Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 7. 1. 2007 10:36

Kataka
♥------
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 4

balet a děti

Ahoj, chtěla bych dát syna na balet, myslím, že to je docela dobrá pohybová průprava a naučí se alespoň základy tance. Nemáte někdo podobné zkušenosti a nevíte co to obnáší?
Můžete mě napsat i na icq 445-314-391:)

Není tady

 

#2 7. 1. 2007 10:53

Jessie
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 809

Re: balet a děti

Zkušenosti nemám, ale slyšela jsem, že kdo se baletu věnuje, tak má většinou šíleně zničené klouby a kostru vůbec.
Jaký vlastně syn je? Je hodně pohyblivý? Co zkusit latinsko-americké nebo standartní tance? Tam se naučí tanec lépe než v baletu a co jsem slyšela, tak to právě není tak drastické. A nebo jiné moderní tance?
U baletu bych se navíc bála, že bude jako jeden z mála chlapců a ostatní děti se mu budou smát -dětská krutost je bezmezná.


Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí světlo na konci tunelu. Realista vidí světla vlaku. Strojvůdce vidí tři debily na kolejích.

Není tady

 

#3 7. 1. 2007 12:32

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: balet a děti

Já jsem v dětství (dospívání) dělala tzv. discobalet a dnes mám opravdu problémy s kyčlema (nevím, jestli je balet ale příčina).

Není tady

 

#4 7. 1. 2007 19:10

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: balet a děti

Ahoj,
já jsem 6 let závodně tancovala latinu a standart a musím za sebe říct, že to je dobrá průprava. Člověk se umí hýbat v podstatě na jakoukoliv hudbu a taneční znalosti využije na každé společenské akci. Žádný zdravotní problémy jsem z toho neměla a naši taneční partneři taky ne. Spíš naopak. smile

Není tady

 

#5 7. 1. 2007 20:06

Kataka
♥------
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 4

Re: balet a děti

Určitě ta latina má taky něco do sebe, ale chtěla bych to zkusit s tím baletem, myslím že to má docela dobrý vliv na pohyblivost a celkové držení těla. Já jsem jako malá taky dělala balet a i když ty začátky nejsou nikdy lehké tak mě to potom dost bavilo.
S těmi klouby to snad nebude tak hrozné, balet dělá spousta lidí a nemají problémy. Možná profesionálové co ale trénují každý den mají větší problémy. Uvažuju jen o kurzu, alespoň na jeden rok a pak se uvidí jak ho to bude bavit:-) I když už vidím zase ten vítr v peněžence:-(

Není tady

 

#6 8. 1. 2007 21:13

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: balet a děti

Kataka napsal(a):

Určitě ta latina má taky něco do sebe, ale chtěla bych to zkusit s tím baletem, myslím že to má docela dobrý vliv na pohyblivost a celkové držení těla. Já jsem jako malá taky dělala balet a i když ty začátky nejsou nikdy lehké tak mě to potom dost bavilo.
S těmi klouby to snad nebude tak hrozné, balet dělá spousta lidí a nemají problémy. Možná profesionálové co ale trénují každý den mají větší problémy. Uvažuju jen o kurzu, alespoň na jeden rok a pak se uvidí jak ho to bude bavit:-) I když už vidím zase ten vítr v peněžence:-(

A co na ten balet říká tvůj syn?

Není tady

 

#7 8. 1. 2007 21:59

Kataka
♥------
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 4

Re: balet a děti

Zatím jsem mu to jen naznačila:) On není moc nadšený, ale z ničeho. Chci aby se trochu hýbal, protože dost času prosedí u TV:-( Jinak jsem našla zatím jeden baletní kurz kde by mohl chodit tak se tam s ním zajdu podívat

Není tady

 

#8 8. 1. 2007 22:21

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: balet a děti

Kataka napsal(a):

Zatím jsem mu to jen naznačila:) On není moc nadšený, ale z ničeho. Chci aby se trochu hýbal, protože dost času prosedí u TV:-( Jinak jsem našla zatím jeden baletní kurz kde by mohl chodit tak se tam s ním zajdu podívat

No, holčička by určitě nadšená byla, ale kluk...To asi záleží na dotyčném.  A proč nezkusit raději nějaký sport?Fotbal, floorbal,hokej, atletika, stolní tenis,.....
Kolik mu vlastně je, smím-li se zeptat?

Není tady

 

#9 8. 1. 2007 22:26

Kataka
♥------
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 4

Re: balet a děti

Má 10 roků. Napadl mě ten balet, protože jsem ho taky dělala jak jsem byla malá a dost se mě líbil. Celkově si myslím, že tam dostane dobré základy pohybové průpravy a bude se mu to hodit i do dalších sportů

Není tady

 

#10 8. 1. 2007 22:38

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: balet a děti

Kataka napsal(a):

Má 10 roků. Napadl mě ten balet, protože jsem ho taky dělala jak jsem byla malá a dost se mě líbil. Celkově si myslím, že tam dostane dobré základy pohybové průpravy a bude se mu to hodit i do dalších sportů

To je jasný, že tobě se to líbilo. Byla jsi malá holka a mohla ses nakrucovat před zrcadlem v sukýnce a piškotách smile Ale kluci tohle vnímají asi jinak. Já bych mu zkusila dát na výběr více možností a a si sám vybere. Nebo si vzala z místního domu dětí a mládeže nabídku kroužků, prošla si to s ním a prokonzultovala. Mě takhle naši (spíš táta) přihlásili na tenis, chtěli mít ze mě Steffi Graff. Mě to nebavilo, nechodila jsem na kurt a místo toho jsem se sama rozhodla pro tancování a pak jsem u toho už i zůstala smile

Není tady

 

#11 8. 1. 2007 22:46

maggie
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 14. 3. 2006
Příspěvky: 557

Re: balet a děti

Chodila jsem do baletu - "lidušky" - 1980-1988. Dvakrát týdně. Moc mi to pomohlo k pěknému držení těla, nebolela mne záda a nehrbila jsem se. Také cítění rytmu a vyjádření pohybu tělem mělo něco do sebe. Kluky jsme tam neměly - my děvčata....
Moji synové chodí do folklórního souboru, je to takové "chlapské" - oproti baletu. Je to spojené i se zpěvem, recitací. Taková všestranná průprava.

Není tady

 

#12 8. 1. 2007 23:03

Leila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 1095

Re: balet a děti

10 letýho syna do baletu, pokud z toho není vyloženě nadšený?  Tak to bych svýmu synovi neudělala. big_smile

Není tady

 

#13 9. 1. 2007 7:26

majkafa
Host

Re: balet a děti

Stejný názor jako Leila. Nech ho vybrat si, co chce dělat on.

 

#14 9. 1. 2007 9:27

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: balet a děti

Leila napsal(a):

10 letýho syna do baletu, pokud z toho není vyloženě nadšený?  Tak to bych svýmu synovi neudělala. big_smile

Souhlasím. Mám doma 10letýho kluka - no ten mi by dal. dumbom


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#15 9. 1. 2007 14:28

1Marie
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 198

Re: balet a děti

Dcera chodila do baletu několik let, pak ji to přestalo bavit ( teď chodí na street dance). Co si pamatuju, tak tam s nimi chodil jeden kluk - nemyslím, že by se tam mezi samýma holkama cítil nejlíp. Je to problém, pokud by syn po tom vážně toužil, určitě bych mu to umožnila. A se zajde nejdřív někam podívat, udělá si představu. Ale nenutila bych ho. Pokud vím, tak v ostatních tanečních kurzech bylo kluků vždycky víc - nemusí to přece být jen balet? Jsou taky kurzy junior street dance a jiné.

Není tady

 

#16 9. 1. 2007 15:03

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: balet a děti

No já nevím, ale desetiletýho kluka, pokud o to vážně nemá sám zájem, bych do baletu nenutila, musel by si tam připadat jako magor. Tobě se to jaké malé holce líbit mohlo, ale ty si byla holka a ta sukýnka a tak..jako princezna, chápu, že si byla nadšená, ale kluci tohle asi vidí jinak

Není tady

 

#17 9. 1. 2007 16:57

Veverka-Martina
♥------
Registrovaný: 9. 1. 2007
Příspěvky: 1

Re: balet a děti

Chtela jsem ti napsat na to icq ale nejak me to neslo, kdyby ses chtela dozvedet jeste vice tak me muzes napsat na moje cislo 440-023-229.
Ja jeste delam balet, ale uz jenom rekreacne, protoze me nevzali kvuli vysce na konzervator. Trochu me to mrzi protoze balet byl super, ale zase je to hodne velka makacka. Mozna pro kluka je to horsi
a urcite ho priprav na to, ze bude muset zvladnout provaz (v tom sme museli vydrzet sedet trebas hodinu:-)), placku, most apod Urcite se to da vechno zvladnout akorat to chce vuli a cas.
My jsme tam nemeli kluka ani jednoho ale moje kamaradka co chodila jinam tam meli 6 kluku, tak  zalezi jaky krouzek si najdes.

Není tady

 

#18 23. 1. 2007 16:07

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: balet a děti

Mé dítě když nechtělo dělat NIC, tak jsem ji vzala na tanečky a hle, jak se nadchla. Ale já ji vedu ke sportu -rekreačně odmala. Brusle, lyžování (i běžky), kolo, plavání... Kluka bych vzala na nějaký sport nebo tanec a kdyby ho to chytlo, hned by tam chodil. Ale dávat ho na balet, pokud není holčičí jemný typ, to považuji za "trest"... Budou se mu smát.
CO taj-či? sebeobrana ho nebere z filmů? co brusle? co plavání?co step? jestli kouká na Tv tak nějaký sport ho třeba zajímá.

Není tady

 

#19 23. 1. 2007 16:39

choysia
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 3. 2006
Příspěvky: 5989

Re: balet a děti

Balet je docela dřina. Dělala jsem ho od 4 asi do 8-9  let, pak mě mamka odhlásila a dala na sportovní gymnastiku. To bylo mnohem lepší.
Jako pohybová průprava je sice perfektní, ale mě všechno bolelo grater

Kluka bych taky spíš dala do tanečního kroužku, když se mu balet nebude líbit smile

Není tady

 

#20 23. 1. 2007 17:35

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: balet a děti

Můj syn se vloni v 8 letech přihlásil sám dobrovolně do kroužku country tanců. Těšil se, že bude mít na hlavě kovbojský klobouk a že bude tancovat se svou oblíbenou spolužačkou. Spolužačka tancovala s někým jiným, na klobouk taky nedošlo, takže nadšení vyprchalo a tento rok syn už nechodí. Můžu říct, že by mě ani nenapadlo ho do takovýho kroužku směrovat, ale když si sám řekl, tak proč ne....taky potom už musel vydržet až do prázdnin, když se přihlásil.


Iveta X

Není tady

 

#21 16. 9. 2014 10:03

redvine
♥------
Registrovaný: 12. 9. 2014
Příspěvky: 9

Re: balet a děti

Ahoj lidi!

Chtěla bych se hecnout a pořádně to rozjet s baletem. Tančím cca od 7mi let, ale balet je mi zkrátka nejblíž. Potřebovala bych od vás poradit, kde seženu vhodnou baletní obuv, piškoty. Nejlíp nějakej odzkoušenej e-shop. Znám pouze tento, kde maj super baletní piškoty. Znáte někdo? Fakt moc ocením jakoukoliv radu. Předem díky! Jiřka:rock:

Není tady

 

#22 5. 3. 2015 10:37

betabeta
♥------
Registrovaný: 5. 3. 2015
Příspěvky: 6

Re: balet a děti

Ahoj, vyplnili byste mi prosím kraoučký dotazník? Je o tom, čím se děti chtějí stát a týká se také baletu. http://goo.gl/forms/YvFy76GXFi

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů