Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#101 2. 2. 2007 17:39

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Re: Zoufalý otec

Step: Ale jistě, taky mu věřím, jen si nemyslím, že mu pomůžu tím, že budu nasazovat na jeho BM. Utvrzovat někoho v pocitech křivdy a ublížení totiž žádná pomoc není.

"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

#102 4. 2. 2007 19:25

ariam77777
♥------

xJirka napsal(a):

Ahoj dámy(jestli tu bývají i nějací pánové, tak je taky zdravím). Díky své přítelkyni a našemu společnému problému jsem se dostal na toto fórum a byl bych rád, aby jste mi poradily. Minulý rok jsem se po dlouhodobých neshodách odstěhoval od manželky a bohužel tím i od dětí. Nejsem ale ten typ, co by je hodil za hlavu. Naopak, začal jsem si uvědomovat i věci, které jsem dřív neviděl. Takže jsem byl v očích manželky opět ten špatný, protože se ,,najednou starám,, Nemohla pochopit, že mi děti samozřejmě chybí a já jim, a že se jim nejen díky tomu chci více věnovat. Ale chci mluvit spíše o tom, jak vše pokračovalo po mém odchodu k mé přítelkyni, se kterou jsem již prakticky 3 roky žil. Vše vypadalo velmi nadějně, já, má přítelkyně a děti -
dcery Terezka 10 let a Katka 6 let, jsme si vyrazili na výlet do botanické zahrady. Díky tomu, že jsme sebou vzali i naše nové štěně, museli jsme se u něj vystřídat. Jelikož jsem cítil u starší dcery jakousi nechu ke komunikaci s přítelkyní, navrhl jsem, že nejdříve půjdem my tři (já a dcery)  a Jarka(přítelkyně) půjde v druhém kole. Obě ale chtěly jít s ní, k mému překvapení. Pak už se prolomily ledy a skvěle jsme se bavili.
V tom byl ale 1. problém, jelikož manželka při pozdějším telefonátu zaslechla naši zábavu. Co jsem si vyslechl při našem návratu si ani nepřejte slyšet. Další problémy nám udělala tchýně, která na mě při společném rozhovoru řvala, že neexistuje aby holky s námi jeli společně na chatu apod. Že prý její dcera nedá své děti zadarmo nějaké ženské z ulice. Chvíli jsem lapal po dechu a pak jsem jí řekl, že s její dcerou jsem se seznámil v hospodě.  Pak zase lapala po dechu ona, ale to mi moc nepomohlo. Její logiku a nenávist jsem nechápal nikdy.
Vše pak pokračovalo tak, že i když by dcery k nám chodit chtěly, nesmějí. Manželka je schopna děti psychicky týrat a vydírat. Když se náhodně dozví, že k nám Katka zajde nebo se s námi někde vidí,
je schopna ji dohnat k pláči třeba tím, že jí tvrdí, že pokud se s námi vídá, nemá jí ráda a pod.
Její triky(pokud to nejsou spíš trestné činy) neznají hranice. Uhráli jsme jejich návštěvu po Štědrém dni
u nás s tím, že si k nám přijdou pro dárky od nás. Jelikož jsem věděl, že by chtěly, abych s nimi byl na Štědrý večer, a dal najevo, že bych rád přišel, manželka se mnou přes děti začala ,,obchodovat,, něco za něco. Můžeš s námi být u stromečku, ale přines dárky a žádná návštěva u Vás! Vracet se nechci, takže musím bojovat zato, aby jsem mohl být s přítelkyní a dětmi a ne s manželkou. Proto jsem na obchod nepřistoupil a druhý den jsem si pro děti došel. Již nebyly tak radostně bezstarostné jako při Mikuláši a takřka každá jejich věta nás přesvědčovala o tom, že dostaly za Mikuláše ,, pěknou sodu,, Terezka si nesměla sundat rovnátka až do odpoledne, kdy jsme měli jet navštívit moji matku. Katka zase nesměla u nás nic jíst ani pít, aby to Terezce nebylo líto. Dobře vymyšlené, že?
Terezka se svou ,,měkčí,, povahou se již zcela podřídila matce a jejímu ,,přání,, aby se s přítelkyní nevídala a k nám domů také nesmí. Opět dobrý trik: pokud chtějí, chodit k nám mohou, ale musejí si uvědomit, že manželce to vadit bude.
Katka domácí dusno zase tak vážně nebere a také je vidět, že v Jarce vidí kamarádku, o kterou stojí.
Když jsem jí ale posledně u nás natáčel na video, tak mi málem kameru vytrhla z ruky se slovy: Jestli tohle ukážeš mámě !!! Bylo v tom hodně legrace ale taky skutečného strachu.
Teď co dál? Mysleli jsme, že čas pracuje pro nás, ale vypadá to, že opak je pravdou. Tereza je proti Jarce již vysazená a i na Katce je vidět, že se na ní doma ,,pracuje,,
Já za dětmi mohu dle společné dohody, jak stálo ve zprávě soc. pracovnice u rozvodu. Ale ta dohoda spočívá v tom, že jeden víkend mám děti půl hodiny a druhý ani ne hodinu. Takže zase jen podle manželky...... Natož aby děti byly přes víkend u nás nebo někde na společném výletě.
Chci si zažádat o úpravu styku s dětmi, aby s námi dcery byly minimálně celý víkend 1 x za 14 dnů, o prázdninách atd. Ale je mi jasné, že budou problémy a že se manželka nevzdá. Radši děti zadupe do země, jen aby ,, má přítelkyně nedostala děti zadarmo,, Že zato platí hlavně děti je jí jedno.
Mršení dětské duše a povahy není bohužel trestné a hlavně bych ho těžko dokazoval. Prostě táta je ten špatnej, protože od Vás odešel.......A tom se staví. Můžete se k němu chovat jak chcete, pokud mu řeknete, že je blbec, zase jsem vyhrála. Taková je teď manželčina výchova. O urážkách mé přítelkyně nemluvě, ta si návštěvu dětí po Štědrém dni obrečela......
Určitě si necháme poradit od psyhologa, ale budeme rádi, když nám napíšete svoje rady a zkušenosti.

hallo jirka, nie som ziaden psycholog ale urcite ti mozem poradit, ale musis vediet po nemecky dam ti jedno super nemecke forum adresa je http://www.derproblemloesungsweg.de/for … erberid=24 a cokolvek nebudes vediet ja som tam pod menom mm777 napis mi PN, tesim sa , PN moze byt aj v cestine. Ja som tym vsetkym presla, takze viam o com hovoris a chapem ta.

Není tady

#103 5. 2. 2007 7:29

step
♥♥♥♥♥♥-

Míša Kulička napsal(a):

Step: Ale jistě, taky mu věřím, jen si nemyslím, že mu pomůžu tím, že budu nasazovat na jeho BM. Utvrzovat někoho v pocitech křivdy a ublížení totiž žádná pomoc není.

I já jsem se osobně setkala s něčím podobným....jen dávám tedy za pravdu, že něco takového je a chápu to...i když většina z Vás asi ne, protože jste na druhé straně.... I přesto si myslím, že žádná strana není lepší než druhá, jen každá to chápe jinak a z toho vyplývá nedorozumění.... A vždy se tady budu zastávat některých otců... ač sama jsem rozvedená matka...vím, že ne vždy by mělo právo stát na mé straně, protože jsem MATKA....

Není tady

#104 5. 2. 2007 16:25

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-

Tak co, zoufalý otče, jaký byl víkend? Zase měl dohry?

Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

#105 5. 2. 2007 18:34

xJirka
♥------

Jak se to vezme, je to moc krátká doba na to, abych se dozvěděl, zda Katka měla doma nějaké problémy. Vypadá to ale, že ne. Víkend byl nádherný, to že nám hned v pátek naše stařičké auto vypovědělo službu, nám ho nezkazilo. Dostali jsme náhradní a konec pátku a celou sobotu si pořádně užili. Všechny podrobnosti asi psát nebudu - nepřítel naslouchá.......... Každopádně Katce se domů nechtělo, ale to asi není nic zvláštního - nebudu tvrdit, že za to ,,mohla,, jen moje přítelkyně. Bylo to tím, že u nás vládla pohoda, chatu jsme měli jen pro sebe, měli jsme tam i naší labradorku Almu, která Katku tahala na lyžích. V sobotu se lyžovalo a stihli jsme i Aqualand v Liberci. No uteklo to. Sice jsme byli stále pod dozorem po telefonu a dostali jsme i vynadáno, že se vracíme z bazénu až v 9 večer, ale jak se říká: každý z nás bude po zásluze potrestán(to mám za tu pravdomluvnost, stačilo říct, že Katka už spí, ne?)  Neříkám že máme vyhráno, se starší dcerou je to složitější. Je citlivější a tím i ,,vydíratelnější,, Proto bude jen těžko překonávat to, že ,,mamince by bylo líto, kdybych s Vámi jela,, Přece jí nezačnu vydírat také, je to tak jednoduché....
Dnes měla 11 let, takže jsme včera byli koupit pár dárků, které chtěla a něco navíc, ale také jsem jí dal najevo, že ke mně nebude drzá, by jen po smskách. Nic na tom nemění to, že k tomu má podporu od BM, občas jí ty nesmysly přímo diktuje. Příští týden je budu mít na 4 dny na horách obě, pak se střídají s mojí přítelkyní, je to na hlavu, povezu je za BT(bývalá tchyně).

Není tady

#106 5. 2. 2007 19:09

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-

Třeba ta mladší hočička řekne té starší, jak to bylo fajn a ona příště pojede, já být v kůži BM, tak se nebráním a užívám si klidu a volna, škodí sama sobě.

Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

#107 5. 2. 2007 19:17

xJirka
♥------

To je rozumný názor, také si to myslíme. Není to ale tak lehké, ta malá má strach se jí pochlubit,aby se to nedozvěděla máma. Máma zvládne povrchní informace, že Katka s námi lyžovala a byla v bazénu,
ale na detaily se raději neptá. Netvrdím, že to nechápu, určitě by si tím ubližovala. Ale pokud by Katce chtěla udělat radost, tak se jí zeptá, jak se bavila. Komu se ta malá má vypovídat? Ale snad se časem zlepší nejenom to.

Není tady

#108 28. 8. 2007 12:55

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-

Milý Jirko! ... strávil jsem včerejší večer tím, že jsem se prokousával všemi stránkami tvého rozepsaného příběhu... Příběh ale skončil nedopsán - někdy 5.2.2007...  A tak nad tebou a tvou anabází s dětmi a BM od včerejška přemýšlím a říkám si, jakpak to asi bylo dál? ........ (Sám jsem si totiž prošel něčím podobným, jenom to mělo asi mnohem rychlejší spád a vedlo to k postupnému odcizení dětí a k tomu, co bývá u dětí nazýváno "syndromem zavržení rodiče").
Vycítil jsem ze tvých příspěvků, že u vás přihořívá, že se to nevyvíjí vůbec dobře. A i to odmlčení je zlověstné. - Mám nedobré tušení, které pramení z mé zkušenosti o tom, že tak dlouho se nejedná čestně a zpříma, tak dlouho se obchází pravda a nejedná se ve skutečném zájmu dětí, nýbrž ve svém sobeckém zájmu, až se ucho utrhne. - Víš, nemáme to, my muži, vůbec lehké. Hlavně proto, že více trumfů mají v rukou matky. Od "pouhého" vyvolávání soucitu a lítosti u dětí (nad nešastnou podváděnou maminkou - "Jak mi jen, děcka, můžete pořád lhát, jak mě můžete kvůli takovi pořád podvádět, vždy vy mě, nevděčníci, vlastně vůbec nemáte rádi?!") až k "neocenitelným radám" kamarádek. Když svého dosáhly nějakým tím opatřením ony, proč by to nefungovalo u tvojí BM?
Vím, je to tvrdé, ale říkám si: "Proč by zrovna xJirka měl být vyjímkou?"
Měl by jsi se nám ozvat. Jsme na prahu 21.století, je tu "nová doba" a tak by se muži měli více přizpůsobit a neměli by si nechávat své starosti jen pro sebe (dinosaurus vyhynul). Měli bychom být solidárnější, protože když se nepoučíme ze špatných zkušeností "našinců" (nás mužů), čeká to dnes, zítra, pozítří dalšího nepřipraveného a neinformovaného muže. Bude se dopouštět stejných chyb a (bohužel) bude i nadále přibývat  "štrasburských otců". Ale to snad v této zemi nikdo nechce. Nebo ano?
Ono to totiž už skoro vypadá, že na nás ženy-matky pořádají organizované štvanice.... Organizované ve smyslu, že ony si holky začaly předávat osvědčené rady a díky tomu se jednotlivé scénáře našich mužských proher až příliš nápadně podobají. - A je opravdu nabíledni otázka, proč to ty holky, naše dříve tak milované kočky a mámy našich dětí, vlastně dělají. Kde berou to přesvědčení, že dětem bez tátů bude lépe?!
va

Upravil(a) Slavek17 (2. 9. 2007 11:53)

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí