Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 31. 12. 2006 19:14

Zuzík
♥♥-----
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 27

Cízrdle s vošlejchem

Nevíte někdo,co je to za jídlo a jak se připravuje?storstark


Važte si člověka, zvláště, jste-li jím.

Není tady

 

#2 31. 12. 2006 20:02

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Cízrdle s vošlejchem

Tak teď jsem si málem zlomila jazyk.

Není tady

 

#3 31. 12. 2006 23:44

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: Cízrdle s vošlejchem

Káča napsal(a):

Tak teď jsem si málem zlomila jazyk.

Tak jsem to nenašla nikde a to mám slušnou knihovnu i starých kuchařek. Myslím, že vošlejch je pažitka (nebo na cibule) a mohla by to být cizrna - něco jako hrách, mají ve zdravé výživě.

Není tady

 

#4 1. 1. 2007 10:52

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 5682

Re: Cízrdle s vošlejchem

Tak mi to nedalo, abych nenakoukla, jestli už na to někdo přišel a hele, ono nic! lol Mě by to taky moc zajímalo! tummenupp Zní mě to, jak moravština od rakouských hranic... To jsem zvědavá, jestli se dozvím, co je to za "zhůvěřilost"! lol
ošlejch, šlejch je pažitka - "s vošlejchem" - proč ne, ale cízrdle?
Chm, chm, chm... roll lol

Není tady

 

#5 1. 1. 2007 12:49

Maxík
Host
 

#6 1. 1. 2007 14:05

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 5682

Re: Cízrdle s vošlejchem

Jééééchechéééé, hrách s cibulí...lol A já čekala nějakou "pikantnost"...supermario Tak to bych znala, uvaří se hrách, nebo cirna s cibulí (rozmařilí přidaj ještě utřený česnek), vypadá to jako kaše a baští se to lžící s chlebem... Bohatší do toho přidají kousek másla, chudý to maj, holt, jen tak...vissla
Dá se to různě obměňovat, další zeleninou, dokonce ořechy, skořicí a mátou, ale základ je uvařená luštěnina...Jo a dá se to zamrazovat a je to pak během pár minut připravený k jídlu... He, he, he, budu s tím strašit dědka, ten, jak je něco bez masa, tak je v práci do večera a pak se jen "odbyde z ledničky"...tummenupp
Heleďte, tady je jeden už hodně "panskej" receptík:
http://www.labuznik.com/recipe.php?ID=8170

Není tady

 

#7 1. 1. 2007 14:23

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 5682

Re: Cízrdle s vošlejchem

Jé, heleďte, co jsem našla, kdepak cibule, nebo pažitka...ani to neznám. Dřív asi jedli lecosi... wink big_smile

Ošlejch

Třetí z běžných cibulí, kdysi u nás více pěstovaná, je cibule zimní - ošlejch. Tato vytrvalá rostlina snáší i velmi silné mrazy. Nepěstuje se pro cibule (které jsou ostatně příliš drobné), ale pro na a stvoly, které se v Číně bělily pod přihrnutou zemí jako chřest. Pochází z Dálného východu, ze střední a západní Číny, a stejně jako její uvedené družky nezná své rodiče. V Číně a v Japonsku ji pěstují již alespoň 4000 let, na západ se dostala pravděpodobně s mongolskými nájezdy do Evropy. V zemích původu a v zemích, které ležely "cestou" na západ, se také nejvíce pěstuje - konkrétně v Japonsku, v Číně a v Rusku. Čínský ošlejch není tak ostrý jako ruský, který zase nejlépe odolává mrazům.

Není tady

 

#8 1. 1. 2007 18:59

Zuzík
♥♥-----
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 27

Re: Cízrdle s vošlejchem

Díky za info.Nebude ona ta cibule nakonec pórek?Název je,pravda,dost šokézní,tak mi to vrtá v hlavě.Jedna moje kámarádka už nevěděla,co vařit,tak se zeptala manžela a ten jí toto odpověděl.Nikdy jí nedokázal vysvětlit.o co vlastně jde,jen,že to má moc rád a tak jí to zůstalo utajené.


Važte si člověka, zvláště, jste-li jím.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů