla, jen tě s tim prostě uzemnuje, protože ví , že to funguje.

Není tady

 

#3 7. 1. 2007 22:07

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 2937

Re: Dcera a její odchody k otci..

Salek mᚠjednu obrovskou výhodu. A to tu, že se s manželem dokážete dohodnout. Ty děti prostě jen zkouší, co vydržíme. Když jsem pracovala jako sociální pracovnice, setkávala jsem se spíše s opačným problémem. To když rodiče měli své děti jako rukojmí a slibovali jim, že když zůstanou s nimi, budou se mít líp než u mámy ( táty). Někdy to byly horory a stejně na to doplatily samozřejmě nejvíc děti. Snažte se být s bývalým manželem zajedno a uvidíš, že se všechno časem srovná. Ne nadarmo se říká, že puberta dětí se musí prostě jen přežít.


Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

 

#4 7. 1. 2007 22:25

salek
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 11518
Web

Re: Dcera a její odchody k otci..

Díky vám hjarta spon´trošku slova útěchy. S manželem se dokážeme  dohodnout i nᚠvztah po rozvodu je klidný a dovedeme si i spolu sednout a v klidu si popovídat. Ale obávám se ,aby toto chování dcery jednou nepoužil proti mě...člověk nikdy neví .
Luetko hjarta jak říkᚠ...budu přežívat,už kvůli té naší malé,aby nežila v neklidu a v hádkách. To si užily obě mé dcery a tak bych chtěla pro ně jen to  dobré hjarta  člověk musí být dobrý psycholog a vědět kudy si najít cestičku...hjarta pa Renča

Není tady

 

#5 7. 1. 2007 22:53

Stelička
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 1. 2006
Příspěvky: 1160

Re: Dcera a její odchody k otci..

Já jsem toto řešila asi tak před necelým rokem. Syn taky po nějakém průseru, kdy už mi ruply nervy, řekl, že jde k tátovi. Prý a mu dám kufr. A já mu ho dala, mezitím jsem mu řekla, a tedy zavolá tatínkovi, který si pro ně zrovna měl přijet na víkend, že se tam stěhuje, tak a se nediví. Což udělal, ale už nějak zaraženě. Otec mi volal, co se děje a domluvili jsme se, že mu dá "kapky". Byl ochotný si ho nechat tak týden, dva. Kromě věcí jsem mu přibalila i klec s křečkem - ke zděšení tatínka. Nebylo mi dobře, taky jsem měla strach ze zneužití, ale dopadlo to na výbornou. U tatínka měl syn vystěhovanou skříň na věci a všichni se k němu chovali tak, že tam bude. V neděli mi volal, jestli se může vrátit big_smile


http://sirmi.ic.cz/cara/215.gif

Není tady

 

#6 8. 1. 2007 8:10

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Dcera a její odchody k otci..

Syn to na mně zkusil,když mu bylo 15let. Tak jsem se spojila s BM, domluvili jsme se na tom bez problémů a sbalila synovi veškeré věci-těšil se, že bude mít pré (tatínek totiž bydlel v RD se svou matkou, synovou babičkou-která ho šíleně rozmazlovala). Ale asi to nebylo až tak podle synových představ-za půl roku byl zpátky doma.

Není tady

 

#7 8. 1. 2007 9:35

salek
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 11518
Web

Re: Dcera a její odchody k otci..

Ahojky mamči díky za příspěvky  hjarta  , opravdu se mi ulevilo ,že v tom nejsem sama a něco takového se děje i v jiných rodinách. Né ,že bych vám to přála,ale člověk je v tu chvíli bezradný a ještě když je to holka hjarta
Dnes si s ní o tom ještě zkusím promluvit,ale už večer mi řekla,že to tak nemyslela, ale to si má uvědomit dřív,než něco takového vypustí z pusy usch Strašně mě to potom od ní mrzí. Myslím,že se k ní nechováme tak ,,hnusně" aby to řešil odchod k otci. Kdyby byla větší a nemusela tady do školy, už jsem ji dávno zbalila a zkusila to. Ale bojím se toho, kdybych to udělala, že by se ji tam líbilo.Bydleli jsme tam několik let, má tam plno kamarádů lyssna
Myslíte,že máme ještě navštívit psychologa,nebo se to snažit vyřešit spolu. Chodíme do poradny ,protože má dcera potíže s dyslexií( dysortograické a grafomotorické obtíže) a tam poradna je.
Jinak vám všem děkuji a přeji moc hodné děti hjarta  Renča kapitulation

Není tady

 

#8 8. 1. 2007 10:01

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 2937

Re: Dcera a její odchody k otci..

Já bych asi spíš zašla na kineziologii. Jednak se tam dají vyřešit různé psychické bloky a navíc je to výborná terapie právě pro dyslektické děti. A netrap se víc, než je nutné. I nám jednou bylo 13!!!


Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

 

#9 8. 1. 2007 11:00

salek
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 11518
Web

Re: Dcera a její odchody k otci..

Luetko díky hjarta manža tu už kouknul na netu (kineziologie) v této problematice je tam toho více,až budu mít více času ,,zkouknu to tam. Ted´ještě, jestli něco takového je tady u nás ve městě , nebo jestli mi poradí tady přes net,mají tu linku bezplatnou tummenupp ahojky R kapitulation

Upravil(a) salek (8. 1. 2007 11:01)

Není tady

 

#10 8. 1. 2007 11:10

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 2937

Re: Dcera a její odchody k otci..

Já jedu s dcerou ( taky dislexie) příští týden na kinezku do Prahy. Dám info.


Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

 

#11 8. 1. 2007 11:25

salek
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 11518
Web

Re: Dcera a její odchody k otci..

Luetko budeš hodná hjarta zatím se měj moc hezky pa pa Renča

Není tady

 

#12 8. 1. 2007 11:43

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Dcera a její odchody k otci..

U nás zabralo přesně to, cos udělala. Navíc jsem dcerku poslala k otci na celý měsíc o prázdninách. Její otec bydlí na venkově, má statek, koně, ale taky rozum. Céra odjížděla s představami, že její život bude konečně pln romantiky a dobrodružství .... ale při denodenním kydání hnoje, krmení, škubání slepic (to aby bylo co jíst) apod. činností, jí to najednou jaksi přešlo. Koně má stále ráda, k otci také ráda jezdí, ale daleko více si váží dobrého bydla a dnes už jen slibuje, že až jí bude těch 18, začne se o sebe starat úplně sama (tzn. nebude potřebovat ani mámu, ani tátu) ve svém vlastním bytě a bude dělat jen to, co sama uzná za vhodné. Nicméně - ještě jí nenapadlo začít na ten byt šetřit big_smile.


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#13 15. 1. 2007 21:29

KAMARADKA
♥♥-----
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 50

Re: Dcera a její odchody k otci..

ahoj holky, prosim o radu pro moji kamaradku. Je v rozvodovem rizeni a resi tento problem. Manzel si nasel mladou holcinu a nastehoval si ji do spolecneho domu. Jedna rodinka dole , jedna nahore. Dovedete si asi predstavit cim vsim musela kamaratka projit ,ale stale ji drzelo to ze ma maleho osmileteho syna a musi se o neho postarat. Rozvod se stale protahuje a tatinek zacina manipulovat se synkem. Rok byl odstehovany i s pritelkyni za praci a ted se vratil. Klucina se strasne meni , nechce s maminkou mluvit , neodpovida ji na dotazy , utika dolu za tatinkem a kdyz se ho zeptala proc se tak k ni chova , tak ji rekl , ze ona nema rada tatinkovu pritelkyni a ze ji chce vyhnat z domu. kamaradka uznava , ze kluk je jeste mali na takove vysvetlovani a nechce kluka zatahovat do dospelackych veci , ale vidi ze tatka s nim manipuluje a s nim vubec neni rozumna rec. Ma strach aby o kluka neprisla,aby tatinek mu neublizil ve vztahu k ni samotne.Co stim.....vidim jak trpi a jak ji to moc zranuje

Není tady

 

#14 16. 1. 2007 7:54

salek
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 11518
Web

Re: Dcera a její odchody k otci..

Ahojky mám kamarádku ,která na tom byla stejně. ili  společně v dvougenerační bytovce i s manželovou přítelkyní. Mají spolu dva chlapce ve věku 20 a 12let. Kamarádka to po několika měsících vzdala a odstěhovala se ke svému bratrovi. Mladšího syna vzala sebou a starší zůstal u otce, z důvodu že dodělával SOU.
Po rozvodu mladší syn jezdil k otci a po jeho návštěvách a návratu domů byl otcem tak zmanipulovaný,že také začal kamarádce vyčítat.
Nechci tě ted´nějak ranit,ale došlo to tak daleko,že malého úplně ztratila a ten byl vrácen otci... grater
Hodně dlouho se z toho dostávala. Neměla chut´do života a vypadalo to s ní velmi špatně. Musela se s tím smířit a dnes oba chlapci za ní jezdí a jsou v celku  v pohodě...
Někdy to opravdu nejde ,jak si to sami představujeme a už kvůli dětem se sami jako matky podřídíme...
Tvé přítelkyni přeji at´to zvládne at´to dopadne jakkoliv... já jsem se svou kamarádkou trpěla s ní a proplakal jsem si to také grater i když v tu dobu jsem se rozváděla také hjarta
Dej vědět budu ráda... pa Renča

Není tady

 

#15 16. 1. 2007 8:00

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Dcera a její odchody k otci..

Ahoj,jen jsem vám chtěla napsat, že to nemusí znamenat, že odchází z domova, kvůli tomu, že jste se rozvedli.
Já měla taky strašnou pubertu. A naši jsou spolu. Sice později, tak v 16,17 jakmile mamka po mně chtěla nějakou činnost - úklid, předprání věcí atd. ted už vím, že maličkosti, byla jsem líná a nechtělo se mi . Jak mi začala nadávat. Práskla jsem dveřmi a šla jsem ke kámošce. Později jsem třeba i u ní přespala. Mamka si se mnou užila, ted už to vím. Našli jsme si k sobě cestu, až když jsem byla těhotná, a ted jsme spolu jako dvě kámošky.
Ted si říkám, jak jsem byla pitomá v pubertě, že jsem mamku jen trápila. Určitě Renčo vyroste s holky fajn baba, jen vydržet.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#16 16. 1. 2007 8:09

salek
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 11518
Web

Re: Dcera a její odchody k otci..

Ahojky Maruško, díky hjarta ale přijde mi chování dcery hrozné asi z toho důvodu,že s první dcerou jsem žádné problémy neměla.Prošla pubertou ,ani nevím jak. Teprve ted´po mém odchodu od jejího otce si uvědomuji ,jak se odcizujeme ,když nejsem spolu hjarta
Každé dítě je jiné a já ve svém věku a ted´s tím naším drobečkem to asi už musím brát ,,sportovně"  lol .To by jsme děti nikdy neměli,kdybychom stále nad něčím špekulovali. Kdoví co nás ještě čeká dudliklol

Není tady

 

#17 16. 1. 2007 8:23

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Dcera a její odchody k otci..

Renčo, mám ségru a ta byla v pubertě vzorová. A ted? Já vím, je to její život, ale má 11letou holku, která je věčně u nás, nebo u našich. Přijde mi, že u ní je na prvním místě kariéra a pak dítě.  Já vím, je dospělá,to říkám i mamče, které to někdy zamrzí. Je to asi osud.

Upravil(a) dusička (16. 1. 2007 8:24)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#18 16. 1. 2007 9:39

Décima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 18. 9. 2006
Příspěvky: 892

Re: Dcera a její odchody k otci..

Pupeční šňůra mezi dítětem a matkou je věčná, ale ví to jen ta matka, dítě většinou až když samo dospěje. Nemá cenu se trápit tím, že dítě je najednou nějak odcizené, já jsem nebyla jinačí. Důležité je myslím, vytvořit pocit " tepla domova", střety a "boje" s pubertálním děckem moc pak nerozpitvávat, nevracet se ke starým křivdám. Později vše přebolí a zůstane jen pocit toho tepla a vzpomínky na lásku rodičů, na společné písničky, na mámino cukroví....
Já už rodiče nemám, mamka odešla před 13ti lety,otec mi zemřel před 3 týdny. Minulý týden jsem vyklízela byt, kde jsem prožila kus dětství i tu zatracenou pubertu a bylo mi všelijak.

Není tady

 

#19 16. 1. 2007 9:49

salek
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 11518
Web

Re: Dcera a její odchody k otci..

To je mi líto , hlavu vzhůru bude líp a srdíčko bude opět tam co má být hjarta
Občas mám takové myšlenky,jestli se ty moje holky dokáží v budoucnu o sebe postarat a nebo ,,nedej bože" kdyby se se mnou něco stalo. Ale o tom člověk nemůže asi přemýšlet,protože by jsme ty naše drobečky nemohli ani přivést na svět.. hjarta

Není tady

 

#20 16. 1. 2007 10:01

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Dcera a její odchody k otci..

To jsem zažila také, výhoda pro mne byla, že otec neměl o ně zájem, pokud něco takového řekli, řekla jsem tak, dobře, sbal si tašku a uvidíš jak se Ti tam bude líbit, pokud to bude lepší, mᚠmožnost výběru, nikdo kupodivu nikam nešel, nyní po 18 roku jsem poskytla i možnost výběru a také nikdo nikam nešel, drží se mne jako kl횝ata, možná kdybys nedávala najevo, že Ti to vadí, časem by s tím dcera přestala.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#21 16. 1. 2007 10:19

salek
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 11518
Web

Re: Dcera a její odchody k otci..

Ahojky to ona si také myslela,že snad budu lézt po kolenou a říkat,,aby tu s námi zůstala" ale já jsem otci zavolala,že ona mu chce něco zdělit, no a bylo po problému...on řekl ,že ji tam mít nemůže a to ona nečekala. Tak snad bude pokoj,nevím na jak dlouho ,ale budu doufat...vissla no jó puberta,už ty holky nevědí,z čím by na nás vyrukovaly a zkoušejí to stále s něčím novým...loldumbom  ale takový je život,aspon´se nenudíme a stále je co řešit ...storstark

Není tady

 

#22 16. 1. 2007 10:29

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Dcera a její odchody k otci..

Renčo, vždyt to jsou naše zlatíčka hjarta vid? Ale jsou někdy na zabití.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#23 16. 1. 2007 10:58

salek
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 11518
Web

Re: Dcera a její odchody k otci..

Já bych zabíjela každý den skurt když si sedne Míša k počítači a je na xchatu, jsou to tam samý ,,oslizlý" kluci a zkoušejí to na holky. No a samo jí se to líbí,protože je to něco nového.. bud´ráda,že mᚠkluky. Je s nimi také starost ,ale asi né jako s holkama butter Ona to prostě nechápe,že mám starost.Stále ji říkáme,až bude mít své děti,tak to teprve pozná co je to mít strach..hjarta

Není tady

 

#24 16. 1. 2007 11:26

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: Dcera a její odchody k otci..

Salek,
to zkouší všechny děti z rozvedených manželství. Myslí si, že ten druhý rodič, který je má na chvíli a nic po nich  nechce, snaží se jim vyhovět, bude lepší. Věk dětí nerozhoduje ( u nás to bylo až v pubertě). Ta psycholožka je dobrý nápad, kamarádka má také dyslektika, byl zuřivý a zlý, že mu všechno nejde a co chodí do poradny, úplně se zklidnil. Pokud je to dobrá psycholožka, dovede dětem všechno vysvětlit, hlavně jí řeknou svoje problémy a řeší je.

Není tady

 

#25 16. 1. 2007 12:17

salek
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 11518
Web

Re: Dcera a její odchody k otci..

Do poradny jsme zase pozvané ohledně dyslektiky ,tak to tam zkusím říci,jestli mi poradí jak na ni. A ona to bude slyšet ještě z jiných úst a snad ji to pomůže hjarta  to pochopit hjarta

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů