Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 20. 12. 2006 10:26

Daisy
♥♥♥----
Místo: Jižní Morava
Registrovaný: 16. 5. 2006
Příspěvky: 102

Poradíte prosím

Ahojky, po novém roce by jsme se s přítelem chtěli pokusit o miminko. Bohužel mi teď zjistili sníženou funkci štítné žlázy a doporučili mi počkat až co mi řekne internista, jdu k němu v lednu. Nevíte jak se to léčí a jak dlouho bych musel ještě čekat, nebo mi dá prášky a můžeme začít zkoušet?
Taky vás chci poprosit jestli někdo neporadíte: mám vitiligo (bílé skvrny na kůži), bohužel je pravidelné a kožní říkala, že v takových případech bývá dědičné, takže mám strach, zajímalo by mě zda existuje před otěhotněním nějaká prevence, třeba betakaroten a tak.
Děkuju.

Není tady

 

#2 20. 12. 2006 10:35

pupicek
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 1. 2006
Příspěvky: 2570

Re: Poradíte prosím

Daisy kamarádka má také štítnou žlázu, brala na to nějaké prášky, bohužel nevím přesně jaké, brala  je zhruba měsíc, pak šla na kontrolu a upravilo se jí to, léky samozřejmě musí brát i nadále a lékařka jí řekla, že se může snažit o mimčo.
A druhá kamarádka má také štítnou žlázu a nedaří se jí otěhotnět a ani IVF nebylo uspěšné.

Betakaroten se v těhotenství nesmí.

Doufám, že jsem ti trošku pomohla, asi je to jako se vším, u každého jinak.

Není tady

 

#3 20. 12. 2006 10:39

Daisy
♥♥♥----
Místo: Jižní Morava
Registrovaný: 16. 5. 2006
Příspěvky: 102

Re: Poradíte prosím

No já se na to štítnou žlázu budu muset ještě přeptat toho doktora, protože naše doktorka na nás mluví latinsky a kdo jí má rozumět, že?
Ale nějak jsem z toho pochopila, že mi "měřili nějaký dva testy a jen jeden z nich byl pozitivní a že kdybych je neupozornila na to, že přibírám bez příčiny, tak by na to ani nepřišli, na omak také nic cítit nejde, tak snad to nebude tak hrozný, doufám. Už bych moc chtěla. Jinak mám taky strach právě z toho vitiliga a taky mám alergii, takže chudáci moji potomci, doufám, že budou radši po tatínkovi smile

Není tady

 

#4 20. 12. 2006 10:54

račice
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 3173

Re: Poradíte prosím

Daisy, já mám taky sníženou funkci štítné žlázy a neboj není to nic hrozného. V lednu ti udělají krevní testy, na základě kterých ti určí dávku léků - Letroxu n. Euthyroxu - hormonu štítné žlázy, který se musí při snížené funkci doplňovat. Tak cca po měsíci ti udělají kontrolní krevní testy, které ukážou, jestli je potřeba dávku léku zvýšit, snížit nebo zda je dávka dostačující. V momentě kdy na krevních testech nebudeš mít žádné odchylky, tj. dávkování bude správné, můžeš se začít snažit. Takže počítej tak ten 1 až max. 2 měsíce, dýl to trvat nebude. Tím, že se hladina hormonu uměle dorovnává, je vlastně všechno v pořádku a pokud neexistuje žádný jiný problém na tvé nebo partnerově straně, by jsi mohla bez problémů otěhotnět.

Mě to bohužel trvá už skoro 11 měsíc, ale problém nebude ve štítné žláze (testy jsou OK), ale v tom, že mi to vše nefunguje, tak jak má.

Jo a chtěla bych tě potěšit, kamarádka má stejný problém a otěhotněla po nasazení Letroxu a léčbě dlouhých cyklů Duphastonem hned první měsíc. Takže ti držím palce, aby jsi nejpozději v březnu našla na testu //.


http://lb3f.lilypie.com/pU9cp2.png

Není tady

 

#5 20. 12. 2006 11:32

tereza3
♥♥♥----
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 240

Re: Poradíte prosím

ahojky...já mám také sníženou funkci štítné žlázy a je to tak jak píše račice...až budeš mít nasazené léky a štítná žlaza bude fungovat jak má tak začněte...já jsem otěhotněla do 3 měsíců po vysazení HA takže držím palečky a račici hodně štěstí...


http://www.youngnutrition.net/member/tickers/87080/ticker2.png

Není tady

 

#6 20. 12. 2006 11:39

Čekanka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 6. 2006
Příspěvky: 9378

Re: Poradíte prosím

Daisy napsal(a):

Ahojky, po novém roce by jsme se s přítelem chtěli pokusit o miminko. Bohužel mi teď zjistili sníženou funkci štítné žlázy a doporučili mi počkat až co mi řekne internista, jdu k němu v lednu. Nevíte jak se to léčí a jak dlouho bych musel ještě čekat, nebo mi dá prášky a můžeme začít zkoušet?
Taky vás chci poprosit jestli někdo neporadíte: mám vitiligo (bílé skvrny na kůži), bohužel je pravidelné a kožní říkala, že v takových případech bývá dědičné, takže mám strach, zajímalo by mě zda existuje před otěhotněním nějaká prevence, třeba betakaroten a tak.
Děkuju.

se štítnou nevim, ale vitiligo má manža (následek silného atopického exému). Dr říkala, že syn po otci má 75% pravděpodobnost stejných obtíží, dcera 40%,  ale můj syn je uk uk bez problémů. Přeju brzké zadaření a zdravého mimíse.

Není tady

 

#7 20. 12. 2006 13:01

Daisy
♥♥♥----
Místo: Jižní Morava
Registrovaný: 16. 5. 2006
Příspěvky: 102

Re: Poradíte prosím

Jejda takže ještě tak dva měsíce čekat, to se zblázním sad No ale hlavně aby bylo všechno v pořádku, aby bylo mimi zdraví, ten doktor za kterým jdu, je prý nejlepší v okrese, tam mám štěstí, že mě vzal říkala obvodní.
Začala jsem zatím brát Calibrum babyplan (i když stále beru antikoncepci). Myslíte, že si můžu koupit ještě i listovku i když už je v tom Calibru?

Není tady

 

#8 20. 12. 2006 13:41

alenak
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 22. 8. 2006
Příspěvky: 5230

Re: Poradíte prosím

Daisy napsal(a):

Ahojky, po novém roce by jsme se s přítelem chtěli pokusit o miminko. Bohužel mi teď zjistili sníženou funkci štítné žlázy a doporučili mi počkat až co mi řekne internista, jdu k němu v lednu. Nevíte jak se to léčí a jak dlouho bych musel ještě čekat, nebo mi dá prášky a můžeme začít zkoušet?
Taky vás chci poprosit jestli někdo neporadíte: mám vitiligo (bílé skvrny na kůži), bohužel je pravidelné a kožní říkala, že v takových případech bývá dědičné, takže mám strach, zajímalo by mě zda existuje před otěhotněním nějaká prevence, třeba betakaroten a tak.
Děkuju.

Ahoj Daisy,
já mám autoimunitní poruchu štítné žlázy, ketrá způsobuje její sníženou činnost. Mám to už asi 8let, pokazilo se mi to po prvním dítěti. Beru prášky (Letrox) ketré mi uměle substituují hormon štítné žlázy. Otěhotněla jsem s druhým dítkem bez problémů, téměř okamžitě, poté, co mi řekli, že to asi jen tak nepůjde. Na třetí jsem si počkala 8 měsíců snažení, myslím, že to ale se štítnou žlázou nesouviselo. Budeš-li brát léky (já chodím každého půl roku na krev a upravují mi dávky dle potřeby, v těhotenství chodím co 6 týdnů, dávky mi trochu zvedli), tak bys měla fungovat normálně, tzn. dodᚠty chybějící hormony uměle. Chvíli to trvá, než Ti najdou tu správnou dávku - ani moc, ani málo... mě to trvalo cca 9 měsíců.... Prášky Ti mohou nasadit hnedka po odběrech krve, mě k tomu každý rok posílají na UTZ, zda se štítná žláza nezvtšuje.
Tak se neboj, se mnou tam chodí hodně mladejch holek, a  děti mají smile

Není tady

 

#9 20. 12. 2006 14:08

alenak
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 22. 8. 2006
Příspěvky: 5230

Re: Poradíte prosím

Jémine, teď jsem si to po sobě přečetla, a musím Ti  ještě napsat, abych Tě nevyděsila, že nejsem tipický příklad toho, jak dlouho trvá,než se dávky upraví.. mě to sice trvalo 9 měsíců, než se mi srovnaly ty dávky, ale to neznamená, že to trvá každému... já jsem to měla fakt hodně špatný, mě to pořád zvyšovali, nakonec jsem byla na 4 násobku počáteční dávky... Tak se prosím neboj, že by Ti to mělo trvat tak dlouho...

Není tady

 

#10 20. 12. 2006 14:14

Daisy
♥♥♥----
Místo: Jižní Morava
Registrovaný: 16. 5. 2006
Příspěvky: 102

Re: Poradíte prosím

Je tak to jsem si oddechla smile Já se totiž strašně moc těším, už jsme to chtěli zkoušet teď, ale zjistili mi tu potvoru štítnou. Nemůžu se dočkat až budu "moct", mám strach, že když se budu moc těšit tak to nepůjde, ale nejde mi na to nemyslet. Už a je aspoň leden a vím jak na tom jsem.

Není tady

 

#11 20. 12. 2006 14:28

račice
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 3173

Re: Poradíte prosím

Daisy mě gyndař řekl tehdy, když mi to cca před 8 roky zjistili, že a jsem ráda, že se ten problém našel, že poruchy štítné žlázy (neléčené) bývají jedno z příčin neplodnosti a těžko se na ně přichází (zvl᚝ když člověk nemá žádné výraznější problémy jako ty).
Takže buď ráda, že se na to přišlo teď, když ještě bereš HA (dřív než jste se začali snažit), protože horší by bylo, kdybyste se třeba rok snažili, nešlo to a teprve pak se na to přišlo, že je to z tohoto důvodu. 2 měsíce uběhnou jako voda a pak na to můžete pěkně hupsnout lol


http://lb3f.lilypie.com/pU9cp2.png

Není tady

 

#12 23. 1. 2007 10:01

Daisy
♥♥♥----
Místo: Jižní Morava
Registrovaný: 16. 5. 2006
Příspěvky: 102

Re: Poradíte prosím

Ahojky všem! Takž už mám za sebou vyšetření u internisty. V celku jsem se dozvěděla toto: hormony štítné žlázy jsou v normě, ale je tam nějakej nález v tom smyslu, že jsem pravděpodobně prodělala zánět štítné žlázy a tělo si vytvořilo kvůli tomu protilátky. Doktor mi předepsal pro jistotu na 2 měsíce Jodthyrox, 1/2 prášku denně. Pak že se udělají zase testy a uvidí se. Ale 2 měsíce mi příjde neskutečně dlouhá doba!!!Tak jsem se ho ptala, co by se dělo, kdybych otěhotněla v průběhu užívání těch prášku. Řekl, že bych nebyla ani první ani poslední a že riziko poškození plodu je minimální. Ale pro jistotu by počkal ty dva měsíce. Tak já teď nevím. Po miminku moc toužíme, ale na druhou stranu, jestli by nebylo lepší vydržet ještě ty dva měsíce dle doporučení lékaře..?

Není tady

 

#13 23. 1. 2007 10:04

lenkaB
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Zlínský kraj
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 26781

Re: Poradíte prosím

Daisy, 2 měísce opravdu nejsou žádná dlouhá doba - raději počkej, a mᚠpak jistotu, že jste udělali vše pro to, aby to bylo OK wink a zbytečně neriskujete nějaké komplikace.... 2 měsíce, to je březen/duben, a to už je tu brzo... můžeš tu dobu zatím využít jako přípravnou fázi na otěhotnění - zažít brát kyselinu listovou nebo nbějaké vitamíny (Calibrum Baby plan apod.) a začít třeba malinko cvičit a jíst zdravě (pokud už se tak něděje wink ) a uvidíš, že to uteče jako voda wink moc držím pěsti, a to pak brzy vyjde wink

Není tady

 

#14 23. 1. 2007 13:25

račice
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 3173

Re: Poradíte prosím

Daisy udělej to, co ti radí doktor, 2 měsíce opravdu nejsou žádná dlouhá doba  (jsou to v podstatě jen 2 cykly). Držím palce, a je z tebe brzy těhulka. tummenupp


http://lb3f.lilypie.com/pU9cp2.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů