Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 5. 1. 2007 18:14

Inka
♥♥-----
Registrovaný: 6. 12. 2006
Příspěvky: 59

Vrácené vánoční dárky

Nevlastní dceři, která žije s maminkou jsme koupili s manželem na vánoce dárky (svetry, bundu, laky na vlasy, kabelku, peněženku). Vše si hned vyzkoušela a moc děkovala, jakou jsme ji udělali radost, že se jí moc líbí. Večer jela domů. Jaké bylo ovšem překvapení, když se druhý den tyto dárky povalovaly za plotem našeho domu. Do telefonu to vysvětlila tak, že jí věci jsou moc velké (asi i kabelka). Zítra má přijet a já nevím jak se chovat. Jsem strašně naštvaná, kdybych věděla jak to dopadne, raději bych koupila něco svým dětem. Poraďte nerada bych jí ublížila, ale zase nechci aby se to opakovalo.

Není tady

 

#2 5. 1. 2007 18:20

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Vrácené vánoční dárky

Určitě ji navedla její matka.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#3 5. 1. 2007 18:25

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 2937

Re: Vrácené vánoční dárky

Když jste jí kupovali i kosmetiku předpokládám, že to není úplně malá holčička, asi bych se snažila v klidu si s ní o tom promluvit. Je těžké, když jsou děti ve vleku svých matek, ale měla by vědět ( bez křiku a emocí) že se tohle nedělá. Nenechej se unést emocemi, ona potřebuje vidět dospělé chování a třeba jí to pak dojde a následně bude "vychovávat" i svoji mámu. Pokud tedy za tím byla ona.


Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

 

#4 5. 1. 2007 18:38

Inka
♥♥-----
Registrovaný: 6. 12. 2006
Příspěvky: 59

Re: Vrácené vánoční dárky

Je jí 13let a mám husí kůži s ní mluvit. Chová se totiž vůči mě a dokonce svému otci velice nadřazeně. V podstatě chce, abychom dělali a poslouchali my ji a ne ona nás. Cokoli řekneme je hloupost. Tak nevím jestli to mé emoce vydrží. Kdybych aspoň nekojila a mohla si dát panáka.

Není tady

 

#5 5. 1. 2007 18:39

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Vrácené vánoční dárky

No fakt, promluv s ní, jestli by to nechtěla nosit aspoň, když bude u Vás, řekni jí to pěkně, nějak mezi řečí, podle reakce uvidíš hned , kdo za tím je, třeba ona se nyní také bojí jít k vám, třeba to za plot naházela její matka, jestli nošení dárků odmítne i u Vás, prodej to někde v bazíku a mᚠpoučení pro příště - neangažovat se.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#6 5. 1. 2007 19:19

Marieanna
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 31. 5. 2006
Příspěvky: 950

Re: Vrácené vánoční dárky

Inko,docela jsi mi připomněla stejný příběh.
Vánoce 2004. S manželem jsme koupili jeho dceři z prvého manželství DVD přehrávač. Nejdříve manželovi volala BM,že dcera doma ohledně dárku brečí( letos jí bude 23!) protože jí nevyhovuje.Za další týden manžel přivezl DVD přehrávač domů,v krabici,která nebyla ani rozlepená! Přehrávač si od nás koupila moje dcera z mého prvého manželství a peníze jsme dali manželově dceři.Ona si koupila co uznala za vhodné.
Manžel byl dost zklamanej,nečekal takovou reakci na dárek. Od té doby se jeho dceři dávají do obálky peníze. A si koupí co chce.
Přiznám se,že moje dcery bych za takové jednání asi zašlapala do země.
Tvá nevlastní dcera je asi na finanční hotovost ještě malá, příště jí vezmi do obchodu,a si vybere co se jí líbí.Pochopitelně v mezích možností. A nic si z toho nedělej. Ono to pokaždý nevychází tak jak si představujeme a můžeme se snažit sebevíc. rock

Není tady

 

#7 5. 1. 2007 19:26

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Vrácené vánoční dárky

Vysvětlila bych jí v klidu, že jsme jí chtěli udělat radost, ale že nás mrzí, že se jí to nelíbí, nebo nehodí. Vysvětlila bych jí, že to stálo peníze a pokud si nedovede věcí vážit, že jí už nikdy nic nekoupíte ä koupíte jen sobě, nebo malému. Pokud je normální, mělo by jí to být líto.......a moc si jí nevšímat, aby jí spadl hřebínek! Ale také už nic nekupovat, jen maličkost a mít víc pro sebe !!

Není tady

 

#8 5. 1. 2007 21:33

zenetka
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 7. 2006
Příspěvky: 204

Re: Vrácené vánoční dárky

Pokud se jí dárky jeden den líbily, byly jí akorát a děkovala je, je zcela evidentní, že za vším je matka. Dceru bych z ničeho nevinila, jakým tónem to vysvětlila do telefonu, že věci jsou moc velké? Nebrečela při tom?

Není tady

 

#9 5. 1. 2007 21:41

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 2937

Re: Vrácené vánoční dárky

Inko, dobře rozumím tomu, že to pro tebe není jednoduché. Ale... ta holčina se tak chová z nějakého důvodu. Její rodiče se rozvedli, tátu má jiná žena, navíc možná o Tobě doma slyší nepěkné věci ( jak už to tak bývalé ženy umějí, že..) Takže teď je to na Tobě.......Ukázat, jak se má člověk chovat, co je slušné a hezké vyjadřování a chování. Ta holka by to někde vidět měla, ne? Doufám, že rozumíš co tím chci říct. A to, že Ti na ní docela záleží je patrné. Jinak bys ten příspěvek nenapsala. Bylo by Ti to fuk.


Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

 

#10 7. 1. 2007 13:29

Inka
♥♥-----
Registrovaný: 6. 12. 2006
Příspěvky: 59

Re: Vrácené vánoční dárky

Tak píšu, jak to dopadlo. Možná to ani nikdo číst nebude, ale chce se mi psát, asi se mi uleví. S nevlastní dcerou jsme mluvili, v podstatě jsme se jí omluvili, že jsme koupili dárky co se jí nelíbí. Když jsme chtěli, aby nám své počínání vysvětlila, cítila se velice uražená a ihned telefonovala mamince, že jede domů, jelikož jí velice ubližujeme a ona to už nemůže vydržet. Na závěr řekla, že už jezdit nebude, nemáme jí rádi, doma totiž dostala daleko lepší dárky - el. zubní kartáček, DVD rekordér, telefon s foákem, knihy a oblečení, které jí ovšem sluší. S našimi dárky se to opravdu nedá srovnat, to je pravda. Možná až nás stát bude doplácet do životního minima a poskytovat příspěvek na školní potřeby a oblečení, budeme si to moci dovolit.

Není tady

 

#11 7. 1. 2007 13:36

Baruna70
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 12. 2006
Příspěvky: 141

Re: Vrácené vánoční dárky

Inko,vzdyt to nvubec neni o tom co si kdo muze dovolit,to co popisujes je o hodnotach.Copak tohle pro ni muze byt nejdulezitejsi?Chapu,ze nejde jen tak konstatovat,ze dite ma zvracene hodnoty,ale tohle o tom opravdu svedci.Je to smutne a nenapada me co by ste meli ted delat sad.Treba to jednou prehodnoti a prijde na to jak vam ublizuje.Pokuste se ji dat najevo,ze zivot je o necem jinem.


http://img238.imageshack.us/img238/1975/ironmaidenbarunasig0zu.png

muži jsou z Marsu, ženy z Venuše

Není tady

 

#12 7. 1. 2007 14:00

Tetamáma
♥♥♥♥♥♥-
Místo: u Strakonic
Registrovaný: 3. 11. 2006
Příspěvky: 1936

Re: Vrácené vánoční dárky

Myslím, že nejlepší možnost je, říct, když to nechceš, necháme to tady, třeba si to rozmyslíš, přejít to. Neomlouvat se, jestli se holčině dárky nelíbily, není to tvoje chyba. Inko, to opravdu není o penězích ani o věcech, ale o lidských vztazích. big_smile  Ta dívčina to ve 13 letech ale neví.

Není tady

 

#13 7. 1. 2007 15:08

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 2937

Re: Vrácené vánoční dárky

Inko netrap se. Vy jste jí dali dárky podle svých možností. Jak říká Tetamáma omlouvat se za to určitě není třeba.Mlátí s ní puberta, to je evidentní. Pokud bude vyrůstat v prostředí ( u své maminky) kde prioritou jsou hmotné statky, stejně s tím nic neuděláte. Znám to z vlastní zkušenosti. Manželova dcera z prvního manželství se chovala podobně, nikdy jí nebylo nic vhod. Nakonec jsme jí dávali  peníze a vždycky měla pocit, že je to málo. Dopadlo to tak, že k nám přestala jezdit, protože jí vadilo, že máme děti, které určitě dostávají víc ( podle jejího mínění) Dnes je  dávno dospělá a tatínkovi se ozve jen když něco potřebuje. Manželovi trvalo dlouho než se s tím smířil.


Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

 

#14 7. 1. 2007 15:22

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Vrácené vánoční dárky

Inko, jak Ti rozumím....
A luetě taky-vše stejné, jako u nás, jen s tím rozdílem, že si vždy vše nechala, ale ty řeči a to chování....

Není tady

 

#15 7. 1. 2007 21:08

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Vrácené vánoční dárky

Panebože, kam až to sahá...
Já nechci cizího tatínka, ani cizí maminku. Chci svoje rodiče pohromadě za každou cenu.
Pokud se rozdělí, není to správné. Budu plakat a budu dělat naschvály. Milulju jak svého tatínka, tak maminku. Každej ostatní je pro mě vetřelec,
A přesně tenhle postoj mě pohřbil.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#16 7. 1. 2007 21:30

Jay
♥♥♥----
Místo: Landgraaf - Nederland
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 244

Re: Vrácené vánoční dárky

Pokud bych darky nasla povalovat za plotem, byly by to posledni darky, ktere jsem mile holcine koupila a bylo by mi jedno, zda to nebylo z jeji hlavy...na tohle uz rozum mit musi...


http://img511.imageshack.us/img511/5350/princeznaqr5.th.jpg

Není tady

 

#17 7. 1. 2007 21:50

Xsara
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 12. 2006
Příspěvky: 1005

Re: Vrácené vánoční dárky

Nevím, jestli je to otázka rozumu. Chtít po 13ti letém dítěti, s kterým zřejmě mávají nejen hormony, ale hlavně rozpad rodiny, aby jednalo rozumně, je asi trošku moc. Je to asi tak, jak to bylo v jednom z předchozích příspěvků: rozdělili jste mi milující rodinu, vzali jste mi jedinou jistotu na světě, no počkejte, já vám ukážu!
Snažila bych se zachovat chladnou hlavu, i když.... být v kůži Inky, asi bych rdousila...  dumbom


Morálka je postoj vůči lidem, které nemáme rádi.
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Není tady

 

#18 7. 1. 2007 22:13

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Vrácené vánoční dárky

Je to dost těžké člověka to mrzí ale holčinu určitě taky. Jednou ji to dojde.Zkuste si spolu popovídat,držím palce.


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#19 10. 1. 2007 14:13

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: Vrácené vánoční dárky

tak tohle je hodně HODNE smutné....je mi to líto...docela jsem v šoku....co všechno se děje když se rodiče rozvedou...:-(((


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#20 14. 4. 2007 23:13

Inka
♥♥-----
Registrovaný: 6. 12. 2006
Příspěvky: 59

Re: Vrácené vánoční dárky

Tak jsem zase tady. Od vánoc se S. u nás neukázala. Až nyní. Madam  dostala od maminky 200,-Kč když k nám pojede na víkend (samozřejmě maminka nezapomněla podotknout do telefonu, že potřebuje volný byt, jelikož má schůzku). Celý pátek nemluvila, celou sobotu neřekla ani slovo, až večer to přišlo. S manželem jsme to nevydrželi a šli si s ní promluvit. Na otázku jakým způsobem jí ubližujeme, že se k nám tak chová si jen odfrkla. Druhá otázky "tak se chovᚠke všem?", odpověď nám ovšem vyrazila dech "jen k někomu". To ale nebylo vše, okamžitě volala na linku bezpečí a tam jí darovali 10 SMS zdarma. Zavolala si taxi a odjela domů. My jenom zíráme s otevřenou pusou a nevíme co dělat. Pokud by někoho něco napadlo, napište prosím. Ale rady jako promluvte si s ní, nefungují. Když mluvit, tak na lince bezpečí a pošlou SMS.

Není tady

 

#21 15. 4. 2007 7:11

Hannah
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 10. 2006
Příspěvky: 529

Re: Vrácené vánoční dárky

Inko,může to být "jen" pubertální revolta. Na jejich nálady si člověk zvykne soustavným kontaktem. Dochází - li puberák jednou za čas je komunikace s ním téměř nemožná.Jak zde bylo na mnoha místech řečeno s pubertou nic nenaděláš,tu musíš jen vydržet. Jediná věc kterou bych ti poradila je nepoužívat silná slova.Dcera za pár let dospěje a jediné co si bude pamatovat budou vaše výčitky,"urážky"a "hnusné" chování .
Holky v pubertě mistrně manipulují s rodiči! Hrají na city a jsou přebornice v drásání nervů.I bezproblémovým manželstvím vlastních rodičů umí puberák pořádně zatřást. Natož když vycítí konflikt!
Pevné nervy!

Není tady

 

#22 15. 4. 2007 12:51

Kubula
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 5. 2006
Příspěvky: 1248

Re: Vrácené vánoční dárky

Inka napsal(a):

Tak jsem zase tady. Od vánoc se S. u nás neukázala. Až nyní. Madam  dostala od maminky 200,-Kč když k nám pojede na víkend (samozřejmě maminka nezapomněla podotknout do telefonu, že potřebuje volný byt, jelikož má schůzku). Celý pátek nemluvila, celou sobotu neřekla ani slovo, až večer to přišlo. S manželem jsme to nevydrželi a šli si s ní promluvit. Na otázku jakým způsobem jí ubližujeme, že se k nám tak chová si jen odfrkla. Druhá otázky "tak se chovᚠke všem?", odpověď nám ovšem vyrazila dech "jen k někomu". To ale nebylo vše, okamžitě volala na linku bezpečí a tam jí darovali 10 SMS zdarma. Zavolala si taxi a odjela domů. My jenom zíráme s otevřenou pusou a nevíme co dělat. Pokud by někoho něco napadlo, napište prosím. Ale rady jako promluvte si s ní, nefungují. Když mluvit, tak na lince bezpečí a pošlou SMS.

Co kdybyste na tu linku bezpečí zavolali taky? Ne jako nějakou truc-akci, ale proto, že prostě nevíte, jak dál. Ideálně se nechat spojit s tím, kdo mluvil s ní, a nastínit mu celý problém s prosbou o radu. Myslím, že není potřeba se stydět, že nejste vševědoucí, a pokud je tohle někdo, s kým je ochotná se bavit i nad rámec "pošlete sms", třeba by to byla cesta?

Není tady

 

#23 16. 4. 2007 10:35

1Marie
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 198

Re: Vrácené vánoční dárky

Kubula má dobrý nápad, určitě by to chtělo nějakou konzultaci s dobrým psychologem. A jinak souhlasím i s Hannah - sama mám pubertální a dceru a vidím denně, jak dokáže člověka nadzvednout. Třeba na Silvestra, když jsem ji nepustila na mejdan - byla na zabití a bohužel v takové chvíli nepomáhá nic! Takže s Tebou opravdu soucítím.

Není tady

 

#24 16. 4. 2007 19:39

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Vrácené vánoční dárky

Já si nemůžu pomoct, ale té holčiny je mi svým způsobem líto. Maminka ji vyexpeduje z domova stylem - když pojedeš k tátovi na víkend, tak dostaneš dvě stovky. Už tohle je dost na pováženou. Dcera má oprávněný pocit, že je jako balík, který mamince překáží a je za úplatu posílána z domova pryč, má z toho v hlavě hokej a revoltuje. Opravdu potřebujete psychologa, protože co BM dokázala svým přístupem k dítěti napáchat, bude těžké napravovat sad


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#25 16. 4. 2007 23:52

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Vrácené vánoční dárky

Holky, já jsem taky rozvedená, v tom, samotném, to není. Jde o to, jak se k sobě rodiče toho dítěte chovají a jak dovolí jemu, chovat se k tomu druhému. Tohle kdyby udělal můj syn v nové rodině svého otce, dostal by díl od něho i ode mne. Kdyby naopak byl drzý nebo hnusný na mě, jeho otec by mu vyčinil, a jsme se rozvedli nebo ne. Cítí, že ač jsme se rozvedli a vyprchala láska, zústala úcta k člověku, se kterým mám společné dítě a určité spojenectví. Oba přece chceme, aby z něho nebyl nevychovaný spratek. To podle mě dotyčná madam je.

Jde o to, že ta holka necítí mezi rodiči úctu a ví, že se nechají vydírat hnusným chováním, protože mají pocit viny, že ona chudinka rozvodem trpí. Děti jsou vyčůranější, než si myslíme

Upravil(a) mashanka (16. 4. 2007 23:55)


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů