Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 12. 6. 2008 19:15

D.
♥♥♥♥---
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 438

Re: Ktery recky ostrov vybrat??

Ahoj, my jsme nebyli ubytovaní v Laganas, ale párkrát jsme se tam prošli z Kalamaki po pláži. Je to několika kilometrová pláž(je to ta plហs vajíčky, jak píše Vera), na které si určitě najdete místo bez lidí. V Laganas je hlučno, ale my jsme v něm několikrát vyšli na "kopec", na kterém je restaurace pod stromy a nádherný výhled. Cestou k restauraci jsme se vykoupali v zátoce, ve které bylo jen pár lidí.
Jak jsem Ti psala "u Bulharska", tak my jsme vyrazili trajektem na pevninu, autobusem a autem jsme projeli ostrov, dodnes na Zakynthos ráda vzpomínám, tak a se Ti tam líbí také smile
Našla jsem tento odkaz, třeba Tě trochu naladí: http://zakynthos.recko-informace.cz/


Lidé jsou tak svobodní, jak chtějí. James Baldwin

Není tady

 

#27 14. 6. 2008 19:11

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Ktery recky ostrov vybrat??

ahoj, chtela bych vas poprosit o radu, na ktery recky ostrov vyrazit?Pojedu s mamkou a segrou (18). Mamka miluje pamatky a vylety, ja totez, ale zaroven bychom si radi vyrazili i za zabavou. A pokud existuje misto, kde je tohle vsechno dohromady a jeste moznost potapeni, tak je to uplne tummenupp.

Dekuju moc smile
S.

Není tady

 

#28 15. 6. 2008 10:20

D.
♥♥♥♥---
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 438

Re: Ktery recky ostrov vybrat??

Ahoj, podle mě je celé Řecko kouzelné wink , ale co třeba Kréta? Tam jsme si užili památek, zábavy, moře i výletů(pronajali jsme si auto). Na netu najdeš odkazy nejen od cestovek(a nejen na Krétu!), zkus je pročíst wink


Lidé jsou tak svobodní, jak chtějí. James Baldwin

Není tady

 

#29 15. 6. 2008 12:41

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Ktery recky ostrov vybrat??

Kréta je pdoža mňa úžasná, ale každý ostrov má niečo do seba. Na Kréte sú aj hory, aj krásna príroda, aj dostatok pamiatok... aje mestá, rušnejší život, všetko. Thassos je tkaý pomalší, ospalejší, skutočná oddzchovka, nie je tam vežmi kam chodi, ale má krásne pláže a dá s aís trajektom do Kavaly... Korfu m áčaro koloniálnzch čias, keď to oblo obžúbené letovisko Angličanov- dodnes ich sme chodí dos... a malebnú krajinu s kopcom cez stred ostrova, krásnymi plážami a olivovými hájmi.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#30 15. 6. 2008 20:50

MaTea
♥------
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 11

Re: Ktery recky ostrov vybrat??

Ahoj,

příští týden letíme na Krétu a chtěli bychom zajet na Elafonisi - byla jste tam některá? Stojí to za to? Z toho, co je psáno je to krásná plហ- říkají "ráj na zemi"smile

Nemáte reference na hotel Jassu Kriti v Kavros Beach?

Upravil(a) MaTea (15. 6. 2008 20:50)

Není tady

 

#31 15. 6. 2008 22:19

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Ktery recky ostrov vybrat??

Hotel nepoznám, na Elafonissi som bola a ohromne s ami to páčilo, je tam ružovkasto-biely pieosk a vyzerá ako Karibik(nakožko to dokážem posúdi, lebo som v Karibiku zatiaž nebola). Cesotu sme navyše navštívili ešte jeden jaskynný chrám, resp. kapličku, kam vedú tzv. Zlaté schody a kde sa na Vežkú noc, čo je najväčší ortodoxný sviaotk, robia púte, a jeden kláštor. Bol to krásny celodenný výlet a vôbec nežutujem, že som ho absolvovala. Mne osobne sa ešte mimoriadne páčila Chania, kde sú pamiatky na časy Benátskej republiky, sklady v podobe vínnych sudov, kostoly a kláštory, námorné múzeum, pôvabný prístav a ďalšie pekné miesta. Neviem ale, ako ďaleko od Chanie ste ubytovaní - my sme boli len cca 12 kilometrov, tak sme tam boli pečené-varené.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#32 16. 6. 2008 10:43

MaTea
♥------
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 11

Re: Ktery recky ostrov vybrat??

Děkuji za odpověďwink Od Chanie budeme ubytováni 30km...

Není tady

 

#33 16. 6. 2008 14:52

Sofi1
♥♥♥----
Registrovaný: 18. 7. 2006
Příspěvky: 243

Re: Ktery recky ostrov vybrat??

Hotel Jassu Kriti je velmi hezký hotel s kvalitními službami. Určitě budete spokojeni. Jinak Elafonissi je krásná písečná pláž, na které se natáčela reklama na nescafe. Ale jsou i krásnější pláže. Např. Preveli. Nachází se na jižní Krétě a je to pláž, kde ústí řeka do moře. Jsou zde nádherné palmy a kouzlná pláž. Z mého pohledu je proti tomu Elafonissi horší. Myslím si, že je vždy dobré mít v jednom výletu více akcí. Tzn. nejen koupání, ale i zhlédnutí něčeho zajímavého. Takový výlet je např. Modrá laguna Balos nebo Falasarna.
Ještě k Chanii- Chania je bývalé hlavní město Kréty. Mimo mešitu, kostely a nádherný přístav, je zde i muzeum námořnictví- které je otevřeno, ale pouze do 16 hod. Do Chanie nemusíš jet s výletem. Tenhle výlet zvládnete v pohodě sami pravidelnou autobusovou linkou, jen se musíš obrnit trpělivostí. Autobusy jsou zpravidla hodně plné a přesný čas ???? Jinak jsou celkem levné a jezdí často. Dojedeš na autobusové nádraží odkud je  do přístavu už jen kousek. Není, kde se ztratit.
Přeji Ti krásné zážitky a "kalo taxidi"(šastnou cestu).smile

Není tady

 

#34 16. 6. 2008 20:22

MaTea
♥------
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 11

Re: Ktery recky ostrov vybrat??

Ahoj Sofi,

moc jsi mne potěšila, že hotel je fajn, teprve teď začínám trochu hledat informace o místě naší dovolené.

Slyšela jsem, že se dělí na dva hotely - jedna část je novější, druhá starší. Liší se vybaveností pokojů a taky polohou - kde jsi bydlela Ty? Čím se máme řídit? A co komáři - prý je jich tam hodně a jsou imunní na repelenty...

O Preveli jsem neslyšela, už to mám zapsané, teď budu hledat. Máme pronajaté auto na tři dny,. takže to zvládneme bez autobusu - máme dvě děti, jedno rok a půl staré...takže to bude "zajímavé"big_smile

Co je Falasarna?

Není tady

 

#35 17. 6. 2008 11:19

Sofi1
♥♥♥----
Registrovaný: 18. 7. 2006
Příspěvky: 243

Re: Ktery recky ostrov vybrat??

V Jassu Kriti jsem nebydlela, ale protože pracuji v ck, tak jsem ho navštívila v rámi nabídky hotelů.
Hotel je na okraji městečka Georgioupolis.Malé městečko s obchůdky, náměstím a možnosti výletu vláčkem do blízkých hor na plesa. Bohužel tento výlet je pouze v angličtině a možná v němčině, ale tím si nejsem jistá.
Falasarna je dlouhá písečná pláž, ale kromě této pláže je v tomto výletě zahrnuto:  návštěva hřbitova padlých vojáků, kteří zahynuli na Krétě při operaci "Merkur" za 2.svět. války( byl o tom natočen i film), Pak se jede do vnitrozemí, do téměř zapomenuté vesničky, kde se nachází nejstarší olivovník na světě a máte možnost vidět klasickou vesnici ( né letovisko určené pro turisty), pak se jede do kláštera Moni Gonias, kde je prozměnu muzeum s vzácnými ikonami a nástěnnými malbami. Součástí tohoto komplexu je i Krétská Orthodoxní Akademie. No a nakonec je zastávka na dlouhé pláži Falasarna, která je známá svým nejčistším mořem a jemným pískem.
Neuvědomila jsem si, že máte tak malé děti. Takže si nejsem jistá, že tohle by byl ten pravý výlet pro ně. Ale na Falasarnu se můžete zajet podívat sami autem.
Preveli je z Georgioupolis cca hodinka cesty autem.
Komáři je věčné téma, ale prostě jsou a budou. Pokud mají klienti ubytování v hotelu, tak zpravidla s tímto obtížným hmyzem nemají problém. Komárům klimatizace moc nesvědčí. Každopádně vzít sebou přípravek do zásuvky a pokud plánujete večerní sezení na balkoně, tak spirálu. Prodává se v drogeriích. Vypadá jako zelený šnek, který zapálíš a dᚠpod stůl. On čoudí a čoudí a ten dým odpuzuje komáry. Je to vyzkoušené a účinné.
Také si nezapomeňte opalovací krémy s vyšším faktorem. Pro děti klidně i 50 fa. Kréta je hodně "teplá" a hlavně zrádná. Na pláži může pofukovat příjemný větřík a najednou zjistíte, že je pozdě. Přibal taky obyčejnou kalciovou mast. Ta je na slabší spáleniny hlavně u dětí nejlepší. dudlik
Předpokládám, že berete kočárek. Jeho přeprava je zdarma a nezpočítává se do váhy zavazadel. Ale o tom vás cestovka určitě informovala. Večerní procházky jsou totiž nej. Věř, že po 17-ti létech praxe v ck, mám spoustu klientů, kteří po příletu zpět přišli říct, že bez kočárku by večer vlastně proseděli na pokojích, tak to "prokorzovali". Pokud budeš ještě něco potřebovat, klidně napiš.
Jo, ještě během letu cca 2 hodiny, je dobré mít pro malé dítě něco co může cumlat třeba dudlík. Děti často špatné snáší přetlak při vzletu, takže lahev s pitím nebo něco co při vzletu bude dudlat a tím se mu nestane, že má zalehlé oška.

Není tady

 

#36 17. 6. 2008 23:56

MaTea
♥------
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 11

Re: Ktery recky ostrov vybrat??

Moc, moc děkuji za rady!!!smile Všechno jsem si poznamenala. Vím, že to bude víc problématické s dětma, ale musíme to zvládnout, vždy nevíme, jestli se ještě někdy sem podíváme.

Ještě by mne zajímalo, zda můžeme platit kartou třeba v obchodech, restauracích?

Kolik bychom si měli vzít kapesného na 12 dnů, když máme All inclusive?  Doposud jsme jezdili do Chorvatska na Pag  a tam bylo opravdu draho,...a co Kréta? Vezeme  s sebou mléko pro syna, pleny, skleničky - příkrmy...není to zbytečné?

A poslední otázka - co bys doporučovala, aby člověk viděl na Krétě - kdybys měla poukázat na dejme tomu tři, čtyři zajímavá místa....

Omlouvám se, že Tě pořád bombarduju otázkami...

Upravil(a) MaTea (17. 6. 2008 23:57)

Není tady

 

#37 18. 6. 2008 12:28

Sofi1
♥♥♥----
Registrovaný: 18. 7. 2006
Příspěvky: 243

Re: Ktery recky ostrov vybrat??

MaTeo,
cestování s dětmi se neboj, jen buď připravena. Uvidíš, že to nakonec bude krásná pohoda.
Kartou platit samozřejmě můžeš. Vyplatí se Ti to u větších nákupů. Drobné nákupy za pár eur je lepší platit v hotovosti. Výše kapesného je hodně individuální. Někomu stačí 200 eur a někdo má 1000 málo. Určitě je dobré mít nějakou hotovost  např. 200 eur a kartu pro možnost výběru z bankomatu.
Kréta nepatří mezi nejlevnější ostrovy, ale jsou i dražší napr. Rodhos nebo Santorini. Ale hlavně, je to úplně něco jiného než Chorvatsko. Jiná mentalita atd.
S tím co chceš vézt synovi: nevím jaké mléko mᚠnamysli, pokud má bezlepkovou dietu nebo něco jiného speciálního, tak si to samozřejmě vem, ale jinak ve všech lékárnách ( a ty jsou v každém letovisku) koupíš nutrilon nebo výborné instantní kaše s příchutěmi. Rovněž i různé příkrmy typu Hami. To bylo v Řecku ještě předtím než jsme tady tušili, že něco kromě Sunaru existuje.
Pleny jsou rovněž v lékárnách a supermarketech a koupíš je tak jak u nás v různých cenových relacích. Od obyčejných až po Pampers. Možná by stačilo vzít si jeden balík pro první dny a pak si koupit. Předpokládám, že na Krétě nebude mít takovou spotřebu, vzhledem k tomu, že takto malé děti většinou běhají během dne nahé.
Neboj se, že by jste něco nesehnali. Řecko je vyspělá země a konkrétně na Krétu přilétá mnoho turistů s malými dětmi ( však sama uvidíš - obrovské množství Skandinávců ...).
Hlavně měj připravené léky- tzn. panadol, kalciovou mast, dětský endiaron..... Léky by jsi samozřejmě sehnala i tam, ale pokud je mᚠihned k dispozici je top lepší. Jistota je jistota.
Ptᚠse na 3-4 zajímavá místa. To je těžké. Každý čeká od své dovolené něco jíného. V Tvém případě bych si pravděpodobně udělala výlet do Chanii -né celodenní výlet, ale večer, kdy přístav krásně svítí, v uličkách hraje živá hudba a vše je krásně nasvíceno. Také bych jela do Iraklionu- je zde jedno z největších a nejvýznamnějších muzeí Řecka a 3 km od tohoto hlavního města je archeologická lokalita - Minojský palác. Jeden den bych jela na jih. Pojedete soutěskou a dostanete se na plហPreveli. Těch krásných plážiček je tam víc - Preveli, Diamoni .....
Delegát Vám určitě poradí.
Pokud si ještě na něco vzpomeneš, určitě se ozvi.

Není tady

 

#38 19. 6. 2008 9:25

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Ktery recky ostrov vybrat??

Kamoška si nevedela vznachváli Grécko, prvý raz tam boli s malou, keď mala 9 mesiacov, a kamoška tvrdí, že nikde nie sú k deom a ich rodičom takí milí ako v Grécku... Na Slovensku je problém vzia diea do obchodu, do reštiky - všade. Gréci deti zbožňujú a nedajú na ne dopusti. Ja som bola na Rhodose ako novinárka s "Fischerovým" detským domovom zo Slovenska a majitež penziónu bol nesmierne trpezlivý a láskavý k domováckym deom, ktoré boli - pochopitežne - odtrhnuté z reaze. Niekedy to bolo až nepríjemné, lebo napr. štvorročný syn jeho čašníčky drzo bral hosom jedlo z tanierov a nikdy ho nikto nenapomenul, až sa tak prepchal, že sa povracal - a nič. Nakoniec sa mu podarilo spadnú do bazéna, ale aj vtedy ho len zachraňovali  a nikto nepovedal ani pol slova. Deom nie je nikde na svete tak dobre ako v Grécku(neviem, či to platí aj o rodičoch big_smile ).


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#39 19. 6. 2008 11:00

Sofi1
♥♥♥----
Registrovaný: 18. 7. 2006
Příspěvky: 243

Re: Ktery recky ostrov vybrat??

Selimo, musím se smát při čtení Tvého příspěvku. Je to opravdu "řecká klasika". Dětem je dovoleno vše. A dětí jsou zde nejvíc. Sama žiji v  řecké rodině, takže z vlastní zkušenosti vím, jak to je. Pro Řeky jsou děti darem . Jako děti jsou rozmazlené,že nás "seveřany" občas svrbí ruka, že by jsme jim chtěli plácnout přes zadek, ale je pravdou, že v Řecku neexistují dětské domovy a rovněž zde nejsou domovy důchodců. Existují jen kluby důchodců nebo stacionáře pro nemocné. Je zde obrovská úcta ke starým lidem. Je automatické, že rodiče na stáří zůstávají s dětmi, které o ně pečují, nebo bydlí sami, ale děti je pravidelně navštěvují a starají se. Každý národ má svoje. Řekové mají na vše čas. Nikam nespěchají, výměna žárovky trvá i tři dny. Ale co si domluvíte platí, stačí podání ruky. rodna

Není tady

 

#40 19. 6. 2008 23:28

Lucca
♥♥-----
Registrovaný: 14. 12. 2007
Příspěvky: 30

Re: Ktery recky ostrov vybrat??

Já byla na Krétě a na Kypru, těžko říct co bylo nej. Kdybych si teď mohla vybrat, ráda bych Santorini.

Jinak když už házíte ty tipy na webíky, tak tady na tom blogu je hodně videí z Řecka, i z některých hotelů, pak nějaký tance, i řecké speciality atp. Nejhezčí jsou ale ty obecný videa, Řeci ví jak si nalákat turisty, nad těma videama trochu slintam godlike A pak je dobré i allaboutgreece jestli už neznáte.

Není tady

 

#41 20. 6. 2008 0:01

x56325
Host

Re: Ktery recky ostrov vybrat??

Minulý týden jsme se vrátili ze Zakynthosu, a musím potvrdit, co psaly holky přede mnou. Řecko je pro děti ráj. A nejen pro ně...

 

#42 20. 6. 2008 10:42

MaTea
♥------
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 11

Re: Ktery recky ostrov vybrat??

Ahoj Selimo a Sofi:)

moc hezky se mi četlo Vaše příspěvky! Je to příjemné vědět, že Řecko je tak nakloněno k dětem i k starým lidem. Tato úcta tady, Česku,  moc chybí. Vidím, že moc toho o této zemi nevím, ale věřím, že po návštěvě budu o krůček dál s informacemi, díky zážitkům.
Už se tam moc těším!!! Věřím, že aklimatizace mých dětí proběhne bez problémů. Jakmile se vrátím, napíšu Vám a poreferuji:)

Ještě mám poslední otázku, dost přízemní, existují tam nějaké internetové kavárny?

Ještě se ukážu,

mějte hezký den:)

Není tady

 

#43 20. 6. 2008 11:30

x56325
Host

Re: Ktery recky ostrov vybrat??

My jsme měli internet v hotelu - za poplatek.

 

#44 20. 6. 2008 11:52

Santala
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2006
Příspěvky: 3234

Re: Ktery recky ostrov vybrat??

Miluju Řecko !

Už mi chybí jen Kefalonie yikes)

Doporučuju :  Zakhyntos, Lefkadu, Korfu, Samos,Chios , Kos, Lesbos,Rhodos,Ithaku, Krétu - "za mne" v tomto pořadí tummenupp


Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz yikes)

Není tady

 

#45 20. 6. 2008 17:45

REŇAS
Host

Re: Ktery recky ostrov vybrat??

Santal, smile čistě pro zajímavost,sice jedeme letos Řecko-pevnina,ale když jsem viděla to tvoje pořadí,mohla bys mi  prosím napsat,který ostrov má hodně přírody,je plný zeleně,klidně i hor,jsou tam většinou písečné pláže a starobylé městečka a hlavně,né moc přehnaně živo?? (To nemusíme) Zajímalo by mě to,kdybychom,třeba zauvažovali a poštěstilo se nám příště.. Většinou každý míří na Krétu,(zrovna naši sousedi)jako by byla jediný ostrov,který stojí zato,navštívit,není tam potom hrozně živo? A draho? Děkuji ti. stolt

 

#46 21. 6. 2008 23:25

MaTea
♥------
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 11

Re: Ktery recky ostrov vybrat??

Ahoj,

mám ještě dotaz ohledně váhy zavazadel.

Povolená váha zavazadel se vztahuje k zavazadlu nebo je to na jednu osobu?

Na 3 osoby (malý se nepočítá) máme nárok na 60kg, ale pokud se sbalíme do dvou kufrů a uvedených 20kg by bylo na zavazadlo, tak můžeme s sebou vzít pouze 40kg?????

Upravil(a) MaTea (21. 6. 2008 23:25)

Není tady

 

#47 21. 6. 2008 23:49

x56325
Host

Re: Ktery recky ostrov vybrat??

Jestli jsem to dobře pochopila z pokynů, které jsme dostali před odletem, měli jsme povoleno na každého, tedy i na dítě, 1 zavazadlo o váze max. 15 kg. Dál se tam psalo, že zavazadla lze sdružovat, a to do max. 32 kg.

 

#48 23. 6. 2008 10:34

Sofi1
♥♥♥----
Registrovaný: 18. 7. 2006
Příspěvky: 243

Re: Ktery recky ostrov vybrat??

Váha zavazdel je :
na osobu 20 kg + příruční do váhy 5 kg. Váha se sčítá tzn. dva dohromady 40 kg. Jedno zavazadlo nesmí být t잚í než 32 kg. Jinak nebudou odbaveny.

Není tady

 

#49 23. 6. 2008 10:56

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Ktery recky ostrov vybrat??

Byla jsem na Korfu. Podstatně dráže než na pevnině. Na dovolené nešetřím,ale pivko za 4,50 - 5 Eur už bylo dost. Ovoce taky tak o 2 Eura dražší než na pevnině. No je to dovozem potravin lodí.
Jinak uprostřed hodně zeleně. Plno olivových hájů. Spíše sever, kde jsou kamínky a útesy na kamenech. Na jihu je už hodně písku.
Nejsem milovník moří (byla jsem tam na ozdravném pobytu),ale uznávám, že koupání na širém moři u Korfu je fakt tyrkysové jako z těch katalogů. Doporučuji taky dojet na protější břeh Albánie (Sidari),což je asi 30 minut lodí.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#50 5. 7. 2008 22:37

MaTea
♥------
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 11

Re: Ktery recky ostrov vybrat??

Ahojky,

Ve čtvrtek jsme se vrátili z Kavros Beach na KRÉTĚ , takže pár info pro ty, kteří tam poletí.
My jsme byli s malýma dětma 1,5 a 7 let. Hotel se skládá ze 2 částí – Kavros Beach a Jassu Kriti. První den nás ubytovali v Jassu kriti – pokoj čistý, dokončují tam bar ale… nevýhody – výhled na zeď a navíc restaurace a fungující bar, jídelna v druhém hotelu a jelikož jsme měli ALL INCL. nechtělo se nám chodit pro každý nápoj 100 m. Výhody – klid, u bazénku pár lidi.
Nevýhody převážily a tak jsme si zažádali o výměnu pokoje (bez problému). Na druhý den jsme se stěhovali a nelitujeme – nádherné prostředí, klid, plno zeleně, klima, TV, lednička, prostorný pokoj, výhled na moře.
Pokud se jedná o silnici, tak ta sice vede přímo před hotelem, ale auta jsme skoro vůbec nevnímali. Večer bylo hlasitější moře.
Pozor – hodně komárů. Na noc jsme měli repelent do zásuvky a pokud jsme seděli na balkóně, tak nutně se zapálenou takovou  doutnající spirálou proti komárům.
Lehátek u bazánu u Kavros Beach nedostatek – kdo si nehodil před snídani na lehátko ručník, neměl šanci. Jinak u moře se vždycky našlo nějaké to volné. My jsme stejně byli pořád u moře, kde foukal příjemný větřík, takže jsme to neřešili. Navíc nejezdíme k moři abychom čas trávili u bazénu.
Jídlo – dle mého názoru dostatečný výběr, ale všechno mělo podobnou chu. Našim ani ostatním dětem to nesedělo. Ovoce kromě melounů žádné. Ze zeleniny rajčata, okurky, papriky, cibule, mrkev, pár salátů…
Stojí za to si večer skočit do nějaké taverny, které jsou hned přes cestu – jídlo vynikající.
Plហ– jemný písek s oblázky a kemeny. U každého východu z pláže sprchy (mimochodem voda na Krétě je pitná přímo z vodovodu). Vstu do moře pozvolný, písčité dno, akorát hned při vstupu je třeba projít asi tak metr až dva přes oblázky.
V blízkosti hotelu jsou 2 nebo 3 půjčovny aut – plně pojištěný Suzuki Swift s klimou a sedačkami pro děti výjde na 35 EUR/den + palivo.
Podívali jsme se na plហPreveli a taky Falasarnu. Jinde jsme nejeli kvůli malému, kterému se v autě moc nelíbilo.....

Jsme hodně spokojeni a jako dovolenou pro rodiny s dětmi mohu pouze doporučit. Pokud někdo nebude očekávat od hotelu se 3 hvězdičkami služby jako jsou v hotelích s vyšším standardem, bude určitě také spokojen.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů