Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 3. 1. 2007 14:28

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))

zápis do I.třídy:-))

Mám doma budoucího prvnáčka...jdeme k zápisu...malý ještě ted brečí ve školce téměř každé ráno...jinka je v pohodě...normální zdravé dítě:.-))))
jak vy se těšítě a připravujete, řeknou mi zrovna jestli může nastoupit do školy nebo to přijde poštou...?

Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

#2 3. 1. 2007 14:37

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥

Re: zápis do I.třídy:-))

Adro moja BBm nechce aby Ema isla este tento rok do skoly ... ja by som to chcel, pretoze myslim ze buduci rok by sa v skolke nudila a v prvej triede potom tiez ... a nakoniec by to nemuselo mat dobry dopad. Ked je zapis v skole, pri ktorej byvaju (pr... som vol, mala by ist zapis tam kde byvam ja, mala tam pisane posledne bydlisko) tak ten tyzden ju mam ja ... a ja nemienim vybavovat a prosit aby este nesla do skoly ... sad Ale ako to funguje nemam sajnu

http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

#3 3. 1. 2007 14:40

adra
♥♥♥♥♥♥♥

no já o tom tedy s BM vubec nediskutovala a že spolu vycházíme dobře...malej je v pohodě, umí něco psát, číst tedy ne ale od toho ta škola je že...takže beru že do školy půjde...a co ještě nevím je to že když tu máme dvě školy jestli musí jít k zápisu do obou...?? nebo jen do jedné...to není jak ostřední škola kde udělá nějaký zkoušky a pak ho vezmou nebo ne...trochu žertuji ale jestli stačí jít do jedné školy...???
Teda já jsem tak ráda že se s BM nehádám...mohla bych a kolikrát bych po něm za něco skočila..tedy ne z lásky ale vzteky...ale na co by mi to bylo...lol

Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

#4 3. 1. 2007 14:42

Jája
♥♥♥♥♥♥♥

adro, do jedné stačí big_smile
já jsem dokonce šla do školy, do který jsme nebyli místně příslušný a taky dobrý...jen jsem do tý původní musela napsat, že tam nepude

Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

#5 3. 1. 2007 14:45

adra
♥♥♥♥♥♥♥

no dřív to bylo podle bydliště kam jsme spadali tam jsme navštěvovali školu....takže jen do jedné jo?? :-))
díky

Není tady

#6 3. 1. 2007 17:22

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Zápis do první třídy

Termíny zápisů jsou většinou v měsíci únoru. V některých školách dělají i dny otevřených deří. Termíny by měly být vyvěšeny na škole, nebo se dají nalézt na internetu. Vybrat si můžete jakoukoli školu. Tam se s rodným listem dítěte dostavíte k zápisu.

Zápis se provádí různou formou a má za úkol zjistit, zda je dítě na školu zralé. Fyzickou zralost pak ještě posuzuje dětský lékař. Pokud žádáte o odklad, tak většinou jdete ještě do PPP (pedagogicko psychologické poradny), kde se odborně posuzuje zralost dítěte.  V malých městěch většinou školy spolupracují se školkami a už předem se informují na problémové děti.

Ve škole se pak vyplní dotazník a zjistíte, zda - li je dítě do školy přijato. Za půl roku od zápisu ještě děti obvykle vyspějí.  Pokud se vaše dítě narodilo v prázdninovém termínu, tak pravděpodobně učitelky u zápisu budou ostražitější. Přece jen bývá znát, že některé děti jsou skoro o rok vyspělejší.

Upravil(a) PavlaH (3. 1. 2007 17:23)

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#7 3. 1. 2007 20:14

x256987
Host

Vybavil se mi můj zápis do první třídy. Hlavně to, jak chtěli, abych nakreslila tatínka, což jsem provedla velmi realisticky zejména pokud šlo o hustotu vlasového porostu. Tatínek se tvářil dosti dotčeně big_smile big_smile big_smile

Pokud si pamatuju, chtěli vědět, jestli se umím vyjadřovat, jestli znám takové věci jako tvary a barvy... Číst a psát by dítě umět spíš nemělo, pak se nudí a zlobí. Možná počítat do pěti a napsat tiskacím svoje křestní jméno, ale rozhodně bych dítě neučila složitější věci zbytečně předem.

Já učím trochu odrostlejší, a potkávám se s ne úplně pozitivním dopadem častých (a ne vždy nutných) odkladů školní docházky (plus povinné devaté třídy) - v maturitním ročníku není výjimkou mladík či slečna, kterým táhne na dvacet... Není to vždycky dobré.

#8 3. 1. 2007 20:51

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥

Obsah zápisu se stále mění, mění se i formy. někde je to formou her, jinde je to klasika. Důležitá je kresba a počet detail. Také se při ní posuzuje schopnost samostatně pracovat. Také je důležitý úchop tužky. Ve šolkách se na to už dbá, protože při kreslení se ruka zafixuje a velmi těžko se pak přeučuje.  Dítě by mělo znát barvy. Za velkou výhodu považuju znalost číslic do deseti. Je to výhoda. Protože na začátku první třídy toho bývá hodně. Písmenka, základy psaní, soustředěná práce...

A také se ptáme na básničku nebo písničku. Někdy můžeme chtít časovou posloupnost - co bylo dřív, co potom, nebo aspon orientaci včera, dnes zítra. Také orientace na papíře je důležitá. Nahoře, dole, vlevo vpravo (někdy pomůže u okna wink)

Mě už sice na mateřské měkne mozek, ale snad jsem si vzpomněla na vše. Také nejsem zastánce odkladů. Je to jako s jablíčkem. Když ho sklidíte v tu pravou chvíli, je to nejlepší co můžete udělat. Podtrhnuté jablko těžko dozrává a to přezrálé se rychle kazí - nudí.

Není tady

#9 4. 1. 2007 7:54

adra
♥♥♥♥♥♥♥

děkuji všem:-)))
syn je narozený v červenci, když se narodil - o tři týdny dřív -měl 2,45 kg  a 47 cm....dnes má 120 cm a 22 kg - je vysoký...to jen tak na okraj:-))) a šikovný...po mamince lol lol
ted mi ale dělá problém ještě něco jiného....

včera mi říkala učitelka ve školce že už je to divný že malej brečí každé odpoledne ve školce a ptá se kdy přijdu a  má strach abych ho tam snad  nenechala nebo co....dělá to cca 2 měsíce a nedovedu si to vysvětlit....:-(( a učitelka mi právě řekla at s ním zkusím kineziologii....kdyby mi doporučila psychologa byla bych mín v šoku... musíme s tím něco udělat, stresuje to mě i syna....má jít do školy a nedovedu si představit že by takhle vyváděl ve škole....
čekala jsem že učitelka nabídne psychologa ale kynizi??potěšilo mě to, tedy v rámci situace....marně tápu v paměti "co se stalo" že tak najdednou po odplendech pláče...brečel téměř každé ráno, že nechce do školky, tedy přímo ve tříde když jsme se loučili...přes den dobrý i odpoledne ale jak říkám poslední cca 2 měsíce pláče i odpoledne a když tam mají přijít odpoledne děti z jiné třídy "na konečnou" tak to se mu vubec nelíbí....

Není tady

#10 4. 1. 2007 11:59

Pajka22
♥♥-----

Ahoj Adro,

moje holka takhle začala plakat vloni (2. třída). Každé ráno měla žaludeční potíže a nechtěla do školy. Zjišovali jsme, zda jí někdo neubližuje nebo nezvládá školu a z ní vylezlo, že má strach, že ji zapomeneme vyzvednout. Nemohla jsem jí vysvětlit, že se mi to nemůže stát. Psycholožka později zjistila, že se v 5-ti letech ztratila na dvě minuty babičce na náměstí a v ní se ta vzpomínka probudila a několik měsíců nás pěkně potrápila.

Není tady

#11 4. 1. 2007 12:05

Pajka22
♥♥-----

Jinak mám doma také budoucího prvňáčka, teda prvňačku. Protože bydlíme kousíček od Prahy, zjišovali jsme různé možnosti. Školu si opravdu můžete vybrat kdekoliv bez ohledu na trvalé bydliště a tam se přihlásit.

Není tady

#12 4. 1. 2007 12:41

adra
♥♥♥♥♥♥♥

pajko jsi to ty co jsi byla v černošicích??lol

no vidíš tak to stačí "maličkost".....
já si vzpomínám že jsem jednou přišla o půl hodiny déle....chodím pro ně v 15,10 hod a musela jsem být ten den v práci déle do půl čtvrté a přišla jsem v 15,38 pro něj....ale nedokážu si vybavit jestli to už bylo v období kdy brečel nebo to bylo až potom....ale možný to je....říká mi denně at pro něj přidju dřív...říkám mu já denně že nemůžu že přijdu hned po práci..no možná tady bude zakopaný pes....nevím ...

Není tady

#13 4. 1. 2007 12:44

adra
♥♥♥♥♥♥♥

teda...já se po***.... právě mi volala ségra...šla dnes -ted  vyzvednout mýho prcka ze školky po "o" a ona má tříletého syna....a že se behem týdne dozví....jestli nebude ve školce místo pro jejího syna....ve tříde kam chodí můj syn....tzn. že by vyzvedávala oba kluky po obědě až do konce školního roku....protože nechodí do práce - až od září....tím by odpadlo odpolední pbrečení mýho drobečka....to jsou věci .....  vissla
nebudeme předbíhat....ale .... chápete to??!!!  smilesmile

Není tady

#14 4. 1. 2007 12:58

tes1
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Adro, mám 7 letou holčičku a chodí do 1. třídy. Je mezi dětmi od 2 let. takže jsem s ní naštěstí neměla nikdy problémy a  nikdy mi ve školce neplakala. Ale ve školce každy rok před zápisem vyrazili s předškolákama na celý den do školy mezi prvňáčky, kde jim ukázali chod školy. Děti aspon viděly, že není čeho se bát, ještě dostaly od prvňáčků nějaké výrobky, navzájem si předvedly vystoupení a byly z toho všechny děti nadšené. Když jsem šla s prckem k zápisu, věděla jak to ve škole vypadá, co tam tak asi dělají, měla už nějaký ten obrázek o škole a nešla úplně do neznáma, tak se potom ani tolik nebála. Při zápisu opět dostlai spousta výrobků, nějaké pastelky, omalovánky.. učitelky taky byly velice příjemné. Asi závisí na jakou školu se chystáre, jaké mᚠo náí reference, jestli tam už má klučina nějaké kamarády ze školky. myslím, že je potřeba , aby dítě vědělo, že nejde úplně do neznáma, že je potřeba jim vše vysvětlit, že se jim nic zlého nestane...A že vždy po škole si pro něj příjde milující maminka :-)

http://lilypie.com/pic/2009/11/04/XKso.jpghttp://lbyf.lilypie.com/CUegp1.png
http://lb5f.lilypie.com/TikiPic.php/Qa8frKc.jpghttp://lb5f.lilypie.com/Qa8fp1.png

Není tady

#15 4. 1. 2007 13:00

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥

Adro, ano tohle chápu, prostě se vše děje jak má. Psycholog nebo kineziolog, obojí má podobné výsledky. Já měla nějaké problémy s alregií, ukázalo se, že je to psychického původu a velmi dobře jsem si to tutlala. Stačilo jedno sezení u kineziologa, že bylo po problému. S psychologem to bylo na dlouhé lokte. Takže kinezi doporučuju.

PS: jen opravuju gramatické chyby wink

Upravil(a) PavlaH (4. 1. 2007 13:37)

Není tady

#16 4. 1. 2007 13:16

Verčulka
Letňátka 2008

Taky "nás" čeká zápis do první třídy a asi budeme mít problém na barvách..je to takový problém aby to ovlivnilo přijetí?No ona je určitě umí,jen si není jistá.

http://www.ticker.7910.org/as1cCxl0g410010MjAyMzA2ZHwwMTI1ZHxKaXJ1bGth.gif
Jiřík se narodil 25.7.2008 ve 22:47, 4350g a 51cm
http://www.ticker.7910.org/an1cHpI0g410010Nzc3NzRkenw3NjA4MDVkYXxFdmEgYSBEb21pbmlr.gif
Eva 16.7.2010 13:08 2150g 43cm
Dominik 16.7.2010 13:10 2300g 45cm

Není tady

#17 4. 1. 2007 13:18

Pajka22
♥♥-----

adra napsal(a):

pajko jsi to ty co jsi byla v černošicích??lol

no vidíš tak to stačí "maličkost".....
já si vzpomínám že jsem jednou přišla o půl hodiny déle....chodím pro ně v 15,10 hod a musela jsem být ten den v práci déle do půl čtvrté a přišla jsem v 15,38 pro něj....ale nedokážu si vybavit jestli to už bylo v období kdy brečel nebo to bylo až potom....ale možný to je....říká mi denně at pro něj přidju dřív...říkám mu já denně že nemůžu že přijdu hned po práci..no možná tady bude zakopaný pes....nevím ...

Ahoj a moc zdravím. Byla jsem v Černošicích a těším se na další setkání.
Já jsem taky spíše pro kinezi, protože ta odhalí věci, které jsou skryté. Já se na ni právě s touhle dcerou chystám, protože to není nᚠjediný problém. Ty úzkostné stavy má z jakékoliv změny a v takovém stavu dokáže dostat i teplotu.
S psycholožkou mluvila jen jedenkrát a více už se psycholožce nepovedlo - dcera už s ní pak vůbec nekomunikovala.

Není tady

#18 4. 1. 2007 13:21

adra
♥♥♥♥♥♥♥

no však jsem si ted vzpomněla jak nám říkala ....Ivanka...?? v černošicích...že dítě nemocí,teplotou úrazem...upozonuje na to že nechce být samo...to mi tam tenkrát vyhrkly slzy do očí...trochu jsem se srovnala a uvěomila si pár věcí a beru "malého jinak" .... nebyl půl roku nemocný...možná taky proto že jsem s ním absolvovali reiky...nevím je to jednu s druhým....

no trošku tady motám víc témat najednou tak snad to nevadí...:-(((((

Není tady

#19 4. 1. 2007 13:23

adra
♥♥♥♥♥♥♥

jinak tě pajko taky samozřejmě MOC zdravím smilesmilesmile

Není tady

#20 4. 1. 2007 13:35

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥

Verčulko, myslím že když pozná základních šest tak je v poho, jinak problém to být sem tam může u vybarvovacích úkolů, kterých je mraky. Zkus pomůcku barvu přirovnat k předmětu, modrá jako nebe, žlutá jako slunce...dost to pomáhá.

Není tady

#21 4. 1. 2007 13:39

Verčulka
Letňátka 2008

Děkuju.Když teď byla párkrát malá u nás,tak jsme se snažily,ale jen občas to nemá cenu.Bohužel přemýšlí i u těch základních.

http://www.ticker.7910.org/as1cCxl0g410010MjAyMzA2ZHwwMTI1ZHxKaXJ1bGth.gif
Jiřík se narodil 25.7.2008 ve 22:47, 4350g a 51cm
http://www.ticker.7910.org/an1cHpI0g410010Nzc3NzRkenw3NjA4MDVkYXxFdmEgYSBEb21pbmlr.gif
Eva 16.7.2010 13:08 2150g 43cm
Dominik 16.7.2010 13:10 2300g 45cm

Není tady

#22 4. 1. 2007 13:40

adra
♥♥♥♥♥♥♥

počítat syn umí do 15-ti, barvy zná, tvary taky, podepsat se tiskacím umí...ale docela se stydí tak jsem zvědavá jestli tam vubec něco předvede ..... uvidíme...ale je pravda že se ještě poptám kdo z jejich třídy jde na kterou školu...no víte to je taky težké má kamaráda...znám jejich rodinu...zrovna bych nerada aby to byl jeho NEJ kámoš - asi už je.... ale co se dá dělat bránit mu nebudu a ani nechci...sice se mi kroutí tvář když o nem vypráví...protě mi nesedí...ale syn ho má rád....a to j sem vždy říkala že mu nebudu mluvit až tak moc do kamarádů lol lol ....no tak asi by bylo dobré aby se mnou klučina šel a taky se podíval před zápisem kde mu to bude víc "sedět" ......

Upravil(a) adra (4. 1. 2007 13:41)

Není tady

#23 4. 1. 2007 13:45

Pajka22
♥♥-----

Za Ivankou-kinezioložkou se brzy chystáme, tak jsem moc zvědavá.

U nás bude zápis do 1. třídy už za 14 dní.

Není tady

#24 4. 1. 2007 13:51

Pajka22
♥♥-----

Naše Týna má také kamarádku, která je vyloženě zlobidlo se samými poznámkami a zapomemutými úkoly, ale naši holku to naštěstí neovlivňuje špatným směrem. Učitelka moc dobře ví, která, co umí. A dostat ty dvě od sebe bych nechtěla.

Není tady

#25 4. 1. 2007 13:59

adra
♥♥♥♥♥♥♥

no Ivnaka je pro mě moc "z ruky" :-((( ale Pan mi dala číslo na paní tady kousek od nás tak to zkusíme...

u nás je zápis 26.1. tj ...za cca tři týdny

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí