Oznámení

21. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

21. října : Strašidelné čokoládové muffiny pro odvážné děti. Zabaví i zasytí!

21. října : Jak využít skořápky z vlašských ořechů? Odvar z nich dodá chybějící jód a pomůže i s kašlem

#1 31. 12. 2006 13:33

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Skrytý zápal plic

Ahoj mamči, tak jsem se právě vrátila z pohotovosti se svojí 10-iletou dcerou. Diagnoza - skrytý levostranný zápal plic a zánět levé ledviny.
Začalo to nenápadně - v pátek 2x blindila, postěžovala si na žaludek a teplota vyskočila na 37,6st. Vědoma si nadcházejícího víkendu, raději jsem s ní zašlala k našemu mudr. Ten jí prohlídl a pojal podezření na a) buďto počínající střevní viroza, či za b) něco se v těle chystá, ale ještě to nevypuklo,  nutno čekat.
Tak jsme čekali. Už v pátek večer teplota ani po ibalginu neklesla pod 38st, v sobotu po ibalginu neustále 38,5 - 38,9 a v neděli již i po ibalginu 39,5.  Kromě té horečky, rýmy a tu a tam suchého dráždivého kašle žádný jiný projev. Samozřejmě že totální vyčerpanost, ale kdo by nebyl po 3 dnech v kuse nonstop v horečkách ..
Na pohotovosti doktor nejdřív zkoukl krk - jazyk bílý, ale mandle a hrdlo čisté. Nos totálně ucpaný, takže přišly na řadu plíce. To jsem brala jen jako rutinu, nicméně jsem byla dost překvapená, když prohlásil - tady se mi něco nelíbí, pak dcera musela hoooodně zhluboka dýchat, několikrát zakašlat, pak nahlas počítat do 10-i .. a celou dobu poslouchal. Ten zápal plic je skrytý, o to záludnější, kdyby vykašlávala, šlo by to z ní ven, takhle to tam hezky všechno zůstávalo. Pak prohlížel ledviny - také se mu nelíbilo, že vlevo to bylo podezřele citlivější, tak ještě náběr moči - no, leukocity cca 200, bílkoviny, aceton .. prostě prima zánět (a to jí při čůrání nic nebolelo).
Když jsme jeli na pohotovost, čekala jsem spíš angínu či tak něco, nebo že je to chřipka s bouřlivým průběhem, tohle mě ale dost zaskočilo.
Káa má antibiotika, sirup na vykašlávání,  něco na horečky, musí pít 2,5l denně (to je problém, běžně vypije sotva tak 2 hrnky tekutin) ..
Píšu vám to, a máte představu, jak ty nemoce jsou pro naše dětičky záludné a že né každá nemoc se drží běžných klinických příznaků. Že i zápal plic se může projevit jako horečná viroza bez kašle (ale ty následky ..).. a že u zánětu ledvin nemusí pálit moč. měchýř.
Takže nic nepodceňujte, cokoliv se vám u dítěte nebude zdát, bude-li mít neidentifikovatelné horečky, raději jděte k mudr. Lepší včas než pozdě.

Přeji Vám všem pohodového silvestra a úspěšné vykročení do Nového roku 2007 !storstark

Není tady

 

#2 31. 12. 2006 15:03

susi
♥♥♥♥---
Místo: Praha/Krkonošsko
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 425

Re: Skrytý zápal plic

Milá Elo,

  to mě mrzí, tak atĄ Vám antibiotika rychle zaberou a jste brzičko fit a bez problémů.
  Také přeji nádherný Silvestr a v novém roce 2007 jen to nej nej !!!!!


http://lbym.lilypie.com/aHNBp1.png

Není tady

 

#3 31. 12. 2006 16:41

Čekanka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 6. 2006
Příspěvky: 9378

Re: Skrytý zápal plic

Elo a se brzy uzdravíte, taky mám nemocnýho syna a byly pěkně na prd svátky, zavřený doma. Ale děti jsou silný, za chvilku to bude za námi tummenupp

Není tady

 
NÁŠ TIP:

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů