Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 5. 7. 2007 9:40

zabka
♥♥♥----
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 139

Re: Splnili jste si cestovatelský sen aneb vaše nejlepší dovolená?

Diky Kiwi, manzel si nakonec bude moct vzit jen jeden tyden dovolene,takze Bali na nas bude muset pockat a zatim padla volba vzhledem  ke vzdalenost a terminu na Kanary...Ted zase nevim ktery ostrov - Lanzarotte nebo Fuerteventura....????

Není tady

 

#27 5. 7. 2007 15:27

kiwi
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 4. 2007
Příspěvky: 432

Re: Splnili jste si cestovatelský sen aneb vaše nejlepší dovolená?

A pojedete nekam aspon na ten tyden?


http://lb5m.lilypie.com/bLkjp10.png
http://lb2f.lilypie.com/yHoip2.png

Není tady

 

#28 6. 7. 2007 14:43

zabka
♥♥♥----
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 139

Re: Splnili jste si cestovatelský sen aneb vaše nejlepší dovolená?

no prave,ze na ten tyden chceme jet na jen tech Kanarskych ostrovu nevim,ktery vybrat...?

Není tady

 

#29 6. 7. 2007 18:17

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Splnili jste si cestovatelský sen aneb vaše nejlepší dovolená?

Kanáry-jedině Fuerteventuru!

Není tady

 

#30 9. 7. 2007 13:35

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Splnili jste si cestovatelský sen aneb vaše nejlepší dovolená?

Z Kanárských ostrovů bych si dovolil doporučovat Tenerife. Myslim že je tam na jednom ostrově dokonalá kombinace všeho co člověk od dovolené může očekávat. Hezký pláže s černým i žlutým pískem, Národni park Teide s nejvyšší horou Španělska a na severu se dá zažít i tůra "deštným pralesem".
Lanzarote má taky svoje kouzlo ale je přece jen trochu jednotvárný.
Samozřejmě ale záleží na tom jak kdo svojí dovolenou tráví jestli ležením u moře nebo poznáváním navštíveného místa. wink


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#31 11. 7. 2007 10:16

zabka
♥♥♥----
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 139

Re: Splnili jste si cestovatelský sen aneb vaše nejlepší dovolená?

...no prave,ze nechci ten tyden tam prolezet na 1 metru ctverecnym ale neco o te zemi poznat...takze proto mi jde o to,aby v te zemi bylo neco k prohlednuti...na Fuerteventure se mi zalibil ten vylet ponorkou z jizni casti ostrova,nevim jestli je neco podobneho i z jinych oblasti - pripadne jaka plaz a priroda je hezci - na jihu, ci na severu...???

Není tady

 

#32 11. 7. 2007 12:43

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Splnili jste si cestovatelský sen aneb vaše nejlepší dovolená?

Ono to na ostrovech většinou funguje jako na kontinentech. To znamená že opalovačka bude lepší na jižní části a na severní to bude trochu víc foukat. Ty zájezdy ponorkama dělají na všech Kanárskejch ostrovech, stačí jen omrknout nabídku místních cestovek.
Samozřejmě na nejlepší poznání ostrova je potřeba si půjčit auto wink

http://gabzdyl.hvezdarna.cz/04_kanary.htm

http://www.zzz.cz/cesty/index.php/1901


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#33 14. 9. 2007 20:06

Halina
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 8. 2006
Příspěvky: 250

Re: Splnili jste si cestovatelský sen aneb vaše nejlepší dovolená?

Chteli bychom letete ted letet na Mallorcu. Ale trochu vahame kvuli pocasi, zda je tam jeste dostatecne teplo i nakoupani. Nebude teplejsi na Kanarskcych ostrovech?


http://lilypie.com/pic/070725/OhUu.jpghttp://b2.lilypie.com/45fcp2.png

Není tady

 

#34 14. 9. 2007 20:40

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Splnili jste si cestovatelský sen aneb vaše nejlepší dovolená?

Já jsem strávila "dovolené snů" podvakráte na Baleárách - Mallorca a Ibiza.
Bohužel to byla vždycky dovolená "od šoku k šoku a nikdy jinak", protože při každém pobytu se buď doprovodu, nebo mým dětičkám pokaždé podařilo něco provést tongue


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#35 12. 3. 2008 8:40

IlonaN
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 2. 2008
Příspěvky: 239

Re: Splnili jste si cestovatelský sen aneb vaše nejlepší dovolená?

Podívat se do Japonska, tenhle sen se mi splnil dvakrát. Japonsko je nádherný, krásná příroda, pohodový a hezcí lidé, (Japonky hodnotím opravdu jako micinky), všude čisto a hlavně všechno má úroveň.... Japonsko mne vždycky lákalo kvůli jejich kultuře a bojového umění. Byla jsem v Kyoutu a Fukuoce, a kdybych si mohla vybrat, kde žít, tak by to bylo v Japonsku.
Co nebyl uplně můj sen, ale měla jsem k tomu příležitost, projet křížem krážem Jižní Koreu. Musím říct, že nic moc. Památky jsou si v základu podobné a nové věci se staví z betonu, plechu a skla... a bez nápadu. Seoul je jedna taková velká věžáková králíkárna...
Další můj sen je ANGOR WAT v Kambodži a Mayská kultura, Makču pikču, Niagáry, to musí být něco, slyšet ten hukot vody a uvědomit si tu sílu, která z nich příští.... A pak můžu říct, že jsem si splnila svoje cestovatelské sny...

Není tady

 

#36 13. 3. 2008 21:21

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Splnili jste si cestovatelský sen aneb vaše nejlepší dovolená?

No vida ja mam za sebou ten Angkor Vat i Macchu picchu. Tak to dame dohromady a budeme mit vsechno. wink
Joo Japonsko je ma odveka laska, tak aspon sbiram japonsky hlavolamy.


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#37 19. 3. 2008 1:42

IlonaN
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 2. 2008
Příspěvky: 239

Re: Splnili jste si cestovatelský sen aneb vaše nejlepší dovolená?

A? jaký je to pocit stát před Angor Vatem? Chtěla bych se podívat ještě na nevyprostěné památky z džungle, zajímalo by mne, jestli na mne dýchne takový to starodávno, to prostě miluju... A Makču? Je to ve skutečnosti tak zajímavé, jak to vypadá na fotkách?

Není tady

 

#38 28. 3. 2008 20:40

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Splnili jste si cestovatelský sen aneb vaše nejlepší dovolená?

Vyzkoušej a uvidíš. Myslim že chybu udělat nemůžeš. wink


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#39 29. 3. 2008 2:50

IlonaN
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 2. 2008
Příspěvky: 239

Re: Splnili jste si cestovatelský sen aneb vaše nejlepší dovolená?

To bych ráda, ale momentálně chybí ty papírky, co hýbou světem... big_smile

Není tady

 

#40 30. 3. 2008 12:10

Jiněnka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 6. 2006
Příspěvky: 479

Re: Splnili jste si cestovatelský sen aneb vaše nejlepší dovolená?

IlonaN napsal(a):

Podívat se do Japonska, tenhle sen se mi splnil dvakrát. Japonsko je nádherný, krásná příroda, pohodový a hezcí lidé, (Japonky hodnotím opravdu jako micinky), všude čisto a hlavně všechno má úroveň.... Japonsko mne vždycky lákalo kvůli jejich kultuře a bojového umění. Byla jsem v Kyoutu a Fukuoce, a kdybych si mohla vybrat, kde žít, tak by to bylo v Japonsku.
Co nebyl uplně můj sen, ale měla jsem k tomu příležitost, projet křížem krážem Jižní Koreu. Musím říct, že nic moc. Památky jsou si v základu podobné a nové věci se staví z betonu, plechu a skla... a bez nápadu. Seoul je jedna taková velká věžáková králíkárna...
Další můj sen je ANGOR WAT v Kambodži a Mayská kultura, Makču pikču, Niagáry, to musí být něco, slyšet ten hukot vody a uvědomit si tu sílu, která z nich příští.... A pak můžu říct, že jsem si splnila svoje cestovatelské sny...

Ilonko, o tom Japonsku bych mohla poslouchat vyprávění donekonečna, fakt...  Z Tvých cestovatelských snů jsem zatím navštívila jen Niagarské vodopády. Slyšet ten hukot a vidět z lodičky nad sebou tu obrovskou masu valicí se vody je sice ohromující zážitek, ale to je asi tak celé. Prostředí je silně komerční a zaměřené na peněženky turistů, na kanadské straně vodopádů kazí celkový dojem stará nevzhledná elektrárna hned na břehu... Okolí mě zkrátka trošku zklamalo.
Jestli se sem ještě někdy dostaneš, prosím, rozepiš se o Japonsku, jak jsi se tam dostala, na jak dlouho, co mentalita lidí, jaká je jejich jazyková vybavenost... Zkrátka cokoliv Tě napadne gloria


Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl!

Není tady

 

#41 31. 3. 2008 2:42

IlonaN
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 2. 2008
Příspěvky: 239

Re: Splnili jste si cestovatelský sen aneb vaše nejlepší dovolená?

V japonsku mne překvapilo to, že i staří lidé umí ze sebe vydat angličtinu. Jeli jsme autobusem na jednu památku, a autobus změnil najednou trasu: zajel na autobusové nádraží. Byli jsme z toho vykulení a před námi seděl jeden stařík se stařenkou - obrátili se na nás a stařik spustil anglicky: Musíte vystoupit, protože tady se mění autobusy a na další počkejte na nástupišti číslo.... Naprosto mě to vzalo.
Japonci jsou velmi vzdělaní, nemusíte s nimi mluvit, ale je to na nich vidět. V kjotu staří lidé chodí ráno do parků do chrámků, přinesou vonné tyčinky a květiny jako dar, a pomodlí se, posedí venku a klábosí.. Taková harmonie, žádný spěch...
Obchody jsou na úrovni,  ketou  by záviděla i 5. avenue ....
Prostě Japonsko je moderní a bohatá země, se zachováváním původních tradic a životní úroveň je fakt na vysové míře.
Viděla jsem průvod při nějaké oslavě, nevím, jak se jmenovala, bohužel, představoval osoby z dob císaře -
od namalovaných gejš v jejich tradičních oblecích, od služek  až po ty nejvyšší dámy. Kvůli dešti bylo pokračování průvodu zrušeno - jeden další pán nám vysvětlil, že je to kvůli namalování reprezentatek: aby se nepoškodil make-ap na večerní představení..
A to jídlo: z toho jsem byla fakt hotová - Japonci si potrpí na detaily, a hlavně v jídle - je krásně nazdobené a výborně chutná. Jídlo je fakt nešizené, připravované opravdu s lásko - a to bylo v cukrárně, kavárně, nebo v restauraci.
A pokud člověk u sebe má dost peněz, tak tam je to pravé místo na utrácení - většinou v centru jsou všechny velké obchodní domy propojeny průchody s obchody, takže nestačíte ani všechno pořádně projít. Můžete si vybrati od luxusních obchodů se značkovým zbožím (podotýkám pravými, ty ceny jsou fakt pro vyšší vrstvu) Prada, Guess atd. až po tradiční nákupy, trochu už mimo zonu.
Je toho moc, zážitků z Japonska, tak píšu a ani nad tím nepřemýšlím, jsem ráda, že se tentokrát pojedem podívat do Nagassaki - tak musím šetřit penízky.... :-)

Není tady

 

#42 26. 9. 2009 17:03

Rybička
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 505

Re: Splnili jste si cestovatelský sen aneb vaše nejlepší dovolená?

Byla jsem v Kanadě (v Calgary) a zamilovala jsem si to tam. Možná to je proto, že jsem měla štěstí na lidi, protože všichni říkají, že např. Vancouver je mnohem krásnější město, ale já bych neměnila. Bylo mi tam krásně. Rocky Mountains a až kýčově modrá jezera - prostě nádhera.

A jak píše Jeňýk, můj další cestovatelský sen je Slovensko a tůry v horách. smile Je to paradox - už jsem byla támhle někde na druhém konci světa a nikdy jsem nebyla na Slovensku. smile))

Není tady

 

#43 28. 9. 2009 1:25

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Splnili jste si cestovatelský sen aneb vaše nejlepší dovolená?

Mým snem je Island a ještě Petrohrad, jinak překvapuji sama sebe, jak se mi pomaličku přestává chtít cestovat.
Rybičko, máme to podobně - dceru jsme potahali po Evropě, ale na Slovensku ještě nebyla, pořád se chystáme to napravit.

Není tady

 

#44 28. 9. 2009 10:36

pecule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2007
Příspěvky: 1175

Re: Splnili jste si cestovatelský sen aneb vaše nejlepší dovolená?

Můj sen byla Asie, před lety jsem si sen splnila a byla jsem nas tři týdny v Thajsku, jen s batohem na vlastní pěst. Od té doby nějak nemusím dovolené přes cestovky, protože jsem zjistila, že to jde i jinak. A můj sen je se tam vrátit a podívat se i po okolních zemích. Sen byl tam i žít, ale ten se rozplynul, protože si celkem hodně chrání svůj pracovní trh a legálně tam žít a pracovat v podstatě nejde. sad
Ale hodně ráda cestuju i po Čechách a okolních zemích - třeba Polsko je taky krásná země.

Není tady

 

#45 28. 9. 2009 16:11

Cassiopeia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 9. 2008
Příspěvky: 1401

Re: Splnili jste si cestovatelský sen aneb vaše nejlepší dovolená?

moje dosud nejlepší dovolená: Austrálie, Lofoty ... můj sen: Galapágy, Japonsko


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Když najdeš v životě cestu bez překážek, určitě nikam nevede."

Není tady

 

#46 29. 9. 2009 13:01

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Splnili jste si cestovatelský sen aneb vaše nejlepší dovolená?

IlonaN napsal(a):

V japonsku mne překvapilo to, že i staří lidé umí ze sebe vydat angličtinu. Jeli jsme autobusem na jednu památku, a autobus změnil najednou trasu: zajel na autobusové nádraží. Byli jsme z toho vykulení a před námi seděl jeden stařík se stařenkou - obrátili se na nás a stařik spustil anglicky: Musíte vystoupit, protože tady se mění autobusy a na další počkejte na nástupišti číslo.... Naprosto mě to vzalo.
Japonci jsou velmi vzdělaní, nemusíte s nimi mluvit, ale je to na nich vidět. V kjotu staří lidé chodí ráno do parků do chrámků, přinesou vonné tyčinky a květiny jako dar, a pomodlí se, posedí venku a klábosí.. Taková harmonie, žádný spěch...
Obchody jsou na úrovni,  ketou  by záviděla i 5. avenue ....
Prostě Japonsko je moderní a bohatá země, se zachováváním původních tradic a životní úroveň je fakt na vysové míře.
Viděla jsem průvod při nějaké oslavě, nevím, jak se jmenovala, bohužel, představoval osoby z dob císaře -
od namalovaných gejš v jejich tradičních oblecích, od služek  až po ty nejvyšší dámy. Kvůli dešti bylo pokračování průvodu zrušeno - jeden další pán nám vysvětlil, že je to kvůli namalování reprezentatek: aby se nepoškodil make-ap na večerní představení..
A to jídlo: z toho jsem byla fakt hotová - Japonci si potrpí na detaily, a hlavně v jídle - je krásně nazdobené a výborně chutná. Jídlo je fakt nešizené, připravované opravdu s lásko - a to bylo v cukrárně, kavárně, nebo v restauraci.
A pokud člověk u sebe má dost peněz, tak tam je to pravé místo na utrácení - většinou v centru jsou všechny velké obchodní domy propojeny průchody s obchody, takže nestačíte ani všechno pořádně projít. Můžete si vybrati od luxusních obchodů se značkovým zbožím (podotýkám pravými, ty ceny jsou fakt pro vyšší vrstvu) Prada, Guess atd. až po tradiční nákupy, trochu už mimo zonu.
Je toho moc, zážitků z Japonska, tak píšu a ani nad tím nepřemýšlím, jsem ráda, že se tentokrát pojedem podívat do Nagassaki - tak musím šetřit penízky.... :-)

Právě jsme se vrátili z relax a poznávacího pobytu,kdy bylo ubytování ve 4hvězd.hotelu a rovněž tam bylo i rozsáhlé welnes.A právě zde byla hotová invaze Japonců jeden večer-i v bazénech s velmi teplou vodou,kde bylo doporučeno se moc nehýbat se pořád museli organizovat,jedna Japonka tam předváděla nějaké máchání rukama tam a zase sem a ost.to po ní opakovaly,neposeděly v bublináh ani 5 min,pořád měli potřebu tam paběrkovat,no my přítomní "bílí" různých národností jsme je teda pozorovali s úsměvem,co je všechno možný.Nokonec se podařilo jedné Japonce vyměnit si župan s mým mužem a když jsem se s ní o tomto omylu chtěla domluvit,šlo to velmi špatně-a to byla sř.věku,agličtina veškerá žádná ani u další,která stále nechápala,že v daných plavkách dovnitř nemůže-až jí za ně přítomná recepční trochu zatahala,tak pochopila.Tak ste asi měli dost štěstí na anglicky mluvící Japonce.
Jinak i pro movité Švýcary je v japonsku docela dost draho.

Není tady

 

#47 29. 9. 2009 20:00

Cassiopeia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 9. 2008
Příspěvky: 1401

Re: Splnili jste si cestovatelský sen aneb vaše nejlepší dovolená?

hezkýohledně Japonska mám totožné informace od kamarádky, jaké tu popisovala Kuty ... taky jsem kulila oči na zkušenosti IlonyN ... dle mých info se v Japonsku člověk domluví anglicky jen v hl. městě, a to jen s mladší generací, všude jinde mimo Tokio anglicky nedají Japonci ani uk - což teda pro splnění tohoto svého cestovatelského snu vidím jako velký problém ...

ještě jsem tu zahlédla Mayskou kulturu - něco z ní jsem měla možnost vidět v Guatemale a Hondurasu, a jela bych znovu, byl to opravdu zajímavý zážitek ... ale už ne s cestovkou, to byl zas krok vedle, no máme na 10 let vystaráno lol ... akorát teda je tu zase jazykový problém, tam se prostě mluví španělsky - s angličtinou zase velmi obtížné pořízení

Upravil(a) Cassiopeia (29. 9. 2009 20:14)


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Když najdeš v životě cestu bez překážek, určitě nikam nevede."

Není tady

 

#48 1. 10. 2009 11:21

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Splnili jste si cestovatelský sen aneb vaše nejlepší dovolená?

Cassiopeia napsal(a):

.....ještě jsem tu zahlédla Mayskou kulturu - něco z ní jsem měla možnost vidět v Guatemale a Hondurasu, a jela bych znovu, byl to opravdu zajímavý zážitek ... ale už ne s cestovkou, to byl zas krok vedle, no máme na 10 let vystaráno lol ... akorát teda je tu zase jazykový problém, tam se prostě mluví španělsky - s angličtinou zase velmi obtížné pořízení

Loni jsem byla krátce na Yucatanu, takže jsem stihla jen Chichén Itzá a Tulúm - ale za to pořádně ... osvědčilo se nám jet tam na vlastní pěst, vytvořit si zázemí v hotelu a cestovat s místními cestovkami - mexičtí průvodci vládnou výborně angličtinou, ale na požádání i francoužštinou a italštinou - jen do češtiny se jim moc nechtělo, ale naučili se aspoň dobrý den. Měli jsme tam strašně málo času, doufám, že se mi podaří to zopáknout a projet více míst. Díky té cestě jsem toho dost nastudovala a jejich kultura mě zajímá čím dál, tím víc ... Zajímavé a vcelku hrůzné jsou třeba informace, o kterých se u nás vůbec neví - o genocidě Mayů v Guatemale a v Salvádoru např. ... aby tam vůbec bylo ještě za kým jet hmm


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#49 1. 10. 2009 12:15

Cassiopeia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 9. 2008
Příspěvky: 1401

Re: Splnili jste si cestovatelský sen aneb vaše nejlepší dovolená?

kuličko, asi jsme měli smůlu, musím říct, že na cestě s řidičem a průvodcem v jedné osobě (z tamní cestovky) po mayských stopách, jsem se leda naučila já trochu španělsky dumbom ... nás dostal hlavně Copán


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Když najdeš v životě cestu bez překážek, určitě nikam nevede."

Není tady

 

#50 18. 10. 2009 22:28

Kokino
♥♥♥----
Registrovaný: 7. 8. 2006
Příspěvky: 113

Re: Splnili jste si cestovatelský sen aneb vaše nejlepší dovolená?

údolí Quadisha v Libanonu, vřele doporučuji, trek, kláštery, dobré jídlo, musím říkat víc?


100 krát upadneš, 100 krát vstaň.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů